Jak se slupkou tapetu

Jak se slupkou tapetu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rychle vytáhnout staré tapety?

Pokud se rozhodnete změnit vzhled svého pokoje, pak to stojí za to re-stick tapety. A před lepením nových určitě měli odstranit staré nátěry. Vyjmutí staré tapety ze zdí je nutná z několika důvodů:

 • Dokonce i malé kousky staré tapety bude nerovnoměrné stěny, přičemž tyto díry a hrboly jsou jasně viditelné na novém povrchu;
 • staré tapety, vložit nový hadřík, když je mokrý může být lepidlo po sobě zanechal na stěnách;
 • pod vrstvou starých tapet usadili bakterie a plísně, takže musíme se jich zbavit tím, že odstraní tento kryt.

Chcete-li odstranit tapety, je třeba vynaložit značné úsilí. Rychlost a snadnost takové operace, bude záviset na typu staré tapety a druhu lepidla, na které byly dodržovány. Tak jak se vám rychle vytáhnout staré tapety?

Jak odstranit staré vinylové tapety?

Vinyl tapety - PVC fólie aplikována na papírovém základě, takže odstranit malbu jednoduše. K tomu potřebujeme k poškrábání tapety nůž, navlhčete je dobře s vodou, a poté, co kapalina bude pronikat pod látkou, odstranit tapety, tahání horní rohy. Vinyl tapety se netrhá a udrží neporušené pruhy.

Chcete-li rychle odlepit staré tapety omyvatelné, musí být provedeno na štěrbinami nebo otvory, takže voda se dostali na lepidlo a namočte ji. Pak tapeta bude snadno odstranit. Podobně odstraní ze stěn i netkané tapety.

Vyjmutí starého papíru tapety?

Tapety z papíru odstranit nejtěžší. Vzhledem k tomu, že jsou velmi tenké, že je snadné zlomit, takže malé kousky jsou od sebe odděleny. Chcete-li začít s papírovou stěnou budou také muset snížit. Pak teplá voda, do kterého můžete přidat aviváž nebo octa, důkladně navlhčit tapety. Po 20 minutách špachtlí oddělit tapetu. Zbylé kusy znovu navlhčí a nadále škrábat zdi.

Chcete-li odstranit tapety může být nepříjemné používat speciální kapalinu, který se zředí ve vodě a aplikovat na tapety. Po nějaké době tapety lze snadno oddělit pomocí stěrky.

Někteří umělci, aby se odstranily staré tapety pomocí parního generátoru. Papír a lepidlo pod vlivem horké páry budou odstraněny poměrně snadno ze stěn.

Kdyby byl tapety pastu s lepidlem PVA nebo jiné ve vodě nerozpustné lepidlo, pak je odstranit, můžete pouze otskablivaya ručně. Můžete to udělat vrtačka se speciálním trysky, mlýnku nebo ostrou špachtlí.

Jak vidíte, existuje několik způsobů, jak rychle odlepení staré tapety. Teprve po důkladném odstranění svých zrenovovaných stěny budou vypadat nádherně.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

Jak vytáhnout staré tapety. Jak snadno odstranit staré tapety

Pokud se rozhodnete udělat doma rekonstrukce, pak beze změny tapety, pravděpodobně nebudete dělat. Nicméně, před zahájením práce vyžaduje určitou přípravu. Například, měli byste vědět, že to není vždy možné lepit tapety na staré tapety. Předchozí vrstva musí být nutně odstraněno. Jak to udělat, se dozvíte dále.

Proč musím odstranit staré tapety?

Ne všichni lidé, kteří mají v plánu provádět opravy, pochopili, že k odstranění staré vrstvy úpravy potřebné. Ve skutečnosti, někteří věří, že v případě, že starý papír zeď pevně přilepený Bustilat, budou dobrým základem pro novou vrstvu. Nicméně, to není pravda.

Za prvé, na vědomí, že předchozí úprava může ztratit svůj původní tvar, který může poskytnout negativní dopad. Například, v průběhu doby, starý zažloutlý papír, skvrny prosvítat na novou tapetu. Tato vada je téměř nemožné opravit, bude muset znovu opravit.

