Jak se dělá rozložení vody v bytě

Jak se dělá rozložení vody v bytě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Distribuci vody v bytě s rukama: Tento režim, vlastnosti a recenze

Přívod vody je jedním z nejdůležitějších komunikací v domě, protože to určuje komfort bydlení. Je proto velmi důležité, aby bylo zapojení, protože voda musí být nutně v kuchyni, koupelně a WC. To je důvod, proč mnoho lidí se zajímá o otázku, jak učinit rozložení vody v bytě. Navzdory tomu, že to není snadný úkol, protože vyžaduje určité znalosti a dovednosti, ale s tím vypořádat pod silou každého z nich. Hlavní věc - dodržovat pokyny a dodržovat bezpečnostní opatření.

Druhy zapojení: Co si vybrat, recenze

Předtím, než přijít na to, jak se to dělá správné rozložení vody v bytě, je nutné pochopit, co její typy existují. Volba vhodného rozložení je velmi důležité, a to zejména v malých bytech, kde je každý metr volného prostoru jednoduše jeho váha ve zlatě. Existují dva typy elektroinstalace - skryté a zjevné. První možností je vhodnější pro malé byty a druhý může být použit v soukromých domech. Abychom pochopili, jaký typ je nejvhodnější pro váš domov, musíte pochopit výhody a nevýhody každého z nich.

Kromě toho, pro každý typ zapojení jsou pozitivní i negativní názory, že seznámeni s kterou můžete udělat pro sebe správnou volbou.

Skryté rozvody: silných a slabých stránek

Skryté rozvody vody v bytě je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak k výstavbě komunikací, a má určité výhody a nevýhody, které by měly být považovány za tekoucí vodou v domě nebo bytě.

Hlavními výhodami skryté přívodu vody jsou následující:

 • atraktivnější vzhled, protože trubky nejsou vidět a nekazí estetický vzhled interiéru;
 • v místnosti žádné trubky vám umožní snadno pohybovat a zařídit nábytkem jakmile cokoli duše;
 • V případě požáru oheň nepoškodí potrubí a náklady na opravu budou minimální.

Všechny tyto výhody, aby bylo možné provést jakýkoli návrh projektu doma a zatraktivnit interiér.

I přes výše uvedené výhody, skrytá kabeláž vody v bytě a má své nevýhody, které, bohužel, více než:

 • omezení ve výběru materiálu, jako zvláště prvků potřebných pro tento typ uspořádání;
 • Big Time, peněžní a mzdové náklady shtroblenie stěn a pokládání potrubí;
 • Montáž potrubí vyžaduje úplné odstranění čalounění a obložení stěn;
 • latentní vyplácející studené vody v bytě umožňuje okamžitě rozpoznat svodové roury;
 • neschopnost provádět kontrolu komunikace a provádění preventivních opatření;
 • vysoká pravděpodobnost poškození trubek při vrtání otvorů ve zdi.

To znamená, že seznam nedostatků je docela působivé, takže byste měli myslet velmi pečlivě, než budete trávit skryté vody v bytě.

Otevřená dispozice: klady a zápory

Alternativou ke skrytému elektroinstalace je otevřena teplé a studené vody v bytě. To vyžaduje méně času a nákladů, stejně jako mnohem jednodušší implementovat. Nicméně, má své výhody a nevýhody, které budou diskutovány dále.

Hlavní výhody otevřeného vodovodu jsou přítomny:

 • pro komunikaci, můžete použít absolutně žádnou trubku;
 • velmi jednoduchý proces instalace, protože nemají k Stroebe stěnami;
 • vyjmutí nebo výměna vodovodu je mnohem jednodušší, než s uzavřeným uspořádáním;
 • v případě průtokových trubek může okamžitě identifikovat problém a řešit;
 • včasné provádění údržby.

Proto tento typ rozvržení má největší množství výhod, takže většina lidí si vybírá.

Otevřené distribuci vody v bytě, v porovnání s uzavřený, má významně menší řadu nevýhod, mezi něž patří:

 • trubky v dohledu, proč si kazit estetický typ bydlení;
 • výrazné snížení využitelného prostoru v místnosti;
 • v případě plastových trubek je vysoká pravděpodobnost poškození požárního vodovodu.

Pokud estetika pro vás není na prvním místě a je zde volný prostor domu, je možné, že tyto nedostatky budou relevantní pro vás.

