Jak používat multimetr dt 832

Jak používat multimetr dt 832

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak používat multimetr DT 832: uživatelská příručka, rysy a názory

Zařízení, které kombinují ampérmetr, voltmetr a ohmmetr, vhodné pro použití v domácnosti a při práci. Každý kutil je důležité vědět, jak používat multimetr DT 832, jeden z nejoblíbenějších přístrojů. Zpočátku budete muset přečíst a pamatovat si pokyny. Je třeba důsledně provádět, protože sebemenší chyba může přístroj poškodit.

Přístroj je určen pro určení parametrů:

 • elektrického proudu;
 • napětí mezi dvěma body elektrického obvodu;
 • odporu.

Zařízení také provádí řadu operací:

 • kontinuity obvody s digitálním displejem a zvuku alarmu;
 • Funkční testování polovodičových součástek;
 • měření zesílení tranzistorů;
 • měření teploty termočlánek.

Chcete-li se dozvědět, jak používat multimetr DT 832, musíme nejprve seznámit s přístrojem.

 1. Displej z tekutých krystalů zobrazuje číselné hodnoty parametrů.
 2. Zařízení funguje změnit spínač. V klidovém stavu, ve kterém je vypnut, jinak se baterie rychle vybíjí.
 3. Tři spotřebiče zásuvky slouží k připojení se sondami. Hlavním z nich ( „COM“) se zápornou polaritou kolík je vložen s černým drátem. Další štěrbina je vložen s nápisem VΩmA červené sondy. To se používá k měření proudu, napětí a odporu. Po třetí drážka (horní), měřeno DC hodnotu od 0,2 do 10 A.
 4. Zdířka pro měření zesílení tranzistoru.
 5. Dráty se sondami. Ve srovnání se samotným nástrojem, kvalita jejich mnohem nižší a mnoha domácích mistrů na sebe dělat to znovu. Drát řez vedený od 1 mm 2, a pláště měly být silná a pružná. Pro připojení na jakékoliv místo prostřednictvím izolačního obvodu nebo laku montuje místo sondy jehlu připájeny na dráty.

Jak používat multimetr DT 832: instrukce

Nastavte přepínač požadovaný režim. Na čelním panelu přístroje a pokynů uvedených limitů měřené charakteristiky.

Dříve než začnete používat multimetr DT 832, je třeba dát přepínač do požadovaného režimu.

Funkce se používá především při kontinuita elektrických obvodů, kdy je nutné k detekci přerušení nebo nakreslit novou elektroinstalaci. Přepínač je umístěn v odporu sektoru na nejnižší úrovni s alarmem na zkrat. Nepřítomnost signálu indikuje přerušení nebo přesahující hodnotu 50 ohmů. Kontakt může být rozděleny přímo mezi sondou a do zásuvky. dráty zkratování k výkonu zkušební zařízení. Přístroj by měl ukázat nulu nebo několik ohmů.

Dříve než začnete používat multimetr DT 832 pro testování elektronických obvodů, jedna noha odporu potřebují rozletovat z hrací plochy.

Multimetry Čínská výroba nízké kvality mají závažné chyby v měření elektrických parametrů. Také je signál zkreslený spojovacích drátů a kabelů. Profesionálové jsou vyrobeny s vlastníma rukama na testeru a doplňky, protože závod je většinou nekvalitní.

Sektor DCV je rozdělena do pěti pásem. Pro měření přijato velké hodnoty fázi interval. Při nastavování menší rozsah přístroje může spálit. Není-li požadována vysoká přesnost a naměřená hodnota není známa, přístroj je nastaven na maximální hranici. Pak rozsah lze nastavit přesněji. Signál o překročení limitu detekce varuje HV, rozsvítí se na displeji v levém horním rohu.

Zvláště velký pečlivě naměřená hodnota napětí. Polarita nemusí být splněna, pokud je obrácen na obrazovce se objeví nápis na levé straně, „-“.

Pro měření použita sektor ACV. Je důležité, aby připojení testeru na požadované rozmezí, jinak může dojít k poškození.

Pokud vyberete rozsah stejnosměrného napětí namísto AC, chyba může být škodlivé pro zařízení.

