Jak prát troubu

Jak prát troubu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rychle a efektivně čistit troubu před tukem a sazemi

Tím, včetně trouby, obvykle si nemyslím, že o tom, co je třeba udělat, aby byla zachována jeho původní čistotu a funkčnost. Ale postupem času, i ten nejlepší kvalita povrchu tendenci být kontaminovány, a ztrácejí svůj původní vzhled. Jediná jakékoliv použití, které prostě není pokusit se umýt kvality trouby. Pro čištění trouby - není vždy snadný úkol a do dnešního dne žen v domácnosti, a výrobci přišli s mnoha různých provedeních a způsobech čištění. Každá metoda je dobré v té či oné situaci, a snažíme se spekulovat o tom, jak rychle vyčistit troubu.

Pokrytý tukem a sazemi mohou nejen ten starý povrchu, ale také ten, který nedávno zářily čistotou.

U lidí, tyto nástroje se používají, aby se účinně čistit troubu:

 1. Soda. Tento všestranný produkt, který je přítomen v každé kuchyni, a pomoc při obtížném úkolu čištění trouby zatuchlý tuku. Aby se toho dosáhlo, je nutné, aby se rozpustil malé množství jedlé sody na třetinu ve sklenici vody. Současně těsta, která by měla být aplikována na povrch, který má být čištěn a nechte musí být vytvořena na noc. V dopoledních hodinách rub. Pro zvýšení účinku se doporučuje přidat do obvyklé soda soli v poměru 1: 4.

 • Ocet. To může také dobře sloužit jako čisticí prostředek. Nicméně je třeba poznamenat, že vzhledem k přítomnosti v kyselině, je možné použít volbu úklid není vždy případ. Očistit malé špína oblek obvyklou kombinaci octa a vody v poměru 50/50. Aplikuje se na vnitřní stěny a udržuje se na teplotě po dobu 40-45 minut impozantní. Ocet zvládá tuku květu a rychle zbavit špíny, uvolnění troubu na staré skvrny.

 • mýdlo na praní - výborný prostředek pro čištění trub. Je lepší používat mýdlo s vysokým obsahem mastných kyselin, to vám umožní umýt znečištění rychleji a efektivněji. 50 gramů znamená rošt, rozpustí se ve vodě horké varu. Poté kapacitní dát za vysoké teploty a ponechán po dobu jedné hodiny. Obvykle po takovém postupu se nečistoty lze snadno odstranit houbou. Důležitou výhodou tohoto způsobu čištění trouby v domácnosti, je jeho bezpečnost, protože chemická látka v ekonomické mýdlo jako nečistoty, jsou přítomny.

 • citrón. Pro čištění žádné modelů pecí vhodné kyseliny citrónové. Tento výrobek používat dvěma způsoby. První metoda spočívá v tom, vnitřní povrchy se směsí citronové šťávy, a vody. Pro účely použití druhého způsobu, co potřebujete, aby několik plátků citronu v misce s vodou, je tam přidá trochu mycího prostředku. Nastavte přepínač na teplotě 100 0 C a nechte působit 35-40 minut. Odstraňte nečistoty houbou nebo hadrem. Jak můžete vidět, staré umýt trouba spáleného tuku není tak těžké.

 • Pokud si nevíte, jak se umýt troubu od starého tuku, ale nechtějí používat označení „recepty babičky“, můžete použít speciální detergenty a čisticí prostředky. Škála těchto nástrojů je poměrně rozsáhlá a je zastoupena ve všech prodejnách chemikáliím používaným v domácnosti. Jediná věc je mít na paměti - tyto prostředky vždy obsahují ve svém složení produktů, které nejsou neškodné pro lidské tělo. Proto je třeba dbát, aby se odstranily zbytky těchto směsí ze všech povrchů, které jsou ovlivněny. To vám pomůže vyhnout se alergické reakce a další nepříjemné následky pro zdraví.

  Původně trouby s funkcí automatického čištění používat pouze profesionálních kuchyních, kde pravidelné ruční čištění prostě nebylo možné vzhledem k potřebě pro bezproblémový chod zařízení. V průběhu doby, někteří výrobci začali budovat systém samočistící trouby s některými modely, zpravidla vyšší cenové kategorii. K dnešnímu dni je tato funkce - to je zcela normální pro většinu modelů moderních domácích spotřebičů.

  Tak, jak se čistí trouby pomocí speciálního systému?

  Mezi nejčastější technika, trouba čistší, založený na použití speciálního výrobního procesu z hladkého smaltu, který je absolutně odolný vůči nečistotám a že jich není absorbovat. Pro aktivaci systému je třeba vyplnit speciální otvor v elektrické peci s malým množstvím vody, přidat trochu pracího prostředku (speciálně pro tyto účely) a zapněte přístroj na teplotě 100 0 C. 30-35 minut. Poté, co udělal všech těchto postupů, je nutné shromáždit pomocí houbičky veškeré znečištění, které se v průběhu takové léčby se usadí na dně, a vyčistit všechny suchým hadříkem nebo tkáně.

  Jak funguje technologie Easy Clean

  Katalytické čištění trouby, jediný u některých modelů a ne všichni výrobci. Čištění spouští nezávisle na sobě, když je teplota v elektrickém modelu 140 stupňů.

  Metoda je založena na použití speciálních povlaků, obsahující ve svém složení oxidantů způsobují absorpci vody sorbentu, uhlíku a organických sloučenin. Carbon vklad netvoří.

  Na jedné straně je katalytická čištění trouby jeví jako ideální volba, a na druhé straně - by měl vzít v úvahu řadu nuancí:

  • zásobníky a regály jsou všechna mají umýt ruce;
  • pokud jsou použity při přípravě mléka a sladkých potravin, účinnost systému je drasticky snížen;
  • povlaky mají omezení doby použitelnosti 5-6 let;
  • Součástí akumulaci sazí budou muset odebrat sami.

