Jak rozebrat bubnu pračky

Jak rozebrat bubnu pračky

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rozebrat bubnu pračky

Vyjměte buben na pračky můžeme provádět jakoukoliv chybu v tom. Nejčastěji se selhání ložiska, který vyžaduje demontáž postupy tank a odstranění bubnu. V některých případech to může být dostat se do prostoru mezi vanou a cizích předmětů bicích nebo zlomení samotné nádrže. V každém případě budeme muset rozhodnout, zda odstranit bubnu pračky s vlastníma rukama nebo svěřit práci mistra.

Samozřejmě ideální situace by bylo zavolat profesionální a zapomenout na tento problém. Ale pro většinu našich občanů u soudu věčného krize a odměny za práci navíc z několika tisíc neexistuje žádná možnost. Proto budeme dělat sami doma. Postupovat.

To, co potřebujeme od nástroje

Chcete-li začít opravy je třeba připravit nástroj. Naštěstí je zde není třeba něco exkluzivního. Potřebujeme:

 • Šroubováky - Phillips a plochý
 • kleště
 • Sada klíčů
 • kladivo
 • Pila - v případě, že nádrž je vylisován

Pokud jsou všechny tyto nástroje, které máte, a pak můžete začít.

první věc, je nutné odstranit horní kryt pračky, Chcete-li to, vyjměte dva šrouby, které ji drží. Jsou za stiralki. Repelent pokrytí zadní stranu pračky a odstranit ji.

Nyní musíme odstranit přední stěnu pračky, ale před tím odstraňte horní panel s tlačítky - odšroubovat šrouby upevňující jej (některé šrouby podle zásobníku na prášek, takže vytáhněte). To zůstane viset na drátech, odstraňte ji stranou pro toto v některých praček mají speciální háček. Také si můžete jednoduše odpojit dráty vytažení zátky z panelu.

Nyní je potřeba odstraňte spodní panel, K tomu, jednoduše unsnap a odstranit ji.

Dále budete muset odstranit manžetu pračky od přední stěny. Manžeta je držen speciální svěrky, který může být odstraněn pomocí šroubováku. Najít místo na přípojce jha (typicky pružiny, alespoň šroub s maticí) a pomocí šroubováku vytáhnout pružinovou svorku a odstranit.

Dále budete muset odstranit rukáv od okrajů stěn a zastrčit je uvnitř bubnu. Pak je možné začít odšroubování přední stěnu.

Dále musíte odstranit všechny položky z vany pračky. Chcete-li to provést, odpojte vodič topného tělesa motoru a čerpadla pračka a senzorové kabely, které jsou připojeny k nádrži, také musí být odpojen. Pak rozepnout celý svazek vodičů, který je připojen k nádrži, a odstranit ji stranou.

Dále potřebujeme horní panel, pokud není jednal dříve, t. To. Bude to při vyjímání nádrže nás dost rušit. K tomu, odstraňte šrouby upevňující vstupní ventil a šrouby, které připevňují panel. Dále musíte odpojit dráty, které jsou připevněny k panelu. Odpojit také prvek, který děti z boxu pro příjem prášku do vany pračky.

Při demontáži krytu, můžete zabránit tlakový spínač a další dráty a trubky. Jen odpojit.

Nyní pro jednoduchost a snadnost hmotnost nádrže je nutné odšroubovat dvě protizávaží (horní a dolní) a odstraňte je pryč. Dále odpojte trubky, které spojují nádrž se zbytkem pračky. Je vhodné, že jde o vypouštěcího čerpadla pračky a trubkou je snímač hladiny vody.

Nyní je nádrž s bubnem zůstal s námi, aby zůstali na tlumiči a pružinami, musí být odpojeny všechny věci. Prvním krokem je odšroubování tlumiče ze dna pračky a vytáhnout šrouby, takže nevedou nádrže.

Provádíme tuto práci jak s tlumiči a vyjměte nádržku z pramene a umístit jej na řemenici patro nahoru.

Nyní se musíme odpojit motor, pro který vyjměte pásek a odšroubovat motor, vyjmutím do strany. Spolu s motorem odstranit tlumiče, které zůstávají k němu připojené.