Malé proudy jsou měřeny v sektoru DCA. Mělo by to být velmi opatrní. Je-li chyba měření napětí v tomto rozmezí, dojde ke zkratu.

Pro měření proudu 10 A, červená sonda se přepne do horní drážky. Je důležité vědět, jak používat digitální multimetr DT 832 s velkým proudem. Indikace musí být odstraněny během několika sekund!

Radiodetails rozletovat jeden konec desky, kdy se měření provádějí. Tranzistor lze také kontrolovat sektor měření odporu jako princip akce položkou je dvě diody připojené v opačných směrech. Zjistit, které je základem pro zjištění, jak jít podívat na zhroucení. V PNP tranzistorů typu je navíc sonda umístěny na podstavci, a negativní by měl ukázat nekonečno v jiných terminálech. Pro NPN prvků spojených do spodní části vodiče z konektoru „COM“. Odpor emitor kolektoru a větší z 0.5-1.2 kW.

přechody kontinuita tranzistor je určen provozuschopnosti. Proudový zisk z ní může být určena vložením svorky do příslušného otvoru v panelu.

Spínač je nastaven na „Temp“, a termočlánek zátka je vložena do otvoru zařízení. Vnitřní teplota měřená termočlánkem ve stejném rozsahu funkcí.

Zkontrolujte kondenzátory provozuschopnost

Tato příručka, která popisuje, jak používat multimetr DT 832, pro Dummies poskytuje pouze základní funkce, společné pro většinu zařízení. Je-li nutné zkontrolovat kondenzátor, a možnost stanovení ne-schopnosti, můžete alespoň instalaci opravit, nebo ne. Za prvé, je třeba zkratoval rozletovat a nohy k odstranění poplatek, je-li k dispozici.

Potom se spínací zařízení je namontováno na číselníku a konce sondy je třeba se dotknout polárních kondenzátorů terminály, přičemž je drží v této poloze. Je-li jeho kapacita je větší než 0,25 uF, se na displeji zobrazí hodnota odporu, a pak přejde do „1“. To znamená, že nabíjení je u konce a je odpor nekonečně velký. V případě, že jednotka zcela vpravo, pak uvnitř je přerušeno, pokud je odpor nulový - zkratování mezi elektrodami.

Nepolární kondenzátor kontroluje hodnoty odporu, který by měl být větší než 2 miliohmů na součásti, které by.

Průměrný uživatel přístup je jednoduchý, levný a spolehlivý multimetr „Ermak“ digitální DT 832. Jak ji používat? Velmi jednoduše, to je konvenční testeru.

Zapněte přístroj, nastavte přepínač do požadované polohy. Charakteristika neliší od obvyklé, a cena - malý. Recenze Čína-made modely jsou pozitivní, řešit každodenní problémy s elektroinstalací, že se dobře hodí.

Každý umělec musí vědět, jak používat multimetr DT 832, protože to je velmi nutné v každodenním životě. Většina recenzí na pozitivním modelem, díky svým mnoha funkcemi a přijatelnou cenu. Do zařízení na dlouhou dobu sloužil by měly být pečlivě sledováni s instrukcemi pro jeho použití.

Jak používat multimetr dt 832

Multimetr - velmi užitečná věc v arzenálu výpočetní techniky. Toto zařízení umožňuje měřit DC nebo AC moc, jeho síla v elektrických obvodech odpor vodičů, vitalitu diod a tranzistorů. K dispozici je také příležitostí "prozvanivat9quot; Obvod je vyzkoušet na zkratu, a některé multimetry je zde také režim pulzní generátor. Pokročilé multimetry mohou také měřit kapacitní, indukční cívky a rovnoměrnou teplotu pomocí speciální sondy. Obecně platí, že v jednom přístroji kombinovaných funkcí různých nástrojů - .. voltmetr, ampérmetr, ohmmetr, atd. To je důvod, proč se mu říká multimetru (multi - mnoho metr - míra). To je také nazýván multitester.

Tato zařízení jsou analogové a digitální. V případě analogového multimetru čtení muset střílet s stupnici:

A v případě, že parametr Digitální multimetry výslovně zastoupeny v podobě čísel na obrazovce metr. Je to velmi pohodlné a měření kvality takových multimetry docela slušné. Proto je levný čínský digitální typ zařízení DT 832 brát v úvahu:

Vzhled zařízení z přední a ze zadní odstraněným krytem:

Kruhové soupravy ukazovací zařízení provozní režimy (off, když je ukazatel meter nastaven na OFF). Čísla na číselníku udávají maximální hodnoty, z které se přístroj může měřit. Kruhový také nastaví ukazatel multimetru zvláštní režimy provozu.

