Jak připojit zářivku bez plynu

Jak připojit zářivku bez plynu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Schémata pro zářivky

Se zvyšující se ceny energií, je třeba myslet na další ekonomické lamp. Některé z nich použít osvětlení denním světlem. Schéma zapojení zářivek není příliš složitá, takže i bez znalosti elektrotechniky může být vyřešeno.

Dobré osvětlení a lineární rozměry - přínos denního světla

Princip fungování zářivkou

Fluorescenční výbojky používané rtuti schopnost par vyzařují infračervené záření pod vlivem elektrické energie. Viditelná do očí našeho sortimentu, toto záření se přemění látek luminofory.

Vzhledem k tomu, konvenční zářivka je skleněná baňka, jejíž stěny jsou pokryty fosforem. Uvnitř je také určité množství rtuti. K dispozici jsou dva wolframové elektrody poskytující emise elektronů a vytápění (odpařování) rtuti. Žárovka je vyplněn inertním plynem, nejvíce ze všech - argonu. Glow začíná v přítomnosti páry rtuti, zahřátého na určitou teplotu.

Základní jednotkou zářivky denního světla

Ale pro odpařování rtuti běžné síťové napětí nestačí. Začít pracovat paralelně s elektrody zahrnují spouštěcí a nastavení zařízení (ve zkratce TPA). Jejich úkolem - vytvořit krátkodobý nárůst energie potřebné ke spuštění záře a poté omezit provozní proud, aby se zabránilo jeho nekontrolovanému růstu. Tato zařízení - převodové - jsou dva typy - elektromagnetický a elektronické. V souladu s tím, že systémy liší.

Nejdříve se objevil systém s předkrmy a předřadníky. Jednalo se (v některých provedeních), dvě oddělená zařízení, za každý z nich měl své hnízdo. Také v obvodu má dva kondenzátory, jeden připojený paralelně (pro stabilizaci napětí), druhý je v pouzdru startéru (zvyšuje trvání počátečního impulsu). Vyzvala ho všechny „zařízení“ - Konvenční předřadník. Řidičské zářivka startér a plyn - v níže uvedené fotografii.

Schéma zapojení zářivek se startérem

Zde je návod, jak to funguje:

 • Při zapnutí, proud teče přes induktor připadá na první wolframové spirály. Dále, přes startér vstupuje do druhé spirály a prochází nulovým vodičem. V tomto případě se vlákna wolframu se zahřívá postupně, jako startéru.
 • Startér se skládá ze dvou kontaktů. Jeden pevný a druhý pohyblivý bimetallic. Za normálních okolností jsou otevřené. Při průchodu proudu ohřívá kontaktu bimetal, která vede k tomu, že je ohnutá. Shrbený, že je spojen s pevným kontaktem.
 • Jakmile je kontakt spojen, proud v obvodu roste okamžitě (2-3 krát). Je to jen omezuje plyn.
 • Vzhledem k prudkému vzestupu velmi rychle zahřát elektrody.
 • Bimetalová deska startér ochladí a přeruší kontakt.
 • V okamžiku kontaktu zlomu dochází skok napětí na cívce (indukční). Toto napětí je dostatečné pro elektrony udeřil argon prostředí. Zapálení nastane a postupně světlo vstupuje do provozního režimu. Přichází po celé rtuti vypaří.

Provozní napětí ve svítidle pod sítí, která je určena ke spouštěči. Vzhledem k tomu, po zapnutí zapalování, že nefunguje. V běhu jeho lamp kontakty jsou otevřené a to dělá svou práci není zapojen.

Toto schéma je také nazýván elektromagnetickým předřadníkem (EMB) a pracovní program Konvenční předřadník - EmPRA. Často je toto zařízení jednoduše nazývá tlumivka.

Nedostatky v tomto schématu zapojení zářivky je dostatečná:

 • pulsní světlo, což nepříznivě ovlivňuje oči a rychle se unaví;
 • hlučnost při spouštění a provozu;
 • neschopnost provádí při snížené teplotě;
 • dlouhý rozběh - z přelomu projde pořadí 1-3 sekund.