Jak rozebrat pračku nádrže

No, to je polovina svou práci, nyní musíme rozebrat sám pot pračku. mycí stroj materiál nádrže mohou být různé, ale většina z nich je z plastu, který chápe, jedním ze dvou způsobů:

 • V případě, že nádrž není skládací - některé modely praček, zejména u modelů Hotpoint-Ariston tanky nejsou skládací, a proto musí být řezány s pilkou na kov. Řezání by mělo být provedeno přesně na švu spojující obě poloviny nádrže. Pak, pokud chcete zálohovat sestavit tank, budete muset vrtat otvory a šrouby spojit dvě poloviny z dříve minul svůj tmel.
 • skládací nádrž - v našem případě je to pravda. Chcete-li jej rozebírat, je nutné odstranit svorky, které tlačí na dvě poloviny nádrže dohromady. K tomu dobře hodí plochého šroubováku.

Poté, co je nádrž nebo rozřezané na polovinu západky může být odpojen odstranit přední polovinu nádrže. Nyní je třeba rozebrat bubnu pračky, a konkrétněji - odpojit od druhé poloviny nádrže.

Bereme z bubnu pračky

Chcete-li odstranit buben ze „zbytků“ z nádrže je nutné začít odstranit řemenici vyšroubování s klíčem. Dále je šroub, který držela kladku je nutné zašroubovat zpět, dokud se nezastaví. Pak lehké údery kladivem na hřídeli šroubu ji vyčistit z nádrže.

A je to! V tomto bubnu stažení z povrchové úpravy pračky. Pak můžete udělat s tím, co chcete, například ze starého bubnu může mít BBQ.

Výměna ložisek v pračce Samsung | Master-plus.com.ua

Byly tyto informace užitečné? Sdílet se svými přáteli!

Velmi vděčný za toto video autor přehledně a jasně.

Demontáž buben pračky

Ložiska selhání pračku - to je pravděpodobně nejvíce znepokojující vina, že se může stát domácího pomocníka. Problém není ani tak odstranění většiny poruchy, jak se dostat do detailů nás zajímá, protože se bude muset rozebrat, v doslovném smyslu, většina strojů. Hlavní nádrž bude muset rozebrat, který je sestaven s bubnem, a to není tak snadné. V tomto článku se budeme dotýkat otázek rozebírání různých typů bubnů stiralok s předním plněním.

Poté, co viděl mnoho tématických videí a obrázků na internetu, uživatel se stane nezdravé sebevědomí a začíná věřit, že rozeznal pračku čistit bubnu, a pak zpět ke sběru několik hodin. Ve skutečnosti, demontáž nádrž a buben s sebou nese řadu úskalí. Jestliže oni nevědí, můžete zkazit důležitý detail „domácích pomocníků“ takovým způsobem, že i mistr pak nepomůže.

Zajímá vás, jak rozebrat stiralki buben, musíte nejprve dostat k ní, a to bude muset vytáhnout z pouzdra téměř všechny detaily, jak budou v rozporu s těžbou nádrže a bubnu. Informace o tom, jak to udělat, je znázorněno na detailu v článku Jak rozebrat pračku Zanussi. I když v této publikaci, a to je určitá značka pračky, je velmi poučná, a umožňuje analogie s jinou značkou stiralki.

Takže, co o pravidlech bubnu a demontáž nádrže se jedná? To, co potřebujete mít na paměti, takže tuto práci? Dejme tezisno těchto pravidel.

 1. Odstraňte hrnec z bubnu tělesa pračky velmi opatrně. Buck ve většině moderních strojů a plastové netrpí žádnou mechanickému poškození. Tahání nádrže přes další použití.
 2. Před řezáním tvarovaná nádrž nasverlite tenkého vrtáku přes více šicí otvory pro upevňovací prvky. Takže si nenechte zaujatost. Čím větší je kruh šrouby, tím lépe budou moci vytáhnout poloviny nádrže, a samozřejmě, ne stint na tmelem.
 3. Řez tvarovaná nádrž nemusí přímo na svaru plastu, který je jasně viditelný ze strany. Na většině míst, je nepřijatelné překroutit i několik milimetrů.
 4. Povolením šroubu drží bicí řemenici, buďte velmi opatrní a obezřetní. Bez jeho úsilí Neodšroubovávejte, ale uvedení mimořádné úsilí, budete propadnout hlavy obličeje než přidat sami problémy.

