Jak růst bambus

Jak růst bambus

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyrůst bambus v soukromém pozemku?

Návrh v japonském stylu se stává stále populárnějším nejen s interiérovou výzdobou, ale také s osobním spiknutím. Chcete-li zahradu více exotické, krajináři doporučují pěstovat bambusový háj. Bamboo může přeměnit místo mimo uznání, takže je to poznatek harmonie, klidu a klidu. Jak rostou bambus v mírně teplém podnebí? Úkolem není snadné, ale většina zahradníků je docela schopná vyzdvihnout odrůdu odolnou vůči mrazu a zajistit rostlinám správnou péči.

Bambus v ruském podnebí

Existuje mnoho odrůd rostlin, ale pro terénní úpravy území je používán běžící bambus nebo huňatý. V krajinném designu rostlina našla široké uplatnění. Na zahradě můžete hájit háji a organizovat zde rekreační areál, ozdobit altán nebo převléct neatraktivní hospodářské budovy. Díky silnému a rychle rostoucímu kořenovému systému můžete za pomoci exotické rostliny posílit svahy. Nízkorozpočtové druhy se budou cítit skvěle v lahvích, s nimiž můžete vyzdobit terasu.

Samotný bambus je nenáročný, ale pro pěstování v mírně teplém podnebí si musíte vybrat odrůdy odolné vůči mrazu. Některé vzorky jsou schopny hibernace i při teplotách od -22 ° C do -30 ° C, přičemž většina z nich zůstává zelená a nespadá. Patří mezi ně huňatý druhového Fargesia nitida «Velká čínská zeď», Fargesia dracocephala «rufa» a «Fargesia Jiuzhaigou 1‘, stejně jako běžící bambusové «Pleioblastus viridistriatus».

Výběr místa na místě pro pěstování bambusu

Jak vyrůst bambus a vytvořit optimální podmínky? Výsadba bambusu by měla být umístěna na jedné z nejjasnějších částí lokality, nicméně expozice slunečnímu světlu v poledne je pro rostlinu kontraindikována, zejména v zimě. Z nedostatku vlhkosti a účinků žhavých paprsků se bambus může zmenšit. Nejlepší je rostlina, aby byla osvětlena ráno nebo večer, celková doba slunečního světla by měla být 7-8 hodin denně.

Zvláštní požadavky na složení půdy vysoká tráva však neznamenají, že bude pravděpodobnější růst na jeskynních plochách. Pro další potraviny, digest kompost nebo humus, v příliš vyčerpané půdě přidat komplexní minerální hnojivo. Stejně jako většina plodin, bambus nemůže růst na husté a vlhké půdě, kořenový systém potřebuje provzdušňování.

Zvláštností rostliny je to, že roste velmi rychle, stopky jsou poměrně křehké a mohou se snadno rozbít s výbuchem silného větru. Jak rostou bambus v oblastech vyfukovaných větry? Vyřešte problém prostě jednoduše. Zahradníci doporučují výsadbu zelených sadů podél síťoviny nebo dřevěného plotu nebo mezi stromy a keři.

Zasazení semen bambusu a rostoucí sazenice

Je třeba připravit širokou krabici a naplnit ji živinovým substrátem. Například je vhodná snadná a úrodná směs pro pěstování sazenic zeleniny nebo půdy ze skleníku. Substrát se připraví následujícím způsobem:

 • výživná půda - 8 dílů,
 • popel dřevnatý - 1 díl,
 • drcené piliny nebo plevy obilných plodin - 1 díl.

Před sejbou je třeba semena vyčistit a sušit na slunci po dobu jedné a půl hodiny. Poté je výsadbový materiál ponořen do talíře vodou a ponechán v tomto stavu po dobu 8-10 hodin. Po zahrádce solí vody, semena by měla být zasazena do půdy nejpozději do 20 minut.

Pěstování bambusu, jak semena rostlin? Hloubka sečení je 3-4,5 cm, po zasetí půdy je navlhčena a nádobu umístěte do světlé místnosti, ale ne na okenní parapety. Další péče o sazenice je jednoduchá, je zapotřebí pouze včasné zavlažování a pečlivé sledování růstu sazenic. První výstřely se objeví na 10. den.

