Jak provést lůžek ve skleníku

Jak provést lůžek ve skleníku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Varianty uspořádání a dobré umístění ve skleníku lůžek s vlastníma rukama

Pro jakékoliv zahradníka a zahradník hlavním cílem - získat dobrou úrodu, a v podmínkách nepředvídatelných povětrnostních překvapení to není snadné. Z tohoto důvodu, skleníky a skleníky jsou přítomny všelékem pro milovníky domácího zemědělství. Ale jen nastavit úkryt úsporu prostoru - to je polovina úspěchu. Je důležité, aby uspořádání lůžek ve skleníku, protože to je to, jak organizovaný pracovního prostoru závisí na množství a kvalitu pěstovaných produkce.

Plánování a příprava

Jednoznačná odpověď na otázku - jak se postel ve skleníku neexistuje. Vše závisí na plány zahradnických a jejího rozpočtu. Možná, že na místě je místo pouze pro malé skleníku, nebo vlastník bude moci stavět tento mini skleník - velikost a struktura osevních ploch v těchto situacích jsou velmi odlišné. Ale existuje několik faktorů, které mají vliv na produktivitu různých plodin ve sklenících, a ne vzít v úvahu při stavbě nemožné.

Obvykle položit lůžek ve skleníku začíná s výběrem místa pro instalaci celé konstrukce. Je třeba věnovat pozornost osvětlení prostoru, ochranu před větrem, přítomnost povrchu svahu a půdní struktury. Poslední dva faktory ovlivňují způsob, jakým bude vybaven kanalizace, a složení rašeliny směsi pro rostliny.

Ruka a slunečním světlem

To je velmi důležité při umístění emise skleníkových lůžek dávat pozor na jeho orientaci vzhledem k kardinálem. Je třeba vytvořit optimální osvětlení pro rostliny pěstované ve sklenících. Ale tradiční směr „sever - jih“ po celé délce postele není vhodný pro všechny plodiny. Takové uspořádání je považován ten správný pro nízké rostoucích rostlin a kořenové zeleniny (ředkvičky, zelenina, cibule, jahody, mrkev, řepa), a pro pěstování sazenic.

Pro vysoké a mřížoví plodiny (rajčata, brambory, okurky, zelí, fazole), je výhodnější orientovat směr řádků od východu na západ - takže závod bude vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich růst a rození. S touto výsadbou vysoké rostliny rovnoměrně osvětlen během dne, nebudou stín sebe.

Někdy skleníkových nelze zvolit zcela otevřený, a umístit jej na přísně kompas také není vždy možné.

V tomto případě je důležité mít na paměti hlavní zásada - umístění lůžek ve skleníku by měly být takové, že všechny rostliny jsou nezbytně zahrnuty sluneční paprsky v dopoledních hodinách. V případě, že slunce dostane na plantáži těsně po poledni, biologické procesy jsou výrazně zpomalil, a v důsledku toho je výtěžek je špatná.

Ergonomický uspořádání prostoru

Dalším krokem při vytváření skleníkových postele je výběr z jejich druhu. Metodou organizace výrobních oblastí identifikovány dvě velké skupiny:

 • zem (může být také nazýván pevné);
 • Nosič (to zahrnuje také zavěsit a vertikální nádrže).

Bednění oblasti prvního typu jsou obvykle stanoveny před instalací rámci přístřeší. Při vyplňování nadace okamžitě rozhodnout, jak umístit postel ve skleníku, a v souladu s plánem označit místo pro sérii a tratí, zavést (v případě potřeby) pro vytápěcí zařízení a automatické zavlažování, dlažby kanalizace. Jednoduché (a docela úžasné) varianta pozemní lůžek: box či bednění ze šrotu materiálů se nachází přímo na podlahu, a pak naplněn půdy nebo substrátu.

Montážní provedení rack jsou již začínají postaven skleník. Princip jejich organizace je v umístění kontejnerů (krabice, hrnce, nádoby) na policích a stolech v několika vrstvách. Hlavní podmínkou pro takové zařízení, postele ve skleníku - všechny rostliny by měli dostávat dostatek světla a čerstvého vzduchu. Vzdálenost mezi přírubami je závislá na výšce plodiny pěstované na stojany.

Je také možné, pozastavení krabic s substrátu na podélných nosnících stavby. Tak často zasazeny ve skleníku nad zemí lůžka s nízkými rostoucích raná rostlin (jahody, SZ), zvýšením množství úrody a výkonnostní mezeru. Je velmi důležité, s tímto uspořádáním, vymyslet systém zavlažování a doplňkové osvětlení, stejně jako vzít v úvahu blízkost různých druhů.

Při stavbě lůžek ve skleníku s vlastníma rukama vyvstává otázka - az toho, co dělat bednění? Ve skutečnosti je řada materiálů pro půdní plot je tak široká, že problém je jen v možnostech a osobních preferencí:

 1. Dřevěné bednění. Most chod a možnost rozpočtu, ale nejvíce dlouhého trvání. Vhodné pro stavbu odpadového materiálu - dřeva, prkna, palety. Dřevěné bedny udržet svůj tvar dobře, poskytnout volný odtok, mohou vydržet. Ale strom, jsou velmi náchylné k rozkladu a je atraktivní útočiště pro škůdce. Proto před výrobní bednění desek, které mají být zpracovány a antifungální prostředky, je velmi žádoucí, aby impregnovat lak nebo barvu.