Schéma konstrukce, kterým se potrubí

Pokud jste se rozhodli typ vodovodního systému, dalším krokem je schéma zapojení vody v bytě. Svou tvorbou je třeba přistupovat velmi vážně, protože, jak bude voda navržena správně, závisí pohodlí a komfort v domě. Musíte souhlasit, že to není moc hezké, když se osprchovat místo vody a komfortní teplota začne běžet horké vody.

Existují dva základní systémy - konzistentní a kolektor obvod, a v kombinaci, která kombinuje prvky obou možností.

Sekvenční - schéma zásobování vodou, ve kterém jsou všechny body připojeny za sebou. Z celkového silnici opouští potrubí napájecí vody velké množství lidí najednou. Hlavní nevýhodou tohoto systému je, že současné užívání vody více uživatelů na první bude nejvyšší tlak a dobrý tlak, a nakonec se voda běží mnohem horší.

Rozdělovač rozložení vody v bytě je položena na jiném principu. Přívod vody z hlavního vedení se provádí do zásobníku, a to je již dodáván od spotřebitelů pro jednotlivé trubky. Tento systém má významnou výhodu, protože každý uživatel má svůj vlastní ventil, který umožňuje zastavit přívod vody k provádění oprav a údržby. Kromě toho je tlak vody v každém domě nebo bytě bude stejná. Hlavní nevýhodou je vysoká cena elektrické instalace kolektoru, protože pro jeho realizace vyžaduje více materiály a komponenty.

Jaký lepší potrubí pro zásobování vodou?

Dnes v obchodech pro kutily může splnit různé typy trubek, mezi něž patří:

 1. Ocel: mají vysokou pevnost a trvanlivost, takže bude trvat několik let. Nicméně, při výběru těchto trubek, musí být věnována tomu, že během provozu se trubka postupně ucpat, což výrazně snižuje kvalitu vody. Navíc s instalací ocelových trubek muset pohrát hodně, protože jejich polštářky potřebují velmi přesné řezání závitů.
 2. Trubky z ušlechtilé oceli: jsou nejvyšší kvality, protože během provozu nejsou oxidované, ale kvůli jejich nedostupné ceny dovolit takové potrubí nemůže každý.
 3. Měděné trubky: univerzální provedení, protože měď má vynikající výkon, vysokou pevnost a vynikající odolnost proti korozi. Kromě toho je životnost z měděných trubek je 70 let, ale jejich hodnota je na odpovídající úrovni.
 4. Plastová trubka: nejběžnější typ trubky, které mají nízké náklady, snadná instalace, vynikající odolnost proti korozi a formování trubek různých bakterií a škodlivých mikroorganismů. Nicméně, nejsou vhodné pro provoz při velmi vysokých teplotách více než 90 stupňů.
 5. Trouby polyetylénové: velmi časté typu, které mají dobrou trvanlivost, snadnou instalaci a láce. Nicméně, kvůli špatnému odolnost vůči vysokým teplotám, které mohou být použity pouze na studenou vodu, takže nejsou použity pro drátu komunikace v soukromých domech a bytech.
 6. Trouby polypropylenové: ideální pro provádění skrytého zapojení vody v bytě. Má vysokou pevnost a není náchylná ke korozi, a proto nemají žádný vliv na kvalitu vody. Předpokládaná životnost je přibližně 50 roků.

Při výběru potrubí pro výstavbu vodovodů třeba brát v úvahu schéma a typ zapojení, jakož i jejich finanční možnosti. Nejlepší variantou by bylo kovové trubky, protože jsou odolné a jsou levné.

Rozdělování přívod vody vlastníma rukama

Jakmile jste se rozhodli se všemi nuancemi budoucího zásobování vodou, můžete začít kreslit schéma zapojení. Člověk by měl vzít v úvahu typ elektroinstalace, průměr potrubí, přesné délky vodovodu, montáž a ohýbání místa. Pokud takový zážitek, že ne, to je nejlepší vyhledat odbornou pomoc.

Je-li okruh je kompletní, jste připraveni na nákup všech potřebných materiálů. V tomto případě se na vypočtené množství, které se přidá 10 procent, protože v praxi, musí být vždy koupit další.

