Jak rozdělit místnost na fotografii dvou zón

Jak rozdělit místnost na fotografii dvou zón

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rozdělit prostor do dvou zón

Jak rozdělit prostor do dvou zón - tuto otázku často kladené majitelé studio apartmány a apartmány s volným plánem, ale je také důležité pro malé byty, kde se kombinují dva zcela různé zóny ve stejné místnosti.

V případě, že interiér místnosti se provádí ve stejném stylu, je obtížné umístit v něm 2 zóny s jiným účelem. Ale návrháři se nedoporučuje, aby se vzdal, protože i v malé místnosti, můžete vytvořit takový interiér, který bude v souladu, například obývací pokoj a ložnice.

Radikální Způsob separace do dvou zón

pokoj přepážkou můžete rozdělit. Nemusí nutně dělat cihlové zdi (pokud nebudete potřebovat další zvukovou izolaci mezi místnostmi), můžete rozdělit místnost na dvě části pomocí sádrokartonu, namontované na kovovém rámu.

Nicméně, měli byste mít na paměti, že toto řešení není vhodné pro malé místnosti. Malá plocha, rozděleny do 2 ještě menší kousky, bude zbavovat vaše funkce v místnosti, což je nepříjemné, ale spíše jako technické místnosti, než obytné části bytu.

Toto řešení není vhodné pro většinu studiových bytů, protože kouzlo těchto bytů je, že neexistují žádné další zdi. Vy „ukrást“ na hodnotné záběry náměstí, ale nedosáhl žádné pozitivní výsledky.

Mezi hlavní způsoby, jak územního bytu

Pokud chcete nainstalovat oddíl ve velké místnosti, pak se věnovat pozornost k oknu. Je vhodné nainstalovat oddíl tak, že obě oblasti mělo alespoň jedno okno.

V některých situacích, řešení je nemožné, a jeden z pokojů není přirozené světlo. V tomto případě je nejlepší, aby se partition barevné nebo mléčného skla, který je schopen izolovat prostor, ale bude přenášet světlo.

Mobilní příčky pro zónování

Navíc tento způsob územního prostorů, které budete mít vždy možnost provést změny, aby vyhovoval vašim přáním a potřebám. Příčky jsou různé. Například oddíly na hliníkovém rámu mohou plně diferencovat prostor od podlahy až ke stropu (v tomto případě jsou upevněny k podkladu není „pevně“, který jim umožňuje přesunout nebo vyčistit). Můžete si vybrat design stěn, což je více transparentní - sklo nebo „hluchý“ z plastu, a dokonce i laminátu. Výborné interiérových řešení se rozdělí s fotografických obrazů. Tento stylový designový prvek pomůže nejen do zóny prostor, ale také dát váš pokoj neobvyklý vzhled.

Chcete-li uzavřít část místnosti tak, aby nedošlo ke snížení jeho velikost, pak použijte na obrazovku. Vzhledem k tomu, že obrazovky jsou různé výšky, můžete si vybrat ten, který se uzavře druhou zónu (obvykle se spánkem), ale opustit prostor od konce obrazovky ke stropu. Proto je tato nekrytá část místnosti umožní bezproblémové.

Vyrobit vhodnou obrazovku můžete vlastníma rukama, je to hračka. Obrazovka Caracas musí být vyrobena z tyčí vhodnou délku, je tmelení spolu s hřebíky a rohy. Barva rail a spojit dohromady na obrazovce, které se umísťují sklopná smyčky. Můžete vytáhnout na rám zcela libovolný Materiál: hladké nebo vzorované, hedvábí nebo len. Volba tkaniny, barvu a vzor závisí na vnitřku hlavní budovy. Nezapomeňte na nohou na obrazovkách.

Rack místnost zónování

Tento způsob územního prostor je velmi populární mezi návrháři. Instalace regály nejen pomáhá jasně definovat různé zóny, ale také přidává funkčnost místnosti. Na policích regálu můžete umístit knihy a květiny, vinylové desky, a oblíbené časopisy. Je zde prostor pro fotografie a suvenýrů přinesli ti z různých zemí. Zkuste si vybrat police neobvyklého tvaru, pak je hranice mezi zónami nebude zdát tak krutý.