Takže to, co může naše multimetr. Ten, když levné, ale hodně. Multimetr DT 832 je schopen měřit DC (skupina maksiimalnyh hodnoty 1) a střídavého napětí (skupina 2), a stejnosměrný proud (skupina 3). Změřte odpor rezistoru to je také schopen (skupina 4). Kontinuita sítě na zkratu je v kombinaci se schopností testovat diody bez napájení (5) - zkrat v řádku udává aktuálně slyšitelné dynamiku signálu (11). Elektroměr může také působit jako generátor pravoúhlých impulzů (6). Také to může měřit proud zesilovací činitel tranzistorů - režim (7) a (8) pásu.

zařízení je napájen typu baterie "Krona9quot; napětí 9 V (9), přístupu k nim v případě výměny se provádí zadní sejmutí krytu zařízení (odšroubovat dva upevňovací šrouby). Také na zadní straně měřiče desky je pojistka (10), který chrání proti elektrické přetížení.

Při připojování test vede ke kontaktu multimetru:

Černá sonda připojena ke konektoru "COM9quot; - negativní kabel (nebo "zemlya9quot;, "společný vodič" - běžné a. atd.). Červená - střední rezemu tam Maximální měřený proud 200 mA, pro použití s ​​počítačovými prvky bude stačit (chránit pojistku z překročení této hodnoty proudu na desce zařízení a určené). Vrchní konektor je přilepená červenou zkoušku, máme-li měřit stejnosměrný proud do 10 ampérů. To je vážná hodnotu a musí být tři stokrát myslet, zda je nutné provést pouze levnou čínskou jednotku, tím spíše, že v tomto případě ve formě jištění neplatí (v blízkosti konektor i písemné - "unfused9quot). Maximální napětí, které lze měřit tímto přístrojem - 500 voltů (500V max štítek).

Každá skupina měření parametru (napětí, proud, odpor) má řadu pevných prahů. Hodnota měřeného parametru, musí být menší než maximální ručně ("porogovogo9quot) hodnoty. Například, pokud je naměřená hodnota stejnosměrného napětí by měla být menší než 20 voltů, kruhová plocha ukazatel pro měření stejnosměrného napětí, aby odkazovaly na známce 20.

Obecně platí, že není-li předem známo pořadí naměřené hodnoty, není spálit zařízení, musíte nastavit maximální hranici měření, a pak už jen snížit ji.

A teď - praktická aplikace měřiče:

Poslat svůj názor správce článku: [email protected]

Multimetr - je univerzální nástroj, který kombinuje voltmetr, ampérmetr, ohmmetr. To je také nazýván tester. Považujeme za nejuniverzálnější a snadno dostupné zařízení - DT 832.

multimetr DT 832. Pokyny Její parametry jsou následující. Napětí na AC 200 rozlišení V rozmezí od 0,1 V, a přesnost je ± 1,2% 9plusmn; 10D. Pokud je rozsah 700 V, rozlišovací schopnost se rovná 1 V, a přesnost ± 1,2% 9plusmn; 10D.

Napětí proud při 200 mV rozsah rozlišení 100 mkv a přesnost je ± 0,5% 9plusmn; 3D; rozsah 2000 mV, vyřešení tedy 1 m, a přesnost V ± 0,5%; 9plusmn 3D; rozsah je 20 V, rozlišení 10 mV, a je přesnost ± 0,5% 9plusmn; 3D; hodnota při 200 V rozsahu, rozlišení 0,1, a s přesností ± 0,5%; 9plusmn 3D; rozsah 1000 V, rozlišení - 1 V, přesnost ± 0,8% 9plusmn; 5D.

Vstupní odpor je 1 MQ;

Napětí zdvihu (volnoběh) 2.8V;

Tam Ochrana proti zahlcení (200mA / 250V pojistka);

Pokles napětí při měření: 200 mV.

