Jak se dělá dobře v zemi, vlastníma rukama

Jak se dělá dobře v zemi, vlastníma rukama

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak se dělá dobře v zemi, vlastníma rukama

Dobře v zemi, vyráběn ručně, - pýchu každého majitele. Wells často vzpřímeně, a to iv případě, že dům má voda - jen na ozdobu oblasti. Samozřejmě, že stavba studny není možné v každém území, někdy aquifer je příliš hluboká, a pak je třeba vyvrtat studnu. Naučte se, jak dělat dobře vlastníma rukama, aby se zjistilo fotografie všech fázích výstavby a získat odborné poradenství, co můžete při čtení tohoto článku.

Dříve, když zlepšení studny byl předměstské oblasti prostě nutností. V současné době, kromě své hlavní funkce, stejně, postavené vlastníma rukama, a to se stalo nedílnou součástí návrhu na šířku.

Budování lepší start na podzim, kdy je hladina vody je nejnižší úroveň. Samozřejmě, než budete dělat dobře na svém letním chatě, je třeba, aby malé stránky studijní oblasti a určit hloubku aquifer. Jsou-li u stávajících studní, problém je zjednodušeno.

Nejspolehlivějším způsobem, jak najít vodu je průzkumné vrty. V případě, že výsledek studie zjistila, že aquifer se nachází v hloubce menší než 20 m, můžete bezpečně pokračovat s výstavbou.

Stavba studny s vlastníma rukama: položení prstenů

Tak, jak to udělat dobře s jejich vlastních rukou, a to nejen poskytovat čistou vodu, zemědělství, ale také zkrášlit stránky? Nejvíce obyčejný design je dobře železobetonové prstence.

Podívejte se na obrázek, jak to udělat dobře: je první kroužek umístěn ve vyhloubené jámě další - vynechat prsten. Z pod spodním kruhu vybrané země - a kruhy sestupovat vlastní vahou. Čímž se zvyšuje sloupec do vodonosné vrstvy. Aproximace je určen pro vodní nádrží, označeného chlazení - teplota vzduchu v jímce klesne na 1-2 stupňů, na šachtové stěny objeví mini fontanelami.

Při stavbě vrtu, není neobvyklé, že narazí na tzv vadose - podzemní vody se nachází v relativně malé hloubce tvorby vodě odolný. Pro vodní vadose obvykle nepoužívají, protože nemá čas, prosakovala půdu očistit od nečistot.

Při tunelování hřídele izolovat jeho jednou nebo dvěma nižšími spoj mezi kroužky je vložen do roztoku. příjem vody zespodu. Po řešení chytit, pit výkopu pokračuje. Aquifer je obvykle nastavit v rozmezí jednoho až dvou kruhů.

Poté se všechna zbývající vložen do spoje roztoku s přídavkem vodního skla, koberec dno studny vrstvy výšky štěrku 20-30 cm (5-25 cm), frakce, které budou sloužit jako filtr pro vstupní vody. Mezikruží je naplněna štěrkem a pískem, jílem podbíjel seshora, aby se zabránilo vstupu do dobře deštěm a tát vody.

Horní kroužek umístěný nad úrovní terénu, aby byl chráněn před sněhem a bláta. Hydroizolace spoj mezi horním prstencem a celý sloupec se provede pečlivě.

Jakmile hladina vody ve studni bude stačit ponořit typ čerpadla „malý chlapec“, mělo by být několikrát, aby se čerpání vody do „setřást“ studny.

Jak udělat dobře v zemi, vlastníma rukama (s fotografiemi): konstrukce vrtu

V další fázi, jak to udělat dobře v zemi, - výstavba vrtu. Nejúčinněji vypadat studny, horní část (hlava část), který je orámován v dřevěném rámu.

Poznámka na fotografii dobře s vlastníma rukama: rám tedy může být sestaven kolem horní části betonového prstence. V důsledku vrtu je nejen funkční, ale také dekorativním prvkem v krajině design svých stránek.

Pro konstrukci vrtu studny jako dřevěném rámu, budete potřebovat desky 30-40 mm tlusté, kulatiny nebo kulatiny o průměru 180-220 mm. Místo toho, aby protokoly, můžete také použít sekci bar cca 150x150 mm.