Barva pro rozdělení prostor do dvou zón

Zónování prostor přes barvu, možná jeden z nejjednodušších a ve stejné době sofistikovaných technik. Je k dispozici ve fázi oprav bytu. Hlavním problémem vyplývajícím z majitelů - výběr vhodných barev. Nezapomeňte, že barva by měla být nejen kontrast, ale také dobře kombinovat mezi sebou. Pokud jste zvolili 2 barvy z řady teplé a studené, budete potřebovat více úsilí o dosažení harmonie mezi nimi.

Do oblasti nevypadal příliš „oddělit“ od sebe, můžete použít celou řadu příslušenství. Tak například, zvolte teplé barvy oranžové na jídelním koutem a chladné modré oblohy pro obývací pokoj, pokusit se dosáhnout perfektní kombinaci mezi těmito dvěma. Umístěte oranžové odstíny příslušenství v obývacím pokoji. To může být polštáře nebo velký načechraný koberec, stolní lampa s odstínem, nebo dokonce obraz s krásnými oranžovými květy. V souladu s tím by měl dělat a interiérového designu v jídelně. Modrý ubrus nebo nádobí, lustr, který se nachází přímo nad stolem, židle, sedadla - všechny tyto prvky se spojují dvě rozdílné oblasti ve stejné krásné místnosti.

Pásmový prostor mohou nejen s pomocí barev, vizuální územního možnou pomocí vnitřní výškou. Tato metoda je také dostupný jenom na jevišti opravárenských zařízení, jako výzvy k důkladnou práci. Můžete udělat stropy dvouúrovňové, z nichž každá bude vázána na konkrétní oblasti. V příhraničních oblastech a také posouvat bod na podlaze. Ať je to docela snadné, s kombinací různých materiálů (obklady v kuchyni a laminátu na podlaze v jídelně, například). Dražší, ale také mnohem účinnější způsob - vytvoření pódií. Podobné návrhy sádrokartonu může změnit pokoj k nepoznání.

Ale pozor, nepoužívat na pódium v ​​apartmánech s nízkými stropy, protože oni berou výšku, a riskujete, aby se v místnosti velmi „krátké“.

Dělení místnosti do dvou zón: jednoduché nápady pro útulný domov (25 photos)

Mnoho ignorovat zónování. Ve skutečnosti se jedná o jeden z nejdůležitějších prvků interiéru. Správné rozdělení místnosti na dvě části zvyšuje jeho funkčnost, dodává komfort a řeší problém nedostatku prostoru v malém bytě. Hlavní věc - zvolit nejvhodnější způsob územního prostoru.

Prostor je pásmový v mnoha ohledech, od informací o cihlové zdi a končí s lehkou baldachýnem. Některé metody sdílet pokoj jen opticky, není chráněna před zvuky a pachy. Jacquard závěsy jsou nevhodné v kuchyni, a slouchy cihel oddíl kazí jen malou ložnici.

Během instalace oddílů se řídí těmito pravidly:

  • spánek oblast by měla být v nejtmavší části místnosti a prostor k posezení - v nejjasnější.
  • V oddělení stěně místnosti, v každé části, by měl být alespoň jedno okno.
  • V malých místnostech nepoužívají velké a masivní zdi, důraz na vizuální divize.

Dělení prostoru přepážkou

Příčky jsou pevné a transformable. Rozdělena do stacionárního rámu bez rámu a modulární a měnitelného - skládání a posuvné. Vyzvednout v závislosti na velikosti a stylu místnosti.

Stacionární příčky jsou vyrobeny ze sádrokartonu, kámen, dřevo, kov, sklo. Velmi často se stávají designové prvky.

Správná montáž sádrokartonových příček je poměrně robustní konstrukce, která se používá pro ukládání dělá.

Příčky dřevěné vejde do téměř jakéhokoli vnitřního prostoru nedává těžší, to vypadá jednoduše a stylově. Někdy to accessorize.

