Jak pracovat s lepicí pistole

Jak pracovat s lepicí pistole

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Lepicí pistole - Pravidla pro výběr užitečné devaysa a její rozsah

Melt lepidlo nebo - nepostradatelnou věcí pro rychlé lepení jednotlivých dílů v rukodělných výrobků a každodenního života. K tomuto zařízení sloužit po mnoho let a rádi, že vynikající práci, budeme podrobně vysvětlit jeho vlastnosti a konstrukční vlastnosti, které vám pomohou vybrat ten správný amatéry nástroje a odborníky. Odděleně dotek na lepicích tyčinek předmětem druhů a jejich rozsah.

Proč si vybrat z termoplastického lepidla - Co je tak zvláštního a kde žádat?

Rukodelniki, rádio, stavitelé, inženýři a běžní uživatelé milují tento lepidlo pro rychlé nastavení a vysokou pevností. Ve srovnání s vteřinovým lepidlem kapalinou a nehty, který nakonec uchopen s povrchem a tvoří monolitický připojení přes několik hodin, lepení proces je mnohem rychlejší. Tenká vrstva termoplastického lepidla aplikovaného na dot zcela ztuhnout v 1-3 minuty, a silnějších vrstev - po dobu 10-15 minut. Hot lepidlo lze nazvat univerzální. Ten zachytí i mezi sebou navzájem:

 • strom;
 • sklo;
 • kůže;
 • kovové části;
 • papír a lepenka;
 • keramika;
 • kaučuk;
 • textil;
 • plast, PVC desky;
 • pěna.

Mimořádně rychlé propojení je možné při použití termoplastické materiály

A to je jen základní výčet materiálů. Betonem a omítání tavné lepidlo ovlivňuje slabě. Nicméně, toto tvrzení je diskutabilní. Četné testy mají přímý důkaz. Například, pevné na tavného lepidla na stěnu kovový háček bezpečně podporují nejen pláště, ale více masivní předměty (dřevěné rámy, banda protokolů a kovové přívěsky). Na povrchu horkého lepidla se odstraní tavením. Je to nejbezpečnější používat sušičku pro domácnost. Termoplastická lepidla se nedoporučuje pro lepení předmětů, umístěných u ohně nebo jiných zdrojů tepla v blízkosti teploty tavení lepidla (105-200 °). Po vyjmutí z povrchu lepidla nezanechává stopy.

Ztuhlá šev je nejen pružný, ale má také vysokou odolnost proti vlhkosti. Proto, jako termoplastický adhezivní materiál může být použit k těsnění. Úspory z použití takového držák jako hmatatelná. Vzhledem k dávkované dodávání lepicí pistole, je možné nastavit počet a ušetřit až 70% hmotnostních pro lepení ve srovnání s běžnými lepidly v trubkách.

Rozšířené používání horké lepidlo dostal do vyšívání. Zde se mohou držet téměř vše: knoflíky, papír, gofrakarton, květiny z jílu polymeru a foamirana, všechny druhy příslušenství, atd. Termoplastické lepidlo slouží jako základ pro výrobu pletiva nosičů, přičemž se vytvoří základ může působit sklo, dekoračních ozdob ve formě pelet a korálky pro náramky a přívěsky. Zmrazená hmota je plastová, předlisek může být snadno vyjmuta z formy a barevný-li to žádoucí. Mezi dalšími originálními nápady žádají horké lepidlo - flexibilní kryt telefonu. Chcete-li požadovaný tvar krytu telefonu dát do plastové fólie a pak zabalit dát na zadní části telefonu a nárazníků lepidlem v chaoticky nebo vzoru. Po ztuhnutí extraktu pružný vak, odstranit fólii. Zobrazené zařízení je široce používán v montáž a opravy elektronických součástek. Mohou opravit čipy, oddělte kabeláž a další elektronické zboží.

