Jak se připravit na malování strop latexové barvy

Jak se připravit na malování strop latexové barvy

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Příprava pro malování stropu

 • Krém na Ekzomin houby nohou
 • Kapsle z Vetoksik parazitů
 • Komplex Sustalayf obnovit klouby

Před zahájením stropní malby, je nutné připravit povrch. Pouze při správném výcviku vrchním nátěrem bude odolné, jednotné a trvanlivé. Mimochodem, to platí pro jakýkoliv typ úpravy, ať už pokládání obkladů, podhledů, tapetování, bílení, malování.

Rysy přípravy před barvením strop

Než se připravit pro malování stropu, je nutné si uvědomit, že každý z fází tohoto procesu by měly být prováděny s vysokou kvalitou. Několik etap: odstranění starého ostění, vyrovnávací povrch plísní ochrany, zlepšení přilnavosti. Vrstva nátěrové hmoty uložen na připravený potahu je pevně připojen a liší se jednotný odstín.

 • čištění. To zahrnuje odstranění starých nátěrů

Po všech manipulacích druhý povrch půdy a nanášení barvy.

Způsoby čištění starých stropů

Pokud není vyžadována vnitřní výzdoba nové úklid nátěru. V ostatních případech se jedná o jednu z hlavních fází přípravy stropu. Čištění se může provádět různými způsoby. To vše závisí na tom, která vrstva je aplikována na povrch dříve.

 1. Odstranění vápna. Tradičně, použitím vody, alkalický roztok nebo adhezivní kompozice. Znamená navlhčit povrch a po bobtná, špachtle se odstraní ze stropu.

Po odstranění staré povrchové úpravy musí být umyty ze stropu prachu, špíny a posoudit jeho stav před pokračováním.

Jemnosti opravit strop před nanesením barvy

Je-li strop má výmoly a praskliny, musí být přelepeny speciální směsi.

 • Chrastění strop identifikovat místa s nestabilní vrstvou omítky, která musí být odstraněna.

Strop Primer pravidla pro malování

V rámci přípravy na stropní latexové barvy, nebo jiný typ pokrytí je zapotřebí k provedení primer. Volba složení závisí na typu stropu. Na beton, dřevo a sádrokartonové povrchy za použití různých typů primerů impregnace.

 1. Kartáček rukojeti spoje a rohy v místnosti.

Double impregnace při teplotě od 5 do 30 stupňů zlepšení adheze s další potahové vrstvy. K další fázi je třeba pohybovat po úplném vyschnutí základní vrstvy.

 • Přečtěte si přehled o komplexních prostředků hemoroidů Proktonol
 • Jak zhubnout 20 kg - skutečné hodnocení z Guarchibao

Specifičnost stropu získat barvící prostředek

Tento postup, v první řadě, je třeba sladit složitou topografii stropu. To zahrnuje použití skleněných vláken „pavučina“ a vhodným lepidlem.

 • Clay rukojeť o velikosti odpovídající jedné čtvereční steklopolotna.

Pro tmel povrchu může začít po úplném zaschnutí adhezní kompozice.

Pořadí strop tmel pro lakování

Tento postup zajišťuje, že potahovací rovinnosti. Chcete-li zcela zbavit vady, je žádoucí, aby tmel strop v temné místnosti, s použitím flexibilní zdroj světla. Z tohoto záchvatu, dokonce i klasické žárovky. V tomto případě budou zřetelně vystupovat veškeré nesrovnalosti.

 1. Pokud omítka - suchá, zřeďte ji podle návodu a důkladně promíchejte dohladka.

Strojní broušení strop před nanesením barvy

Příprava strop by mohl být natřen akrylátovou barvou, nebo jiný prostředek vyžaduje dokonalé sladění. To je důvod, proč po tmel je bezpodmínečně nutné provádět broušení. Pro tyto účely se nejlépe hodí jemné zrno brusný papír nebo kovová tyč. Práce se provádí v kruhovém pohybu.

Jak se připravit na malování stropu - podívejte se na video:

Technologie přípravy na malování strop zahrnuje mnoho pracovně náročných procesů. Nicméně, kvalita jejich životnost závisí nátěrový jednotnost a estetický vzhled. Všechny manipulace mohou být prováděny nezávisle na sobě, dodržení určitého postupu as přihlédnutím naše doporučení.