Připravte si materiál. Pokud máte co do činění s lesní kulatiny, v tomto případě je třeba vyčistit kůry, broušené, odstranění uzlů a zacházet s antiseptické. Protokoly pak je třeba řadit vzestupně průměr, protože spodní korun log půjde do lesa větší průměr než horní. Pokud jste se rozhodli pro kulatiny nebo řeziva, jsou také lépe zvládat antiseptické. Ať je to žádoucí, i když jste přesvědčeni, že toto již bylo provedeno na pracovišti.

Chcete-li dobře, v této oblasti, označte polohu a velikost srubu na zemi. Ve všech prostoru budoucí stavby odstranění nečistoty do hloubky nejméně 150 mm. Vyplnit výsledný pit vrstvu štěrku, štěrk nebo oblázky a utěsnit ji. Na vrcholu kamennou „polštář“, je žádoucí, aby nalít beton a po vytvrzení uspořádat hydroizolace několika vrstev střešního materiálu.

Řez klád nebo dřeva polotovaru na požadované délky. Je třeba mít na paměti, že světlá výška je obvykle o velikosti 1000 x 1000 mm do 1500? 1500 mm. Počet obrobků závisí na průměru (tloušťka) použitého materiálu, že - výška překladu by měl být rozšířen nad povrchem asi o 750 mm.

Při sestavování kostry třeba poznamenat, že mezi mnoha typů osekávání v praxi nejčastěji používané jsou 2 způsoby - „v šálku“ a „tlapky“. Při řezání „v šálku“ konce (reziduum) přihlásí ve prospěch stěnách rámce. Proto je tento typ je někdy označován jako sekání „pozůstatek.“ Konce kulatiny často působí mimo úhel kostry asi 200 - 300 milimetrů.

Technologie řezání stěny „tlapku“ (někdy se tento druh těžby je také nazýván „roh“), se vyznačuje tím, že se dřevo nepřesahuje rozích srubu. Konce protokolů v rozích spojených skrytým zubu (tlapky).

Způsob sloučenina dřevo „v půl strom“ je to, že Timbers rohy na horní nebo dolní korunky odstraní polovinu své tloušťky.

Při stavbě studny s rukama na hydroizolační vrstva po obvodu v upraveném místě put léčeni antiseptické nebo asfaltových desek. Wells montáž špička začíná s umístěním první (účetní) okraj silnějších klád pod vytesanými. Pak se postupně provádí konečnou montáž ráfků.

Chcete-li rám byl stabilnější, doporučuje se přihlásí každý kruh je odkaz na zvláštní kulaté nebo pravoúhlé kolíky - kolíčky. Před jejich instalaci v protokolu provrtá vertikální otvor s částečným záchytu podkladové dřeva ráfku. Nägeli ucpané otvory v předstihu. Missed nagelja zbývající část je řez v rovině s rovinou dřeva s dlátem.

Nyní, když víte, jak to udělat dobře, pokrývají všechny dřevěné části s několika vrstvami toner nebo bezbarvým lakem.

Přes dobře nastavenou dřevěné dveře s kovovou rukojetí. Je připojen k bráně řetězu nebo lana a kravatu kbelík.

Jak lze vidět na fotografii, jamky v zemi, postavené vlastníma rukama - to je nejen funkční, ale také velmi krásné budovy!

Vrtání studny v blízkosti svého domu

Často jamky neumožňují vodu z hlubokých zvodní s vysoce kvalitní vody, a mnoho z nich nyní dávají přednost dobře. Konstrukce vrtu v hloubce 30 m nebo více. Mohou být použity k vyzvednutí nejen podzemní vody, ale také leží hlouběji, který umožňuje získat vysoce kvalitní pitnou vodu. Způsob rovněž zahrnuje struktury vrtání vrtu, zařízení potrubí a filtrů, a čerpání instalace čerpadla. V závislosti na hloubce podzemní vody, a na povaze jeho struktura překrývajících hornin dobře může mít jinou strukturu a jinou vodu přijímací jednotku stranu. Tam je spousta ručních vrtacích metod, ale všechny vyžadují speciální zařízení, nářadí a příslušenství, takže pro tuto práci je nejlepší přizvat odborníky.

