Jak rychle vařit řepu v hrnci

Jak rychle vařit řepu v hrnci

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rychle vařit řepu

Červená řepa - chutné a zdravé kořenové zeleniny, která obsahuje velké množství cenných a živin: vitamíny B je B, antioxidanty, hořčíku, draslíku, křemíku a zinku. O obsahují velké množství železa a jódu, což je více těchto látek pouze v česneku a mořských řas. Červená řepa zlepšuje činnost srdce, krevních cév, endokrinního systému, zvyšuje odolnost vůči mnoha chorob. Jeho chuťové vlastnosti při té příležitosti: ženy používají kořenová zelenina pro saláty a jiné pokrmy. Jak rychle vařit řepu, budeme vyprávět.

Jak může vařit ve velkém řepu v hrnci

Některé ženy v domácnosti nemají rádi řepu pro velké velikosti: bude muset vařit na dlouhou dobu - to trvá 1,5-2 hodiny. Ale existuje několik způsobů, jak urychlit proces. Jsme připraveni odhalit tajemství o tom, jak rychle vařit řepu a dát nějaké doporučení, jak zkrátit dobu vaření obvyklým způsobem na desky.

Vařte řepu v tradičním způsobem.

Před vařením je třeba vybrat vhodné zeleninu: Pokud chcete vařit rychle zvolit kořen malých a středních velikostí. Její kůže je být štíhlá, tvar - podlouhlý.

 1. Opláchněte řepy a řeže na kousky, ocas nemusí být odstraněna před vařením. Vyberte si pot, takže zeleniny je plně ponořen do vody.
 2. Po získání plnou nádobu s vodou, dát to na sporáku.
 3. Jakmile se voda přijde do varu, nižší produktu do vody, a méně tepla.
 4. Vařit zeleninu asi hodinu. V případě, že voda se vyvaří, přidáme trochu vody varu do pánve. Že během dlouhé vaření řepa neztratila svou rubínovou barvu, přidáme citrónovou šťávu do horké vody v poměru 1 polévková lžíce. lžička na litr kapaliny.
 5. Chcete-li zjistit míru připravenosti zeleniny, probodne ji s ostrými předměty. V případě, že ovoce je měkká, takže vaření je dokončena.
 6. Vypustit horkou vodu. Chraňte před chladem zelenina ponoření voda - nechte ho vychladnout na vzduchu. Tak zachování maximální živiny.

Jak rychle vařit řepu

 1. Mýt zeleninu, bez odstranění ocasu.
 2. Ohřev vody na teplotu varu. Zvedněte kapacity pro vaření, tak, že kořen je zcela ponořen v něm.
 3. Po převaření, ponořit zeleninu, dusíme na mírném ohni po dobu půl hodiny.
 4. Voda se potom vypustí a potřeba ochladit produkt, sníží se do studené vody nebo umístěním v chladničce.
 5. Po 15 minutách se řepa být připraven.

Jak vařit řepu v mikrovlnné troubě

zelenina vařená nejrychleji tímto způsobem. Nepotřebujeme hrnec, sporák, ani žádnou vodu. Není třeba se dívat na varu, ztlumte oheň. Řepa, vařený v mikrovlnné troubě, vypadá nijak neliší od zeleniny, vařené na sporáku.

 1. Důkladně umýt řepy před nečistotami.
 2. Nůž nebo vidličkou, aby hluboké škrty v něm.
 3. Umístěte řepu ve speciální nádobě pro vaření v mikrovlnné troubě. Pokud je toto zařízení chybí, můžete použít libovolný plastový sáček „banán“. Po položení balíčku musí být pevně svázat.
 4. Nastavena na kuchyňské spotřebiče 800-900 wattů a časovač na 10 minut.
 5. Tímto způsobem se produkt vaří za pouhých 10 minut. V případě, že zařízení není příliš silný, stačí prodloužit dobu vaření.

Jak rychle vařit řepu a mrkev na salát

Zálivka - nejen chutné, ale i zdravé jídlo. S jeho přípravou zvládnout jakoukoliv hostitelku. Nízkonákladové ingredience: zálivkou týká nízkých miskách. Pro vaření, salát, mezi jinými složkami, je třeba mrkev. Existuje několik způsobů, jak vařit zeleninu na salát, nejrychlejších zeleniny vařené v mikrovlnné troubě. K urychlení vaření na sporáku hospodyňky používají stejný „tajný“ metodu, kterou budeme chtít sdílet.

