Jak se zbavit zápachu z vlhké

Jak se zbavit zápachu z vlhké

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak se zbavit zápachu vlhkosti v domě

Máte-li byt nebo dům voní vlhkosti, pravděpodobně budete muset kontrolovat skryté formy. Vůně je velmi nepříjemné, začne vsáknout do oblečení, nábytek a dokonce i tapety na stěnách. Dnes se budeme učit, jak se zbavit zápachu vlhkosti v domě.

Plíseň může způsobit nepříjemný zápach

Pach vlhkosti lze slyšet ze sklepa

Jak už jsme řekli, pach vlhké přicházející z formy. Ale možná, důvodem je vysoká vlhkost vzduchu v domě. Co se dá dělat?

 1. Otevřete skříně a revidovat prádlo a oblečení. Pokud se věci mají trochu mokrý, vnitřní vlhkost.
 2. Vstávání ráno, podívejte se do oken a dveří. Se hromadí kondenzát? Takže, ve vzduchu je nadměrná vlhkost.
 3. Podívejte se do pračky, koupací rohož v hale, podívejte se na okenní rámy. Z vysoké vlhkosti by mohlo být dostal formu, která vyzařuje nepříjemný zápach.

Obvykle vůně vlhkých usadí v bytě v přízemí a v horních patrech: na dno - suterén TOP - těsnost a podkroví.

Také zápach se šíří z určitého místa: zapomenuté vlhkým hadříkem podlahy, mokré věci, dítě, že je bezpečně ukrytý. Proto je vhodné zvážit tyto možnosti při hledání příčiny nepříjemný zápach vlhkosti. S důvodem, jsme přišli, pojďme se dozvědět, jak se vypořádat s vůní.

Snížení vlhkosti a odstranění plísní

Ocet pomůže zbavit plísně v pračce

Za účelem snížení vlhkosti, pravidelně větrejte. V koupelně a WC je možné instalovat ventilátor, není-li výkonný odsavač.

Dobrým pomocníkem bude zařízení jako odvlhčovač. Tento přenosný přístroj je určen ke snížení vlhkosti v každém areálu. Pro obyčejného bytu a soukromém domě bude stačit vysoušeči kapacity objemu 700-1000 W Container až 5 litrů. Navíc toto zařízení spočívá v tom, že je to velmi jednoduché, je vhodné přejít z jedné místnosti do druhé.

Zápach v domě. Co dělat? Někdy v domě nebo bytě atd

Zápach v domě. Co dělat? Někdy v domě nebo bytě atd

Proč mám vlhkost na stěnách domů a na novém náměstí

Proč mám vlhkost na stěnách domů a na novém náměstí

Jak se zbavit zápachu z vlhké a odpadní vody v koupelně

Jak se zbavit zápachu z vlhké a odpadní vody v koupelně

Výstavba a oprava na své letní chaty. chata

Výstavba a oprava na své letní chaty. chata

Jak se zbavit zápachu v bytě - sovy

Jak se zbavit zápachu v bytě - sovy

http://skysphynx.ru, http://itv.1tv.ru Cattery a Don SF

http://skysphynx.ru, http://itv.1tv.ru Cattery a Don SF

Klimatizační a ventilační Dolní Nově

Klimatizační a ventilační Dolní Nově

Lidské zdraví závisí na mnoha faktorech,

Lidské zdraví závisí na mnoha faktorech,

Pokud zjistíte, plísně, něco z ní také bude muset zbavit. Je lepší používat speciální formulace „Antigribok“, „Antiplesen“. Se s nimi zachází, pokud je to nutné okenních rámů, dveřních zárubní, prahů a skladovacích prostor na dřevo, stěny a stropních panelů.

Vůně v pračce zničit takto:

 1. Zpracování dezinfekční prostředek.
 2. mycí režim na nejvyšší teplotu 90 ° C, bude stačit.
 3. Větrání - otevřít dvířka pračky po každém mytí, neskladovat dlouho ho mokré věci.