Jak se připravit na malování strop latexové barvy

I přes vznik nové způsoby úpravy stropu, jeho obraz je stále jedním z nejjednodušších a nejobvyklejších možností. Pro tento účel se nejčastěji použít všechny barvy na bázi vodné emulze, a to především díky své láci, non-toxicity zápachu a rychlé schnutí. Aby však bylo možné udělat kvalitu opravy, a po nějakou dobu obejít bez úpravy vyžadují řádnou přípravu vašeho stropu malovat latexové barvy.

Všechny fáze prací na přípravě povrchu pro malování stropu jsou lakovány níže ve formě krok za krokem.

Krok 1. Příprava prostor a potřebné nástroje

V případě, že oprava a malování stropu se bude konat v novém bytě bez povrchové úpravy, bude tato etapa se uskuteční o něco jednodušší. Obytná Majitel bytu by si měli provést následující kroky:

 • aby podlahy a tapet, obrazů, dobového nábytku;
 • okna, dveře, velký nábytek krycí fólií;
 • podlaha pokryta noviny;
 • de-posílit pokoj nebo celý byt;
 • odstranit lustr, nástěnné lampy a další elektrické spotřebiče.

Když další příprava pro malování stropu tam je hodně prachu ve směsi s vodou. Zbytky starého svrchníku bude klesat, možná bít do zdi. To vše vyžaduje povinnou obranu opravených prostor po celém obvodu.

Příprava strop a malované poměrně časově náročné, stejně jako po celou dobu, aby byl na vrcholu, zvedl ruce a hlavu. Seznam nutné ve fázi přípravy na malířské nářadí a osobních ochranných pracovních prostředků bude vypadat následovně:

 • žebřík, žebříčky nebo stolek;
 • ochranné brýle, rukavice;
 • respirátor nebo gáza obvaz;
 • špachtle - úzké a široké;
 • sprej, houbu;
 • úzký štětcem nebo válečkem s měkkým stohu;
 • Bruska nebo bruska struhadlo, skelný papír;
 • Nádoba pro míchání tmelu;
 • tmely a primery (specifické typy jsou vybírány v závislosti na typu stropu a jeho stavu).

V průběhu práce, tento seznam se může měnit a doplňovat, ale z výše uvedeného je nutné, zpravidla vždy.

Tip: Pokud se později v místnosti máte v plánu dokončit stěny a podlahu, pak by se mělo začít s přípravou a malování stropu.

Krok 2: Odstranit staré krytiny

Pokud není požadována úprava s nulou tento krok, ale přítomnost silného povlaku v procesu přípravy pro malování stropu někdy vážné pot. Možnosti jsou závislé na druhu práce v předchozích provedeních:

 • Tapety. Strop se navlhčí vodou pomocí rozprašovače nebo válečkem, a když je vlhkost absorbována a lepidlo uvolní, je třeba odstranit tapety špachtle. Pro zvýšení účinku by měla být teplou vodou a mýdlem. Někdy by se mělo opakovat postup na stejném místě. Delší čas pro odstranění několika vrstev tapety potřeby. Je-li povrch moderního „double“ tapetu, a pak nemohou být strach z vody, ale to by mělo být snadno odejmout. Zbytky lepidla propláchne mokrou houbou nebo hadrem.

 • Latexová barva nebo vápno. Zařízení na odklízení je zhruba stejný jako tapety, nátěry a zakrývat, ale často seškrábnout velmi pomalu. Je třeba častěji navlhčení povrchu. Alternativní způsob - vyčistit strop vyschnout pomocí brusky. Ale pak tam bude spousta prachu.
 • Olej, akryl a jiné druhy voděodolných nátěrových hmot. Nejrychlejší, ale nezdravý způsob, jak odstranit barvu - používat chemické odstraňovače. Pomalejší způsob, jak - pracuje s kladivem a dlátem. Použít a bruska, vrtačka se speciálním trysky. Navíc můžete použít kartáč na kov. Slabá vrstva se seškrábne špachtlí. Velmi odolné nátěrové plochy jsou ponechány tak jak je.

 • Stropní desky. Materiál dostatečně snadno rozbit. Chcete-li odstranit stěrkové. Také odstraní a zbytky zaschlé lepidlo.
 • Zavěšené sádrokartonové stropy. Když jsou listy mají značné nedostatky, které jsou úplně nebo částečně odstraněny za účelem výměny.

