Jak postavit garáž pěnových bloků

Jak postavit garáž pěnových bloků

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak postavit garáž z pěnových bloků?

Mají optimální vlastnosti pro nízké stavební vlastnosti, pěnobetonové bloky se často používají pro výstavbu garáže. V tomto případě se nejlépe projevují jejich výhody (snadnost, schopnost odstranit vnitřní vlhkost, snadnou manipulaci a instalaci), stěny tohoto materiálu dobře chrání stroj kdykoli během roku. Veškeré stavební práce je snadné dělat sám, technologie je považována za rozpočtovou. Při položení jednoduché budovy stačí mít vlastní kresbu, pokud chcete uspořádat dvě podlaží, inženýrské komunikace by měly být objednány odborníky.

Vlastnosti garáže pěnových bloků, požadované vlastnosti produktu

Při návrhu nuancí se zvažují parametry půdy, potřeba jámy, počet umístěných vozů, dostupnost dalších funkcí. Minimální šířka je 4 m při otevření v 3, doporučená délka je 6, výška se pohybuje v rozmezí 2,5-3. Zobrazení otvor plán s ohledem na budoucí umístění stroje, jeho optimální šířka -. 90 cm s hloubkou, která není větší než 1,9 m provozní charakteristiky K patří vysoké propustnosti pro vodní páru, přístroj není umístěn na zemi, je stěna omítání uzavřený nebo vlečky. Se správným koláčovým schématem (propustnost vnějších materiálů nesmí být vyšší než vnitřní) je vůz spolehlivě chráněn před korozí.

Pro pokládku vnějších stěn se doporučuje zakoupit varianty s hustotou značky v rozmezí 600-800 kg / m2. Standardní velikost je v tomto případě 600 × 300 × 200 mm, pokud chcete vytvořit teplejší garáž, zakoupí se tzv. Dvojité bloky (600 × 400 × 300). Tloušťka stěn může být zvýšena při položení výrobků na širokou stranu. Upřednostňujeme certifikované výrobky s vysokou geometrickou přesností, pak pro připojení pěnových bloků je povoleno používat speciální lepidlo. V důsledku toho je zdiva vyrovnaná, mosty chladu jsou vyloučeny. Také stavební materiál se používá pro zhotovení pěnobetonových van.

Práce začíná vypracováním podrobného projektu, který bere v úvahu počet a velikost oken, umístění brány a dalších dveří, potřeba otvorů pro komunikaci. Počet prvků závisí na uspořádání zdiva - když jsou namontovány na šířku, jsou 1,5krát vyšší než výška. Jako příklad: pro 10 řad pevných garáží o tloušťce stěny 20 cm je zapotřebí 34 bloků. Při umístění na širší stranu se počet řádků zvýší na 15 položek - až na 510 kusů. 1 m3 standardní velikosti obsahuje 27,78 kusů, 1 zásobník - 40, snadno vypočítat celkový objem.

Vytvoření krabice pro dvě auta je obtížnější, v tomto případě jsou možné dvě varianty projektu: s dvěma dveřmi nebo jednou, druhou je častěji prodloužená, je vybrána v omezeném prostoru (vozy jsou instalovány jeden za druhým). Je-li to žádoucí, v kombinaci s krytem nebo kabinou. Požadovaný počet pěnových bloků je podobný. S ohledem na křehkost předmětů během přepravy a vykládky je vhodné koupit je s 5-10% marží.

Výběr nadace, který je třeba vzít v úvahu před označením

Bloky pěny neměl významnou zátěž na váze, ale vzhledem k jejich nízké pevnosti při přetržení doporučuje dávat stabilní a monolitickou základní pásku přerušení nepřípustné obvod přístup do garáže je organizována s mírným stoupáním. Je žádoucí zhodnotit snadnost vstupu je stále ve fázi tažení: v brána by měla být žádné stromy, ploty nebo jiné struktury. Konečná verze závisí na parametrech země a na potřebě jámy:

 • Na stabilních a hustých půdách s hloubkou podzemní vody pod 2 m stačí stuha mělké hloubky - 40-70 cm.
 • Doporučuje se výstavba garáže na plovoucí monolitické desce a v tomto případě nesmí být uložena jámu.
 • Chcete-li vybudovat suterénu na nestabilních půdách, vyberte základy zakrytého pásu nebo pilový základ se spolehlivým železobetonovým grilem.