  Vítr elektrická skříňka s pyrolytické čistící funkce je implementována technologie režim tvrdě pyrolýzy. K tomu je třeba stisknout speciální tlačítko, zatímco teplota stoupá 500 stupňů. V rámci tohoto systému, extrémní čisticí dveře elektrická trouba musí být uzavřeny, takže je zablokována systémem. Použitím pyrolýzy trvale uzavřít otázku, jak čistit troubu ze zálohy, takže všechny tuky na popel v pravém slova smyslu. Nebudete muset starat o pravděpodobnosti, že jídlo bude hořet, případné nečistoty a usazeniny karbonu jsou vyčištěny dokonale.

  Uvědomte si však, že elektřina dražší růst vedle sebe čistící proces je doprovázen silným a poněkud nepříjemný zápach, který je nutný k eliminaci výkonný ventilační systém.

  To znamená, že pro čištění trouby je založen na využití reálného vysokou vrstvou. Čistící systém elektrická trouba začíná svůj provoz při teplotách od 270 stupňů. Naprosto všechny druhy nečistot snadno proměnit v plaku, navíc zmizí prakticky všechny pachy. Tato schopnost EcoClean připojen pomocí mikroskopických v průběhu tepelného zpracování, samoregenerační keramických kuliček, které jsou dokonale rozpustí jakékoliv znečištění. Ne všichni výrobci jsou modely s takovým progresivním systému a cena těch, které existují, jsou poměrně vysoké.

  Snažili jsme se dát podrobnější rady týkající se volby metody čištění za takového prvku domácích spotřebičů, jako jsou mikrovlnné trouby. Jak můžete vidět, to může být používáno jako jednoduché manuální možností sanačních a vestavěný způsoby, které umožňují troubu čistit téměř bez vaší účasti. V prvním případě je nutné nedovolit špína jí do povrchu, a jak provádět čištění častěji, jak je to možné, ve druhém - zvolit správný systém čištění, který se nejlépe hodí pro vás.

  Ratingu pece v roce 2017, cena a kvalita různých modelů. Srovnání, technické parametry a další funkce. Výhody a nevýhody z nejlepších modelů.

  Co a jak doma umýt pečený-in od starého maziva a sazí, pomocí speciální lidových prostředků?

  Každý znepokojen vydání v domácnosti "Jak prát troubu?„Koneckonců, je to pozoruhodné“ pomocník „se stal nepostradatelným atributem kuchyně. Téměř každý den jsme opět uchýlit k pomocí mikrovlnné trouby. Jakýkoliv pokrm, ať už se jedná o dovolenou nebo každodenní tabulky, to je velmi snadné vařit v troubě.

  Vážení přátelé, že jste jednoho dne ještě nezačaly lámat si hlavu, jak se umýt Plynová kamna před znečištěním a starý tuk, nezačnou jej do takového stavu! Nedávejte off až do posledního čištění trouby. Ujišťuji vás, že, Čím dříve se rozhodnete troubu vyčistit, tím snazší bude vyrovnat se s problémem mastných plaku. Toto pravidlo je zárukou čistoty. Musíte souhlasit, že je mnohem jednodušší mytí čerstvý tuk z povrchu trouby, spíše než zahájit tento postup po chvíli, když se tuk již důkladně prisoh a „zakořeněný“.

  Zkuste po každém vaření otřít troubu vlhkým hadříkem. Takže budete ihned odstranit zbytky tuku a netvoří silnou vrstvu sazí na stěnách trouby.

  Nezapomeňte o pravidelném čištění pánve, protože okamžitě omyjte to mnohem jednodušší, než když je již ve stavu zanedbávat.

  Mnoho milenky často zapomenout na čištění skla trouby, ale stopy tuku není vůbec menší než zevnitř. Dobrý obchod s problémem staré a spalování tuku ve dveřích trouby obvyklého jedlá soda:

   • otřít skleněný povrch s vlhkou houbou;
   • hojně pokropí jedlá soda;
   • dobrý rub, ale Nepoužívejte kovové škrabky, jinak poškodit sklo;
   • nechat popel za hodinu, aby se zničil mastné usazeniny;
   • uplynutím uvedené časové okno otřít vlhkým hadříkem a osušte;
   • A konečně, můžete třít sklo prostředky pro zrcátek a oken - a vaše trouba bude zářit jako nový.

  Věřte mi, dámy, je to mnohem jednodušší, aby se několik minut mokré čištění po každém použití trouby, spíše než později puzzle nad tím, jak se umýt troubu připálené mastnoty a starým lakem.

  Pokud si nevíte, jak a co se smýt troubu spáleného tuku, je tento článek právě pro vás. Odstraňte jeho zůstane nutností, neboť v „krásný“ okamžik mastných plakety na stěnách trouby začne kouřit a spálil. A pak se kromě tohoto problému, budete přemýšlet o tom, jak se zbavit, a dokonce i vůně hoří v bytě.

  Většina trouby mají smaltem, které lze snadno čistit vlhkým hadříkem. Ale pokud po vaření na stěnách byl vysušen olej, můžete použít speciální čisticí prostředky. K dnešnímu dni řady domácích chemikálií K čištění trouby je velmi široký. Můžete si koupit nějaké prostředky, které vhodné pro váš typ povrchu. Ale chci vás varovat: v žádném případě nebudou kupovat detergent v kyselině obsahující složeníMohou poškodit povrch trouby.