Pokud máte v plánu k akumulaci vody ve staré budově, která má již sdělení, první věc, kterou by měla být demontovat staré potrubí. To bude vyžadovat zastavení přívodu vody do domu či bytu. Dále je možné začít, kterým se potrubí. Stojí za zmínku, že otázka, jak vytvořit rozložení vody v bytě, budeme reagovat na příklad, kterým se potrubí. Veškeré práce se provádí v následujícím pořadí:

 1. Provádíme řezání trubek na potřebnou délku.
 2. Odstraňte trubky s ochrannou zkosením.
 3. Na trubku je opotřebované a matice instalována prsten.
 4. Místo potrubní spoje jsou fixovány svěrným kroužkem.

Když jsou všechny práce budou dokončeny a distribuci vody v bytě bude připraven, celý systém je kontrolován na těsnost pomocí speciálního zařízení, které používá velký tlak vzduchu. Aby se zabránilo všechny armatury nutné utáhnout každý rok, takže nebude žvanit a začal unikat.

Jak se ukázalo, aby se vedení vody v bytě s rukama není nijak složité. V procesu, stačí postupovat podle pokynů mít potřebné materiály a touhu, aby se více spolehlivý a odolný vzhled.

Distribuci vody v bytě: krok za krokem průvodce

Instalatérské práce - to je jeden komunikační který dodává vodu pro spotřebitele. Bez ní, je těžké si představit moderní život. Dříve nebo později se jedná o nahrazení kohoutku design. Ve většině případů taková potřeba je způsobena zhoršením konstrukčních prvků starého vodního potrubí. Distribuci vody v bytě - obtížný podnik vyžadující zvláštní péči, jako nějaké chyby montáž může vést k nepříjemným důsledkům.

Při plánování výměny potrubí, je nutné sestavit podrobnou schéma zapojení do budoucnosti a určit typ materiálu

Jak se dělá rozložení vody v bytech? Nahradit staré vodovodní potrubí v bytě může obrátit na profesionální a nemáte na výběr materiálu, schéma zapojení a provést instalaci systému, ale tyto služby jsou velmi drahé. Na druhé straně, organizace distribuci vody v bytě s rukama vyžaduje pečlivé dodržování stavebních předpisů. Akce je rozdělena do několika fází:

 1. Odborníci doporučují, aby nejprve připravit budoucí pracovní plán. Takový plán by měl zahrnovat dva hlavní body:
 • volba materiálu. Mnoho lidí zajímá jedna otázka: Jak si vybrat potrubí pro zásobování vodou? Trubky mohou být vyrobeny z kovu, kovové a plastové nebo plastu. Každý materiál má své zvláštnosti, které je třeba pečlivě prozkoumány, aby nedošlo k čelit budoucnosti s neočekávanými problémy. Jaký materiál se lépe hodí pro instalaci přívodu vody: polypropylen a kovů a plastů? Pro nezávislý na elektrické vedení nejvhodnějších kovové trubky. Mount Metalloplastikovaja komunikace je poměrně jednoduché, takže tato práce je možné i pro začátečníky. V každém případě, vodní potrubí nebo polypropylen jsou vhodné jak pro kovů a plastů je možná;
 • Rozsah směrování programů vody v bytě. Schéma montáže kohoutek komunikace stanovena v závislosti na typu vícepodlažních budov. K dnešnímu dni nejpopulárnější jsou dva okruhy: sériové a paralelní. Dispozice Sériový obvod použit v případě, že tlak vody v bytě je vždy stabilní, je však velmi vzácné. Z tohoto důvodu, nejčastěji pro montáž kohoutek struktury pomocí druhou možnost, a to paralelní nebo kolektoru zapojení klempířské a kanalizace.

Zapojení kolektor systém - další moderní a praktické provedení v tlaku vodní potrubí je stabilní

Dávejte pozor! Hlavní výhodou tohoto zapojení vody kolektoru v bytě - možnost pracovat tekutiny kontrolu tlaku v některých zdrojích příjmu vody.

 1. Výpočet armatur a dalších doplňkových předmětů, stejně jako indikátor úsek potrubí. Doporučuje před každým zdrojem příjmu vody instalovat uzavírací ventily. Je důležité si uvědomit, že část index trubky by měla být nižší než u spojovacích prvků.
 2. Schéma Čtvrtý bod obsahuje seznam nutných nástrojů pro vedení.
 3. Demontáž starých a montáž nových komunikací. Během demontáže starého designu je velmi důležité starat se o dodržování indikačních úseky všech prodejnách a potrubí, jinak budete muset použít speciální bradavky.