První možností je optimální z hlediska rozpočtu a práce, tak základem je snadné postavit vlastníma rukama. Kdy by se základem liště vykopat příkop 70 cm hluboký a 20 až 30 cm širší než stěn budoucnosti, pečlivě zhutněného dna ní důsledně naplnit a utěsnit 10-15 cm písku a štěrku 7-10 nainstalovat bednění a výztuže a naplnit ji betonem stupeň pevnosti nejméně M200.

Hlavním požadavkem je vytvoření jediného monolitu, roztok se nalije do 1 dne bez vytvoření švů. Pro pokračování do další etapy výstavby je povoleno nejdříve 3 týdny.

Postupné pokyny k erekci, technologické nuance

Standardní příručka obsahuje následující kroky:

1. Analýza stavu půdy, návrh, značení a sladění lokality.

2. Výkopy.

3. Stanovení základů a pevnost betonu.

4. Hydroizolace horního okraje základny (páska nebo řada podzemních podlaží) s stavebními materiály rolí, čím vyšší je jejich životnost, tím lépe. Ochranná vrstva se umístí mezi vrstvy cementové a pískové malty, smíchané v poměru 1: 3.

5. Zednická úprava pěnových bloků. Všechny řádky s výjimkou prvního řádu by měly být umístěny na tenké vrstvě stavebního lepidla a měly by být smíchány v souladu s pokyny. Pokud to geometrie bloků neumožňuje, je v zájmu hospodárnosti směs s podobným koeficientem tepelné vodivosti samočistitelná, doporučené proporce zahrnují 1 díl cementu, 1 - pěnový polystyrenový granulát a 3 - písek. Ve srovnání s nosnými stěnami obytných domů je potřeba vyztužení minimální (s výjimkou dvoupodlažních garáží), aby byla zajištěna spolehlivost, stačí položit kovovou síť na každé 2-3 řádky.

6. Uspořádání nosníku nad otvorem garáže. Vstup musí být široký (nejméně 3 m), aby byly bloky zachovány, je zapotřebí spolehlivý propojka. Obvykle se svařuje ze dvou rohů a příčných pásů z kovu a připevňuje se k pěnovým blokům stěn nejméně 20 cm. Pro prodloužení životnosti je ošetřena antikorozními základními nátěry. Pro upevnění stropu se používá stejné zednické složení jako ostatní zdiva. Na odrůdách železobetonových mostů si přečtěte v tomto přehledu.

7. Montáž střechy: jednopokojový, štítový nebo mansardní. První typ konstrukce je nejjednodušší: dřevěný nosník je umístěn na vrchu pěnového hydroizolačního bloku, ke kterému je střešní systém připojen. Trámy jsou plněny na nosnících, po kterém je střecha pokryta břidlicovým, kovovým nebo měkkým válcováním. Důležitými nuancemi technologie jsou použití v tomto stádiu ostré a suché dřevo, ošetřené retardéry hoření a antiseptiky.

8. Uspořádání podlah. Nejjednodušší provedení je betonová mazanina, na to, že se odstraní v garáži přibližně 15 cm ornice, celý prostor je vyplněn a pečlivě zhutňuje písek a štěrk, aby se zabránilo úniku vlhkosti z betonu v celé oblasti s dorazem na stěně táhne film. Konstrukce výztužné sítě, doporučuje stavební majáky následně vyjímatelná pro vytvoření hladkého povrchu. Zvláštní pozornost je věnována kvalitě horní vrstvy v důsledku oděru jeho pneumatik prodloužit životnost intenzivně využívány podlahy by zpracovávat výztužné prostředky, nebo provést jejich s cementem.

9. Dokončení stěn: omítání nebo uzavření s větraným obkladem.

Obecné rady a doporučení pro stavbu

Během zdiva se pěnobetonové bloky okamžitě korigují, pro odbočení se používá gumové kladivo, na každé řadě se provádí kontrola úrovně. Komplexní venkovní dekorace není nutná - dostatek omítek, ale aby se předešlo akumulaci vlhkosti, je důležité ponechat větrací otvory, ideální volba je považována za nucené kreslení.