Jak se zbavit zápachu?

Zápach z koupelny se mohou šířit po celém bytě

Vlhkost se objeví tam, kde je nedostatek přirozeného světla, proudění vzduchu a přirozeného větrání. Ale v případě, že byt se nachází v nevyhovujícím místě vypořádat se s problémy, je stále ještě možné.

Zápach se objeví nejprve v jedné místnosti, obvykle kuchyň, koupelna, šatna a podkroví, a najednou se šíří po celém bytě. Pach vlhkosti, pak začne jednat.

Jak se zbavit zápachu na oblečení a ve skříni?

Levandule pomáhá vůni ve skříni

Pokud se objevila vůně, je nutné, aby všechny věci a ložní prádlo, a poslat je sušit na slunci. V tomto případě bude mycí nepomůže. Zatím, co se děje, aby vyschnout, se budeme zabývat skříň. Skříň se doporučuje umístit malou misku rozdrceného aktivního uhlí. Ten bude čerpat celou vůni 12-24 hodin, po které mohou být sušené prádlo prané, Pat a borcení složené ve skříni.

Aktivní uhlí může být nahrazen chloridem sodným.

Mezi věci dát pytlů levandule nebo meduňka, můžete jim dělat sami, nebo koupit v obchodě. Ale tato opatření budou mít prospěch pouze po zpracování a usušení celé místnosti, jinak aroma znovu pronikat do skříně.

Sprej účinný po čištění bot

Voní vlhkých bot? To může být upraveny jednoduché směsi. Tak, aby ocet esence, namočit v sponzhik tekutiny a umístit jej uvnitř boty. Je třeba nejprve odebrat stélku. Klademe houbu? Teď dát své boty v těsném obalu, svázat ji a nedotýkejte 1 den.

Po uplynutí této doby odstranit své boty nebo dřeváky, s nimi zacházet s amoniakem, posypeme uvnitř kuchyňské soli, a poslat v balení po dobu 24 hodin.

Další den, odstraňte boty opět správně sbírat sůl a ošetření povrchu vonící solí. Posledním stupněm zpracování - se kterým se nové vložky. Až budete hotovi, nezapomeňte posypeme uvnitř boty deodorant speciálu.

A v případě, že zápach se objevila v čalouněného nábytku?

Horká pára pomůže vyrovnat se s vůní

Zápach vlhkost se mohou objevit v pohovce nebo židli proti vlhkosti či neúspěšné čištění. Rozhodli jste se prát čalounění s mýdlovou vodou, a po 3-4 dnech vyšlo vyzařují nepříjemný zápach.

Ze zápachu zbavit několika způsoby. Za prvé, samozřejmě, je sušení. Zapnout ventilátor ohřívače na čalounění nadměrné vlhkosti je pryč.

Dále se doporučuje, aby na gauči sáčky zeleného čaje, pokud potahové látky a povrch kůže může být posypané suché mleté ​​kávy nebo celých zrn.

Po 10-12 hodinách shromážděny pytle, káva, čistit s vysavačem. Nemyjte čalounění, že voní vlhké - situace se může ještě zhoršit nadměrného pronikání vlhkosti. Pokud se velmi ostrý zápach a nebylo ztraceno po zaschnutí zůstává čištění horkou párou, je možné odkazovat na specialisty nebo suchý vyčistit.

Zde jsou jednoduché kroky, které vám pomohou zbavit se nepříjemného pachu vlhkosti. Pravidelné větrání, odstraňování plísní a montáž sušičky bude vzduch ve vaší domácnosti čisté a co je nejdůležitější, v bezpečí.

Sergey 08.29.2016 11:13

Sám tváří v tvář takový problém ve své zemi, to bylo také patrné vlhkost. Problém vyřešen komplexně. První pořízeny granulace chlorid vápenatý. A na zimu ponasypal ho nádobí, a nastavte ji po celém domě. Výsledkem je, že reaktant nasávána všechny nadbytečné vlhkosti v domě a v coxae otočil několik litrů vody.

