Jak se připravit na zimní hortenzie na předměstí

Jak se připravit na zimní hortenzie na předměstí

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Správná péče o hortenzie na podzim a příprava na zimu

Hortenzií pro mnoho let pevně má své místo nejen v zahradách a květinových záhonů, ale také v srdcích milovníků květin. Začínající zahradníci vyděsit vrtošivou rostlinu. Vezměme si péči a vzdělávání pádu v očekávání zimy, hortenzie, prosím vás po mnoho let.

Proč kryt hortenzie v zimě

Strom a paniculata sekundární snáší studené pás a předměstí, dokonce i sibiřské zima, tíha sněhu chrání úl. Pokud tato rostlina podmerzli, je snadno obnovit na jaře.

Většina mladých keře pokrytí nákladů krytiny větrem, smrkových větví, atd. Chránit rostliny před chladem zimy v případě potřeby ve vaší oblasti s malým sněhu, ale mrazu.

Nejnáročnější na zimní úkryt byl macrophylla hortenzie a Chereshkovaya lianovidnaya že Nelze tolerovat ani mírný mráz. Ty by měly být odstraněny z nosiče, pokud je to nutné.

Musí zahrnovat před teploměr klesá na -3 °

Způsoby a provedení zahrnující hortenzie a winterization

Shromáždit kolem elektrárny postel pilin, jedle větví, i sušené listy bude dělat. Nižší výhonky ven ze středu keře k zemi v kruhu. Zajistěte sponami, kopí z větví apod

Deka poslouží některý Tipo spunbond materiál, lutrasila, Agrotek. Zimy, tím více vrstev. Lapnikom atd. To může být střídána krytin, piliny.

Přijatelné využití kompostu zemina jako předposlední vrstvy. Poslední vrstva zvolit: střešní krytina, dřevěný štít film. Posilují ji s cihlami nebo kameny na větrné poryvy nebyly narušeny přístřeší.

na bocích vytvoření podpory, pomocí improvizovaných materiálů. Umístěte je Agrotek (lutrasil, atd.) A na vrcholu, který bude chránit rostlinu před deštěm.

Varovné začátečníky: ohýbání větve k zemi, neporušují nich.

Vazba výhonky: je třeba si připravit

Pokud hortenzie silné dřevnaté, kontakt střílí dohromady a zabalit do několika vrstev k dispozici agrovoloknom. Zeleninová zahrádka Bush ok nebo jiných materiálů (fošny, tyčinky) tak, aby rám byl 15-20 cm nad rostlinami.

Uvnitř (mezi ramenem a pouzdrem) posypat piliny, jehličí nebo listí. V horní fólie, střešní krytina, atd.

Použijte rám, který byl již mluvili. Pokrýt potahových látek v několika vrstvách tak, že je lehce povolena.

Výhody této metody:

 • ochranné vrstvy nemůže poškodit rostlinu
 • v případě Bush oteplování nebude hnít
 • vhodné větrat

uložit snímek až do příští zimy! To může být používáno po dobu několika let, což urychlí do budoucna, příprava pro chladné počasí.

schovává způsob použití lešení užitečné tím, že jeden může produkovat několik rostlin.

Proč a jak snížit známku na zimu

Tam je žádný konsensus o nejlepší čas rostliny prořezávání. musíte mít čas na jaře trávit prořezávání během vegetačního klidu. Na podzim čas na zahradní práce je obvykle více. neexistuje žádné riziko, že pozdě.

Poupata jsou položeny v létě, to znamená, že kvete na starém dřevě.

Na podzim odstranit sušených květin. Výstavy jsou odstraněny a poškozené větve slabé hygienické jarní prořezávání. Year-old výhonky se prořezávají, udržení ne více než pět ledvinu. Mladé výhonky se rychle stane hojnější kvetoucí.

Řezat jako strom, odstranění staré a které se navzájem neovlivňují výhonky, aniž byste se dotkli jistinu. Pokud potřebujete omlazení prořezávání hortenzií mohou být radikální, do výšky 10 cm nad zemí.

V případě velkého křoví, mít čas, aby odříznout celou věc a tažením postup po dobu 3 let. Hydrangea paniculata tvoří květní pupeny na natáčeních tohoto roku. Jsou vytvořeny na stáří větvemi dvou let.

Na podzim a na jaře se provádí stejné činnosti pro prořezávání, stejně jako u stromu hortenzie. Následně prořezávání tváření, to závisí na požadované korunu.

