Jak prát steh kříže

Jak prát steh kříže

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak prát steh kříže?

Cross Stitch vždy vypadá krásně a stylově na obratné provádění. Nicméně, v průběhu prací, to nevyhnutelně ztrácí „ochrannou známku“ vzhled. Mnoho divu: je možné vymazat výšivky, a pokud ano, jak na to právo? Manuální práce tohoto druhu vyžaduje speciální léčbu a péči, a po jejím ukončení je nutné vědět, jak se umýt steh kříže. S postupem času až do výšivky vždy vypadat jako nové, mytí, příliš, je nevyhnutelné.

výšivka mytí Pravidla

Jak prát steh kříže? Existuje několik jednoduchých pravidel. Máte-li se jimi řídit, pak vyšívaný obraz bude dlouhá doba potěšit oko.

Chcete-li začít upevnění všechna vlákna zevnitř, a ujistěte se, že nemají viset a ne vyčnívat. Všechny cizí vlákna, vlasy, zvířecí chlupy a další vlákna ulpívající na výšivky musí pečlivě odstranit zbraně nebo kleští váleček pro čištění jemných tkanin.

Voda na mytí by neměla být příliš horká - to bude stačit 37-40˚S. Cross-steh, starat se o ni, stejně jako prádelna Sensitive, takže jsme se mýt ručně. Dejte si výšivky do nádoby s vodou, ve kterém předem rozpustit malé množství pracího prostředku na mytí barevné prádlo. Roztok prášku by neměla být koncentrována. Nechť výšivka lehnout do vody po dobu 15-20 minut. Pokud existují odolných nečistot nebo skvrn, můžete postoupit do třít je nasáklé vodou a mýdlem houbou nebo měkkým štětečkem. Pokud existují záhyby na vyšívání obruč, jemně třít tkanina je deformované části navzájem, ale velmi opatrně, aby nedošlo k poškození. Jakmile vyšívání lehl do vody, pečlivě umyjte obvyklým způsobem. Nezadrhávají tvrdé tkáně a kroucení výšivky na mačkání vodu z nich. Po umytí v teplé operaci máchání a po studené čisté vody a místa na čisté a suché froté ručníkem. Pro rychlá absorpce přebytečné vlhkosti, mohou být stočeny do zkumavky s ručníkem výšivkou bez kroucení a mačkání.

Šicí nitě, které zpravidla příčného stehu, nemusí být nejlepší kvalitu a promývací začít ubývání. Pak je potřeba opláchnout výšivky dokončit loužení laku kapky. Chcete-li zachovat barvu výšivky má malé tajemství - před pár lžic octa, které se přidávají do vody před oplachování.

Zbývá jen pet praní vyšívání. To je lepší čekat na úplné vysušení a umožňují odvádět vodu a žehlit naruby stále vlhký.

Budeme-li se držet jednoduchého návodu výšivkou správně mytí kříž, vaše práce bude dlouhá potěšit krásu a jas.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

Jak prát vyšívaný práci a jaká pravidla dodržovat

Cross Stitch - dlouhý a pečlivý proces. Kromě toho, vyšívání zlepšuje zdravotní stav. Díky práci s jehlou, švadlena stimuluje nervová zakončení na prstech. Kromě toho je výšivka přispívá k dosažení míru a harmonie. Každý odborník, který dokončil práci, se snaží vložit do vyšívacího rámečku rychleji. Ale ještě předtím, že je nezbytné, aby správně zpracovat a mytí. V průběhu dlouhé pracovní látkou mohou být kontaminovány a pomačkání. Takové neslušný práce nelze vložit do rámu.

Před praním, je nutné znát správně zacházeno plátěnou okraj. Zpracování zahrnuje upevnění plátno okraje, aby se disperguje při instalaci do rámu, nebo laku osnovy v případě potřeby. Vaše pozornost je několik video tutoriály, které obsahují veškeré vizuální proces mytí hotového výrobku.

Zpracování plátno před zahájením prací

Před zahájením prací osnovy, které mají být zpracovány. By měl provést následující:

1. Způsob hrany. Měli bychom mluvit o tom, jak zacházet s okraje plátna. Zajistěte ji několika způsoby. V přítomnosti šicí stroj je nejlepší opravit okraje cikcak šití. Můžete také šít tkaninu na okraji výrobku. Doma, snadno přístupným považován rozmazání okrajů s bílým lepidlem nebo bezbarvý lak na nehty. Někdy lepidlo nebo náplast páska po celém obvodu.