Zrychlil vaření tradičním způsobem

 1. Umístěte voda na sporáku a přivést ji do varu.
 2. Máchání výrobky.
 3. Po převaření, namočit kořeny v květináči.
 4. Po 25-30 minut, vytáhnout mrkev, a to i po 5-10 minutách řepa.
 5. Ihned po odstranění salát složek pro chlazení jejich studené vody nebo umístěním do mrazáku.
 6. O patnáct minut později, mrkev a řepa být připraveni.

Rychlé vaření v mikrovlnné troubě

 1. dobře umýt kořeny.
 2. Udělat malých řezů, dát do plastových pytlů. Chop a před vařením urychlit proces vaření nemůže být snížit přísady.
 3. Nastavte hlavní regulátor mikrovlnný spínač 800 W a kontrolu vaření čas na 10 minut.
 4. Pokud jsou ještě vlhké výrobky, zapnutí mikrovlnné troubě po dobu několika minut. Ochotu produkty kontrolovány „náhodně“: je nezbytné, aby jim prorazit s vidličkou a nožem. V případě, že jsou měkké, pak oni jsou vaření.

Vlastnosti vaření řepa multivarka

Takové zařízení jako multivarka již podařilo získat mnoho žen v domácnosti. Používání Multivarki zkracuje dobu vaření, zlepšení chuti pokrmů, aby byl proces vaření snadné a pohodlné. Červená řepa se tradičně používá k přípravě pokrmů, jako sledě pod kožich, salát, polévka. Kromě těchto pokrmů, červená řepa je součástí některých středomořských salátů.

Jak rychle vařit lahodný řepy s použitím režimu „Vaření v páře“

Při použití Multivarki dobu řepa vaření bude jen půl hodiny. Dušená výrobek potěší vaše chuťové - aby všechny šťávy, vitamíny a minerály. Důrazně doporučujeme připravit zeleninu na salát a jiné saláty režim pouze „za pár“.

 1. Wash kořen. Uříznout ocas, porušit integritu kůže nemůže.
 2. Zalijeme vodou jednotky, ležel ovoce přímo do šálku, nepoužívejte gril.
 3. Nastavení časovače po dobu půl hodiny, zapněte přístroj.

Používáme režim „pečení / pečení“

 1. Wash kořen. Uříznout ocas, porušit integritu kůže nemůže.
 2. Nalít do vody přístroje, položit ovoce.
 3. Nastavit časovač na hodinu, zapněte přístroj.
 4. Kořenová zelenina vařená v tomto režimu se používá jako přísada do středomořských salátů.

Použijte režim „vaření“, „polévka“

 1. Wash kořen. Uříznout ocas, porušit integritu kůže nemůže.
 2. Nalít do vody přístroje, položit ovoce.
 3. Nastavit časovač na 45 minut, zapněte přístroj.
 4. Kořenová zelenina vařená v tomto režimu se používá jako přísada do boršč.

Použijte režim „kalení“

 1. Wash kořen. Uříznout ocas, porušit integritu kůže nemůže.
 2. Nalít do vody přístroje, položit ovoce.
 3. Nastavit časovač na 45 minut, zapněte přístroj.
 4. Kořenová zelenina, vařené v tomto režimu se liší jen vynikající chuť a jsou používány jako samostatný pokrm.

jsme vám řekli o různých způsobech vaření řepa. Použijete-li tyto tipy, musí vyjít vynikající. Velmi důležité je volba kořene a obchodů a soukromých obchodníků jsou někdy nabízeny k prodeji krmná řepa. Pečlivě vybírat kořen a pak výsledek práce, kterou určitě potěší! Odebrat celý proces přípravy foto a video, a položte na internetu - ať jiní hostitelka naučit vařit!

chutné recepty

Vaření s eda v režimu offline

 • Sendviče (31)
 • Druhé nádobí (275)
 • Pečivo (327)
 • Obloha (61)
 • Houbové pokrmy (40)
 • Dezerty (131)
 • Občerstvení (258)
  • Teplé občerstvení (78)
  • Studené předkrmy (62)
 • Pokrmy z masa (259)
 • Poznámka (51)
 • Nápoje (18)
 • Kuchyně (10)
 • Rostlinné jídla (133)
 • První kurzy (110)
 • Holidays (119)
  • Nový rok (81)
  • Easter (12)
  • Vánoce (4)
  • Halloween (20)
 • Rybí nádobí (74)
 • Saláty (125)
 • Omáčky (22)
 • Těsta (43)

Jak se rychle a správně vařit řepu pro salát nebo salát v pánvi

Správně vařit řepu na salátu nebo salátu, na první pohled, není nic složitého, ale přesto na otázku znovu od času péče, a to jak pro začátečníky i zkušené hospodyňky hezké. Dnes se budeme snažit, aby důkladně podívat se do této záležitosti, a můj krok za krokem recept zdobí fotografie bude pro začátečníky, ženy v domácnosti kuchyně vizuální pomůcku.