Velmi svěží Bush, kvetoucí na výhonky běžném roce, ale nech toho - to jen zkrátit stonky a formování koruny.

První 4 roky velmi slabý růst. Proto se v tomto okamžiku není odříznut. Potom přípustné oříznutí až těžkou poruchou a zdravotechniky.

jeho považováno za formu macrophylla, ale se doporučuje snížit, jako jsou druhy keřů. Patří mezi ně hortenzie:

 • Oakleaf;
 • zářivý;
 • popel;
 • hrubý nebo drsný;
 • Sargent, nebo Sargent;
 • raznosherstistaya.

Dále, pokud je to žádoucí a nezbytné, jsou tyto činnosti jsou povoleny prořezávání.

 • povzbuzující Pro svěží kvetení (mějte 3-4 pupeny na stonku);
 • sanitární (Pacienti odstranění poškozené větve;
 • formující a propichovací (dát krásný tvar rostliny a snížit hustotu výhonků);
 • omlazující oříznutí. Zralých rostlinách ponechat až 10 silných výhonků, z nichž více než polovina loňského roku. Střílí 4 let, a ty, které dávají slabý růst je řez u kořene.

V macrophylla hortenzie jsou jen vybledlé květy odstraněny na podzim.

Hlavní metodou péče ostříhané hortenzie jsou hnojení a mulčování.

Jak pomoci zotavit ze zimního hortenzie

Zasadit dobrý vyšel v zimě, nezapomeňte přerušit spodní listy a zastavit zalévání rostlin, a pak se stane silnější. S nástupem tepla se postupně odstranit krycí vrstvy, pokud máte to dělalo.

Posoudit rostliny po přezimování, zda jsou přítomny na listech černé skvrny. Těžce poškozené výhonky a listy by měly být odstraněny. Potom provádět zpracování Bordeaux soli nebo přípravky na bázi mědi a zopakovat za 2-3 týdny.

pro prevenci provádět pravidelné zpracování univerzálních léků proti plísním, bakteriálních infekcí, ale ne dříve než jednou za 21 dní.

První hnojení by měl obsahovat draselný, fosfát a močovinu. Dusík stimuluje růst nových výhonů a listů.

Jeho musí zabalit i v zimě. Obecně platí, že péče o hortenzie keřů jednoduchý a sestoupí do správného prořezávání a pravidelné krmení. Čas strávený stojí za to, aby si výsledky své práce.

Hydrangea macrophylla: příprava na zimu a prořezávání. Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla

Hydrangea několik století pro svou krásu šťastný člověk. Dokonce v osmnáctém století, tato květina upozornil fanoušků a milovníky exotiky. Hortenzií jsou doma v Americe a jihovýchodní Asii. Jméno květu byl pojmenován na počest princezny, sestra Karla Henry, který v roce 1768, pravidla obsažená v Římské říše. V Evropě, závod byl přinesen z Japonska na počátku 19. století.

Hydrangea zahrnuje 35 druhů a představuje listnatý nebo stálezelený keř, strom nebo réva, v závislosti na druhu. Je to květina úžasné krásy, pro který je oceňována a pěstuje na svých parcel zahrádkáře. často k vytvoření směsi používané Hydrangea macrophylla. Její froté květenství se liší ve velikosti a rozmanitosti odstínů a barev.

Bush je Hydrangea macrophylla výška listnatý ze dvou metrů. Jeho vztyčené výhonky a listy jsou vejčité sytě zelené barvy. Od poloviny léta do pozdního podzimu kvetení Hydrangea macrophylla. Péče na zimu je stejná jako u ostatních rostlin tohoto druhu.

Zařízení tvoří kulovité květenství, která vyvrcholila na koncích stonků. Květy přitahují pozornost světlé barvy různých barvách: růžové, fialové, bílé, červené a modré. Zajímavá je možnost změnit barvu květu. Je to dost, aby změnil složení půdy. V kyselé pěstování květin modré, při alkalickém - růžové a neutrální - béžová.

Hydrangea macrophylla - tepelně milující rostlina. Je náchylná k nízkým teplotám. Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla je předpokladem pro pěstování. Vysazeny v zemi, můžete zasadit na jaře a na podzim. Půda před výsadbou je třeba hnojit. A to, co - to závisí na jeho složení. Pokud je půda je zásadité, ujistěte kyselou rašelinu. Pnoucí preferuje jíl, lateritic půdu. Před hortenzie zasadil v zemi, ať už je to na podzim nebo na jaře, je třeba zkrátit kořeny, a jarní výsadbu - a dokonce i mladé výhonky. Zachovány jen několik párů ledvin.