Ve svítidlech pro dvě zářivky jsou zapojeny do série dvě sady:

 • fázový vodič je vstupem do plynu;
 • Výstup z plynu jde jeden kontakt lampa 1, druhý kontakt přejde do startéru 1;
 • startérem 1 je druhá dvojice kontaktů stejné lampy 1 a volný kontakt je připojen ke zdroji nulového vodiče (N);

Jako druhá trubka je spojena nejprve plynu z něj - jeden kontakt na lampě 2, druhý kontakt stejné skupině je na druhém startéru, výstup startér je spojen s druhým párem kontaktů osvětlovacího zařízení 2 a volný kontakt je spojen se vstupním vodičem nula.

Zapojení pro dvě zářivky

Stejné spojení schéma se dvěma lampy svítidla světla prokázaly ve videu. Možná to bude snazší se vypořádat s dráty.

Zapojení dvě svítilny z jedné škrticí klapky (se dvěma startéry)

Téměř nejdražší ve schématu - plynový pedál. Můžete ušetřit peníze a udělat dvojí lampa svítidlo s tlumivkou. Jak - Podívejte se na video.

Všechny defekty byly stimulovány výzkum schéma popsané výše. Výsledkem je, že elektronický předřadník obvod byl vyvinut. Nejedná se o síť má frekvenci 50Hz a vysokofrekvenční vibrace (20 až 60 kHz), čímž se odstraní velmi nepříjemné na blikající světlo oka.

Jedním z elektronické předřadníky - elektronické předřadníky

Vypadá to jako malý elektronickým předřadníkem jednotky odvozené od terminálů. Uvnitř je deska, na které je sestaven celý systém. Přístroj má malé rozměry a je uložen v pouzdru i malé lampy. Tyto parametry jsou zvoleny tak, aby rozběh probíhá rychle, tiše. Chcete-li pracovat žádná další zařízení není nutné. Tato takzvaná bezstarternaya schématu.

Každé zařízení na druhé straně použita diagram. Na to okamžitě jasné, kolik lampy k němu připojen. Tyto informace jsou duplikovány v nápisech. Indikovaného výkonu lampy a jejich počet a technické vlastnosti přístroje. Například blok na snímku nahoře může sloužit pouze jednu lampu. Řidičské její spoje jsou v pořádku. Jak vidíte, nic složitého. Pak se drát spojující dráty s konkrétními kontakty:

 • První i druhý blok výstupních kontaktů jsou spojeny s jedním párem lampa kontaktů:
 • třetí a čtvrté žádosti o další pár;
 • Na vstup je pod napětím.

All. Lampa pracuje. Poněkud komplikovanější obvod ze dvou zářivkách pro elektronické předřadníky (viz schéma na fotografii níže).

Elektronický předřadník pro dvě zářivky

Výhody elektronického ballastnikov popsáno ve videu.

Stejné zařízení je uloženo v objímce zářivkami s konvenční munice, který je také nazýván „ekonomlampami“. Je to podobné jako svítidla, jen silně upravený.

To je také zářivka, pouze tvar druhého

Schéma zapojení luminiscenční lampy

Zářivkové světlo z prvních vydání a některé z nich jsou stále osvětlena elektromagnetickými předřadníky - EmPRA. Klasická žárovka provedení vytvořen jako uzavřené skleněné trubice s kolíky na koncích.

Vypadá to, že zářivky

Uvnitř je naplněn inertním plynem na rtuťových par. Jeho instalace je provedena v kazetách, přes který je napětí na elektrodách. Mezi nimi vytváří elektrický výboj způsobuje UV osvětlení, který působí na fosforovou vrstvou potažené na vnitřním povrchu skleněné trubice. Výsledkem je jasná záře. Schéma zahrnující zářivky (FL) je zajištěno pomocí dvou základních prvků: Konvenční předřadník a lampy L1 SF1 doutnavý výboj.

