Jak se dělá hydroizolace v koupelně

Jak se dělá hydroizolace v koupelně

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jako levná, aby se izolace v koupelně s rukama?

Koupelna - nejvíce vlhké místo v domě, ve kterém je oprava nebude trvat dlouho, pokud nechcete použít speciální konstrukce materiály, které mají schopnost fungovat jako bariéra, například dlaždice. Ale myslím, že ukončení keramických obkladů a dlažeb je absolutně vodotěsná, hloupý, protože tekutina prosakuje do švů, spár a trhlin, které nejsou považovány za pouhým okem.

Se chránit před nepříjemnými efekty, jako je formovací vlhkosti, vydýchaného vzduchu, netěsnost, je nutné Gidrobarer zařízení. Před provedením hydroizolace v koupelně, naučit se různé způsoby organizace, materiály a technologie pro práci s vlastníma rukama.

Proces vytváření těsnění v koupelně je poskytnout Gidrobarer z materiálu nepropustného vodě, která se aplikuje mezi základní podlahou nebo stěnami a dekorativním povlakem. Chránit před vlhkostí všechny zóny, ve kterých je to možné pronikání vody. V první řadě s rukama blikající části podlahu pod a kolem koupelny, pračka, umyvadlo, stěny, přiléhající k nádrži pro čištění a dřezy. Místa, kde pronikání vlhkosti je pravděpodobné, zvané „mokré plochy“. Pro jejich ochranu, používat různé typy hydroizolací:

 • Okleechnuyu. Tento typ zahrnuje použití archů nebo rolí izolační materiál na bázi syntetického materiálu, nebo lepenky impregnované asfaltem. Působením vysoké teploty předehřáté listů, dávat plasticity, fúzovaných k povrchu podlahy nebo stěny. Tato možnost je v koupelně nepohodlné používat jako plynový hořák, nezbytné v procesu lepení není určen pro použití v uzavřených, nevětraných prostorách. S jejich ruce správně vložit hydroizolační obtížné;

Hydroizolace podlahy v koupelně je dokončena správně, pokud se ukáže, po dokončení takzvaného „gidrokoryto“ zcela pokrývá oblast překrytí sexuálních a vzrušující stěn do výšky 20-30 cm.

Příprava povrchu pro hydroizolace

Pokud se chystáte provádět hydroizolace v koupelně s rukama, je třeba řádně připravit povrchy, které mají být chráněny. Chcete-li to provést, je nutné dodržovat schéma procesu průtoku, odpovídající stavebních norem:

 1. Vrstvu po vrstvě, aby se odstranily všechny podlahové krytiny na betonový základ, aby se oddělily od stěny konce;
 2. Vyčistěte prostor nečistot, velké vychylování a prachu k odstranění pomocí mokré čištění;
 3. Provést audit stavu podlahy, všechny označené trhliny prohloubí opraveny pomocí voděodolného cementovou maltou. Make podlahu hladký, jak je to jen možné;
 4. Po sušení roztoku, aby písek oblast, kde zarovnání. Poté naneste speciální základová kompozice. Počkejte, dokud se úplně vstřebává.

Pečlivé provedení všech bodů v přípravné fázi rozšíří hydroizolace službu, čímž se udržuje svěží vzhled prostor pro mnoho let.

Pokud izolace podlahy v koupelně bude provedeno pomocí lepení vlhkosti bariérový materiál, je nutné hydroizolace, gidrostekloizol nebo střešní krytina, plynový hořák, ostrý nůž a dehet pro promazyvaniya švech. S rukama na provádět vkládání, je nutné v souladu s plánem:

 • Řezané role hydroizolační materiály na proužky o velikosti zdi naproti dveřím do koupelny, ať narovnat;
 • První pás je položen podél stěny, která se nachází naproti vchodu, půdu okraj až 2-30 cm plynový hořák nebo fén stavební byl ohřát na 50 °, během kterého živičné roztaví a přilne na archu na povrchu podlahy .;
 • Tyto pásy jsou lepeny za prvním, házení jednu další 15-20 cm. Tak vložit přes celé koupelny;
 • Švy mezi listy, spoje stěn, rohy promazyvayut roztavený asfalt pájet, k ochraně proti pronikání vlhkosti;
 • Po ztuhnutí uloženého hydroizolace, podlaha se nalije cementový potěr a připraven pro dekorativní nátěrové skončit.