Dalším způsobem, jak zachránit, je opuštění inspekční jámy, zkrátit dobu výstavby garáže z pěnových bloků vlastními rukama a eliminovat rizika plnění zemní vlhkostí. Dodatečné dveře jsou vyžadovány, pokud chcete provozovat budovu nejen pro automobily, ale také jako ekonomické. V oblastech s těžkým deštěm se doporučuje instalovat odtok pro odstranění vlhkosti ze střech od základů.

Ceny za tovární kvalitní zednické výrobky přímo závisí na značce:

Pokud chcete vypočítat, kolik stojí výstavbu garáže pěnových bloků, zaměřte se na průměrnou cenu - 14 000 rublů / m2, při realizaci komplexního dvoupodlažního projektu se zvyšují peněžní investice díky záložce armopoyasa. Výsledné ceny stavebních materiálů nezahrnují náklady na dopravu a vykládku, při stavbě na odlehlých místech by se měly předem projednat.

Hlavním účelem rozšíření na obytné budovy je zvýšení užitné plochy.

Výhody a nevýhody pěnobetonu jsou dobře známy, tento stavební materiál je v poptávce.

Na stavebním trhu existuje množství stěnových materiálů: expandovaná hlína, pěna, plyny a struskové bloky.

Přidat komentář Zrušit odpověď

Přehled stupňů betonu

Proporce pro cementové malty

Projekty domů z pěnového betonu

© 2018 stroitel lab

Chcete dostávat aktualizace?

Přihlaste se k tomu, abyste nezmeškávali nové publikace

Nejoptimálnější možností pro garáž pěnových bloků je mělké pásové základy. V případě, že je podzemní voda příliš blízko povrchu, můžete použít hromada nebo základní deska. V tomto případě však bude nutné opustit stavbu jámy nebo sklepa.

Pás mělký, pilový a deskový základ pro garáž

Při montáži nosných stěn se doporučuje vybrat pěnové bloky tloušťka 200 mm a hustota D600. Bloky se zapínáním hrotová drážka jsou o něco dražší, ale zdivo s takovým spojením je spolehlivější.

Vypočítáme počet bloků potřebných pro stavbu budovy 4 × 6 × 3 m. Na fotografii je zobrazena standardní velikost pěnových bloků.

Výška, šířka a délka pěnového bloku

5. Materiál by měl být zakoupen s malým rozpětím 5% pro odstranění a řezání materiálu.

Umístění stěn z pěnových bloků může být provedeno:

• přes sand-malta (1 díl cementu kvalitativní a 4 díly písku); pro zvýšení pevnosti zdiva je žádoucí přidávat změkčovadlo;

• mohou být použity, aby se zabránilo vzniku tepelných mostů cementu a perlit roztok s 1 díl písku, 1 díl cementu a 1 díl perlitu;

• speciální lepící pěnové bloky.

Plastifiktor roztoky a lepidla pěnových bloků

1. Garážová vrata vhodně nastavena těsně před pokládkou, kterým se jejich dočasné rovnátka.

2. Za účelem kontroly rovnoměrnosti kterým zafixované kolejnice (kovové rohy) v rozích budovy, který je spojen prichalku: Wire nebo silný kabel. Po každé sérii se přeskupeny výše.

Zakotvila v středu lemování stěn okapů bloky

6. Po instalaci řady povrch pečlivě lesklý float nebo letadlo sádrokarton. Odebrat před instalací by případné nesrovnalosti na bocích a spodní části bloků.

10. Kontrola kterým se z každého řádku horizontálně i vertikálně provedena hladiny pomocí.

Pokládání odsazení a zarovnání bloku s úrovní

Podvázání stavebních rohů

Instalace paprsek na vrata

Cihla bednění pro lití horní řadu betonu

Garáž z pěnových bloků

Výstavba garážového stání je docela schopný provádět samostatně. Hlavní věc, v tomto případě - zvolit spolehlivou a levnou stavební materiál, stejně jako naučit se základům práce s ním. Jak vyrobit garáž z pěnových bloků s rukama, jakož i podrobné informace o tom je následující.

Tento materiál se prodává ve formě dostatečně velkých „cihly“, takže stavba garáže nezabere mnoho času. Kromě toho, pěnové bloky se liší nesporné výhody, více o tom později.