 • Chcete-li sejmout zadní části pračky s hřídelí v nádrži, je nutné, aby na pár lehkých úderů hřídele - nepřehánějte to.
 • Se zachytit ložisko může být odstraněn pomocí auto stahováku. Možná to bude před odebráním tepla s letovací lampa má nepatrně.

  Pro demontáž nádrže do bubnu pračky je nutná, obecně, jednoduchého nástroje. Většina nástrojů potřebných pro jisté a nyní leží ve vaší spíži, dobře, protože někteří budou muset jít do garáže, a možná i na souseda. Co je potřeba?

  • Křížový šroubovák, hex, ploché (u některých modelů a strojů dostatečně ploché křížový šroubovák).
  • Opice klíč.
  • Hlava a rohovník klíče (set).
  • Automobilový škrabka určené pro demontáž ložisek.
  • Plamenomet.
  • Pilové listy a spousta jemu.
  • A tenký vrták.
  • Dřevěná brusochek a stud.
  • Heavy mosazné klepadlo.
  • Nůžky na drát a kleště.

  Mimo jiné bylo by hezké mít na rukou maziva WD-40. To vám pomůže vyrovnat se s, a stanou připojené spojovací prvky usnadňují demontáž. Namísto hořák je možné použít plynový hořák, ale dá nižší teplotu a ložisko nemůže zahřát natolik vystřídat.

  Nepoužívejte lampu v pokoji. Nejvýhodněji provádět demontáž bubnu pračky někde v garáži nebo přístřešek, a je lepší na ulici pod baldachýnem.

  Přibližně polovina všech moderních automatických praček jsou skládací nádrže. Je to velmi pohodlné a mnohem snazší život opravář stiralok, urychluje demontáž. V pračce s skládacího zásobníku, jsou obě poloviny nádrže jsou utaženy pomocí šroubů. Kromě toho, kloubů nebo zmeškaných těsnicí nebo pod gumičkou, takže voda není úniku. Pro demontáž demontovatelnou nádrž bubnu pračky je třeba:

  • pomocí dřevěných bar klínové válce řemenice nádrž sám s bubnem poklopu musí být umístěn dole;

 • zvedáme hlavu vhodné velikosti s rohatkou a pokusíme se odšroubovat šroub, který drží kladku na hřídeli;
 • vyjměte řemenici a poté pomocí vhodného klíče začněte odšroubovat šrouby, které spojují poloviny nádrže;
 • Rozložením polovin nádrže položíme na hřídel několik lehkých úderů a vytáhíme zadní stranu nádrže.
 • Pomocí hořáku nebo plynového hořáku ohřejte ložiska a vytahujte je pomocí stahováku.
 • Často, když ložiska vycházejí z hřídele bez problémů, tak není nutné použít stahovák.

  S nedělitelnou nádrží děláme hodně stejným způsobem jako se skládací nádrží. Jediný rozdíl spočívá v tom, že je třeba ho zkrátit. Kdo někdy udělal tuto práci, ví, jak těžký je, je nudný a nevděčný. Hlavním problémem je, že pro tuto práci není vhodný žádný nástroj v jeho čisté podobě.

  1. Pila na kov se často uvízne a plátna se zlomí.
  2. Pilová pila z tenkého dřeva je příliš tlustá, takže je obtížné zajistit utěsněné spojení mezi polovinami cisterny.
  3. Bulharský nehodí, protože disk může kdykoliv proklouznout a poškození nádrže, kromě práce mlýnek je obtížné nastavit hloubku řezu, a že rizika poškození ocelového bubnu.
  4. Elektrická skládačka je obecně dobrá, ale v některých oblastech musíte znovu pracovat jako pila.