Osazování bambusových sazenic v zahradě

Jakmile jsou sazenice silní a rostou na půl metru, můžete pokračovat v jejich transplantaci. Na zahradě se vyskytuje bambus na jaře, kdy je půda dostatečně horká a hrozba nočních mrazů prošla. Při výsadbě je důležité dodržet vzdálenost mezi jednotlivými exempláři, měla by být alespoň jeden a půl metru. Výjimkou je hnědý bambus, nachází se na místě kompaktně a lze ho vysadit ve vzdálenosti jen 60 cm.

Jak rostou bambusové a kořenové mladé sazenice? Postup pro výsadbu je poměrně jednoduchý. Na místě je připravena jámka, jejíž velikost by měla být dvakrát vyšší než objem kořenového systému sadby. Horní vrstva zemského kómatu by měla být zarovnána s půdou na místě. Na konci práce jsem napojena. V prvním týdnu po výsadbě by země neměla vysušit, v závislosti na povětrnostních podmínkách, mladé rostliny jsou napojeny 2 až 4 krát týdně.

Stejně jako většina zahradních rostlin, bambus vyžaduje pečlivou péči: včasné zalévání, hnojení, sledování a organizace úkrytu pro zimu.

Bambus je zařízení, které miluje vlhkost, a proto v horkém a suchém počasí může být denně napojeno. Nedostatek vlhkosti se rychle odráží na vzhledu rostliny - její listy jsou složeny do tubulů. V kořenech rostliny však nesmí být zachována přebytečná voda. Aby bylo zajištěno, že půda zůstane navlhčena delší dobu, doporučuje se pokrýt půdu. Materiál je vhodný pro seno, kompost a kosení trávy.

Jak růst bambus silný a zdravý? Zavedení hnojiv je nedílnou součástí péče o rostlinu po celý život. Zvláště důležitá je stopová složka, jako je dusík. Robí rostlinu silnější a listí získá jasně zelenou barvu. Proveďte dostatečné hnojení 2 krát za sezónu: brzy na jaře a v polovině léta. Složitější minerální kompozice s nízkou koncentrací však mohou být používány častěji.

Vzhledem k tomu, že bambus je agresivní tráva, je důležité, aby byl schopen řídit jeho růst, jinak by mohla být rostlina na místě zničena pouze pomocí herbicidů. Často zahradníci odřezávají staré stonky, které ztratily dekorativnost. S vytvořením velkého počtu mladých výhonků se střílí výhonky na zemi. Pokud to uděláte trochu nad uzlem, bambus se vrátí k růstu. K zastavení vývoje kořenového systému a nekontrolovaného růstu nových stonků se omezují omezovače do země. Musí jít do země do hloubky asi jednoho a půl metru.

Vědět, jak růst bambus, je naučit se ucházet o rostlinu na zimu. Většina kořenů je povrchní, takže hrozný mráz může zabít rostlinu. Aby se tomu zabránilo, půda na bázi křoví je pokryta suchým listím, pilinami, rašelinou nebo humusem. Tloušťka mulčovací vrstvy by měla být nejméně 15 cm. Z chladných větrů jsou rostliny chráněny dočasnými bariérami, například hustými překližkami. Pro větší spolehlivost zahradníci zabírají stonky netkanou textilií (geotextilie, spunbond). Za takových podmínek bude bambus přežít nejchladnější zimu bez velkých obtíží.

Komentáře: 2

Neměl jsem tušení, že v naší zemi roste bambus. Pokud je vše čisté s půdou a zavlažováním, pak mrazivá zima pro mě je skutečný objev. Ukázalo se, že by se snadno přezimoval, kdyby se kořeny zahřály. Děkuji. Určitě to zkusím na webu.