Za prvé pojďme mluvit o volbě kořene pro vaření.

Forma řepa může být cokoliv: válcový nebo kulatý. To nemá žádný vliv na konečný výsledek. Hlavní věc při vaření nějakou zeleninu, aby je přibližně stejnou velikost.

O velikosti. Nejrychlejší způsob, jak se vaří řepu malicherné a mysli. dobu 30-40 minut vaření. Pokud je v zásobnících má velký kořen, pak to bude vařené v pánvi, zhruba 1,5 až 2 hodiny. Některé ženy v domácnosti doporučujeme řezat velké řepy na kousky, ale to povede k velké ztrátě ve vodě rozpustných vitaminů. Vařit rychleji tak velké kořen úplně ve vodě, můžete přidat 3 lžíce rostlinného oleje. Vody s olejem se zahřívá na vyšší teplotu, což urychlí proces vaření.

Jak se rychle a správně vařit řepu celek na pánvi

Připraveni začít s tím, že řepa důkladně omýt pod tekoucí vodou. Aby co nejvíce jasné kořeny špíny, můžete chodit na ně kartáč, aniž by došlo k poškození kůry.

Složit zeleninu v hrnci.

Naplňte studenou vodu. Některé řepa zalijeme vařící vodou, ale tento způsob vaření, kořen nejprve ohřívá nerovnoměrně a vnitřní plocha vlevo bez svařování. Také jsem se setkal kuchaře Rada přidá vaření řepu v hrnci kyselině octové k barvě zeleniny vařených. Vařím řepu ve vodě bez přísad, protože se domnívám, že jakákoli kyselina zpomaluje připravenost zeleniny. Barva kořene vařené ve slupce, v praxi, zůstává beze změny.

Protože jsem svekolki malé velikosti, po vroucí vodou, jsem přesně určit čas - 30 minut. Po uplynutí této doby začnu vést první zkouškou připravenosti řepy. Mimochodem, to je důležité, aby vařit zeleninu pod víko těsně uzavřené. To jim ušetří maximální množství vitamínů. Proto se snaží přizpůsobit plamene desku tak, aby se voda mírně zuřil, ale nepokusil se spustit z pánve.

Tak půl hodiny vypršel. Vybrat tři největší okopanin a prorazí ji s ostrým nožem. Čepel vstoupil snadno, je na čase vypustit vodu. V případě, že nůž je dodáván s obtížemi, je třeba vařit prodloužena o dalších 10 minut, a pak se test opakovat.

Sloučení vařící vody, držení víčka řepa. Hrnec ihned nalije do studené vody. Je důležité vytvořit co největší teplotní rozdíl, takže jsem v misce navíc přidat několik kostek ledu.

Po 15 minutách, když se zelenina zcela ochladí, odstranit z vody.

Chcete-li připravit salát nebo jiné saláty, kořenová oloupané. Je poměrně snadno odstranit, někdy dokonce bez použití nože.

Pokud máte v úmyslu použít vařená řepa ne okamžitě, poté brusný papír se čistí lépe bezprostředně před kořenem použití.

Vařené řepa mohou být použity pro přípravu různých pokrmů, například, jako je například zálivkou salátové řepy, česnekem a sýrem nebo jiné prospěšné a chutné salát řepy.

zanechat komentář zrušení odpovědi

Pro přidání komentáře se přihlašte.

Jak rychle vařit řepa celek a plátky v misce

Mnozí se zabránilo pokrmy z červené řepy, protože jeho dlouhé přípravy. A je to marné! Vařte řepy nemůže být delší než brambory, dostatečné znalosti o tajných technologických profesionálů!

Jak dlouho vařená zelenina na pánvi

Řepa - to je jeden z kořenových plodin, které vyžadují dlouhou tepelnou úpravu, téměř srovnatelnou s vaření masa.

