Jak se připojit k přepínači lustr dvuhklavishnomu

Jak se připojit k přepínači lustr dvuhklavishnomu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak připojit nebo připojit lustr.

V tomto článku se podíváme na lustr schématu na spínači jedním tlačítkem a dvuhklavishny. Ale věděl, že někteří lidé nebudou rozumět tomu, co je znázorněno na obrázku, udělal jsem fotoreportáž o tom, jak se připojit lustr rukama. Číst dál, bude to zajímavé.

Schéma lustr na jediného tlačítka přepínače.

Zde je schéma zapojení je znázorněno na one-tlačítkový spínač lustry. Tam, kde je lustr, rozváděč a switch. Červená značí fáze, modrá - nulový. Z tohoto okruhu je možno vidět, že nula šel přímo do krabice na lustr a fáze projít spínací lustru.

Ale pokud nejste elektrikář a zjistíte, že je obtížné vyrovnat se s tímto schématem, čtěte dál a budete rozumět všemu.

Jak se připojit lustr s rukama na spínači jedním tlačítkem

Připojení lustry ve spínači jedním tlačítkem je poměrně snadné. Ze stropu by mělo jít dva dráty. Jedna fáze, a druhá - nula. To je asi tak, jak je znázorněno na obrázku.

Odstranit z konců izolace drátu. To může být provedeno s nožem nebo speciální instalační nástroj pro odizolování. Pokud jste to s nožem, udělat tak, aby nedošlo k poškození drátových pramenů. Ale nezapomeňte vypnout napájení.

Lisování tipy konce drátu. Tyto tipy jsou prodávány ve všech specializovaných obchodech. Liší se velikostí, a to je logické. Vzhledem k tomu, čtverce 1,5, potřeboval jeden hrot a čtverce dráty 2,5 - další.

Lisování speciálního nástroje. Pokud tak neučiníte, můžete tak učinit pomocí kleští. V každém případě to bude lepší, než bez špiček.

Ale pokud si postroj je zhotoven z monolitického drátu, pak tlak testování drátů nepotřebujete.

Zde musím připojit lustr z jediného tlačítka spínače. Bude se nacházet v kuchyni, a dvuhklavishnom switch tu potřebuje.

Pokud si všimnete, mám tři rohovník lustr. A to je důvod, proč existuje šest dráty každý žárovka na dva vodiče (fáze a neutrální). Máte-li dvě rohovník lustr, měli byste mít čtyři dráty. A tak dále.

Spojíme všechny kabely podle barev. Ty by měly dostat dvě zvraty (viz foto).

Twist zvlněný koncovek získané.

Máme jít do obchodu a koupit svorkovnici. Musíme ji připojit bezdrátově. Toto spojení vám bude trvat déle, než je obvyklé twist. Ale pokud si myslíte, že Twist je, že je potřeba, nelze použít svorky a svorkovnice, a okamžitě otočit dráty dohromady.

Připevněte svorkovnice k vodičům, které přicházejí z lustru. Po zašroubování je třeba zkontrolovat kvalitu práce. Chcete-li to, budete muset tvrdě tahat na dráty, pokud jsou nepřipojené. V případě, že držet pevně, pak pokračovat do dalších děl připojením lustru.

Spojíme dráty, které sahají od stropu na svorkovnici. Mnoho divit, co drát, který je spojen s ne vylákal fáze s nulou? Odpověď je polarita v lustru, a přesto v mnoha ohledech, na tom nezáleží.

A visel lustr ze stropu. To může být celá řada spojovacích prvků. To vše záleží na výrobci lustrů. Nejpopulárnější mount, v současné době, je deska. Bývalí lustry upevněny na stropní háky.

Připojíte-li lustr, a přepínač nemá - pak zde. Zde najdete podrobné informace o připojení přepínače.

Schéma zapojení lustry na dvuhklavishny spínačem

Předtím, než je schéma zapojení na lustrech dvuhklavishny spínač. Tam, kde indikováno červenou fázi a modré - nula. Z tohoto okruhu je možno vidět, že nula šel přímo k lustru, fázi na dvuhklavishny přepínači. Poté, co vypínač je pryč kabel se dvěma vodiči. Jeden drát šel na jedné skupině žárovek a druhý vodič na druhé skupiny žárovek. Nula ve dvou skupinách obecných žárovek. Domnívám se, že v rámci tohoto režimu je vše jasné. Pokračuj.

