Jak přijmout odečty měřiče

Jak přijmout odečty měřiče

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vzít odečtů

Za měsíční platby za elektřinu spotřebovanou je nutné přenášet data na předplatitele služby nebo samostatně provádět výpočty. V každém případě, údaje o elektroměru musí být odstraněny, a pak provést příslušná opatření. Jak na to - podívejte se na další.

Naměřené hodnoty se zjišťují u indukčních metrů

Indukční metrů lze rozlišit na kolečkách, která se nachází těsně pod rámem s čísly. Tyto údaje a mají odečtů. Počet míst závisí na modelu.

Jak provádět měření na metr a elektronické indukční

Obvykle je skóre indukční je 5, 6 nebo 7 číslic. Ve většině případů je tento údaj, nejméně - dva, odděleny čárkou, barvou nebo jinou velikost. Všechny číslice za desetinnou čárkou, když se vezme hodnoty neberou v úvahu. Ukazují desetiny a setiny kilowatt, a neměly by být brány v úvahu. To je všechny číslice za desetinnou čárkou se nebere v úvahu.

Ale je třeba připomenout, že existují modely metrů, ve kterém není tam žádný bod. V tomto případě odstranění důkazy nutné odepsat všechna čísla. Pokud tak neučiníte, dříve či později budete muset zaplatit rozdíl, a to se obvykle získá tááák velký. Takže buďte opatrní.

Pokud si nejste jisti, zda je čítač v čárku, odepsat název modelu a volat předplatné servisní organizaci, která dodává elektřinu. Řeknou, kolik míst ve vašem případě je nutno odepsat, když se vezme četby. Můžete také volat na domácí inspektora nebo objasnit údaje elektrický kontrolní kampaň.

Ihned po instalaci čítače jste byl předán zákon, který určuje počáteční číslice. Když přijde na natáčení světelné odečtů, vzít si kus papíru, aby přepsat svědectví, že v současné době (s výjimkou míst, oddělené čárkou). Můžete také přepsat nulami, které jsou na začátku - na první pozici (viz foto).

odečty Příklad indukční

Pro další výpočty potřebných údajů za předchozí měsíc. V prvním měsíci užívání dostanete je z činu instalace, a do budoucna je nezbytné nebo ukládání účtenky nebo udržovat záznamy. Kde a jak budou uloženy - dle vašeho výběru.

Některé účastnické služby práce, takže vy a nemusíte předpokládat, nic, jen potřebují určitý čas pro přenos dat. Jejich automatizovaný systém sám o sobě napíše do svého osobního účtu (nebo učinit toto prohlášení), pak produkují výpočet nezávisle a generovat příjem. Budete platit pouze fakturu. Ale i v tomto případě ke kontrole, mohou být považovány za stejně jako budete muset zaplatit své vlastní elektřiny ha. Samozřejmě, že je nepravděpodobné, že počítače dělat chyby (myslí), ale člověk nikdy neví ...

Z písemné jen to, že budete odnášet čísla, které počítají nejvíce elektřiny přes pult, který byl předtím. Získáte počet kilowattů spotřebovaných v průběhu posledního období.

Zvažte například svědectví fotografii výše. Nechť minulosti byly 4852, aktuální 5101 (ignorovat desetinná místa). Domníváme se, že spotřeba energie: 5101 - 4852 = 249 kW. Chcete-li zjistit, kolik budete muset zaplatit, je třeba násobit tento počet kilowattů (v tomto případě 249 kW) na tarifu. Dostanete částku, kterou mají zaplatit za světla.

Pokud počítadlo stojí dlouhá doba, dříve nebo později se „vynuluje“ - zobrazí se nejprve bude nula. Jak vypočítat spotřebu elektrické energie v tomto případě? Je to velmi jednoduché. Tentokrát bude muset přepsat svědectví všech nul a první dát „1“. Například jste sešity, aby se údaje z elektroměru a pak pouze poslední číslice odlišné od nuly. Nebo, jak níže na fotografii, je to jen jeden stojí za to.

Po vynulování může být takový obraz, nebo mohou být dvě číslice odlišné od nuly, nebo tři roky ...

Přepisování hodnoty, jak je, se všemi nulami (ale čísel za desetinnou čárkou se nepíše), před první nastavené jednotky nula, a pak pocit, jako předtím. Pojďme počítat svědectví na fotografii. Odepsat označení, umístění před „1“: 100001. Nechte poslední svědectví bylo 99863. náročné 100001 - 99863 = 138 kW. Celkové výdaje za období činily 138 kW. Pozdější odečty odepsán jako dříve, bez počáteční nuly v přední části, a ne náhradou jednotky.

Náznaky elektronických elektroměrů

Elektronický elektřina zjištěno žádné mechanické displej s „skok“ čísla a e-mailu. Je možné zobrazit nejen čísla, která ukazují, kolik kilowatt se vydává, ale také datum, čas pult, některé další údaje. Ve většině z těchto elektronických počítadel světlo údaje následují po sobě během několika sekund. Pokud počítadlo multizone postupně zobrazuje hodnoty pro každou oblast (T1, T2, T3, T4).