No ruce - jak vytvořit alternativní zdroj vody v zemi

Lidstvo v celé jeho historii záviselo na vodní zdroje. dobře kopání bylo nezbytným předpokladem pro vytvoření vodou. Používá se pít vodu ze studny, protože ten druhý není jednoduchá. Proto jamky se věnuje zvláštní pozornost: jsou udržovány, čistí, zdobené a nachází se ve městech, byly strategicky důležité, protože to může stát jediným zdrojem vody v průběhu delšího období sucha nebo v případě nepřátelského obležení.

I ruce

Zdá se, že v době, kdy centralizovaný distribuční systém dodává vodu do měst a obcí, jamky by měly zůstat v minulosti. Ale každý, kdo někdy pili vodu ze studny bude souhlasit, že je mnohem chutnější a čistější než voda z kohoutku. Kromě toho je dobře, je zárukou, že nemusíme sedět bez vody v případě možných poruch, které jsou velmi neobvyklé.

Mnoho majitelů venkovské domy a vily se plánuje nebo již vykopali studnu. Na první pohled se může zdát, že dělat dobře v zemi, vlastníma rukama, je velmi obtížné. Je to vlastně docela jednoduché, mají schopnosti mít několik jednoduchých nástrojů a sen stal skutečností.

Analýza podzemní vody v místě, aby pomohl určit umístění studny. V určité hloubce vrstvy jílu a písku jsou zvodní. Kmen studny, procházející několika takových vrstev, získá přístup k obzoru, kde se pitné vody. Základní prostředky, které se živí podzemní vody je srážení, jakož i další přírodní zdroje vody, tj jezera, prameny, řeky a rybníky.

Existují tři hlavní skupiny podzemní vody:

 1. Posazený - voda ležící velmi blízko k povrchu, a proto má nízkou kvalitu čištění - není vhodný jako pití. Při budování své vlastní studnu, posazený by měly být izolovány tak, že neznečišťuje čistou vodu.

 • Podzemní voda - se nejčastěji používá ve studnách. Je to čisté a velmi příjemné na chuť. Nicméně hladina podzemní vody je přímo závislá na množství srážek, tedy v období sucha, to se stává mnohem horší. V kritické sucho může dokonce vysychají studny.

 • Artéské vody - je ve velkých hloubkách, kde existuje značný tlak, který vzniká v důsledku stlačení vyšší horizontu. Top občas vidí silný fontánu.
 • No vaše ruce přítomnost a umístění sousedních vrtů může být vyzváni k výběru umístění pro studny. Pokud tyto nejsou v okolí, to je nejlepší využít služeb hydrologists.

  Začít kopat studny, pouze na základě národních značek a nepřímé známky, je velmi riskantní, protože neexistuje žádná záruka, že bude moci okamžitě jít na dobrou aquifer.

  Přímá konstrukce je rozumné začít až poté, co si vybrat přesné místo a získání potřebných povolení.

  Vlastníma rukama, to znamená, že člověk může být provedeno pouze s lopatou jámy a trubkového verzi - habešské studny (jehlu) lze provádět pomocí speciálních zařízení, ale na druhou stranu, možná samostatná jednotka. Který si vybrat dobře, důl nebo trubka, můžete rozhodnout, každý z nich má své vlastní charakteristiky, ale jak dobře se svým bezprostředním úkolem.

  Jak zajistit, aby spodní filtr ke studni

  dno filtračního zařízení pro instalaci na dno stejně filtru - je to důležitý moment při stavbě studny. V procesu kopání hladiny podzemní vody je dosaženo, načež se hřídel začne pronikat voda. Bude zpočátku dorazí kalnou vodu. Právě z tohoto spodního filtru, který bude poskytovat přítok čisté vody.

  Dno filtračního zařízení se skládá z několika vrstev říčního štěrku nebo drceného kamene.

  Dost ze tří vrstev:

  • nižší nebo spodní vrstva, která se skládá z největších frakcí - tloušťka vrstvy 10-20 cm;

 • následující dva se nalije 10-20 cm: zaplněný první střední kameny, pak malé.
 • Jak to dopadá-flow filtru.

  Dno filtru Je-li dobře uložené frakce vice versa (na dně mělké, pak - major), dostaneme inverzní filtr. Její tloušťka je 40-60 cm, tj tři vrstvy, z nichž každá 10-20 cm.

  Než tak učiníte filtr, je třeba čerpat vodu (vyžadováno elektrické čerpadlo). Zbývající rozbředlého sněhu a mezek výtah kbelíky. Pak je nutné vyrovnat dno a víko říčního písku, 20-30 cm tlustý. A pouze horní část je vyplněna štěrkem nebo oblázky, jak je popsáno výše.

