Jak se starat o orchidej po květu

Jak se starat o orchidej po květu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Tipy a rady o správné péči o orchideje doma. Vše o správné péči o orchideje: pěstování, transplantace, zalévání

Orchid - exotická květina, kterou milují mnozí květináři.

Existuje však názor, že pěstování orchidejí je velmi obtížné zaměstnání a jen odborníci mohou dělat.

Ale to je daleko od případu.

Můžete se naučit, jak řádně pečovat o orchideje.

Pokud květina zakoupená v obchodě začala ztratit dekorativnost a nepožaduje kvetení, stojí za to zvážit podmínky obsahu. Zařízení potřebuje vhodnou mikroklímu, kterou lze vytvořit v bytě. Začátečníkům se doporučuje získat osiřelý phalaenopsis.

Vyberte místo pro Phalaenopsis

Jeden z důležitých faktorů v péči o orchidej je lehký. Nedostatečné osvětlení brání růstu rostlin, kvetnutí je zpožděno. Je třeba mít na paměti, že květina netoleruje přímé sluneční světlo. Je lepší uspořádat hrnce s rostlinou na východních nebo západních oknech. Světlý den pro phalaenopsis by měl být nejméně 12-14 hodin.

Vytvoření mikroklímy pro rostlinu

Dostatečná vlhkost vzduchu není důležitá pro úspěšné kvetení. Nezbytnou normou je vlhkost na úrovni 70-75%. Stříkání rostliny v horkém období pomůže udržet příznivý mikroklima kolem ní. Zavřete dno listu, aby se voda nedostala do zásuvky nebo do květu.

V zimě je třeba dbát na větrání místnosti. Ale nechat hrnce a květinu v pruhu nestojí za to. V místnosti s ústředním topením je nutné zvýšit vlhkost vzduchu. Pro tyto účely se hrnce umístí na paletu s expandovanou hlínou, která se nalije vodou.

Důležité! Mezi hrncem a zásobníkem musí být vzdálenost pro dobré větrání kořenového systému. Hrnce s orchidejí by neměla stát ve vodě.

Teplotní režim orchidejí

Tajemství pravidelného vzhledu stopky v řádné péči o orchideje. Phalaenopsis je rozdělen do několika typů:

• Termofilní rostliny, které preferují zvýšené teploty. Zvykněte si na místnost, kde se teplota pohybuje od 18 do 26 stupňů.

• Stupně, které preferují mírné teplo. Tyto rostliny rostou při mírných teplotách od 13 do 18 stupňů.

• Rostliny pro chladné místnosti. Vyvíjejí se dobře při nízkých teplotách od 8 do 13 stupňů.

Chcete-li zaškrtnout květinové pupeny, je třeba zachovat rozdíl mezi denní a noční teplotou. To je tato metoda, která stimuluje rostlinu k dalšímu dlouhotrvajícímu květu.

Úloha napájení rostoucích orchidejí

Zavlažovny přímo závisí na životním prostředí. Pokud je zařízení umístěno v chladné místnosti, je zalévání nižší. Phalaenopsis preferuje mírné zalévání. Ale v uvolněném pokoji v létě se musíte postarat o pravidelné časté zavlažování.

Při zalévání je třeba se ujistit, že kořeny rostliny nezmáčknou. Přebytečná vlhkost by měla jít na paletu. Další zavlažování by se mělo provádět pouze tehdy, když podklad v nádobě vyschne.

Absence kondenzace na stěnách nádoby naznačuje potřebu zalévání.

Pro zavlažování je nutné používat pouze stojatou vodu, jejíž teplota je mírně vyšší než teplota místnosti. Je lepší použít zalévání v paletě. V takovém případě musíte přebytečnou vodu, která není absorbována kořeny. Nemůžete vodu orchidej zhora. To může vést k rozpadu růžice a smrti květiny.

Pravidelné zavlažování je lepší ráno, takže substrát za sucha za den. Snížení nočních teplot a příliš vlhké půdy je vynikajícím prostředím pro vývoj onemocnění.

Tipy pro správnou péči o orchideje během kvetení

Jak dlouho se rostlina bude chlubit kvůli rozkvětu, závisí nejen na specifických rysech, ale také na náležité péči, podmínkách zadržení.