Hortenzie jsou zasazeny ve vzdálenosti jednoho metru od sebe Bush. Jamky nemají dost hluboko třicet centimetrů, protože kořenový systém rostlin jsou rozsáhlé, ale ne hluboký. V každém sedadle nalije třetinový kompost kbelík. Po výsadbě hortenzie nutné hojně zalévat a zamulchirovat půdy humus hnůj.

Vlhkost-milovat rostliny je Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu stanoví ukončení jakéhokoli zálivku od pozdního podzimu. Ale ve vegetačním období je nutné vodu a dešťové vody lépe, to je měkčí. Dost poloviny na dvě vědra vody na rostliny. Pokud tomu tak není déšť po dlouhou dobu, stačí zavlažovat jednou za týden; Během srážky - jednou za měsíc. Trvanlivost výhonků se zvyšuje v případě, že voda pro zavlažování přidat slabý roztok manganistanu draselného. Takže půda nepochází z kůry, po jejím zalévání uvolnil pro lepší přístup vzduchu ke kořenům.

Krmit třeba květinovou během časný růst a tvorbu pupenů, v období rychlého rozkvětu. V pozdním jaře - počátkem léta, aby se první zimu po krmení kejdy a hnojiv. O dva týdny později, takže re-krmení. Pro zvýšení kyselosti půdy přidán do pilin a humusu jehel. Na podzim pnoucí keře bramborová 20-30 cm na výšku.

Je těžké snášet zimu v otevřeném terénu Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu začne na podzim, když listy přerušit na dno a zastavit zalévání rostlin. Umožňuje mladé výhonky rychle tuhnout. Před první mráz smaže všechny listy s výjimkou samém vrcholu. Budou chránit květní pupeny.

Je třeba krmení Hydrangea macrophylla. Zimování držel výhodnější, je-li před nástupem mrazu v zemi, aby se hnojivo s množstvím draslíku a fosforu. Nelze použít směs dusíku, mohou přispět k růstu výhonků roku.

Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla nutně, jinak rostlina peremerznet není kvetou na jaře. Mladé výhonky mohou být zabiti nebo mírně mírně zmrazit, pokud silnými mrazy nebo ne dost dobré být zasazené rostliny. Na jaře je třeba snížit omrzlé části stonku. To nepoškodí rostlinu, jako pupeny, ze kterých vyrůstají nové výhony, které se nachází hluboko v srdci Bush.

Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla provádět několika způsoby.

 • Pobočky by měly být rostliny uvázat lano a ohněte do země, na které se záloha je kladen desky s hřebíky řízený přes malou vzdálenost. Oni svázat rostlinu a pokryté spadané listí, a pak do přístavu lutrasilom s otvory pro přístup vzduchu. Young hortenzie kladen na smrkových větví, lisované top s kameny, listí a usínat přístav.
 • Potřebuje přístřeší Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu je následující. Na větvích stromů, uspořádaných kolem horké kaše, silnou vrstvou listí sypané. Potom kružnice rozkládá rostlinné výhonky. To vše cover dostupných materiálů ve vrstvách: smrkové větve, lutrasil, piliny a přes větve stromů. Top natažené fólie nebo střešní lepenky.
 • Přístřeší macrophylla hortenzie, tak mohou učinit. Juta omotal kolem Bush hortenzie je rám mřížky. Vzdálenost mezi nimi je vyplněn suchých listů rostliny, a horní konstrukce pokryta materiálem nepropustným vody. To může být střešní krytina.

 • Náročné na péči závod je považován za Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu začíná dlouho předtím, než jeho vzniku. Letní přerušit všechny listy ve spodní části rostliny. S nástupem podzimních výhonků sklonit k zemi a přitlačí na horní části překližky. Před prvními mrazy větve komunikují, prishpilivayut a pokryty zeminou a spadané listí. Umístěna v horní části překližky. Vítr nezničil celou strukturu, překližka zasypali kameny.

To znamená, že otázka, kdy je kryt macrophylla hortenzie, rozhodnout sám, pokud budete postupovat podle těchto pokynů.

Tvorba Bush Hydrangea macrophylla

Hortenzie jako hodně zahrádkáře. Ale rostou keře atraktivní formu, že je třeba formovat. To se provádí na jaře, ale ještě nezačala pohybovat džus a viditelné poškozené pupeny a výhonky. Ale pokud chcete, aby Řízky, prořezávání se nejlépe provádí při průtoku mízy, takže se lépe zakoření.