Typicky, v běžných bytech místnostech, kde voda uspořádané struktury mají omezenou oblast. V této souvislosti je vhodné dát přednost nejkompaktnější verzi vodního těsnění. Jak již bylo zmíněno výše, instalatérské práce v bytě, můžete použít trubky z různých materiálů.

Dnes, kovové trubky nejsou tak populární jako dříve, ale oni jsou ještě použity v rozložení vody v bytě. Pro organizaci využívání vody 3 druhy trubek:

Duté profily z nerezavějící oceli nebo galvanizované spolehlivé a odolné, ale liší větší váhu a složitost sestavy

Pozinkovaná ocel. Takový materiál má vysokou pevnostní vlastnosti a také antikorozní vrstvu, která chrání potrubí před korozí. Doba použitelnosti těchto trubek může dosáhnout 25 let, což je docela dobrým ukazatelem. Integrita vrstvou odolnou proti korozi, mohou být rozděleny podle vlivu mechanických faktorů. Hlavní nevýhodou pozinkovaných ocelových trubek - velká hmotnost, což ztěžuje nejen instalaci systému, ale i dopravní informace.

Nerezová ocel. Nerezová ocel - materiál, který je odlišný (jako zinkování) vysoký součinitel pevnosti a odolnosti vůči korozi. Životnost těchto výrobků může dosáhnout při běžném používání po dobu 50 let. Výrobky z tohoto materiálu se nebojí mechanickými vlivy. Hlavní nevýhodou těchto produktů je jejich vysoká cena. Montáž potrubí z nerezové oceli je poněkud složitý postup v důsledku hmotnosti jednotlivých částí.

Měď. Měděné trubky jsou nejdražší z nich, takže jsou běžně označovány jako elitní třídě. Měď komunikace má dobrou odolnost vůči škodlivým korozivním účinkům, a jeho životnost může dosáhnout 80 a více let. Měli bychom také říci o estetické odvolání měděné trubky - tento design vypadá slušně a může se stát ozdobou interiéru místnosti. Z nevýhody lze mědí poznamenat, že slitina mědi je plastový materiál, ale jinak malou pevnost a poměrně složitá instalace, které obsahuje plynový hořák samotný pájka.

Elektroinstalační trubky z plastu, jak již bylo uvedeno výše - nejvhodnější možnost pro lidi, kteří chtějí dělat všechnu práci sám. Plastové díly jsou složeny ze tří vrstev: vnější polymerní kovový střední (obvykle hliníková vrstva) a vnitřní polymeru.

Plastové trubky válcované do malých zátok, jsou velmi výhodné pro přepravu a skladování, což není pravda výrobků z oceli

Metalloplastikovaja komunikace instalovat dvěma způsoby:

 1. Pomocí závitových spojovacích prvků, které zahrnují těsnění. Těsnění je nezbytné pro dosažení požadovaného indexu těsnosti v systému.
 2. Pomocí komprese kování.

Užitečné informace! Jednou z hlavních výhod těchto trubek je možnost ohybu, což velmi usnadňuje komunikaci instalace vodotransportiruyuschey.

Výrobky vyrobené z plastu jsou rezistentní vůči škodlivým účinkům koroze, jakož i v důsledku hladké vnitřní stěny mají velkou šířku pásma. A díky hladké stěny těchto výrobků se nehromadí uvnitř ložiska soli, které mohou vést ke zúžení průsvitu trubice a jejího úplného zablokování v průběhu času.

Jak si vyrobit vlastní zapojení kovových trubek s jejich vlastních rukou? Pro zapojení kovových trubek vlastníma rukama vyžaduje frézu, lisovacích kleští a výstružníky. Důrazně doporučuje provést metal-elektroinstalace skryté ve stěnách vodovodu. To je způsobeno tím, že těsnicí prvky v průběhu času ztrácejí užitečných vlastností a tvarovky mohou unikat, takže potrubí je nutné zajistit snadný přístup k opravám.

Dnes, plastové trubky jsou nejoblíbenější volbou pro pořádání distribuci vody v bytě. Vezměme si některé z polymerních materiálů může provést zapojení Voda:

 1. Polybutylen (PB). Tento materiál má vysokou tepelnou vodivost, je relativně ohebný, takže v případě potřeby může být ohnut. Maximální provozní teplota polybutenu dílů dosahuje až 90 ° C Polybutylen namontován komunikaci pomocí pájecího zařízení. Hlavní nevýhoda - vysoké náklady.