Režim LL inkluze s elektromagnetickým induktorem a startér

Přístroj s tlumivkou a startérem probíhá následujícím způsobem:

 1. Aplikování napětí na elektrodách. Proud protékající plynné médium prvního lampa selže kvůli své vysoké odolnosti. Vstupuje přes spouštěč (ST) (Obr. Níže), který tvoří doutnavý výboj. Tak přes šroubovicové elektrody (2) proudu prochází a začne se zahřívat.
 2. startovací kontakty jsou vytápěné, a jeden z nich je uzavřen, protože je vyrobena z bimetalu. Proud prochází skrz ně, a vypouštění se zastaví.
 3. startovací kontakty jsou již zahřát a po ochlazení bimetalové kontaktu se opět otevře. Induktor (L) je pulzního napětí v důsledku vlastní indukčnosti, která je dostačující pro LL zapalování.
 4. Po plynné médium prochází diodě po spuštění lampy klesá spolu s poklesem napětí na plyn. Startér tak zůstává odpojen, protože tento proud není dostatečný, aby jej spustit.

Obvod zářivky

Kondenzátory (C1) A (C2) V systému určeného ke snížení hladiny hluku. Kapacita (C1), Připojený paralelně k lampě, čímž se snižuje amplitudu napěťového impulsu a ke zvýšení jeho trvání. V důsledku toho je životnost startéru a LL. Kondenzátor (C2) Na vstupu poskytuje významné snížení jalové složky zatížení (cos cp se zvyšuje od 0,6 do 0,9).

Pokud víte, jak se připojit zářivku s foukaných vláken, může být použit v systému EmPRA po mírném změnu režimu sám. Z tohoto spirálové šortky a série kondenzátor připojen ke startéru. Podle tohoto uspořádání, bude světelný zdroj být schopen pracovat po určitou dobu.

Rozšířená metoda zavádí jeden induktor a dvě zářivky.

Zahrnutí dvou zářivek se společným sytič

2 jsou zapojeny do série mezi lampou a tlumivky. U každého z nich musí být instalován paralelně připojené startéru. Chcete-li to provést, použijte jednu s koncích pin lampa olovo-out.

LL nutné použít speciální spínače, takže nemají uvíznou kontakty z vysoce rozběhový proud.

Zapalování bez Konvenční předřadník

Chcete-li prodloužit životnost vypálených zářivek lze nastavit na jednu ze spínací obvody bez sytiče a startérem. Pro tento účel, násobiče napětí.

Obvod zářivek bez sytiče

Vlákno je zkratovat a napětí dodávané do obvodu. Po rovnání se zvýšil o 2 krát, a to je dost, aby se rozsvítí lampu. Kondenzátory (C1) (C2) Se volí napětí 600 V, a (C3) (C4) - pod 1000 V.

Tento způsob je také vhodný pro LL provozuschopném, ale nepracují s stejnosměrný. Po určité době, rtuť shromažďuje kolem jedné z elektrod a jas snižuje. Chcete-li jej obnovit, je třeba se obrátit na lampy, čímž se změnou polarity.

Aplikace starter zvyšuje čas pro zahřátí lampy. Nicméně, jeho trochu života. Elektrody mohou být vyhříván bez ní, pokud nastavíte tuto sekundární vinutí transformátoru.

Schéma zapojení pro zářivku bez startéru

Tam, kde není použit startér, lampa má označení rychlý start - RS. Pokud instalujete novou lampu s startér běží, to může rychle hořet spirálu, protože pro ně poskytla více zahřívací dobu.

Elektronický systém regulace předřadníky nahradila staré zdroje světla k odstranění inherentní nedostatky. Konvenční předřadník spotřebovává přebytečnou energii, často hlučné, mimo provoz, a tím kazí lampu. Kromě toho, lampy blikání kvůli nízkým napájecím napětím kmitočet je.

Elektronický předřadník je elektronická jednotka, která zabírá málo místa. Zářivky snadno a rychle spustit bez vytváření hluku a poskytuje rovnoměrné osvětlení. Tento režim poskytuje několik způsobů, jak chránit lampu, která zvyšuje životnost a umožňuje bezpečnější práci.

EPRA funguje následovně:

 1. Zahřívání LL elektrody. Zahájení proběhne rychle a hladce, což zvyšuje životnost lampy.
 2. Zapalování - generování vysokého napětí impuls průraz plynu v baňce.
 3. Spalovací - udržení malé lampy napětí na elektrodách, které je dostatečné pro stabilní proces.