K tomu, aby rostl a vytvořil nové květinové pupeny, potřebuje rostlina stres. Zkušení pěstitelé cvičí teplotu a vodní kapky. Květina je umístěna v chladnější místnosti a snižuje požehnání, po chvíli je vrácena na své původní místo a postupně se zvyšuje zalévání.

Jakmile orchidej rozkvetl, musíte střídat zalévání a krmení. Kořenový systém exotické rostliny je velmi rozmarný, hnojení se provádí pomocí speciálních hnojiv.

Co dělat s orchidejem po květu

Květina bude kvitnout opakovaně, závisí na plnohodnotné péči, v níž orchidej potřebuje po rozkvětu.

Vytvoření příznivého mikroklimatu není jen to, co závod potřebuje během tohoto období. Správná péče o orchideje po rozkvětu je poněkud odlišná.

1. Jakmile kvetení skončí, nepokoušejte se řezat květenou květinu. Je zdrojem živin pro rostlinu.

2. Někdy na stopkách okamžitě objeví nové pupeny a kvetoucí pokračuje.

3. Vystřihněte stonku květiny po vyschnutí a dotáhněte se živé tkáně. Je žádoucí mazat místo řezu zeleně. To ochrání rostlinu před onemocněním.

4. Pokud květ pupen dlouho nezasychá a nové puchýřky se neobjeví, můžete ji odříznout od úrovně spánku. Tento postup stimuluje nový kvet.

5. Pokud má orchidej čas odpočinku, je třeba nechat rostlinu odpočinout. V tuto chvíli je lepší řezat zalévání a krmení.

6. Transplantace orchidejí se provádí pouze v klidu.

Je důležité si uvědomit, že pro každý druh orchidejí je doba odpočinku.

Jak transplantovat orchidej

Transplantujte pokojovou orchidej podle potřeby. Často je rostlina převážena do většího hrnce s výměnou půdy.

Proveďte transplantaci každé dva až tři roky. Pokud tomu tak není, půda hromadí přebytečné soli, ztrácí prodyšnost. Výsledkem je, že rostlina je náchylná k chorobám a škůdcům.

Nemusíte transplantovat rostlinu, pokud se připravuje na kvetení. Tím se zpomalí růst květinových pupenů a vyvrhnutí neotevřených pupenů.

Příznivý čas pro transplantaci je budování nových kořenů. Musíte vyzdvihnout hrnec trochu víc než ten předchozí. Pro začátečníky se doporučuje koupit průhledné hrnce. Mohou jasně vidět stav půdy, ocas rostlinného systému, který pomůže chovatelovi nastavit požadovaný režim zalévání.

Hrnce musí být plastové pro výsadbu. Ve spodní části je třeba vytvořit otvory pro odvod vody. Pro orchidej bude potřebovat speciální podklad, který má dobrou průchodnost vzduchu. Skládá se z mechu, kůry stromů, rašeliny a uhlí. Potřebujete si koupit kvalitní substrát ve specializovaných prodejnách.

Reprodukce orchidejí doma

Nemnoho pěstitelů dokáže úspěšně propagovat phalaenopsis doma. Reprodukce rostliny je poměrně náročný proces. Ale správně pečující o orchideje, můžete dosáhnout pozitivních výsledků.

Můžete propagovat orchideje několika způsoby:

Abyste mohli úspěšně šířit orchideje, musíte určit, na které druhy rostliny patří.

Druhy orchidejí, které buší a vytvářejí přidružené růžice, se množí je poměrně jednoduché. Stačí rozdělit růžici s kořeny z transplantace a dát ji do připraveného substrátu.

Existují orchideje, které tvoří dceřinné větve. Oni jsou tvořeni v axils listů nebo na peduncle. Můžete je oddělit bez velkého úsilí.

Propagace orchidejí odřezky je nejtěžší cesta. Ale pokud nejsou k dispozici žádné další možnosti, budete se muset naučit, jak propagovat rostlinu pomocí rukojeti.

U odřezků je třeba vybrat mladé výhonky. Řez se provádí ostrým nožem přímo nad listem rostliny. Řezání by mělo být na jednotlivých odřezcích maximálně 20 cm. Každý získaný kus musí mít jeden nebo více spacích pytlíků.

Kráječe jsou ošetřeny zeleně nebo drcené dřevěné uhlí. Připravené řízky jsou sušeny venku po celý den. Rostliny nakrájejte na připraveném substrátu pro orchideje, které se předem nalijí. Řezy jsou přitlačovány k povrchu půdy a lehce usínají. Kontejner s odřezky by měl být umístěn ve skleníku, aby byla zachována vysoká vlhkost půdy. Denní teplichku potřebují vzduch.

