Jak se připojit přepínač trohklavishny

Jak se připojit přepínač trohklavishny

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Schéma zapojení pro tři spínací skříňky

Datum: 14 října 2016 | Kategorie: Elektrický

Dobrý den, milí čtenáři sesaga.ru místo. Připojení tří-klíčkem se příliš neliší od spojovací dvuhklavishnogo. Rozdíl je v tom, že pro tři klíčovým spínačem obvodu se přidává do čtvrtého drátu, na kterém fáze svým třetím kontaktem se dodávaného do lamp, nebo jiné zátěže. To je v podstatě vše.

Podíváte-li se na připojení spínače na zadní straně se ukazuje, že je vhodný pro čtyři vodiče. Pro jeden drát (v tomto případě modře) fáze L dorazí na spínači, a další tři (hnědá) L1, L2 a L3 vyřazovat zatížení.

Na stranách spínacího kontaktu bloku uspořádány svorky pro připojení fázových vodičů. vstupní fáze L spojeny jedním terminálem, a výstupní fáze L1, L2, L3 na opačné straně, kde tyto tři terminály.

Pojďme prozkoumat jistič schéma zapojení.

fáze L Přichází do rozvodné krabice a bodem 1 připojen ke kabelové vodiče k odchozí spínače. Přichází do přepínače, fáze je na svém dolním vstupní svorce a na tento kontakt je nepřetržitě.

S prvními třemi fázovými vodiči přepínat výstupní kontakty L1, L2, L3 stejný kabel jde do krabice, kde se body 2, 3, 4 spojen s kabelových drátů, které jdou až ke stropu. Na stropě fázových vodičů L1, L2, L3 spojen s hnědým závěry lampy HL1, HL2, Hl3.

nula N Přichází do rozvodné krabice a bodem 5 připojený ke kabelové vodiče, odlet do stropu. Na strop nula je připojen k modré lampy terminály připojené v jednom bodě, tvořit celkově Závěr.

s třemi klávesami provoz jističe.

Lisování, například pravé tlačítko, pravý kontakt se uzavře, a fáze drát L1 Ten vstoupí do rozvodné krabice, do které skrz bod 2 a strop drát dopadá na hnědé výstupu lampy HL1 a lampa se rozsvítí. nula N (Modrá čára) u všech svítidel je obyčejný.

pamatovat. Na horních spínacích kontaktů pouze fáze bude zahájena kontakt uzavře příslušnou klávesu.

Nyní stisknutím středu klíč průměrný kontakt se uzavře a fázový vodič L2 Ten vstoupí do rozvodné krabice, do které skrz bod 3 a strop drát dopadá na hnědé výstupu lampy HL2 a lampa se rozsvítí.

Stejným způsobem pracích a levou kontaktní spínač. A to vše lustr kontrolka se rozsvítí, když současným stiskem tří tlačítek.

No, v zásadě, a všechno, co chtěl říci. Kromě článku číst článek Doporučujeme pro připojení zdrojů 2, 3, 5 nebo více lamp, který ukazuje princip konstrukce elektrického obvodu pro libovolný počet lampy žárovky.

Jak připojit tři klíčkem

Moderní trendy v systémech řízení osvětlení jsou vyvíjeny nejen v pohodlí svého fungování a různých vzorů, ale také zvýšit úroveň střídmosti. Jedním z těchto způsobů je použití tří hlavních spínačů, které lze ovládat tři skupiny osvětlovacích zařízení s jedním přístupovým bodem.

Výhody, pomocí tří smyčkou zařízení jsou zřejmé. Tento estetický vzhled, méně pracný pokládání elektrických kabelů do přípojného bodu. Klepe na zdi výklenek technologie pro uložení montážní krabice namísto několika.

Taková zařízení se používají pro osvětlení místností s komplexním uspořádání, dlouhé chodby nebo řízení z jednoho bodu z několika pokojů: koupelna, koupelny a předsíně.