Po vyjmutí starého povrch důkladně umýt betonové stropy. Pro skvrny a odstraňovače sazí použije 2% roztok sody v léčené oblasti se nanese základní nátěr.

Krok 3. Srovnejte základnu pro malbu

Jedná se o nejdůležitější fáze přípravy na malování, protože správnost jednání bude záviset na vnějším vzhledu stropu po aplikaci. alignment technologie pro lakování bude mírně lišit v závislosti na typu stropu.

Posuzuje stav stropu pro trhlin a nepravidelností. V případě, že jsou poměrně hluboké (větší než 10 mm) a omítka se drolí, je často na křižovatce desky, všech částí spadne úplně čistý. Dále, tyto otvory uzavřeny s pěnou, přebytek je přerušen, a šev se zpracuje s cementovou maltou.

Drobné praskliny prohloubení nůž se působí primeru a shpaklyuyut. Vyčnívající části stropu pomocí kladiva zaklepat. Poté se celý povrch stropu iniciované, že je žádoucí použít Základní nátěr hlubokého proniknutí ke zlepšení adheze (schopnost trvalá přilnavost s následujícími materiály) základny. úzký kartáč ideální na těžko přístupných místech.

Po zaschnutí základního nátěru pokračujte tmel stropní obraz. První vrstva je aplikována kolmo k zemi. Stěrka jsou hladké, a na konci každého uličky trochu rozvinout, aby se zabránilo nesrovnalostem. Shpaklyuyut podruhé v kolmém směru od první vrstvy.

Pokud je dokončovací materiál suchý, všechny nedostatky odstranit velké smirkového papíru v kruhovém pohybu. Potom se povrchová úprava je aplikována tmel v libovolném směru.

Nejvíce úsilí potřebné při rozhodování o tom, jak připravit stropu na houby na malování latexovou barvou. V tomto případě je potřeba uklidit kladiva a zednické lžíce omítky na betonu, použít antiseptické nátěr a omítky znovu. Po tom, pokračujte základní nátěr a těsnicí stropu.

Příprava pro malování stropu sádrokartonu

 • Provedli vizuální kontrolu šroubů. Jsou-li potopena, pak je lepší odšroubovat a šroub další nová.
 • Spoje plechového lapované švu vyšít s barvou nožem, řezná hrana 34 mm od každého listu sádrokartonové desky.
 • Dále, celá plocha, po vysušení plastický tmel povlakem hlavou a zapečetěné klouby.
 • Švy okleivayut výztužné pásky (serpyanku) a opatrně přitlačí ní. Pak proshpaklevyvayut znovu.

 • A konečně přistoupit k tmel celý strop. Při přípravě na malování je třeba aplikovat minimálně 2 vrstvy.

Krok 4. Písek povrch a eliminace možných závad před lakováním

Stropní pomalovatelné leštěný kruhový pohyb od jednoho okraje k druhému za použití speciálních struhadla nebo brusky. Člověk musí být vždy chráněn před prachem.

Doporučuje se osvětlení stropní svítidlo nebo svítilnu: to bude dávat příležitost vidět sebemenší nedostatky, protože jakákoliv závada po malování bude viditelný.

Jestliže objevil závažné závady, můžete opět vrátit tmel a pískem.

Po dosažení úrovně povrchové strop základním nátěrem. A těsně předtím, než malba vysát k odstranění prachu. Podklad pro malování u konce.

Připravte strop pro malování s latexovým nátěrem

Bez ohledu na to, jak různé dokončovací stropní povrchy, malování a bílení stále nejběžnější způsoby. Důvodem je přijatelnou cenu, udržovatelnost a snadná údržba.

Latex, jak sám název napovídá, se vztahuje na kategorii dispersní a je suspenze pigmentů a polymerů ve vodě. V závislosti na tom, jakou použitého polymeru kompozice se dělí na:

 • akrylátové vodou ředitelné nátěrové hmoty - na bázi polyakrylátu;
 • silikon - na silikonových pryskyřic;
 • silikát - struktura zahrnuje vodní sklo;
 • minerální - jak se používá báze hašené vápno.

Použití vody jako emulze bází připojených na všechny produkty v této kategorii určité vlastnosti, ale také stanovuje závislost na vlhkosti vzduchu.