Jak pochopit, že bambus vyrostl? Spíše to není plevele na otevřeném místě. Vzal sazenice vyvinutý kořenový systém, jako to není suchý, ale za 4 měsíce kolem sebe žádné změny pro mnoho malých zelených semenáčů - vzhledově jen tráva tady a myslím, že ji odstranit, nebo ne

Kliknutím na tlačítko ULOŽIT dále souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů a souhlasíte Dohody

Nedávné diskuse

Prodej databázových míst, fór, blogů s TIC 10 pro propagaci na internetu.

Předměty: Kredity, peníze v dluzích - 11000942 stránek.

Předměty: Internetové obchody, nakupování - 5217310 stránek.

"Marináda pro šťavnaté, chutné vepřové kebab")

Prodej databázových míst, fór, blogů s TIC 10 pro propagaci na internetu.

Předměty: Kredity, peníze v dluzích - 11000942 stránek.

Předměty: Internetové obchody, nakupování - 5217310 stránek.

"Jak vyrůst aronia tree ashberry?")

Prodej databázových míst, fór, blogů s TIC 10 pro propagaci na internetu.

Předměty: Kredity, peníze v dluzích - 11000942 stránek.

Předměty: Internetové obchody, nakupování - 5217310 stránek.

Exotické v hrnci: rostoucí bambus v domácnosti. Jak rostlina a péče o bambus (fotografie)

Vnitřní bambus je docela rozšířený, používá se k vytváření exotických kompozic v hrnci.

Rostlina je známá svými zelenými listy a snadnou péčí.

Podle starého učení feng shui, bambus přináší štěstí a štěstí svému pánovi, je považován za symbol pohody.

Bambus je holá stopka, na jejímž konci se rozvíjejí zelené listy. Doma, bambusové kompozice vypadají docela působivě. Barva stonku se mění od jasně zelené až po slámově žlutou. Intenzita barvení výhonků a listů závisí na osvětlení v místnosti. Nasycená zelená barva může být v celém dni v dobrém světle.

Bambusové stonky se dobře ohýbají, otáčejí se do různých spirál, což činí rostlinu ideální pro vytváření bonsaje. Ve vnitřních podmínkách velmi vzácně kvete.

Typy bambusu pro vnitřní pěstování

Jediný rozdíl mezi všemi druhy bambusu je výška rostliny a průměr kufru.

Středověké odrůdy bambusu

Tento druh okrasných rostlin přišel do Japonska. Rozměry dospělé rostliny dosahují výšky přibližně 4 metry. Odrůda je náročná na osvětlení, dokáže odolat přímému slunečnímu světlu. Existují odrůdy s bílými listy.

Nenáročné druhy bambusu

Takové rostliny jsou nejčastěji pěstovány v bytech nebo kancelářích. Výška bambusu nepřesahuje 1,5 metru. Dobře snáší stín, potřebuje chlad a vysokou vlhkost. Dováží se z Brazílie.

Podmínky pro pěstování bambusu

Umístěte hrnci z bambusu do místnosti s orientálními okny. Rostlina patří k druhům, které milují teplo, takže studený vzduch proudí nepříznivě. V zimě se vysoušejte pokoj opatrně.

Bamboo náročné osvětlení, plantážníci s velkými vzorky by měly být umístěny blíže k oknu. Rostlina roste dobře v polostínu nebo rozptýleného světla.

V letních měsících je bambus potřebuje častou zálivku, v zimě by půda být mírně vlhký.

Co je třeba vzít v úvahu při pěstování bambusu v domácnosti

1. Bamboo netoleruje suchý vzduch, takže není možné umístit květináče s rostlinami okolí topných spotřebičů v kuchyni.

2. Optimální teplota pro pěstování bambus je považován za ukazatel 25 stupňů. Malé množství průhybu v obou směrech. Příliš vysoké teploty budou mít prospěch rostlinu.

3. Chcete-li získat více svěží a silné rostliny je třeba přidat do půdy pro pěstování dusíku a fosforu.

Nedávno koupil závod není oplodněno, dokud není zcela přizpůsoben podmínkám zadržení.

Chcete-li pěstovat bambus v několika způsoby:

• hrnce s libovolným půdy;

• v hydrogelu kapacity.