Kromě toho, v některých místech, úprava může nakonec spadnout a rozbít novou vrstvu. Z tohoto důvodu je nezbytné připravit se na zeď za účelem opravy. Samozřejmě, že je třeba se naučit, jak rychle vytáhnout staré tapety.

Jaké nástroje budou užitečné pro tuto práci?

K tomu, aby proces byl rychlý a „bezboleznenno9raquo, nezapomeňte připravit nástroj. Budete potřebovat:

- špachtle několik různých šířkách;

- spreji, která je naplněna vodou;

- vlhký, měkký hadřík;

- Prací prostředek s horkou vodou;

- železo s funkcí tepelné úpravy;

- žebřík nebo stolice.

Tyto nástroje by měly být dostačující. Nicméně, různé druhy tapet jsou odstraněny různými způsoby. Možná budete potřebovat něco jiného.

Než se strhnout staré tapety, je třeba zajistit prostor, stejně jako je to možné. Například před zahájením práce, snaží se, aby v místnosti veškerý nábytek. Pokud toto nelze provést, pak jej přesunout blíže ke středu a zakryjte zbytečné tlustou látkou nebo plastovou fólií. V takovém případě můžete pomoci ochránit nábytek před prachem a kusy omítky, které mohou spadnout během čištění stěn.

Je rovněž žádoucí, aby v místnosti všechny rostliny a další položky, které nejsou uzavřeny v postranic nebo stěn. Samozřejmě, že byste se měli rozhodnout, kde budete mít k těmto tapet, které se odstraní ze stěn.

Pokud máte dřevěnou podlahu nebo koberec, musí být chráněn před prachem a vlhkostí. Chcete-li to provést, použít maskovací páskou a voskované plátno.

Zejména odstranění papíru, netkané a vinyl tapety

Takže, netkané vrstvy slzu snadnější. Skutečnost, že byl vyroben za použití silného papíru, který prakticky nemá zlomit během provozu. Jen je třeba pečlivě vybrat skupinu špachtlí a vytáhněte látku. Vrchní vrstva tapety odlepí bez problémů. Pokud jde o papír, a pak ho odstranit, aby bylo trochu složitější.

Než se strhnout staré tapety na základě příspěvku, je třeba vzít v úvahu způsob, jakým vlhkost. To se provádí s houbou a horkou vodou nebo párou železa. Všimněte si, že budete potřebovat na mokré proužky hojně a úplně, protože vlhkost rychle schne. Nyní, s použitím špachtle, jste připraveni odstranit.

S ohledem na vinylové tkaniny, zde je situace mnohem složitější. Skutečnost, že voda v tomto případě nepomůže. Zde je lepší použít speciální řešení pro tento typ odstranění tapet. Ty se prodávají v železářství.

Jak odstranit omyvatelné tapety?

Než se strhnout staré tapety tohoto typu, je třeba si uvědomit, že voda v tomto případě nepomůže, protože látka má vysokou odolnost proti vlhkosti. Nicméně, tam je další způsob, jak odstranit tento povrch. Chcete-li začít řádně poškrábaný škrabky nebo pastorek. Jen tak může zvlhčovat povlaku a po chvíli ji oddělit od povrchu.

V případě, že odnímatelná omyvatelná tapeta je velmi obtížné, použijte parní polštář. Je třeba dát v těch místech, kde se web nechtějí být odděleny od stěny. Pokud takový polštář ne, pak při použití běžného napařovací žehličku.

Zejména odstranění kapaliny a skleněných vláken tapety

Tento proces je časově náročné, ale to může být zmírněn. Před odebráním staré tapety ze skleněných vláken, bude muset jít do obchodu a koupit speciální prostředky k usnadnění oddělení nožů ze základního povrchu. Nicméně, pokud si to sami nemůžete, můžete se obrátit na odborníky.

Pokud jde o tekuté tapety, pak k jejich odstranění dostatečně navlhčit stěnu, počkat, až se voda nasytí pásek a že bobtnat a opatrně páčením jej špachtlí a odebrat ze základny.