 1. Betonové nebo cihlové plot. Relativně levná alternativa, ale tato lůžka nelze přenést na jiné místo. Vybudování bednění stacionární skleníky, a proto je třeba vzít v úvahu nuance - šířka a délka řádky do výfukových systémů přebytkem vody a vytápění.
 2. Azbestocementové desky a břidlice. Navzdory zdánlivé dostupnosti těchto materiálů, tam jsou některé problémy při jejich používání. Za prvé, azbest - karcinogen a jeho přítomnost může mít nepříznivý vliv na zdraví majitele. Za druhé, tyto materiály jsou křehké a nebezpečné, pokud jde o zranění. Za třetí, pro instalaci bednění vyžadovat dodatečné náklady na pořízení kovových součástek a spojovacího materiálu.

Hlavním bodem, který určuje, jak uspořádat lůžek ve skleníku - velikost a tvar budovy, jakož i snadnost údržby přistání. Samozřejmě, že konečné rozhodnutí by mělo vzít v úvahu to, co se bude pěstována ve skleníku.

Podle typu lůžka rozměry jsou:

 • široký, s úzkým průchodem;
 • médium, s dostatečně prostorné cest;
 • úzké lůžka (na Mitlayderu podle Liadov, metoda Pikalevo);
 • Původní záhony složitého tvaru (francouzský, bosketnye, pyramidální, vertikální, spirála, geodetické lůžek ve skleníku).

Podle typu uspořádání půdy:

 • teplo organické;
 • zateplená s umělým vytápěním;
 • konvenční;
 • hydroponie.

Šířka ovlivňuje nejen úrodu, ale také na to, jak pohodlně se s nimi pracovat. Nejčastěji se v interiéru vybavit 2 nebo 3 podélné řádků s průchody. Na snímku postel ve skleníku, které u nejčastějších okruhů, a každá z nich má své výhody a nevýhody

Metoda se dvěma lůžky nejjednodušší, je použita pro zdobení malé pozemní skleníky. Takový program může být použit pro pěstování plodin a rostlin trellis s velkou plochou zásobování - okurky, dýně, meloun, cuketa, vodní meloun, zelí, brambory, květiny.

 • Rostliny přiřazené pod maximální možnou oblast;
 • jednoduchou konstrukci, to vyžaduje minimálně přídavných materiálů.
 • Široká řada obtížně manipuluje;
 • pěstování plodin mohou být také zahuštěný.

Jízda s třemi lůžky optimální pro většinu plodin, rostliny přijímat dostatek prostoru pro rozvoj. Úzké řádky snazší. Centrální hřeben mohou být postaveny těsně vedle druhé straně skleníků pouze tehdy, pokud neexistuje žádná druhá dvířka tam. Pouze negativní - uličky jsou úzké, to není příliš pohodlné pro práci s implementuje (kolečka, konve).

V poslední době se častěji způsob pěstování Mitlaydera, Lyadova nebo Pikalevsky. Při plánování, jak ustlat ve skleníku v rámci těchto režimů, je důležité si uvědomit, že jejich hlavní zásada - úzké (30 až 45 cm) řádky rostlin a velmi široký (až do jednoho metru) prochází. Výška bednění 30 až 60 cm, a plnicí okruh zem závisí na zvolené technice. Rostliny vysazené v jedné nebo ve dvou řadách, jsou osvětlena dobře a mají dostatek volného prostoru pro rozvoj.

Vysoká produktivita je dosaženo intenzivním hnojením na vyspělých systémů. Strojní zařízení pro pěstování Předmět skleníkového Mitlayderu výkon až třikrát vyšší než obvykle se stejnou plochou.

 • vysoká produktivita;
 • nenáročné na údržbu zařízení;
 • vhodný pro pěstování jakékoliv plodiny.

Nevýhoda: vysoké náklady na nákup obvazy.

Samostatná varianta uspořádání - vysoké hřebeny. Základním principem jejich organizaci - pracovní plocha je silně zvýšena nad úroveň půdy, takže půda ohřívá rychleji, rostliny sloužící k rozvoji a sloužit jim pohodlněji. Možnosti vysoké postele:

 • na zemi ve výstavbě výšky bednění 90-100 cm;
 • výška krabice 40 cm, naplněný úrodnou substrátem, namontované na zvláštních podpěr.

Bednění pro vysoké pozemní lůžka mohou být vyrobeny z plechu z břidlice, kovu nebo polykarbonátu. Uvnitř bednění je položen silnou izolační vrstvu, - vlákna, třísky, rákosí, kukuřičné stonky a nalil směs písku a pilin a podbíjecích pevně. Nejlépe se nalije úrodné půdy odebrané z zeleninové zahradě nebo připraveného schématu - SOD rašeliny zemi + písek + pilin + (3: 3: 1: 1). Také bednění mohou být naplněny vrstvami plniv v souladu se zásadou „teplé lůžko“.