  No, dámy, že výběr se provádí? Nyní navrhuji zahájit čištění trouby. Chcete-li mýt ucpaný tuku z boků a dvířka trouby pomocí speciálních čisticích prostředků, postupujte takto:

   • Za prvé, nosit gumové rukavice, které agresivní látky nejsou poškozené pokožky rukou;
   • nalije do nádrže teplé vody a rozpustí se trochu mycího prostředku;
   • odstranit všechny police a plech z trouby;
   • Ponořit se do umyvadla s vodou;
   • použít malou čistící houbu a léčit všechny povrchy uvnitř pece;
   • topné prvky nejsou zpracovat čisticí roztok;
   • na tuk poněkud změkl, můžete zapnout troubu po dobu 10 - 15 minut;
   • Nyní můžete troubu vypnout a vyplouvají na povrch čištění.

  Domníváme se, že jakýkoli saze a dokonce i staré olejové skvrny snadno umyto.

  Pokud jste šťastným majitelem elektrickou troubou, pak vyčistit, je nutné použít Speciální čistící pasta. Patří sem:

  Všechny komponenty musí být smíchány ve stejném poměru. Naneste pastu na povrchu trouby, police, dveře a na pánvi s houbičkou. Nechejte prací prostředek po dobu 30-60 minut (v závislosti na stupni znečištění trouby). Po uplynutí této doby opláchněte zbytek s velkým množstvím vody a otřete povrch do sucha.

  Nicméně, po použití agresivních čistících prostředků může zůstat v troubě nepříjemný zápach „chemie“. Aby bylo možné se ho zbavit, vyzkoušejte některý z následujících způsobů:

   1. Správně větrat troubu. Je vhodné nechat otevřené po celý den a celou noc dveře.
   2. Nalít do jakékoliv nádoby s malým množstvím vody a rozpustí se v něm některé aktivním uhlím tablet. Položte výsledného roztoku do trouby a vaří se po dobu jedné hodiny. Štiplavý zápach pracího prostředku zmizí na konci zadaného času.
   3. Otřete všechny povrchy trouby citrónové šťávy nebo octa slabý roztok.
   4. Důkladně umýt od stěn a policích zbytku čištění trouby, neustále mění vodu.

  Použití speciálních čisticích prostředků, i když účinná pro čištění, ale škodlivý vliv na lidské zdraví.

  Aby se zcela smýt zbytky detergentu, musí být povrchová úprava s čistou vodou více než 70 krát.

  Věděli jste to? Myslím, že ne. Proto radím, aby zvážila alternativní metody odpouštět, a to vám pomůže naše rady a doporučení.

  Ty domácnosti, které mají zájem na tom, jak vyčistit troubu doma, ani neuvědomují, co lidových opravné prostředky používané našich babiček a prababiček. Ale je to tak správně! No, to není vhodný k čištění trouby agresivní chemii, a pak vařit stejné jídlo pro celou rodinu, včetně dětí.

  Kompletně vyčistit zbytky čisticích prostředků není možné, ale proto, že pak dostanou do potravin spolu s výpary při vaření.

  To je důvod, proč chci, abys dát tato tajemství můžete použít rychle a snadno vyčistit troubu spálením a tuku. A co je nejdůležitější: bez újmy na zdraví!

  Takže náš laskavý hostitelka, začne. Tyto lidových prostředků, které já vám řeknu, účinně čistit troubu a učinit z něj dokonale hygienický a neškodné pro vaření své oblíbené pokrmy.

  Abrazivní čistící prostředky schopna dodat i staré troubu spalování tuků a plak. Vzhledem ke své struktuře, takové čistící prostředky účinně vyčistit jakýkoliv povrch trouby. Ale já doporučuji vám neprat její skleněná dvířka, jako čistící prostředky mohou poškodit hladký povrch a nechat drobných škrábanců.

  Soda pomůže vyčistit troubu zálohy a dlouhotrvající mastné skvrny. Zvlášť dobře to bude jasné, skleněná okna v troubě. Často se stává, že je to až do té míry, pokryté sazemi, že jídlo, dokonce s podsvícením nemůže být viděn. S vůní hořícího RAN také vypořádat obdivuhodně. Budeme mít samozřejmě snažit, ale konečný výsledek stojí za to.

  Tak co? Zjistili jsme, balíček se sodou? Pak začněme:

  • otřít vlhkou houbou ty oblasti, kde jsou mastné skvrny, soda tak dobře „přilepená“;
  • hojně nalít soda na všech površích uvnitř pece;
  • vetřete trochu tvrdou houbu a umyjte abrazivní po dobu jedné hodiny;
  • Na konci této doby, usazeniny karbonu a sazí se rychle promyje čistou obyčejnou houbou.

  Kyselina octová je jemný prostředek pro povrchy trouby, i když je pokryta smaltem s povlakem.

  • Vezměte houbu a dobré namočit do octa;
  • odstranit stojanů a zásobníků trouby;
  • První práce přes celý vnitřní části trouby, a pak použít ocet esence z dalších prvků;
  • Pro maximální účinek octa rovnoměrně po celém povrchu a nechat po dobu několika hodin;
  • Na konci této doby, troubu vytřete houbou.

  Ocet dokonale vyrovnat se s problémem kouřem a po zpracování trouby vám vrátí do své původní čistotě.

  Vodík se vyvinul když ocet a jedlá soda, dokonale ničí chronické tukové plak. Věřte mi, dokonce i starý sazí v peci jako lidový lék snadno čistit.