Než se strhnout staré tapety, mějte na paměti, že by mělo být provedeno s maximální pečlivostí, protože by mohlo dojít k poškození stěny. V tomto případě budete mít další omítka nebo tmel je.

Co když ten starý povrch je nalepena na bustilat?

Tento proces nelze nazvat jednoduché, protože to je velmi starý povrch může být uchovávány po dobu mnoha let. Před odstraněním staré tapety přilepená na bustilat musí být vyhrazeny vody, polyethylenová fólie, kovová kartáč, špachtle (škrabka), spreje a chemická rozpouštědla.

Existuje několik způsobů, jak vyčistit stěny z předchozí úpravy:

- neúplné odstranění starého webu.

Všimněte si, že pokud se objeví na zdi několik vrstev úprav, pak odstraňte je třeba velmi pečlivě. V zásadě stačí odtrhnout tapety na malé kousky. Ujistit se, aby nedošlo k poškození stěny, protože je možné, že s čalouněním bude vyhozen, a velká část omítky.

Než se strhnout staré tapety, buďte připraveni na to, že nemohou odlepit úplně. Pro odstranění zbytků pomocí horké mýdlové vody. Samozřejmě, že je třeba se dále čistí od zdi Bustilat. S tímto vynikajícím vyrovnat chemického rozpouštědla nebo odstraňovač. Všimněte si, že je třeba pečlivě ošetřit povrch, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví.

V případě, že povrchová úprava vytváří velmi dlouho, a obrazy byly připojeny k betonové zdi, je obvykle velmi obtížné je odstranit namočením. Za účelem usnadnění práce použít napařovací žehličku.

Než se strhnout staré tapety, podívejte se na některé triky, které vám pomohou udělat snadno a rychle:

- Stěna je nutno zvlhčovat válečkem nebo houbou, ujistěte se, že tekutina nebude odkapávat tapetu. V tomto případě se prostě nemůže dostat mokré studnu. Aby se zabránilo vlhkosti jednal, musíte počkat asi 15 minut.

- Všimněte si, že voda by měla být horká.

- Pokud nemáte parník, při použití běžného vlhkého listu a jednoduchý železo. K tomu, připojte tkaninu na stěnu a železa po dobu několika sekund.

- Po odstranění tapety, musí být důkladně vyčištěny od stěn zbytků lepidla. Doporučuje se používat speciální rozpuštění látky, které se prodávají v obchodech. Můžete také použít pemzu nebo škrabky.

- Začít točit s tkaninou potřeba stehy. Ve stejné době, být obzvláště opatrní v oblasti vypínačů a zásuvek. Snažte se opustit žádné další díly na stěnách.

To je všechno. Nyní víte, jak snadné je odtrhnout staré tapety sám. Hodně času to nezabere. Hodně štěstí!

Jak se slupkou tapety ze zdí, v případě, že nejsou odtrhnout

Během dekorace to je problém odstranit staré tapety. Ve většině případů stačí namočit povrch a skřípání je z materiálu. Ale v případě, že oprava se provádí ve starších domech, kde jsou stěny vložené více vrstev nebo při vložení použité silné skladby, odstraňte materiál není tak jednoduché. Proto před zahájením prací, je důležité naučit se, jak loupat tapety ze zdí, v případě, že nejsou odtrhnout pomocí známých nástrojů.

Proč je nutné odstranit starý nátěr

Je třeba okamžitě třeba poznamenat, že ve starých bytech a soukromých domech nezkoušejte odpárat tapety na zem, je lepší jen namočit vrchní vrstvu a pak ji odstranit, a pro zbývající část papíru vložit nový materiál. Skutečnost, že stěny v těchto oblastech je poměrně tenký a neliší rovinnost, takže pokud jste odstranit staré tapety ze zdí úplně, je třeba vyrovnat povrch a provádět izolační opatření zvuku.