Proč si vybrat pěnové bloky:

 1. Lehká. Přes velké velikosti, struktura materiálu je porézní, aby pro snadnou instalaci bez účasti velkého počtu pracovníků.
 2. Cenově dostupné. V průměru bude tento materiál je přibližně jeden a půl krát levnější než keramických cihel, a to je důležitým faktorem při přípravě rozpočtu stavby. Kromě toho bude trvat méně než řešení, které je také výhodné.
 3. Nízkou tepelnou vodivostí. Vzhledem k pórovité struktury je také dosaženo vynikající efekt úspory tepla. V tomto ohledu, betonové bloky jsou daleko před tradiční cihel.
 4. Odolnost proti mrazu. Záporné teploty nepoškodí budovu pěnového bloku. Je pravidlem, že dodatečné izolace domu není nutné, ale pak je třeba se zaměřit na oblasti bydliště.
 5. Požární bezpečnost. Materiál se vyznačuje vysokou odolnost proti ohni, ale garáž pěnových bloků je bezpečný pro kritéria požární ochrany.
 6. Šetrné k životnímu prostředí. Pěnové bloky nejsou předmětem procesu rozkladu a nepřispěly k šíření plísní. Kromě toho, že materiál je chemicky inertní a nevydává žádné látky na vnější straně, a to i když se tyto změny teplotních podmínek, nebo kontakt s jinými materiály.
 7. Snadná instalace. Kromě relativně malé hmotnosti, je to určitě stojí za zmínku snadnost pokládání a upevnění jednotky k sobě navzájem. Pokud je to nutné, můžete snížit kus materiálu je obvykle pila na povrchu lze snadno utáhnout šroub či zatlouct hřebík.

Nepochybným přínosem této varianty je možnost vlastní produkce. Jak se staví garáže pěnových bloků vlastní produkce? Chcete-li to, budete potřebovat speciální instalaci a materiály, které náklady budou zlomkem hotových výrobků. Tato vlastnost je často používán v betonové konstrukci, kdy se směs nalije přímo do zavedených forem. Mimochodem, tímto způsobem můžete izolovat stěny garáže již postavené, dost na to, aby vnější dutý důlek, který bude vylit a směsi. Po vytvrzení přepravky mohou být odstraněny, ale samotná stěna získají výborné tepelně izolační vlastnosti.

Nevýhody tohoto materiálu je, samozřejmě, také přítomen. Prvním z nich je schopnost absorbovat vlhkost z okolního prostředí. Zdění musí být provedeno s povinným vnějšího pláště, aby se zabránilo tomuto negativnímu vlivu faktor. To může být fasádní obklady, vlečka, nebo vedlejší kolej, a dokonce i obyčejné omítky se používá pro stavbu garáže rozpočtu pěnových bloků.

Relativní křehkost materiálu - druhý hlavní nevýhoda. To je zvláště důležité provádět dopravu s nejvyšší opatrností, neboť vysokému riziku poškození či vady. Kromě toho je porézní struktura materiálu není „drží“ spojovací materiál. Jedná se o významnou nevýhodou takových místech jako garáž, protože tam bude určitě potřebovat závěsné police. Správná to nuance je možné pomocí speciálních zátek. Tento problém vyřeší, ale může být i více, aby se ujistili, vytvořit spolehlivé přepravku pro tento účel.

Předběžný výpočet konstrukce

Existují speciální počítačové programy, které lze snadno spočítat všechny potřebné náklady a přispět k odhadu. Garáž z pěnových bloků není těžké udělat sami, protože potřebné údaje lze snadno vypočítat.

Hlavní vlastnosti materiálu:

 • Rozměry standardních produktů 20 x 30 x 60 cm.
 • Barevné bloky - špinavá - bílé nebo šedé. Povinný jednotný zbarvení, bez zjevných inkluze ostatními barvami.
 • Po výrobě betonových bloků musí „zrát“, je ne méně než jeden měsíc, že ​​potřebné strukturální pevnosti bylo dosaženo.
 • Existují produkty, se zvláštním montážním systémem „Spike - slot“. jsou dražší, ale instalace bude mnohem jednodušší a bezpečnější.