Analyzovat lepicí pistole po částech a naučit se s nimi správně zacházet

Zbraň 6 se skládá z šesti hlavních částí: topné jednotky (ohřívací komora), vodicí objímky, kladivo, krmení mechanismus, trysky, napájecí kabel. Calandria - hlavní část celého zařízení. Je umístěn uvnitř hlaveň se skládá z kovové trubky, která je umístěna v blízkosti jednoho nebo více topných těles závisí na konfiguraci. Pokud existuje několik ohřívače topné těleso se rozkládá rovnoměrně a rychleji. Velikost topné komory má vliv na tloušťku tyče. Čím vyšší je, tím silnější je tyč. Kvalitativních ukazatelů kapacity a rychlosti PETN topných jednotek vlivů, o kterých budeme mluvit později tát.

Vodící pouzdro - jeden z dílů pistole nejzranitelnější. Je vyrobena z tepelně odolného kaučuku. Jeden konec je spojen s ohřívací komory, a druhou pevnou terminálu. Věnovaná detailům sloužila po dlouhou dobu, nedošlo k přehřátí lepicí pistole. Sebemenší přehřátí vymaže pryžová spojka začne volně procházet nerozpuštěné zbytky lepidla, které narušuje pohyblivých částí, izolace kabelů a mohou způsobit požár.

Chcete-li nahradit tyč odříznout část, která vstoupila do pole vložit rezervní kolo, a zbytky vytlačovat skrz trysku. Snaží vytáhnout zbytek tyče nějaký nástroj nebo ručně by mohlo dojít k poškození spojky.

Dále analyzovat paralelní ze dvou částí - spouštěcí a podávacího zařízení. Trigger - detail, který je zodpovědný za množství vydání vyhřívaného lepidla. Rozlišujeme dva typy kladiv - skluzavka a otočné. Druhou možností je snazší. Z hladkosti spouště závisí na odolnost proti opotřebení mechanismu krmiva. Je-li spoušť stisknuta příliš pevně, můžete dát hodně úsilí, aby vytlačit požadované množství lepidla, feeder rychle zhoršuje. Takže před zakoupením zkontrolujte hladký chod spouště. Chcete-li prodloužit životnost podavače, také radí, aby si vybrat pruty pod přísným průměrem továrny. Dokonce i malé odchylky v několika milimetrů může vést ke komplikacím při porodu horkého lepidla. Náhradní kolo se může sklouznout nebo ucpat přivádění přebytečného lepidla v trysce.

Melt nesmontovaný

Vyhřívaným lepidla trysky vytéká z lepicí pistole. Levnější modely jsou k dispozici pro jednu trysku. Doporučujeme věnovat pozornost pistole s krátkým a dlouhým trysky, trysky, které jsou určeny pro použití v běžných podmínkách a lepení ve stísněných prostorech. Neméně důležitá je přítomnost funkcí „ochrany proti kapky“, který je zodpovědný za blokování míč neposkytuje lepidlo protékat během přerušení. Zcela zbavit proudění horkého lepidla během přerušení práce nefunguje, bude pár kapek stále unikat. Nebuďte naštvaný, je to standard, netěsnost je zanedbatelné ve srovnání s modely, kde není funkce „ochrana před kapkami.“ Kvalitativní tryska z mosazi. Proto dávejte pozor na obalový materiál při výběru nástroje. Nezapomeňte dát lepicí pistole na stranu během přerušení vazeb je nemožné. Tak rychle přehřívá a povrch nadměrného odlivu horké hmoty mohou poškodit. Aby se zabránilo negativním dopadům na tělo je za předpokladu skládací platformu, která umožňuje přesně umístit lepicí pistole. Nezapomeňte dát under the gun lepenky nebo papíru, stejně jako k čištění trysky po každém použití.

Pouzdro lepicí pistole je vyrobena z tvrdého plastu. Při použití takového materiálu, snižuje přehřátí systému a snížit hmotnost konstrukce a pohodlnější ovládání. Ale ne dát přednost příliš jednoduché modely. Optimální výkon je považován za 300 g rozpustíme Tento snadno do ruky a je pravděpodobné, že výroba byla použita tvrdá, ne měkký plast, který po několika cyklech se stanou bezcenné.

Energie, výkon, teplotu tání a další možnosti

Hlavními parametry, které charakterizují kvalitu lepicí pistole, - sílu a rychlost. Je nutné rozhodnout o rozsahu a četnosti používání zařízení. Pokud jste fanoušek a chcete Melt práci jednorázový doma, kupovat drahé Thermo-300W a vyšším nedává smysl. Pro jednorázové práce by měly být v pořádku kapacita Thermo od 20 do 100 wattů.