  Jak udělat spodní filtr na dno studny, když je filtr vyroben opět vody je přijata. V procesu čerpání vody bude přijíždějící po celou dobu, v tomto pořadí, je nutno vyčerpat celou dobu.

  Typicky, voda se užívá jednou denně po dobu 3-5 dnů, dokud se čistou vodou.

  Světlá výška vrtu by měla být nad úrovní terénu na 60-80 cm. Nepoužívejte jen dělat slepé oblasti, protože půda může zmenšit na tři roky.

  Hlavním prvkem studny je právem nazýváno hřídel, který je vyroben z různých materiálů (dřevo, beton, plasty). Důl je vyroben z betonu, vyznačující se tím vysoké hygienické ukazatele, může sloužit po dlouhou dobu a úspěšně proti řadou negativních faktorů.

  V závislosti od dříku nástroje vyzařují několik typů jamek:

  monolitické studny

  V konečném hřídel bednění set, pak ji zabetonovány. V případě, že důl má větší hloubku, s použitím způsobu prodeje, je-li důl betonáž provádí při minimální hloubce, bednění a potřebné montážní mírně stažen nad úrovní terénu.

  Pak je třeba beton pomalu rozrušovat hřídel, a ve své spodní části je třeba provést speciální boty, který je vybaven nožem.

  Studna z betonových kroužků

  dobře zařízení betonových kroužků

  Design pomocí betonových kroužků je mnohem jednodušší: stačí, aby se celý kruh a jen hodit je do kufru.

  Tato metoda je podobná k vytvoření dřevěné konstrukce. Každá deska má hmotnost asi 35 kg, spolehlivost zdivo vytvořené pomocí běžného maltu povinné výztuž úhly svařování.

  No, z přírodního kamene nebo cihel

  Vrtů, aby zaoblený tvar. Jako materiál používá břidlice, pískovec nebo vápenec. Je žádoucí, aby třídit kámen tak, aby všechny vrstvy byly položeny ven z jedné velikosti kamene. Kameny jsou umístěny na řešení, pak zvenku je vyrobena ze štěrkového zásypu.

  Vrstva roztoku nesmí být velmi silná a úlomky nevyčnívají uvnitř nebo vně vrtu šachty.

  Dalším rysem zdiva - všechny kameny by měl být uveden do úzké části dolu, jako tlak na půdu může vytlačit ven ze zdiva.

  Cihla dobře postavený z červených cihel, dobré kvalitě (s vysokou hustotou a rychlostí střelby).

  srub dobře

  Zpravidla vzory dřeva mají čtvercový tvar.

 • Protokol kapacita zespodu (komplexní technologie byla použita při výrobě velmi hluboké studny, ráfky jsou vyrobeny s „prsty“, a jsou přitlačovány smýkadla na horní koruně);

 • Rám je v kompletně smontovaném stavu v horní části, pak je instalován v dobře a vybudovat postupně.
 • Ke studni byl dobrý zdroj vody, a ne vytvářet další problémy, řada pravidel, které je třeba dodržovat:

  1. Je nezbytné, aby se plot na domácí zvířata nebo malé děti nemohou dostat blízko k jamce.

 • i víko by měly být uzavřeny na zámku, aby se děti nebudou v pokušení podívat se do jamky a hrát přímo vedle něj.

 • Kmen studny musí být uzavřen, aby se zabránilo byl zasažen troskami.

 • Pokud si dobře hřídele spadl zvíře by mělo okamžitě vyčerpat vodu a pokusit se ho zachránit. V každém případě, po odstranění zcela čisté a dobře dezinfikovat, a pak - naplňte ji vodou.

 • Dole v dobře šachtě může být pouze s pojištěním. Než začnete sestup, šek zplynováni. To bude vyžadovat analyzátor plynu, jako je zařízení ne každý, stačí kapka hořící svíčka zhasne, pokud ne, pak je vše v pořádku. Jestliže plamen světlice ve formě hořáku - nízké koncentraci plynu, pokud jde ven, pak vysoká. To je znepokojující znamení, sestup do smrtící jámy.
 • Správné použití zahrnuje pravidelné činnosti údržby. Pokud si nevíte, jak se čistí ruce dobře, pak byste měli vědět, že při čištění a dezinfekce by měly dodržovat následující zásady:

  1. Čištění se provádí pomocí kartáče a košťata. Tímto způsobem, nečistoty se odstraní, a mech nečistoty od stěn šachty, a pak se důkladně promyje je vodou dvakrát. Filtr v dolní části jako náhrada nebo v případě potřeby umýt také.