Dávejte pozor! Pokud hydroizolaci podlahy s rukama, držet listy alespoň ze dvou vrstev, jejich umístění tak, aby spoje nesplývají mezi nimi.

Chcete-li použít povrch hydroizolace potřebu omítací hladítkem pro vyhlazení, špachtle nebo kartáček na vlasy. Polymerní směsi jsou umýt prodává připravený k jídlu, balené v plastovém kbelíku. Po otevření viskózní směs se míchá dřevěná police a začít k potažení povrchu stěn a podlahy, působí stejným způsobem jako pro omítání. Po nanesení první vrstvy, přičemž se nechá vyschnout. Po 6-8 hodinách, můžete vytvořit druhou vrstvu.

Každá vrstva povlakové lázně izolace musí být nejméně 2 mm, a v oblasti komunikace I až 4 mm, pro další ochranu opotřebení potrubí pryžových pouzdrech. Hydroizolace získaný promytím, spolehlivě zabraňuje překrývání od pronikání vlhkosti a lomu, jsou materiálové náklady jsou mnohem nižší než u kapalných formulací a listy, a práce může být kvalitativně provádět s rukama.

Generální oprava renovaci koupelny je nemožné bez hydroizolační vrstvy podlahy a stěn, které je pod intenzivním únikem nejen chrání povrch vaší koupelny, ale i ze spodních sousedů.

Podle druhu použitých materiálů mohou být identifikovány dva typy izolace:

• Obmazochnaya: asfaltové nátěry, cementu a polymerní nebo polyurethanové roztoky, hřiště, vodní sklo nebo kompozice na bázi sádry, polymery a cementu;

K provedení hydroizolace by měly být zcela vyklidit prostor nejen na nábytek, ale rozebrat celý klempířské práce. V případě zaplavení vlhkost pronikla do vedlejší místnosti, v ideálním případě koupelna podlaha by měla být snížena pod zbytkem areálu. K tomu, odstranit nejen starých nátěrů, ale také zcela zlomený starý betonový potěr kladivo, takže tam bylo jen desky. Pokud máte velké výtluky v deskách sladit jejich cement, písek malty.

Demontáž starého stropu

Tato otázka by měla být věnována zvláštní pozornost. Skrz spáry mezi stěnou a podlahou prolité vodou rychle bude prosakovat dolů k sousedům. Proto jsou všechny rohy by měla být rozšířena o odstranění špatně vzájemně spojené díly, a opravit cementovou maltou.

Vyžadují další izolace proti vodě a oblasti přiléhající k odtoku

Podle toho, která z lubricative hydroizolací řešení (asfaltu, cementu a polymeru, polyuretanové, atd.), Nebyly vybrány pro podlahové krytiny, princip činnosti je podobný k nim. Obvykle jsou realizovány v plastových nádobách připraven k použití a má tvar tmely, které mohou být snadno aplikovány na povrch přes štětcem, válečkem, stěrkou. Tyto univerzální materiály mohou být zpracovány beton, kámen, dřevo a tak dále.

Použití cementu polymerního roztoku

Kladení válcovaného hydroizolace

Významnou nevýhodou tohoto způsobu je to, že významný objem práce. Náklady na střešních plsti nebo výrazně nižší než jiné materiály, je však nutné pro montáž tepelné zpracování.

Roll hydroizolace "Technonikol"

betonové mazaniny To může být provedeno před nebo po uzavření jej (v tomto ohledu stanovisko profesionálních stavitelů lišících). Avšak po aplikaci většiny hydroizolačních materiálů vyžadují další povrchovou vyhlazování, proto logické použít potěru poslední vrstvu. A držet dlaždice na něm mnohem jednodušší.