Co je to způsob, jak se rozhodnout pro pěstování bambusu závisí na pána, ale je třeba mít na paměti, že všechny hydrogely a laky rychle ztrácí své vlastnosti, rostlina trpí nedostatkem živin.

Výsadba bambus přímo do půdy

Rostlina není náročná na složení půdy, často se pěstuje v živném směsi pro Dracaena. Vyzvednout hrnce je poměrně prostorný, protože kořeny dobře rostou.

Země v hrnci by měla být vždy udržována vlhká, každých 14 dní, krmena bambusu. Mladé rostliny potřebují roční transplantaci, zatímco starší vzorky pěstovány v kontejneru až do 3 let.

Nezapomeňte, že bambus původem z tropických lesů, kde měl růst téměř ve vodě. Pro vytvoření přirozené podmínky pěstování bambusu, že obsahuje vodu.

Před výsadbou je třeba vyčistit a prohlédnout kořeny rostlin, aby se odstranily i přerostlou část. Aniž by došlo k poškození bambusu lze zkrátit na 1/3 kořenů.

K rostoucím využíváním každý kontejner a ozdobné kameny, které musí být vařené. Stopky se spustí do nádoby, jemně zhutňování kamenů a nalít vodu. U takového způsobu pěstování bambusu za použití destilované vody nebo rozložený.

Péče o bambusu je třeba pravidelně měnit vodu v nádobě, zpravidla to jednou za dva týdny. Pokud je zápach, bubliny, pěna nebo vysrážení jeho změny často. Když žloutnutí listů je voda změnila okamžitě.

Rostliny, které jsou pěstovány ve vodě, je třeba si obvaz, který se provádí 1 krát za měsíc.

Jak pěstovat bambus v nádobě hydrogelu

Při sázení bambus v hydrogelu se provádí stejnými postupy jako pro přistání na vodě, ale namísto použití granulí kamenů. Granule postupně mění svou barvu, a do nádoby, voda se pravidelně přidává. Hnojit rostliny potřebují každých 6 měsíců. Takový způsob pěstování je dobrý dekorace interiéru, ale je nutné sledovat stav kořenového systému rostliny. Kořeny v kontejneru nesmí stát holá a vyschnout.

1. Pro úspěšné pěstování bambusu zvolené místo s optimálním poměrem světla a stínu. Příliš jasné světlo zvyšuje svěží zeleň a více je třeba ořezat, ale v hustém stínu zakrslých stonky rostou.

2. Časté hnojiva a nadměrné odnětí provokuje kvetoucí rostliny, což naznačuje jeho rychlé destrukci. Přirozené prostředí bambusové barvy až po 30 letech a pak zemře. Květy jsou velmi voňavé, bílá.

3. Řez dává rostlině různé formy. Máte-li odříznout vršek, bude to zastavit růst bambusu a listí se bude zvyšovat, neustále mění tvar. Provádět prořezávání výhonků potřebují vyšší jednotku 5 cm.

4. V případě, že čas není transplantovat rostlinu, to vymaže listy.

5. V létě bambusu dobře reaguje na čerstvý vzduch. Je užitečné mít na balkoně nebo na zahradě.

6. Pravidelné postřik přispěje ke zvýšení vlhkosti vzduchu v místnosti je dobrá vliv na rostliny.

Reprodukce z bambusu v domácnosti (fotografie)

Nejčastěji bambus šířeny řízkováním. Zakořenění zvolit silné výhonky a stonky. Zvládnout řez s několika uzlů, a pak se udržují ve vodě nebo v půdě.

Mladé výhonky potřebují mít dobrou péči: poskytnout jim přiměřené osvětlení a zalévání.

Když přesazování můžete uchýlit ke starým rozdělení Bush. K tomu, oddělit pevné rameno dobře vyvinutý kořenový systém. Udržovat mladý bambus s živným kapacity půdy.

Bamboo je nenáročné na údržbu zařízení a, všechny nemoci jsou způsobeny v důsledku porušení podmínek pěstování a péče.

1. Tmavé skvrny na listech - je plísňová onemocnění.

Nemocné rostliny ošetřené fungicidy, a místnost je dobře větraná.