  Aby se umýt troubu a dvířka odpadního tuku a saze, by měly splňovat následující sekvenci:

  • ošetřit celý povrch octa uvnitř pece;
  • mírně navlhčete houbu s vodou;
  • protože popel nemůže být použita k bočním stěnám, nalít na navlhčenou houbou a „použít“ na kontaminované lokality tuku;
  • umístěte dvířka trouby ve vodorovné poloze a hojně pokropí soda;
  • Nechte ošetřených površích po dobu několika hodin, aby se nezreagovaný soda a ocet jak je to možné, aby zničil starý tuk;
  • po několika hodinách třít stěny, dveře a pečení tuhou houbu;
  • v případě, že tuk není zcela přerušit, můžete posypeme trochu jedlé sody a důkladně vytřete;
  • poté, co jste zcela vyčistit ucpaný tuk, opláchněte všechny povrchy s teplou vodou, pravidelně nahrazovat síť.

  Kyselina obsažená v citronu, dokonale čistí troubu doma. Pokud nechcete najít doma citron, můžete jej nahradit kyselinou citrónovou.

  Existuje několik metod, které mohou být snadno a rychle ničí saze a olejový saze.

  První metoda (Připravte citronovou nebo kyselinu citronovou a teplé vody):

  • zmáčknout šťávu z jednoho citronu do prázdné sklenice a nalít stejné množství vody;
  • Výsledná „kyselá voda“ hojně navlhčete a ošetřit celý povrch uvnitř trouby;
  • Nechte Použité řešení pro 30-40 minut;
  • Na konci půlhodiny troubu vytřete čistým vlhkým hadříkem sporáku.

  Druhá metoda: K tomu budete potřebovat stejnou sadu složek. Jediný rozdíl je, že výsledný roztok se nalévá do nádoby s postřikem. Postačí, když sprej kyselé vody, aby všechny povrchy trouby a nechat po dobu půl hodiny. Na závěr otřete suchým hadříkem - a je hotovo! Mikrovlnná trouba zazáří opět čisté a ložiska a tuk vypaří.

  • Naplňte nádrž z poloviny plná s vodou;
  • přidat trochu pracího prostředku, můžete použít na mytí nádobí;
  • Řez citronu malé plátky a dát do nádoby s vodou a detergentem;
  • umístí do sušárny a zahřívá se na teplotu 150 stupňů;
  • Ať připravený roztok pokipit správně uvnitř trouby;
  • O 30 minut později se trouba může být vypnuto;
  • nechte vychladnout po dobu 10 minut;
  • Nyní notorický tuk důkladně změkl, a to je snadno umýt i porézní houbu.

  To je způsob, jak pomocí citronu nebo kyseliny citrónové lze vyčistit rychle a trouba a vše se zbavit zápachu hoření.

  Soda + ocet + kyselina citrónová

  Aby bylo možné rychle umýt trouby, je nutné zahřívat na 100 ° po dobu 15 minut.

  V té době, když jste byli „zahřátí“, připravte následující řešení:

  • balení směs kyseliny citrónové, polévkovou lžíci sodíku a 100 ml octa;
  • Výsledná „bouřlivý“ léčit celý povrch směsi uvnitř trouby, ale vyhnout oblasti, ve kterých jsou přítomny topné elementy;
  • Nechat Aplikační zařízení po dobu 15 minut;
  • potom se promyje čistou vodou a suchý hadr stírání trouba.

  Tento lidový lék účinně otmoet i velmi dusno tuku a čistí i velmi znečištěné trouby.

  Ocet + prášek do pečiva + mýdlo

  Tento nástroj vám pomůže vyčistit troubu o vkladu. Chcete-li tyto složky rychle se projeví, je třeba:

  • Smíchejte 100 ml octa, 50 g jedlé sody a 30 gramů mýdla, strouhaný na jemném struhadle;
  • Výsledná směs rub všechny povrchy trouby a ponechána po dobu 2-3 hodin.

  Po určené době se hnědý tuk květ snadno prát i měkkou houbou.

  Tento lidový lék našich babiček otmoet účinně nejen trouba, ale i dveře, rukojeť a pec mřížka. Kromě své účinnosti, tato směs byla také pečlivě týká skleněných a smaltovaných povrchů. Po těchto postupů, bude vaše trouba Shine a původní čistotu.

  Vzhledem k tomu, mýdlová kompozice obsahuje pouze přírodní ingredience, je to šetrné k životnímu prostředí a bezpečné. Vzhledem k tomu, že ekonomické nebo lepicí alkalické mýdlo prostředí, to zvládá znečištění jakéhokoliv druhu. Z tohoto důvodu se zbavit zatuchlého tuku v troubě nedělají velké úsilí na to.

  Z tohoto „provozu“, budete potřebovat kus mýdla a čisté vody:

  • polovina mýdlo rub na jemném struhadle;
  • výsledné čipy v zásobníku teplé vody se rozpustí;
  • umístit do trouby;
  • Předehřejte troubu na 150 stupňů a vaří „mýdlové vodě“, v průběhu 45 minut;
  • všechen tuk a saze by měly být důkladně změkčit a stát se více „porézní“, takže můžete odstranit plaku tuhou houbu;
  • Po čištění je nutné mýt celý povrch čistý několikrát vodou;
  • ponechte dvířka trouby otevřená v noci, takže zvláštní vůni mýdla dobře zvětralé.

  Trouba, která smaltovaný povlak, mytí jednodušší. Vzhledem k tomu, že povlak je velmi jemná a ne všechny národní prostředky vhodné jej vyčistit, můžete použít konvenční páry:

  • Nalít do pánve několik šálků vody, ale tak, že voda se nalije přes okraj;
  • Přidá se několik kapek mycího prostředku;
  • Předehřejte troubu na 150 stupňů, a ohřev vody po dobu 30 minut.

  Ujišťuji vás, drahá společnice, že i pod vlivem několika starých tukových skvrn od nánosu smaltu trouby snadno omýt čistou vlhkým hadříkem. Ale jen to, když je trouba mírně ochladí.