  Pokud jde o řezání nádrže, odborníci doporučují používat obyčejnou kovovou pilu spolu s pilou, která musí být zabalena kolem jednoho konce pásku, aby se usnadnilo držení. Takovýto improvizovaný soubor, který použijete na těch částech svaru, kde bude řezání obyčejné pily na kovy nepohodlné. Pokud můžete úspěšně vidět nádrž po 3-4 hodinách, zvažte polovinu provedené práce, a dokonce i když staré ložiska bez problémů zhasnou, zvážit demontáž byla úspěšná.

  Závěrem je třeba poznamenat, že k rozložení bubnu styrantu musíte nejdříve vynaložit spoustu času na jeho odstranění a teprve poté pokračovat přímo k demontáži. Pokud není nádrž na vašem modelu pračky demontována, strávíte mnohokrát více času demontáží. Buďte opatrní a opatrní!

  1 komentář od čtenářů

  Děkuji, Vladimire, za video. Vše je detailní a srozumitelné.

  Jak rozebírat buben pračky

  Někdy v průběhu mycího procesu začne stroj hrát nepohodlně nebo se otřese, jako u horečky. Často příčinou těchto jevů spadá pod buben cizích věcí: mince, knoflíky, knoflíky a další věci. To vede k poškození bubnu, jeho vypouštěcího boxu nebo nádrže se štítkem.

  Proč jsou problémy s otáčením bubnu

  Bohužel tato porucha je častá. Důvody mohou být následující:

  • Cizí předmět vstupuje do prostoru mezi nádrží a bubnem. V důsledku toho je obtížné otáčení.
  • Opotřebované nebo zablokované ložiska. Důvodem může být: nepoužívání styary po dlouhou dobu nebo použití pracích prášků, které nejsou standardní.

  Vniknutí cizích předmětů do bubnové jednotky pračky je vážně poškozeno. Demontáž jednotky je nutná k odstranění nečistot. Tuto práci nelze vymezit, ale existují určité momenty. Postupujte velmi pečlivě, aby nedošlo k narušení integrity ostatních částí jednotky. Nejčastěji tato práce provádí pracovníci profesionálních servisních středisek. Pokud máte zkušenosti s opravou domácích spotřebičů nebo z nějakého důvodu nemůžete požádat o servis v servisním středisku, můžete se pokusit samovolně rozebrat nádobu. Je důležité dodržovat doporučení odborníků uvedených v tomto materiálu. Jak rozdělit buben pračky? Pokud se nebojíte dlouhé a poněkud namáhavé práce - potíte podrobné pokyny.

  Chcete-li tento problém vyřešit, budete potřebovat tyto nástroje:

  Demontáž stroje bez sady speciálních nástrojů není snadná, proto je nutno je předem zakoupit. Pokud jste plánovali vyměnit některé součásti, je třeba je zakoupit předem.

  Přední nakládací stroj

  "Frontalks" jsou nejběžnější typy praček. Demontážní algoritmus bude následující:

  • Odpojte přístroj od zdroje napájení.
  • Odstraňte vypouštěcí hadici z odtoku.
  • Po dokončení přípravy můžete jednotku začít rozkládat. Odšroubujte šrouby na zadním krytu a vyjměte je. Proveďte stejné manipulace s krytem zařízení umístěným v přední části.
  • Po odšroubování držáku opatrně vyjměte prostor pro plnění mycího prostředku.
  • Odstraňte ovládací panel. Nicméně se můžete také zdržet, tím, že panel fixujete takovým způsobem, že nenarušuje práci. Pokud se stále rozhodnete odpojit ovládací panel, nejdříve pořizujte fotografii se všemi připojovacími body, abyste se nemýlili při montáži výrobku.
  • Demontujte kryt šachty vytáhnutím pružiny.
  • Odstraňte panel ze spodní strany.

  Montáž je kompletně rozebrána. Pak následuje ...

  Nejprve odpojte od nádrže všechny prvky, ke kterým je připojen. Odšroubujte také šroub umístěný na krytu motoru. V takovém případě musí být samotná nádrž držena ručně. Po všech výletech můžete střílet motor.

