Jak pověsit záclony

Jak pověsit záclony

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Instalovat závěsy na strop a stěny - podle pokynů nuance a doporučení

Vnitřek každé místnosti nelze nazvat úplná bez záclon. Jejich připojení, je třeba nainstalovat oponu. Professional na to je dost ne více než 15-20 minut pro začátečníky - je to více znepokojující úkol. Jak tam je instalace záclon, které jsou uzávěry? Odpovědi na tyto a další otázky lze získat pečlivém prostudování papíru.

Varování! Instalace záclony může být zeď nebo strop. Samostatnou skupinou římsy jsou univerzální - mohou být připojeny na každém povrchu.

Volba záclony by měly být co do velikosti. Pokud se v plánu nainstalovat na okno, je měření postačující znát šířku okenního otvoru, a přidat k výsledku další 0,4 m. Pokud budou použity závěsy pro územní prostoru, šířka místnosti se měří a lišta se volí o něco kratší, než na tomto obrázku.

Instalace opláštění se provádí za použití následující nástroje a materiály:

 1. Římsa. To, co bude mít velikost, a to, co je délka - záleží na parametrech bytu.
 2. Tužka, normální značky.
 3. Line, stavební pásky.
 4. Prvky pro upevnění (například držáky, šrouby).
 5. Vrták.
 6. Šroubovák.

Instalace začíná s předběžným označením. Definována střední části stěny, která je měřena ve stejné vzdálenosti. Je důležité, že mezera mezi okrajem stěny a místo, kde je plánovaná montáž držáku musí být mezi 35 a 40 cm. V opačném případě, závěsy na okna nebude jej zavřít úplně, a instalace římsy je nesmyslné.

Varování! Dodržujte vzdálenost ke stropu. To by mělo být nejméně 10-15 cm, v opačném případě by se vnitřní prostor vypadat trapně.

V dalším kroku - upevnění kronsheytnov. Máte nainstalovat fixační bod během pre-značení (které jsou uspořádány ve stejné vzdálenosti od střední části stěny). Pomocí vrtáku, vyvrtat díru, a pak přišroubujte držáky. Pak zbývá jen vložit clonu v závorce, pre-zavěšené na svých zařízeních pro uchycení záclony.

Existuje několik doporučení pro instalaci závěsy:

 • Místa je třeba posílit upevnění římsou. Můžete použít epoxidové pryskyřice. To je vstřikován do vrtů s vrtačkou, a pak jsou vloženy do držáků a čekat, až ztuhne. Pak si můžete pověsit záclonu a upevněte závěsy;
 • Extrémní závorky musí být namontován vně okenního otvoru, nebo závěsy, dokonce i v rozšířené podobě, nebude jej zavřít úplně;
 • U některých záclony neustále skluzu kroužky pro uchycení záclony. Aby se tomu zabránilo, můžete použít dekorativní makovice.

Obvykle záclony zahrnuty prvky jsou použity pro montáž a kroužky na záclony, takže koupit samostatně není vyžadován hardware.

Před instalací stropní závěs se doporučuje seznámit se s několika drobnými odchylkami:

 • Je-li akumulátor umístěn pod oknem, je nutné držáky instalovány od stěny;
 • Pokud instalované okapy délce více než 2 metry, požadované dodatečné třetí třídu.

Instalace na strop začíná projekcí budoucího umístění okapu, který používá linky, úrovně stavební a tužku. Označit místa, kde se budou držáky. Je důležité, že by měly být umístěny symetricky od okenního otvoru a stěn.

Pak se pomocí vrtáku nutné vyvrtat 2 (někdy - 3) otvory pro držáku. Stanovily římsu a pak srovnal. Posledním krokem - upevnění a upevnění jeho závěsy.

Varování! V případě, že instalace podhled nebyl brán v potaz čas, kterým se závěsy, se doporučuje použít protáhlý kotvu. Tato varianta je vhodná pro vzory, v nichž je mezera mezi jádrem a stropem je malý.