Ve všech ostatních případech se doporučuje, aby se odstranil materiál. Tato potřeba je způsobeno tím, že pokud nechcete odtrhnout tapety, nové postele, může ztvrdnout. Taková úleva se objeví na výrobcích jakéhokoli typu. Kromě toho, že je důležité mít na paměti, že pasta vrstvy materiálu nemůže být nekonečná. Dříve nebo později, bude tento koláč natolik silné a těžké, že jednoduše odpadávají z povrchu.

Také v rámci nového nátěru může začít rozvíjet plísně nebo houby. Tím se nejen negativní vliv na vzhled stěn, ale může vážně ovlivnit zdraví obyvatel.

Houba pod tapetou je vážným důvodem k odstranění staré povrchové úpravy

Jaké nástroje pro použití v problematických případech

Než se strhnout tapety, které se nepodařilo odstranit vodou a hladítkem se doporučuje připravit jednu z následujících sad nástrojů:

 • tapeta tygr (válec s rukojetí a dlouho kovovými hroty na hlavě), a prostředky pro změkčení lepidla výrobní závod nebo doma;
 • parní nebo železa s funkcí tepelné úpravy;
 • elektrická vrtačka s brusným kotoučem nebo speciální stroje, můžete použít ruční hladítka s brusným papírem.

Stroje a nástroje nezbytné k odstranění staré tapety, které nejsou odstraněny standardním způsobem

Ve všech případech budete potřebovat plastové fólie chrání podlahu a nábytek, stejně jako lepicí páskou.

Před odtrhnout tapety, je třeba provést řadu prací. V první řadě z místnosti vyčistit všechny ty věci, které by mohly rušit, nebo jimi budou ovlivněni, včetně nábytku. Masivní interiérové ​​objekty mohou odejít, ale pak se doporučuje je zavřít potravinovou fólií. Paul také měli položit fólii a horní dát papíru nebo lepenky, neprokluzuje.

Po tom, že chcete odstranit přední panel vypínačů a zásuvek. Pokud existuje samostatný osvětlení, prostor je bez napětí, jinak je nutné utěsnit díry ve stěnách lepicí páskou. Je třeba odstranit všechny spojovací prvky, zatímco tapety je jednodušší odtrhnout od povrchu.

Pokud část krytu se vzdálil od vlhkosti nebo z jiných důvodů, a je odtržená snadno, je třeba ji odstranit před zahájením prací.

V případě, že ruka je takový nástroj, tapety na stěnách lze odstranit dostatečně rychle. K tomu je třeba naplnit nádobu s vodou, počkejte, až topného zařízení, aby výtokové trysky ke zdi a dušenou malém prostoru. Předtím to vystydne, měli byste začít loupat materiálu s špachtlí. Ve zvláště obtížných případech, před odstraněním povlaku, se doporučuje, aby poškození nože nebo tuhý drátěný kartáč na parní tapety lépe pronikat do vrstvy. Podle stejného principu použitého železa, který je vybaven stripování funkci.

Vyjmutí tapetu pomocí parního generátoru

Trochu těžší pracovat s běžným železa. K tomu, navlhčete hadřík vodou, opřít se o zeď a přitiskl horkou zařízení. Je nutné držet žehličku několik sekund, odstranit jej, a pak rychle pás ošetřené plochy.

Důležité! V tomto případě mluvíme o práci s topných zařízení, takže by se měly řídit bezpečnostní opatření a používat osobní ochranné prostředky, včetně respirátoru.

Po použití těchto zařízení k roztržení tapety ze zdi bude velmi jednoduchá. Ale pára proniká do povrchu a kondenzuje, takže před další dokončovací práce se doporučuje vysušit zdi.

pomocí brusky

Odstraňte kryt s pomocí těchto zařízení bude dost obtížné. V případě, že tapeta není pevně přilepená, je lepší použít jinou metodu.

Sander odstranit tapety se aplikuje ve zvláště obtížných případech

 1. Pokud použijete vrtačku, je nutné opravit kolo pro čištění povrchů, obvykle vypadá jako kovovým kartáčem. Pak se dal na respirátor, zapněte přístroj slabé otáčkách, a opřel se o připevnění na stěnu.

