Jak se připojit LED strip propojeny

Jak se připojit LED strip propojeny

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak propojit LED proužky?

LED pás přiváděn do maloobchodního prodeje ve formě pásů o délce 3 nebo 5 metrů, navinuta na cívku. K vnějšímu konci pásku připájen krátké dráty s jehož pomocí je snadné zajištění výkonu výrobku a vytvoření připojení k elektrické síti. Ale nejčastěji v intervalu domácí poptávky mnohem kratší délku, což vyžaduje paralelní nebo sériové spojení mezi sebou. Informace o tom, jak se připojit LED pásků, bude tento článek říct.

Připojení pomocí konektorů

Nejjednodušší způsob, jak získat elektrický kontakt mezi dvěma segmenty bez pájení, je použití speciální konektor pro LED-pásek. Jedná se o plastový nástavec, které jsou uspořádány po obou stranách kontaktních vložek s klipy. Aby bylo možné kombinovat dvě části k sobě vyžaduje následující kroky:

 • k uvolnění pásku z silikonové membrány (pokud je přítomen) a lehce vyčistit kontaktní plošky umístěné na okraji LED pásu;
 • vložení kovového konektoru závěrů připravený okraj a snap klip;
 • podobně, se správnou polaritou, investovat a zapojit druhý segment.

Sériové zapojení mezi LED pás neomezuje rozsah konektorů. Například, na jedné straně drátu lze upnout do elektrické sítě. Ale je lépe připravena využít konektoru na jehož jedné straně je již připájen dráty. Také komerčně dostupné konektory složitější tvar (hranatý, ve tvaru T) jsou určeny pro paralelní připojení tří nebo více segmentů s LED diodami. Použití spojek ve vytvoření LED podsvícení je nárokována v případech, kdy je nutné elektricky spojit více porcemi pásek, zejména v konstrukci složitých geometrických tvarů. Práce s plastovými konektory jednoduše a pohodlně, protože umožňují připojit i led přilepený páskou. A přesto, tato metoda slouží jako „záchranné lano“ pro ty, kteří nechtějí nebo nejsou schopny pájet.

Pájení - jeden způsob získání spolehlivého elektrického kontaktu (za předpokladu, že schopnost používat páječka a tam je dobrá pájky). O všechny složitosti pocínování a pájení LED pásu lze číst v předchozím článku. Vezměme si dva způsoby připojení LED pásky touto metodou.

První metoda spočívá v použití připojovacích vodičů jako spojení mezi dvěma sítěmi. Konce drátů na délku a zastřižené části a ludyat. Cínování část je zkrácena na délku, která není větší než 5 mm. Polštářky bez ochranného filmu i ludyat. Pak vodiče v souladu s obvodem připájen ke kontaktům na izolační páskou.

Druhá metoda zahrnuje tuhé spojení obou konců LED pásků. Požadoval, aby lepené část byla o něco kratší, než je uvedeno v rámci projektu, a to by mělo stavět. Nebo chcete-li se připojit do série několika LED proužky s odlišnou barvou světla. V tomto případě je kontaktní podložky a ludyat zdobené segmenty tak, že zůstávají pájecí kapičky. Pak okraje, které mají být pájeny, jsou použity k sobě a vzájemně pájení krátké krátké dotykové odpovídající vodiče. Je to dost pájet přítomen na kontaktech pocínované. Chcete-li skrýt a chránit pájení místo, oblečení smršťovací trubičku na něm.

Všechny metody pro dokování LED pásků mají své výhody a nevýhody. Výhodou oddělitelných spojů - v jeho jednoduchosti a estetické formě. Kromě ergonomických vlastností, konektory jsou také vlastní mobilitu. To znamená, že můžete spojit s sebou, a to i těch oblastech, které jsou již pevnou na pracovní plochu.

Jedinou nevýhodou této souvislosti - je cena. Náklady na konektoru na dva čepy (v případě monochromatických led pásky) je asi 20p a 4 kontakty (pro RGB LED-pásek.) - 30R. Složitější úpravy jsou ještě dražší. Navíc, ne každá obec může mít možnost koupit příslušné konektory.

Mezi výhody spojování pájením může rozlišovat nízké náklady a schopnost zvýšit dráty o libovolné délce následuje montáž LED pásu pod libovolným úhlem. Nevýhodou jsou náklady na čas a pájení dovedností.

Na základě těchto informací, musí každý člověk vybrat, co je lepší: dražší, ale pohodlnější, konektor nebo levné, ale to vyžaduje úsilí a pájení dovednosti.