Ale je to boj s vyšetřováním, a to i proto důležité najít důvod, proč je často nedostatečné nebo nevhodné izolace, stávat nasáklé stěny při dešti. Zpracování živice primeru čepici doma a výměna problém přetečení rozhodl úplně.

Valentine 08.22.2016 22:41

Nedávno se přestěhovali do domu pomníku v centru města, protože se jedná o první patro, vlhkost ze suterénu jistě pahlo.dolgoe čas trpěl osvěžovače vzduchu, ale díky příspěvku vědět Dehydrátory zavedly podobné a užívat si života, a navíc změnilo podlahy v celém bytě ! všechno bude v pořádku, ale vlhká vůně mého syna.okazyvaetsya kabinetu, zpocené věci po vysilujícím cvičení, hodil do čisté a suché oblečení na konci to je čistá a suchá, stal se syrové, takže 2/3 šatníku! díky za tip papír, soli a váčky se s levandulovým komunikací nerozpustné látky.

Denis 06.06.2016 11:28

Tak jsme se konečně zbavili nepříjemného pachu vlhké v koupelně kvůli instalaci výkonnou digestoř, jak se ukázalo, byl slabý průvan. Nyní se budeme zabývat vlhkostí na balkoně po přečtení článku, pojďme se podívat na je někde tam je balkon s vlhkým hadříkem v hrudníku a mohou být shromážděny pod laminátovou vlhkosti.

Jak odstranit zápach plísně v bytě a zabránit tomu, aby znovu se vyskytující

Příčiny zápach plísní

Obvykle vůně formy dochází, když kapsy plísní. K tomu obvykle dochází v oblastech se špatnou ventilací a vysokou vlhkostí. Pokoje s nedostatečným vytápěním jsou také živnou půdou pro plísně.

Kromě toho, plísně rád skrytých místech, takže si můžete najít za pohovku, pod koberec nebo ve skříni - v takovém případě budou oblečení také cítit vlhkost. Houba se může objevit ve starém nábytku nebo matracích, pokud byly uloženy v bezprostřední blízkosti vlhkých prostor a ne suché. Oblečení a lůžkoviny mohou trpět, pokud nebyly ponechány uschnout a pevně naskládány ve skříni nebo nábytku, když byl zasažen plísní.

Jak se zbavit zápachu plísní v bytě?

Zcela odstranit spóry plísní, aniž by museli zbavit léze, to je nemožné. Samozřejmě, že existují krátkodobé finanční prostředky, jako jsou například různé osvěžovače vzduchu, ale jejich efekt je pochybný „maskování“ pach plísně bude prosakovat Když se tato houba spóry, které zůstanou ve vzduchu, bude i nadále škodit zdraví a forma sama o sobě bude dále růst v klidu. Proto je nutné začít s cílem určit všechny formy prostoru.

Metody boje proti houba je do značné míry závislá na povrchu, na kterém vystoupil. Typicky, je forma zarážející:

Jak odstranit plísně ze stěn

Náprava bude záviset na velikosti a hloubce léze. Například malý bod může být smýt tapety. K tomuto roztoku se může použít jakýkoliv s obsahem chloru detergentu s vodou v poměru 1:10. Tato metoda je velmi efektivní, je, ale má několik nevýhod: je lepší nepoužívat v místnosti, kde jsou alergie a malé děti. Kromě toho, mohou být látky obsahující chlor společně s promytím formy mimo barvou tapety.

Stejně účinné peroxid vodíku. Ona, stejně jako ocet, je nutné použít neředěný. Po ošetření, peroxid náplasti je třeba omýt vodou a opatrně otřete.