 • Nízké náklady - díky dostupnosti součástek.
 • Malý čas pro sušení - polymerní film je vytvořen jako odpařování vlhkosti.
 • Totéž vlastnost je příčinou jednoho z požadavků na přípravu povrchu pro lakování vlhký výrazně zvyšuje dobu schnutí a snižuje stupeň adheze.
 • Nepřítomnost zápachu perzistentních - jsou odstraněny spolu s odpařovací vlhkostí.
 • Nářadí, povrchové, oděvy a kůže, které dostal latexové barvy, snadno se čistí.

V první fázi přípravy: čištění a zarovnání

Naneste vrstvu laku přes staré složení barvy, a to zejména na podkladové se nedoporučuje. Síla povlaku na stropu a stěn definovanou úroveň adheze. Je zřejmé, že přes stávající vrchní nátěr, uchopení kvalita nebude.

 • Odstraněno barva nebo vápno - tradičně používají pro tento účel je „mokrý“ způsob, který v podstatě redukuje na maceraci vrstvou teplou vodou, jeho otok a odstranit běžným stěrkou. Ve zvláště obtížných případech může být použita pro „suché“ způsobem: s bruskou stropní dokončovací odstraněn.

Pokud se používá pro lakování akrylových nebo olejových prostředků, pro jejich odstranění bude vyžadovat speciální praní, protože bez rozpuštění ve vodě, tyto barvy nebobtnají pod vlivem vlhkosti a nejsou zničeny.

 • Zarovnání - latex barvy leží velmi tenkou vrstvu a nemá maska ​​vady. Z tohoto důvodu se požaduje, aby příprava povrchu zahrnuje aplikaci tmelu - tedy naplněné drobné praskliny a nerovnosti. Pokud mluvíme o Rust nebo hluboké praskliny, pak by měly být k utěsnění cement plnivo. Před postupem, strop se zpracuje s primerem hluboké proniknutí.

Pro přípravu strop infikovaných s plísní nebo hub nebo poškozené po úniku, jsou přijata zvláštní opatření: odstraněn nejen vrstva omítky, ale také součástí základní plochy, aby nedošlo k opustit žádné stopy netěsnosti nebo zbytků forem - do betonu řezání postižené místo ,

Druhý krok: primer a výztuž

Primer zlepšuje přilnavost, která výrazně prodlužuje životnost povlaku. Doporučuje se aplikovat kompozice s antiseptické vlastnosti, a to zejména v oblastech s vysokou vlhkostí vzduchu.

 1. Primer se nanáší štětcem nebo válečkem - je vhodné použít teleskopické držadlo.
 2. Druhá vrstva se aplikuje po sušení v prvním období - by měly být uvedeny v návodu.
 3. Armovací mřížka postup strop maskování je nepovinná, ale žádoucí, protože zabraňuje vzniku drobných trhlin v latex vrstvou laku.
 4. V části o rozměrech které odpovídají rozměry mřížky, lepidlo se nanáší na sklolaminátu.
 5. Položený na plátně a srovnal. Další fragment překrytí 2-3 cm se umístí na fotografii -. Doba provozu.
 6. Po nastavení překrývá úhledně řez, švy jsou lepené.
 7. Na celém povrchu je aplikován další vrstvu lepidla.

Pro práci se doporučuje používat stavební kozy jako strop - spíše nepříjemné místo, a tento proces je velmi časově náročný.

 1. To je připravit směs: suchý prostředek a voda se smíchají podle pokynů. Obvyklá doba přípravy omítka má konzistenci husté smetany.
 2. Aplikovaný nátěr pomocí dvou stěrky: úzký směs bylo voleno z nádoby položený na strop široký. Výsledný povrch pro lakování by měl být hladký bez stékání, dutin nebo sraženin.
 3. Kompozice musí být zcela suchý - doba je uvedeno v návodu.
 4. Dokončovací vrstva se nanáší jako tmel může být tenčí.

Broušení je závěrečná fáze přípravy na malování.

 • Při provozu manuálně, to znamená, že se broušení baru, se doporučuje kontrolovat kvalitu pomocí žárovky připojené k držáku. Defekty v šikmém světle jsou detekovány okamžitě.
 • Aplikace mlýnek redukuje dobu implementace.
 • Po vyleštění povrchu stropu je znovu naplněn.

Ve videu o tom, jak se připravit na malování stropu podrobněji popsán.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 59 = 68