Řízky orchidejí by měly mít teplotu nejméně 25 stupňů. O měsíc později ve skleníku můžete vidět mladé výhonky.

Orchideje jsou postiženy různými virovými onemocněními. Nejčastěji jsou postiženy kořeny a listy rostliny. Pokud mají listy různá místa, pak můžete mluvit o houbových chorobách.

Podezřelé listy rostliny musí být odříznuty a místa řezů musí být ošetřena zelení. Nemocná rostlina by měla být izolována od jiných druhů orchidejí.

Z škůdců orchidejí, mšice jsou postiženy, scutellum a mealybugs. Když je škůdce nalezen, rostlina je ošetřena speciálními přípravky.

Může být podezření na přítomnost specifického zápachu ze substrátu. Rostlina zmizí, kořeny jsou poškozené a půda je pokryta mycélií houby. Můžete rostliny uložit tak, že je znovu vysadíte do dezinfikovaného substrátu. Před vysazením jsou kořeny rostliny omyty pod tekoucí vodou, poškozené plochy jsou odstraněny.

Obecná doporučení ohledně výběru orchidejí

Před zakoupením rostliny určte název druhu a zkontrolujte, zda nejsou škůdci. Doma, vytvořit nejpohodlnější klima pro růst a vývoj orchidejí, pak bude potěšením s květem. Nepředchladněte rostliny a nechejte je chránit před průvanem. Pravidelně posuzujte vzhled orchideje, včasná opatření v případě nemoci.

© 2012-2018 "Názory žen". Při kopírování materiálů je nutný odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakce: +7 (965) 405 64 18

Orchidej: péče po kvetení doma. Jak dělat všechno v pořádku?

Orchideje jsou jednou z nejkrásnějších domácích rostlin. Jejich nezvyklé, tajemné květy přitahují pozornost a způsobují neustálý obdiv. Ale každý začátečník má mnoho otázek po získání takové speciální rostliny, jako je orchidej: péče po kvetení doma, při kvetení, zvláštnosti transplantace a tak dále. V takových případech je nejlepší požádat odborníky o stanovisko.

Rodina Orchid obsahuje mnoho různých druhů. Je to největší z jednoklíčnolistých rodin. Její zástupci se nacházejí na všech pozemských kontinentech, s výjimkou Antarktidy. A vedou svou historii z doby pozdní křídové éry. Nicméně, dnes nejvíce obyčejný z nich může být nazváno phalaenopsis orchidej květina. Péče po rozkvětu, stejně jako v jiných obdobích života, zajišťuje především řádné zavlažování. Tyto rostliny jsou zajímavé nejen pro své nádherné květiny, ale také pro přítomnost původních vzdušných kořenů.

obsah Vlastnosti

Tato rostlina má rád sluníčko, ale neustálé vystavení přímého záření není užitečné. Proto je lepší zvolit o něco pritemnennoe místo na nočník místo. Zvláštní pozornost je třeba věnovat správnému zalévání. Vlhkost je nutná pro závod teprve po úplném vysušení půdy, ale po dlouhou dobu nemohl zůstat v suchu taky. Je doporučeno, aby ji udrželi v jasné hrnci, když je zapotřebí zavlažování (kořeny stanou světlejší barva) vidět, pro jistotu. Dalším důležitým bodem je zachování zvlhčování. Na rozdíl od často vnímané orchidejí nepotřebuje postřik. Pouze v případě, že vnitřní vzduch je příliš suchý, můžete lehce navlhčit normálního zdravotního stavu pro tuto květinu jako orchidej. Péče po odkvětu v domě této rostliny se obecně nijak neliší od jednání vlastníků v jinou dobu. Hnojiva by měly být přidány každý druhý zálivku. Vhodné konvenční léky určené pro tyto rostliny, které mohou být prodávány v obchodech. Postačí, když se rychle zotavuje po kvetoucích orchidejí.