Jak se připojit lustr s rukama na dvuhklavishny spínačem

Připojit lustr u jediného tlačítka přepínače je mnohem jednodušší, než na dvuhklavishny. Od prvního případu, vše stačí připojit dva vodiče s dalšími dvěma. A v tomto případě je nutné vědět, co se děje s tím, co se kombinovat. Ale i zde, není nic těžké - budeme rozumět.

Ze stropu by měl odejít tří vodičů na lustru.

Jak jsme se dozvěděli z okruhu mít na lustru by měl jít jednu nulu a dvoufázové. Nula jede přímo do krabice, a obě fáze jsou přepínače, kde každý klíč odpovídá jediné fázi, čímž se působí na jednu z obou skupin žárovek.

Prvním krokem, který jsme zjistit, kde se fáze, a kde nula. Chcete-li to provést, musí být obě tlačítka na přepínači zapnuta, pokud není nainstalován, nainstalujte jej. A pokud nevíte, jak nainstalovat dvuhklavishny přepínač, nezáleží na tom, jít sem na tento odkaz a zjistit.

Když je přepínač zapnutý, zkontrolujte, zda je sonda všechny kabely vedoucí k lustru. Na dvou vodičů sonda se rozsvítí, což znamená, že fáze, a v jednom - ne, bude nula. A pamatujte si barvu středního vodiče. V tomto případě je nula je hnědý vodič (jste v této barvě se může lišit).

Nedoporučuji se soustředit na barvu izolace drátu pro určení fáze a neutrální. Protože v tomto případě je nepravděpodobné, že by na vás dvě hnědé a jednoho modrého drátu. Z tohoto důvodu je nutné použít sondu. To je při připojování zásuvek takové pravidlo by mělo fungovat.

Čistíme konce nástroje drátu, které se vám nejvíce líbí. Já jsem speciální nástroj pro odstranění izolace. Ale nejprve je třeba odpojit dráty, které vedou k lustru. Existuje několik variant, ale nejspolehlivější je vypnout jistič, který je zodpovědný za tuto skupinu spotřebitelů.

Zvlněný drát končí tipy. Máte-li drát monolit, pak se nemusíte. Monolit se liší od lanko vodičů. V monolitické drátu, jeden žil v vícejádrové - hodně.

Vezměte ruce lustr a zjistit, který drát je zodpovědný za dané žárovky. Je to docela jednoduché definovat. Každý roh musí jít samostatnou moje, a to moje by mělo jít drát na jednu žárovku - dva dráty. A všechny kabely musí mít stejnou barvu, ale dva. V mém případě je to černá a bílá. Jak můžete mít jiné barvy, to nic nemění.

Propojených dráty stejné barvy, jsou zodpovědné za určitou skupinu žárovek, které se rozsvítí, když je potřeba jednoho tlačítka na přepínači. Dále připojte vodiče stejné barvy jako předchozí, ale které odpovídají další sadu světel, které mají být řízena druhým tlačítkem na přepínači. Třetí kroucení nutné připojit všechny dráty druhé barvy, v tomto případě, je to všechno černé dráty. A to vše zkroucené zvlněných oka.

Toto pravidlo platí nejen pro šest ze svatojánského chleba lustru, a až dva, tři, čtyři nebo více rohovník lustry.

Zde je to, co máme. Máme jednu velkou zvrat, který dráty jsou všechny žárovky, to je nula - jak je znázorněno na obrázku, měla by být sdíleny. A další dvě, které jsou zodpovědné za určitou skupinu žárovek, který se bude konat fáze.

Bereme tady takové svorky, také volal svorkovnice.

A připevněte jim naše dráty. Spojení musí být spolehlivé, pokud není přísně utáhnout šrouby na svorkovnici, bude taková sloučenina se zahřeje a oxiduje. Což povede k zániku kontaktu v průběhu času. Vzhledem k tomu je třeba léčit vážně.