 • Před zahájením desinfekční určuje hmotnost vody v jamce vynásobením čtvercem jeho úrovně „zrcadlo“. Voda je zcela vybitá. Další čištění se provádí s roztokem bělícího kmene.

 • Formulace dezinfekční roztok je stanovena v souladu s objemem studny.
   • Každý kontejner, který má dostatečnou velikost, naplněný studeného (!) Voda v množství 200 miligramů bělidla na litr.

  • Řešením bylo dva hodin musíte postavit.

  • Pak jemně filtruje za získání sraženiny zůstal na dně.

  • Celý roztok se nalije do studny a důkladně smíchá s vodou.

  • No 12 v krytu Podstatná a uzamčené na požadovanou koncentraci chloru zadržené.

  Operace se musí opakovat dvakrát. Při dezinfekci nelze použít vodu. A konečně, voda by měla být aktualizována, aby zápach chloru byla úplně pryč.

  Přesné a úplné údaje o složení a bezpečnosti vody získat pouze pomocí chemické analýzy.

  Dřevěný rám dobře

  Komentáře (0)

  Informace o projektu stavby rodinného domu s vlastníma rukama. Úplné nebo částečné kopírování materiálů je možné pouze po dohodě se správcem

  Jak se staví dobře v zemi, vlastníma rukama

  Přítomnost studny v předměstské zahradě bude řešit řadu problémů v oblasti rozvoje: poskytují tekoucí vody doma, zalévání zahrady. K dispozici je celá věda o tom, jak vybudovat studnu v zemi, vlastníma rukama.

  Důležitým nuance při stavbě studny je čas roku. Nejvhodnější je podzimní období. Hladina vody na podzim klesla na nižších tříd, což usnadňuje práci na uspořádání vnitřku studny. To také umožňuje, aby kopat hluboké studny.

  To se nedoporučuje zahájit výstavbu studny na jaře, kdy se chystá hodně uvolněné vody, nebo ve velmi deštivé léto. To značně komplikuje práci.

  Bezprostřední etapa výstavby jamky v zemi, vlastníma rukama, je ta správná volba lokality. Záleží na umístění zvodně v zemi, která může najít konkrétní odborníky - geology. Jsou až deset centimetrů určí hloubku vodní nádrže se zvláštním geologickým a vybavení pro výzkum.

  Používá se stejně, staré vyzkoušené a osvědčené metody pro stanovení místa vkladů čerstvé podzemní vody.

  Jedním z těchto způsobů je použití vinné révy. Vklady vody určuje s přesností na jeden metr. Větve révy se přidá tak, aby produkovaly design tvaru písmene T. Bere se v pěst ohnutých dlaních obou rukou. Když se člověk přiblíží zásoby podzemních vod, vinice začínají rozptylovat nebo jeho část, nebo může být omezena na sobě. Tato metoda je založena na principu komunikace mezi vodu a rostliny. Jsou spojeni jakousi energii, aby vinná réva, když se blíží vodu chovat se podobným způsobem.

  Člověk by se měl začít stavbu studny v místě, kde je chování réva aktivněji. To může být také použity místo mosazného drátu révy.

  Několik povrchní náznaky, že místo v rámci dobře správně v sestavě:

  • Přítomnost husté, svěží zelené trávě v období sucha;
  • Mech na povrchu země;
  • Přítomnost blízkost ostatních jamek (měli byste si ověřit informace o sousedy o struktuře, hloubka uspořádání i);
  • Předměstské oblasti se nachází v blízkosti jezera nebo rybníku;
  • Přítomnost husté mlze v nepřítomnosti blízkosti dává nádrže;
  • Zvýšení hladiny vody v suterénu nebo ve sklepě při povodni (tání sněhu na jaře).

  V některých regionech, pro pořádání vlastní studnu potřebovat svolení geodetické zaměření. Je třeba se učit o tomto nuance místních orgánů.

  Všechny tyto položky je třeba vzít v úvahu při výběru místa a vybudování studny v zemi. Po analýze všech detailů, můžete si vybrat vhodné místo pro dovolenou dobře.

