Jak prát oblečení s tmelem

Jak prát oblečení s tmelem

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak čistit oblečení z korektoru

Křeslo pracovníci a studenti ze škol se často potýkají s problémem barvení korektoru. Pro míchání tekuté lesk skončí, bar na tužku, kterou potřebujete, aby třást věci. Jedna nepříjemná pohyb a spreje mohou dostat do okolních předmětů a oblečení. Suší se na oblečení klesnout tmel je celý problém, který umožňuje rozloučit se vaše oblíbená halenka, kalhoty nebo bundy. Nicméně, to neohrožuje ten, kdo zná několik způsobů, jak se prát s tmelem.

Kdo alespoň jednou nepoužil korektor? To je velmi výhodné STATIONERY vynález, protože chyba může může být kdokoli, ale kvůli zdvihu dobrý převlek. Pokud vypustíme tmel na váš oděv, drhnout, že to nebude tak snadné. Očistit skvrnu hadrem a vodou zamyt je možné, ale dává požadovaný účinek není ve všech případech.

To, co je třeba udělat v případě, že skvrna z oblečení korektoru

Základním pravidlem - okamžitě odstranit tekutina ihned po kontaktu s oblečením. V případě, že omítka vsáknout do vláken tkaniny jsou pak výstupní že bude velmi těžké. Velmi záleží na složení kapaliny uvnitř ekvalizéru. Když se místo dodává, postupuje se takto:

 • skvrna rychle mokrá tkanina, dokud se začíná vysychat;
 • Po věnovat pozornost na složení opravného tmelu - to bude záležet na tom, jak zobrazit to se zbytky oblečení.

. Po korektor na bázi vody

Kapalina zdvih je emulze na bázi vody nebo alkoholu. V prvním případě, aby tmel s nejjednodušších oblečení, což je dost vymazat zbytky korekční látky a mokré stopy dobře vlhkým hadrem. Domy lze mýt v teplé vodě věc ručně nebo v pračce.

Pokud ještě není úplně odstranit zbytky tmelu, je možno prát s barem mýdla nebo vody za přídavku amoniaku, nejprve použít, nechte na chvíli, a po dobrém promytí. V případě vody korektoru můžete použít odstraňovač skvrn: nalít na skvrnu, nechte několik minut, a pak se načíst znečištěný položky do samopalu a nalít 100 ml pracího prostředku přímo do prostoru pro oblečení. V tomto teplotním rozsahu je třeba zvolit 30-35S, ne víc.

Suché korektor pásy vymýt přesně stejným způsobem, jako na bázi vody bar kapalné.

. po tmelu, ve kterém prostředek je přítomen alkohol nebo emulze

V případě, že kapalný alkohol nebo emulze základ, vyrovnat se s tmelem bude obtížnější. Tyto korektory se používají méně často, takže pravděpodobnost špinavého prádla je minimální - na výrobu kancelářských potřeb převážně se používá jako jmenování voda. Ale pokud takové nešťastné události došlo, pak opláchněte korektoru oblečení doma, mohou být tyto prostředky:

 1. Alkohol tmel odstranit, paradoxně, je alkohol. Na vatovým tamponem je třeba nalít trochu ethanolu, a dokonce i vodku s tonikem na kůži a lehce vetřete je na stopě korektoru. Pak můžete prostirnut věc zcela nebo třít oblast vodou a mýdlem a opláchněte ji. Zpravidla se z místa po tmel s obsahem alkoholu kapaliny se odpaří. Alkohol může být libovolná, ale co nejefektivněji ukázaly jako denaturovaný a amoniak. Před aplikací těchto prostředků, se doporučuje, aby se ředí vodou v poměru 2: 1, - jedna část alkoholu do dvou dílů vody.
 2. Čárový kód na bázi emulze - slušné jídla do povrchu prostředku. Olejovitá kapalina, a po styku s oblečení je vytvořen mastná skvrna, tak jen nedělají bez dobrého rozpouštědla. V tomto případě je vhodné minerální destiláty nebo atsetonsoderzhaschee prostředky na odstraňování laku. Čistý aceton může být použita pouze v případě, že předmět je bílá, protože je schopen vyest barva ze znečištěného oděvu. Jemné prádlo by se mělo zacházet s nejvyšší opatrností, trochu lepší zředit rozpouštědlem voda. Je nutné obrátit se na halenku nebo kalhoty naruby a vložte jej do místa, kde je tvořen na místě, kapesník nebo skartovat žádnou čistou utěrkou. Bavlna pad je nutno dát rozpouštědla na hadříkem směrem od okraje do středu znečištění, a zároveň se snaží, aby silně stisknout. Pokud je skvrna zcela odstranit, je nutné rychle opláchnout ošetřené plochy a odeslat položku do prádelny. Stává se, že na oděvu zůstane sotva znatelnou stopu - to vše závisí na látce, a pokud se to stalo, je lepší postup opakujte. Ve většině případů odstranit seřizovače lišty s kalhoty nebo blůzy v takhle dopadá úplně.
 3. Vytisknout mastnou skvrnu po emulzní tmel může být benzin nebo petrolej, ale jemné a syntetické barevné prádlo by mohlo zhoršit po těchto fondů. Za účelem zjištění, zda toto rozpouštědlo může zničit barvu věcí, je lepší nejprve ji vyzkoušet na malém skrytém místě tkaniny z rubu. S bílými a lehké předměty mohou být zobrazeny korektoru benzín bez větších obav.

Je-li věc je láska, není levná, a aniž by jakýmkoli způsobem, například, je všude stejný nebo drahý oblek, není třeba experimentovat - je lepší ho poslat do čistírny. Před tím, že nepotřebuje ke zpracování - jen lehce setřít na tmel hadřík.

Užitečné rady a varování

K Putty rychle odstranit a oblečení není zkažené, musíme se zabývat některými z doporučení těch, kteří již experimentoval na odstranění skvrn po korektorem.

 1. Jakákoliv chemická látka, ať už to je benzín, aceton nebo jakékoliv jiné rozpouštědlo, které nemohou být silně vtírá do tkaniny - by to vést k poškození vlákna. To může být jen elegantní a jednoduché pohyby chodit na výsledném místě.
 2. To znamená, že není moc rozložena na povrch tkáně je nutné dát pod něj nějakou čistou utěrkou. Oblast kolem místa musí být smáčen vodou - pak louh rozpouštědlo není raspolzetsya na zamořených lokalit.
 3. Pokud z nějakého důvodu nemohl získat za mokra tmel až uschne, můžete se pokusit vymazat její pilník před zpracováním.
 4. Jemné tkaniny jsou vždy vykonávána na špatné straně, zejména pro odstranění tmelu použít lakový benzín nebo aceton.
 5. Rozpouštědlo se musí zlikvidovat bezprostředně po kontaminaci zmizel - je možné, že tato chemikálie již dlouho zůstal na oblečení.
 6. -Li nablízku žádný alkohol nebo jakákoliv rozpouštědla, a před důležitou schůzku, za účelem odstranění tmelu s pláštěm, můžete použít líh. Odebrat korektor pomocí brandy nebo nějaké temné likér je nemožné, protože zůstanou na místě! K tomu, který je vhodný jen bezbarvý alkohol, jako je například vodky.
 7. Prací voda nesmí být příliš horká, ale dynamika je lepší dát vysokou rovnováhu a tmel dobře vyprat oblečení.
 8. Jen třít skvrna vytvořená na sucha není nutné - takže můžete jezdit jen hlouběji do tmelu tkáně vláken. Jakmile se skvrna vydal, může zničit jen pár stopy čerstvé tkáně nebo vatovým tamponem, a pokud je to možné, změnit věci a namočte v teplé vodě.

Je zřejmé, že existuje mnoho dostupných nástrojů s cílem získat korektor s tkání. Výše uvedené tipy na čištění oděvů z korektorem, aby pomohla odstranit tmel a na sobě něco více než jeden rok. Za účelem odstranění skvrny, můžete zkusit soli a jedlá soda, ale obvykle takové čištění nedává požadované výsledky. Kapalina korektor - chemické, respektive může účinně přinést taky pouze chemikálie.