V každém případě má své zvláštnosti. Zde je několik tipů, které vám pomohou vyhnout se problémům při připojení LED pásků:

 1. by neměla zvyšovat LED pás s celkovou délkou více než 5 m. V opačném případě je nejvzdálenější od napájení LED poskytl adekvátní jas.
 2. Před nasazováním elektrický obvod, skládající se z několika RGB pásek, RGB regulátor a napájení 12 V, měli byste nejprve dozvědět o správných režimů začleňování. Na pravé straně je připojen LED RGB proužky podrobně popsány v tomto článku.
 3. Použití levných konektorů může způsobit špatný kontakt mezeru na místě a v důsledku toho způsobit cukání a zániku LED.
 4. Aby nedošlo ke zkratu veškerou pájku spoje musí být izolován. Je lepší použít smršťovací trubičku nebo pomocí lepidla horké taveniny.

Co je to konektor pro LED pásek

Zdravím všechny návštěvníky electricvdome.ru webu. Dnes uvažujme jiného materiálu vyhrazené LED. Konkrétně se bude zabývat jedním z problémů při instalaci pásku tak rychle a spolehlivě připojit více kusů LED pásky.

LED Strip dnes oprávněně zaujímají vedoucí postavení v oblasti designu osvětlení vzhledem k jeho účinnosti, rozmanitosti světla a barev a možnost vytvářet žádnou geometrii. Tyto univerzální světelné zdroje jsou široce používány v interiérovém designu, v designu nábytku, interiéru a exteriéru vozu, osvětlení fasád a oken, vytvářet světelné reklamní nápisy, atd

Další výhodou LED pásků je pohodlí a snadnosti instalace, protože jsou vybaveny lepící základnu, takže stačí naznačit místě budoucího umístění světelných lišt a upevněte je tam. Jediným problematickým bodem v procesu připojení pásku k napájecímu zdroji a spojení jejich jednotlivých segmentů. Provádět tyto postupy dvěma způsoby - pájením nebo pomocí speciálních konektorů.

Vzhledem k tomu, že sama o sobě LED pásky - výrobek je poměrně elegantní tenkou křehkých drátů, je nutné, aby byl pravdivý virtuos v pájení skutečnosti, a to i zásobit značnou trpělivost a tráví spoustu času, takže spojení se dostat kvalitu a zda není poškozen dekorativní vlastnosti světelného zařízení. Jistě, taková možnost by byla nepřijatelná pro většinu zákazníků.

Optimálním řešením, které poskytují jednoduchost a rychlost organizace, i nejsložitější konstrukce osvětlení Konektor pro LED pás.

Druhy a odrůdy konektorů

Téměř všechny druhy LED pásků jsou dodávány v 5-metrových cívkách. Obecně platí, že při vytváření všech možných světelných drah nelze vyhnout řezání pásku kusy, následně jejich kombinací. Rychle, přesně a efektivně provádět přímé a rohové spoje umožňují speciální konektory. O funkcích výběru konektoru a použití SMD pásek a bude projednán v tomto článku.

Konektor pro LED pásku je miniaturní přístroj s kontaktem, který poskytuje nejrychlejší a nejjednodušší instalace jakýchkoli světelných vzorů. Propojení dvou pásové části se provádí jednoduchým vložením terminálů do konektoru, který je v jasné a následné uzavření a zapadne do plastové svorky.

Konstrukce a princip pomocí konektorů jsou rozděleny do tří hlavních typů:

 • 1) bez ohýbání. Tento model je určen pro zrakově nenápadné spojení dvou segmentů LED pásu na rovinách.
 • 2) S možností ohýbání. Toto provedení je zařízení, sestávající ze dvou konektorů s drátovým připojením. Univerzálnost tohoto řešení umožňuje otáčení, a flip pásky ohýbat pod libovolným úhlem a v libovolném směru.
 • 3) rohová spojka. S tím, že dva kusy pásky připojil přísně pod úhlem 90 stupňů.

Jak se připojit LED strip propojeny

proces sloučenina LED pásek pomocí konektoru nevyžaduje žádné nástroje, s výjimkou pásku sám, obyčejné nůžky a samozřejmě konektoru. Před řezáním pásu, je nutné, aby se pečlivé měření přesně určit jeho délku. Všimněte si, že počet LED diod v přířezů musí být dělitelný třemi, takže segmenty se mohou mírně získat delší nebo kratší než požadovaných rozměrů.

