Jak se připojit anténní kabel s konektorem

Jak se připojit anténní kabel s konektorem

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak podvádět na anténním kabelem F-konektorem.

To se zdá být jednoduchá operace, a správné připojení, byty domy našich zákazníků, nemůžeme uvide často.

Výsledkem je, že není kvalitní připojení, signál může být značně zeslabena a změna hodnoty v průběhu času. Obraz na obrazovce televizoru může být hlučné, některé kanály nemusí být horší než jiné, tam je zdvojení a odrazu. A to je v nejlepším případě. V nejhorším případě se snaží obnovit kvalitu obrazu, lidé začínají erodovat hnízda televizní tunery a dokonce přerušila jim, že již ohrožuje není levnou opravu.

Chcete-li se dozvědět, jak navázat spojení samostatně, kompetentně a vyhnout nepříjemnosti spojené s opravou televizní pokrytí v tomto článku.

To se zdá být jednoduchá operace, a správné připojení, byty domy našich zákazníků, můžete vidět příliš často.

Výsledkem je, že není kvalitní připojení, signál může být značně zeslabena a změna hodnoty v průběhu času. Obraz na obrazovce televizoru může být hlučné, některé kanály nemusí být horší než jiné, tam je zdvojení a odrazu. A to je v nejlepším případě. V nejhorším případě se snaží obnovit kvalitu obrazu, lidé začínají erodovat hnízda televizní tunery a dokonce přerušila jim, že již ohrožuje není levnou opravu. Ale popořádku.

Pro zapojení antény farmy vnitřní používá speciální anténní kabel s charakteristickou impedancí 75 ohmů a o průměru 7 mm.

Charakteristická impedance kabelu by neměla být zaměňována s aktivní. Nemůže to být změřit pomocí běžného testeru. Odpor vlna kabelu je závislá na kvalitě jeho smíření s prvky antény farmě a vstupních obvodů televizoru. To je nezbytné pro vysoce kvalitní, přenos bezztrátové televizního signálu na vstupu přijímače.

Pokud váš kabelový nezměnila po dlouhou dobu, doporučujeme ji vyměnit za novou, protože v průběhu času, vodivý povrch v kabelu může výrazně oxidovat. pro takové se kabel signál přenášen k významným ztrátám, a to zejména v UHF. V tomto případě je vysoce kvalitní obraz nemůže být řeč.

Anténní kabel obsahuje centrální vodivé jádro, plastový izolátor, obrazovku a vnější plastový povlak.

Zástrčka nebo konektor (F-CON), vnější válec je s výhodou rýhovaný a vnitřním závitem pro navíjení kabelu s připojeným rotující šestihranné matice (rovněž s vnitřním závitem) pro připojení k anténní přípravku.

Nástrojů, připravte kleště, nůž a štípací kleště.

Za prvé, je třeba odstranit horní vrstvu plastovou izolací z kabelového okraje, v oblasti asi 10 mm.

Pro tuto operaci, budeme potřebovat nůž. Děláme mělký řez na obvodu. Již není potřeba vynaložit úsilí, jinak je riziko z vrstvy izolace snížit horní obrazovku, která se nachází o něco hlouběji. Po provedení řezu, jemně stažitelné horní plastové skořepiny.

Dále poddevat obrazovka fólie a plášť a zabalit na horní vrstvu izolace kabelů.

Podél zabalené obrazovky, obvodový řez spodní izolační vrstvy, až k centrálnímu jádru a stejný čisté stažitelném izolátor s ním.

Pečlivě vysledovat individuální tenké obrazovky omylem zavřeli žílu s centrálním jádrem. Všechny žíly musí být zabaleny do vnější vrstvy izolace. V opačném případě je užitečný signál může být značně oslabené.

Vezměte zástrčku do rukou válcové části, která je vyrobena pro snadnou válcování zadržení zástrčky a šroub ručně nebo pomocí kleští připojte na připravený kabel, zabalený v horní části obrazovky. Šroub, až dokud neuvidíme izolátor na konektoru maticí.

Pokud vymazán kabel je příliš mnoho a středové jádro je příliš daleko od vystavené pletl zátky, se boční řezný nástroj a úhel 45 stupňů odříznout přebytečný.

Hotovo. Vytvořili jsme univerzální kloub pro připojení anténního kabelu k anténě na různých zařízeních. Nyní můžeme přivázat k tomuto F-konektoru anténního konektoru k televizoru s anténní zásuvkou, kabel prodloužit, aby větev nebo vidličkou.