Modely s automatickým nastavením výkonu - snadné použití. Zařízení samo o sobě ví, kdy a kolik energie pro použití v každém jednotlivém případě. Například, v kroku tavení se zahřeje na 200 W, zatímco průměrný výkon se sníží na 40 W a během zastávky - do 15 wattů. To šetří energii a tok lepidla tyče.

Nicméně, síla není rozhodujícím ukazatelem při výběru, která hraje důležitou roli výkon. Pokud potřebujete vysokou rychlost taveniny a výtokovou hmotnost, dávat pozor na tento ukazatel. Obvykle se pohybuje od 5 do 30 gramů lepidla za minutu. Zvlášť důležitá je rychlost, když objem oprav. Například lepení překližky nebo PVC. Rychle naneste lepidlo na celou oblast a tiskových materiálů nebude fungovat s nízkou produktivitou. V této době lepidla začala schnout a zajištění dobrého spojení s povrchem nebude fungovat. Proto rychlost je zde důležitá (vysoký výkon). Při práci s malými detaily s vysokou produktivitou akvizice lepicí pistole je nevhodné.

Vyberte nástroj, který ještě subjektivně rychle

Z rozsahu teplot taveniny závisí lepicí pistole pracovat s materiály. Například, papír, lepenka a textilie nelze tolerovat příliš vysoké teploty. Pro práci s nízkou teplotou se používají tyče a speciální pistole s teplotou tání 105 ° C, Průměrné indexy tání Melt - 165-170 ° C, Získat zařízení s teplotou tání vyšší než 200 ° C, se nedoporučuje. To vede ke zvýšení tlaku uvnitř sudu a rychlých částí oblečení.

Výkon elektrického Melt také hraje důležitou roli. Pokud jste fanoušky a dostat se do taveniny malé množství práce, budete blížit normální zařízení ze sítě pomocí kabelu. Profesionálové mohou upozornit na dražší modely s bateriově napájený nebo polotovarů. Baterie umožňuje Melt autonomní provoz od 45 minut do 2 hodin, aniž by se vázaly k síti. Thermo řadový z řetězce a během 10-15 minut, může pracovat bez připojení k síti, přičemž se počáteční teplota topení. Zlepšená verze akumulátorové lepicí pistole je model s dokovací stanicí, která má dvě funkce současně - ohřívá tyč samostatně a spolu s dodatečnou kapacitu zabraňuje kapičky při zahřívání na povrchu.

Na trhu vysoce kvalitních zbraně lepidla dobře zavedená německá společnost Steinel. Mezi jeho odrůd lze nalézt po uvedených možností napájení přístroje. Firma vyrábí i domácnosti a profesionální lepicí pistole.

Jednalo se o hlavní parametry. Mezi další možnosti, které vám mohou pomoci při konečném výběru, vydání:

 • Regulace teploty, umožňuje nastavit optimální úroveň oteplování pro různé materiály;
 • automatická regulace teploty, je zodpovědný za změnu tři režimy lepicí pistole (rozcvičení, provozní teplota, v pohotovostním režimu);
 • Indikátor tepla na zařízení připravené k použití signálů LED, která se rozsvítí při ohřevu na provozní teplotu;
 • okénko, za předpokladu, drahé a nákladově dávkách, umožňuje sledování výskytu tyče do objímky a její délky;
 • osvětlení, užitečná funkce, pokud často musí pracovat s Thermo v temné místnosti se špatnou viditelností;
 • kufřík, sada náhradních tyčí, tepelně odolné mat práce.

Lepicí tyčinky - volba průměru, barvy a pracovní materiály

Tyčí nebo nálepky taveniny se liší v průměru, délky, barvy, teploty a povahy užívání taveniny. Standardní průměry tyčí pro domácí zbraně lepidla - 7 a 11 mm. Průměr je zvolen v závislosti na konfiguraci vašeho lepicí pistole. Profesionální model může být vybaven tyčí větším průměrem asi 45 mm. Při výběru Melt s nestandardními průměry Ujistěte se, že informace o dostupnosti a dostupnosti náhradních kol. Přísné nastavení na délce tyče No. To má vliv na trvání použití žlabu termoplastického lepidla se pohybuje od 4 do 20 cm.