Jak prát s tmelem doma

V současné době je problém odstraňování tmelu z oblečení čelit nejen stavitelé, ale i pracovníci, školáky a matky. V tomto případě to není budova, ale administrativa tmel nebo tzv ekvalizér. Nicméně, bez ohledu na povahu znečištění, problém týkající se bodových odstranění věci jsou stále relevantní. Chcete-li se dozvědět, jak můžete vyprat tmel s oblečením, řeknu vám v tomto článku. Zde, v závislosti na složení kontaminantu se nabízí několik nástrojů pro účinné odstranění skvrn.

Jak prát s tmelem: důležité body

Odnětí případných skvrn z textilie začíná studovat složení kontaminantu. Nejprve je potřeba určit základ, na kterém je vyrobený tmel. Na to bude záviset přímo na jaké prostředky mohou být použity k jejímu odstranění.

Existují tři hlavní typy základ pro korektora:

 1. Voda. Zpravidla se jedná o tekutý tmel, který spokojeni s tímto obsahem s oblečením velmi dobře.
 2. Emulze nebo alkohol. Nečistoty tohoto typu jsou odvozeny také z tkaniny, ale vyžaduje dodržování určitého pořadí činností.
 3. Na bázi rozpouštědla. S ohledem na bezpečnost takové věci by musela být překonány. Ne každý ví, jak se prát s tmelem v tomto případě, s tím výsledkem, že je často nevratně zkažené.

Kromě studia složení korektoru je důležité dávat pozor na typ tkáně, z níž je zobrazen na místě. Pokud se jedná o citlivý materiál, jako je hedvábí, samet nebo veluru, raději ani nezkoušejte odstranit tmel jako zkazit tuto látku snadné. To dává větší smysl v tomto případě použít čistírnu.

Nyní je čas přejít přímo k odstraňování tmelu. K tomu je nutné připravit alkohol (amoniak nebo jiný), aceton nebo odlakovače, některé benzín, rozpouštědla, mýdlo a čisticí prostředek.

Kromě těchto aktiv může potřebovat bavlněné polštářky, čistým hadříkem, měkká a tvrdá houba, kartáč, dláto nebo stěrkou, umyvadlo vody a pračka.

Koneckonců činidlo připravené může přejít přímo k odstranění.

Jak prát tmel na vodní bázi

Je-li omítka z vody na bázi, bude vymýt je hračka. Chcete-li to provést, použijte jednu z následujících způsobů. Například, jako promývací plášti s tmelem, v případě, že je vyroben na bázi vody?

 1. Čerstvé skvrny je třeba pěnu mýdla a rychle omýt pod tekoucí vodou. Zatímco korektor neměl čas vyschnout, bylo by to jednoduché. Pak se promývá výrobek se vyrábí obvyklým způsobem - ručně nebo v pračce.
 2. Vysuší tmely musí být předem namočené v roztoku za studena mýdla. Po tomto místě, obvykle jen dost třít rukou a znečištění je lehce zaostávají tkaniny. Další produkt se prát v souladu s pokyny na štítku.

Odstoupení od putty skvrny s alkoholem

Tmel v emulzi nebo výstup na bázi alkoholu podobnými prostředky. To by mělo být stejné kapaliny obsahující alkohol, jako je amoniak, nebo běžnou lékařskou alkoholu nebo vodky. Použití těchto prostředků je možné pouze po závěrečných suchých místech. Je třeba poznamenat, že amoniak před použitím se ředí s vodou ve stejném poměru. To bude mít světlé barvy tkaniny i po odstranění skvrn.

Chcete-li odstranit tmel z oblečení je nutné navlhčete vatový tampon s alkoholem a aplikovat je na místě kontaminace. Musíte počkat, aby se odstranily absorbované do tkaniny, a pak trochu třít místo a loď produkt při praní pračky jako obvykle.