  No v zemi betonových kroužků

  kopání studny vlastníma rukama práce provádět jen s použitím speciálního nástroje, který je připraven v předstihu:

  • Dva druhy lopat (krátké a dlouhé rukojeti);
  • Několik kovové vědra 15 litrů (s výhodou tři jednotky);
  • Železné schodiště do původního dlouhého procesu kopání;
  • Provazový žebřík po hlubším ponoru;
  • Spolehlivé vybaveno zařízením pro zvedání vědra ze dna studny terénu;
  • Čerpadlo pro čerpání vody, aby bylo možné uspořádat sběrnou nádrž;
  • Prodloužení se žárovkou nebo svítilny na konci;
  • Přídavné zařízení (punč) překonávat náročnější překážky.

  Typicky jsou stěny i hřídel barel speciálních betonových výztužné kroužky. Vybavit tyto studny v zemi betonových kroužků jsou nejlépe drážkovacích vzory. Jsou spolehlivější a snadněji použitelné, ale jsou také snadněji instalovat.

  Existují dvě varianty instalace betonových kroužků:

  • Mine, hluboké ponorné;
  • Vykládané povrch.

  V prvním provedení je hřídel zcela roztrhaný - kruhový průměr 1,25 m, nebo čtvercový, o velikosti 125x125 cm. -., Až se voda. Pak kruh, aby se potopit studnu. Použití hornickým způsobem by měla být považována za vysoké riziko kolapsu půdy. Proto mohou být použity účelně a udržitelným způsobem. V případě, že sebemenší úniku rovinou vozovky okamžitě převeden do druhého způsobu.

  Druhá metoda, vykládané povrch je bezpečnější. Beton kroužek je uložen v jámě, do hloubky jednoho metru. Potom provést jiný metr tunelu. Jako výsledek, první prstenec vrhá se na vlastní pěst, za použití tlaku jeho vlastní váhou, vytvoří prostor vedle. Dále dal druhý kroužek, šťávy, uvolnění místa na třetí. Nastavit po třetím zazvonění. Tak, šťávy a celá struktura je nastavena do požadované hloubky.

  Po jáma kopal, vytvořit filtrační vrstvu, takže žádná bláto koule, která následně může přestat aktualizaci pramenité vody. K tomu je dno dobře je poseto malými oblázky nebo štěrk a písek.

  Je důležité mít na paměti! Čím hlouběji jdete dolů při kopání studny, tím méně kyslíku stát. Proto při práci v hloubce použít kyslíkovou masku s dlouhou trubkou, farmové ven.

  Navzdory trendu ve vývoji technologií všechno vrcholu jamek, klasický strom není horší než jeho vedení a držel Předchozí pozice popularitu mezi zahradníky. Běžně používané materiály pro horní části vrtu je borovice a lípa.

  Dřevěná studna na venkově spojované docela drahé potěšení. Dovolit takové studny nemůže každý chalupník. Kromě toho protokol instalace je sám o sobě velmi složitý úkol.

  Pro stavbu protokolu dobře, musíte nejprve vykopat díru, která se rovná průměrné lidské výšky.

  Pak provádí následující práce na uspořádání studny:

  • Vytvořen na dně jámy set korun modřínu.
  • Vařené rám bude v pořádku. Gap junctions je třeba zpracovat těsnicí materiál pomocí vlek. To musí být provedeno na spodních vrstev až 3 m.
  • Po položení první část vrtu, je třeba vykopat půdu pod poloviny desek, výsledné konstrukce.
  • Když jsou všechny země vyčistit, instalované rovnátka a vyčistit zemi od studny úhlů.
  • Po očištění studnu ze země, je nutné stanovit bezpečnostní kabely do spodní části protokolu dobře. Můžete použít naviják.
  • Distanční vložky jsou odstraněny, což má za následek strukturu začne klesat pod svou vlastní vahou do studny. Pokud se vytvoří zkreslení, může být kladivem klepat na vrchol na úroveň designu.
  • To znamená, že vybudoval rám klesá do horní a dolní části. Je tedy možné provádět instalační protokol až do hloubky 6 metrů. Na této úrovni konstrukce zaklíněn distanční podložky, které jsou vyrobeny na 50 cm dlouhé. Je třeba je vložen do připraveného vybrání dna.