V případě, že strop, který upevňovací se provádí, je ze sádrokartonu, je třeba instalovat na dřevo pás (alternativa - segment kovového profilu). Upevnění římsou se provede na tento rám pomocí šroubů.

Pokud se instalace clon vyrobených s železobetonovým stropem, můžete použít tekuté hřebíky. To vyžaduje čištění povrchu dekorativního krytiny a spodní vrstvy, k zarovnání stropu, naneste lepidlo na římsu a připojit jej na předem připravený povrch. bout čas tekuté hřebíky je 15-20 minut. 3 dny po takové uchycení, mohou pokračovat do zavěšených závěsy.

Instalace závěsy na podhledu se provádí po zvláštním uspořádání výklenky. Stropní fólie zároveň není připevněn ke stěně, a profilem, který je umístěn v krátké vzdálenosti od okenního otvoru. Římsa bude připojen do hlavního stropu.

 1. Od stěny odloženo vzdálenost potřebnou pro instalaci římsy.
 2. Montážní pásy vyrobené ze dřeva.
 3. Upevnění PVC tkaniny do baru.
 4. Instalace záclony v prázdnotě.

Zvláštností této metody je, že instalace římsy může být provedeno pouze ve fázi instalace stropu. Pokud je dokončena montáž napětí strop nebude moci připojit. Před zahájením prací je důležité, aby se ujistil, že délka popruhu ze svazku se shoduje s délkou římsy. Jednou z možností popruhu upevnění - zátky do hlavního stropu.

Tipy pro instalaci závěsy s rukama

Instalace stropní závěsy, musí být správné, jinak záclony usadí nerovnoměrně. Profesionálové věnovat pozornost začátečníky pár triků:

 • Pokud používáte kruhové okapy, pak instalace musí být zastaven v 1. kroužku na každém z jejích okrajů. Prstenec by měla být v intervalu mezi konzolí a na konci tyče. S tímto doporučením budeme moci opravit nevidomé v koncové poloze;
 • K dosažení hladké záhyby v záclony, je doporučeno, aby jejich připojení ve stejné vzdálenosti. To znamená, že mezera mezi kroužky by neměla být větší než 10-15 cm;
 • Je-li sada záclon připojeny dodatečné kolíčky na prádlo, mohou být střídal s kroužky. Tím se zajistí nejvyšší úroveň stability a pevnosti upevnění záclony.

Aby se zamezilo obtížím při instalaci záclon, se doporučuje sledovat video:

Jako osoba samostatně výdělečně činná pověsit záclonu

 • Možná budete muset pracovat
 • Fáze provozu a jejich vlastnosti
  • značkování
  • nudný
  • montáž konstrukce
 • Chyby s upevňovacími závěsy
 • Něco málo o funkcích výběru záclon

Když se nový plastu nebo dřevěné rámy jsou prázdné, to nevypadá příliš atraktivní - pohledy, například pokud jste v akváriu. Proto je nutné se postarat o oblečení pro své vlastní okna a zařízení, které pomůže udržet závěsy - protože jejich struktura je odlišná, a mohou vážit hodně. Výběrem záclony je třeba přistupovat velmi opatrně.

Volba římsy a typu upevnění závisí na závažnosti záclon a styl interiéru.

Verze systému, aby se závěsy jsou hodně průmyslu, a bez ohledu na to, jaký typ je to, že je důležité, aby montáž na strop nebo na stěnu jsou bezpečné a bezpečné. Níže jsou uvedeny podrobné pokyny k nejlepší řešení otázky - jak pověsit záclonu na závěs vypadal prospěšné a krásné.

Možná budete muset pracovat

Označení místa okapový úchyt.

 • samotný model záclony s příslušenstvím;
 • děrovačka pro speciální monolitické stěny;
 • vrtačka;
 • level;
 • ruleta;
 • spojovací materiál;
 • Šroubovák nebo šroubovák;
 • epoxidová lepidla nebo nehty.