Schéma elektronické škrticí klapky

Nejprve, střídavé napětí je usměrněno mostem diody a vyhlazovací kondenzátor (C2). V návaznosti na poloviny můstku Motorgenerátor vysoké napětí na dvou tranzistorů. Zatížení je toroidní transformátor s vinutím (W1), (W2), (W3), dvě z nich jsou v protifázi. Oni zase otevřel tranzistorových spínačů. Třetí vinutí (W3) poskytuje rezonanční napětí přes LL.

Kondenzátor připojený paralelně k výbojce (C4). Rezonanční napětí na elektrody a údery plynného média. Do této doby, vlákno zahřeje. Po odporu zapalování lamp prudce klesá, což způsobuje pokles napětí v dostatečném rozsahu k podpoře hoření. spouštěcí proces trvá méně než 1 sekundu.

Elektronické obvody mají následující výhody:

 • začít s určitým časovým zpožděním;
 • Nevyžaduje instalaci předkrm a masivní plynu;
 • Nebliká a není bzučení;
 • světelný výkon kvality;
 • Zařízení kompaktnost.

Využívání elektronických předřadníků umožňuje jeho instalaci do základny lampy, který je také snížení velikosti žárovkou. To dalo vzniknout nové energeticky úsporné žárovky, které lze zašroubovat do běžného standardního sklíčidla.

V provozu zářivky věku, a oni vyžadují zvýšení provozního napětí. Ve schématu EmPRA zapalovací napětí doutnavého výboje v poklesu startéru. Tato situace může nastat otevření jeho elektrod, které spustí z startér a LL. Jakmile se začne znovu. Takový maják vede k jeho selhání s plynem. Ve schématu elektronickým předřadníkem nenastává takový jev, protože elektronický předřadník se automaticky přizpůsobuje změně nastavení lampy, výběr příznivé zacházení pro ni.

Opravy Tipy zářivkové svítidlo lze získat z tohoto videa.

LL zařízení a jejich spínací obvody jsou neustále vyvíjí ve směru zlepšení výkonu. Je důležité vybrat ten správný model a právo je využívat.

Musíte být přihlášen, abys mohl napsat komentář.

Jak připojit zářivky - Schéma zapojení

Při výběru moderní způsob osvětlení v místnosti, je třeba vědět, jak se připojit zářivky sami.

Nejsvítivější plocha pomáhá zajistit hladký a rozptýlené osvětlení.

Proto je tato možnost stala velmi populární v posledních letech a poptávkou.

Fluorescenční výbojky zahrnuje světelný zdroj, vyznačující se tvorbou UV záření pod vlivem elektrického výboje v výpary rtuti, následovaný konverzí na vysokou propustnost viditelného světelného výkonu.

Vzhled světla v důsledku přítomnosti na vnitřním povrchu lampy, zejména látky zvané fosforu, která absorbuje UV záření. Změna složení fosforu umožňuje měnit rozsah odstínu záře. Fosfor může být zastoupen galofosfatami vápník a ortofosforečnany zinku a vápníku.

Princip fungování zářivek

výboj Podpora oblouku dochází thermionic emise elektronů na povrchu katody, které jsou zahřívány při průchodu proudu omezené zátěž.

Nevýhodou zářivek je reprezentován nepřítomností je schopen provést přímé připojení k elektrické síti, vzhledem k fyzické povaze doutnavkou.

Připojení zářivky

Aby bylo možno řádně provést nezávislé připojení, je nutné zvolit zářivka.

Takové výrobky jsou označeny třímístný kód, který obsahuje veškeré informace o kvalitě světla a Index podání barev a barevné teploty.

Označovat první číslice udává úroveň přenosu barev, a tím vyšší jsou tato čísla, tím přesnější reprodukce barev je možné získat v procesu osvětlení.

Označení teplota doutnavka je reprezentován digitální indikátory druhého a třetího řádu.

Nejrozšířenější ekonomický a připojení vysoce výkonný založené na elektromagnetickém předřadníku, doplněné neonové startéru a předřadníku pomocí standardního elektronického typu.

Schémata zářivkové světlo startér

Nezávisle připojit žárovku jednoduše, vzhledem k přítomnosti v kompletní sada všech nezbytných prvků a obvodů standardní verzi.