  S pomocí amoniaku může zbavit zatuchlého tuku v troubě. Existují dvě varianty čištění trouby doma

  Způsob jedna: dost namočil hadřík s amoniakem a otřete všechny povrchy v troubě. Nechat přes noc aplikovaného amoniaku. Věřte mi, že druhý den ráno budete snadno smýt trouby slabým roztokem saponátu.

  • Nalít do nádoby trochu vody;
  • Předehřejte troubu na 100 stupňů a umístit nádobu s vodou;
  • Přiveďte k varu;
  • v jiné nádobě, nalít amoniak;
  • Vypněte troubu;
  • kladen na horní polici kapacity s alkoholem, a spodní - nádoby vody;
  • zavřít dveře a nechat tyto dva kontejnery „spánek“;
  • Ráno mix s čpavkovou vodou, přidejte trochu mycí prostředek a proces uvnitř trouby.

  Tento nástroj je vynikající otmoet i stará trouba s kouře a sazí. No, s tímto starým tukem „skončí s úspěchem!“

  Kypřící prášek na těsto

  Je těžké uvěřit, ale tento nástroj je schopen „uvolnit“ nejen těsto na koláče. Je účinně čistit stěny a pečicí troubu tuku. Pro tento postup, koupit několik balíčků této „zázračný lék“.

  Tam? Pak začněme:

  • navlhčete hadřík vodou a otřete celý povrch trouby;
  • posypat mokré police a stěny pece prášek do pečiva;
  • nechte několik hodin;
  • Po uplynutí specifikované doby se celý mastných deska se shromáždí v shluky, které mohou být snadno odstraněny tvrdým houbou.

  I ten nejobyčejnější kuchyňská sůl může rychle a efektivně čistit troubu doma.

  Jediné, co potřebujete:

  • liberálně sypané solí a pec police;
  • troubu, pokud sůl nestane dozlatova;
  • poté se dveře a stěny čisté mírné prací roztok.

  Minerály, které jsou obsaženy v kamenné soli, při zahřátí bude stará tlustá porézní a dobře ho změkčit. Z tohoto důvodu, po zahřátí sůl, můžete snadno umýt i velmi znečištěné trouby plynový sporák.

  Kuchyňská sůl + kyselina uhličitá

  Tento „přátelství“ sůl a kyselinu uhličitou rychle umyje troubu. Je pouze nutné dodržovat určitá proporce - a budete mít úspěch.

  • se rozpustí ve 600 ml vody na kilogram kamenné soli a trochu kyseliny uhličité;
  • Předehřejte troubu na 150-200 stupňů;
  • dodávání vody se solí a kyseliny uhličité na spodní polici trouby;
  • teplý po dobu jedné hodiny;
  • Vypněte a nechte důkladně vychladnout.

  Teprve poté, co se trouba stěží teplo, může se promyje horkou vodou a mytí nádobí.

  Nyní, když víte naprosto všechna tajemství odstraňování spáleného tuku, je čas jít do kuchyně a vyzkoušet je na vaší troubě.

  Trouba s funkcí samočistící

  Pokud si nechcete rozbít si hlavu nad tím, jak vyčistit troubu, můžete si koupit samočisticí troubu. Možná jste již dávno byly přemýšlet o této otázce, ale neodvážil se, buď jako poradci spotřebiče obchody ani ti všechno. Ale teď chci s vámi podělit o informace o samočisticí trouby. Věřte mi, já ti celou pravdu. Dozvíte se o princip činnosti takových pecí, a co je nejdůležitější - všechny jejich výhody a nevýhody.

  1. Trouba s čištěním hydrolýzy (není samočisticí).

  Podobně jako u trouby se musí čistit od mastnot a sazí na vlastní pěst.

  • za rozumnou cenu;
  • tyto pece spotřebovávají malé množství energie;
  • mastné plaketa a saze se musí čistit ručně;
  • musíte počkat na chlazení trouby, aby ho umýt.

  Navzdory skutečnosti, že tato trouba je pokrytý odolné vůči kyselinám skloviny, která zabraňuje pronikání tuku uvnitř léčení hydrolýzy stále dává hodně problémů. Z tohoto důvodu se domníváme, pokročilé možnosti samočištění trouby.

  Tyto pece jsou vybaveny funkcí, která transformuje zbytky jídla a tuku do popel. Kromě toho, tyto pece jsou vybaveny funkcí „studené dveří“, který má teplotu 50 stupňů. Je to velmi pohodlné a bezpečné, protože zničení zbytků potravin teplota trouby dosáhne 500 stupňů.

  Po ukončení procesu čištění bude stačit k čištění povrchu vlhkým hadříkem vláken uvnitř trouby.

  • podobná pec vybavena účinným systémem pro čištění;
  • není nutné neustále odstranit stojany a zásobníky, aby se umýt vnitřek trouby;
  • pec vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který může odolávat velmi vysokým teplotám.
  • Podobné samočisticí trouby velmi nákladné;
  • pokud budete otírat povrch vnitřní části trouby není příliš často, může se tvořit zápalné vůni;
  • Některé pece nejsou vybaveny teleskopickými uzávěry.

  3. Katalytické čištění pece (kontinuální léčba).

  Taková pec vnitřní stříkáním, která zabraňuje usazování nečistot a mastnoty na stěnách pece. Katalytické čištění štěpení tuku je uhlík, vodu a organické látky. Tato reakce se provádí pod vlivem oxidačních činidel, které jsou na vnitřním povrchu trouby.

  • takový čisticí systém vybavený plynem a elektrickou troubou;
  • trouby s katalytickou čištění úspory energie, jelikož Proces čištění se vyskytuje v průběhu vaření;
  • Katalytické panely musí být vymìnìn jako speciální vrstva nakonec vymazány (životnost takových panelů o něco více než 300 hodin);
  • V závislosti na kvalitě materiálu z ceny trouby se může měnit;
  • katalytická vrstva je aplikována pouze na stěny trouby;
  • Dveře trouby musí být prány ručně.

  Teď už víte, všechno, naši drahou hostitelku. Myslím, že od této chvíle na vás může snadno vybrat troubu, která uspokojí všechny vaše přání. A ti tajemství, které vám dnes naučili vám pomůže rychle a efektivně vyčistit i nejšpinavější troubu. Pomocí improvizovaných prostředků, které jsou ve vaší kuchyni, můžete účinně odstranit notorický tuk a ne poškodit zdraví vaší rodiny.

  Související zboží

  Jak odmrazit mrazák Atlant?

 • Jak vyprat utěrky?

 • Jak odmrazovat lednici?

 • Podmínky odmrazování chladničky

  St. 04.6.2016 - 15:17

  Mdja. Tady je to, co to znamená sedět "VKontakte9quot; V chemii třídách

  Pá. 09.12.2016 - 13:13

  Vždy mám problém vyčistit troubu, takový dlouhý a pracný proces (((

  So. 10.12.2016 - 05:55

  Anna, pak jsou neúčinné, protože jsou dlouhé trouby v čistotě. I zhiroudalitelem Unicum, vše rychle a bez dělat žádné úsilí. Dal jsem na sporák povrchu, kde saze a mastnoty nahromaděné nástroj a pak jednoduše vymývání prostředky již zaostávají saze a mastnoty, hadřík. Mám teď je prostředkem a poradit si s přáteli, takže všichni jsou šťastní.

  Sat, 01/28/2017 - 17:46

  Při reakci sody s octem oxidu uhličitého se uvolní, což tuk není myje.

  Sat, 02/18/2017 - 18:33

  ocet směs + popel + Kyselina citrónová - neúčinné! A pokud se před tím, než směs zahřeje trouba, vyniká hroznou kouř z octa, je nutné nosit masku a ochranné brýle, dokořán okna a mimo dosah dětí. Stručně řečeno, nemám poradit.

  St. 04.12.2017 - 23:07

  Mole (pro kanalizační čisticího prostředku) excelentní mytí troubě, pouze je nutné nosit rukavice.

  Po 09.4.2017 - 11:25

  I často používají troubu smažené kuřecí maso, maso a další jídla, rychle se otočil svou elektrickou troubou v hrozné zděšení, když jsem ji pravidelně mýt různými způsoby, ale ne zcela úspěšná. Ze všech tipů, si můžete přečíst na internetu, pro čištění trouby, grily, hořáky, atd. Součást ukázala nejefektivnější čpavek. Vzala jsem pytle na odpadky největší, dát to pečení, mříž, hořáky, atd .. E., zatopené půl láhve obalu amoniaku (zakoupených v lékárně 50 str. 100 ml), vázané na uzel, že se alkohol není proudila ven a z na balkon, otevřel okno, nechte jeden den. Zvláštní očekávání nebyly, ale když jsem otevřel balíček, byl jsem velmi překvapen, jak veškeré usazeniny karbonu, mastnoty a jiné nečistoty, které není promyje nejpřísnější chemie samoobsluze, roztok jedlé sody, sůl, ocet, kyselina citronová a podobně. E., rychle a snadno pohybovat ve všech dílčích desek a pec. S houbou a mýdlovým roztokem. Byl jsem tak dojem tohoto experimentu, jsem se rozhodl použít metodu: troubu, zalijeme 1 litru vařící vody a umístit na dno pece a na horní straně roštu, aby kontejner s 1 šálek amoniaku. Vypněte troubu a zapomenout na jeden den. Vůně byla neuvěřitelná, jsem otevřel všechna okna, udělali skoro všechno správně (místo vroucí vody dát čistá voda), o den později se nic nezměnilo. Ale rozhodl jsem se stále snaží dělat všechno tak, jak je psáno, a další tkaniny a vonící solí šel podél stěn pece. Zítra vidět výsledky, to je zajímavé, dosáhnout svého cíle. Neskuchniy všechny čištění!)

  Pá. 01.5.2018 - 23:10

  Ahoj kluci, jste si někdy přečíst, co píšete? Vy chemie učil ve škole, co? Ocet soda + - vodík. Dobrý den.

  CH3COOH - kyselina octová

  NaHCO3 - jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný)

  Jak vyčistit staré a tuk spálil v troubě

  Každá žena se zajímají o otázku, jak čistit troubu před tukem a sazemi v domácnosti? V procesu vaření na stěnách se usazuje tuk a saze pokrylo povrch připálené zbytky jídel. Omyjte je velmi obtížné. Když se surový kontaminace trouby vychází kouř, dává nepříjemný zápach a chuť hotového pokrmu.

  Použití kyseliny citronové

  Sušárně svítilo čistoty, je třeba důkladně vyčistit po každém vaření. Odstranění znečištění „pronásledování“ jednodušší. Potřebuje jen houby, hadry, vodu a čisticí prostředek. Kyselina citronová snadno rozpouští mastnotu nebo změkčit velký tuk místo, po kterém to bez větších problémů mohou být vymazány hadříkem a čisticím prostředkem. Spoty budou lépe se čistí, je-li mírně teplé troubě. Optimální teplota je 40 ° C,

  V šálku vody, kterou je třeba zmáčknout šťávu z jednoho středně velkého citronu. Kapalina se aplikuje na stěny trouby. Po 40 minutách se rozpustí kontaminace opláchne čisticí prostředek, následuje promytí vodou stěny trouby. Citronová šťáva také dodat a pach spálené jídlo. Některé ženy v domácnosti otřela stěny trouby plátky citronu a poté promyje vodou a nečistoty na mytí nádobí.

  Může být použit místo citrónové šťávy kyseliny citrónové. Připraví se roztok z 1 hodiny. L. prášek a sklenici vody.

  Dobré Uvolněte olejové skvrny velká zařízení s kyselinou citrónovou, pokud je zahříván. Žáruvzdorný obal poloviny naplněný vodou, potom přidejte do něj trochu pracího prostředku a nakrájíme malé plátky citronu. Kapacita umístí do sušárny a zahřívána na teplotu 150 ° C, Parní varu kompozice tuku ke korozi rychle, a pak odstranit to bude velmi snadné. Teplé troubě trvá asi půl hodiny, pak se budete muset nechat ho vychladnout. mytí kontaminace houbou a ještě teplý povrch. Jak prát troubu ze starého tuku?

  K čištění chronických spálené skvrny, je doporučeno, aby se více mocný nástroj. Sáček kyseliny citronové (25 g) se rozmíchá s 1 hodinu. L. suché čisticí prostředek (např. „Pemolyuks“ nebo „Comet“) a přidá se 1 díl článku. l. mycí prostředek. Výsledná směs by měl vypadat konzistenci tekuté smetany. Jeho krycí stěna kontaminované troubou a nechal po dobu 20 minut, aby se rozpustil skvrny. V případě, že směs se rychle vyschla, musí být za mokra. Po tomto zpracování, nečistoty se vymyje houbou námahy mírné kapalné mytí nádobí řešení.

  Účinné látky mohou být připraveny z kyseliny citrónové, octa a jedlé sody. sáček kyseliny citronové bylo smícháno s 1 polévková lžíce. l. soda a nalijte ingredience půl šálku octa. Tato kompozice je nutné zpracovávat celý vnitřní povrch trouby, kromě vytápění. Po půl hodině se promývacím nástroj mýdlovým roztokem s a opláchnut vodou.

  Kyselina octová účinně vyrovnat s nečistotami a nepředstavuje žádnou hrozbu pro vnitřní povlak trouby. Ocet hojně navlhčí stěny pece, jakož i zásobníky a mříže. Po několika hodinách znečištění očistit změklé ocet a vody opláchnout povrch.

  Z čerstvé skvrny lze odstranit kyselinou octovou, zředí se vodou v poměru 1: 1. Jak prát troubu od starého tuku sousto?

  Vynikající prostředky pro odstranění mastné deska je vytvořena ze směsi octa a jedlé sody. Vylučovaný chemickou reakcí vodíku „exploduje“ chronických tlusté skvrny. Lepší výsledek je možno dosáhnout v případě, že ingredience dát do pořádku. První ocet zpracovány všechny stěny pece, pak velkoryse aplikovat na horní jedlá soda. Jak nalít ji na bočních stěnách, že nelze doporučit, aby se k němu houbu sypané jedlé sody na něm. Kompozice se neoplachují od plochy pro hodin. Po tom, odstranit nečistoty změklé abrazivní houbičky. Pokud existují místa, ze kterého špína není snadno odlepit, mohou otřít jedlá soda. Odstraňte make-up i nadále nezbytná plak mírné prací roztok.

  Vklad dodávat směs octa, jedlé sody a mýdlem.

  100 g octa, 50 g jedlé sody a 30 g mýdla. Soap musí nejprve rozdrtit na jemném struhadle. Konečné složení důkladně vtírá do hlíny a necháme vsáknout po dobu několika hodin. Po zničení plaku hnědé olejové vrstvy snadno odstranit měkkým hadříkem. Tímto způsobem je možno dosáhnout čistoty sálavé pece, a to jak uvnitř, tak vně. Tato směs může být použita pro čištění skla na dveře.

  Tepelné zpracování k odstranění všech nečistot, a to i v těch odlehlých místech. Na to budou potřebovat 70% potraviny kyseliny octové. Několik lžíce kyseliny octové se přidá k 1 litru vody a kapalina se nalije do žárovzdorné nádoby. Kapacita se umístí do pece a nechal se při teplotě 150 ° C po dobu půl hodiny. Vaření v páře nečistoty odstraněny ze stěn pece se ochladí slabý roztok detergentu a opláchne vodou.

  Čistící mýdlo je jedním z nejbezpečnějších a nejvíce šetrné k životnímu prostředí. Alkálie ne méně účinně soutěžit s mastnou špínu, než je kyselina. Jak se zbavit dlouhotrvající a spáleného tuku v troubě, polovina mýdlo se třel na jemném struhadle a rozpustí se v malém ohnivzdorné nádoby s horkou vodou. Tekutina se umístí do sušárny a zahřátí na 150 ° C mýdlový roztok by měl být vaří po dobu 45 minut v uzavřené peci. Mýdlové páry, aby znečištění porézní, a začnou se odlupovat od zdi. Když se zahřívá trouba ochladí, by měly být brusné houby kouřící skvrnu odstranit. Po očištění povrchu musí být důkladně promyje vodou a čisticím prostředkem. Po ošetření je trouba ponechána otevřená po dobu 8 hodin, jak se zbavit specifické mýdlové chuti.

  Tato metoda je velmi jednoduchá, bezpečná a účinná. To pomůže vyčistit troubu vypnout spáleného tuku, aniž by příliš mnoho potíží. Povrch pečicí trouby a sypané soli a vyhřáté troubě. Ohřátá sůl absorbuje nečistoty, a stává se zlaté nebo hnědé. Po odstranění solí trouba promyje jemným čisticím prostředkem.