Jak vybavit postel s vytápěním

Teplá postel ve skleníku - speciální druh uspořádání pracovního prostoru. Vyplněním bednění různé substráty ornice konstantní teplotu o několik stupňů vyšší, než je teplota zbytku půdy, a zároveň snížit náklady na dodatečné vytápění staveb. Používají se tři varianty konstrukce teplých lůžek - organické, s výkopu a přímo na zemi, tak i za zahřívání.

Pro jeho konstrukce je připravena příkop hloubky půl metru, který stanovil box. Spodní vrstva výplň - zkažený dřevo, výstřižky trávy, kukuřičná píce, slámy nebo listy (20-30 cm). Druhá vrstva - skutečný „teplejší“, ve své roli může být kompost, kůň nebo kráva hnůj (30 cm). Třetí vrstva - plodná (40 cm). Po vyplnění všech lůžek nalévá horkou vodu nebo roztok manganistanu draselného a týdenní uzavřeným filmem nebo agrovoloknom.

Přístřešek může být ponechán v půdě jako mulčovací zařízení po přistání. Je lepší, aby se zahřál, ale je třeba pravidelně kontrolovat teplotu půdy, aby se zabránilo přehřátí a zničení rostlin. Ze stejného důvodu, neměli byste používat čerstvý hnůj. Měli byste se také vyhnout plnění postele s prasečí kejdy jako velmi vysoké riziko infekce červy všechny plodiny.

To je jakýsi hybrid teplé a vysokých lůžek. V poli, připevněna k podkladu, naskládaných posklizňové zbytky (tráva, listí, větve) s tenkou vrstvou. Pak se vrstva hnoje a vrstva běžného půdy. Další akce - jsou stejné jako u postelí z výkopu.

Takový způsob je úsporný a snadno použitelný pro malé filmové skleníky a skleníky, že nevyžaduje mnoho úsilí a je považována za nejlepší volbou pro začátečníky. Za takových okolností, dobře mávat všechny druhy zelených, nízkou kořene a listové zeleniny, jahody, kapustu.

Elektrický topný systém

Při organizování automatizované skleníky je lepší, aby se postel s elektrickým ohřevem. Tato metoda je vhodná pro pěstování celoroční, protože současně ohřívá nejen zeminu, ale i celou místnost, a teplo je rovnoměrně a nehoří rostliny.

Princip je jednoduchý přístroj systém, - na spodní části skládané rohože topných těles, pak vrstvu hydroizolace a vrchní půdou se naplní. Nicméně instalace takového systému by mělo být provedeno s přísným dodržováním bezpečnostních pravidel, takže je lepší ji svěřit profesionálům.

Skleníkový provádí stejnou funkci jako skleníku. Hlavní rozdíl spočívá ve způsobu vytápění. V případě, že skleník musí být vybavena přídavnými osvětlení a vytápění, ve sklenících využití sluneční energie, a organické rozkladu. Z tohoto důvodu, lůžka jsou uspořádány ve skleníku na principu teplého zemi.

Nejlepší provedení skleníku se považuje za úzké postele naplněné s kompostem (hnůj) a úrodné půdy.

Přístřešek pro to je namontován z drátěného rámu, napnutého tlustou průhlednou fólií. Použití takovou strukturu tím, že nutí semenáčků ze semen a pěstování rané zelené ředkvičky, urychlení zrání různých kultur.

Jak vidíte, možností, jak ustlat ve skleníku, moc. Můžete si vybrat jednu z tradičních způsobů, nebo se snaží vytvořit krásný a originální design - to vše záleží na fantazii a rozpočtu.

Skleník Encyklopedie od A do Z

Kopírování materiálů bez aktivní

Jak provést lůžek ve skleníku

Otázkou je, jak ustlat ve skleníku pravé relevantní pro začínající zahrádkáře. Příslušné výpočty významně zvyšuje výtěžek, usnadňuje péči o rostliny a optimalizuje vnitřní prostor. Změna zpočátku nesprávně vytvořeny hřebeny - pracný proces. Je-li zapotřebí plánuje vzít v úvahu velikost skleníku, orientace vzhledem ke kardinálovi, terén, požadavky na plodiny, které máte v plánu růst, stejně jako požadované datum pro přijetí této plodiny.

Reality lůžek ve skleníku

Umístěním postele závisí především na způsobu montáže skleníků a jeho velikosti. Například v konstrukcích z polykarbonátu, o šířce 3 metry a většina správně racionálně uspořádat obdélníkové přistýlek 2-3 do kupole a - několik půlkruhový. Ačkoli základní principy hřebeny jsou podobné pro různé varianty sklenících.

Přístroje míst ve skleníku 3-6

Na soukromém pozemku často postavit obdélníkové skleníky. Proces jejich konstrukce je poměrně jednoduché, zejména pokud používáte polykarbonát. Pěstovat rostliny v takovém plánování mohou být jak na zemi a na policích. Například číst jako lůžky uspořádanými do skleníku 3 až 6 metrů. Existuje několik způsobů, jak racionální umístěním v budově této velikosti:

 1. Dva široký podél vstupní stěnou a průchod mezi nimi, brankáře skleníku.
 2. Oba hřebeny podél užších stěn, jedno široké ve středu a dva průchody mezi nimi (např., Strana - 40 cm, centrum - 100 cm přechody - 60 cm) - 3 + 2 nákres.
 3. Tři úzké hřbety a dvě široké uličky.