Stejně jako s rukama, aby izolace na podlahu a stěny v koupelně

Koupelna - „mokrý“ místnost v bytě. Dokonce i speciální absorpční rohože a závěsy nemůže plně chránit povrch proti vodě, takže stěny a podlahy v koupelně, které potřebují zvláštní ochranu. Péče o hydroizolace pro koupelny, ty neumožňují vlhkosti proniknout pod povrch v betonové desce podlahy, a zabránit jejich předčasnému selhání, což má za následek potřebu generální opravy. Kromě toho bude kvalitní hydroizolace koupelna tě zachránil před vážnými finančními ztrátami v případě průlomu nebo netěsnosti potrubí, ze kterého by trpí spodních sousedů. Udělat hydraulická ochrana není tak těžké - můžete také dělat všechnu práci s vlastníma rukama.

Zajistit ochranu vody z podlahy v koupelně, můžete použít speciální hydroizolační materiály. Ty lze rozdělit do dvou hlavních skupin:

Jedná se o plastový materiál tvořící nepromokavou úpravou po aplikaci. By lubricative materiály zahrnují:

 • tmel na bázi bitumenu nebo polymerů s různými plnivy;
 • Polyuretan a cement-polymerní směs;
 • kapalina akrylový latex hydroizolace.

hydroizolace důstojnost lázeň typů povlaků:

 • univerzálnost;
 • snadnost a rychlost aplikace;
 • možnost chránit prakticky jakýkoliv povrch, jako je například nerovností nebo vertikální.

Nevýhody tmelů Bitumen:

 • na teplotní nestability, což vede ke vzniku trhlin;
 • nepříjemný zápach.

Plastové a polyuretanové směsi mají prakticky žádné nevýhody, navíc mají velmi estetický vzhled a pohodlnější použít ve srovnání s bitumenových kompozic.

Vyrábí se v rolích nebo listech a ve skutečnosti představuje stejného bitumenu s agregátem, nanesené na skleněné vlákno nebo polyesteru. Podle typu izolace zahrnuje:

hydroizolační materiály Pros Okleechnaya:

 • spolehlivost a životnost;
 • můžete chodit na ně hned po instalaci.
 • To vyžaduje větší přesnost při provádění stavebních prací;
 • Proces komplexnost;
 • nároky na plochu - kapky by neměla přesáhnout 2 mm.

Hydroizolace podlahy v koupelně s rukama začíná s přípravnými pracemi. To, co je třeba udělat v této fázi?

 • povrch podlahy, které mají být čištěny, aby se na betonový základ.
 • Bez ohledu na to, který způsob nanášení hydroizolační koupelna zvoleného materiálu, musí být položen na rovném podkladu. Malé dutiny mohou být vyplněny cementovou maltou, ale v některých případech muset dělat vyrovnávací potěr.
 • Srovnal podlaha důkladně smést a promyje.
 • Povrch nutně základním nátěrem. Primer poskytuje nejen dobrou přilnavost s izolační základní materiály, ale také zlepšit izolační povlak.

Důležité! Při výběru základní nátěr, dávat pozor na jeho slučitelnosti s výhledem na hydroizolaci.

Po konečném vysušení povlaku může přistoupit k aplikaci nebo instalaci hydroizolačních materiálů.

Přístroj lubricative Gidrobarer

Jak se dělá izolace podlahy v koupelně, vyrobený vlastníma rukama, získat kvalitní a trvanlivé? Algoritmus je následující:

 • Dolních rozích místnosti, kde stěny jsou spojeny s podlahou, jsou potaženy vrstvou asfaltové směsi.
 • Pak po obvodu na lepený spoj nepromokavou páskou na bázi kaučuku.
 • Celý povrch podlahy je pokryta souvislou vrstvou tmelu. Proto je třeba zachytit část stěny přiléhající k podlaze do výšky 30-50 cm. Je vhodné použít široký štětec nebo váleček k nanášení materiálu.