Chcete-li zjistit, jak nejlépe vyrovnat, nabízí praktický příklad. Zvážit výstavbu podzemních garážích pěnových bloků standardních rozměrech 3 x 4 x 6 metrů.

Standardní velikosti z pěnových bloků a spotřeby:

U nosné konstrukce používané tloušťky penobloki ne menší než 20 cm, druhý slouží k vytvoření vnitřních přepážek.

Příklad výpočtu potřebné materiály:

 1. Očekáváme, že se plocha obou bočních stěn:
 1. Pěnové bloky dle tabulky spotřeby bude:

36 x 8,4 = 302,4 kusů.

 1. Zadní čelní stěna i cítit úplně, vzhledem k tomu, že tloušťka stěn u rohů:

10,2 x 8,4 = 85,7 kusů.

4. Přední koncová stěna věřit vyloučit garážová vrata (přibližně 3 x 2,5 m):

4,5 x 8,4 = 37,8 kusů.

5. Celková spotřeba pěnových bloků je:

302.4 + 85,7 + 37,8 = 425.9 kusů.

Výpočtem rozměry stěn a příček, pečlivě dokinte asi 10-15% na celkové částky. Tento fond bude zabránit dalším problémům z - pro manželství nebo případných poruch.

Všechno, co máme 468 kusů, což je o téměř 12 bloků palety. K této částce je rovněž nutné poskytnout úložný prostor, protože pěnové bloky dokonale absorbují vlhkost. Po tom, že ztratí své vlastnosti, jako je například tepelná vodivost.

Přípravné práce a instalace založení

Prvním krokem je čištění vybranou oblast vegetace, velké kameny a stavebních projektů. Místo je žádoucí navázat na malém kopci, aby se zabránilo úniku srážek pro nadaci. Pokud plánujete garáž pěnových bloků je dále vybavena kontrolním jámy nebo ve sklepě, zkontrolujte hladinu podzemní vody.

 1. Po přípravě lokality, je nutné rozdělit nárožích budovy. Za tímto účelem standardní měřící přístroj a vizuální hranice jsou definovány pomocí kolík připojený k nim provázkem. Přesnost měření by měla být zkontrolována několikrát, aby nedošlo k dalším problémům čelit již na konstrukci stěny.
 2. Za to, že můžete označit umístění instalace budoucího brány. Nezapomeňte zkontrolovat snadnost vstupu, který je umístěn kolmo k vnějšímu plotu, a nejsou drženy v oblasti komunikací.
 3. Nejjednodušší možností pro jednopodlažní stavebního - základové pasy, takže většina majitelů automobilů dávají přednost. K tomu, vykopat příkop podél obvodu budovy hloubce asi 40 -. 50 cm V případě zmrazení na zem ve vaší oblasti mnohem hlubší, lepší než tato částka je také vzít v úvahu.
 4. Na dně výkopu je set štěrk - písek polštář. Na štěrk nebude prosakovat do půdy, můžete použít netkané textilie - geotextilie. Písek je nutné zbavit vody a dobře zhutněný, protože na tomto základě a bude mít strukturu pásu základu.
 5. Hmotnost garáži pěnových bloků je poměrně malá, takže potřeba masivní konstrukci nadace není. Máte-li dostatek pevnou půdu, dosti omezené melkozaglublennym cíl.
 6. Sada na písečné podstavci výztuže. Je vhodné použít velký průřez drát připojen na klouby a zesílené na rozích budovy. Správné výztuž - důležitou součástí stavby, takže konstrukce sestavy se nejlépe provádí není v příkopu, a v otevřeném prostoru.
 7. Nastavení bednění se provádí pomocí dřevěných desek nebo prken. Tloušťka stěny by měla být o něco širší než použité bloky na stěnách garáže může být stanovena bez jakýchkoli problémů.
 8. Nalévání nadace se nejlépe provádí v jednom dni, takže řešení splnilo všechny potřebné pevnostní charakteristiky. Chcete-li provést takové zodpovědné práce by měla být přidělena poměrně teplý, ale ne příliš horký den. betonáže se provádí sektory, za občasného míchání již naplněné vrstvy, aby se zabránilo ztuhnutí vzduchových bublin uvnitř.
 9. Po celý základ je naplněna, je nutno chránit vrstvu před slunečním zářením nebo možného srážení. Stát základem by neměla být menší než 20 - 30 dnů, po kterých můžete začít stavět zdi.