Všimněte si také následující body:

 • Způsob kultura bez šlápnutí do uličky, respektive šířka přistání by neměla být příliš velká (optimálně do 1 m).
 • Centrální hřeben může být širší, než je strana, protože péče o rostliny je možné z obou stran.
 • Pořizovat široké uličky (ne méně než 60 cm), a to zejména pokud máte v plánu používat kolečko.
 • Všimněte si, že část podloubí má přerostlé rostlinné vrcholy.
 • Ponechávají prostor u vchodu do skleníku, to znamená, že centrální přistání dělat kratší než strana.

Umístěním lůžek ve skleníku 3 metry široký na fotce pomáhá pochopit uspořádání obvodu.

Jak uspořádat lůžek ve skleníku Mitlayderu

Umístění Způsob lůžek pro Jacoba Mitlayderu je stále oblíbenější mezi domácími pěstiteli. Důvodem pro to je zřejmé, - výrazně zvyšuje výnos plodin pěstovaných na své technologie, a to i přes snížení skutečná plocha obydlených prostorů. Se zavedením technologie v osobních sklenících dávat pozor na následující body:

 • Orientace přistání - jen od severu k jihu;
 • šířka hřebene 45 cm, na jejím přistání jsou vyrobeny ve dvou řadách, aby rostliny dobře větrané a dostávat maximální sluneční světlo;
 • šířka průchodu alespoň 90 cm;
 • Povrch půdy musí být rovná, aby se zajistilo rovnoměrné rozdělení vody a hnojiv;
 • Proveďte okrajový lem (může být půda), výška asi 10 cm;
 • ujistěte se, že promyslet zavlažovacího systému a hnojivo.

V případě, že skleník stojí na pozemku s vysokou hladinou podzemní vody, nastavit pole s ohledem na výše uvedené parametry, naplnit je speciální půdou (zvednout kompozice podle vysazených rostlin) a získat vynikající způsob modifikace Mitlaydera.

Mimochodem, výška lůžek ve skleníku závisí na vlastnostech konkrétního regionu půdy a může být v rozsahu od 10-20 cm (v případě, že půda není močálovitý) do 60 cm (na mokřady, a to zejména, pokud chcete pěstovat kořenových plodin).

Umístěním lůžka vzhledem ke kardinálovi

Výběr schématu, jak ustlat ve skleníku, nezapomeňte vzít v úvahu body kompasu. Správná orientace napomáhá distribuovat sluneční záření tak, aby všechny rostliny získat maximální možné množství slunečního světla. To má pozitivní vliv na výtěžek a výrazně snížit náklady na umělé osvětlení.

dvě možnosti orientace skleníkových výsadbu lze identifikovat:

První možností by bylo nejlepší, když výsadbu vysoké plodiny, jako rajčata. V tomto případě bude sluneční paprsky se rozdělí mezi řádky rostlin, rovnoměrně osvětluje. U trpasličích odrůd nebo ve smíšeném pěstování orient hřebene od severu k jihu. V tomto případě vysoké rostliny vysazeny v blízkosti severní zdi. Někdy částech světa je nemožné brát v úvahu. Například, v případě, že skleník je umístěn na nerovném části, postele provést po svahu.

Základní principy lůžek

Tento proces je poměrně jednoduché uspořádání skleníků a sílu i nováček zahradník. Hlavní věc je studovat teorii. Znát základní důležitých věcí, které můžete dělat s rukama bez obtíží i teplých lůžek pro rajčata a okurky překvapit brzy sklidit všechny sousedy a známé.

Jednotkové lůžek ve skleníku - je dost jednoduché, ale předtím, než se přistoupí k ní dávat pozor na charakteristice půdy, hladinou podzemní vody a zejména plodin, které budou pěstovány. Tyto faktory mají přímý vliv na výšku:

 • Vysoké hřebeny, hřeben-box (výška 40 - 60 cm) - by bylo vhodné, bažinatých nebo chudé půdy, zejména pro pěstování okopanin. Oni vám umožní používat speciální pochvosmesi av případě potřeby je změnit. Tyto hřebeny se rychle zahřeje na slunci, ale také vyschnout rychle, takže musí být napojena častěji.
 • Plastický hřeben (vysotoy20 - 30 cm) - vhodné pro špatnou ne podmáčené půdy ideální pro plodin s mělkým kořenovým systémem (typ okurka). Mohou také vyplnit v půdě živiny.
 • Nízké lůžek (ne vyvýšeným vůbec, nebo až do 10 cm) - vhodné pro úrodné půdy se stolem s nízkým obsahem vody. Méně tradiční pozemní postele je, že nemohou vyplnit požadované Půdní směsi, takže někteří pěstitelé, aby zářezy na místě pro budoucí výsadbu, kopal nárazníky a pokryl potřebné země.

Šířka postelí a průchody mezi nimi - jsou velmi důležité parametry, které významně ovlivňují výtěžek. Příliš široký hřbet a úzké průchody ztěžují péči o pěstování a sklizeň, snižují množství slunečního světla, které dopadne na každý jednotlivý závod, stejně jako zhoršit ventilaci mezi rostlinami.