Všechny tyto možnosti jsou dobré, ale pokud je plíseň na tapetu, pak s největší pravděpodobností, a pod nimi taky. Proto, pokud se po ošetření skvrny objeví znovu, je nutné odstranit část tapety. V případě, že léze je velmi hluboká, může být nutné odstranit část nátěru pod tapety. Pak budete muset pokrýt zeď speciální antimykotické nátěr, který lze zakoupit v železářství.

Zničit plísně na oblečení a lůžkovin

Někdy věci, které jsou uloženy ve skříni, tmavé skvrny formy mohou být detekovány. Aby bylo možné se jich zbavit, nestačí jen umýt věci. Před praním, vlhké skvrny potřebují citronovou šťávou a necháme asi hodinu, pak se umýt a železo železo na největší povolenou teplotu.

Chcete-li odstranit plíseň z koberce, to trvá hodně úsilí. Za prvé, je lepší vzít ven na ulici. Není-li to možné - otevřít všechna okna. Poté, vzít kartáč s tvrdými štětinami a důkladně očistit skvrnu z obou stran koberce. Poté se forma výskyt místo nalít antifungální.

Očištěna od plísní nebo dřevěné podlahy dokončovací

Uložit dřevěný povrch formy pomoci stejných nástrojů, které jsou použity v boji proti houbě na tapetu. To je jen vrchní vrstva dřeva je nutné očistit kovový kartáč a spálit. Pak platí chloru činidla nebo směsi octa a peroxidu. Dejte jim čas jednat - je obvykle dost hodin - a vyčištění opět vypne. Naneste produkt znovu a opláchněte. Důkladně vysušení povlaku.

Koupelna a kuchyň - místa s vysokou vlhkostí a špatnou ventilací. Tyto prostory jsou obvykle stěny obložení dlažba. Plíseň se často objevuje v malty mezi dlaždicemi. Od samého formy a jeho zápachu mohou být odstraněny za použití kyseliny chlorovodíkové. Tato látka je tak louh, který je schopen odstranit plíseň z dlaždic, keramiky a mramoru.

Staré malta je lépe odstranit, opláchněte kyselé materiálem, důkladně vysušit a opravit své nové malta s gumovou stěrkou. Je lepší dát přednost vodoodpudivého malty s antifungálního účinku. Kromě toho, přečtěte si o tom, jak k čištění dlaždic od znečištění a jak se vypořádat s plísní v koupelně.

Někdy houba lze nalézt ve skříni nebo v sedacích souprav. V tomto případě je nutné vypláchnout formy s bělidlem (nejprve je třeba zkontrolovat na skrytém místě, aby zjistil, jestli to bude odplavit nábytek a barvy) nebo roztok čpavku. Osušte a osušte, jako je vysoušeč vlasů. Poté, že v místě, kde se forma, umístit nádobu s octem, uzavřít a nechá stát přes noc. V dopoledních hodinách odstranit octem, otevřít všechny dveře a zvedněte pohovky polštáře a suché během dne.

Očista z formy stropních obkladů a podhledů

Tyto dva typy čalounění v sobě spojuje nutnost demontáže v případě formy. Poté musí být strop odstranit vápno a skvrny s chlorem bělidla, amoniaku nebo speciální antifungální. Po ošetření skvrny je třeba umýt, vysušit a léčit strop úplně.

Prevence plísní zápachu v bytě

Máte-li přijmout veškerá možná opatření s cílem bojovat, ale prevence zanedbávání, bude forma vrátí. Proto vyhrávat houba jednou, budete muset přemýšlet o tom, jak odstranit jeho příčiny.

 • První z nich - větrání. Obytné místnosti je třeba pravidelně větrat a koupelna a kuchyně je lepší poskytnout zvláštní zařízení, která poskytují extrakt a přísun čerstvého vzduchu. Toaletní potřeby, které mají být vybaveny elektrickým ručníkem: mokrých ručníků, dlouhou současné době v uzavřeném prostoru, přispívají ke vzniku stop vlhkosti na stěnách, a vzhled nepříjemný zápach. Přečtěte si více o větrání v koupelně - lze nalézt zde.