Mnoho typů plastových trubek jsou spojeny zahřátím na konci speciálního zařízení, dává jeden z nejvíce spolehlivé spojení

Maximální provozní teplota pro polypropylenové trubky je 130 ° C, Dobře navržená uspořádání trubek poskytuje systém, který je schopen odolávat tlakům až do 12 MPa. Hladké stěny PP potrubí vyloučit možnost ložiska soli. Tak PP trubky jsou odpovědí na otázku, co použít pro vodovodní potrubí v bytech.

Dávejte pozor! Hlavní nevýhodou přípravků PP spočívá v jejich instalaci, která se vyrábí speciální pájecí zařízení.

Moderní vodovodní systémy v domácnostech často sestaveny z polypropylenových trubek

Odborníci doporučují, aby výpočet průměru potrubí před pokládkou komunikace. Pro správný výpočet, musíte se naučit některá pravidla:

 • pro nejvzdálenější bod v systému musí představovat dvě čase ukazatel zásob tlaku vody;
 • v případě, že část trubky indikátor je 12 mm, může se objevit takový jev jako turbulence. Typicky se takový jev může nastat u vchodu do stoupací trubky, avšak, je-li komunikace provádí z dvenadtsatimillimetrovyh úzkých trubek, turbulence může objevit kdekoliv v potrubí. Aby se zajistilo, proti tomuto problému, odborníci doporučují pro instalaci trubek, sekční číslo, které je 12 mm;
 • na počtu spojovacích jednotek závisí celkový tlak v systému, a proto tlak vody. Je důležité mít na paměti, že jednotka ventilů a připojovacích armatur trvá asi 0,15 atmosfér;
 • PP komunikace, jehož průměr je 16 mm, tlaková ztráta se rovná 0,05 MPa na 1 metr potrubí;
 • Minimální tlak je povoleno v provozu vodovodní komunikace by měla být nižší než 0,3 atmosféry;
 • Zvláštní pozornost věnujeme na doporučenou ukazatel tlaku vody u vchodu. Tento parametr je nutné pro výpočet indexu tlaku za extrémních bodů komunikace nutná.

Užitečné informace! Tlak v centrálním stoupačce je poměrně snadné definovat: jít dolů dostatečně do sklepa a zkontrolovat výkon měřidlo na hlavním potrubí, a pak už jen rozdělit toto číslo o počtu podlaží v budově. Tak, dostanete ukazatel tlaku na vstupu do bytu.

Mnoho lidí dává přednost rozložení vody, která se provádí s použitím zkumavky s rychlostí průřezu 20 mm. U takové konstrukce jsou kohoutky s průřezem 16 mm. Tento systém snižuje tlakové ztráty.

V sériovém zapojení budou moci ušetřit na materiálu, ale v takovém systému může být tlakové ztráty

Volba rozvržení systémů zásobování vodou v bytě by měla brát v úvahu neobvyklé uspořádání prostor, doporučuje se využít služeb odborníka. Existují dva hlavní zapojení obvodu:

 • sekvenční (tee);
 • paralelní (zapojení kolektoru).

Série obvod je klasický jeden, který lze nalézt ve většině apartmánů. Takový rozvody vody v domě nebo bytě zahrnuje společnou trubku obložené ze stoupacího potrubí do místnosti. Ve společné linii, obvykle instalovány podložky, z nichž každý odpovídá určité sanitární zařízení a je k němu připojená pomocí krátkých délek potrubí.

Výhody tee schéma:

 • minimální spotřeba materiálu;
 • malá tlaková ztráta v systému.

Mezi nedostatky těchto obvodů je možno uvést:

 • oddělení sacího tlaku pro všechny body;
 • teplotní ztráty v systému.

Sbírání potrubí v bytě považována za funkční, protože její použití zabrání ztrátám vody hlavy na krajních místech přívodu vody. Toto uspořádání má následující strukturu: voda ze společného stoupacího potrubí se pohybuje uvnitř první kolektor, a později na individuálním vedení ke každému bodu abstrakce. Kolektor - nádobu, která je válcová a je vybaven potřebným počtem odboček (o roury).