Často zahradníci nedodržují doporučených odborníků lůžek parametrů výběru velikosti šířky svých sklenících. V každém případě, prosím, na vědomí následující body:

 • Lůžka by mělo být zacházeno bez šlápnutí na ně, tak ty, které se nacházejí v blízkosti zdi, ne větší než 50 cm, a ti, kteří mají přístup k oběma stranám - ne více než 120 cm.
 • Výběrem šířky, kulturně citlivá, který bude růst a že rostliny ve skleníku výrazně expandovat. Dvě řady výsadbu na postelích natolik kvalitní zpracování.
 • Nechat průchody šířky 60 cm, se domnívají, že některé z nich skrýt listy a stonky rostlin.

Pozinkované lůžek pro skleníky

Technologie není v klidu ani na místě země, je-li starší skleníky ze skla nebo fólie, to je nyní nahrazena polykarbonátem přijít. Tento materiál je snadná montáž, to je dostupnější než sklo a spolehlivější než pásky. Jak ustlat ve skleníku vyrobeného z polykarbonátu, takže jsou funkční, krásná a trvanlivé?

Typicky, nárazníky jsou vyrobeny ze šrotu materiálů: tabule, břidlice, cihel. Teprve teď mají nevýhody: deska může být snadno poškozena, břidlice - ne pro dekorativní účely a šetrné k životnímu prostředí cihla - drahý materiál a jeho instalace vyžaduje hodně času a úsilí. V poslední době se objevila na trhu pozinkované nárazníky s, která svými vlastnostmi dosud nemají obdoby. Zde jsou některé z jejich výhod:

 • trvanlivé;
 • šetrné k životnímu prostředí;
 • odolný proti vysoké vlhkosti a vysokým teplotám;
 • esteticky;
 • nejsou ovlivněny houbám a plísním;
 • snadno montovat a demontovat.

Kromě zinkového povlaku aplikovaného na kovový korálek další látky, které tvoří jeho odolnost vůči korozi, stejně. Dostatečně vysoká cena - Jedinou nevýhodou pozinkované ploty, ale je vyrovnána, uvážíme-li, že bude trvat déle než jeden rok.

Rozumné využívání vertikální

Suburban pařeniště - konstrukce není příliš velká, a chtějí dát trochu víc. Jak provést lůžek ve skleníku, aby maximalizoval užitečný objem naplnit? Odborníci radí používat police, závěsné květináče nebo provést svislé přistání. Chcete-li růst takovým způsobem mohou být letničky s malým kořenovým systémem, například, bylinky, hlávkový salát, jahody, ředkvičky, cibule.

Objev zahrnuje různé způsoby plnění vertikální ve skleníku:

 1. Police. Přistání místo v květináčích nebo bezprostředně Construct police s hranicemi a rozšiřování k zemi. Druhá varianta je příznivá pro pěstování kultury, jako je cibule. Nedělají stojan je příliš široká, bude komplikovat péči a zhoršují osvětlení spodní police, ideální šířku -. 40-50 cm, pouze horní police pro pěstování sazenic (mladé rostliny jsou citlivější na nedostatek světla), a prostor pod policemi - pro sklady nářadí.
 2. Závěsné květináče. Používá se pro pěstování okrasných dostatek rostlin, jahody, fazole, hrách. Dejte si pozor na zalévání, protože půda je suchá rychlejší než běžné postele a hrnce nemají viset příliš vysoká v létě (od stropu ve skleníku je příliš horká, rostliny mohou být spáleny).
 3. Vertikální přistání. Způsoby, jak implementovat tuto funkci hodně. Například, lze použít žlábek, řezané trubky, plastové láhve, hrnce. Zajistěte je k rámu, naplní půdou a rostliny přistane. Nebo použijte hustý netkané textilie, šití z toho s kapsami visící stěny. Několik upravené dřevěné palety může být také přizpůsobit tak, aby se vešly.

Hlavní nevýhodou těchto tří variant popsaných v tom, že země schne příliš rychle. Vyřešit tento problém pomocí hydroponie a kapkové závlahy. Chcete-li ušetřit čas a úsilí, můžete si koupit ready-made fitomoduli pro vertikální terénní úpravy s automatickým zavlažovacím systémem. Druhá nevýhoda - rychlé zmrazení půdy. Proto Vysázeny jednoletých plodin, vyhřívaný skleník nebo kryt hrnce na zimu.

Tajemství zařízení teplé postele

Teplé postele - jeden z nejvíce populární mezi zahradníky domova. Umožňují nám sklidit 2-3 týdny dříve než u konvenčních plodin. Kromě toho nesázejte téměř není ovlivněn chorobám a škůdcům. Vybudovat teplé postele ve skleníku s rukama takto:

 1. Udělat značky.
 2. Odstraňte trávu a ornice do hloubky kulového 10-15 cm.
 3. Naplňte příkop s pískem nebo štěrkem pro odvodnění (požadováno pro oblasti s vysokou hladinou podzemní vody), v dolní části si můžete dát jemné síťoviny pro ochranu před hlodavci.
 4. Nainstalujte sokl kolem 70 cm vysoký.
 5. Trasa dvadtsatisantimetrovy vrstva hrubý materiál: silné větve, kořeny. Ležela na 5-10 cm menší větve, piliny.
 6. Vyplnit a utěsnit listí, tráva, střílel trávník, slaměné (balónek asi 5 cm).
 7. Udělat 15 20-ti palcový koule čerstvý organický odpad (čisté, zdravé zelených rostlin (s výjimkou rajčat a brambor), tráva), kompost, humus a ptačím trusem.
 8. Zalijeme připravenou zalévání půdy (půda, humus, rašelina, písek, hnojiva), aby brala v úvahu potřeby rostliny vysazeny.