Chcete-li odebrat odečtů elektronického typu elektřiny, můžete počkat, až se dostanete na správné informace a odepsat. Druhá možnost - stiskněte „Enter.“ Možná budete muset stisknout vícekrát -, až se zobrazí požadované informace. To lze rozlišit podle značek, které jsou zobrazeny na obrazovce. Obvykle se jedná o T1, T2, T3, T4 nebo slovo TOTAL.

Například na fotografii v dolní části obrazovky v levém horním rohu ikony a vidíme T1 dál čísla větší - 72,69. Podíváte-li se pozorně, že se opírají o jednotkách -. Kilowatthodin To je její spotřeby první zóny T1 (denní sazba).

Elektronický odečty Příklad

Po požadovaných dat světel, jsou zaznamenány v přijetí a dále provádí výpočet (viz výše). Pokud jsou údaje stačí k přenosu službu předplatného, ​​které lze zapsat na letáku.

Buďte opatrní! I v tomto případě je nutné přepsat pouze část celku, aniž by s ohledem na počet desetinných míst. Například, v tomto případě (na obrázku nahoře), je nutné převést nebo vyrovnat pouze s číslem 72 bez „ocas“.

Na elektronické pultu Energomera vypadá trochu jinak

Jak, aby se údaje z měřiče Mercury 200

Tam metrů rtuti rychlost (v tomto popisu, které jsou označovány jako 200.00) a vícerychlostní (s čísly za bod liší od nuly, například Mercury 200 01, může v klidu, nebo 02 nebo 03). Liší se v počtu zón, a přítomnost / nepřítomnost dálkového ovládání.

Bez ohledu na modelových hodnot jsou stejné. Budou mít různé množství času stiskněte tlačítko „Enter“ nebo počkat na více číslic.

Elektřina Mercury 200 střídavě zobrazuje čas, datum, pak tarify podle zón. Za prvé, čas je zobrazen v normální rychlosti - hodiny, minuty, sekundy, což ukazuje o něco vyšší. Pak se po několika sekundách na obrazovce se zobrazí datum. To je také zobrazen ve standardním formátu: den, měsíc, rok.

Za to, že sazby na displeji. V levém horním rohu je uvedeno jméno tarif: T1, T2, T3 a T4. Jejich počet závisí na tom, máte nainstalovaný model. všichni střídavě zobrazovat. V této fázi mohou být zaznamenány (celá část, bez desetinných míst).

Indikace metr dva-rate Mercury 200

Po všech tarifů se objeví kontrolní součet všech tarifů. Pak se celý cyklus se opakuje - čas, datum, poplatky, celkovou hodnotu, atd

Ta se zobrazí součet hodnot všech tarifů

Čísla na displeji jsou nahrazeny každých 5-10 sekund - v závislosti na nastavení. Je možné mít čas na psaní. Ale pokud nemáte čas, můžete přepnout na ceny v manuálním režimu. stiskněte tlačítko „Enter“, jak to udělat kdykoliv. Na fotografii ona je pod červenou LED diodou. Klikněte na tlačítko (stisknutí / propuštěn), dokud se vám nezobrazí požadovaná hodnota. Chcete-li přepnout na další, klepněte na tlačítko znovu. Není to těžké.

Bude to o něco těžší, s výpočty, protože musíte vypočítat počet kilowattů spotřebovaných každou zónu. To je vše, složitost konce. Jak přijmout odečty sazby za elektřinu metrech už víte. Všechny ostatní modely pulty Merkuru se příliš neliší v tomto ohledu. Dokonce i tlačítka vypadají stejně a jsou umístěny na stejném místě.

Odstranění elektroměr odečtů Energomera den-noc (dvě rychlosti nebo multi-rate) dochází k podobně. Rozdíl je v tom, že tlačítka jsou tyto elektroměry s názvem „PRSM“ (view). Tlačítka mohou být dva nebo tři - v závislosti na modifikaci.

Elektroměr Energomera CE301

Po stisknutí tohoto tlačítka se čísla ukazují, jak mnoho kilowattů „taktovaný“ pro každou tarifní zóny. Žádné další žádný rozdíl.

Chcete-li provádět měření na metr od Mikron

Elektronický měřič multi-rate na případu Micron je tam jen jedno tlačítko a musí být stisknuto pro zobrazení požadovaných indikací na obrazovce. Pouze v tomto případě musíme počkat, až se na displeji zobrazí „tick“ nad písmeny „T1“ a «R +» (viz foto). Bude se jednat o první uvedení tarifu.

Jak provádět měření z měřiče Micron modelu SEB-1TM.02M

Poté klikněte na stejné tlačítko, dokud se klíště se na T2 a R neobjeví +, v případě, že zóny více budeme tlačit na. To je způsob, jak provádět měření na metr den / noc.