Na výhonky loni macrophylla hortenzie květů. Prořezávání se provádí s ohledem na konkrétní rostliny. Při tvorbě keře jsou zdravé výhonky nepřerušuje. Můžete být schopni zkrátit pouze podmerzshie.

Prořezávání zvadlý střílí Hydrangea macrophylla pád. Péče na zimu umožní pěstovat mladé výhonky, které bude kvést v příštím roce. Přezimovali pod krytem hortenzie neřeže, odstranit pouze staré pupeny.

 • Sanitární prořezávání ve kterém malí podříznuté špičky výhonků poškozených mrazem, stejně jako odstranit suché a polámané větve rostliny.
 • Omlazení prořezávání zahrnuje odstranění starých větví na bázi rostlin.

Hydrangea macrophylla, který se bude konat bezpečně zimování po preventivní prořezávání nový vzhled. Bush se stává jiný tvar a těší rychlé kvetení.

U listů a stonků hortenzie je velké nebezpečí porážka plíseň. Příznaky onemocnění jsou olejové skvrny žluté. V průběhu doby, oni zvětšují a ztmavnou. Young stonky a spodní část listu pokryté nažloutlou vrstvou. Nemoc se vyvíjí ve vysoké vlhkosti v horkém období. Pro tlumení této choroby listy a stonky se promyjí vodou a mýdlem s obsahem mědi, který je zcela neškodné pro rostliny.

Hydrangea macrophylla je ovlivněna onemocnění, jako je chlorózy. Jeho funkce je změna barvy listů na zapalovač. Rozvoj onemocnění přispívá nadbytek humusu v půdě. Pro boj potřebu onemocnění pro vodní rostliny síranu železa a dusičnanu draselného.

Často se spodní část listu je ovlivněna spider roztočů. To lze vidět okamžitě. Listy žloutnou a stát mramor. Pak chřadnou a odpadávat. Roztoč je nebezpečný škůdce pro hortenzií. V průběhu roku se opakovaně dává potomky. Příznivé prostředí pro její množení, jsou vysoké teploty a nízká vlhkost vzduchu. Za účelem boje proti škůdcům rostlin byla nastříkána thiophos.

Jak skrýt hortenzie v zimě v Moskevské oblasti a prostřední jízdní pruh (video)

Zahrádkáři jsou velmi pečlivě sledovat, jak hortenzie přístřeší na zimu. Zařízení musí být nejprve odříznuty od špatných výhonků. Hortenzie je krásná v květu, a to by bylo čekat na násilné květu na jaře, umístěna v rámci Bush by měl být dobře postaráno. V průběhu celého vegetačního období, mělo by být krmena.

Hortenzie zahrada - podzim péče

Závod bez pravidelné hnojení hnojiva, což jen 2-3 pupeny. Na místě vyroste zakrslým zdání hortenzií. Bush, dostávat pravidelné hnojivo s esenciálních stopových prvků, každý týden v průběhu kvetení bude posetý pupeny.

Na konci sezóny Bush by měly být podrobeny všeobecné čištění, odstraňování slabé a malé výhonky, suší se květenství. V zimě by se pnoucí opustit pouze se zdravými silnými řasami.

Nejodolnější kultivar hydrangeas paniculata, že odolává teplotám až -30 ° C;. Tato odrůda je to nezbytné k pokrytí úplně. Stačí pokrýt patní kružnice. To znamená, budete chránit kořenový systém před zamrznutím. Proto je tato odrůda je ideální pro na předměstí hlavního pásu.

 • Pour namísto suchého sypkého kořenové vrstvy půdy na 20 cm.
 • Je možné, aby se v kombinaci přístřeší kořeny nalít vrstvu humusu 10 cm, pak vrstvu listů, o stejné tloušťce a vrstvu zahradní půdě v 10 cm.
 • Dále můžete bez obav o své oblíbené, že bude přenášet snadno silnými mrazy.

Není to špatné zimy a rozmanitost hortenzie stromu, ale je to pořád stojí za kryt úplně. V jižních oblastech země nemají ani starosti. Někdo čistí úl od malých výhonků na podzim, a který opustí svou práci na jaře.