  Pro posílení účinku soli může kyseliny uhličité. Ve 300 ml vody se rozpustí 500 g chloridu sodného a přidá se malé kyselinu uhličitou. Kapalina se nalije do žárovzdorné nádoby a umístěna na spodní polici trouby. Trouba se zahřeje na teplotu 150 - 200 ° C a výstup v půl hodiny. Teplota varu směsi na parní kontaminaci. Když je trouba chladná, mírně teplá stěna umýt roztoku detergentu.

  Doma, to je snadné připravit účinný prostředek pro čerstvé hlíny, smíchání čtvrtina šálku vody, čtvrtina šálku soli a tři čtvrtiny šálek jedlé sody. Konečné složení bude podobat těstoviny. To se vztahuje na všechny špinavé stěny pece a nechá se stát přes noc. Povrch ráno čistí roztoku čisticího prostředku. Starý spálený bod takovým způsobem, aby praní špinavých nemá naději na úspěch. Jak čistit troubu z kontaminace spálené?

  Jako amoniak se vyrovnat s problémem

  Čpavek je skvělé očistit trouby zeď maziva a sazí. Je třeba, aby namočil houbu a otřete povrch. Prostředek ponechán působit na noc a ráno omyjte jemným čisticím prostředkem s nečistotami.

  Účinnější způsob léčby je tepelné zpracování. Žáruvzdorná nádoba nalil trochu vody a dát ji do předehřáté 100 ° C trouby. Když se vaří voda, vypne troubu. Na horní polici trouby nastavit jinou nádobu s vlije do něj s amoniakem. Dvířka trouby pevně uzavřeny, takže vnitřek dvou kontejnerů v noci. Povrch ráno čistí zředěný čpavkové vody s malým množstvím čisticího prostředku.

  Léčeni amoniaku trouby se doporučuje pro noční těsně utěsnit páskou, aby se zabránilo pronikání škodlivých par do obytných prostor.

  Místo čpavku mohou být použity k čištění oken, obsahující ve svém složení. Rozprašovač, které jsou vybaveny výrobky pomoci rovnoměrně zařízení na stěny trouby. Výhodou této metody je méně agresivní kompozice ve srovnání s amoniakem.

  Pomoci vyrovnat se s znečištění prášek do pečiva k testu. Je třeba aplikovat na mokrém povrchu trouby a nechat po dobu několika hodin, aby se absorbovat. Působením práškovým vypalovacím tuku bude shromažďovat v kusech a snadno odstranit abrazivní houbičky.

  Když se ruka není jakýkoliv vhodný prostředek k čištění trouby může být konvenční trajektu. Na pečení zalijeme vodou tak, aby se vztahovalo na celé dno, ale ne až po okraj. Tekutina by neměla úniku přes hrany během varu. Voda se přidá několik kapek detergentu. Pec se zahřeje na 150 ° C a voda se vaří po dobu půl hodiny. Pára bude i staré skvrny měkký a poddajný. Jsou umyto vlhkým hadříkem, když je pec ochlazena.

  Přidáme-li k misce s sklenicí vody amoniaku, výsledkem je geniální v pravém slova smyslu. Omýt kontaminaci s měkkou houbou a lesk povrchu.

  Soda lze čistit patina potažená skleněná dvířka trouby hnědou. Jeho bohatě pokryt jedlé sody, lehce ji sprej. O hodinu později, prostředek se odstraní vlhkým hadříkem povlakem.

  K čištění trouby sody stěny lépe mísit s peroxidem vodíku. V čtvrt šálku jedlá soda, je nutno nalít, za stálého míchání, tříprocentního peroxidu vodíku. Směs by měla obrátit kašovitý. Prostředek se aplikuje na povrch a po 40 - 60 minutách mytí. Vynikající prostředky zvládnout jakékoliv kontaminace.

  Výkonný nástroj pro čištění trouby v domácnosti se připravuje z 1 lžíce. l. jedlé sody, 1 polévková lžíce. l. louh sodný, 1 polévková lžíce. l. soli a jakékoliv kapaliny na mytí nádobí. Pastovitá kompozice se aplikuje na stěnu mosaznou pece, a nechá se výdrž na 15 - 20 minut, promyje se octem, polovina ředí vodou. Skvrny, které nejsou otmylis, otřete se stejnou směsí na jejich úplného vymizení.

  Moderní chemický průmysl produkuje celou řadu prostředků, aby se úspěšně vypořádat s nejodolnější skvrny v troubě. Čištění trouby s jejich pomocí nebere spoustu času a úsilí. Nicméně, jejich agresivní složky, lehce korozivní notoričtí skvrny jsou velmi obtížně vyprat ze stěn pece. Při vysokých teplotách, zbytky chemických látek při přípravě jídel a pronikají do těla s jídlem.

  Při mytí troubu z bezpečnostních důvodů musí být odpojen od elektrické sítě.

  Některé čistící prostředky a výrobky z jejich interakcí mohou být nebezpečné pro lidské zdraví. Z tohoto důvodu je postup čištění by mělo být provedeno, když jsou okna otevřená nebo povoleno kreslení. Doporučuje se používat gumové rukavice a ochranné brýle.

  Doporučuje se, aby zůstali daleko od ošetřených ploch, aby nedošlo k inhalovat výpary se vyvinuly z krátké vzdálenosti. Během procedury v místnosti by měla být žádné děti a zvířata, stejně jako otevřený oheň.

  Je-li čisticí prostředek zahřeje v peci, dveře musí být vždy zavřené. Dokonce i mírně otevřených dveří, můžete dostat spálil. Otevřete troubu je možné až po jeho ochlazení.

  Kdy bude trouba zpracovány, je nezbytné, aby opustili místnost a zavřete dveře do kuchyně, aby se omezilo jeho přístupu k dětem a zvířatům.

  Oh, jsem prohledali my-malou pomoc. Unavený z hlíny před lidmi stydí.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 67 = 68