Některé nástroje jsou tlačeny příliš pevně vytáhnout kryt lepší, ale je to špatně - tak pracovat tvrději a je zde riziko poškození omítky pod materiálem.

 • Namísto vrtačky použít také mlýnky, které jsou levnější a jednodušší. Práce by měly být s nimi, stejně jako s vrtačkou.
 • Je velmi obtížné pracovat s ručním nářadím. Možná, že pro léčení jedné místnosti bude trvat několik dní, takže je vhodné je používat jen v krajních případech.
 • Použití tapeta tygr a změkčovadla

  Nyní zvážit, jak rychle vytáhnout staré tapety s pomocí speciálních látek. Jsou prodávány za téměř jakýkoli železářství.

  Speciální nástroj pro odstranění tapet

  Jak ušetřit prostředky mohou být vyrobeny samostatně. To bude vyžadovat vody a domácích čistících prostředků.

  1. Prací prášek. 10 litrů vody je třeba na 1 kg práškové směsi se míchá a aplikuje na stěnu.
  2. Mýdlo na praní. Jeho rošt nebo drcené jinými prostředky a zalijeme teplou vodou.
  3. Mytí nádobí. To se ředí vodou v poměru 1:50.
  4. prádlo klimatizace. To se zředí vodou v poměru 1: 1, dobře se nanáší stříkací pistolí.

  Kromě toho, je možné připravit roztok kyseliny octové nebo obyčejné lepidlo na tapety. Tyto látky budou zvládat lépe než v továrně, po jejich použití tapety může být velmi snadno a rychle oloupat.

  Jak se vypořádat s tygrem a změkčovadla

  Dříve Průvodce roztrhl tapety s pomocí nožů a dalších nástrojů, které poškozují povrch je nyní používán tapeta tygr. S ním celý válcované ošetřené oblasti, a tím ji perforování. Malé otvory umožňují tekutině proniknout hlouběji do vrstvy tapet a účinněji rozpuštění lepidla.

  Tiger tapeta se obvykle používá při odstraňování Mycí tapety, to umožňuje, aby tekutina pronikat do vnitřních vrstev materiálu

  Poté se připraví roztok a aplikovat na povrch štětcem, válečkem nebo stříkáním, lépe k léčbě malou plochu. Po nějaké době (15 minut až 3 hodiny), je nutné vypáčit tapetu a strhnout je. Je důležité nespěchat: není-li skupina odchýlila až do konce, bude muset být namočen fragment a čekat. Postupně budou všechny tapety být odstraněny. Následované suchým zeď a můžete začít zdobení.

  Varování! Všechna média jsou pro změkčení lepidla na základě látky škodlivé pro lidské zdraví, a proto, v kontaktu se sliznicí, musí být se promyjí vodou, jakmile je to možné. Pokud to nepomůže, ale ještě hůř, vyhledejte lékařskou pomoc.

  Nyní je otázkou, jak snadné je odstranit staré tapety, vyřešen. Tento proces není tak složité, jak dlouho, a proto je důležité, aby byli trpěliví a přísně dodržovat výše uvedených pokynů a doporučení výrobce.

  • zredukovat
   • strop
   • stěny
   • Paul
   • Dveře, oblouky
   • windows
   • Trouba, Krb
  • Výzdoba prostorů
   • kuchyně
   • Koupelna, WC
   • Chodba, hala
   • Balkon, lodžie
   • další místnosti
  • úprava budovy
   • Chaty a byty
   • dřevěné domy
   • Sauny a parní lázně
  • ozdobné materiály
   • sádrokarton
   • obkladové desky
   • Tapety, korek
   • dlaždice
   • Laminát, linoleum
   • dekorativní omítky
  • dokončovací práce
   • omítka
   • základní nátěr
   • těsnění
   • Malování, bílení
  • Vnější úprava
   • fasáda

  Prakticky žádné opravy v bytě nebo v domě není kompletní bez omítnutí. S ním.

  Zdobení koupelnu nebo koupelnu, je mnohem obtížnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

  V dnešním světě, prakticky všechny sféry lidské činnosti je částečně nebo plně automatizován. To platí zejména.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  2 + 6 =