2. Je nutné přenést obraz na plátně. Její razlinovyvayut speciální omyvatelný markeru. Přesunout postavu, je třeba poznamenat, střed a musí se provádět výpočty na něm.

3. Někdy je nutné malovat na plátno. malířské plátno je doma velmi snadné. Chcete-li přidat barevné plátno vyžadovat barvivo nebo čaj. Barvivo se rozpustí v teplé vodě a umístí plátna. Barva závisí na množství času, ve kterém byla provedena máčení. Po obarvení se materiál propláchne a promyje se horkou vodou.

Nesmazatelné cross-steh může výrazně zkrátit životnost vašeho nádherné výšivky. Vyzvednutí v práci, ona odejde jeho přidělení potozhirovye, který pak přilákat prach a nečistoty, které se v budoucnu mnohem obtížnější smýt. Také během procesu vyšívání švadlena staví na plátně se zvláštním značky schéma razlinovku. Nebo nese na celé tažení tkaniny. Je třeba, aby se smýt.

Mytí je nezbytné pro:

 • odstranění jemného klky;
 • prach;
 • potozhirovye přidělení;
 • aby se odstranily stopy obruče;
 • Získá se jas dokončeném vzoru;

Tato pravidla je třeba dodržovat při mytí

Umýt vyšívací by měla být v souladu se všemi základními pravidly. Patří mezi ně:

 1. Před mytím zblízka naruby. Vše navíc nit řezat nebo upevnit;
 2. Nikdy umýt hotové dílo v pračce - obraz může narušit nebo úplně rozpadají plátno;
 3. Pokud se rozhodnete použít prací prášek, mělo by to být speciální pro barvy a světlé věci. Prášek se nedoporučuje vůbec. Částice se zcela nerozpustí, a ne vybledlé. Lepší používat při praní běžného šampón;
 4. Nemůžete dělat voda teplá, jsou vlákna neuvolňuje. Zpočátku k volbě nitě se musí zacházet odpovědně. Vyšívat by měly být vysoce kvalitní příze. Pokud jste si všiml v průběhu prací, že závit barva prsty, práce musí být možné prát ve studené vodě;
 5. Pokud výšivky existují nějaké skvrny před praním vytírati
 6. Chcete-li barvy nití můžete přidat pár kapek octa;
 7. Dokončení výšivky vždy vyprat odděleně od ostatních věcí;
 8. U jediné označení použít speciální pero nebo tužku.

Správné mytí křížovým stehem

Dokončená práce je snadno omýt doma. Řekni mi víc o tom, jak se umýt vyšívání:

 1. Před praním, je nutné zajistit i všechny konce závitu, která prochází nerozpouští;
 2. Stačí vypláchnout malé vlákna z práce, a tím dát mu nový vzhled, výšivky lze mýt pod tekoucí vodou s trochou šamponu. K tomu, nalijeme do mísy s teplou vodou a přidejte finanční prostředky. Tkanina je ponořena ve vodě, držet dvě minuty a oplachovací zařízení;
 3. V každém případě je nemožné zmáčknout práci. Voda s výšivkou je jednoduše vypustit;
 4. Dal plátno na bílý ručník. Po vysušení, Vyšívání na froté ručníky.

Někdy v procesu vyšívání případě vážných incidentů. V práci můžete házet čaj, kávu nebo víno, nebo při žehlení zapálit na plátno. Tyto houževnaté skvrny odstraněny za použití následujících postupů:

 1. Použití mýdlo „Antipyatin“ v místě, inkoustu;
 2. peroxid vodíku, je-li třeba umýt kávu nebo krve;
 3. Kyselina citronová - v místě, čaje;
 4. Kyselina octová - mytí rez;
 5. Když se skvrna kosmetickým krémem použít alkohol;
 6. Značení železa by měly být vymazán s peroxidem vodíku, a pak znovu umýt vyšívání;
 7. Neočekávaná forma se odstraní za použití navlhčený hadřík v roztoku sody potravin.