  Když studna je plánováno být nižší než 6 metrů ochranné známky, musíte zvolit zemi před prvním vody. První známky toho, že aquifer blízko, je zvýšená vlhkost vzduchu a půdy (to ukončilo nasycená vodou).

  Vše pro důlních jam používá speciálně upravené a připravené dřevo. Vrtů nevyžaduje žádné dodatečné opevnění prvky. Dřevěné konstrukce je velmi robustní a trvanlivý. Jako materiálu odolného dřeva (hlavně dub, olše, osika, jilm, habr) se používá pro nosníky.

  Nedoporučuje se používat pro úpravu studny bříza, smrk, a řadu dalších jehličnatých stromů, které mají ve vodě absorpční vlastnosti. Jejich použití v následně vést ke vzniku hořkosti vody. Oni rychle ztrácejí svou sílu a brzy začnou hroutit.

  Wells ze dřeva v této zemi jsou vynikající dekorativní prvek soud, s důrazem na jemnou chuť majitele. Dřevěná dobře slouží vynikající ochranu proti vniknutí prachu, špíny, cizích předmětů, dešťovou vodu kanalizace. Chalupáři mající takové jamky by si měli uvědomit, že se čas od času je třeba zachovat (manipulaci s ochrannou vrstvou hydroizolačních materiálů).

  Přítomnost studny v zemi umožňuje vlastníkovi přemýšlet o nošení vody do domu. Výstavba vodovodů se nejlépe provádí ve spojení s instalací studny.

  Nejprve je třeba položit potrubí ze studny do domu. K tomu kope hloubka rýhy, která není menší než 80 cm., Šířku bajonetového lopaty.

  Na dně výkopu se nalije 7 cm polštář písku a fit potrubí (může plast, plast, kov). Odborníci doporučují na sebe v sekci plastové trubky 32 mm. Po položení potrubí je naplněn balónek 5 cm písku, pak může naplnit celý příkop.

  V kruhu přestávky vrtu, ve kterém je rostlinný trubice. V domě, to zlomí základ a rostlina je také uvnitř trubky, kde by měl být připojen k čerpací stanici. Ve vrtu je spojen s další trubkou, která zasahuje na dno studny.

  Jako pohonná jednotka dodávat vodu ze studny v zemi, můžete použít hluboké ponorné čerpadlo, které kapacita by měla být vypočítána v závislosti na délce vodovodu.

  Stavba studny v zemi - zdroj pitné vody - je jedním ze základních prvků systémů podpory života a pohodlí zahrádkáře. Udělejte důlek v zemi, vlastníma rukama, je docela možné, mělo by být pouze informováni o bezpečnostních opatřeních, a v každém případě nejsou jejich zanedbávat.

  Jak se dělá dobře v zemi (video)

  Máte-li otázku, můžete požádat ji do komentářů k tomuto článku níže!

  Naši odborníci vám odpověď na vaši otázku v blízké budoucnosti (1-2 dnů), přihlaste se k připomínkám včas dostat oznámení o odpověď!

  Ano, opravdu, vlastní studna v zemi pomáhá řešit řadu problémů. chalupu Zakoupili jsme před mnoha lety. Centralizované zásobování vodou není. O několik let trpěl, nesli vodu pro zahradní a domácích potřeb od svých sousedů. A pak jsme se rozhodli vykopat studnu. Pozvali jsme odborníky, ale kopal rukou. Získat úžasné studna, voda je vždy čisté, chladné a nikdy neztratil. Hloubka - 8 m, železobetonové kroužky hřídele, horní -. Dřevěné. O rok později se provádí vodu do domu, a nyní mají veškerou občanskou vybavenost. Doporučuji každému, aby vybudovat vlastní studnu.

  V Aby bylo možné dodávat vodu do domu, je třeba při stavbě dobře okamžitě myslet záložek trubek pro čerpací stanice.

  Z tohoto důvodu je nutné vykopat studnu z domu olova-příkopu a v prstencích nebo dřevěného domu, aby otvor pro vstup do potrubí. V případě, že svou práci a pak, po instalaci No, děrování kroužky nebo pořez kulatiny v nedostatku místa může vést k určitým obtížím.

  Příkop by měly azbestocementových nebo plastových trubek takového průměru, aby bylo možné následně namontovat uvnitř pro vodní potrubí a topných kabelů.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 3 = 7