Oprava televizorů a monitorů ve městě Iževsku. tel. +7 963 544-88-18

Připojení televizoru do anténního kabelu přes konektor (prodlužovací kabel pro TV)

V současné době naše televizory mají jen málo společného televizorů letech minulého století, které jen někteří a byli schopni ukázat, že i když pouze příjem analogových signálů. A co teď? Je možné říci, celou řadu možností a schopností. Práce s analogovým a digitálním signálem, schopnost přehrávat video a audio signály z univerzálních vstupů, schopnost přehrávat videa z internetu a dokonce v některých případech, hraní her a používání aplikací z ní ačkoli. Obecně platí, že není divu, že někteří z nich jsou hrdí prefix ke svému jménu - SMART, což znamená kvalifikací. Ale v tomto článku bychom rádi, že nebude hovořit o úspěchu buržoazních společností pro kterouž jsme stále Chase a pronásledování, a že i nejmodernější televizory, které mají ve svém arzenálu Wi-Fi, Bluetooth, ale ještě potřebuje drátů. A co je nutné k nim kabel, stejně jako před mnoha lety, je koaxiální kabel TV. To je přes tento kabel jako přenosu analogového a digitálního signálu, tedy signál s nosnou frekvencí televizních kanálů sledujeme. A tady nejrelevantnější postupy pro připojení kabelu k TV kabel je volba jeho řezání, montáž zástrček a kabelů prodloužení. To, že takové jednoduché operace, budeme mluvit v našem článku.

Vyberte televizní kabel k televizoru a značení

První věc, kterou je třeba věnovat pozornost, a proto je kvalita televizních kabelových rozvodů. Bylo to od něj bude záviset na tom, jak věří, jasně a bez hluku a ztráty signálu se přenáší. Pokud se jedná o obyčejný drát, pak po 2-3 metry nezůstávají na požadovaný signál nic, ale zvuk bude oh kolik. To vše je spojeno s vysokou frekvencí šíření vln charakteristikou, kterou televizní signál je ve skutečnosti vysílán. Charakteristickým rysem tohoto signálu se šíří projevy efektu pokožky, kde je signál šíří po povrchu vodiče. Ale to je samostatný svazek, a proto si zaslouží samostatný článek, ale teď na to není o tom.

No, druhý je správné připojení všech konektorů, jak jsme již uvedli.

Takže zpátky k té první. Co to znamená „správného“ kabelové televize? Tento kabel, jehož vlnová impedance při provozním kmitočtu (až 2,15 GHz) je 75 ohmů. Většina z těchto kabelů jsou označeny jako COAXIL CABLE 75 ohmů. Vzhledem k tomu, TV lze použít kabely stupně: RG 6U (možný index), SAT 50, SAT 703B a DG 113. Označení označí kabel je v souladu s zlepšení jejich výkonu.

Typicky, kabel je označen výrobce jmen kabelů, jeho odporu, metráží a roku výroby. Nyní, když je vybrán kabel přejít přímo k procesu připojení k televizoru.

Jak se připojit anténu ke konektoru kabelu

Jen říct, že pro připojení kabelu k zástrčce nebo konektoru ke kabelu nesmí být snadné. Jediné, co můžete udělat sami, bez účasti specialisty. Nicméně skutečnost, že jsme se rozhodli prozkoumat tuto otázku a předloží ji ke svému úsudku, a to je druh potvrzení. Dobře, začněme od začátku.

Nejprve je nutné snížit kabel, to znamená, že správně odstranit izolační objímku.

Chcete-li snížit kabelu ve dvou směrech, a to zabalit stínicí opletení dozadu nebo jen snížit izolaci. A pak už můžete našroubovat a plug sám. Příklady řezání provazec je znázorněno na fotografii zvětšení níže.

Bez skládání opletení.

Nyní totéž, ale pouze ilustrativní příklad a sklopením cop.

Řez podél opletení ostrým nožem. Pak řez kabelu cop na perimetru. Zabalit cop zpátky, takže jsme otevřeli další izolační vrstvu. Zde je třeba říci, že stínící fólie v některých případech, na něž polyetylenovou folií předat sílu. V tomto případě, polyethylen fólie s čistou téměř nemožné. Vypálit to taky, je nepravděpodobné, aby se stalo. Takže fólie ohnout záda na sobě, nebo zcela odříznout. Zbyla jen kovová žíly cop. Také v tomto případě jsme se čistí a Střední vodič.

Jak se připojit anténní kabel k zástrčce (možnost 2)

Starší verze televizních svíček bylo kombinované konstrukce kov - plast. Něco na ten způsob.