V práci by se měla řídit tímto pravidlem - otevře okno se neměli dotýkat závěsy, takže úzký okenní parapet je nejlepší použít volbu stropní - okapu. Avšak v případě, že vzdálenost umožňuje, závěs je připevněn ke stěně.

značkování

Snad nejdůležitější část práce. Aby bylo možné udělat správně, je třeba začít od středu okenního otvoru. Je to jednoduché - kolík je umístěn na zdi, a závěsy, které se zrušil rovné segmenty třeba od středu okna. Je také třeba za to, že v případě, že celková délka závěsů dosáhnout více než 2 m, bude trvat tři přílohu, že závažnost záclony nebyla schopna přispět k vychýlení, ne-li ztráta stěnových závěsů. Takže, první řetězec - ve středu stěny a montáž variantu, další dvě - s mezerou od okrajů 10-15 cm.

Schéma stěnu okapy hliníkového profilu.

To tak se stane, že vrták je součástí stěny, jako v oleji - dobrá v tom málo. To znamená, že omítka překryta tlustou vrstvou, a nakonec se závěsy od stěny jen vypadnout. Co dělat v tomto případě? Vyvrtat díru a vložte právo na dřevěném kolíku nebo zástrčky, po zálivu void tekuté hřebíky nebo epoxidové lepidlo.

Potom upevněte závěs, je v bezpečí, ale bude muset pověsit světelnou clonu. Ale situace se monolitické stěny pozice nepomůže - bude muset vrtat a kladivo kladivo ve spojovacích otvorů. Tato práce je časově náročné, ale po tom všem úsilí si můžete koupit záclony jakékoliv hmotnosti a velikosti - záclony pevně držel.

Dále postupuje se kotevních úchytů - je pomocí šroubů nebo háků na stěnu - již obsahují některá provedení technologické otvory, kterými závěs visí jako obrázek.

druhy schéma upevnění kolejnic lišt.

To vše závisí na složitosti na zvolené ačkoliv obtíže, žádný z nich není. Pokud je to plastové díly, které mají obvykle plochý vodítko, jehož prostřednictvím dojde k připevnění, a pak se vztahuje dekorativní část celé sestavy, což představuje celek, bez vrtání nebo jiné známky akčního struktury.

Pokud se závěsy je kulatá tyč, sestava je vložit jeden konec do drážky, čímž na kroužky a omezujících prvků. To je všechno. Left zúčastnit háčky nebo jiné upevnění přímo na samotných záclony - ať už je to prsten nebo pásek s poutky - hmotnost možností. Můžete si objednat smyčku speciálně pro držitele záclony, stojí za to je levné, a pohled je nádherný.

V případě, že stěna předpokládá řetězec závěsy, poté namontovat to přijde v plochém balení - první připojenou základnu, a to i při pečlivém rozvržení, poté v otevřené boxy protáhl gumičkou požadovanou a poté zavřete okno. Ovládat takový závěs je velmi výhodné - otevřené, uzavřené a zatočil. Záclony nebude prohýbat, pokud řetězec odpovídá kvalitě. Lepší zvolit možnosti oceli.

Instalace je nad a povrch těsně přijala strukturu. Visí závěs na zeď, není těžké, ale vyhnout se časté chyby by se jejich demontáž v detailu.

Chyby s upevňovacími závěsy

Schéma upevnění stropní profil.