Přejděme k digitální multimetr DT 832. Hlavním rozdílem je typ indikace, měl digital.

Vezměme si tyto pokyny na digitální multimetr DT 832 (specifikace a parametry).

 1. Digital typ indiakatsii;
 2. Ruční výběr měření limitů;
 3. 3 ½ místný LCD displej
 4. Poskytuje ochranu proti přetížení
 5. Rozměr: 126 × 709times; 28 mm
 6. Hmotnost 137 g
 1. Napětí (DC): 200mV, 2000mV, 20V, 200V, 1000V.
 2. Napětí (AC): 200V, 750V.
 3. DC: 2000mkA 20 mA, 200 mA.
 4. Resistance: 200Om, 2000Om, 20kOm, 200kOm, 2000kOm.
 5. Vestavěný generátor: 50Hz.

Nyní přichází nejdůležitější, jak používat multimetr DT 832.

ACV rys, který je určen pro měření střídavého proudu. Jeho maximální hodnota je 750V. Vezměme si konkrétní příklad. Pokud potřebujete k měření napětí v elektrické zásuvce, pak vystavit maximum, protože přístroj měří hodnoty od 0 do 200 a od 0 do 750. Je zřejmé, že výstup by měl být alespoň 220, a tak dal na 750. A měříme. Se zásuvkou, samozřejmě, všechno je snazší, víme, že stres a bez zařízení, ale tam jsou časy, kdy nevíte, takže je nejlepší dát na maximum.

DCA je funkce, která měří sílu DC. Maximální síla expozice 10 A. Existují čtyři mez: 2000 mA, 20 mA, 200 mA, 10 A. Předpokládejme, opět jako příklad. Vzít obyčejnou baterii. Vystavujeme na maximum a měříme. Mimochodem, přístroj ukáže dokonce konečnou hodnotu, která je - nebo +.

HFE měřící tranzistor je funkcí převodového poměru. K tomu, přístroj má speciální konektor. Štěrbiny jsou označeny jako E, B, C a písemné struktury PNP a NPN. Co potřebujete vědět o této zdířky.

Změřte odpor. Tato jednotka pět limity. Nejčastěji v měřeních domácnosti jsou hodnoty 2000 ohmů a 2,000 ohmů.

Mezi hlavní funkce vykonávané modelu DT 832 Prověřili jsme. Ještě pár důležitých bodů: V případě, že přístroj zobrazuje 1, není správně nastaven limit, pokud se ukazuje - pokud uspořádání svorek, ale pokud se na ikonu baterie, měli byste ji nabít.

Schéma multimetr DT 832. Základní jednotka je čip. Před jádro může mít různé předpony, to vše závisí na výrobci. V současné době se nejčastěji používají obalu čip (DIE čipy), jejich čip je připájen přímo k základní desce.

Resanta multimetr DT 832. Používá se v domácnosti, a ve výzkumných laboratořích. Je určen pro měření proudu jako stejnosměrný a střídavý proud. Měří odpor kontroluje diody, tranzistory a zvukovou kontinuitu. Teplotní rozmezí, ve kterém je zařízení funguje, je 18-28S.

 1. Konstantní napětí: 1000V
 2. Proměnná: 200, 750V.
 3. Poskytuje indikaci přetížení
 4. Rozměry: mm 126h70h28
 5. Hmotnost: 0.137 kg

Stejně jako u všech nových rádiu jsem začal kupovat své laboratoři nezbytný nástroj

Začal jsem s multimetru. Je velmi potřebné a užitečné věci pro radiotechniky. Ale já nevím, jak ji používat správně. Familiar porce. Internet jistě pomohlo taky, ale ne tak moc detail je vymalováno. Proto, řeknu vám, jak používat jednoduché multimetr. V příkladu mám DT - 832, odhadovaná cena je 5,5 $ v mém městě Kerčském

A tak bližší pohled základních funkcí multimetru. Protože jsem byl zvyklý na otočit matici, budu mluvit o tom ve směru hodinových ručiček funkcí.