Nedávno jsem byl v e-mailu a do komentářů se často ptají, a zeptal se poradit o takovém zdánlivě obyčejného zařízení. V současné době, a proto jsme podrobnou analýzu na téma, jak se připojit na tři klíčkem. PS: Tento příklad používá three-klíčový spínač Schneider Electric.

Three-key switch je vystavena intenzivnějšímu využívání než zbytek elektrické spínací zařízení. Spolehlivost konstrukce zařízení by měl poskytnout průměrnou životnost 10 let. Poruchy, které nastanou během provozu mohou být rozděleny do dvou kategorií:

  • - mechanické - spojený s poruchou a jarní vnitřní částí pláště, pružiny, spojovací materiál, klíče a mazání atd.;.
  • - elektrická - uvolnění terminálů v elektrické části zařízení, a v důsledku toho, pálení kabelů a celá jednotka jako celek.

Jakékoliv poškození, což vede k narušení integrity zařízení nebo jeho jednotlivých prvků, což vyžaduje výměnu celého produktu.

Pracuje na opravu nebo výměnu přepínače, stejně jako jakákoli jiná elektrická zařízení, musí být provedeno s příslušnou úrovní specialista tolerance. Místnost, kde jsou opravy provedeny, by mělo být povinné de-pod napětím.

Tyto přepínače lze zakoupit v každém obchodě s elektronikou. Schéma zapojení pro tři spínací skříňky, dosti složité na první pohled, bude stejná nepředstavuje žádné problémy po důkladném seznámení s předloženým článku.

Konstrukce třech klíčovým spínačem

Velké množství firem vyrábějících elektrická zařízení, produkují celou řadu modelů jističů. Zařízení mají významné rozdíly v exteriéru a trochu méně na vnitřní struktuře. Nicméně, omezení vyplývající ze sítě na zadaný elektroinstalace bytů nutí použít přepínače s omezenou spínací sekcí v kontrolním mechanismem.

Existuje-li možnost provést hluboké modernizace napájení, použití tří přepínačů poskytovat pružnější a nákladově efektivní regulaci světelných zdrojů.

Připojení tří-klíčkem, Ve skutečnosti nic připojit se liší od jednoho a dvuhklavishnyh.

Jedna z napájecích kabelů připojených ke vstupu přepínačů a kabelových osvětlovacích zařízení jsou napojeny na výstupní svorky (příslušná spínací kontaktních plošek).

Rozdíly jsou v počtu kontaktů spínacích skupin - jedna, dvě nebo tři. Fotografie sestavy prokázala jednoduchý, typické tři klíčový spínač.

Jasně viditelný rozdíl mezi vstupními svorkami, do kterého se fáze a výstupní svorky, které spojují kabel vedoucí do osvětlovací lampy. Nulový vodič každé lampy jsou spojeny dohromady a jsou spojeny s nulovým vodičem v poli.

Instalace spínače mechanismu třemi klíči To ozdobnému krytu v prostřednictvím podpory, která je upevněna pomocí šroubů nebo pomocí speciálních oky. Po přepínací mechanismus je bezpečně připevněn přes stanoveného dekorativního rámu, který je připevněn k západce.

Schéma zapojení pro tři spínací skříňky

Použití trojitý spínač je oprávněné, pokud je potřeba zvládnout velké množství světelných zón a / nebo multi-level osvětlení. To dá příležitost nejen ke sledování spotřeby energie, ale také s cílem usnadnit provádění dalších technických konstrukčních řešení na místě.

Nicméně, je třeba správnou verzi pro efektivní využívání zařízení a Optimální tři klíče breaker připojení okruhu.

Přípojná krabička na desce se rozsvítí příslušná k napájecímu kabelu: Modrý nulový vodič, hnědá fáze. Fáze nutně musí být připojen k jističi (v našem případě ke společnému terminálu). Celkový spínací kontakt je připojen bílý vodič (můžete vidět na fotografii), další tři, které přicházejí po vybalení z krabice do spínací vodič je připojen na svorky „výstup“ (v poli, budou připojeny k fázové vodiče svítidel).