Barva na tyči je charakterizována nejen různé barvy, ale také účel štítku. Transparentní tyč je považována za univerzální a vhodný pro lepení různých materiálů. Barevné pruhy jsou používány k zakrytí spojů a vytvoření jediného tónu. Také považován za univerzální, s výjimkou černé, který se používá k utěsnění a žlutá - na sklo. Pokud je to nutné, používat oba černé nebo transparentní tyč doporučit včetně dvou Thermo. Pro zdobení v šití používá barevné špendlíky s jiskry.

Tyče se také liší v teplotě tání. Nízké teploty samolepky začíná tát při teplotě 105 ° C, a vysoká teplota - 150 ° C Výběr vhodných náhradních koleček třeba vzít v úvahu maximální teplota taveniny, které mohou poskytnout své Melt.

Úplné nebo částečné kopírování informací z webu, aniž by aktivní odkaz na ni je zakázáno.

Použití lepicí pistole - jak to funguje, výhody, výstavba zařízení

Dnes lepicí pistole jsou široce používány v domácnosti i na pracovišti. Jsou švadlena a stavitelé, údržbář a profesionálové. Obrovský sortiment významně rozšiřuje použití lepicí pistole, což vám umožní provést výběr na základě funkční nezbytnosti a specifikace stroje.

Zařízení mají různé velikosti, výkon a provozní teplotu. S jejich pomocí okamžitě držet pohromadě ani materiály, které jsou obtížně kontaktu s moderním lepidlem. A malé části, které vyžadují přesné umístění, nejlépe zámek neexistuje. Ačkoliv nevýhody tohoto univerzálního nástroje je stále k dispozici.

V závislosti na návrhu, Melt je poháněn:

Po zapnutí přístroje a instalovány v úložném otvoru lepicího pásu před procesem spojování by měla trvat několik minut, aby se tlak na páku, aby urychlily tání by neměla být. V budoucnu úprava pohyb se provádí na doprovodný „spouštěcí“ síla. Množství taveniny vycházející z pistole je také závislá na průměru trysky.

Vytlačené lepicí sady téměř okamžitě, a proto jejich přesnost jeho žádosti je důležitým aspektem při lepení různých prvků nebo jejich částí, a to zejména - malé.

Je důležité věnovat pozornost tomu, že po vypnutí lepicí pistole od napájení, roztavená hmota může dále samovolně proudí z trysky. V této souvislosti je třeba stroj vypnout krátce před koncem roku, nebo z UTG trysky stále horký po předchozím použití podkladový papír, aby se zabránilo vzniku skvrn. Ale taková vada tkvící v levnějších modelech Melt. Trysky kvalitní zařízení vybaven uzavíracími ventily, představující PIN nebo listové pružiny.

Přetažením nebo posuvníky nepoužitý zakázáno, protože tyto kroky vedou k praskání uvnitř stroje. Není dovoleno také pokusí vložit lepidlo „tužky“ není odpovídající průměru vstupu do zařízení.

Lepicí pistole je navržena tak jednoduše. Ve své těleso z plastového materiálu, vysoce odolného s dielektrickými vlastnostmi, se nachází jen několik uzlů:

 • termální kamera s termočlánky ať se do toho - ze všech stran, nebo pouze zespodu. O jeho velikosti a topného výkonu je přímo závislá výkon zbraň a přípustné tloušťky materiálu;
 • podávací mechanismus, sestávající z posuvných tyčí opatřených převodovou pákou. Tento uzel je provozován „spoušť“;
 • režie přijímač, vyrobený z tepelně odolné umělé hmoty nebo ve formě gumy trubice. Je zodpovědný za správné podpory lepicí tyčinky, a - mezi tepelnou komorou a vstupem;
 • Tryska nebo trysky - je určena pro vytvoření proudu kapalného lepidla a nátěry schopnost přesně umístit prostředek na lepení.

Těleso má obecně štěrbinou okna, jimiž vizuální kontrola vedení přijímače. Pro větší pohodlí je pistole je vybavena sklopnou konzolou, nutné pro instalaci ve svislé poloze.