1. ACV - AC Funkce měření napětí

Maximální povolená hodnota I 750 V. I, v principu, to je dost. Teď jsem říct, jak měřit a znovu usnul. I na multimetru dvěma limity 200 a 750 B. Například, potřebuji pro měření napětí v síti z elektrické zásuvky. maximální a strčit sondy jsem poslal do zásuvky ve zdi. Jak můžete vidět, že mám napětí 235V síť. To je podstatou jasných dvou mezí 200 a 750. V souladu s tím, že první měří napětí od 0 do 200, druhý - od 0 do 750.

Tip pro budoucnost. Pokud si nevíte, co stres je vystaven na maximum, a aby objasnila energie přesune na dolní mezí. Pokud je to možné. Toto doporučení platí nejen pro měření střídavého napětí, ale i další funkce multimetru

2. DCA - stejnosměrného proudu funkce měření, tedy ampér

Maximální vydržet 10A. Pro mě je to nestačí, ale je to dost. Existuje již 4 mez: 2000 mA, 20 mA, 200 mA, 10 A.

Budu Měření provádí na baterii z dálkového ovladače. Jak můžete vidět, dává 0,92 A. ikonu „-“ znamená, že svorky jsou obráceny. Velmi pohodlné.

Připojte zařízení může být pro měření spotřeby elektrické energie zařízení. Chcete-li zjistit měřič spotřeby je zapojen v sérii k zařízení.

Varování. Mám proud více než 200 mA pomocí samostatného terminálu. Pokud se vám líbí metr, nezapomeňte uspořádat terminály

3. hFE - transistor funkce měření zisku

Změřit tranzistor získat speciální konektor. Tam sloty označený E, B, C, E a písemné struktura PNP a NPN. Pokud si nevíte, pinoutem tranzistoru, jen náhodně, můžete najít informace, a ještě lépe najít Datashit tranzistor a učit tsokolevochku. Dám můj příklad na mém oblíbeném tranzistoru S9014. Ukazuje No 522. Th věří

- generátor pravoúhlých impulzů

Jeho ověření funkce etapy zesilovačů. To znamená, že posiluje kaskádu signálu, nebo ne. Generátor generuje obdélníkový s opakovacím kmitočtem 50 Hz. Pokud je připojení k vstup reproduktoru, uslyšíte bzučení. To funguje generátor

Jaký typ testeru. V zavřeném stavu sondy indikátor ječení. To znamená, že obvod je uzavřen. Potřeba kontinuity vodičů, kolejí a podobně. Také ukazuje, odpor při uzavření. Mám odporového drátu, který je 1,2 Ohm, takže jídlo světlo a ukázal příklad odpor. Bzučák se aktivuje, pokud je odpor mezi sondami je menší než 80 ohmů

funkce měření odporu. 5 limity: 200 ohmů, 2000 ohmů (2 K) 20kOm, 200kOm, 2000kOm (2 MW). Při měření používám nejčastěji 2,000 ohmů a 2000kOm určit přibližné odpor rezistoru.

SHCHas jsem dal hranici 200kOm a připojit rezistor 22 kOhm 2 watty. Ukázal jsem odpor 21.9. Normálně s přesností

7. DCV - měření stejnosměrného napětí

Pět limity: 200mV, 2000mV (2B) 20B, 200B, 1000B.

Vložte 2000mV limit (2B) a připojit všechny těsnější baterie z ovládacího 1500 mV (1,5 V)

Málem jsem zapomněl. Pokud přístroj ukazuje:

- Jednotka není správně nastavena hranice

- mínus - změnit výměnou terminálů

- Baterie - obec baterie

No, to je všechny lekce. Hodně štěstí všem s měřením

Multimetr DT 832

Multimetr - je univerzální nástroj, který kombinuje voltmetr, ampérmetr, ohmmetr. To je také nazýván tester. Považujeme za nejuniverzálnější a snadno dostupné zařízení - DT 832.

multimetr DT 832. Pokyny Její parametry jsou následující. Napětí na AC 200 rozlišení V rozmezí od 0,1 V, a přesnost je ± 1,2% 9plusmn; 10D. Pokud je rozsah 700 V, rozlišovací schopnost se rovná 1 V, a přesnost ± 1,2% 9plusmn; 10D.