Celé hlízy řepa, v závislosti na jejich velikosti, se vaří v pánvi po dobu 30 minut až 2 hodiny:

To není jednoduché vaření tato zelenina je vysvětlit dvěma hlavními rysy:

 • se začne vařit, ponoření zeleniny do hrnce, ve kterém je na počátku litého studenou vodou, protože z toho doba vaření se zvyšuje v době vroucí vody;
 • malé množství škrobu ve složení a struktuře konkrétní řízky cukrové řepy (vysoký obsah vlákniny).

Kromě toho mladí svekolka vaří dvakrát tak rychle overwintered řepa.

Buriak vaření v pánvi - to je nejjednodušší a nejtradičnější způsob vaření zeleniny. Nicméně, tento nenáročný na první pohled vaření má několik možností, které mají vliv na dobu vaření a chuť hotového buničiny.

Za prvé, klasická metoda zrychleného řepy vaření v pánvi je jednodušší, po sobě jdoucí kroky vaření:

 • nalít kořenovou zeleninu před vařením studenou vodou, a držet alespoň sedm minut;
 • důkladně s kartáčem, mytí zeleniny;
 • dát umyté řepy v pánvi a zalijeme vroucí vodou;
 • Po varu, snížit teplotu na střední-nízká;
 • přidat do pánve 1 polévková lžíce. lžíce rostlinného oleje;
 • Asi po 30 minutách (střední hlíz) vypustit vodu;
 • svekolku nalít uvařenou studenou vodou a okamžitě přistoupit k odstranění kůže.

Maximalizovat rychlost vaření na sporáku na pánvi okopanin, voda na vaření to v obou případech je nutné, aby nedošlo z kohoutku a změkčená pitná lžíci balenou, nebo vyčistit filtr (ne minerální!).

Za druhé, rychlý způsob vaření Buriak je obzvláště dobré, pokud je plod se použije do salátů, nebo jiné chutě, ve kterém je rostlinný rozdrcené kostky nebo proužky.

Omyté syrový kořenové zeleniny oloupané a nakrájené na kostičky sám řepa, krájené nebo sekané.

Ve varu se přidá voda kyselina citrónová nebo ocet, a pokryté drceným řepy.

Vedle dodržovat následující posloupnost operací:

 • umožňují vodu k varu se zeleninou;
 • Snížení teploty na středně slabý;
 • pokrýt pánev s pokličkou a vaříme do měkka.

varu rozdrcený čas řepy je výrazně snížena, a není větší než 30 minut v pánvi s varnou médiem, objem 2 litry.

V letním horku vám přesně užitečné cocktail Long Island Ice Tea - osvěžující nápoj také velmi chutné.

Jak vařit houbová polévka v multivarka přečíst náš článek.

Jak vařit velký kořenová zelenina celek

Pro rychlé vaření v pánvi celých hlíz řepy určené k salátu, mají také malý kulinářský moudrost.

Připravené, vyčistit promyjí kořeny od pokožky, pak:

 • umístěny ve vroucí vodě;
 • přivést k varu a snížit tepelné k mírnému varu pod zpětným chladičem;
 • Po 20 minutách varu vody se nalije a řepy nalít ledovou vodu.

Výrazný rozdíl v teplotě výrazně změkčit řepné řízky, a, i přes krátkou dobu varu, bude svekolka plně připraven k použití.

Aby se toto užitečné zeleniny při vaření ztracenou barvu, ale na rozdíl od brambor, není propíchnuta s vidličkou nebo nožem, aby zjistili, zda je připraven.

Chcete-li určit stupeň připravenosti této zeleniny jeho lehce stisknutí prstem, vytáhl z vařící vody: v případě, že kůže je snadno zaostávat, pak vařit dost, že je připraven.

Pro uložení atraktivní vínové červené řepy vytvářet barevné vaření, nedovolit silnou varu, a to je povinné v okyselené vodě.

Pro tyto účely, jakékoliv vhodné potravinářské kyseliny:

 • citron;
 • apple (házení do hrnce pár plátků kyselého jablka);
 • jakékoliv kyselé hrozny;
 • Tabulka nebo jablečný ocet;
 • domácí pivo.

Být jisti, že bez ohledu na to, jakým způsobem se k varu v pánvi byl zvolen, voda varem této zeleniny v žádném případě nepřidávejte sůl! Sůl zpomaluje proces vaření, zatímco dělá řepa chuti a houževnaté.

Tak, užitečné a chutné řepa mohou alespoň jednou za den, která se použije jako základ pro kulinářské tvořivosti. A pokaždé, když to „zlobivé“, jak se zdá, zeleninový, potěší se svými krásnými jasnými barvami a rychlé vaření.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 3 =