Co dělat, když kvetly

Existuje několik názorů na to, co by mělo být provedeno s prázdným stopky. Někteří měli pečlivě snížit ji, střih proces. Ve skutečnosti to není možné. Je lepší počkat, až stonků uschne sám, zvláště pokud se jedná o mladé orchidej. Péče po odkvětu doma, pak by mělo být, aby se zabránilo vniknutí vody při zalévání otvorů, které mohou být vytvořeny na stejném stonku. Ale vysuší část může být odstraněna. Na zelené květina pěstitelé jsou dormantní pupeny, které mohou později stala novou květní pupeny, a dokonce i výhonky. Výsledkem je větvení orchidej. Péče po odkvětu v domácím závodě poskytne krásnější a udržitelnější než kdykoliv předtím. V tomto okamžiku se doporučuje mírně snížit objem zavlažování a hnojení. A opět, v tomto období se rostlina může být transplantovány do jiné mísy, měnící substrát.

U rostlin orchideje po odkvětu péči doma není vůbec složité. A ve zbytku času, který nevyžaduje mnoho času a úsilí, aby vlastníci. Docela dost pozornosti - a tento závod bude skutečnou ozdobou domu.

Péče po odkvětu orchideje

Domácí mazlíčci mohou být až šest měsíců orchideje potěšení nádherné květiny, ale stonky, dříve nebo později začne vytrácet - co s tím dělat - odstranit nebo odejít? Re-kvetoucí rostliny v blízké budoucnosti je možné pouze v případě, že po odkvětu z orchidejí na péči. Orchidej může opět kvetou v 3-6 měsících, chovat se vybledlé stopky potřeby v závislosti na tom, jak se ukáže.

Po odkvětu stonky mohou začít vysychat. V takovém případě je vhodné, aby řez - květina bude odchodu z ní výživné šťávy pro jeho rozvoj. V případě, že stonky se změnila na žlutou, pak může být odstraněna, takže výška pahýl 2,5 cm.

Phalaenopsis často objevily nové pupeny na hrot, nebo dokonce děti rostlin. Na špičce stopku mohou objevit neustále nové pupeny, a bude i nadále růst. Tyto mladé pupeny může kvést v průběhu času, ale může dojít i po 3 měsících. Nicméně, pupeny nemůže nastat, špička je uschl stopku. V případě, že starý stopky nemají vyschnout, to může být řez. V létě, na hrotu se objeví dítě, které mohou být použity k šíření rostlin. Nemůžete snížit stonky a čekat na děti.

Péče po odkvětu orchideje naznačuje potřebu vhodného zahradnických rostlin. Na hrot je vždy spící pupeny, které může proměnit děti nebo nové pupeny. Pokud orchidej řez 1,5 cm nad těmito ledvinami, může dosáhnout opětovného využití kvetení. Nikdy není zárukou, že peduncle plodiny za následek opětovné květ nebo výskyt dětí. Nutit rostliny květu starý stopku brání rozvoji nových.

Pro normální růst a vývoj rostlin, musí být splněno několik podmínek:

  • jasné světlo, ale ne přímé paprsky;
  • teplota 10-30 °;
  • vysoká vlhkost vzduchu a půdy;
  • dobré provzdušnění kořenů.

Orchid by měli dostávat dostatečné množství vody - v letních měsících závod by měl být dostatek vody každý týden. Voda může odtékat na podnos s oblázky, který bude poskytovat další vlhkost. Během vegetačního období je třeba napájet zařízení s kapalným hnojivem. Po odkvětu, hnojivo může být snížena.

Péče po odkvětu orchideje, v zimě je také velmi jednoduché - je třeba omezit zálivku, aby jednou za měsíc a sprej květin několikrát vodou. V případě, že orchidej vyžaduje transplantaci, za ní se nemůže vzkvétat ani rok. Na stonky rostlin opět prázdný, je třeba změnit místo umístění květináče v bytě. Možná, že místo by měl být změněn několikrát, než rostlina se cítí pohodlně.

Pokud byl orchidej byl transplantován a nový stopku se nedostavil - můžete použít pokles teploty a snížené zavlažování. Denní teploty by neměla přesáhnout 24 stupňů a večer - 16. Pak se závod bude brzy opět kvést.

V případě, že rostlina po odkvětu dochází k zežloutnutí, zmačkání a zanechává ji na dlouhou dobu nechce nechat špice, pak je třeba zvrátit. Poté se rostliny kvetou průběžně a pravidelně. Za předpokladu, že byly vytvořeny podmínky pro orchideje, co nejblíže k přirozené - to nebude bolet a bude vždy potěší majitele se svými nádhernými květy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

92 − 86 =