Skleněné přepážky vypadat jednoduše, stylové a vzduch. Jsou dokonale hodí pro separaci lázně z ložnice, šatní skříně nebo pracovní plochy.

Kovové příčky vypadat prolamované a slouží k vizuálně oddělené místnosti. S jejich pomocí je vhodné oddělit pracovní a jídelní kout.

Ozdobné příčky nebrání průchodu světla a zvuku, ale opticky oddělenou jídelnou, pracovním prostorem a rekreační oblasti, a aby v místnosti větší pohodlí.

Posuvné stěny jasně rozdělit prostor na dvě části, a umožňují rychle transformovat pokoj. Takže má kuchyň a jídelna, ložnice a obývací pokoj a dětský pokoj. Podobně samostatné lodžie nebo balkon z ložnice. Tyto oddíly mohou nahradit celou stěnu, ale nedělal místnost těžkopádné.

Matné sklo nedělá místnost příliš tmavý, ale umožňuje bez nepohodlí být v místnosti na dvou různých lidí.

Také posuvné příčky jsou ideální pro oddělení pracovního prostoru.

Příčky jsou potřeba v kuchyni oddělit pracovní prostor od jídelny či obývacího pokoje.

V ložnici, v kombinaci s obývacím pokojem, stěny mohou zvýšit rekreační oblast nebo skrýt postel pro hosty.

Rozdělení pokojů pomocí regálů

Police vizuálně pásmový prostor do několika částí a plní funkci rozvaděče. Udržují knihy, nádobí, hračky, pomůcky a dekorace. regály jsou často odděleny od hlavní rekreační oblasti v obývacím pokoji, ložnici nebo dětském pokoji.

Lehká, delikátní stojan umožňuje spaní pohodlnější a používají k uskladnění.

Velké regály jsou vhodné pro technické instalace a rozdělit prostor na dvě plnohodnotné pásmu.

V dětském pokoji stojanu - způsob, jak organizovat ukládání hraček a rozdělit místnost na spaní zóny a zóny pro hry, což je pro dítě velmi důležitá.

Stojan je také používán v ložnici, v kombinaci s obývacím pokojem. Je to vizuálně maskuje postele.

Separace místnosti pomocí závěsy

Závěsy jsou nejvhodnější pro ložnice zónování. Dodávají, pohodlí, jemnost, což je situace intimnější. Tento materiál může být jak těžké a husté, a světlo a tenké.

Oddělit prostor na spaní od zbytku místnosti v bytě-studio, používat neprůhledné zatemňovací závěsy.

V obývacím pokoji závěsem vytváří malý koutek pro děti.

Jemné a drahé závěsy stává důraz v interiéru, a doplňují design ložnice. Kromě toho, aby v místnosti větší pohodlí.

Nespornou výhodou oddělení místnosti závěsem - možnost bez problémů kdykoli je měnit změnou design místnosti.

Dělení místnosti se světlem

Pokud není potřeba rozdělit prostor do různých zón se starat o redukci hluku a eliminaci zápachu, použijte zónování světlem. Zvýraznění jiný jas a použití různých zdrojů světla rozděluje prostor do několika částí.

Doplňkové osvětlení nad jídelním stolem opticky odděluje jídelní kout a zaměřuje pozornost na něj. To je výhodné řešení, pokud jídelny s obývacím pokojem.

Zdroj mírného světla blízké čalouněného nábytku přidal ke zvýraznění rekreační oblasti.

Osvětlení a změna povrchových materiálů z něj činí téměř jasnou hranici mezi oběma zónami.

Svícny, stojací lampy a stolní lampy pomoci zvýraznit pracovní plochu, posezení nebo spí. Jsou mobilní, levná a nezabírá mnoho místa.

Dělení místnosti s pomocí nábytku

Oddělování nábytku stále vizuální. Je vhodný pro obývací pokoj s jídelním koutem, velká studia a pokoje divize.

Nábytek různých barev umožňuje zvolit separátní zóny ve velkém jednopokojový.