Nyní, v mnoha oblastech bez výměny starých indukčních metrů na elektronické a zařízení, často dát Saivan společnosti. Jedná se o velmi jednoduché zařízení, nemají tlačítka, které mohou být nuceni k „překlopení“ svědectví. Jen budete muset počkat, dokud se neobjeví požadovaná hodnota. To znamená, že v tomto případě, aby se odečty elektroměru - jen čekat, až se zobrazí požadovaná hodnota (celkem) a zapsat jej na přijetí (nebo převést na příslušnou službu).

Aby to bylo jednodušší navigaci, to je pořadí, ve kterém jsou data zobrazena v elektroměru:

 • datum;
 • doba;
 • Číslo metr;
 • převodový poměr (1600);
 • TOTAL - jeden tarifní odečty jsou zobrazeny postupně nebo T1, T2, celkem za pulty den / noc typu (dual-frekvence).

Potvrzení by mělo být zaznamenáno četby úplného nebo T1 a T2 a také obecnou celkem. Opět platí, že musíte napsat jen část celku, s výjimkou čísel za desetinnou čárkou. Stejné informace můžete vidět na video formátu.

Metry s automatickou převodovkou dat

Mnoho výrobců elektrické energie metrů vyrobit modely, které se automaticky přenášejí údaje o speciálně organizovaných kanálů. Instalace a konfigurace zařízení složitější, ale nebudete muset starat o tom, jak přenést odečty elektroměrů. Oni „go“ sami.

Jak provádět měření z měřiče třífázový

Třífázové elektroměry mají dva typy - starý typ, který vyžaduje transformátory a elektronické přímé připojení (bez transformátoru). Pokud elektronický, je třeba vzít odečty elektroměru je také, jak je popsáno výše. Jen zapsat hodnoty, čeká, až se objeví požadované informace na obrazovce nebo „procházet“ data na požadovanou stránku.

Připojte přístroj k síti přes transformátory proudu třífázových

Máte-li přidělit více energie nebo stání nástroj staromódní účetnictví pro každou z fází transformátoru. Chcete-li odstranit údaje v tomto případě je nutné znát přepočítacího koeficientu. Berou hodnoty musí být násobí tímto faktorem. Výsledná hodnota bude skutečné náklady.

Ale obecně, musíte přečíst smlouvu. Tam by měl být upřesněn postup plateb - v některých organizacích předepsat čtení, odložil v dolní části dat nebo převodový poměr transformátoru a skutečné kalkulace je ze strany operátora. Takže pokud je měřič 3-phase, určete tvar a narovnání v instalačním a oplombirovke účetním zařízení a jeho uvedení do provozu.

Jak přijmout odečty elektroměru

Naměřené hodnoty jsou převzaty z modelů starém stylu

Elektřina starý vzorek jsou indukční zařízení. Vyznačují se mechanickým pohonem, která se točí v přední části modelu zařízení.

Výhody těchto zařízení jsou následující parametry jejich práce:

 • spolehlivost;
 • Absence závislosti na přepětí;
 • trvanlivost;
 • Nízké náklady v porovnání se současnými modely elektronických metrů.

Kromě výhod, zde jsou následující nevýhody:

 • možné, že krádeže energie;
 • poměrně velké rozměry;
 • low třída přesnosti.

Ale i přes existenci těchto nedostatků, ne všichni lidé chtějí nahradit elektroměry jsou vyspělejší modely. Informace o množství spotřebované elektrické energie je odstraněn z tohoto čítače každý měsíc ve stejný den. Proces čtení dat z tohoto zařízení je poměrně jednoduché a nezpůsobuje potíže. Odstranění údajů o starých přístrojů se koná následující algoritmus:

 • Díváme se na čelním panelu přístroje, kde se postavy;
 • psát na listu prvních pět nebo šest číslic před desetinnou čárkou. Na mnoha zařízeních jsou důležitá čísla jsou spolehnout na bílém pozadí. Červená čísla se nezapočítávají;
 • Zaznamenané údaje budou dělat svou spotřebu energie v daném okamžiku;
 • Dále, pro výpočet průtoku pro konkrétní měsíc, je nutné odečíst od tyto údaje svědčí, že jste odstranili poslední měsíc;
 • k získání konečné částky vynaložené elektřina plýtvání potřebou vypočítaných údajů po dobu jednoho měsíce se vynásobí cenou za kilowatt. Náklady na jeden kilowatt je určen státu a závisí na individuálních podmínkách pobytu, jakož i některých sociálních norem.

Tento postup by měl být proveden ve stejný den. Kromě toho existují dvě možnosti placení komunálních služeb:

 • Přenos dat sloužících své domovské organizaci a platebního účtu při přípravě odpovídajících příjmů. Všimněte si, že v takové situaci je nutné předávat pouze údaje o spotřebě elektrické energie, aniž by vynásobením měsíční statistické údaje o nákladech na kilowatt. Všechny ostatní výpočty sloužící společnost bude mít své vlastní;
 • nezávislé údaje zapadají do metr a konečná výše platby bylo odesláno potvrzení. V této situaci je třeba násobit čtení metr na cenu za kilowatt.