Pro dodatečné vlastnosti betonové vrstvy pomocí speciálního materiálu. Takové přísady se zvýší plasticitu směsi, stejně jako zvýšení mrazu základ. Za použití podobných prostředků zlepšuje výkon, ale není podmínkou.

Pro stránky s zvedající půdách, betonové tvárnice pro garáže být položen na pevném podkladu, například hromady - pásu. Hlavním rozdílem je přednastaven spolehlivou oporou (piloty). Můžete použít pro tuto speciální zařízení, a můžete to udělat sám. K tomu, v rozích budoucí struktury kopané i pod hloubkou mrazu. Vzniklý otvor instalován azbest potrubí vhodného průměru nebo válcovaného krytiny několikrát.

Uvnitř je nutné nainstalovat výztužnou strukturu, a pak nalít všechny konkrétní řešení. Další práce na vytvoření základu pásu pokračuje výše popsaný algoritmus.

Nastavení bloků stěn je velmi podobný standardním režimem zdiva. I přes nárůst velikosti použitých výrobků, nebude komplikovat proces, a dokonce i urychlit mnoho. Roztok použitý v tomto případě může být běžný cement, jakož i specializované směsi. Jsou výrazně lepší upevnění bloky dohromady a zabraňuje tepelným ztrátám v budoucnu. Nicméně, je-li v místnosti neplánuje v budoucnu na teplo, tato opatření nejsou důležité. To je důvod, proč můžete použít běžné složení, šetří na nákup speciálních směsí.

 • Pro zajištění potřebné izolace zdiva první vrstvu, umístěnou na střešní krytinu. Varianta využití asfaltového tmelu či hydroizolaci.
 • První jednotky jsou nastaveny v rozích budovy, a pak nastavení a instalaci uprostřed.
 • Vhodné upevňovací povlak řešení je možné použití speciálního stěrkou na hraně zuby. Vrstva je aplikována nejen na vodorovném povrchu, ale i sousedního bloku boční stěnu.
 • Na první vrstvu zdiva bloku vhodně nastavit speciální vyztužujícího pletiva. Dále to může být opakována každé 3 - 4 vrstvy. To přispěje k významnému posílení stěnu bez jakýchkoli dodatečných nákladů.
 • Pro větší pohodlí při stavbě stěn místě instalace sada pro garážová vrata, brány a okna. Dočasná podpora nebude bránit v práci, ale v budoucnu se můžete vyhnout nesrovnalosti a kování již postavil rám budovy.
 • Lícní vrstva cihel prováděných, zabrání tomu, aby výstup vlhkosti z místnosti, avšak v úvahu malou mezeru mezi povrchy.
 • Tváří v tvář omítka - největší možnost rozpočtu pro garáž pěnových bloků. Pro tento účel speciální vyztužující pletivo, který je připevněn k lepicí základně. Pro dekorativní efekt můžete udělat mimo barvení stěn garáží, jakož i směrem k obvodové pláště budovy.
 • Zdivo z pěnových bloků se nejlépe provádí pomocí speciální „majáky“, plochost, která je kontrolována pomocí vodováhy.
 • Po položení nové betonové tvárnice, mělo by být o něco „prostukat“ speciální gumovou paličkou, vyrovnání s ohledem na vodicích značek.
 • Práce je třeba provést pravidelné přestávky, aby se roztok mohl zmrazit dobře. To je důležité, protože s takovými rozměry, stěny pěnového bloku může snadno „příběh“. Nutně potřebují k udržení přestávku přes noc po položení první vrstvy, takže není nutné míchat velké množství ihned řešení.
 • Poslední vrstvu jednotky musí být instalován s umístěním střešního rámu. Chcete-li to provést, můžete ihned provést potřebné výřezy pro vedení.

Garáž pěnových bloků vlastníma rukama - ideálním řešením pro horlivé majitele. To umožní postavit budovu, plně uspokojující potřebné parametry, stejně jako cenově dostupné. Kromě toho, tato instalace je docela schopný pro self-naplnění, což je také důležité. Parametry použití pěnových bloků, výpočet potřebného počtu, stejně jako hlavní fáze výstavby rozepsány v detailu našich informací.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =