Jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu z tuku uvnitř

Jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu z tuku uvnitř

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rychle a efektivně vyčistit mikrovlnnou troubu doma

Mikrovlnná trouba nenahraditelný v kuchyni. Používá se pro ohřev potravin, rozmrazování a vaření. Nedostatek mikrovlnné troubě - k rychlému znečištění a obtíže při odstraňování tuku z povrchu. Jak vyčistit mikrovlnnou troubu, ve kterém mohou být použity nástroje a metody pro rychlé a bezpečné čištění?

Rychle a efektivně umýt vnitřek mikrovlnné trouby pomůže několik jednoduchých pravidel:

 • K čištění používejte mikrovlnnou parní efekt - bude rozpouštět dlouhotrvající kusy tuku, což usnadňuje jejich odstranění.
 • Nepoužívat abraziva, drátěnku nebo jiné předměty, které mohou poškodit povrch mikrovlnné trouby.
 • před samotným čištěním vlhkou houbou odpojte mikrovlnnou troubu. Nepoužívejte velké množství vody nebo těžce vlhkým hadříkem, aby se zabránilo pronikání vlhkosti citlivý komponent.
 • Začít s čistícím kroužkem a čištění skleněných desek, a potom promývá horní mřížky, koncové stěny a dveře.
 • Pro dosažení maximálního efektu použít dodatečné prostředky - citron, ocet, jedlá soda, nebo speciální čisticí prostředky pro domácnost.
 • Pravidelně čistěte mikrovlnná trouba, alespoň jednou týdně s pravidelným používáním 2 krát měsíčně v přerušovaném provozu. Pro ochranu stěny mikrovlnná trouba z potravin postříkání a mastnoty, použít speciální plastovou krytku při ohřevu nebo ohřevu potravin.

Citronová šťáva, kyselina citronová nebo

Clear mikrovlnná pomůže citron, její šťávy nebo kyseliny citrónové. Tato metoda vrací nejen původní čistoty, ale také aktualizovat mikrovlnnou troubu.

Připraví se kontejner, který může být použit v mikrovlnné troubě. Nalije do 0,5 litru vody a přidá se jeden paket kyseliny citrónové nebo 4 lžíce. l. citronovou šťávou a vymačkané citrusové. Umístěte mísu do mikrovlnné trouby, zvolte režim s maximálním výkonem a zapnout dobu 3-10 minut (přesný čas závisí na stupni znečištění). Několik minut po vypnutí, otřete vnitřek trouby vlhkou houbou.

Obdobným způsobem se může čistit citronovou mikrovlnná trouba, namočenou ve vodě nebo jiných řešení založených na citrusových plodů - pomeranče a grapefruitu.

Nezapomeňte, kyselina citrónová, není vhodný pro časté použití v mikrovlnné troubě se smaltovaným povrchem.

Jedlé sody také vhodný pro čištění vnitřního povrchu mikrovlnné trouby. Malé částice hmoty se usadí na stěnách nahromadění kondenzátu a rozpustit mastnotu nebo nečistoty. Pro přípravu postup hluboké nádobí, ve které činí roztok 450 ml vody a 1 polévková lžíce. l. soda. Nádoba se umístí do mikrovlnné trouby, nastavit maximální výkon a zapnutí mikrovlnné troubě po dobu 10 minut. Po dokončení předehřátí čekání signálu pro dalších 5 minut a bez otevření dveří, a potom vypláchne vnitřek mikrovlnné trouby vlhkou houbou nebo hadrem.

Jak čistit troubu od vodního kamene a tuku?

Odstranit nepříjemný zápach z chladničky

Pravidla pro výběr mikrovlnku doma

K odstranění nečistot z vnitřku mikrovlnné troubě lze použít sousto. Tato metoda rychle a efektivně přispět k odstranění tuku. Tento postup je doprovází nepříjemný zápach octa, který se však rychle zmizí po očištění.

K čištění mikrovlnnou troubu do mísy nalít 0,5 litru vody a přidat 1 hodinu. L. ocet nebo 2 polévkové lžíce. l. ocet. Kapacita se roztok vložen do mikrovlnné trouby a zapnout dobu 5-15 minut, v závislosti na délce a množství znečištění. Po parní lázni, aby se odstranily všechny mokrou houbou

Rychle a efektivně zvládnout znečištění uvnitř mikrovlnné trouby může Mýdlo na praní. Pěnu jim malý mokrou houbu a otřete celý povrch mikrovlnné trouby. Odjet na chvíli, pak se odebere roztok mýdla a rozpustit nečistoty čistým vlhkým hadříkem. Pokud máte špatný vyčistění topeniště stěny z mýdla, první použití může způsobit nepříjemný zápach spáleniny.

Clear mikrovlnná pomůže domácí prostředky. Připraví se prostředek pro mytí nádobí (Víla, Gala a kol.), Vodou a měkkou houbu. Na vlhkou žínku zmáčknout malé množství peněz a vytlačit z něj několikrát, dokud pěnivý vzhledu. Naplnili houbu do mikrovlnné trouby a zapnout při maximálním výkonu po dobu 20-30 sekund, pak umyjte troubu dovnitř.

Vyčistit mikrovlnnou troubu a můžete použít specializované nástroje, které jsou vyráběny v mnoha společnostmi pro výrobu zařízení. Použijte sprej nebo gel v souladu s pokyny na obalu.

Zbavit nečistot v mikrovlnné troubě a pomůže osvěžit snadné čištění pomocí domácích pracích nebo lidových metod. Aby provoz mikrovlnné trouby a účinně odstranit všechny stopy tuku a potravin, využít saunu účinek, který bude schopen upevnit další komponenty, jako je například, citron, soda nebo ocet. Dodržování základních pokynů a nezapomeňte na bezpečnostní předpisy pro ochranu životního prostředí spotřebičů.

Jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu z tuku uvnitř

Sdílet tajemství, jak k čištění mikrovlnné nepoddajných vystříknutí tuku a tekutin.

Rychle vyčistit mikrovlnnou troubu uvnitř tuku v několika způsoby, ale je třeba zvolit nejšetrnější opatření. Dodržení této podmínky bude bránit ochrannou vrstvu fixační jednotky před poškozením a poškrábáním a přispěje k hladkému fungování kuchyňského pomocníka pro mnoho let.

5 bezpečnostní opatření je třeba mít na paměti!

 1. Před čištěním mikrovlnnou troubu, je nutné jej odpojit od elektrické sítě vytažením zástrčky ze zásuvky.
 2. Nikdy nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky nebo kovové drátěnky a štětce.
 3. Pokusit se vyčistit mikrovlnnou troubu, za použití minimálního množství vody, aby se zabránilo nežádoucímu nalít vlhkost citlivé součásti zařízení.
 4. K čištění vnitřní i vnější části mikrovlnné trouby nepoužívejte agresivní chemikálie v domácnosti.
 5. By se neměl pokoušet demontovat systém sami, a to iv případě, špína dostala dovnitř.

Čisticí prostředky pro domácnost

Většina společností specializující se na výrobu domácích chemikálií, produkovat hotové výrobky pro čistění mikrovlnné trouby. Oni jsou obvykle nabízeny ve formě spreje. Podmínky a způsob použití jsou uvedena na každém obalu, ale obvykle tento proces je snížena na poměrně jednoduchý postup.

K čištění vnitřku přístroje, dáte spreje na stěnách a dně pece, nechte několik minut, a pak vytřete všechny povrchy první mokré a poté osušte měkkým hadříkem.

Typicky, výrobce doporučuje použít prostředky opatrně, aby se zabránilo kapalina nebo gel na mřížce pokrývající magnetronu.

Ale šetrné a šetrné domácnosti, víte, že můžete snadno provést bez zakoupení speciálních chemikálií pro domácnost a čištění kuchyňského pomocníka, ne méně efektivních způsobů.

Pet triky: nástroje, které jsou vždy po ruce

Rychle a snadno vyčistit vnitřek mikrovlnné existují nejméně 5 způsoby, jak doma:

 • čerstvé citrus: citron, pomeranč, vápno, grapefruit;
 • kyselina citrónová;
 • ocet;
 • soda;
 • Mýdlo na praní.

Nejpříjemnější prvního způsobu. Kromě čištění povrchu trouby, jste aromatiziruete vzduch uvnitř, a to i v kuchyni. Budete potřebovat jeden velký nebo dva malé citrusové plody. Musejí být nakrájíme na kousky (bez ohledu na to, jaký tvar a velikost), umístit do vhodné nádoby a nalít sklenici vody. Schopnost dát do mikrovlnné trouby a zapnutí přístroje, nastavení maximálního výkonu.

pec provozní doba - od 5 do 20 minut. Po dokončení procesu neodebere uzávěru z kontejneru jednou citronu, nechte stát v. Pak spotřebič odpojit od sítě, odstraněním zástrčku, musí! Vyzbrojit měkkou houbou a suchým savým hadříkem a dostat se do poslední etapy. Za prvé, budete odnášet změklé nečistot a mastnoty s houbou, a pak už jen otřít do sucha.

Můžete mimochodem, vyčistěte celé zařízení je oranžová nebo citron, ale jen nakrájené na malé kousky kůry. Bota krusty významně neliší od čištění nakrájené celé ovoce. Účinek neklesla, a přidá se aroma.

Může nahradit čerstvou kyselinu citrónovou citrusů. Namísto nasekané aromatické ovoce si umístit do nádoby pece s roztokem kyseliny citrónové, 25 g (1 standardní sáček) ve 250 ml vody.

kyselina citrónová vyčistit mikrovlnnou troubu od mastnot a nečistot, můžete také snadno a rychle, stejně jako čerstvé citrony, ale chuť nebude fungovat.

Ale to nebude mít žádný ostrý zápach, který nastane, když se rozhodnete pro čištění vnitřku mikrovlnné octa namísto kyseliny citrónové. Doma, čisté s octem má pouze s dobrou ventilací nebo výpisu z vysoce kvalitní. ocet pár účinně působí na sušené tuk, ale vůně ... Nicméně, můžete vyčistit mikrovlnnou troubu a tímto způsobem, je-li jiné možnosti nebyly k dispozici.

Dalším způsobem, jak vyčistit mikrovlnnou troubu před znečištěním v domácnosti - roztokem sody. Nalít do nádoby sklenice vody, zamíchejte lžíci jedlé sody a umožňují, aby se přístroj běžet při vysokém výkonu po dobu 15-20 minut. Pak stírání jako v předchozích provedeních.

Na závěr chci připomenout staré, dobré a spolehlivé ekonomické mýdlo. Jde o to, že se liší v takové ošklivé nahnědlé barvy a hrubé zápach. Nezaslouženě zapomněli produkt obdivuhodně s mnoha domácími znečištění.

K čištění mikrovlnná trouba mýdlo, pěnu to, nebo prostě mají dobrou pěnivost jim měkkým hadříkem. Otřete povrchy uvnitř mikrovlnné trouby a necháme několik minut. Poté odstraňte zbytky mýdla spolu s nečistotami otřením všech povrchů s vlhkým několikrát houbou nebo hadrem. Možná, že po usušení, mikrovlnná trouba, kdy bude prvním zapnutí dojít k mírnému zápach hořící organické, ale to je, pokud nemáte čisté, odstraňte mýdlo ze stěn.

Aby nemusel často čistit vnitřní povrchy postřikem a tukové kuličky zahrnovat výrobky se speciálními plastovými krytkami nebo pergamen.

Stejně jako recept, sdílet je se svými přáteli ve své oblíbené sociální síti.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu po dobu 5 minut

Rychle připravit téměř každé jídlo, a pokud je to nutné, k rozmrazování potravin - to je to, co je výhoda elektrického zařízení s názvem „MV“. Když v kuchyni je tento druh domácích spotřebičů, v čase vzniká zákonitě otázka: jak vyčistit mikrovlnnou troubu po dobu 5 minut? Vracet často používané pro domácnost spotřebiče správnou formu, strávit pár minut, to je absolutně neměl být příliš velký problém, budeme muset znát několik osvědčených způsobů.

Jak umýt tuk uvnitř mikrovlnné trouby

Zbytky potravin a vrstvou tuku na vnitřních stěnách mikrovlnce - tento vzor je pozorován elektrické držáky spotřebičů, kdy se opět otevře své dveře. Použití tohoto druhu domácích spotřebičů na denní bázi, nezapomeňte, že čas od času z mikrovlnné trouby by měly být čištěny ulpívání tuku. K tomu, existují dva způsoby: koupit speciální nástroj pro ukládání a používat ji v souladu s pokyny výrobce, druhý způsob - způsoby pro domácnost, ve kterém výsledek je méně efektivní, ale to pomáhá šetřit peníze.