Jak můžeme vidět, za účelem určení spotřeby elektrické energie metr starého modelu jednoduše.

Naměřené hodnoty jsou převzaty z několika nových modelů vzorových

Ale tady v přítomnosti moderní elektroměru (Mercury 200, 201, 230, 234 nebo Něvě a pulty s parametry den-noc) mohou existovat určité obtíže při čtení.

Moderní Elektroměry (Neva, Mercury 200, 201, 230, 234, pulty s den-noc parametrů) jsou přístroje vybavené obrazovkami z tekutých krystalů (elektronické zobrazení). Zde není žádný mechanický předení disk a volbou.

Některá zařízení mohou obsahovat na elektronickém displeji, kromě celkové spotřeby elektrické energie spotřebované, spotřeba za určité časové období (den, noc). Všechny tyto inovace umožní, aby byl proces odstraňování čtení pohodlnější, rychlý a efektivní, stejně jako plat pro určitou mírou spotřeby energie v určitých denních dobách (den, noc).

Jedná se o plně automatizované výrobky, které mají tyto pozitivní aspekty:

 • malé rozměry;
 • efektivnější provoz;
 • dlouhá doba služby;
 • Jasnější dat;
 • možnost snížit minimální platbu elektrické energie spotřebované rozdílem sazeb v průběhu dne a noci.

Ale nevýhodou takovýchto zařízení patří vysoké náklady v porovnání s měřiči starém stylu.

Současné modely měřicí zařízení pro výpočet síly jsou z následujících typů:

Kromě toho, taková zařízení mohou být jedno-rychlost, dual-rychlost, multi-frekvence a trehtarifnymi. Princip počítání obou starých elektroměrů modely vyhrazeny pouze pro zařízení s jednou sazbou. Upozorňujeme, že rtuť (200, 201, 230, 234), a další typy zařízení, mohou být reprezentovány pomocí různých modelů. Ale pamatujte si, že čím více elektronické počítadlo bude mít příležitost, tím dražší to bude stát.

Aby bylo možné provádět měření s moderním elektroměru (Neva, Mercury 200, 201, 230, 234, atd.), Tyto manipulace je třeba udělat:

 • je třeba nejprve kliknout na tlačítko „Enter“. Někdy je nutné, aby se nějaký čas najít vhodnou volbu;
 • v přítomnosti měřiče elektroměru by zápisu dat T1, pro modely se dvěma sazeb - T1 a T2, a pro trehtarifnyh zařízení - T1, T2 a T3;
 • poté z přijatých hodnot (pro každý parametr) musí brát údaje za předchozí měsíc.

Za to, že stejně jako v případě se starými modely elektroměrů, existují dva způsoby platby:

 • přenášet údaje do servisní společnosti;
 • nezávislý výpočet vynásobením součtu údajů o nákladech na jeden kilowatt, v závislosti na stávajícím tarifu (například v případě, že je možnost, aby se údaje o den a noc). Je třeba mít na paměti, že každý ukazatel multi-rate nástrojem, který se násobí pouze na jeho rychlosti. Ukázal na účtence.

Výše uvedený algoritmus se údaje ze zařízení jako rtuti (200, 201, 230, 234), Energomera, Neva, Cascade, Micron a Lane Electro atd ..

Vezměte prosím na vědomí, že moderní elektroměry mají schopnost vzít v úvahu různé parametry. Například Mercury 200 Přístroj je chetyrehtarifnym který drží jeho měření v 8 časových pásem a 8 typů dnů. Samozřejmě, že ne vždy je třeba takový detail, takže výběr moderních elektroměrů zaznamenávat spotřebu elektrické energie by měla být založena nejen na schopnosti samotného zařízení, ale také na stávající tarifu, jakož i specifické rysy vašeho používání komunálních služeb.

K dnešnímu dni, nejčastější jedno- a dvou modelů. Pro první výpočet spotřeby elektřiny v důsledku celkových výdajů vynásobením čísla instalované cenu za kilowatt. Posledně uvedená zařízení jsou oddělené účtování spotřeby elektrické energie spotřebované pro různé denní doby (den, noc). V tomto případě je každá doba má svůj vlastní tarif, který se násobí i možnost pro určité časové období.

Jak můžete vidět, čtení s moderními elektrickými spotřebiči je příliš neliší od starých modelů. Kde stačí pouze stisknout speciální tlačítko a správně psát čísla s multi-tarifních produktů.

Údaje Algoritmus čtení z různých typů čítačů (staré i nové modely) není nijak složité. Nejdůležitější věc správná věc matematické výpočty, zvláště když se vezme v úvahu přístrojové několik měření, a aby byly stvrzenku.