 1. Chcete-li vytvořit nový design na místě starého. V průběhu času, může to prostě vyletět z hole není tak těsný krycí spojovací materiály, jako nové. Nejlepší je, pokud je vzdálenost neumožňuje, aby se zabránilo těchto míst, aby se silné malty a re-omítka povrchu, ale to může být zpracován do data ukončení platnosti. Buď použít trik - proplachuje sloty pro připojení vysavače. Stěna se navlhčí, a otvory jsou poháněny dřevěné ChOPy, pak všechny pokryté silnou cementovou kompozici. A poté lze vrtat. Místo toho, aby dřevo, můžete si vzít na korek z láhve vína - přílohu v tomto případě bude ještě lepší, protože viskozita vývrtka nebo nehtu je pevně sevřen struktury materiálu.
 2. Aby bylo možné pověsit závěs na zeď, někteří neberou měření. Dokonce i když si osvojit dokonalou dobré oko, máte stále používat vybavení a úroveň, jinak zkosení nelze vyhnout, jak to bude patrné v žádném případě. Navíc, tato chyba v budoucnu vliv na stabilitu záclony - záclony hmotnost to táhne tam, kde role je větší a existuje riziko, že bude létat před hostitelé obdivovat nový přírůstek.
 3. Zanedbatelné další přílohy, pokud návrh je velmi krátká, ale zahrnuje mnoho úrovní. Takové druhy jsou těžké, takže stěna by neměla být křehký, a upevňovací nastavena na 3 nebo více míst.
 4. Připojit závěs ke stěně současně s rohy nebo desek. To je nejlepší nejprve sami přílohu a zavěste strukturu. Pokud se jedná o jiný typ instalace, nejprve je třeba pochopit, k instalaci zjednodušit svou práci a pak, když část záclony již na stěně, aby sestavu.
 5. Nepoužívejte žebřík pro práci. Stojan na židli nebo stoličku a zároveň se držet za ruce a vrtat a postavit riziko, že všichni létat v různých směrech. Musíte se chránit.

Něco málo o funkcích výběru záclon

Schéma upevnění stropní římsa pro závěsy pro podhledy.

průmysl nyní vyrábí cokoli a v jakémkoliv množství. Proto typy závěsů jsou obrovské. Na svých vlastních preferencí na základě si můžete zvolit systém vhodný pro výzdobu místnosti - přísný, dřevo plast, s ozdobnými prvky. Ale předtím, než jdete do obchodu na nákup, je nutné určit typ opony, který bude zdobit okna.

Pokud tato kontrolka tylu, a design je vybrán není příliš těžký. Pro sametu a hedvábí těžké závěsy musí být už jinak. Důležité šířka záclony - v případě, že majitel chce získat pěkné vlny, to by nemělo trvat příliš dlouho, závěs, ale nemohou lopatou v hromadě záclon - ideální při metr tkaniny musel 0,5 m závěsy. Rozhodně na záclony by měly být průvodci, nebo při otevírání a zavírání žaluzií jsou neustále padající z ní.

Není třeba litovat pro držitele, pokud závěsy jsou stojí určitou částku.

Buy již nebude problém. Mnohé z těchto závěsů jsou připraveny k provozu, protože obsahují očka děrné do tkaniny, s ohledem na jejich určení správného množství kroužků nebo jiných typů držáků.

Aby potěšil sebe a blízké aktualizací v bytě, někdy jen stačí změnit závěsy. Ve skutečnosti, že zaujímají významné postavení v místnosti, na druhu někdy závisí na mnohem více než na přítomnost nábytku a dalších doplňků. Aby však bylo možné světlých nebo jemných tkanin po dlouhou dobu sloužil, musíme se postarat o jejich spolehlivou instalaci pomocí závěsů. Jak si vybrat a nainstalovat - pravidla výše. Dodržováním jim můžete využít dlouhé záclony vybrané bez dalšího, pokud nechceme nic nového.

Jak pověsit záclony

Je čas pověsit záclony. Není to tak dávno jsem si koupil kovový závěs, a dnes chci říct, krok za krokem, jak její příběh. Je třeba poznamenat, že internet je poměrně častá otázka, protože i přes jednoduchost tohoto procesu jsou malé triky, které byste měli vzít v úvahu ...

Takže, střílel jsem spoustu obrázků, a vše, co se bude podrobně popisovat. K dispozici bude montáž a instalaci záclon ke zdi. Je na zdi, nikoli však strop, protože jsem pololki napětí v bytě.