Zvážit výhody zapojení kolektoru:

 • To eliminuje riziko hydraulických rázů v systému;
 • potrubí vedoucí z kolektoru do sanitárních předmětů, jsou z jednoho kusu, takže se povolena pod omítku v Stroebe;
 • layout kolektor obvod je ideální pro velké venkovského domu, který je vybaven dvěma nebo více koupelen. To je způsobeno tím, že takový systém umožňuje nastavit hodnoty tlaku pro různé zákazníky.

Mezi nedostatky tohoto programu jsou následující:

 • vysoké náklady v důsledku zvýšených nákladů na materiál;
 • neslušný vzhled v případě otevřené instalace.

Kolektor zapojení je výhodné tím, že trubky mohou být položeny pod omítku

Volba nástrojů a demontáž starého vodovodu

Odborníci radí získat všechny materiály s malým rozdílem (o 10%) pro kompenzaci mapované materiálu během pokládání instalace systému. Spotřeba vzniklého materiálu v závislosti na kabelovém vzoru a montáž tohoto provedení.

Demontážní práce by mělo začít teprve po získání všech potřebných nástrojů a materiálů. Pokud máte v úmyslu nejen nahrazení komunikace vody, ale také celkový stoupačky, musíte informovat příslušný orgán.

Typicky, voda je vybrána pro směrování moderních plastových trubek. Zvážit, jaké nástroje budou potřeba v takové situaci:

 • pájecí zařízení;
 • Pilové a trubky, nůžky.

Tip! Ve výhodnějším provedení jsou považovány za speciální nůžky, protože použití pilkou s sebou nese velké množství otřepů v řezu.

 • vrták pro výrobu otvory pro spojovací prostředky;
 • Bulharský.

Splachovací potrubí ve stěnách bude vyžadovat další zařízení, a to - stěna chaser. Tento nástroj je nezbytný pro organizaci kanálů ve stěně.

Distribuci vody v bytě s rukama

Jak se dělá rozložení vody v bytech? Podívejme se na etapy nejčastější zdaleka schématu:

 1. První instalaci nativní ventil ve společných stoupačkách.
 2. V je nastaven druhý stupeň tzv měřící jednotku, která obsahuje hrubý filtr, jakož i ventil (reverzní) a počítadlo, které měří průtok vody.
 3. Pak Hydromagnetické systém namontován (HMS). Hlavním cílem tohoto systému je zpracování cizích částic, které jsou ve vodě. Zpracované částice tvoří sraženina, která se odstraní mechanickým očištěním filtrem.
 4. Po instalaci čištění filtru je nutné provést instalaci bezpečnostního ventilu AquaStop.

To znamená, že komunikace se provádí instalaci vody v bytě. Počítadlo musí být vybaven antimagnetické ochrany. Provádět jakékoliv směrování potrubí v bytě může provádět jakoukoli osobu, ne vlastnit speciální znalosti a dovednosti budovy. Pokud je to nutné, vždy můžete jít ke specialistovi, který bude řádně provádět veškerou práci a zajistí hotového potrubí.

Jako věci? Sdílet se svými přáteli!

Což je lepší použít potrubí pro vodu pod zemí: tipy a triky

Který trubka je lepší použít pro vytápění

vodovod v bytě s rukama: volba potrubí, schéma zapojení a instalace

Náhradní trubky: voda, topení, plyn a kanalizace

Trubkovitý připojení: dokovací odrůd, jejich vlastnosti a funkce

Jak vybavit instalatérské práce v soukromém domě, a že to bude trvat na něj

Nedávné komentáře

 • Jeanne Gorokhova záznamu pozinkované ocelové trubky: výhodami a znaky
 • Jeanne Gorokhov zápis do roury, izolační pěna OC: rozměrů a vlastností
 • Andrew Vozhdayev nahrávání Sandwich trubku pro komín: velikost, konstrukce, poradenství při volbě
 • Fire and Ice záznam Sandwich potrubí pro komín: velikost, design, poradenství při výběru
 • Snow psát Sandwich potrubí pro komínu: velikost, konstrukce, poradenství v oblasti výběru
 • B. nahrávání Sandwich trubku pro komínu: velikost, konstrukce, poradenství při volbě
 • Andrew Vozhdayev nahrávání Sandwich trubku pro komín: velikost, konstrukce, poradenství při volbě
 • Olga nahrávání vlnité trubky z ušlechtilé oceli, pro vytápění: funkce aplikace
 • Dmitry Poshtarenko záznamu hliníkové trubky. Oválné a kulatý průřez
 • Maximushka sací hadice k zachycení: druhy, účel a využití

reklama

Použití materiálů je možné pouze s aktivním odkazem na zdroj.