Máte-li tento konektor zakoupili, pak montáž by mělo být tímto algoritmem. Za prvé, budeme rozebírat svíčku a položil na plastový díl na kabelu. Tato část musí být na kabelu při montáži kovové složky, potom je přišroubován k ní. Pokud si ujít tuto nuance, plastová skořepina, aby na kabelu, pak to bude nemožné.

Dále vzít kovovou část a stlačit vložku kolem copu. Je lepší použít malé kleště. Je nutné zajistit instalaci centrálního jádra na místě.

Čistíme středový vodič z izolace a vložte ji do otvoru určené pro něj. Otočné zajišťovací šroub.

Poté, co zůstává, je šroub plastové tělo na kovové části zástrčky namontované na kabelové televize.

To je všechno. Zástrčka připraven pro jeho připojení k televizoru.

Možné varianty pro zástrčky pro připojení ke kabelu a TV

Je třeba říci, že v přírodě existuje tolik variací zátkami.

A to i v SSSR zástrček, které musely být připájen ke kabelu. A tam jsou řemeslníci, kteří se snaží tlačit, žádný jiný způsob, jak říct, kabelová TV zásuvka a to vše bez zástrčky. Ale to všechno může být nazýván základní, zbytky, anachronismem. Obecně platí, že to nestojí za všechny své pozornosti. A to tím spíše zlomit hnízdo drahé TV snadné, ale nahradit to bude těžší.

V této souvislosti bude doporučení platí pouze specializované a pokročilé tipy.

Jak prodloužit kabelové televize

Pokud budete potřebovat prodloužit kabel, který je prostě nestačí na jeho délku pro připojení k televizoru. Je třeba působit podobně jako u prvního provedení. Vyčistíme oba konce kabelu a dříku s převlečnou maticí. Další stopky vzájemně propojeny kabelem přes adaptér.

Také existují i ​​možnosti, pokud potřebujete připojit více televizorů. Nebo se chcete připojit z krabice. Ale tady my nepovažujeme tuto možnost, protože již obdržel mišmaš, není funkce článek. Toto téma vyniknout lépe v jiné věci tento článek.

Dalším způsobem, jak rozšířit kabel poslal k nám naše uživatele Ramil z Ukrajiny. Navrhl, jak kombinovat, a tím prodloužit TV kabel v případě potřeby. Je pozoruhodné, že sloučenina se provádí pájení, která má v podstatě dvě výhody. Za prvé, nemusíte utrácet peníze na spotřební materiál ve formě zástrčky. Za druhé, je signál v této souvislosti prakticky ztratil. Je možné, aby se desítky sloučenin bez jakékoliv ztráty signálu. Takže algoritmus kabelové připojení je následující.

Jakékoliv připomínky ponechávají příliš, protože foto grafie podepsal s vyčerpávající komentáře a porozumění radioamatérovi pochopí, že tato látka nemá vliv na kvalitu signálu, pokud se to dělá opatrně. Jedinou námitkou je, že musíme být schopni pájení a pracovat rukama. Jaký ruce přes to, nebudeme vám pomoci, ale o tom, jak se naučit pájky, můžete vidět v článku „Jak pájet páječkou.“

Co je lepší zvolit konektor pro instalaci na kabel a připojení k televizoru

Vzhledem k tomu, rozhodli jsme se poradí o jaký druh zátky lepší, je třeba motivovat své rozhodnutí. Všechno to začíná s jednoduchým. Protože musíme vyslat signál, a to je přenášen přes vodiče, to je nejlepší používat kovové zástrčky, která je první provedení instalace zástrčky, jsme dali nahoře. Takový konektor je snadná montáž, nevyžaduje žádné pájení, složitá instalace nástrojů. Tato zástrčka je tvrdá a zároveň zajišťuje optimální přenos signálu. Na první pohled se všemi klady.

V podstatě, když jdete do obchodu, je to možnost a nabídne vám kompetentní kvalifikované dodavatele, pokud se nenainstaluje, můžete prodat další položky.

tag cloud

© 2018 design a design, konstrukce, dekorace a opravy vlastníma rukama

Jak se připojit televizní kabel s konektorem?

Ptal jste se složitou otázku. Složil jsem to tak, že není jasné, jak důležité je vám přimluvit "shtepsel9quot;. Musel jsem se ponořit ve slovnících, výklad slova "shtepsel9quot; a tam je jiný.

Například v Efraim, zástrčka je kovová tyč nebo vidlice, ale v "Malý encyklopedický slovník" je to zásuvka. Některé slovníky dokonce tvrdí, že zástrčka je plastová trubka.

Takže to, co jste měl na mysli?