1) byl zakoupen kovové závěsy (antik), délka - 4 metry. to složil I dvakrát, to znamená, že čtyři trubky 2 metry (zvýšit závěs potřebné pro spojení dvou trubek v jednom, který je, získat dvě vodítka 4 m). Součástí je také držáky upínač, na stěny a ozdobné knoflíky.

2) Nyní se musíme označit pro montáž na zeď je opravit poté držáky na záclony. Vzhledem k tomu, Mám tři šrouby (dva na každé straně a jeden ve středu), měly by být nastaveny symetricky. Měli bychom si také uvědomit, že máme ozdobné knoflíky, a tak záclony by neměl být umístěn v blízkosti stěny. Proto je montáž strana by měla být v určité vzdálenosti od stěny. Osobně jsem dal 30 cm (razítko).

Nyní máme odložit rozměr ve svislém směru. Vzhledem k tomu, že mám podhledu (je již zobrazen na úrovni), je od něho, že budu odložit vzdálenost ve všech třech místech (dvě boční a jeden centrální). Chcete-li Stretch stropy I bylo koncipováno pro instalaci do stropních lišt 3 cm, takže jsem se rozhodl odložit vzdálenost s rezervou pro montáž, 6 cm.

Ústředním bodem je, délka stěny dělení dvěma. All značení je dokončena.

3) Nyní je potřeba instalovat držáky na záclony. Vzhledem k tomu, že mám beton, vzal jsem dlouhé šrouby 80 mm, záclony držet v klidu. Řekl - udělat, vrtat do zdi držák pro každý ze tří otvorů (podle našich měřítek).

80 cm a na to navazujícím kolíkovým šroub

Další příklepem plastové hmoždinky, zavěšení svítidla a upevněte ji. Zde je to, co jste skončili s.

zatloukání hmoždinek, foto 2

tak vidíš

upevňovacím materiálem a zvraty

4) Nyní, na přílohu, pověsíme držáky záclony. Je to jednoduché - šaty - seřizování a upevněte imbus klíče (dosud silné, aby). Montážní připraveni, že to, co se stalo.

šaty držáky záclony

5) Nyní vyzvednout opona sám. Vzhledem k tomu, záclony v mém 4 metry, a stěna je 3,8 metrů, opona potřebuje trochu obložení (je třeba vzít v úvahu odsazení pro knoflíky). Přerušila jsem 40 cm a 20 cm od jednoho ze 2 metru. Jak to udělat, dal jsem si požadovanou velikost a odříznout mlýnku přímo ze čtyř částí.

6) Nyní je potřeba zapojit do „velkého“ rovně. To se provádí pomocí zde tyto přípravky. Jsou vloženy do středu a oba díly jsou spojeny do jedné. Zde je fotografie.

a spojit se s druhou částí

připojte na konec

7) Další šaty plastové obroučky pro závěsy (ve středu by mělo být od středu křižovatky čirý), a kruhy se závěsy, po stranách nebo ozdobných knoflíků stanovených nebo obyčejné (druhý počet závěsů). A pověsit záclony na přílohu.

Umělohmotný nástavbový díl šaty

šaty upevnění na záclony

šaty ozdobné kryty

šaty ozdobné kryty, foto 2

jedna část je připravena

8) plastové západky jsou potom vloženy do upevňovacích tak pevné závěsy. Vedle točit všechny zipy trvale (silnější), pro sílu. nainstalovány všechny naše záclony.

nastaven v příloze

na druhé straně

točit definitivně upevnění

točit zástrčku konečně

Jak můžete vidět, pověsit závěs není tak těžké, hlavní věc sledovat určitý algoritmus. To je všechno, myslím, že můj článek byl užitečný pro vás.

Ano, pověsit záclony celou záležitost. Koupit mnohem jednodušší, než viset. V poslední době jsem si koupil závěsy Lanita in, mají hotové sestavy, visí to mnohem jednodušší, než jen tkaniny.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

35 − 28 =