Distribuci vody v bytě s rukama

Mnoho majitelů bytů raději vybavit systém zásobování vodou vlastníma rukama. To významně snižuje finanční náklady, ale co je důležitější, v tomto případě můžeme uspořádat vodovodní systém v souladu s jejich požadavky.

Způsoby, kterým se zásobování vodou trubkou

Distribuci vody v bytě s rukama předpokládá pokládání potrubí ve dvou ohledech:

Uzavřená metoda liší velkou složitost, ale šetří místo. Je velmi důležité, například pro malé koupelny. Je třeba mít na paměti, že všechny oddělitelné spoje musí být položeny otevřené metody.

Hlavní nevýhodou této metody je uzavřený:

 • Neschopnost rutinní kontrole potrubí za účelem prověření jejich stavu;
 • Otevření stěn v případě zjišťování případných úniků, a proto požadavek na opravu.

Výhody otevřené metody jsou:

 • Nízká složitost, která poskytuje vysokou rychlost sestavy;
 • Možnost včasné detekce úniků;
 • Jednoduché opravy potrubí kdekoliv;
 • Systém nabízí vylepšení v provozu.

Volba trubek pro instalaci vodního systému

Pro nezávislé instalaci přívodu vody v bytě se doporučuje použít z kovu nebo plastových trubek. Z použití ocelových a měděných trubek je třeba se vyhnout, protože vyžaduje profesionální přístup spojené s řezání, svařování, ohýbání a řezání závitů.

Kovové trubky se snadno instalují a trvanlivý, ale je třeba mít na paměti, že nemohou být použity v uzavřeném způsobu obložení. Plastové trubky jsou ideální pro pořádání nalévání vody v bytě. Na stěnách plastových trubek se nevytváří žádný sediment během provozu, a nízkou vodivost materiálu tepelné umožňuje použití tohoto typu potrubí v aplikacích teplé užitkové vody (viz Trubky polyetylénové -. Rozměry).

Mezi mnoho druhů plastových trubek optimální kvalita a cena jsou polypropylenové zkumavky. Mají tendenci být připojeny svými konci pomocí speciálního zařízení, naučit se pracovat s tím není velké složitosti.

Přípravná fáze se sestává z nakreslení systém zapojení okruhu vody. Existují dvě možnosti instalace:

 1. Tee program zahrnuje sériové zapojení všech spotřebitelů. To znamená, že z příchozích elektrické trubky a skončit na to trička nainstalován pro připojení specifických sanitárních nebo zařízení domácnosti.
 2. Potrubí směrování vodní potrubí zahrnuje použití sběrače, který přes kulový ventil připojených spotřebičů. Tato metoda umožňuje provádět opravy bez problémů předurčené systému rozsah vody bez vypnutí vody. Navíc, když tento systém selže tlak rovnoměrně rozděloval mezi spotřebiteli. Náklady na vodovodní sítě na základě vedení kolektoru je vysoká a vyžaduje velký prostor dostatečný pro uložení potrubí.

Schéma zapojení nutně nakresleny na papíře a poskytuje všechny nuance, a to:

 • Velikost místnosti;
 • Optimální průměr trubky;
 • Rozměry zařizovací předměty a jejich montáž;
 • Umístění trubek a jejich přesnou délku;
 • Prostor pro montáž měřiče a filtry;
 • Místa zvraty trubek;
 • Počet armatur.

Důležité! Veškeré práce musí provádět pouze po vypnutí přívodu vody z hlavní dopravní tepnou.

Příkladem takového obvodu, naleznete v následující části.

Posloupnost operací, kdy elektroinstalace vody s rukama kolektorem následující:

 • Zřízené havarijní ventily na stoupačce;
 • Sestavení filtrů je prováděno a čítače;
 • Instalaci kolektorů a kulové kohouty u východů;
 • Připojeno sanitární zařízení;
 • Zkontrolujte účinnost systému zásobování vodou.

doporučuje elektroinstalace pro zásobování videa v bytě od mistra:

Po přijetí nového bytu, nebo v případě potřeby nahradit staré vodní systém je docela možné provádět veškerou práci sami. Tak je možné získat nejen značné finanční úspory, ale také lepší výkon vybudovat systém zásobování vody.