V kroku konstrukcí i namáčení organické vrstvy, se podílí na procesu expanze a tím tepla. Nezapomeňte také dobře napojena, protože vysoké postele vyschnout docela rychle.

Chcete-li ušetřit vodu a umožňují zejména v případě, že půda na místě, můžete vytvořit teplou postel z příkopu. Princip činnosti je podobný tomu, který je popsán výše, tak kuličky jsou umístěny v zákopu 40-45 cm hluboko se zavedenými přírubami.

Video: Jak ustlat ve skleníku

V případě, že proces vytváření hřebenů se zdá být něco velmi komplikovaný a matoucí, pak sledovat video a ujistěte se, že tomu tak není. Klip od zkušeného pěstitele řekne o funkcích skleníku, pravidla větrání, stejně jako, jak vytvořit ve skleníku teplých hřebeny.

Video: Umístění lůžek ve skleníku polykarbonátu 3-by-6

Video: Vytvoření teplé postele ve skleníku

Video: Konstrukce z polykarbonátu skleníků

Pěstování zeleniny ve skleníku, pro potřeby rodiny, a na prodej - ziskovou činnost, což je nejdůležitější dodržovat profesní poradenství. Vytvořit právo hřebenu ve skleníku a užít velkou sklizeň bioproduktů.

Udělat předjarní po celý rok opravdu. Pomáhá při této technologie, což znamená pěstování zelené cibulky v zimě ve skleníku. Informace. dále

Pěstování rajčat ve sklenících polykarbonátové v podstatě neliší od pěstování stejné zeleniny ve venkovním prostředí. Vlastnosti lhát. dále

Nachází se v malém prostoru, obvykle jen jeden skleníku. Před výsadbou kultury pod sklem nebo polykarbonátu. dále

Nepříjemným překvapením pro pěstitele po tvrdé práci - našel uvnitř polykarbonátové skleníkových okurek hořké. To je. dále

Naznačují, že můžete pěstovat ve skleníku na podzim k hladkému sklizně v několika slovech je nemožné. Každý je zdarma. dále

Capital skleníkových polykarbonát umožňuje nepřerušovat proces roste, a to i v nejchladnějším čase. Vyberte si, co můžete. dále

Rajčata a okurky - kultura diametrálně odlišné požadavky péče, zavlažování, teplotních podmínek. Nicméně, mnoho zahrádkářů. dále

ještě více nápadů:

V březnu ti o sezónních prací tento měsíc, aby se vaše zahrada v perfektním stavu

Lůžka ve skleníku polykarbonátu s vlastníma rukama za dobrou úrodu: místo je správně a vybavená „polštář“

První věc, která má vliv na plodnost - sluneční světlo. V případě, že lůžek v skleníku se vztahuje nestačí, vaječník je slabě vytvořena, stonky se protáhnout při hledání na slunci a listy se stanou světle zbarvení. Aby se tomu zabránilo, začít přemýšlet o umístění, vybavení, a jak se to dělá před instalací sklenících.

Video seminář na zemi vytápění ↑

V jaké části světa by měl vypadat postel ↑

Ideální poloha - západ a východ. Slunce začíná svítilo od rána do večera nebude od stavby. Nicméně, ne každý majitel bude moci dát skleník tak pro nedostatek prostoru. V takovém případě, umístěte je tak, aby byly pokryty co nejvíce před polednem, protože zadávací výhonky jsou nejvíce bojí chladných ranních teplot. Alternativně, pokud svítí slunce na odpočívadle hned po obědě, že se výrazně sníží výtěžek. Za noc ochladí místnost pro zahřátí před obědem nemůže, a polední žár způsobí chlazené noci zárodky vážné popáleniny.

Místo výsadba ve sklenících různých tvarů ↑

V ideálním případě, když je zvolen tvar za skleníkových rostlin, které v plánu růstu. Ale jak uspořádat přistání, v případě, že design je již na místě nebo zakoupit? V tomto případě, je plán prováděn na základě oblasti vnitřního prostoru.

Místo gryadochek ve skleníku úzký, ale dlouhý omezen nedostatkem šířky. Lepším řešením by bylo dva postranní hřebeny s centrálním průchodem. Šířka je zvolena tak, aby byl schopen postarat se o rostliny stojící v uličce. Standardní verze - 2 x 95 cm + cesta dvě stopy.

V případě, že šířka těchto parametrů nestačí, bude muset rozhodnout, co obětovat: velikost gryadochki nebo průchod. Na dráze menší než 50 cm neprojde zahradní kolečko se dvěma kbelíky zmáčknout bude obtížné.