2. Bamboo neroste - nedostatek minerálů.

Problém je vyřešen zvýšením dávky a krmení živin. Ale ve všech norem, které mají být dodržovány.

3. Listy jsou tmavé a měkké - rozbité teploty.

Listy ztrácejí svou přitažlivost, ale rozpadat - příliš chladno v místnosti, kde se pěstuje bambus. Chcete-li tento problém vyřešit, nainstalujte ohřívače.

4. Spider roztočů a mšic - škůdci bambusu.

Nemocných rostlin se promyjí vodou a mýdlem, odstranit postižené části. Bamboo se zpracuje s insekticidy.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Bamboo House. Jak pěstovat Bamboo House: růst, vývoj, péče o bambusu

Ten je centrem milosti a elegance. Z jeho součásti vyrobené mnoho užitečných předmětů: hi-tech příze a tkaniny, klobouky, flétny a dokonce i doma. Slouží jako nádherné surovina pro výrobu léčivých přípravků. Používá se jako součást osiky při přípravě různých kulinářských pokrmů. Je to neoficiální symbol Číny, a vitalitu, milosti, věrnosti, duchovní dokonalost, vytrvalost, lásku dětí k jejich rodičům a dlouhověkost. To je vše - z bambusu, a tento zázrak přírody může dobře usadit ve svém domě.

Bamboo - stálezelený člen rodiny obiloviny. Jeho rodný dům je v jihovýchodní asijský kontinent, subtropické a vlhké tropy. Poslední oblast může být považována za prioritu pro šíření divokých trvalek. Splňuje rostlinu a na březích řek a na zemi dříve obsazené lesy.

Vzhled typický zástupce rodu Bamboo je velmi charakteristické. Toto elegantní rostlina, jejíž dřík je tvořen segmenty spojovacích „uzlů“ - zahuštěný. Její průměr se pohybuje od 3 do 30 cm bambusové kufru skloněna k větvení v horní části, jinými slovy, vytváří tvrdé dřevo korunu .. Zatímco běžci jsou ve fázi aktivního růstu, jako jsou mladí lidé, které se používají v potravinářském kvůli jemnosti a šťavnatosti. Jakmile je stonek tuhne, stálezelený rostlina je transformována do zdroj vynikající surovina pro pevné nábytku a dalších výrobků ze dřeva.

Bamboo má schopnost vykvést. Ale to je jen jeho divoké formy, protože reprodukčních orgánů tropické vytrvalé získává pouze jednou ve svém životě, a pak umírá. Dokonce i když někdo bude moci být svědkem takového vzácnou podívanou, hodně nadšení neměl zkušenosti: květy jsou shromážděny v květenství, jako metla, a nepřitahují pozornost ke kráse a jasnými barvami.

Bamboo Rod sdružuje asi 130 druhů. A pouze jeden evergreen vytrvalá celé této rozmanitosti je jedovatá. Jeho jméno bambusu třtiny. Nejvyšší bambus je barmský rodák z Indie: její zdřevnatělé výhony dosahují výšky 40 m, průměru kmene 20 cm - to je jasné, že je to divoká varianta roste v jejich přirozeném prostředí ..

Při pokojové podmínky kultivovat okrasné druhy s nízkou „růstu“ nebo středně vysokých rostlin. V prvním případě se používá pro výsadbu květináč, ve druhém - do vany. Volba flóry milenci místnosti obvykle připadá na bambusových druhu, jako je porod mnogovetochnik vlastně bambus a listokolosnik. Velmi oblíbená dekorativní druh černého bambusu a bambusu víceslabičných se svými pestrými vegetativních orgánů bílé pestrý a elegantní formě. Asian evergreen vytrvalá hodnota pro pěstitele je vytvořit úspěšné, vizuálně přitažlivý skladby s kulturami, jehož listy mají velkou velikost, stejně jako rozlehlý zeleň.

Čím konkrétnější podmínky existence divoké podobě rostliny, náročnější jsou obecně reprezentativní pro flóry těm v areálu. Obsah místnosti nebo pod širým nebem, ale na špatném místě bambusu - jasné potvrzení.