Krok za krokem pro zapojení do systému zásobování vodou

Distribuci vody v bytě s rukama vždy začíná s detailním systému vody na papíře. V něm musí být nejmenší nuance, jak to bude základem nejen pro práci, ale i pro získání požadované množství materiálu.

Varování! Tento režim by měl být vypracován s minimem švů, kloubů a kolen - to výrazně zvýší její provozní spolehlivost.

Je-li prostor umožňuje prostor, nejlepší možností je vodní potrubí zapojení kolektoru, jehož příklad je uveden níže.

Tyto pozice představují následující prvky:

 • 1,2,3 - kulové kohouty na vstupu do pračky, dřezová baterie a vanu;
 • 4.5 - kolektory pro teplou a studenou vodu;
 • 6 - zpětné klapky;
 • 7,8 - čítače horkou a studenou vodu;
 • 9 - tlaku pro normalizaci;
 • 10 - filtr, který poskytuje hrubý úklid.
 • 11 - havarijní ventily.
 • 12 - popruhů studené a horké vody.

Nejschůdnější možností pro organizaci vodovodního systému s jejich vlastních rukou, je použití plastových trubek. Jsou snadno instalovat a lze jej provozovat po dlouhou dobu. Optimální průměr trubky se volí v závislosti na celkové délce potrubí, aby se zajistilo požadovaný tlak. Můžete použít speciální tabulky, které lze nalézt na internetu nebo se poradit s odborníky.

Varování! V případě, že rozložení vodovodního potrubí se provádí ve starém domě, měli byste dávat pozor na stav hlavní stoupačce. Možná, že v první řadě je třeba ji vyměnit, a tato akce by měly být prováděny pouze odborníky.

Nastavení alarmů kulových kohoutů u vchodu do hlavních stoupaček a montáž filtrů. Jeřáby na vstupu do přívodu vody přiřazena rychle vypnout přívod vody, když je zjištěn únik.

Před instalací je třeba odříznout vody. Doporučuje se použít kulové kohouty, které pracují při tlacích až do 60 MPa a teplotě až + 150S. Chcete-li nastavit kulové kohouty spojené koše.

Instalace měřičů na teplou a studenou vodu

Typicky, spolu s protiproudem součástí jsou spojovací matice, které umožňují v případě potřeby odpojit dávkovací zařízení, aniž by byla narušena integrita systému.

Důležité! S self-montážní pult, musíte dávat pozor na směrové šipky, které jsou umístěny na zařízení výrobce. Ukazují směr pohybu vody.

Pamatovat! Po spuštění systému nainstalováno zařízení musejí být registrovány u organizace zásobování vodou.

Instalace systému vodních přechodky, které zabrání poškození potrubí v případě tlakových rázů. Instalace těchto zařízení je nutné v případě, že tlak vody ve stoupací je podstatně větší, než je šířka pásma sanitárních zařízení. No, pokud přetlak přebytečná voda bude vypuštěna do kanalizace, takže by to mělo stanovit případně speciální vlákniny.

Základní pravidla převodovky:

 • regulátor přetlaku, musí být namontován svisle;
 • Při montáži musí být k dispozici uzavírací ventily;
 • Je třeba vzít v úvahu směr vody ve směru šipky vyznačené na zařízení.

Typicky, tato zařízení jsou vybavena až čtyřmi závěrům. Proto, aby se připojit větší počet spotřebitelů je nutné nainstalovat několik kolektorů.

Důležité! U vchodů všech spotřebitelů by měly instalovat kulové kohouty, aby bylo možné vypínat některá konkrétní zařízení při nehodě.

Přímá montáž vodovodních trubek. K tomu je nutno zakoupit plastových trubek snížit velikosti v souladu s zapojení obvodu. Spoje jsou svařovány pomocí speciálního přístroje, který je poměrně snadno ovladatelná. Tato technologie je podrobně popsán v trubkách článek polypropylenové - instalace rukou.

Zahájit provoz, nastavit vlastní vodovod, je to možné pouze po kontrole, zda provádět lépe s asistentem. To vám umožní rychle vypnout přívod vody, pokud je netěsnost zjištěna jako důsledek špatné montáže.

 • Opravy na chodbě v Chruščova
 • Pokládka obkladů a dlažeb na dřevěnou podlahu
 • Příprava stěn pod kapalným tapety

Musíte se přihlásit, abyste mohli nechat komentář.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

66 − = 60