Podle plánované linky je řez mezi sousedními LED zůstat stejné sestavy „nos“ na obou stranách segmentů. Na hydroizolační pásy, oblečené v křemíku, za použití šablony nůž je třeba vyčistit od kontaktu skořápky.

Poté, po otevření krytu konektoru, vložit jeden konec LED pásu uvnitř, poskytuje záchvatu „desetníky“ k vodivé kontakty. Jakmile je víko zapadne do konektoru, stejný postup se provádí na druhém konci segmentu.

Během každého spojení musí být pečlivě kontrolován polarity as drátěné barvy se mohou lišit od skutečného značení na pásce polarity. Tento jednoduchý postup kontroly pomůže vyhnout se chybám a je třeba znovu připojit.

Po připojení všech páskových částí s různými typy konektorů a montážní struktura světla se provádí na připojení k síti a kontrolu účinnosti.

Pokud potřebujete připojit několik segmentů vícebarevná LED pásek (RGB) potřebuje speciální konektor RGB k němu. Z konvenčního konektoru, který se liší od vnitřku má ne dva, ale čtyři kolíky. Nebo zda se jedná o konektor s ohybem má čtyři barevné dráty.

Způsoby segmentů LED pás

Metoda s použitím konektorů №1-

dva segmenty jedné barvy nebo RGB pásky pomocí speciálních konektorů Nejjednodušší způsob, jak se připojit do série. Vše je velmi jednoduchá - je třeba připravit kontaktů a jejich zapojení do speciálního konektoru. Které vám pomohou pochopit, jak navázat kontakt, poskytuje krok za krokem:

 1. Pokud je to nutné, snížit požadovanou kus LED pásek. LED přestřižení pásky je nutné ve zvláštních místech, jak je znázorněno na níže uvedeném obrázku:
 2. Dále, pokud je kontakt k silikonu, je třeba jej opatrně odstranit. Aby nedošlo k poškození kontaktů se doporučuje, aby se kolmý řez na vhodné místo a oloupané pryč od konce silikonu.
 3. Se správnou polaritou, aby dvě délky v konektoru a spojení LED pásu k sobě navzájem.

Doporučujeme přečíst si návod video na použití konektorů:

Vezměte prosím na vědomí, že s pomocí speciálních rohových spojek lze dokonce držet dohromady několik segmentů do jednoho velkého pravého úhlu nebo 45 stupňů. To je velmi výhodné, zvláště když je potřeba, aby se podsvícení na rozích, například na obvodu stropu. K dnešnímu dni je na prodej lze nalézt na následující konektory:

Rád bych také ocenit důležitou věc - nezapomeňte, že pokud chcete, aby se důsledně spojit segmenty pásu více než 5 metrů, je nutné vzít v úvahu napájecí zdroj a proveditelnost takové myšlence. Doporučeno nejprve přečíst schéma zapojení LED pásek, takže později nebudete mít problémy v protisvětle.

Pokud potřebujete připojit dva kusy LED pásu, a žádné speciální konektory, je možno pájet segmenty na dosah ruky. Chcete-li to provést, musíte být nejprve schopni řádně pájky dráty. Instrukce sloučenina nebo RGB LED pásky pájení takto:

 1. Připravte LED pásky pro připojení, a to - Vyčistěte a odmastit kontaktního povrchu.
 2. Strip konce drátů o cca 10 mm. Mimochodem, aby se pájka segmenty, můžete použít kabel SHVVP.
 3. Čisté pájky a zapněte ji.
 4. Postupujte cínování žil a ošetřeny speciální kontakty kyselin na pásce.
 5. Posypeme na pájecí kontakty.
 6. Stiskněte konzervy dráty do křižovatky a trochu teplé páječkou.
 7. Izolovat pájka lepicí pistole nebo alespoň pásku. Můžete také použít Teplem smršťovací hadičky.

Zde tímto způsobem může být připojen na dva kusy LED pásu pájením. V tomto případě je také možné svařovat segmenty a umístit je v úhlu 90 stupňů a méně než / větší. Důležitým bodem - páječky vytápět kontakty, které potřebují velmi rychle, a teplota by neměla přesáhnout 300 stupňů, aby nedošlo ke spálení vodič.

Nakonec zkontrolujte pokyny pro připojení pájení produkty:

To je všechno, co jsem chtěl říct o tom, jak se připojit LED pásků k sobě konektory a pájení. Doufáme, že tyto tipy pomohly vyřešit tento problém!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

57 − = 49