Video „odečty z měřiče sobě“

Toto video ukazuje, jak určit odečty elektroměrů.

Můj dům stojí vícesazbové rtuť. Problémy s ohledem čtení tam.

Já používám pravidelné starý pult a změnu e-mailu nechtějí, protože slyšel, že se přetrhne.

Sergey, nic takového. Mám v hodnotě Něvě asi pět let a funguje dobře.

elektroměru čtení: jak odstranit data z účetních zařízení

Tento článek popisuje tuto stranu účetních zařízení provozu, například při elektroměru čtení: jak odstranit data, aniž by porušovaly o postupech jednotnou sazbou a zařízení multi-sazba, jak je výpočet platby a kde se podávají četby. Rovněž považuje za pravděpodobné, že pokuta za porušení pravidel provozu nebo selhání těsnění, a specifické použití nemagnetických těsnění na elektroměru.

Platit za elektřinu používané musí být řádně provádět měření

metr indikace elektřina: odstranění dat ze zařízení

spotřebitelé elektřiny jsou povinni platit v plné výši spotřebované elektrické energie. Za tímto účelem předloží odečet elektřiny příslušnému orgánu nebo provést sebehodnocení spotřeby energie.

Údaje o spotřebovanou elektrickou energii, které mají být předány ke službě a prodeje

Jak provádět měření z typu indukční elektřina

indukce typu zařízení vybavená koly, umístěné pod rámem s čísly. Tyto údaje jsou potřebné k provádění výpočtů a předávat údaje. Na modelu přístroje a počet digitálních hodnot, záleží, co odečty elektroměrů, které mají být předány.

Ve většině případů, indukce typu hodnotící zprávy pult zobrazuje od 5 do 7 číslic. Posledně uvedený údaj vyčnívá z celkového počtu v důsledku rozdílu ve velikosti, barvě nebo vypouštění. Ve vzácných případech může být rozlišován poslední dvě čísla.

Při odstraňování elektroměr hodnoty nejsou brány v úvahu číselných hodnot přicházejících za desetinnou čárkou. Tyto údaje představují setiny a desetiny kilowatt tudíž nebere v úvahu.

Dávejte pozor! Existují modifikace zařízení, kde je čárka nebo jiný druh uvolnění chybí. V takové situaci pro výpočty jsou brány všechny číselné hodnoty zobrazené na výsledkové tabuli, jinak žádný rozdíl v odměňování, které by stále mají pokrýt.

Čtení elektroměr indukční

Jak přijmout odečty elektroměru

Po instalaci nebo výměně elektroměru v soukromém domě nebo bytě vlastníka vydaný dokument, který potvrzuje řádný průběh řízení. Dokument fixní počáteční digitální hodnotu. K odstranění dat z jednotky, je třeba přenést na papír všechna čísla, která jsou zobrazena zařízení na tomto místě, a to s přihlédnutím k čísla za desetinnou čárkou. Rovněž není brán ohled na nuly, který stál před prvními významnými čísly, tj 1 a více.

Provádět výpočty potřebné údaje za předchozí měsíc. V prvním měsíci po instalaci, tyto údaje jsou převzaty ze zákona. Vedle budou muset vést evidenci nebo uložit všechny účtenky pro záznam výkonu.

Některé účastnické služby odstranění pro spotřebitele elektřiny z museli provádět výpočty. Musí předávat pouze údaje včas po určitou dobu. To bylo možné díky automatizovaným systémem, který je sám o sobě, nebo provozovatel přidává hodnotu na účet, vypočítává poplatky, a generuje účtenku. V tomto případě bude mít spotřebitel jen provést platbu na základě faktury.

Kromě údajů o energetických používají elektronické čítače může ukázat a další informace

Jak vypočítat platby v souladu s odečty elektroměrů

Částka k úhradě faktur za elektřinu lze vypočítat nezávisle na sobě. Chcete-li to provést z předchozí hodnoty vzít nejnovější data. Výsledkem je množství elektrické energie spotřebované v poslední době. Znásobí jej pouze aktuálního tarifu.

Například, v případě, že čítač zobrazuje numerickou hodnotu 5204 kW, a předchozí rychlost byla 4954 kW, výpočty jsou následující: 5204-4954 = 250 kW (spotřeba energie).

Dávejte pozor! Někdy počítadla se obnoví automaticky. Pro takové případy, za předpokladu, speciální systém výpočtu.

Při obnovení odečty odpovídají všemi nulami, a brzy čísla dát „1“. Nicméně, hodnoty neberou v úvahu potřebu desetinná místa. Například, pokud je zobrazen čítač 00001.7 kW, je třeba přepsat tuto hodnotu jako 100001. Z tohoto obrázku je odečtena předchozí hodnoty, a výsledek se vynásobí tarifu. Tento způsob výpočtu je použit pouze jednou, načež se odečty prováděné konvenčním systému - bez nul na začátku a více „1“.