Nyní připojte lustr s dráty, které pocházejí ze stropu. Když jsme zkontrolovat sondu dráty, jsme dospěli k závěru, že obě fáze jsou modré a zelené, a nula - Brown. A připojit. Zero připojit ke splétání, kde dráty jsou všechny skupiny žárovek, jedna fáze jedné skupině žárovek, druhá - ve druhé skupině.

Nastavte lustr na svém místě. Než jsem sundal všechny strop, lustr je nyní snazší.

Napětí na spínači, a zkontrolovat svou práci. To je práce zahrnovaly lustr pomocí jediného tlačítka na přepínači.

A to funguje lustr, když jsou zahrnuty dva klíče. Všechno funguje, jak by to mělo fungovat. Takže práce se provádí správně.

Jak jste viděli, a můžete se připojit k lustru, aniž by docházelo k elektrikáře. Tak ušetříte čas a peníze. Zde můžete zavolat elektrikáře, a on vám řekne, že není k dispozici, počkejte den nebo dva. Souhlasíte s tím, že to není moc vhodné počkat na elektrikáře bez světla v domě. Vzhledem k tomu, musíte vědět, jak se připojit lustr rukama.

Připojení lustry s dvojitým přepínačem - schéma zapojení

Lustr je lampa umístěna na stropě. Pro rovnoměrné osvětlení je obvykle namontován na středu místnosti. V současné době výrobci nabízejí lustr lampa s jiným číslem, například tři nebo pět. často používá dvojitý (dva klíče) do polohy pro připojení těchto lustry. Díky spojení s dvojitým přepínačem je možné nastavit osvětlení místnosti. tj může samostatně obsahovat první a druhou skupinu světelných zdrojů, nebo zahrnují obě skupiny současně.

Obecné schéma zapojení dvojitého přepínače je následující: v krabici jsou krmena fáze a nulové vodiče jsou obvykle položen na celkovou panelu s kulomety. nulový vodič jde do lustru přímo z krabice a vodiče pod napětím - ke společnému kontaktu duálního spínače. Přejít ze dvou vodičů na lustru.

V souladu s novým požadavkům kromě fáze a nulový vodič by měl být použit ochranný PE-vodič ( „země“) potřebné pro uzemnění kovových krytů elektrických zařízení.

Spojovací lustry může být provedena zcela od nuly, nebo tam, kde je již položen kabelový nainstalován propojovací krabice a spínač.

Spojení od nuly zahrnuje několik fází elektromontážní práce. Chcete-li začít, vyberte místo pro instalaci spojovací skříňky. Spojka (přechod) krabice by měly být v horní části stěny v blízkosti stropu. Tvar boxu, můžete si vybrat kulaté nebo hranaté. Pak zvolte místo ve dvojitém spínači. Je žádoucí, aby se v místnosti sám hned u vchodu. Pokud jde o lustr, je zavěšen na speciálním hákem ve střední části stropu.

Po definovaném prostoru pro krabice a přepínat skladby připravené k zapojení. Shtroblenie provedeny ve stěně a stropní desky ze spojovacího pole na jističi a lustry. Shtroblenie také provedena z celkové panelu do krabice.

Po práci na shtroblenie namontován svorkovnici. Pak se vešly drát přes dálnici. Z celkového panelu do spojovací skříňky jsou tři dráty (společný nulový, celková fáze a společná „pozemní“). Dále, z krabice a položil nula „země“ přímo na lustru, fázový vodič je přivedl na místo, kde je dvojitý spínač, které mají být instalovány. Z dvojitý přepínač by mělo jít dva fázové vodiče, které jsou první v krabici, a pak na pole na lustru (dvě skupiny lamp).

Po zapojení připojený dvojnou spínač. Fáze drát z pole je připojen na společný kontakt dvojitého přepínače. Dvě odchozí vodiče procházejí krabice na lustru, jsou napojeny na výstupních svorkách spínače. Je třeba poznamenat, že funkce spínacího prostoru - to Phase přestávku. V žádném případě nelze připojit přepínač na nulu.

Chcete-li připojit lustr, musíte nejprve všechny své lampy rozdělených do skupin. Například, pokud lustru ve třech lamp, první skupina je jedna lampa, a druhý - se dvěma. Pokud lustru s pěti světel, pak existují dvě možnosti na oddělení skupiny.