Home způsob, jak rychle vyčistit povrch keramické stěny mikrovlnné trouby zálohy pomáhá ocet. Jako kyselina citronová, zároveň Odstraňuje nepříjemný zápach, rez, a vyčistit mikrovlnnou troubu, je nutné, aby řešení. Kontejner, který je pak vloží do pece, se rozpustí 1 polévková lžíce. ocet ve 200 ml vody, nastavit doba trvání je ne více než 7 minut a čekat. Je-li přístroj vypnout, vezměte vlhký hadřík a držet ji přes zdi, odstranění plaku tuk a kousky potravy.

Omyjte vnitřku mikrovlnné trouby svítit, že se opět svítilo čistota získá za použití citron. Tak užitečné jako šťávy a kůry z citrusových plodů stromu, není tak účinný, a kyseliny citrónové. Pro přípravu roztoku v nádrži musí být smíchán s 200-250 ml vody, tři polévkové lžíce citrónové šťávy, nebo ji nahradit dvojicí lžíce kyseliny citronové, důkladně a místo míchá, nekrytá, do pece. Během pěti minut při působení vln řešení se vypaří a zahrnuje stěnu, pak tam bude jen otřít vlhkým hadříkem.

Dalším účinným způsobem, jak doma tak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu po dobu 5 minut, zahrnuje použití sody. Univerzální nástroj, který se často používá k mytí nádobí nebo desky, dobře vyrovnat se s tukem, a zároveň dezinfikuje povrch. Roztok se připraví následujícím způsobem: 1 polévková lžíce sody na 2 šálky vody. Pohár byl umístěn uvnitř mikrovlnné trouby patří maximální výkonný režim, nechte čisticí roztok po dobu 5 minut. V některých případech je třeba postup opakovat, dokud je ocel na vnitřní straně nebude opět zářit.

Jak odstranit zápach z mikrovlnné trouby

S vůní hoření, je-li při přípravě jídel nebo při zahřátí, jste zašel příliš daleko s časovačem pomoci všem stejným způsobem jako doma. Volitelný vynaložené na nákup speciálních čisticích prostředků pro domácnost chemikálie, je třeba se podívat do kuchyňské skříňky a našel tam: ocet nebo kyselinu citrónovou, sodu a některé další druhy výrobků, které mohou být užitečné.

Pomáhají vyčistit mikrovlnné stěn zářit, a zároveň odstranit zápach. Existují však i jiné možnosti, které budou mít prospěch z toho, že by museli umýt. Jednou z možností - káva, neutralizovat jakoukoliv vůni. Ideální možností je použít přírodní, čerstvé vařil nápoj. Připraví se trochu více, než je obvyklá dávka: odlije trochu, bez přidání cukru, a třít stěny spotřebiče pro domácnost. Tato procedura bude trvat méně než minutu, a po několika hodinách jen opláchnout řešení.

Užitečné, jak se zbavit vnitřního prostoru mikrovlnných pachů stala sůl a uhlí. Pokud použijete sůl, přístroj nemá ani zahrnout, je pouze nutné nalít čtyři nebo pět lžic víkem, dát do 10 hodin a zavřel za sebou dveře pevně. Sol během této doby neutralizuje pachy. Obdobně je i aktivní uhlí: rozdrtit 6-7 tablety v noci dát do mikrovlnné trouby a ráno se nechat otevřené nádobě. Zápach nebude žádný náznak.

Video, jak se umýt mikrovlnku doma

Vždy být naprosto jasné, mikrovlnná trouba schopné pouze v jednom případě: pokud nechcete používat. V případě, že elektrický přístroj pro zamýšlený účel, je třeba vyprat. Mastné plaketa na stěnách, se zbytky z vaření, ohřívání nebo rozmrazování potravin samy o sobě nezmizí, ale se správným přístupem z nich bude u konce. Co a jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu po dobu 5 minut? O nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak očistit domácí spotřebiče doma vysvětluje více v následujícím videu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 4 =