Při vytahování z údajů čítače se nebere v úvahu poslední jedna nebo dvě číslice

Jak jsou odečty elektroměrů s elektronickými přístroji

Elektronická počítadla modely jsou vybaveny mechanické pohony nejsou s čísly a elektronické scoreboard. Kromě kilowatt spotřebované může být zobrazen a další informace, jako je provozní zařízení čas, datum, atd Nejčastěji ukazatele změna se provádí několikrát za minutu. Je-li přístroj uchovává záznamy o zónách, to střídavě zobrazuje data pro každou z nich.

Jak odstranit odečtů na den a noc (dvě možnosti) elektrické energie:

 1. Počkat, až se na displeji se zobrazí informace, které potřebujete.
 2. Získat data pomocí tlačítka „Enter“. Někdy, aby se získat potřebné informace k tomu tento postup několikrát. Číselné hodnoty na displeji jsou označeny některými poznámkami, aby bylo snazší rozlišit: T1, T3, T2, T4 celkem.

Po přijetí dat, které jsou zaznamenány v přijetí a výpočty jsou prováděny podle schématu popsaného výše, nebo přenášené do příslušného orgánu. V elektronických zařízeních desetinná místa se neberou v úvahu.

Elektronický elektroměr zaznamenávat spotřebu energie

Jak přijmout odečty měřiče Mercury 200

Mercury pulty u modelů tržních sazeb a multi-kurzu. Zařízení s jediným tarifem označeny tak, - 200.00, ve vícerychlostní modelů za bod číselné hodnoty, například, 200,01, 200,03 a 200,02. Mezi nimi jsou elektroměry s dálkovým ovládáním a různého počtu zón.

Dávejte pozor! Bez ohledu na modifikace odečtu přístrojů jsou přijímána jediného programu. Jediný rozdíl je v množství stisknutím tlačítka „Enter“.

Na metr Mercury 200 jsou tyto údaje zobrazeny v pořadí:

První obrázek ukazuje čas v obvyklé tarifní zóny. Sekundy, minuty a hodiny jsou zobrazeny výše. Po několika sekundách, data jsou nahrazeny data ve standardním formátu: den, měsíc a rok.

Po tom, scoreboard zobrazí další poplatky. V levém horním rohu ukazuje, že značení. Každá ze stávajícího tarifu se zobrazí najednou. V tomto okamžiku můžete přepsat číselné údaje kilowattů bez čísel za desetinnou čárkou.

Mercury elektroměr 200

V závislosti na tom, co nastavení přístroje, číselné údaje týkající se čítač zobrazení jsou nahrazeny každých 5-10 sekund. Tato doba je dostatečná k přepsání dat. Pokud to nefunguje, míra přechodu může být provedeno manuálně z důvodu tlačítko „Enter“. Pro výpočty je třeba vypočítat množství spotřebované elektrické energie (kW) pro každou zónu, vynásobený odpovídající rychlostí, a výsledky jsou shrnuty dohromady.

Jak přijmout odečty měřiče Mercury 230

Mercury účetní jednotka 230 se týká kategorie tři metry fáze. Počítání elektřina se provádí během několika tarifů. Jednotka zobrazí uživatelská data, odpovídající konkrétní tarif.

Dávejte pozor! Třífázový elektroměr je navržen tak, aby výstup 4 číslice na jeho displeji. V případě 2 z těchto obrázcích jsou označeny T1 nebo T2, pak přístroj pracuje na vícerychlostní platebního styku.

 • značeného T2 určený na spaní;
 • T1 označuje hodnotu, že vrchol oblasti obrazovky;
 • odkazovat se na poloviny špičku pásma používá označení T3.

elektroměr Mercury 230

Takže než začnete odečty elektroměrů třífázových a začít výpočty, je nutné vzít v úvahu všechny parametry:

 • ikony tarify s označením v zónách;
 • Číselná hodnota udávající počet spotřebované elektřiny;
 • ikona fáze.

V trehtarifnogo elektroměru je jedna vlastnost. K dosažení skutečné výpočty nutné čtení pro všechny tarify za předchozí měsíc a údaji v době výpočtu. Rozdíl mezi těmito hodnotami, můžete získat množství spotřebované energie pro každý tarif v posledním měsíci. Naleznou pouze platbu pro každou zónu v pohledu odpovídajícím nabíjení a přidat získané hodnoty.

Jak provádět měření z elektronických elektroměrů Energomera

Elektřina Energomera přicházejí v různých modifikacích. Existují multi-tarifní přístroje. Tyto výpočty jsou prováděny stejným způsobem, který byl popsán výše.

metr Energomera elektronický elektřina

Cena metr den večer je poměrně nízká. Z tohoto důvodu, mnozí majitelé bytů nastavit ve svém domě právě tyto účetní zařízení. Rozdíl mezi těmito zařízeními spočívá v konstrukčních prvků. V závislosti na druhu modifikace čítače je nastaven změnou počtu tlačítek. Tlačítko pro prohlížení digitálních dat má jiný název - „PRSM“.