Jen jedna postel kvůli zvolit správné místo rozděluje prostor do několika zón.

Dělení místnosti pomocí barev

Chcete-li velké pokoje a apartmány studio pohodlné a útulné, a rozdělit je do funkčních oblastí, pomocí separace podle barev. Každé místnosti je přiděleno určité barvy.

Jasné rozdělení barvy rozděluje malé místnosti do různých zón bez užívání prostor.

Označte jedna stěna harmonicky s jakéhokoliv interiéru.

Použití různých barev vytváří low-key uvolněnou a harmonickou atmosféru.

Řekněte nám, jak můžeme zlepšit tento příspěvek?

Žádné komentáře k „Separace místnosti do dvou zón: jednoduché nápady pro útulný domov (25 photos)“

zanechat komentář zrušení odpovědi

slideshow

Zahradní řemesla s rukama: kreativní nápady, trendy, příklady (67 photos)

Pokud jste šťastným majitelem do zahrady nebo na velké nádvoří, ale zahradní architekt nemáte opravdu. dále

HT Floor - typy, výhody stohování technologie a fotografické nápady

3D samonivelační podlahy - bezesporu největší módní podlaha na trhu k dispozici. By neměly být srovnávány. dále

Fasády z cihel: výhody, materiálové a konstrukční varianty

Fasády - je vizitkou každé domácnosti, na kterých budou posuzovány ostatní na jeho chuť. dále

Územní místnosti do ložnice a obývací pokoj (90 fotky) - layout a design

Územní místnosti do ložnice a obývacího pokoje se často provádí ve dvou případech: pokud v místnosti je příliš velká a musí být vizuálně provedeny menší a útulnější, a naopak, když je místnost příliš malá, ale je třeba umístit a spací a obývací prostor. V kterémkoliv z těchto dvou variant řešení tohoto problému je územní prostor.

Pásmový prostor v několika způsoby:

  • Při použití různých materiálů pro přídavné nástěnné jednotky. Nejčastěji se v takových případech je sádrokarton. Je poměrně snadné použití a jsou relativně jednoduché a snadno uspořádat další oddíly nebo ploty;
  • Výzdoba stěn v různých barev a textur. Tato technika umožňuje vizuálně rozdělit místnost na zóny s pomocí malby, štukování a vkládání tapety;
  • Separace nábytkem.

Takový multifunkční interiéru, včetně jak ložnice a obývací pokoj mohou být prezentovány ve dvou formách: a ložnice-studio a ložnice transformátory.

Projekt je ložnice kombinovaná s obývacím pokojem snadno přeměnit na ložnici studiu, což je jediný prostor, který zahrnuje ložnici, obývací pokoj a kuchyň. Všechny oddíly jsou odstraněny z těchto prostor. Pásmový všechno jen jinou výzdobu a nábytek. Například stěny v prostoru kuchyně dlaždice jsou vyrobeny, hladký přechod v Tmelení a v barvách, v souladu s barvou dlažby. Omítnuté a maloval plocha může sloužit jako obývací pokoj a jídelna. Ve středu je lepší uspořádat kulatý stůl a lampu namontované na to. V rohu místnosti se nachází velká rohová pohovka a TV. Můžete být jako lehnout, dívat se na televizi a spánek. Ukazuje se, že tato zvláštní ložnici a obývací prostor ve stejnou dobu.

Making ložnici s obývacím pokojem ve stylu transformátoru je možné, když samotná místnost je malá. Pak veškerý nábytek musí být vybavena mechanismem transformace. Takže, v dopoledních hodinách, postel by měla snadno proměnit v šatníku, a večer zpět. Malá sofa jedním pohybem dostat židli. Obvykle jsou tyto kusy nábytku jsou umístěny na speciální pódium, podle které všechny mohou být snadno transformována. Aby bylo možné přesněji určit obývací pokoj, můžete umístit krb, malý konferenční stolek a pár židlí.

Tato varianta designu ložnice s obývacím pokojem je vhodný pro mladé lidi, protože ne každý starší člověk bude moci zobrazit a umístit postel na denní bázi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

34 − 30 =