  • První způsob (nejčastěji používané), - první skupina dvou lamp, druhá skupina tři.
  • Druhý způsob - v první skupině s jedinou lampou, druhé skupině čtyř. Můžete si zvolit libovolnou možnost, jak je požadováno.

Po oddělení, žárovky ve skupinách, které se připojujete k samotnému lustru. Za prvé, je třeba poznamenat, jedno propojení námitka v držácích světelných zdrojů. Fázový vodič musí být připojen na středový kolík sklíčidla a nulový vodič je připojen k bočnímu kontaktu. Pak všechny neutrální vodiče ze všech zásobníků lustry jsou spojeny dohromady a jsou spojeny s nulovým vodičem, shrnul z krabice.

Pokud jde o fázi vodiče, jednotlivé skupiny jsou připojeny odděleně od sebe navzájem. tj fázové vodiče vystupující z první skupiny kazet jsou spojeny spolu navzájem, a fáze od zásobníků z druhé skupiny také jsou vzájemně propojeny, ale odděleně od fázových vodičů první skupiny. Pak se fáze spojeny pomocí první a druhé skupiny světelných zdrojů jsou připojeny k fázové vodiče Přepínač procházející skrz spojovací krabice. V první skupině se jediného drátu, druhý - na druhý drát ze spínače.

Je-li uzemnění uvedené v lustru, ochranný PE-wire z pole, musí se připojit k zvláštním kolíkem pro uzemnění.

Připojení svorkovnici

Po připojení a zapojení spojení v lustru a spínačem, je vytvořeno připojení všechny dráty v krabici. Celkově od nuly chlopně připojené k nulovému vodiči, který běží na lustru, ochranný vodič PE-připojen k „zemi“, také běží na lustru. Celková fáze štítu je spojen s fázovým vodičem do jističe. Odchozí vodiče od spínače připojeného k fázových vodičů vystupujících každá skupina lustry.

Poslední etapa - spojení je společný nulový, fáze a „země“ v panelu. Fáze připojena k jističi, nula - nula terminál, PE-vodič - na zemi autobusu. Poté, co toto napětí je spojen s jističi, a pak se otočí na spínači a dvojité kontroly pro světlo.

Velmi často se stává, že staré místo, musíte připojit nový lustr. V tomto případě je dvojitý vypínač je již nainstalován, strop je křižovatka box, které již byly položeny dráty a připojit lustr nestačí k určení, kde drát.

  • Nejjednodušší způsob, - je rozvod všechny dráty přicházející ze stropu v různých směrech a zahrnuje jak dual-přepínač klíče. Pomocí indikátoru volby určit, na kterých dráty mají napětí. Drát, který nebude zdůraznit - je nula, další dva - tato fáze.
  • Druhý způsob - studená volání všechny dráty. Bude muset rozebírat přepínač sám, a někdy otevřít svorkovnici.

Spojovací lustry a double vypínač musí být provedena pouze při vypnutém napájení.

lustr Jedná se o lampu, které jsou instalovány na strop. Pro rovnoměrné osvětlení je obvykle namontován na

komunikující přepínače spolu s přepínače konvenční a široce používané na pracovišti i doma.

elektrický systém - je jedním z typů technických výkresů, které určuje různé elektrické komponenty

vodič nebo náhodné kontaktní osoba na fázový vodič. Je třeba poznamenat, že RCD nechrání

kombinované funkce a automatické RCD přepínač. tj Nouzové jističe ochranu elektrického vedení od proudu

Byt - proces, který vyžaduje kvalifikovanou přístup na případ. Existuje několik hlavních důvodů pro nahrazení elektrického

Připojení lustry s dvuhklavishnym spínačem

Ve výše uvedeném článku popisuje, jak připojit 3-rohovník lustr na spínač se dvěma tlačítky, a jak sbírat elektrické části svítidla.

Připojit 3 rohovník lustr uvedený spínač dvěma způsoby - pomocí zem a bez jejího použití. Bez ohledu na to, jaká metoda je zvolena, je třeba vzít v úvahu hlavní fáze práce:

  • Připojovací vodiče k přepínači;
  • připojení v krabici;
  • spojení vycházející z aktuální rozdělovačích dráty vodičů lustry;
  • správné zapojení do lustru.