Jak odstranit tmel s rozpouštědlem

Nejtěžší vymýt tmel vyrobený na bázi rozpouštědla. K odstranění nečistot na typu požadovaného působení agresivních látek, které ne všechny tkáně trpí žádné důsledky. Jak odstoupit od bodového tmel v tomto případě?

Za prvé, oblečení musí být obrácen naruby a dal pod bodovým čistým hadříkem segmentu. Za druhé, se žádné rozpouštědlo (technický, aceton, benzen nebo laků), se navlhčit vatový tampon a aplikovat na výrobku. Rub to není nutné, aby nedošlo k kazit strukturu tkaniny.

Jakmile je tmel se odchýlit od oděvů, výrobek musí být promyje obvyklým způsobem, a to buď ručně, nebo pomocí pračky. Nepoužívejte tyto prostředky do tkání pestrými barvami, které rozpouštědla mohou změnu barvy.

Užitečné rady pro odstraňování tmelu z oblečení

Tyto společné doporučení, jejichž dodržování pomáhá při odstraňování tmelu z oděvů bez použití speciálních nástrojů:

 1. Přistoupit k odstraňování tmelu by měl okamžitě. V opačném případě je nutné uchýlit se k službám čistírna nebo vůbec rozloučit věci.
 2. Než se vymýt tmel s oblečením radikálními prostředky, zkuste zmrazit místo. Chcete-li to provést, musí být výrobek dát do mrazáku po dobu nejméně 30 minut, možná i více než jednou. Působením nízkých teplot tmelu začne praskat a rozpadat. V závislosti na typu tkáně bude muset jednoduše mnout ruce nebo použít kovovou špachtlí. Po této věci budou muset jen vyprat v pračce. Tímto způsobem, dobře se odstraní nejen prostý, ale s tmel oblečení.
 3. V případě, že korektor s věcmi, aby i to nepodaří, nezoufejte. Vždy máte jiný záložní - držet na toto místo původní náplast.

Často muset odstranit stopy po stavebních tmelů a to nejen oblečení, ale i dřevěných oken. Odstranit ji z rámu může být velmi obtížné, a to i s dlátem. Mezitím, tmel je stále odstraněna, a jednou za dva způsoby:

 1. Kus textilie, složené několikrát, je nutno zvlhčit v lněného oleje, aplikované na problémové oblasti po dobu několika minut a umožňují tuk má být absorbována. Poté můžete bezpečně odstranit zbytky tmelu s dlátem. Znečištění odchýlit se od rámu rychleji.
 2. Připojení vápno (2 lžíce. Lžíce), jedlá soda a hydroxidu sodného (1 polévková lžíce. Lžíce) a voda (5 čl. Lžíce). Výsledná hmota je kladen na tmel a nechte ji v tomto stavu po dobu několika hodin. Po uplynutí nastavené doby pro odstranění nečistot z špachtlí.

Nyní, když víte, jak se prát s tmelem. A i když se často používají korektorem doma nebo v práci, problém odstraňování skvrn z takových věcí je již impozantní.

Jako vedoucí korektor - bar s oblečením

Nešikovné manipulaci s psacích zařízení je plný vzhled odolných skvrn na rukou, čalounění a oděvy. Věděl, jak umýt korektor a žádné nástroje pro jakékoli kontaminace, které mají být použity, je možné, aby nedošlo k poškození výrobků a tvorbě zabarvených oblastí. Proces čištění nezpůsobí velké problémy, pokud je správně vyhodnotit složení korekční produktu.

Fresh bar je snadno odstranit, protože je čerstvé. Je pouze potřeba, aby drhnout problémovou oblast mokré s tampóny s alkoholem a při první příležitosti poslat kus oděvu při praní. Vysuší korektor výstup není tak jednoduché. To vytváří hustou vrstvu na tkanině, což představuje práci s chemickými látkami.