Technologie a funkce nezávislého sériovém zapojení následujícím způsobem:

 • napájecí fáze vodiče na vstupu předřadníku;
 • Připojení výstupu plynu do prvního kontaktního lampa skupiny;
 • připojení druhého kontaktu do první skupiny startéru;
 • Spojení z prvního do druhého startovacího lampa-kontaktní skupiny;
 • Sloučenina bez kontaktu s drátem na nulu.

Podobným způsobem je spojení druhá trubka. S předřadník přejde spojení s první kontaktní trubky, pak se obraťte tuto druhou skupinu přepínačů do druhého startéru. Potom se sloučenina výstupu startovací z druhého páru kontaktů a lampy připojení bez kontaktní skupiny s nulovou přívodního drátu.

Zapojení dvě lampy z jednoho plynu

Neoprávněné spojení z jednoho plynu - méně časté, ale to je jednoduchá volba. Takový sériové zapojení dual-lamp nebo různé ekonomické a vyžaduje zakoupení indukční tlumivky a pár předkrmů:

 • k lampám paralelním připojením čepu je připevněn ke startéru výstupních konců;
 • postupné přidávání volných kontaktů na elektrické síti a to prostřednictvím plynu;
 • kondenzátory zapojené paralelně ke kontaktní skupině osvětlovacího zařízení.

Dvě lampy a jedna tlumivka

Jak se připojit zářivku bez plynu?

Zvážit, jakým způsobem jste spojeni fluorescenční denní světlo. Nejjednodušší systém plyn bez připojení se používá i zápalné trubky zářivek a nepřítomností použití vlákna.

V tomto případě je napájecí trubka osvětlovací zařízení v důsledku přítomnosti vysokého stejnosměrného napětí mostem diody.

Obvod lampy bez sytiče

Tento režim je charakteristický přítomností vodivých drátů nebo širokými pruhy alobalu, jedné strany připojen ke svorce elektrod lampy. Pro upevnění konců žárovka kovových svorek jsou použity, se stejným průměrem lampy.

Princip provozu svítidla s elektronickým předřadníkem spočívá v průchodu elektrického proudu přes usměrňovač, a pak vstupuje do kondenzátoru nárazníkové zóny.

Elektronický předřadník, spolu s konvenční nosných raket ovládacích zařízení, cvičení začátku a stabilizace probíhá prostřednictvím tlumivky. Výkon závisí na vysokofrekvenčním proudem.

Přírodní komplikace obvod doprovázen řadou výhod ve srovnání s nízkofrekvenčním provedení:

 • zlepšení výkonnosti;
 • odstranění blikání;
 • Snížení hmotnosti a velikosti;
 • žádný hluk během provozu;
 • zvýšení spolehlivosti;
 • dlouhá životnost.

Kontrola výkonu lampy energeticky úsporné

Jednoduchý test vám umožní rychle identifikovat poškození a správně určit příčinu problému a někdy udělej ty jednoduché opravy:

 • Vyjmutí difuzor a pečlivou kontrolu zářivkové trubice, aby k detekci míst černění exprimován. Velmi rychlá zčernání konců žárovka indikuje vyhoření spirálu.
 • Zkontrolujte, zda vlákna pro absenci přestávek se standardním multimetru. V nepřítomnosti poškození vláken - odolnost výkon se může měnit v 9,5-9,2Om.

Pokud kontrola světlo nevykazuje žádné poruchy, nedostatek fungování může být v důsledku zhroucení dalších prvků, včetně elektronického předřadníku a kontaktní skupiny, která je poměrně často oxiduje a potřebuje očistu.

Zkontrolujte, zda výkon plynu provedena deaktivace startovací okruh a na kazetě. Pak je třeba zavřít okruhu objímku a měření plynu odpor. Při výměně startér nepodaří získat požadovaný výsledek, hlavní chyba obvykle spočívá v kondenzátoru.

To, co je nebezpečí v energeticky úsporné žárovky?

Blikající světla často způsobit nespavost, chronická únava, nízká imunita a vývoj neurotických stavů.

Je důležité vědět, že z rozbité žárovky zářivkou rtuti se uvolní, takže operace a následná likvidace musí být provedeny v souladu se všemi pravidly a pokyny.

Významné snížení životnosti lampy, zářivkové světlo, má tendenci být vyvolána stresem nebo nestability poruchách předřadníku, takže kvalita není dost práce se plánuje používat sílu klasické žárovky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 9 = 17