Pojďme se krok za krokem, jak nainstalovat 3 rohovník lustr bez použití země.

Držák, který je zašroubován do baňky, připojený 2 vodiče, z nichž jeden - 0, druhý - fáze. Fázový vodič má několik barev, ale nula může být vždy označeny modrou barvou. Drát nese kladný náboj je spojen s upínací centra a spojuje nulovou stranu.

Rohy žárovky připojené k konkávní spodní části lustru, který spojuje kabely podle požadavků příslušného spínače - dvuhklavishny jedním tlačítkem nebo tři klíč.

Připojení lustry do dvuhklavishnomu spínač.

Každý klíčový spínač ovládá kolik lampy se rozsvítí, když na něj kliknete. Pokud se například, aby se pět rohovník lustr, první klíčový spínač 3 zapálit lampu 2 a druhý, nebo naopak, v závislosti na přání.

V příkladu fazole lustr 3 svatojánského vše bude vypadat následovně: 1. Tlačítko vypínače rozsvítí lampu a 2. doleva nebo jinak - z druhého tlačítka se rozsvítí jednu lampu, od první - dva.

Neutrální dráty přicházející z boku kazety a fáze, která pocházejí z jeho středu, samy o sobě nemají fázi nulu nebo, ale jsou určeny pro ně. V jakékoli podobě nulového lampa je dodávána přes přepínač a přejít přímo. Všechny neutrální vodiče vycházející z lampy kazety, přejděte na základně lampy a tvoří v něm jakýsi plexus. Dráty, které vedou ze zásobníku, a mají kladný náboj distribuovaný v lustru rámu do 2 skupin. V závislosti na požadovaných funkčních kláves zahrnují 1 nebo 2 lampy, dráty v těchto skupinách mohou být distribuovány jinak.

Na druhé straně, každá ze skupin drátů nesoucí pozitivní náboj a nulová plexus, připojen postupně do každé ze 3 centrálních vodičů kabelu, procházející dříkem lampy vzhůru. dráty přicházející z kufru spojen s dráty z rozdělovače: skupinu fázi, čímž se spojovací skříňce drátu nesoucí pozitivní náboj, a nula na nulu.

Sloučenina vodičů v krabici

Odchýlit se od rozdělovače 3 vodiče ke spínači, a stejný počet drátů na lustru. rozváděč energie sám poskytuje dvoužilový kabel.

Drát nese kladný náboj do krabice, připojte jej pomocí kabelu vedoucího k přepínači. Drát, který jde od distributora k lampě, připojený ke krabici s nulovým napájením vodiče.

Drát z lustru, který nese fáze jedné lampy je umístěn uvnitř skříně k drátu vystupující přepínač, jeden z kontaktů (kontakty jsou uspořádány na obou stranách krabice). Drát vysílací fáze dvě žárovky připojeny k druhému kontaktu na druhý vodič spínače.

Připojte vodiče ke spínači s 2 klíči

V rámci každého dvuhklavishnogo přepínače kontakt 3 jsou umístěny na pravé straně, vlevo a uprostřed. Jsou určeny pro připojení vodičů. K ústřednímu terminálu fázovému vodiči připojen po celou dobu pod napětím.

V závislosti na výběru na levou nebo pravou kontaktní vodič připojený k fázi nosné látky v lustr lampy 2, a drát pro svítilnu, připojený ke kontaktu zbývající fáze.

Každá klávesa sepne kontaktní centrum s přilehlými světla a správné množství světla.

Jak se připojit k přepínači lustr dvuhklavishnomu

Pro připojení lustr by měl být třížilový kabel od stopky lampy připojené ke stejné drátu, probíhající od distributora. Vycházející z krabice jsou spojeny s fázovým vodičem, jako je drát na světlo, a nula na nulu.

Pro stanovení počátku a fázové vodiče, je možné použít indikátorového kmene.

Montážní 3 svatojánského chleba lustry pomocí uzemnění.

Při připojování lustr s uzemněním všechny drát připojení v lampě a spínač držení výše uvedeného schématu. Jediným rozdílem je to, že spojovací skříňka obsahuje třetí zemnící vodič světle zelená. Pochází z distributora a připojen ke kovovému rámu lustru.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 31 = 32