Způsob připojení zařízení vyžadují následující sadu nástrojů: plochý a křížový šroubovák, v závislosti na typu šroubů použitých v mechanismu, nebo diagonální řezačky striperu - stripovací nástroj může nahradit konvenční nůž, nůžky na drát nebo kleště.

Algoritmus montážních prací může mít následující položky.

Na místě instalace zařízení od stěny by měl odejít čtyři dráty. To může být čtyřžilový kabel A. Ve většině případů je tam jeden jediný vodič, což je fáze, přicházející z krabice a tři-wire, která spadá do osvětlovací techniky přes krabice.

Uvedení dráty v krabici. Pro připojení vodičů použitých I Vlastní upínací svorky WAGO, které jsou velmi výhodné a praktické. Pokud se tyto svorky na straně není možné použít běžné kroucení (na spolehlivost bude ještě lepší).

Schéma zapojení pro tři spínací skříňky je sestaven. Vysvětlím vám to trochu. Zero napájecí kabel je připojen ke všem nulového vodiče všechny lampy (v našem příkladu, neutrální vodiče - modrá). Potom se fáze napájecí kabel připojen ke společné spínací kontakt (je hnědá a bílé dráty). Zůstávají tři dirigenty, kteří „přišli“ ze spínače a tři fázové vodiče každého svítidla. Pro přehlednost jsem shromážděny barvu diagram kódovaného tj suřík, který „přišel“ ze spínače je připojen k červenému drátu lampy a pak zelený drát, který „přišel“ ze spínače je spojen s zelená kontrolka drát, atd

Chci připomenout, že schéma zapojení spínače tři klíče by měly být shromažďovány takovým způsobem, aby přepínač vstupní fázový vodič připojený ze sítě. Druhá fáze, spíše než nulový vodič je veden na vstup kteréhokoliv spínače, kde se ukončí. Neutrální dráty ze sítě po připojení přímo k nulovému vodiči lampy.

Tento způsob připojení je založen na pokynech Elektrická instalace Nařízení - PUE. Když nesprávné elektroinstalace vzorek - v případě, že fáze je přiváděn k lampě, nulová odkloněna přes přepínač při přetržení, síť bude i nadále fungovat, ale odchylka od standardní verze s sebou nese nebezpečí při provozu. V tomto případě, i když je přepínač všechny elektroinstalace bude i nadále pod napětím.

Při výměně žárovky osoba by vystaveni riziku úrazu elektrickým proudem. Poškození poruchy izolace nebo nepřítomnosti pozemní osvětlovací jednotky za předpokladu, že povede k výskytu napětí v zařízení. V důsledku toho, k úrazu elektrickým proudem při sebemenším dotyku.

Snaží funkci obvodu. Zahrnuje jeden klíčový spínač. Jedna lampa svítí - v pořádku.

Zahrnuje další klíčový spínač další rozsvítilo.

Chcete-li zjistit, kde v krabici je fázový a nulový vodič by měl nejprve pokusit vizuálně identifikovat značení příslušenství dráty. Potom pomocí testeru nebo indikátor šroubovák konečně ověřit.

Drát tři klíčkem

Existují různé modely ternárních jističů: pro vnější, vnitřní montáž nebo kombinovaný - v jednom pouzdře s zásuvky.

před jak se připojit na tři klíčkem Potřebujete se dostat do připojovacích svorek. Chcete-li získat přístup k mechanismu tří klíčového spínače je nutné vytáhnout klíč a vyjměte rám. Tato operace může být provedena bez použití speciálního nářadí.

Chcete-li začít, odstraňte klíč. Tlačítko hrana stisknutí prstem na stěnu ve vypnuté poloze, druhý zvedne vyčnívající okraj s nehtem nebo plochého šroubováku, a táhne se. Zjednodušeně řečeno, nové zařízení, klíče sedí na kolejích docela těsné, nepoužívejte nadměrnou sílu k extrakci, může dojít k poškození přední prvek a zničit celý přepínač.

Spínač rám je připevněn k upínací mechanismus vložky, která je umístěna ve středu. Upevnění může být provedeno ve formě vedení pevně v zařízení, nebo, jak je uvedeno na fotografii ve formě západek, které by měly poddevat šroubovák.