Pokud je povoleno, lepidlo zbraň není doporučeno položit na bok, jak jeho vnitřní komponenty budou naplněna roztaveným lepidlem, což vede k rychlému selhání zařízení selže.

Thermo k dispozici v různých kapacitách:

 • amatérské - od 50 do 150 W;
 • polo - od 150 do 250 W;
 • Profesionální - více než 250W.

Zařízení mají různé objemy výkon průvodce separace, teploty taveniny, posuv a průměr použitých lepicí tyčinky. Zbraně mohou být vybaveny sadou trysek, mít dva režimy vytápění a náklady jsou nízké a dostupné pro každého.

Výhody a nevýhody Melt

Použití lepicí pistole To poskytuje flexibilitu při spojování různých materiálů. S ním uzavřen spoje a spoje se vlije poměrně úzké, pevné pásy nebo plechy tepelnou a zvukovou izolaci, se vloží stropní tapety lišty a dozadu upevněny lišty a dekorativních prvků na stěny nebo stropy. Taková zařízení jsou nepostradatelné v případech drobných oprav, pokud je nutné opravit, například, který vydal mozaikovou dlaždici nebo vypadnutí zdobení kamene.

Lepící pistole jsou amatérské rádiové operátoři a elektrikáři, automechanici a švadleny. Mezi hlavní výhody tohoto systému jsou:

 • okamžité lepení;
 • vysoká pevnost připevnění;
 • sloučenina elegantní vzhled i malé detaily;
 • Použití lepicích jader na životní prostředí;
 • vodotěsné pin klouby;
 • Možnost použití na povrchy, které neumožňují mechanické působení;
 • snadnost obsluhy.

Nevýhody zbraně lepidla patří skutečnost, že pro lepení materiálů, z nichž jeden je v provozu se ohřeje, použití zařízení by neměla být. Jíl, v tomto případě, roztaví, a lepené části rozpadají. Špatné spojení dochází při lepení materiálů s betonem, některé druhy plastů a omítnuté povrchy.

Tento článek vás, jaké typy prací lze provést pomocí lepidla říká. Přehled aktuálně existujících typů lepidel, informace o tom, co jsou vyrobeny. Tento článek vám pomůže vybrat potřebné lepidlo na základě úkolů, které je třeba provést.

Plastové panely na hladkých stěnách jsou nejlépe namontovány lepidlem „tekuté hřebíky“. Na základě vlastností lepidla, že za žádných okolností se dá použít a co je algoritmus lepení panelů k podkladu, lze nalézt v následujícím textu.

Tyto konstrukční lepidla se často používají pro připojení různých povrchů. polyuretanové lepidlo má řadu výhod oproti druhé, v první řadě díky své univerzálnosti a dobrých ekologických vlastností. V tomto článku se podíváme na oblasti a zejména jeho uplatňování.

Jak používat lepicí pistole? Tyče pro lepicí pistole

Lepicí pistole, jejíž uplatnění v různých oblastech našeho života prokazuje svou univerzálnost, je zařízení používané pro lepení různých materiálů. Používá se v případech, kdy je potřeba co největší přesnost a preciznost spojení. Jak používat lepicí pistole? Tento nástroj je ideální pro montáž různých produktů, které nejsou slishom velké velikosti, protože to nevyžaduje velké výdaje. Rovněž je nezbytné pro výrobu různých řemesel a provést nějaké opravy.

Co je tento přístroj? Je třeba poznamenat, že k dnešnímu dni, prodej lze nalézt v obou mechanických a poloautomatických nástrojů. Liší se v několika parametrech: produktivity; přítomnost přídavných funkcí (vyměnitelné LED trysky, teplota); Způsob aplikace vyhřívaný hmotu (lineární spreevoy). různé druhy speciálních lepidel používaných pro tuto práci. Liší se nejen ve formě, ale také v barvě a velikosti. Tak, mezi nimi jsou: tyče cement pistole (průměr je 7-11,5 mm a 43 mm, délka - 200-300 mm); tuba; perličky; polštářky.