Pokud nemáte v úmyslu používat zahradní kolečka, průchody může být dost úzká

Je možné snížit velikost pásů. Mimochodem, úzký hřeben závodu více než láska: v nich, osvětlení shora, vzduch proudí lépe. Tak neváhejte a zkrátit šířku 45 cm. Nedostatek třetí řady sazenic zrušit první dva, takže vysoké výnosy.

Široká uspořádání z nejběžnějších skleníku 3 + 2 3 + 2 prochází lůžka. Central může být i dvakrát tak široká jako strany (ale ne větší než 1,5 m), protože mají přístup k zařízením na obou stranách. Průchody často totéž (50-70 cm), ale můžete ušetřit užitečnou plochu, takže jedinou stopu pro jízdu s trakaři, a na druhé cestách bez zahradní techniky.

Zde obětoval šířka

Možnosti plánovat skleníkových budov různých tvarů ↑

Tady, výška často přednost před jinými možnostmi, takže se doporučuje, aby růst stromků. V tomto plánu se tyto řádky: na široké středu stran - úzkých průchodů. Umístěním sazenice v srdci pomáhá vyhnout se kontaktu s stěn na začátku nebo střechy, k vytvoření jednotné proudění teplého vzduchu.

V takové formě je zde značná výška, ale vnitřní prostor se otepluje rychleji. Zde se doporučuje pěstovat zeleninu a květiny. Dělí se do dvou stran s centrálním průchodem ve výše uvedeném probíhají nebo 3 + 2.

Nejpohodlnější plán: rozdělen do dvou částí s průchodem ve středu

Na okraji v kupole můžete posadit

V něm je hlavní široký pás běží podél stěny kupole. Ona propuštěn 1-1.2 m prostoru. Z ní do středu průchodu. Geodetické skleníky Je široký (1,5 m), ohraničené trvalé vysoké boky, kde si sednout k odpočinku od skleníkových prací. -Li dostatek místa, po provést jiný gryadochki, asi jeden metr na šířku po něm - úzký průchod, a ve středu - kulatý zásobník naplněn vodou pro zavlažování a vzduchu v noci oteplování nebo vyvýšeným gryadochki.

Centrální kolo zásobník může být nahrazen vodou

Umístěním řádky ve skleníku Mitlaydera ↑

Zajímavostí dispozice zařízení je kanadský lékař Mitlaydera. V průběhu 50-leté experimentu se dospělo k závěru, že ideální šířka řádků - 45 cm, a průchod - 90 cm, pouze tehdy, když maximální výsadbu rostlin a větrané nasycený sluneční světlo .. Umístění - sever-jih. Povrch musí nutně být dokonale vodorovná. Výtěžky dosažené prostřednictvím vyvážené hnojiva a zavlažování. Tím se zabrání uvolnění zeminy.

Pro oblasti s chudé půdě (bažinaté, kamene, atd.), Doktor doporučuje, aby krabice s připravené půdy. Case rozměry: 1,2-1,5 m na šířku, 40 cm na výšku. Taková zařízení okamžitě zahřát, nemají nakazit škůdců, ale vyžadují zvýšenou zavlažování.

Lůžka ve skleníku Mitlaydera úzký a vysoký

V jaké nadmořské výšky stoupá teplé posteli ↑

Standardní výška. - 20 cm byl vytvořen pomocí objemové půdy omezením okrajových přírub prkny.

Pokud máte v úmyslu pěstovat raná zelenina a bylinky přímo s příchodem jara by měla být výška zvýšena na 80 cm, s cílem zajistit rychlé zahřátí půdy. Ale tato výška půda vyschne rychleji, tak se určitě dát vedle vodní nádrže, aby něco smáčet půdu.

Je-li za předpokladu, že elektrický topný systém, dispozičně je prováděna na základě elektrického obvodu, který je dodáván s veškerým vybavením.

Jak vyrobit zem ve skleníku teple: možnosti přesídlení ↑

Používání teplé řádky rozšiřuje rostoucích rostlin. Mohou být pěstovány po dobu několika týdnů předtím, neboť teplota ohřevu v zemní konstrukce bude vyšší vzhledem k uvolňování velkého množství tepla z rozpadající se organické „polštář“. Tyto polštáře mohou být vyrobeny různými způsoby, v závislosti na tom, jak je surovinou máte.

Základem je koňského hnoje. Jedná se o „horké“, pokud je typ expanze, protože v prvních dnech zahřívání na 70 °, a potom asi 20 dnů udržování teploty 30 stupňů. Pokud není žádný kůň - lze nahradit kráva, prase nebo ovce. K procesu rozkladu to bylo intenzivní, přidejte 1/3 slámy smíchané s pilinami. Před provedením postele, poskytuje hnůj lhát začít proces úpadku. Jakmile se teplota uvnitř vlasu dosáhne 45 ° C - můžete přistoupit k tvorbě polštářů.

Nejlepší je jízda na hnůj na teplé postele

V dolní části postele budoucí stopy 15 cm vrstva pilin se rozprostírá přes 30 cm vrstvu hnoje razoprevshego pečlivě zhutňování všechno. Házet vroucí vodu, dej to vařit na pár dní. Pak se nalije na povrch úrodnou půdu: připravený půdní nebo půdní substráty vytvořené svýma rukama (ve stejných poměrech smísí rašelina pozemních, rašeliny, humus, piliny).