Způsob upevnění vodičů v mechanismu - pomocí upínacích šroubů. Před vložením obnažené, ujistěte se, že šrouby se šroubují do drážek úplně. Ve třech klíčového spínače má čtyři kontakty pro připojení vodičů: jeden vstup a tři výstupy.

Ve spínacím mechanismem společnou svorku by oddělení, která by měla být připojena k fázovému vodiči a svorky, ze kterého bude pod napětím v samostatných světelných částí. Obvykle jsou tyto kontaktní skupiny jsou odděleny jednotlivé bloky a jsou umístěny na zadní straně zařízení.

Dráty odstraněny ne více než 5-10 mm izolaci, která kontaktní otvoru být viděn obnažené. Upínací šrouby jsou pevně utažené, při kontrole pro extrakci z drátů by měla být vůle.

kdy připojte tři klíčkem Použití lanko, tak, že je vodič není přerušit při dotahování šroubu svorky na holou část drátu je nutno nosit zvláštní NSHVI tipů.

Po instalaci Sestava spínačů se provádí v opačném pořadí.

Myslím, že není třeba sbírat hodně smysl přepínat, jen při pohledu na detaily, můžete odhadnout, kolik a jak sbírat

Vitaly! Prohodit dráty ke společnému kontaktu spínače a ke svorce spínače kuchyně lampy. Samotný - useknout první naprugu.

Jen jsem si to samé, bez zahrnutí tlačítka zbytek nefunguje

Výsledkem je, že když změním své místo dostane to samé, jen další svítilen

Jak se připojit na tři klíče schématu switch, instrukce, tipy.

V dnešní době, kdy je elektřina dražší, s každým dalším dnem, kdy téměř každý je znepokojen úspory energie, častěji vyvstává otázka, jak ušetřit peníze, aniž by opustil zónu pohodlí.

Pro racionální využití energie vymyslel mnoho různých způsobů a zařízení, z nichž jeden je použití dvou a tří-tlačítkových spínačů.

Co dává takové uvolnění spojení v rámci úspory energie? Ve skutečnosti je velmi mnoho.

Ve většině případů člověk používá nadměrné množství světelných zdrojů, což je více než dvakrát vyšší než skutečné potřeby.

Budeme-li zastavit další žárovky, bylo by to ušetřit 10 až 30% celkové spotřeby elektrické energie.

Na druhou stranu - žijí ve špatných světelných podmínkách nepříjemné, protože a světlé a dekorativní osvětlení, je stále nutná.

Pro tento účel a je používán treklavishny spínač, který je často spojen s hlavní kontroly, a další dekorativní osvětlení.

Ve skutečnosti tlačítka nejčastěji používá napájení hlavní světlo, zbytek jen „příležitostně“.

Tento režim umožňuje připojení na jedné straně významné úspory při výrobě elektřiny, a na druhé straně umožňuje, aby zůstali v pohodlí zóny tak, aby zahrnoval v případě potřeby další a dekorativní osvětlení.

Vezměme si tři klíčové spojení jističe (obrázek 1).

Obrázek 1 Zapojení spínače

Spojovací krabice světelného zdroje (lampy), přicházejí šest drátů, z nichž tři jsou spojeny dohromady a pak připojen k nulovému vodiči štítu (pracovní nuly).

Zbývající tři dráty z krabice je odeslána do zařízení, které jsou připojeny k jeho výstupu.

Z toho důvodu, i ze spojovací skříňka je připojeno k fázi uvolňování (to je společné pro všechny tři světelných zdrojů).

Nyní je zřejmé, že uzavření jedné z kontaktů ve spínači se rozsvítí jednu nebo druhou lampu.

Svorky pro připojení tří klíčkem

Ve skutečnosti, uvedený zadní zařízení je následující:

Zde je vidět, že hlavní těleso je vyhotovena, případně fáze a kde je třeba připojit vodiče vybíhající z lampy.

Připojte tři klíčový spínač je nezbytné, aby při různých kombinacích jste obdrželi různý vliv na osvětlení.