Lepicí pistole, názory o používání, které dosvědčují jeho popularity, je charakteristická svou všestranností a praktičností. Současné modely tohoto nástroje je bezpečný a snadno ovladatelný, a princip fungování je velmi jednoduchý. V takovém těla pistole (obvykle v horní jeho části) je topné těleso. Ten ohřívá vloží do speciálního nástroje tyče, polštářky, granulí na požadovanou teplotu. Pohyb roztaveného lepidla se provádí pomocí kladiva zařízení. Díky němu a kovovým šroubem nastavuje dodávku dávkové plastické hmoty. Roztavené lepidlo vystupuje trysky trysky. Aby nedošlo k popálení při jejím vybavena speciálním gumovým běhounem.

Některé modely jsou k dispozici s pryžovou manžetou a s okénkem. Tato zařízení pomáhají kontrolovat pohyb lepicí tyčinky. Většina modelů má lepicí pistole na přední vidlici, která poskytuje stabilitu nástroje při provozu. Liší, a napájecí zdroj. Jak používat lepicí pistole v různých podmínkách? Pokud potřebujete pracovat v podmínkách bytě nebo v průmyslových objektech, je lepší dát přednost modelů poháněných stacionární síly. Při práci v různých prostředích můžete použít nástroj, který je napájen nabíjecí baterií. Tyto zbraně jsou často a odpojitelný napájecí kabel.

Po topných tyčí tavenina vystupuje z trysky, a je rovnoměrně rozložen na ploše. Jak používat lepidlo zbraň opravit? Nezapomeňte, že tato práce by měly být prováděny rychle. To je způsobeno tím, že proces vytvrzení lepící hmoty a chlazení začne během několika sekund. Po dokončení všech procesů si velmi silný šev. V tomto případě, hotový výrobek má úhledný design. Pokud je to nutné, provést velké množství práce a příjem velkého počtu hotových výrobků je nutné použít lepicí pistole. Jak je použít pro lepení různých materiálů? Kromě průmyslových aplikacích, tento nástroj se používá v každodenním životě. Ten lze snadno přilepit rozbité dětské hračky, keramiku, dřevo, plast, kov, štuky, boty.

Modely tohoto nástroje jsou různých velikostí. Je pravidlem, že jejich výkon závisí na rozměrech pistole. To má vliv na rychlost tavení lepidla. Pro výrobu řemeslných řemesel, květiny a další řemeslné výrobky by měly být vybrány malé pistole, které kapacit pro tuto práci bude stačit. Větší modely jsou určeny pro profesionály na strojní zařízení a budov. Mají vyšší tepelnou kapacitu, která může být nastavena pro různé typy materiálu.

V závislosti na rozměrech nástroje jsou vybrány pro různé tyče lepicí pistole. Mohou mít různé barvy, což je velmi výhodné pro práci s různými odstíny materiálů. Jejich složení je odlišné. Na obalu tyčí indikovaných pro lepení materiálů, které jsou určeny, takže byste neměli používat k jiným účelům. Špatný výběr nezaručuje pevnost švu.

Jak používat lepicí pistole?

Tento nástroj má speciální otvor pro lepicí hmoty. Obvykle se jedná o něco kratší než tyče. Lepicí pistole upevněna na speciálním stojanu a zahrnují jídla. Obvykle je zařízení zahřívá asi 5 až 10 minut. Indikace Přístroj je připraven k použití lepidla kape z trysky. Kliknutím na zbraně spoušť je uvolněna z něho malou dávkou roztavené hmoty. Je to velmi horké, takže buďte opatrní při práci. Objem přidělené lepidlo závisí na síle stisknutí spouště. Navzdory skutečnosti, že většina modelů tohoto nástroje je určena pro spot-zahřívá hmoty, existují stroje, které mohou uplatnit své pruhy.

Použití designu lepicí pistole

S pomocí této pistole můžete uspořádat jakýkoli dar, vytvořit odlišné složení větví, květin, kužely a dalších přírodních a syntetických materiálů. To může být použit k vytvoření dekorativních panelů či koláže. Tento nástroj je schopen po dobu několika minut pro připojení různých textur materiálů. S lepicí pistole s různými barevnými pruhy lze namontovat, opravit, aby simulovaly nějaké návrhy. Také se dokonale vyplní různých kloubů. Takže zbraň lze použít v interiéru i exteriéru. zbytky lepidla, které mají být odstraněny po ochlazení nástroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

29 − = 21