 • Světelných podmínek.

Asijské Tropics bydliště láska světla. A proto se jeho kolega indoor nezbytné k zajištění vysoké úrovně pokrytí a kvality. Ale zapomenout na přímé sluneční paprsky: Bambusové přijímat pouze částečný stín, rozptýlené sluneční světlo. V zimě obsahují ji doma, nebo venku, namáčení vany s rostlinou v zemi. Během jaro-léto kultury je výhodně umístěn ve venkovním prostoru, terasa nebo balkon.

 • Teplotní podmínky.

  Záviděníhodná rostlina vykazuje odolnost vůči náhlým změnám teploty. Dokonce i v dlouhodobém malé bambusové mrazů nezamrzla, ale je zde další nebezpečí - riziko úmrtí na sušení půdy. Ve stejné době, stálezelené trvalky v každém případě není vytrvalý plodina. To jsou rozpory. Je-li rostlina přezimovat venku by mělo zakrýt pytloviny nebo rouno, a v případě pozitivních ukazatelů teploměr sprchování vlažnou vodou.

 • Vlhkost.

  Jako obyvatele tropů, bambus potřebuje dostatečné množství vlhkosti. Takže budete muset pravidelně stříká v místnosti vedle vlhkosti závodu a dát hrnec / vana s trvalek do zásobníku štěrku a vody.

 • Kvalita substrátu a potu.

  Již jsme se zmínili, že některé kontejnery použity pro vnitřní výsadbu bambusu. Jediné přidání: musí to být velký kvůli rychlému šíření. Ale kvalita půdy jsou považovány v detailu. Za prvé, půda by měla mít dobré vzduchu a propustnost vody, vysoký obsah humusu. Optimální složení půdy: jíl-rašelina půdy, humusu a rašeliny ve stejných množstvích.

 • Začněme s zalévání, jak tuto událost - jeden z nejdůležitějších při údržbě a kultivaci vnitřních stálezelené trvalky. Při pěstování bambusu v otevřeném terénu mimo prostory vlhkosti půdy by měla být v souladu s kulturou potřeby vody, přičemž se v úvahu počet a četnost přirozeného srážení. Pokud váš mazlíček je zelená žijící v domácnosti, a vlhkost vzduchu je nízká, provést výplach flóry v intenzivním režimu, aby se vyživují vlhkost půdy pod rostliny důkladně. Ale pamatujte, že nadbytek vlhkosti je škodlivá pro kulturu: budete informováni o tom visící ochablé listy. Kroucená ve stejné zkumavce plech bodu k nedostatku kapaliny v substrátu. přivést bambus se nedoporučuje do takového stavu. Voda pro zavlažování bránit, bez chloru, je nejlepší taveniny.

  Pravidelné hnojení pro pěstování vnitřní bambusové nevyžaduje. Teprve v létě si můžete vytvořit půdu pod dusíkatého hnojiva plodiny v případě potřeby.

  Transplantovaných rostliny v závislosti na typu: tvar hrnce - každoročně pěstují v kádích - jednou za několik let. Kapacita výběru velký směs půda by měla být složena z humusu, SOD půdy a rašeliny.

  Vypěstované bambusové kořenové procesy. Objevují se v rostlině se silným systémem klíčení spalniček. To se děje v nejlepším případě o existenci kultury v otevřeném terénu na ulici. Výhonky jsou zasazeny v každém odděleném zásobníku. Předběžné je nutné vykopat kořen a lehce oddělit několik nejschůdnější kořenové výhonky.

  Jak pochopit, že rozmnožovací materiál má tuto vlastnost? Kořenové procesy musí být s více výhonků (pupeny) a jemných kořínků.

  Bamboo mohou trpět útoky některých škůdců: červci a mšic. To platí zejména u mladých jedinců listoví. Podle feng shui ložnice bambusu schopen dát svému majiteli sílu vůle a ducha, stejně jako vitality. Chcete-li to provést, umístěte do vany s rostlinou ve východní části bytu nebo do zahrady.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  5 + 5 =