Jak rychle vyčistit koberec doma

Jak rychle vyčistit koberec doma

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak čistěte koberec doma: odstraňte skvrny a obnovte čerstvost bez velké námahy

Bez ohledu na to, jaký koberec leží na podlaze, sovětská rarita babičky nebo stylová pokožka ze slavného švédského obchodu, na něm se dříve nebo později objeví skvrny. Netřeba dodávat, že špinavý palác je špatný nejen pro oči, ale i pro zdraví, takže ženy v domácnosti nevyhnutelně mají otázku: jak čistěte koberec doma? Není žádným tajemstvím, že nejmocnější vysavač se ne vždy dokáže vypořádat se znečištěním, zvláště když jsou v domě malé děti nebo zvířata. Existuje šanci na koberec bez drahých čističek?

Jak vyčistit domácí koberec: základní principy

Koberec - to je opravdu univerzální prvek interiéru, protože tam jsou miliony variant podlahových koberců různých stylů, textury, barvy, velikosti a cenových relacích. Současně správně zvolený palác úspěšně vypadá v místnosti jakéhokoli druhu, od kanceláře až po dětskou ložnici. Z praktických důvodů se taková textilní dekorace zřídka objevuje v kuchyni, ale v každé místnosti má koberec špatný zvyk: přitahuje prach a nečistoty. Takže jak správně vyčistit koberec doma?

Ukazuje se, že na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Před aplikací jakýchkoli metod čištění na kontaminovaný koberec byste měli zajistit, aby kvalita materiálu nebyla ohrožena. Takže drahé přírodní zdivo nebudou tolerovat chemické čisticí prostředky jako "zmizet", a pro výrobek z lehkého textilu některé lidové recepty nebudou dělat.

Zkušené domácnosti rozlišují některé principy péče o koberce, které usnadňují proces čištění s kontaminací:

 • Několikrát týdně se doporučuje používat běžný vysavač;
 • Jednou nebo dvakrát ročně by měl být palác vyřazen. V zimě je s tímto procesem spojen sníh - je užitečný pro zdřímnutí a škodlivé pro parazity uvnitř.
 • Pokud je zjištěna nečistota, okamžitě vyčistěte. Starší věky jsou těžší se dostat ven.
 • Žádný palác nebude tolerovat horkou vodu ani vlhkost.
 • Pokud má být koberec vlhký, musí být vysušen! Chcete-li to udělat, použijte pevnou hladkou příčku ve volné přírodě. Vysušte koberec na plotu, nedoporučuje se na šňůře na prádlo - tvar výrobku se rychle deformuje.
 • Je lepší zapomenout na tvrdé kartáče a čištění "proti vlně" - poškozuje integritu vláken, což ovlivňuje vzhled výrobku.
 • Pečlivě nanášejte průmyslový výrobek ze skladu a vyzkoušejte jej na začátek na malé části hromady z neoznačené strany.

Většina rad zkušených hospodyňek k odstranění skvrn začíná suchým čištěním koberce vysavačem. Překvapivě, takové užitečné zařízení ještě dnes není v domě každého. Jak čistit koberec bez vysavače?

V sovětských dobách v každém domě byla každá místnost v bytě zdobena několika koberci, ale vysavač byl vzácností. Naše babičky neztratily srdce! S prachem, koště, měkký kartáč, tlustý hadr dělají skvělou práci. Samozřejmě s takovými pomocníky můžete ztratit spoustu času, ale s některými typy zdřímnutí se dokážou vypořádat lépe než s vysavačem.

Čištění koberců lidovými prostředky doma

Jaké jsou recepty na čištění kobereček kryté doma? V kurzu je prakticky vše - od jednoduchých průmyslových výrobků, které jsou známy všem od sovětských časů až po potravinářské výrobky. Představujeme přehled nejúčinnějších, avšak levnějších prostředků.

Magické vlastnosti sodíku se aktivně používají v každodenním životě pro čištění jakýchkoli povrchů. Proč neudělat sódu čistící koberce sami?

Soda se bude vyrovnávat s přetrvávajícími nečistotami, pokud z ní připravíte řešení. Chcete-li to provést, vezměte 0,5 šálku prášku a zřeďte to v 5 litrech teplé vody. Směs se stříká přes povrch produktu z stříkací pistole a ponechá se 30 minut, potom se použije běžný vysavač.

Pokud je nečistota tolik, obnovte barvu koberce a vraťte jej do původního vzhledu, pomůže vám vysušit prášek z prášku. Je rozptýlena po celém spánku a třela ho do vláken. Po několika minutách můžete sódu sbírat pomocí vysavače.

Amoniakální alkohol rychle odstraní textilky z jakékoliv škvrny. Postačí, když se připravit směs 0,5 litru vody, čajovou lžičku pracího prášku a 10 ml alkoholu, způsobují její znečištění a lehce třel vlhkým hadříkem. Řešení musí být odstraněno z povrchu výrobku a místo musí být otřeno vlhkým a suchým hadříkem. Palác nemůže zůstat nedotčený, jinak ztratí původní strukturu!

Kyselina citronová nebo šťávy pomáhají zvládnout zvláště žíravé bahno, například inkoust. Lemon zachrání staré skvrny, pokud na kontaminaci vylijete trochu nezředěné šťávy a necháte hodinu a půl. Po ukončení procedury musíte zbývající šťávu vždy odstranit, aby nedošlo k lepkavosti, a pak vysušte koberec.

Domácí mýdlo je skvělý čistič dostupný všem. Ale ve své čisté podobě mýdlo může doslova "zabylit" koberec, dává mu opotřebovaný vzhled. Ale na jejím základě můžete připravit vynikající řešení pro čištění koberců doma. Složení roztoku: lžíce strouhaného mýdla, polévková lžíce terpentinu a 1 litr teplé vody.

Na nanesení roztoku na vlákna se používá měkký kartáč. Povrch výrobku je lehce třepán hadříkem, po kterém je osušen a ponechán suchý. Chcete-li se zbavit vůně terpentinu, pomůže vám snadné větrání.

Oceu je v každodenním životě méně populární než soda. Díky ocotu budou všechny palas vrátit původní barvu, ale pouze pokud nebudete přehánět.

Před ošetřením octem je produkt důkladně vysáván, po němž je na skvrny aplikován slabý roztok (15 ml kyseliny na litr vody). Palác lze lehce otřít měkkým štětcem ve směru zdřímnutí nebo hojně navlhčeným hadrem. Po 20-30 minutách je rohož vysušena houbou a opět vakuována. Hlavní věc - nezapomeňte ventilovat pokoj po proceduře.

Vymazání se sněhem je nejlevnější způsob, jak se zbavit nečistot. Palác je vyveden na ulici a rozložen s hromadou, po kterém je opatrně biti zevnitř hůlkou. Poté se výrobek otočí a sněží z přední strany. Počkejte, až sníh převezme veškerou nečistotu, vyměňte ji a přetáhněte koberec na čisté místo, aby se znovu spustil. Proces se opakuje znovu a znovu, dokud nebudou čisté vily.

Ledová voda zachraňuje skvrny krve a stopy domácích zvířat. Stačí stačit namočit kartáček do vody a potom si jej protřít na koberec. Štětec by neměl být příliš tvrdý a místo - příliš staré!

Chemické a mechanické prostředky pro čištění koberců

 • Používejte tekuté mýdlo, speciální koberec, sprej na čištění textilií nebo běžný prací prostředek. Důležité! Jedná se o pěnu, která je tvořena některým ze zmíněných prostředků, které mají čisticí sílu. Aplikuje se na přední stranu výrobku, ponechá se několik minut, otírá se vlhkým hadříkem a poté suchým hadříkem.
 • Vysavač - vhodný vynález, určený speciálně pro čištění suchého koberce doma. Z trvalých skvrn nedodá, ale je s ním, aby zahájil všechny postupy s tesařem.
 • Vysavače pro mokré čištění, parní čističe, "kerkery" jsou mistrovská díla inženýrských myšlenek zaměřených na ulehčení každodenních potřeb domácnosti. Tato technika doslova osvobodí majitele ruky, což zbytečně vyžaduje použití chemického čištění. Spolu s kvalitním šamponem pro mokré čištění textilií, vysavačů nebo "kercher" dělají zázraky. Takový asistent bude muset zaplatit z 5 tisíc rublů, ale za roky služby se tato částka vyplácí několikrát.

Metody čištění koberců podle typu hromady a materiálu

Níže uvedené tipy vám pomohou dosáhnout ideálního výsledku čištění paláce. Jsou orientovány na typ hromady a materiál, ze kterého je výrobek vyroben.

Jak čistit koberec s dlouhou hromadou? Zda je běžný vysavač nepravděpodobné, že bude úspěšný, a díky pevnému štětce může být produkt snadno znehodnocen.

Dlouhá hromada vyžaduje nejpilnější práci. Mýdlová pěna pomůže vypořádat se s nečistotami, které by měly být jemně naneseny hadříkem, po kterém by měly být ponechány na krátkou dobu. Další problémové oblasti jsou ošetřeny parním čističem nebo výkonnějším profesionálním zařízením.

Nejběžnější typ napínavosti se liší nenápadností. Chcete-li zničit takový koberec je obtížné, odstraňte nečistoty, můžete použít suché, stejně jako mokré čištění. Vhodné zde a lidové prostředky: terpentýn, čpavek, ocet.

Koberce z přírodních materiálů

Přírodní materiály vyžadují jemnou péči. Současně je to taková hromada, která je náchylnější k znečištění než ostatní. Jak čistit koberec z vlny doma? Pomůže soda, škrob nebo mechanické prostředky - vysavač, "kercher".

Při práci s hedvábím se nespoléhejte na vodní roztoky, protože tyto výrobky netolerují vlhkost. Při mechanickém čištění byste měli být opatrní, protože měkká vlákna se snadno zničí.

Koberce ze syntetických materiálů

Syntetický je v péči nenáročný, ale rychle ztratí vnější lesk. Palác ze syntetických materiálů může být nazýván odolný vůči nečistotám, je to dost jednoduché k vysávání. Pokud se na spánku něco rozlévá, je nutné okamžitě zbavit mokré skvrny. Vlhkost je namočená suchou látkou a pak použijte jakoukoli improvizovanou čisticí látku.

Čištění lehkých a tmavých koberců

Tmavý koberec by se neměl čistit lehkými prášky - sodou, moukou, bramborovým škrobem. Tyto prostředky jsou vhodnější pro lehké napnutí, ale na tmavém výrobku mohou zůstat nepříjemné bílé skvrny. Navíc struktura výrobku může být pro nohy stále přísnější a nepříjemnější. Pro takový koberec jsou recepty odstraňující skvrny na bázi amoniaku, octa, terpentinu lepší.

Jak čistit bílý koberec? Bílá hromada nebude tolerovat citronovou šťávu, z níž jsou žluté skvrny. Jiné specifické léky, jako je zelí, nejsou vhodné. Ujistěte se, že zvolená hostitelka lidová recept nedává mastný produkt, ze kterého únikové je složitější než špína. Ale bílý prášek (soda, sůl, škrob) pomůže a řešení založená na mycím prášku.

Zažili jsme hostitelky vždy najít některé domácí recepty, aby se odstranily případné skvrny od paláce. Možná, tipy uvedené výše může pomoci někdo ušetřit peníze na profesionální čistírny. Hlavní věc - právo určit typ hromadu a nepřehánějte to!

Nástroje a materiál, zbavit komárů

V kuchyni se množil chyb: hmyz, příčin a způsoby prevence v boji proti

Jak čistit záchod: vlastnosti a rady pro získání dobrého výsledku

Upravte plastová okna s rukama: výběr nástroje, jejichž základní pravidla

Kniha snů výklady

© 2009-2017 Žena internetový časopis «Ladyplace»

Všechna práva na materiály a informace v Ledipleys Women „online magazínu jsou chráněny autorskými právy a právy s ním souvisejícími. Kopírování a využívání materiálů je povoleno pouze v případě, že aktivní odkaz na zdroj.

Jak čistit koberec doma: sůl, ocet, jedlá soda, alkohol nebo kyselé zelí? rychle a bezpečně vyčistit koberec

Podlaha koberec přes moderní metody izolačních podlah, je stále v poptávce, vytváří teplo a pohodlí v domě.

Za cenu, že je mnohem levnější než podlahové vytápění s zpevněných vespod vodovodní trubky z plastu. A výsledek je téměř stejný: na to je radost chodit naboso, bez pantofle.

Tento přirozený, která byla přijata před staletími podlahy - to je také skvělým místem pro děti na hraní.

Jak čistit koberec doma: typy koberců a možností pro očistu

Koberce přicházejí v mnoha formách: i bez hromady. Chcete-li zahrnout nepouští vlákna koberce, kilims, škum (okrasné) a jejich varianty. Často se používá plyšáci, nejméně - cítil.

Jak čistit koberec doma, aniž tráví spoustu času, peněz a zbytečných nervů. Dnes „domashnyaya9raquo; Průmysl navrhuje dělat mnoho různých chemikálií. Existuje však poměrně jednoduchých způsobů, které mohou být ve srovnání s tradičními recepty z nejrůznějších neduhů.

Existují určitá pravidla, která je nutno dodržovat, která začíná tuto práci.

Zkušení hospodyňky nedoporučují:

• koberce čištěny horkou vodou;

• Použijte pevný kartáč;

• nechat notorický skvrny;

• používání chemikálií na koberce z přírodních vláken.

Mnoho vesničanů kvašené zelí. Ukázalo se, že to není jen zdravé jídlo pro váš jídelní stůl. Někdo kdysi poukázal na to, že zelí je dobře hodí pro čištění koberců. Postupem času došlo i recept, jak to udělat co nejefektivněji.

Vezměte zelí, vařené bez octa, rozhazovat ji na koberec a začít čistit. Brzy Klíčky ztmavit, absorbující nečistoty. Broom její tažení, promyje cedníku a znovu použít. Poté, co udělal takový postup několikrát, uvidíte, že klíčky zůstaly čisté. To by naznačovalo, že je nyní bez prachu a nečistot váš koberec. Poté, co se suší koberec, je vhodné jít přes něj s vysavačem.

Další recept zahrnuje použití kuchyňské soli. Princip je zhruba stejné soli, nejlepší malý, značka „Ekstra9raquo, roztroušených na koberci. Otřít štětec a koště zametat zase pryč. A tak několikrát.

Některé soli se používají místo pro čištění koberců piliny, otruby, působí přesně stejným způsobem jako ve výše uvedených případech. Je tu ještě jeden velmi jednoduchý, ale účinný způsob - to je čaj. Brew to několikrát, posypat tenkou vrstvu čajových lístků na koberec, který absorbované prachové částice. Poté otřít tvář nebo vysát koberec.

Jak můžete vidět, vyčistit koberce doma je hračka.

Mnoho problémů může přinést rozlil na koberec čaje nebo kávy. Nenechávat skvrny, je nutno ihned odstranit vlhkost suchým hadříkem a otřete znečištěné místo s kartáčem, pomocí mýdlové vody nebo šampon. Pokud by nebylo možné provést bezprostředně po kontaminaci, a skvrna je stále uschne, pak třít se glycerin a nechá stát přes noc. V dopoledních hodinách se štětcem a léčit toto místo s mýdlovým roztokem.

Na koberci se může objevit krvavé skvrny. Vzhledem k tomu, že jsou snadno smýt oděv studenou vodou. Rovněž by měly být použity při čištění koberců z takových míst. Kdyby prisohnut skvrny, musí dát mokrý hadr, který zjemňuje a absorbovat krev. Poté otřete mokré koberec kartáč.

Některé mladé ženy v domácnosti dojde ke ztrátě oznámení na koberci přilepená k němu vosku, parafínu nebo žvýkačky, což není snadno odstranit, pokud nevíte, jak to udělat správně. Rychle a snadno vyčistit koberec z nich, je nutné je zmrazit s použitím ledový obklad.

Se ukázalo jako výborný prostředek směs jedné čajové lžičky mýdla, jako jsou lžíce a ocet litrů teplé vody. Tato dávka může vyčistit koberec před skvrnami tvořených rozlitým salát, pet moči nebo dítě, čokoláda, ovoce. To by mělo být provedeno okamžitě, zatímco čerstvé skvrny.

Je-li kočka nebo pes, je třeba vyčistit koberec na jejich kožešinu. Po procházce podél koberec s vysavačem, je vhodné, aby se navíjí na straně pásky a lepicí strana pečlivě kontrolovat povrch povlaku: zbývající vlasy na to nutně držet na pásku.

Jak čistit koberec s octem doma: krok za krokem

Ocet je jedním z nejúčinnějších složek použitých pro čištění koberců. Jak čistit koberec s octem doma? Existuje nejméně pět argumentů, aby se ji používat:

• jemné na koberci;

A • odstraňování nečistot a skvrn.

Jedním z receptů na bázi octa lze nazvat univerzální.

Aby byla připravena, budete potřebovat:

• půl lžíce octa;

• jednu polévkovou lžíci jedlé sody;

• stejné promytí lžíce prášek.

Všechny tyto složky jsou smíchány v jednom litru horké vody v opatření. Prášek se přidá a směs se nastříká na celý povrch koberce, který se potom vyčistí hadříkem.

Druhý způsob, jak vyčistit koberec s octem doma je považována za specializovanou. Prostředek vyrobený z navrhovaného předpisu, které jsou určeny i pro odstraňování skvrn. To bude vyžadovat:

• Jednu polévkovou lžíci octa;

• lžička drcený mýdlo.

To vše se vlije do jednoho litru vody a promíchá se. Prostředek se aplikuje na místo, (to je žádoucí, aby se tak dlouho, jak je to čerstvá) a po určité době se koberec čistit houbou nebo měkkým kartáčem.

Pokud se skvrny na koberci vyschne, můžete použít tuto možnost: zředit ocet ve čtyřech nebo pěti díly vody, aplikované na kontaminaci. Po tom prosakovat papírových ručníků. Když je vše suché, zapněte vysavač.

Ti, kteří používají tyto recepty, je velmi dobré říci o čištění vlastnosti kompozic na bázi octa: koberec vypadá jako nový.

Můžete si připravit řešení velice jednoduché: v malé pánve naplněné litru vody, do které přidáte lžíci octa. Tlumící řešení kartáč, čistý koberec. Při čištění koberců ocet doma je lepší používat gumové rukavice pro ochranu rukou. Po vyčištění koberce lze sušit na ulici.

Zkušení lidé se doporučuje nepoužívat ocet pro čištění koberců, ze syntetických vláken.

Jak vyčistit koberce sodu doma: krok za krokem

Jedlá soda má v kuchyni každé domácnosti. Vyčistit koberec s ním - to není jen jednoduchý a cenově dostupný způsob, ale také efektivní.

Než začnete čistit soda koberec, je nutné ověřit, zda to nebude měnit barvu koberce. Chcete-li to provést, vyberte malou oblast. Není-li ke změně barvy, je možné zahájit proces čištění celý koberec.

K čištění koberců soda doma, máte asi pět litrů teplé vody pro rozpuštění půl šálku jedlé sody. Pomocí spreje, stříkat roztok skrz koberec. Pokud takové zařízení tak neučiníte, může to být jiný způsob, jak rovnoměrně kapaliny na koberec, ale ne jeho povrch příliš silně navlhčit. To je důležité zejména v případě, koberce s dlouhým vlasem.

Třicet nebo čtyřicet minut soda bude stačit:

• vyčistit kontaminace;

• odstranění zápachu;

• zlepšit barvu rozsahu koberců.

Po ukončení procesu čištění lze použít vysavač.

Jak jinak lze vyčistit soda koberec doma? To lze provést suchým způsobem. Pro tento účel je nutné, jednoduše rozptýlit rovnoměrně po koberci a jemně třít suchým hadrem v sody koberec. Po nějaké době se soda můžete sbírat stejný vysavač. Dosažený účinek je tak prakticky stejné jako u prvního způsobu.

Jedlá soda, je výhodné, protože to je vždy po ruce, a zcela neškodná, nelze říci o chemických látkách.

Jak čistit koberce doma a že to nekazí

Získání čištění koberců, je třeba mít na paměti, co to může být čištěny, a to, co - ne.

Existují speciální zařízení pro tyto účely, které se prodávají v obchodech, a nejsou tam žádné kontraindikace. Koberce lze čistit detergentu na mytí nádobí, mýdlovým roztokem, směsí škrobu a soli, šampony, soda, ocet řešení.

Koberce nelze vyčistit bělící činidla nebo prostředky určené pro čištění toalet a umyvadel, chemikálie, neředí vodou, prostředky pro čištění interiéru vozidla.

Aby nedošlo k zkazit koberec pomocí metody chemické čištění, je důležité, aby ho opakovaně evakuováno. Toto pečlivé zacházení se zcela odstranit zbytky z krytu piloty nebo jiné sodové absorbující prášek.

Po mokré čištění je třeba vysušit koberec nebo jiné podlahové krytiny tohoto typu. Používat staré noviny nebo široký čisté listy, lisování vlastní váhu k urychlení procesu sušení.

V televizi často inzerují „Vanish9raquo;. Tady to rozhodně neuškodí. Využijte z nich. Vyčistit koberec šamponu to, nezapomeňte, že pěna koberec čistší, namísto samotné kapaliny. Pečlivě si přečtěte pokyny. Recept je následující: a uzávěr šampon nalije 9-10 čepice teplá voda, vše, co je šlehaný na hustou pěnu. Můžete to udělat s houbou. Měla stejný štětec nebo pěna se aplikuje na koberec. Proces pomalého usazování pěny absorbuje nečistoty. Pro rychlé sušení otevřít okna. Poté opatrně vysát koberec.

Existuje mnoho výhod koberec. Ale jejich schopnost přilákat a usazovat prach pravidelně dělá se o ně postarat. Alespoň jednou týdně je třeba čistit koberce vysavačem. V zimě užitečné posílá prachu na sněhu. A za použití výše uvedené metody čištění koberců, budete prodloužit životnost těchto užitečných a potřebných produktů in-house, dělá pohodlnější život.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Jak čistit koberec doma: efektivní způsoby užitečná doporučení

Dnes, téměř každý dům má koberec. Tento produkt se stal alternativou k podlahové vytápění. Nicméně, každý z nás musí uvědomit, že dříve nebo později začnou objevovat skvrny a špínu. Po přečtení tohoto článku se dozvíte, jak snadné je vyčistit koberec doma.

Hlavní doporučení pro podlahové péče

Na koberec co nejvíce déle udržet jas barev, velikosti a nádhery hromady je nutno dodržovat několik jednoduchých pravidel. Je nemožné, aby ji ležel na zemi, neměl čas vyschnout po mokrém čištění. Čas od času je nutno otočit na koberec, mění svou polohu tak, aby to bylo možné, aby se zabránilo tření, kde je vystavena největšímu mechanickému namáhání. Pod nohy stojící na to těžký nábytek skříně, je žádoucí, aby měkkou gumu.

Pokud se na povrchu výrobku se objevil nosit, můžete se jich zbavit pomocí závitu vhodného odstínu. Šít by mělo být na špatné straně, a smyčky, které zůstaly na čelní ploše je třeba pečlivě řez. Dále se doporučuje podlahové krytiny ji pravidelně čistit. V letních měsících je možné větrat a uvolnit nahromaděný prach v zimě mohou být léčeny nebo hliněném povrchu s čerstvým sněhem.

Jak víte, že je čas vyčistit koberce?

Mnozí z nás se mylně domnívají, že podlaha jen tolik, aby pravidelně vysávat. Nicméně, zdroje znečištění, není jen obyčejný prach. Proto ti, kteří nevědí, jak k čištění koberců doma, musíte se naučit rozpoznat varovné signály, že je třeba pro tento postup.

Takže čištění podlahy by měla být provedena v případě, že:

 • na výrobku nahromaděné dostatečné množství prachu;
 • na jeho povrch bylo víno, čokoláda nebo mastné skvrny;
 • od něho začali přicházet není příliš příjemné aroma.

V případě, že domácí zvířata nejsou, nejsou zvyklí na záchod, to je nejlepší odstranit koberec na podlaze v předstihu. V opačném případě pak musí vzít do čistírny.

Stručný přehled populárních detergentů

Před rychle vyčistit koberec doma, je důležité zvolit efektivní prášek. Dnes, mnoho výrobců, kteří vyrábějí všechny druhy domácích chemických čisticích prostředků, poradí s téměř jakýmkoliv znečištěním.

Takže v poměrně populární a efektivní prášku „Sanlyuks9rdquo; Neobsahuje žádné škodlivé látky. Proniká hluboko mezi vlákna koberce jsou částice dokonale odstranit všechny nečistoty.

Karcher, která se skládá z ekologicky šetrných komponentů, poradí s čištění koberců a čalouněného nábytku. Princip fungování tohoto nástroje je, že pěna proniká do tkaniny podlahové krytiny, vysušení, se přemění na krystalický prášek, snadno odstranit vysavačem.

Čističi Spot Lifter je široce používán nejen na mokru, ale i v běžném čištění. Je ideální pro všechny typy podlahových krytin.

To je jeden z nejjednodušších a bezpečných způsobech odstraňování všech druhů znečištění. Ti, kteří nevědí, jak vyčistit koberec v podmínkách domácí limonády bude jistě zajímavé zjistit, co to znamená dokonale pohlcuje pachy a absorbuje prach a nečistoty. Pro podlahy získal počáteční čistý vzhled v místě kontaminace potřebného rozptýlit stejnoměrné vrstvy sody a jemně třel suchým hadrem. O půl hodiny později si můžete vysát koberec.

Tam je další alternativní způsob čištění pomocí tohoto nástroje. Před čištěním koberců doma, půl šálku jedlé sody by mělo být rozpuštěno v pěti litrů teplé vody. Výsledná kapalina se rozstřikuje rovnoměrně na povrch výrobku se sprejem a ponechána po dobu půl hodiny. Po uplynutí této doby musí být povrch vysát koberec.

Jak snadno se čistí koberce v domácnosti?

Způsoby odstraňování nečistot z povrchu podlahy jsou tak různorodé, že každá žena může snadno vybrat ten, který jí vyhovuje. Jedním z nejpopulárnějších a efektivní způsoby čištění, se považuje za použití soli, piliny nebo otruby. Všichni dobře vycházet se všemi typy znečištění. Avšak každý, kdo chce zjistit, zda je možné čistit koberce doma, třeba mít na paměti, že tato metoda nemůže být použita na produkty s dlouhým vlasem.

Před posypeme solí na povrchu podlahové krytiny, je třeba správně jasné. Tato jednoduchá manipulace umožní, aby se dosáhlo maximálního účinku a zabrání rozmazání. Rozptýlené na paláci jedním z výše uvedených látek, je třeba jemně třít hromadu vlhkým kartáčem. Po nějakém čase, je třeba smést sůl třísek, pilin nebo otruby průhledný lak. V důsledku tohoto jednoduchého postupu bude produkt získat svěží vzhled.

Jak a čím čistit koberec před skvrnami doma?

Káva a čaj by měla být lépe, jakmile budou k dispozici odstranit. Toto může být provedeno za použití roztoku mýdla nebo glycerol.

Čerstvé krevní skvrny doporučuje zamyt studenou vodu. Kdyby se podařilo vyschnout, že je třeba předem změkčit vlhkým hadříkem.

Skvrny čokolády, ovocný salát, nebo mohou být odstraněny za použití speciální detergentní směsi. Pro její přípravu je třeba vzít mýdlo, rozpustit v litru teplé vody a přidejte lžičku octa.

Vosk a pryskyřice se odstraní z povrchu koberců kusu ledu, zabalené v plastovém sáčku. Jeho drží na místě, dokud se ztvrdne, a pak se odstraní z hromady mechanickými prostředky.

Odstraňování nečistot se sněhem

Tato metoda může být použita v zimě. Ti, kteří nevědí, jak vyčistit koberec doma, stačí počkat, až spadne sníh, a učinit z něj svůj palác. Spolu s bahna z mražené výrobky zmizí všechny parazity, kteří nahromaděné v hromadě s prachem.

Předtím, než je nutné najít místo startu manipulace, v němž se nachází čistý vrstva sněhu. Odložila koberec hromadu by měl správně pat nalepit na něm. Po další půlhodině, je žádoucí, aby se udržela v této poloze. Po uplynutí této doby by měl být otočit koberec a kartáčem nebo koštětem smést se, že je špinavý sníh. Pak budete muset pověsit produkt na nadpraží a pečlivě zaklepat, jak se zbavit zbytků prachu. Domy je třeba šířit koberec na podlaze a čekat na to, až zcela vyschnout. Je vhodné, aby chodit na mokré paláci jako jeho zdřímnutí rychle zmačkat.

Světlé a tmavé podlahy

Ti, kteří již přišel na to, jak vyčistit koberec doma, to je užitečné vědět, že výrobky s lehkým zdřímnutí nesmí být zacházeno s citronovou šťávou. Tato opatření mohou způsobit nežádoucí žluť. Čištění koberců je lepší použít silný roztok, připravený na bázi mýdla hoblin. Potřebují vyprat nejšpinavější místa.

Pro ty, kteří chtějí rychlé výsledky, doporučujeme použít „Vanishem9rdquo;. Jedná se o efektivní způsob, aby co nejdříve vyčistit koberec.

Pokud jde o tmavé podlahy, se nedoporučuje k léčbě škrob a bramborový sodu. Vzhledem k tomu, všechny tyto nástroje zanechávají pruhy, zbavit se, že je velmi problematické. Nečistoty z těchto produktů by měla být v ideálním případě ředí vodou s amoniakem. Tento materiál nejen vám umožní rychle odstranit nečistoty a prach, ale také změkčit hromadu.

Koberce syntetických a přírodních materiálů

Výrobky z umělých hromady není příliš náročná na údržbu. Oni nezmizí na slunci a neztrácejí svůj původní jas barev. Koberce syntetické dostatečně vysávat dvakrát týdně a rozsah znečištění rukojeti kartáčku ponoří do roztoku uhličitanu sodného.

Podlahové krytiny z přírodních materiálů, vyžadují pečlivé zacházení. Tak, hedvábné koberce bez vyplachování vlhkost by měly být čištěny pomocí vysavače. Kožešiny a vlnu lze léčit měkkým kartáčkem a jedlé sody.

Přírodní vlákna jsou náchylnější k různým zamořením. Když nadměrné koncentrace prachu mohou zaútočit na krtka, a když se často provádí mokré čištění jim začíná objevovat plíseň nebo houba.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

91 − = 83