Klíče samy o sobě mohou být několik, obvykle 2 nebo 3. Kliknutím na data na displeji se zobrazí na každé tarifní zóny. Pro zbytek, žádné vážné rozdíly nemají, tak nezáleží na tom, zda je vlastníkem bytů bude raději koupit typ protifázi síly nebo chtějí založit dne a noci nástroj.

Dávejte pozor! Elektřina Neva Energomera a Mercury 230, 234, 201, 200 patří k současné generace přístrojů. Nové modely vzorků mají podobné zařízení, takže si čtení tohoto režimu je stejný.

V mnoha ohledech nový vzorek zařízení vynikající ke starému modelu. Nicméně, jejich hlavní nevýhodou je cena. Cena elektřiny za den-noc a třífázové zařízení je mnohem vyšší. Totéž platí i pro multi-tarifní zařízení rozdělení do několika zón.

elektroměr s dálkovým Energomera

Samozřejmě, můžete si koupit jednofázový čítač typu energie, který je levnější. Vysoké náklady na multi-tarifní účetní jednotky vzhledem k jejich širší funkci, která umožňuje ušetřit na platbách za elektřinu s vymezením zón pro nabíjení.

Jak převést odečtů za elektřinu

Mnoho majitelů bytů zajímá, v jakém počtu, aby předložily odečtů elektřiny a jak postup by mělo být provedeno. V souvislosti s inovacemi, které před čtyřmi lety vstoupila v platnost, výklad pravidel přenosu změnily. Podle ní by se jednotlivci nezávisle na aktuální údaje předávat v místní elektrosbyta.

Jaký je elektroměr je lepší dát v bytě: vyberte zařízení

Klasifikace návrhů na různých důvodů, představuje výběr zařízení a jejich instalace poplatků za nákup.

Dříve byla tato odpovědnost byla umístěna na bedrech zaměstnanců organizace. Každý měsíc by Objížďka byty, aby hodnoty a provést ověření elektřiny doma. Za to, že každý majitel bytu získala na začátku měsíce o zaplacení.

V roce 2012 vstoupilo v platnost nové rozhodnutí. Podle něj musí elektrosbyta zaměstnanci v souladu s check odečtů několikrát za měsíc, a na čtvrtletní bázi. Pro zbytek vlastníků bytů na vlastní pěst by mělo být sledování vašich čtecí zařízení a přenosu dat.

Zaměstnanci elektrosbyta provádět kontrolní odečty elektroměrů jednou za čtvrt roku

Dávejte pozor! Ověření elektroměrů bez demontáže za správnost údajů, které jsou přenášeny prostřednictvím majitele bytu, zaměstnanců a tržby provádí dvakrát ročně.

Až do počtu vysílacích odečty elektroměrů a jak na to

Nedávné inovace pro účetní nástrojů jsou následující:

 1. Od roku 2013 má každý občan má právo, aby se jejich vlastní údaje z účetního zařízení a jejich provedení ve převodu příslušné organizace. Vzorek akt odstranění elektroměru čtení lze nalézt v síti.
 2. Tento režim přenosu - v případě, že spotřebitel elektřiny neměl čas přenést naměřené hodnoty vzhledem k absenci ve městě nebo osobními problémy, částka k úhradě účty jsou účtovány podle nejnovějších důkazů. V případě, že bytový podnik nepřijímá data po dobu šesti měsíců, během normativních ukazatelů se používají jako základ pro obvinění.
 3. Při krmení elektroměru četby - předchozí systém předpokládá určitou dobu. V této chvíli, spotřebitelé elektřiny může provést tento postup v kterýkoli vhodný den. Omezení časových rámcích chybí.

Přenos dat z účetního přístroje může být kterýkoli den v měsíci

Optimalizovat tento proces a prodejní organizace mají přijít s celým systémem pro přenos elektroměrů, aby se zabránilo nepohodlí spojené se změnami a zbavit front. Díky tomuto údaji mohou být přenášeny i přes internet nebo telefonní hovor.

Přenášet údaje z elektroměru

Existuje několik způsobů, jak vyřešit problém s odstraněním pověření elektřiny.

Provedení, jak a kde se krmí elektroměr hodnoty:

 1. Používat označení přijímací okno - za to, co potřebujete k návštěvě jednoho z center distribuce a prodeje, a naplňte sloupců aktuální naměřené hodnoty z účetní jednotky.
 2. Udělat elektroměr četby přes internet - elektrické spotřebitelé mohou zaregistrovat na oficiálních stránkách společnosti a prodeje a přenos dat prostřednictvím osobního účtu. To bude vyžadovat, aby se přihlásit do systému, zadejte do příslušných polí s aktuální digitální hodnoty účetní jednotky.
 3. Volejte kontaktní centrum a prodejní společnosti - call centrum operátory od 8.30 20.00 pro přijetí četby po telefonu. Non-komunikace: 8-800-55-000-55 nebo 8-495-981-981-9.