Prostředky uloženy výhradně na kontaminovaných lokalit.

Švadlena vždy podělili o své tipy s začátečníky. Měly by poslouchat, protože, jak často došlo k obviněním po neúspěšném zážitku ve vyšívání.

Tip 1. Pokud kombinovaná cross-steh perličky, saténovou stuhou nebo extra dlouhé stehy, dekorace by mělo být provedeno po mytí. Vzhledem k tomu, korálky a vyšívání stužky představuje křehkou strukturu, která může rozpustit v praní.

Tip 2. Po krátké stehy průhyb po léčbě, znamená k jejich výkonu v nesprávném technikou. V tomto případě je lepší, aby se rozpustil práci a vyšívat znovu. Také může klesnout dlouhé stehy. Prostě je třeba zpřísnit na špatné straně.

Tip 3. Je-li to nutné, malovat na plátno měli používat „přirozené“ barvy: Čaj, káva, šťávu z granátového jablka, atd

Jak prát steh kříže na obyčejný plátně a ve vodě rozpustných

Často velké vyšívané po dokončení prací musí prostiryvat. Zde vyvstává otázka, jak se umýt steh kříže, aby snad nějaké problémy s ním - změna barvy nebo zdeformovat. Je velmi škoda, pokud bude zničen výsledkem dlouhé a tvrdé práce. V případě ve vodě rozpustných plátno praní zákona je nutné, a to i v případě, že výrobek není kontaminován.

Po dokončení výšivky je třeba pečlivě kontrolovat odvedenou práci a věnovat pozornost nejen znečištění, ale také na jeho geometrických parametrů. Často, a to zejména při použití v vyšívací rámeček, plátno může být zkreslený. Je nutné zjistit, před praním, jako v tomto případě bude nutné sladit látku, „tažení“ je mokrý.

Požadované stupně zpracování výšivky:

Pokud se to udělá správně, bude pracovat po vyprání zůstávají ve své původní podobě.

Umýt vyšívání bez překvapení, mycí prostředek je třeba vybrat ten správný. Je žádoucí, aby tento účel používat léky, které úplně rozpustí, takže žádná zrna ve vodě. V tomto případě, není vhodné používat gel nebo prášek pro bílé věci, protože mohou obsahovat korozivní složky pro bělení.

Takže, co je vhodné pro namáčení plátno?

 • Tekuté prací prostředky, jako „víla“ (zkontrolujte, zda je součástí chlóru).
 • Gel na mytí barevné věci.
 • Šampon nebo mýdlo, v případě, že neobsahují barvivo.
 • Mýdlo - tradiční hnědé 72%.
 • Prášek pro mytí rukou.

Používá-li se mýdlo, je nutné připravit roztok z něho:

 • Rub mýdlo na hrubém struhadle a nalijte do hrnce.
 • Pour horké vody (20 g mýdla v 0,4 litru vody) a směs se zahřívá až do úplného rozpuštění, za stálého míchání.
 • Ochladí se a rozpustí v potřebném množství vody.

Prášek musí být předem smíchány do vody a kanalizace. Pokud tak neučiníte, může nerozpuštěné zrna způsobit skvrny na světlých částí výšivky. Likvidní prostředky, prostě dobře promícháme s teplou vodou. Voda pro praní a namáčení je nutné přidat sůl - 1 polévková lžíce. Tím se zabrání plak ze stopových prvků obsažených ve vodě, a nebude dávat NITC kůlny.

Teplota vody by neměla přesáhnout 40%. Tato výhodná regulace teploty i v případě, že vlákno může odolávat teplejší tepelné zpracování. To je způsobeno tím, že obrys je hlavně organické nečistoty - pot a uvolnění částic epidermis s prstů a jsou nejlépe spokojeni s tím je obsah se při této teplotě. Po uvaření vyšívání řešení namočené po dobu 30-60 minut, přičemž poté je možno prát.

Pokud tam byly nějaké tkáně skvrny cizí - tvořil rozlil kávu nebo jiné myje špatná znečištění, musí být zpracovány před napuštěním malý kartáček. Volba prostředků pro tento individuální a závisí na druhu nití a skvrn.