Pokud si nemůžete koupit hnůj, je možné řídit surovinu, která je v každé oblasti.

 • Spodní vrstva - jemně nasekané dřevo (větve, kůra, konopí, víry, odpadní desky atd.).
 • Na vrcholu toho plýtvání potravinami, škrábat brambory, zelené hmoty plevelů (bez semen!), Topy a tak dále.
 • Layer 3 - piliny, spadané listí, odpadní papír, hadry.
 • Nejlépe se nalije močoviny, nebo se zředí ptačím trusem.
 • Přidal (pokud je to možné), léky boostery rozklad.
 • „Polštář“ mírně ram, pokryté černou fólií, aby teplo.
 • O týden později, připraven k „koláč“ se vztahuje na 30 centimetrovou vrstvou zeminy a vysazené sazenice.

Přistání v horku

Způsoby, jak izolovat skleníkových lůžka ↑

Formace série končí oplocení jejich nárazníky. Které mohou být použity jako ploty?

Nejčastěji používaným verze přírub. Desky uklouznutí mezi nimi do požadované výšky a připevnit ji dřevěnými kolíky řízených do země. Tato volba je krátký-žil: v sezóně ve skleníku vlhkosti hnije palubě. Proto je nutné, aby ležel mezi deskou a přízemní vrstvě střešní krytiny. Další minus: deska se usadit jako mravenci.

Tree - společný materiál na sokl

Tovární velmi odolná konstrukce z pozinkované hliníku byly potaženy polymery, které se nebojí vlhkosti a tepla. Tyto nárazníky jsou vhodné proto, že si můžete zvolit velikost vašeho skleníku a použít pár desítek let. Kromě toho, že to sluší v důsledku přísných geometrických linií a dokonale hladkými hranami.

Snadnou instalaci a trvanlivost hliníku za předpokladu, římsy populární s autodopravci

 • Nárazníky z kousků z břidlice nebo plechů

V případě, že ekonomika zůstává břidlice z střešních desek nebo plechů z plotu, které lze řezat do požadované výšky tyče, nastavte na okrajích záhonů. Mají vysokou pevnost, ale je zde nebezpečí poranění ostrými hranami při řezání se provádí nedbalý.

Z kousků břidlice, můžete vytvořit až do poloviny výšky nárazníků

 • Nárazníky automobilových pneumatik

Jsou vytvořeny krájení v polovině pneumatiky. V tomto případě, postel pro skleníku, aby není hladké a vlnité, který dává původní vzhled. Tmavý materiál se rychle zahřívá, a bude sloužit jako dodatečný zdroj tepla do půdy. Ale v omezeném prostoru takové nárazníky „take away“ mnoho užitečných prostoru.

Řemeslníci používané pro oplocení postelí staré pneumatiky, kombinovat je s kovovými deskami

Tento plot se dobře hodí pro sérii, zvýšené o 20 cm. Lahvičky se naplní vodou a částečně vykopané do země. Ohřátá voda za den bude v noci zahřívat půdu, a to zejména pokud vytvořit římsu tmavých lahví (šampaňského).

 • Betonové nebo cihlové ploty

Vyžadují pre-postavený bednění a nalít ji do tekuté betonové malty. Půda se naplní teprve poté nalít. Zdivo také nějakou dobu trvá. Ale taková překážka může být zvýšen na libovolné výšky, a použít je pro mnoho let. Minus: non-skládací nárazníky pro lůžka jsou nepříjemné, když meziroční změna ve skleníku půdy. Země bude muset přenést přes ně, která vyžaduje fyzickou námahu.

Vysoké postele z cihel

Pečlivé uspořádání lůžek ve skleníku bude šetřit síly na péči o rostliny a vytvořit lepší životní podmínky pro „zelené obyvatel.“

Hlavní věc - právo tvořit jejich postele, záleží na sklizeň a pohodlí navštívit místo a chodit kolem nich. I pro sebe vybrali o něco větší než úzké postele, ale vzít v úvahu, že rostliny mohou dobře rostou, takže se místo ponechá pro průchod o něco více. A tak se stalo! Rostliny pěstované kdybych nechal trochu méně místa, pak by nebylo kam jít a jak dýchat. Pokud jde o polštář, mohu říci, že je lepší, ovšem co do činění s hnojem, ale volba „ne“ příliš osobní. Rostliny je dost „prostředek“ a nemohu říci, že ve skutečnosti je horší, než v prvním případě. Zkus to. experiment, možná půjde druhý způsob je lepší než ten první, protože mám.

Kde koupit továrnu v Krasnodar mallyuminivye nárazníků

Nikdy koupit nárazníky vyrobené z hliníku! Moderní začne rozpadat a vsasyvatsya v e-mailu, a pak kořeny rostlin bude absorbovat hliník, a budete hromadění těžkých setkal. v těle.

hliníkové nádobí? A kovový hliník je lehký, „letectví“. Jak je to možné?

Nevytápěné skleníky, že je čas na přípravu na zimu: pro odstranění zbytků rostlin, mytí kryt (sklo, polykarbonát), přidá se shnilé kompost (hnůj), kopat, dezinfikovat.

V případě silného sněžení je žádoucí posílit rámec.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 3 =