Citlivý přístup k opravné prostředky na vodu, alkohol a emulze

Než se vymýt tmel, je nutné pečlivě přečíst jeho složení. Tato složka je základní výrobek a řekne vám, co by bylo velmi užitečné činidlo v konkrétním případě:

 • Vodní bar nezpůsobí žádné problémy. Znečištěný oděv před praním prostě namočí na chvíli do studené vody. Při obchodování se zdvihem ve formě pásků potřebné další přidat k vodě málo prací prášek nebo detergentu.

Rub bar na vodě založené na přísně zakázáno, je absorbován jen hlouběji a bude obtížné, aby v tradičním způsobem. Skvrny smýt úplně jen v případě, že věc, kterou projde fázi namáčení.

 • Aby se odstranily stopy korekční alkoholu nebo emulze na bázi, musí bojovat ohněm proti ohni. V tomto případě, užitečné čistého alkoholu, vodka nebo alkoholu tonikum. Bavlněné pad namočené ve vybraný produkt dostane mokrý flek na dobrý namáčení a začít odstranit měkké pohyby povrchu. Pokud je to nutné, může být léčba opakována, ale musí jednat opatrně. S barevnými oblečení takové manipulace může mýt jas barev a dokonce vést k mírnému degradaci vláken. Věci jemné tkaniny, která narazí na baru, je to nejlepší ponechat na profesionály.

Pokud skvrna je velmi staré, velké nebo hluboké, můžete se nejprve pokusit se drhnout s tupým nožem. Zcela odejmout zbytky pomůže tradiční prádlo.

Prostředky pro odstraňování tmelu na bázi rozpouštědla

Nejtěžší typ kontaminantu, kde voda se používá v počáteční fázi zakázáno. Odstraňte bílé skvrny použitím acetonu, odlakovače, a dalších podobných rozpouštědlech.

Zvolené prostředky určitě nejprve zkontrolovat na skryté oblasti tkaniny, aby se zabránilo nečekané nepříjemné následky.

 1. První sloupec na maximum třel s měkkým kartáčkem. Tato technika se používá pouze v případě, že se kompozice suší a nebude moci rozložena na větší plochu.
 2. Dále je produkt svírající naruby. Vliv rozpouštědla je možná jen na rubové straně tkaniny, bude snižovat agresivní vliv chemické látky na minimum.
 3. Pod zadní straně míst nepotřebné klade měkkým hadříkem.
 4. Navlhčený bavlněný polštářek ve zvoleném rozpouštědle a proces spouštění bodových metodických postupných pohybů. Pracujeme ve stejném směru, nebo jen rozmazaný make-up v různých směrech.
 5. -Li zcela zrušit korektor selhal, ručně vymazat věc. Použili jsme teplou vodu a trochu mycího prostředku. Po obdržení požadovaného výsledku vyžene výrobek jednou v pračce.

Dobrý výsledek vzhledem k tomu, profesionální odstraňovače skvrn. Rovněž musí být zvoleny na základě původu korektoru a jako oběť materiálu.

Tyto techniky nejsou vhodné pro dokonale zpracování hedvábí, vlna, samet a dalších vlasovými tkaniny. V případě kontaminace těchto ploch musí být co nejdříve aplikovat na suché čištění a jak to udělat, nepokoušejte se odstranit tvorbu jejich vlastní. To může zajistit pouze skvrnu.

Holky, jsme neustále myslet na každodenní problémy a zapomenout na sebe. Ano, uklízet, čistit a prát věci, tam je vždy něco k jídlu. Ale měl jsem pocit, že milenka jejího manžela objevil, možná je to kvůli mé nadváhy. Dívám se na Olu Kartunkovu z KVN, co udělal, zeštíhlit na pár měsíců do 30 kg a já sledoval její jídelníček, už mají první výsledky - 10 kg. A jakmile její manžel začal věnovat větší pozornost ke mně do postele. Koho zajímá, jak tenká Kartunkova lze nalézt zde. Jen říkám, že proces pracuje na sebe kontrolovat.

a jejich označení

Dotazy a připomínky: [email protected]

Varování! Kopírování materiálů je možné jen se souhlasem správy a aktivní odkaz na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

13 + = 21