Dávejte pozor! Pomocí telefonu přenášet elektroměru čtení je možné provádět tento postup v automatickém režimu. Chcete-li to provést, postupujte podle pokynů, které určují záznamník. To bude vyžadovat tónové vytáčení telefonního má, neboť číselný vstup z klávesnice přístroje budou použity.

Anti-magnetické těsnění na elektroměrů a jejich vlastnosti

Někteří spotřebitelé se snaží ušetřit peníze na účet za elektřinu v důsledku „podvodu“ magnetické těsnění na metr. Nejčastěji se používá neodymovými magnety. S jejich pomocí elektromechanické počitadlo zastaví.

Z tohoto důvodu se regulační orgány vytvořily anti-magnetické tuleně po elektroměrů spotřebitelů. Navenek vypadají jako nálepka, ale produkt je složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Uvnitř těsnění obsahuje senzor fixační magnetické změny. Při překročení určité prahové hodnoty, je zařízení spuštěno. Jako výsledek, když jsou kvůli ověření měřidla, která je členem kontrolních orgánů bude moci určit vzhled zařízení je předkládán nějaký cizí zásah.

Snímač je sám o sobě malý kapsle naplněna látkou, která je citlivá na přítomnost magnetického pole. Pokud došlo k takové interferenci, je distribuce obsahu v celé kapsle. Poté budou všechny prostředky nevrátí do své původní podoby. Plně barevné kapsle bude znamenat, že účetní jednotka pokusila zastavit.

Dávejte pozor! Totéž nastane při pokusu odtrhnout štítek. Pod potahované skryté štítky, které nemohou být odstraněny, když se k odlepení těsnění.

Anti-magnetické těsnění pro elektroměr

Jaké jsou náklady na utěsnění elektroměru

Utěsnění se provádí, když je přístroj vhodný náhradní čas, nebo to bude nutné opravit. Veškeré náklady na obsluhu zařízení zhasne majitele, ale montáž těsnění je zdarma. Máte-li očekávat, že opravu nebo výměnu vodoměru, cena je již zahrnuta v ceně těchto postupů. Pokud se však uchýlili k utěsnění znovu, v takovém případě je služba bude muset platit (od 100 do 500 rublů v závislosti na oblasti pobytu).

Nutit majitele platit za počáteční instalaci těsnění po výše zmíněné služby je nezákonné. V takových případech existuje několik způsobů, jak vyřešit tento problém:

 1. Proveďte požadovanou částku, okamžitě obdrží doklad o zaplacení povinného označení, které bylo přijato přidělena částka je pro montáž těsnění. Tento dokument může sloužit jako základ pro psaní stížnost k vyšším orgánům dozoru, které nelegálně účtované za provedení bezplatnou službu.
 2. Podat stížnost u soudu.
 3. Podat přihlášku ke službám zapojených do antimonopolních činností (FAS).

Primární těsnicí čítače je zdarma

Stojí za zmínku, že cena instalace těsnění je nízká za elektřinu v domácnosti, takže majitel bytu vezme jeho vlastní rozhodnutí, zda platit za tuto službu, nebo ne.

To může být účtována smluvní pokuta za porušení utěsnění metr

Pokud je instalován na elektrickém metr těsnění je roztrhaný, není třeba čekat, až bude kontrola bude pocházet. By měl neprodleně oznámit incident do společnosti, která se zabývá elektřinou. Je nezbytné zajistit věrohodné vysvětlení toho, co se stalo.

Pokud se zjistí, úmyslné poškození těsnění, kontrola cena bez vyjmutí přístroje bude také zahrnovat obrovskou pokutu. Pro výpočet množství to dělalo určité výpočty. Výše trestu je vypočítána na maximální množství elektřiny, které je k dispozici byl majitelem bytu v období, zatímco tam byl žádná kontrola.

Dostupná množství elektrické energie je stanovena na základě provedených měření jmenovitého proudu jističe, která je namontována na pouzdru vstupní elektřiny.

Za škodu na instalované těsnění má narůstat penále

Kromě toho, společnost zabývající se dodávek energie, na měsíční bázi, poskytuje záznamy o všech naměřených hodnot na nástrojích, a srovnává výsledky zařízení v rozvodně. Po zjištění rozdílu prováděl výzkum pro identifikaci Cryptstalker. Z tohoto důvodu není radno si zahrávat s pulty nebo částku pokuty podstatně vyšší než úspory na zastávce podílových fondů.

Odečty za elektřinu: přenos dat nejpohodlnější způsob,

elektroměru čtení přes internet: přehled online-tools

Měřič, který přenáší údaje: charakteristika účetnictví zařízení

Two-tarifní elektroměr: výhody a výhody používání

Jaký je elektroměr je lepší dát v bytě: vyberte zařízení

Co koupit pokojový vlhkoměr: rozmanitost zařízení a funkcí

Leave a Comment

Your email address will not be published.

89 + = 90