  Hlavními výhodami vertikálních typů ostřikovačů jsou snadné nakládání a provoz. Připevnění bubnu na dvě místa výrazně zvyšuje spolehlivost zařízení. Algoritmus pro demontáž "vertikální" je následující:

  • Odšroubujte upevňovací prvky na stěnách na zadní a přední straně výrobku.
  • Posuňte pravý boční panel zpět a opatrně jej vyjměte.
  • Odpojte všechny vodiče a spojovací prvky umístěné na plastovém krytu. Pokud je pevně připájeno, pečlivě jej ořízněte.
  • Udělej to samé se spojkou na druhé straně.
  • Odšroubujte upevnění hřídele.
  • Nyní zavřete dvířka nádrže a vytáhněte ji.

  Důležité! Když analyzujete jednotku, pořizujte fotografie z každé fáze. To je důležité, abyste se během sestavování nedopustili chyb.

  Jak správně rozebírat buben

  Jak vyjmout buben na pračce, přišel na to. Po demontáži je čas se vypořádat s jeho demontáží. Pokud nejsou jeho díly svařeny dohromady, demontáž není obtížná. Potřebujete pouze najít spojovací bod a vyjmout upevňovací šrouby. Během průzkumu zkontrolujte stav vypouštěcích krabic a dalších součástí. Pokud jsou kontaminovány, je třeba je vyčistit.

  Plošný šroubovák se používá k odstranění olejových těsnění. Pro kladiva ložisek se používá kladiva a kovová tyč, která se shoduje s ložisky. Je třeba dbát na to, aby všechny součásti byly opatrně odstraněny, aby nedošlo k jejich poškození. Výměna ložisek není snadný úkol a vyžaduje kromě přesnosti speciální dovednosti.

  Při demontáži nádrže se může ukázat, že její součásti jsou často pevně připojeny. Tato vlastnost některých změn vede k tomu, že i profesionálové se nezabývají opravou. Někteří výrobci společností praktikují toto shromáždění. Alespoň proto, že je levnější a jednodušší. Pokud nějaká část nádrže selže, musíte ji zcela změnit. Ale domácí řemeslníci to nezastaví. Podaří se napravit nádrž, ne otáčet se na velitele. Takže pořadí akcí:

  • Určete umístění svaru, který spojuje součásti.
  • Pomocí vrtáku o rozměru 4 milimetry vyvrtejte malé otvory kolem 40-50 mm podél švu.
  • Zbraň z nádrže.
  • Najděte místo, kde je nádrž připojena k bubnu, odšroubujte upevňovací prvek.
  • Vyjměte buben z nádrže a proveďte jeho revizi.

  Instalace je přísně v opačném pořadí.

  Několik tipů pro základní péči

  Abyste nemuseli často opravovat "asistenta", dodržujte řadu jednoduchých pravidel

  • Na konci mytí nepokoušejte zavřít poklop stroje a prostor pro prací prášek. Tím se prodlouží životnost součástí a zabrání se vzniku formy.
  • Nezapomeňte stroj otřít. Navíc se to týká nejen vnější čistoty, ale také vnitřnosti.
  • Zkontrolujte kapsy věcí, které jsou vloženy do jednotky fotoválce. Zkontrolujte také, zda jsou knoflíky těsně ušité, ať už budou během praní letět. To šetří čas strávený náročnými opravami.
  • Pravidelně vyčistěte zásobník na prací prostředky.
  • Pokud přístroj delší dobu nepoužíváte (např. Nechte odpočinek), nezapomeňte po odšroubování odtokového filtru odebrat veškerou vodu z jednotky.
  • Nebuďte líní, abyste umyli podlahu pod stylovou podlahou.
  • Používáte styly s vertikální zátěží jako noční stolek pro lahve s domácími chemikáliemi? Zakryjte povrch stylalki. Nepokládejte na kryty žíravé látky, ostré předměty nebo předměty z lehce stříkajících materiálů.
  • Zkontrolujte odtokové hadice při opotřebení. Periodická výměna hadic, bez ohledu na stupeň poškození, je 1krát za 5 let.

  Postupujte podle těchto tipů a pračka vám bude věrně sloužit po dlouhou dobu. Nevzdejte rizika, pokud je váš přístroj v záruce. Manipulace s vlastním opravou v mnoha případech znamená ztrátu práva na záruční servis. Pokud se vám zdá příliš komplikovaný popis, je lepší zavolat odborníka.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 2 = 1