Například, pokud připojíte lustr s třemi žárovkami tak, že jeden z klíčů rozsvítí lampu na druhý - dva, a od třetího rozsvítí další zdroj osvětlení, jako pevnůstky zdi, dostanete 7 různých kombinací vašeho osvětlení místnosti

Spínač se zásuvkou v jednom pouzdře

Měli bychom se zastavit v tomto bodě spojení s zásuvky tři klíčové uvolňováním v jednom balení.

V případě takového připojení, které může výrazně ušetřit čas na instalaci, protože drát v tomto případě koncentruje se na jednom místě.

Připojit přepínač do zásuvky

Ten samý způsob připojení se mírně liší od výše uvedených.

Jak je patrné z obrázku 2, se vyznačuje přítomností dalšího neutrálního vodiče, který pochází ze spojovací krabice a vede přímo k výstupu.

Takové návrhy jsou často používány v aplikacích, kde se používají elektrické zásuvky zřídka, například v koupelně.

Použitím tří klíčkem v kombinaci s objímkou ​​v jednom balení je také oprávněná v případech, kdy je otevřený elektroinstalace.

Obecně lze říci, vypínače a zásuvky jsou obvykle umístěny na různých úrovních a používat je na jednom místě pouze ve výjimečných případech.

Přepínač také mít na zdi ve výšce 80-90 cm, zatímco výstup je obvykle umístěn těsně nad soklu.

Při výběru tří klíčkem by měly věnovat pozornost takové detaily:

  1. Na vnější straně tří klíčových produktů musí být bez otřepů, což ukazuje položky jsou odmítnuty
  2. Klíče musí být snadno a pracovat bez rušení
  3. Když se zapnout a vypnout, musí být zřetelně slyšitelné kliknutí, které jsou stejné pro všechny tři klíče
  4. Na zadní straně obvodu zařízení spojující ji do sítě, které mají být zobrazeny
  5. Svorky musí být bez otřepů a dobrý výkon
  6. Je vhodné zvolit zařízení se zásuvnými svorkami - zjednodušují instalaci a poskytuje spolehlivý a odolný kontakt

Tip: žádost za vydání v jeden celek s objímkou ​​odůvodněna ve většině případů jen v zařízení elektrické vedení, protože pravidly a elektrických zásuvek a spínačů nemůže být umístěn pod 1,5 m od podlahy. Z tohoto důvodu je nutné vzít v úvahu všechny nuance jeho použití při výběru umístění jednotky, která byla pohodlné a světla zapnout / vypnout a používat zásuvku.

Komentář:

To líbí nebo ne - tři klíče v pravidelném místě - příliš mnoho. Nevhodné k použití, je nepraktické připojit. Jedna velká nevýhoda

Igor, souhlasí. Takový spínač může být použit pouze jako dočasný prostředek, a že nemám ponětí, kdy by mohl potřebovat. Lustr s 7 světla? Nebo kdy?

Někdo používá je jednou prodal. Jako praktický předmět. Všechno řekl jasně a podrobně, co je a co je připojen a jak aplikovat. A 7 lampy lustry opravdu - dávné minulosti ...

Je možné připojit přepínač do zásuvky pod společným krytem tak, že když kliknete na jeden z klíčových vypne přívod elektrické energie v elektrické zásuvky?

Uri, ne-li provedeno v jednom balíčku, pak vše je připájen. Musíme pájet.

Uri, že není žádoucí, aby tak učinily, a to zejména v případě, že zásuvka budete mít výrazný spotřebitele. například ohřívač vody. Přepínač není určen pro tuto zátěž a brzy selže

zanechat komentář zrušení odpovědi

Fuelless generátor - způsob, jak vydělat peníze na negramotnosti

Klady a zápory vertikální větrných turbín, jejich druhy a charakteristiky

Větrná turbína pro soukromé domácnosti - hračka nebo skutečnou alternativou

Power Bank se solárním baterie - výpočet negramotnosti

Jak si vybrat solární panel - přehled důležitých parametrů

Leave a Comment

Your email address will not be published.

76 − 74 =