Do vyšívaného práce zcela zrušeno a závit není zalohmatilis, umýt velmi opatrně. Malba není vhodné třít, to lze provést pouze v místech odolných nečistot nebo skvrn. Třením vlákno nerovnoměrné raspushivayutsya a vyšívání se objeví neudržované. Typicky světlo dostatek stahovací pohyby a pohyblivé obrazy ve vodě (jako máchání). Jestliže to nestačí, vyšívací může promýt měkkým kartáčem: rub na zadní straně. Nevýhodou této metody je uveden v případě, že je Volné konce: nit začnou kvést.

Oplach se provádí v několika vodách. Za prvé, v teplé (asi 30 °), a když voda se nalije je zcela čistý, může přistoupit k máchání ve studené vodě. Můžete použít malý trik - okyselené octem. To se přidává v množství 1 čajová lžička až 3 litry vody. Po obdržení tohoto vlákno udržet svou světlou barvu. Twist výšivky není možné - je třeba rozložit na světlo ručník. Je-li tkanina byla pouze mírně vlhký, může se žehlit: dát tvář ručníkem a žehlit železo, zatímco dohlédněte, aby se nedostala k narušení tkáně.

Jak umýt vyšívání na plátně účet?

Pro steh kříže někdy používají faktury plátno. To může být normální nebo ve vodě rozpustné. Pokud používáte společnou osnovu, je protáhl před něj a mýt v obvyklým způsobem. Pro tento vyšívací hydratují, změkčit plátno tvrdé příze. Namáčení se provádí pomocí rozprašovače, jako by se spustil do vody celý výrobek, to je naopak, komplikují proces vytahování nitě.

Ve vodě rozpustná plátno není vytáhl, úplně zmizí ponořením do horké vody o teplotě 50 ° po dobu 10 minut. Chcete-li pracovat s takovým plátna je nutné zvolit barevnou stálost závitu, a před zahájením prací vždy zkontrolovat kvalitu - ušít malý kousek tkáně a umýt v horké vodě.

V případě, že dílo je připraveno, a nejste jisti kvalitou materiálu, lze provést následujícím způsobem mytí.

 • Namáčení výšivky ve vodě (solí) na 40 stupňů po dobu 30 minut.
 • Pokud po této obrys není rozpuštění jemně protáhnout obraz v horké vodě (50 °).
 • Vypláchnout jako obvykle.

Několik tipů na mytí vyšívání na plátně pomoci počítače není kazit výsledek šanci na mnoho dní tvrdé práce.

 • Vyšívání se nedoporučuje mýt s kovovými nitěmi. V případě, že obraz obsahuje položky, že je lepší, aby šít po umytí.
 • Parní generátor - vynikající nástroj pro žehlení vyšívání. Horká pára bude nejen vyhladit látku, ale také k odstranění narušení hospodářské soutěže. Z tohoto obrázku je upevněn po obvodu pevného podkladu, vhodné velikosti, dušené a ponechána v této poloze po dobu několika dní.
 • Pokud se používá omyvatelný markeru vzor, ​​je třeba omýt před namočením pod studenou vodou. Ale ne všechny modely markery naznačují, že léčba je, aby se odstranily všechny stopy. Je třeba znát všechny tyto informace při nákupu.

Výšivky - pracný činnost, která vyžaduje čas a dovednosti. Aby nedošlo k zkazit výsledek kontinuálního provozu při praní, dodržovat výše uvedená doporučení. V tomto případě bude vyšívané práce potěší vás i vaše blízké pro nadcházející roky.

Holky, jsme neustále myslet na každodenní problémy a zapomenout na sebe. Ano, uklízet, čistit a prát věci, tam je vždy něco k jídlu. Ale měl jsem pocit, že milenka jejího manžela objevil, možná je to kvůli mé nadváhy. Dívám se na Olu Kartunkovu z KVN, co udělal, zeštíhlit na pár měsíců do 30 kg a já sledoval její jídelníček, už mají první výsledky - 10 kg. A jakmile její manžel začal věnovat větší pozornost ke mně do postele. Koho zajímá, jak tenká Kartunkova lze nalézt zde. Jen říkám, že proces pracuje na sebe kontrolovat.

a jejich označení

Dotazy a připomínky: [email protected]

Varování! Kopírování materiálů je možné jen se souhlasem správy a aktivní odkaz na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 3 =