Budou muset popsat a spojit výstupní TV a připojení kabelu na témže baru.

Na zásuvky nejsou žádné problémy. Prakticky se neliší od běžného el.

Vyjměte zásuvku víko, vidíme dvě šroub, šroub jednu musíme mít kabelové televize drát pod jiný takzvaný "Ekran9quot; (V "prostonarode9quot; cop).

Připravte kabelovou TV, střih (obvykle dělám ji s nožem tapetování), vrchní ochrannou vrstvu (to je, nebo bílá, nebo černá), pak odstraňte krycí fólii, zkroucení cop ("ekran9quot), pak jemně na konci linky, čištění vodičem.

Měděný vodič pro jeden šroub, spletené pod jiným, horní kryt zásuvky. Vzory z televizních zásuvek jsou různé, ale "usiki9quot; který ji udrželi ve zdi, každý má.

Co se týče kabelem a zástrčkou, tam je ještě jednodušší. odpojit "kovová tyč" na dvě poloviny. Pak televizní kabel a odstraňte horní vrstvu, přibližně čtyři centimetry na délku.

Dále je opletení fólií zabalit zpět, máme plastové jádro, vymaže to měděné tyče.

Nyní jsme podvádět zástrčku na drátě, ta část, která matice. Řez měděný drát, aby jí nebyla provedena v druhé části zátky.

Spojíme obě části konektoru.

Autoři správně všiml, že kabelová televize a "shtepsel9quot; protože není kombinována, pravděpodobně všechny stejné jste měli na mysli "shteker9quot; pro připojení k televizoru, ke konektoru TV.

Pak je vše jednoduché.

Moderní verze, pokud spojíme TV konektor k použití F - konektoru, a pak se podíváme na tomto obrázku:

Je nutné zakoupit rovnou nebo šikmou plug & F - konektor, koaxiální TV kabel.

Burke kabel (viz obrázek), opatrně řez vnější izolaci (pláště) kabelu ve vzdálenosti 15 mm. Od konce drátu se odstraní, nemůžete poškodit cop (obrazovka) dráty, praxe, pokud se první pokus neproběhne úspěšně.

Potom zase dolů v opačném směru opředením a 10 mm. od konce drátu snížit prostřednictvím měděných drátů uvnitř izolace a odstranit ji.

Šroub F - konektor do bodu, kdy vnitřní část z matice přiléhá k vnitřní izolaci, i trochu tlačit na něj, ale nevyčnívá z otvoru.

Z konektoru na hraně s odsazením 2 mm. Nůžky rozkousat přebytek z měděných drátů.

Je zašroubovat do F - přímý nebo úhlový konektor.

Jsou komerčně dostupné a skládací anténní konektory, vzpomínky na staré dobré časy, kdy jste měli ji pájet.

Tady v mé vůbec jasné, jak snížit kabel a sestavit tuto konstrukci, podívejte se na obrázek.

V současné době téměř všechny spoje kabelová televize TV přístroje a zařízení se provádí pomocí F -konnektorov a adaptéry jsou přišroubovány do nich.

Hodně štěstí! Ano přijedete s dovednostmi!

TV kabel se skládá z tlustého centrálního jádra, obrazovky a izolátoru.

Pro práci potřebujeme kleště, nůžky na drát a nůž.

Prvním krokem je odstranění horní izolaci ve vzdálenosti 10-15 mm od okraje. Pomocí nože provést izolaci incize, ale pokusit aby nedošlo k poškození obrazovky.

Nyní je potřeba "fold obrazovky"Za tímto účelem jsme se opatrně zvedne a zabalit zde tímto způsobem.

Dalším krokem sejmout spodní displej jako u prvního způsobu.

Teď to byla instalace celého konektoru balení. Bereme to z válce a je našroubována na připravený, na odizolovaný konec kabelu. Šroub, dokud se izolátor nebude viditelný z 2. ořechů.

To by nemělo být klamání sebe i ostatní možné snadno připojit. Kupujeme v obchodě nebo konektor (konektor) pro televizní zařízení, vícenásobné konfigurace je třeba jen vybrat nejvhodnější pro vás:

Take TV kabel odříznout vrchní vrstvu pečlivě, že by nedošlo k poškození cop a jeho (cop) šikanovat, pak snížit na dno izolace a vytáhněte hlavní televizní kabel (pro které by nebylo poškodit centrální drát nemůže odříznout a jen sundat pomocí zapalovače nebo zahřátém jen oplavit).

Pak na cop šaty horní části zátky a středního vodiče vložena do spodní části a je zástrčka zkroucený pevně. Vše je připraveno.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

27 + = 33