Napětí proud při 200 mV rozsah rozlišení 100 mkv a přesnost je ± 0,5% 9plusmn; 3D; rozsah 2000 mV, vyřešení tedy 1 m, a přesnost V ± 0,5%; 9plusmn 3D; rozsah je 20 V, rozlišení 10 mV, a je přesnost ± 0,5% 9plusmn; 3D; hodnota při 200 V rozsahu, rozlišení 0,1, a s přesností ± 0,5%; 9plusmn 3D; rozsah 1000 V, rozlišení - 1 V, přesnost ± 0,8% 9plusmn; 5D.

Vstupní odpor je 1 MQ;

Napětí zdvihu (volnoběh) 2.8V;

Tam Ochrana proti zahlcení (200mA / 250V pojistka);

Pokles napětí při měření: 200 mV.

Přejděme k digitální multimetr DT 832. Hlavním rozdílem je typ indikace, měl digital.

Vezměme si tyto pokyny na digitální multimetr DT 832 (specifikace a parametry).

 1. Digital typ indiakatsii;
 2. Ruční výběr měření limitů;
 3. 3 ½ místný LCD displej
 4. Poskytuje ochranu proti přetížení
 5. Rozměr: 126 × 709times; 28 mm
 6. Hmotnost 137 g
 1. Napětí (DC): 200mV, 2000mV, 20V, 200V, 1000V.
 2. Napětí (AC): 200V, 750V.
 3. DC: 2000mkA 20 mA, 200 mA.
 4. Resistance: 200Om, 2000Om, 20kOm, 200kOm, 2000kOm.
 5. Vestavěný generátor: 50Hz.

Nyní přichází nejdůležitější, jak používat multimetr DT 832.

ACV rys, který je určen pro měření střídavého proudu. Jeho maximální hodnota je 750V. Vezměme si konkrétní příklad. Pokud potřebujete k měření napětí v elektrické zásuvce, pak vystavit maximum, protože přístroj měří hodnoty od 0 do 200 a od 0 do 750. Je zřejmé, že výstup by měl být alespoň 220, a tak dal na 750. A měříme. Se zásuvkou, samozřejmě, všechno je snazší, víme, že stres a bez zařízení, ale tam jsou časy, kdy nevíte, takže je nejlepší dát na maximum.

DCA je funkce, která měří sílu DC. Maximální síla expozice 10 A. Existují čtyři mez: 2000 mA, 20 mA, 200 mA, 10 A. Předpokládejme, opět jako příklad. Vzít obyčejnou baterii. Vystavujeme na maximum a měříme. Mimochodem, přístroj ukáže dokonce konečnou hodnotu, která je - nebo +.

HFE měřící tranzistor je funkcí převodového poměru. K tomu, přístroj má speciální konektor. Štěrbiny jsou označeny jako E, B, C a písemné struktury PNP a NPN. Co potřebujete vědět o této zdířky.

Změřte odpor. Tato jednotka pět limity. Nejčastěji v měřeních domácnosti jsou hodnoty 2000 ohmů a 2,000 ohmů.

Mezi hlavní funkce vykonávané modelu DT 832 Prověřili jsme. Ještě pár důležitých bodů: V případě, že přístroj zobrazuje 1, není správně nastaven limit, pokud se ukazuje - pokud uspořádání svorek, ale pokud se na ikonu baterie, měli byste ji nabít.

Schéma multimetr DT 832. Základní jednotka je čip. Před jádro může mít různé předpony, to vše závisí na výrobci. V současné době se nejčastěji používají obalu čip (DIE čipy), jejich čip je připájen přímo k základní desce.

Resanta multimetr DT 832. Používá se v domácnosti, a ve výzkumných laboratořích. Je určen pro měření proudu jako stejnosměrný a střídavý proud. Měří odpor kontroluje diody, tranzistory a zvukovou kontinuitu. Teplotní rozmezí, ve kterém je zařízení funguje, je 18-28S.

 1. Konstantní napětí: 1000V
 2. Proměnná: 200, 750V.
 3. Poskytuje indikaci přetížení
 4. Rozměry: mm 126h70h28
 5. Hmotnost: 0.137 kg

katalogy

 • Katalog podniků
 • Katalog zboží
 • články adresář

Všechny materiály zveřejněné na tomto zdroji chráněn autorským zákonem. Co vůbec použití materiálů bez písemného svolení od místa - je zakázáno. Když fair use materiály z tohoto zdroje, hypertextový odkaz je povinná.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 5 = 1