Hydrangea miluje vodu, ale na podzim v období silných dešťů, aby v průběhu Bush chaty. Je lepší, aby se z nepromokavé tkaniny nebo polyetylenové fólie malý domeček. To pomůže snížit množství vody dodávané ke kořenům.

Nadměrná vlhkost může způsobit kořeny mrazu. Toto opatření je zvláště důležité pro regiony s tuhými zimami.

Před úkryt Bush hortenzie, spolupracovník střílí v několika svazcích a oni sklonit k zemi. Dříve, země, kde budou položeny střílí zpevněné lapnika vrstvy. Pokud se vám nedaří vytočit borovicové větve, zakryjte drobné větve nebo jakékoliv náhradní pole. Kryt Bush jakékoliv krytiny nebo stejné smrkové větve. Poslední uzavírací Bush polyetylenové fólie, dobře kryt lisované hrany.

Sazenice jednoleté vyžadují pečlivé útulku.

 • Za prvé, je třeba kopec bazální plocha nagresti tolik zem jak je to možné.
 • Poté opatrně Nestle mladé výhonky, ve stejném věku často mrazem.
 • Se bude týkat jejich smrkové větve nebo větvičky, a pak jde AGROTEKS nebo lutrasil a další polyethylen.
 • Co je zajímavé, hortenzií nelíbí vítr. Takže okraj krytu mají prikopat. Seshora, můžete hodit starou deku nebo koberec.

Na jaře budou sazenice otevírat postupně, s časovými intervaly. Odstranil krycí vrstvu, počkejte asi týden, pak další, nezapomeňte na konec této dlouhé procedury otgresti země z celého kmene-kruhu. Nespěchejte útočiště s hortenzií, před začátkem května, hlavní tvrze návratu mrazu.

Přístřeší macrophylla hortenzie na zimu

Je to stojí za to, aby zůstali na Hydrangea macrophylla, opravdu jsou neodolatelné, obrovské klobouky květenství, listy nikoho lhostejným.

Zpočátku tato odrůda květy v bílé pouze přidání do půdy určité komponenty, můžete získat růžové, modré, zelené barvy. Takové raznotsvete lze získat na stejné Bush.

V jižním a středním Rusku se pěstují odrůdy Hydrangea macrophylla jako zahradní rostlina. V jižních oblastech rostlina nepotřebuje přístřeší na zimu.

Ve středním pásmu, je již zapotřebí kapitálové krytí, bez ohledu na mráz poboček Kvete na dvouletých výhonků. Nestle pnoucí keře na okraji města a okolních oblastí různými způsoby.

Přípravy na zimu začne v pozdním létě:

 • obvazy čistých dusíkatých hnojiv, nahrazovat je s fosforečnanem draselným a přísad;
 • výrazně snížit zalévání;
 • na stopkách se odstraní spodní listy, pomáhá dřevnatění poboček;
 • Horní listy udržet, protože chrání buňky před mrazem;
 • jemně odstranit sušené pupeny, střílí bez poškození ledvin.

Prvním krokem by měla být pečlivě okuchit kořeny s tlustou vrstvou suché půdy nebo humusu. Pak budete muset dát desek kolem horké kaše a svázat větve. Pak vyplňte s tlustou vrstvou suchého listí. Na konci tohoto procesu je skrýt všechny netkané textilie a jak vytlačit konce prikopat nebo přístřeší. Pro přístřeší vhodné piliny, rašelina, jehličnatých smrkových větví.

V severní části středního pásma se používá pro další izolaci a střešní polyetylenové fólie. Proto před útulku pro zimní hortenzie, by měla připravit potřebné materiály. Video ukazuje základní kroky k přípravě na závody v chladném období.

Kolem Bush nastavení kovovou mřížku, spánek hortenzie suché listy, celá struktura je zabalen s krytinou a pokrytý fólií. Se zvyšující se námraza přidat vrstvy střešní krytiny a filmu, některé přizpůsobené pro takové účely, staré koberce. Tyto způsoby jsou vhodné přístřeší na jeho území až Uralu.

Na Urale a na Sibiře, velkolistá pnoucí se pěstuje jako hrnková rostlina. Jako zahradní rostlina tento keř roste tam, ale žádné květy. Studené běžci dostali zmraženy a ani přístřeší, její zahrada, že bude kvést.

Hrnkové vzorky zimoviště ve sklepích či sklepů, povzbuzující zahrádkáři elegantní klobouky květenství. Ano, těžké jít nahoru a dolů 10-12 litrových květináčů s květinami, ale jsou rozhodně stojí za námahu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 6