Důležité! Hydroizolační povlak nanesený ve 2-3 vrstvách. Po nanesení každé vrstvy by měly přestávky pro jeho sušení, přičemž každá z nich by měla trvat minimálně jeden den.

Po vysušení tmel jednou na povrchu půdy, a pak se potěru.

Stack dlaždice cementové lepidlo směs bez kravaty může pouze tehdy, když lubricative materiály na bázi akrylových nebo cementu.

Hydroizolace v metodě lázně lepení je dražší než použití pouze asfaltový tmel. A to vlastníma rukama bude obtížnější. Nicméně, tato metoda má mnoho příznivců mezi staviteli.

Válcované hydroizolační materiály mohou být rozděleny do dvou typů:

 • Fixační. Pro jejich umístění vyžadovalo plynový hořák, jehož použití je nežádoucí v bytě.
 • Samolepící. Docela jednoduše zaplněný, ale musíme udělat vše pečlivě, v případě, že již holí nebude nevhodně umístěn.

Tip: Doporučuje se lepit všechny spoje s nepromokavou páskou nebo litého chmýří před pokládkou roli hydroizolace pro koupelny. Další spolehlivosti lze použít tenkou vrstvu tmelu po celé ploše, s dorazem na stěně.

 • Stohovací materiál z překrývání. Každý následující list musí překrývat předchozí pátého šířku. Je třeba, aby lapování na stěnách o 15 až 20 cm. Po rozřezání velikostí plechů požadované ochranná fólie je z ní odstraněny. Tento materiál se položí na zem a válcovaných těžký válec. Tento postup se opakuje pro každé následující vrstvy.

 • Fixační válet materiálů pomocí předehřátého válcování hořáku postupně.
 • Při pokládání roli hydroizolace příčinou největšími obtížemi v místech, kde je nutné obtokovým kanálem a různé komunikace. Díry pro ně o něco méně, než je požadovaný rozměr za účelem získání původní nárazníky. se také používají speciální těsnění z pryže. Všechny pamětihodnosti dalších kloubů jsou potaženy tmelu a posílil vodotěsnou páskou.

Po ukončení stohování je okamžitě připraven k odlévání finální potěr pod dlažbou.

Tip: Po položení dlažby před injektáží všechny spoje mohou být uzavřené pro zvýšenou ochranu - to umožní vaše ruce vytvořit vícevrstvou vodotěsné podlahy v koupelně.

Kde jinde v koupelně potřebné hydroizolace?

Pro vysoce kvalitní hydroizolace koupelny je třeba dávat pozor na stěnách, které jsou také často dostane voda. Postupně se vlhkost začne pronikat stěny, což vede k nežádoucím důsledkům. Nejproblematičtější místa potřebují ochranu, vysoce kvalitní, jsou následující:

 • Prostor kolem dřezu;
 • stěna sousedí s vanou nebo sprchovým koutem;
 • místo u záchodu v kombinované koupelně.

Nanesení hydroizolační hmoty se provádí obdobně jako u zpracovatelského podlaze v koupelně. Nedoporučuje se pro stěn materiálů na bázi bitumenu. Je tekutina a flexibilní, takže nevhodný pro svislé plochy a není schopen poskytovat kvalitní přilnavost dlaždic na stěny. Je lepší použít cement-polymerní směsi.

Tip: pro keramické dlaždice je nejlépe udržuje na stěně, může být částečně zapuštěna do vrstvy izolace materiálu vyztužujícího pletiva, což přispěje k zajištění dobré přilnavosti.

Hydroizolace koupelna může být kvalitativně také vlastníma rukama. Nevyžaduje speciální dovednosti nebo speciální nástroje, ale bude chránit struktur před poškozením působením vlhkosti a vyhnout se značné finanční náklady v budoucnu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

52 + = 58