Forma může být, pokud použijete speciální prostředky, chlorové bělidlo, jedlá soda nebo octa odstranit natrvalo. Je důležité odstranit postižené oblasti úpravy a péče o pravidelné větrání místnosti.

StoZabot.com

Jak se zbavit zápachu vlhkosti v bytě jednou provždy

Vůně vlhkost v bytě mohou nejen kazit náladu, ale také poškodit vaše zdraví. V boji proti této metle důležité, ale i komplexního přístupu a přesné pochopení toho, co metody mohou být použity. V tomto článku bych uvést podrobnosti o tom, jak se zbavit zápachu v bytě a zabránit jejímu dalšímu výskytu.

Než se zbavit vlhkosti v domě, je třeba jasně pochopit, co je jejím zdrojem. Může existovat několik důvodů:

 1. Nedávno jsme zaplaveny sousedy výše. To je jedna z nejčastějších příčin pachem vlhkosti v bytě, zbavit se, že není tak jednoduché. Podobná situace může nastat, pokud žijete v horních patrech domu, střecha, která je dlouhá potřebuje opravu.

Po zaplavení sousedy muset tvrdě pracovat

 1. Žijete ve staré pětipodlažní byt v prvním patře? S největší pravděpodobností, nepříjemný zápach šíří ze suterénu domu a dostane se do vašeho bytu přes trhliny v povlaku.
 2. Možná, že zápach plísní byl důsledkem špatné izolace vodovodního potrubí, ve kterém kondenzace neustále. Pečlivě kontrolovat veškerou komunikaci s potřebou dodatečného zateplení.

Kondenzace na potrubí - běžnou příčinou vlhkost

 1. Vůně vlhkost v domě se může objevit v důsledku nedostatečného větrání. Dost možná, že prostě nemůže vyrovnat s pára přicházející z kuchyně a koupelny. V důsledku toho - kondenzát hromadí v rozích místností a vyvolává tvorbu plísní.
 2. Ve vzácných případech, vlhkost a plísně mohou tvořit v důsledku nadužívání semena. Máte-li v domě tvořil celý skleník, zalévání, že zapomenout na ventilaci, nebuďte překvapeni vzhled nepříjemný zápach.
 3. Zjistili jsme, že ručník voní vlhkosti? Problém může dojít z důvodu množství vlhkosti v koupelně, kde se osprchovat nebo suché postele.

Nepříjemný zápach není tak snadné vymýt

Metoda, kterou budete zbavit zápachu plísní závisí na jeho příčině. Takže první věc, kterou musíte pochopit, co vyvolalo problém. I níže podrobněji budu mluvit o tom, jak bojovat proti hrozbě.

Ignorovat problém zápachu v bytě nemůže být

Mezi nejčastější situace - jste zaplaveny sousedy z nedbalosti. V případě, že povodeň byla silná, pak s největší pravděpodobností muset uchýlit k opravě. V tomto případě je první věc, kterou je třeba důkladně vysušit dům, odstranit značky plísně na stěnách a stropu. Při opravě použijte primer se speciálními antibakteriálními přísadami.

V určitých situacích (například na snímku) se neobejde bez oprav

V případě, že záplavy nebyl tak vést ke katastrofálním proporce k akci, je následující:

 1. Za prvé, zkontrolujte hladinu vlhkosti v bytě. Je-li zvýšena nastavena na domácím topení nebo odvlhčovače, které pomáhají zbavit vlhkosti.
 2. Koupit speciální sprej vůně absorbér.
 3. Vysušit každou položku oděvy, obuv a koberec. Čalouněného nábytku může také přijít nepříjemnou chuť, takže je to určitě stojí za to dělat sušení.

Bez dobrého usušení oblečení nelze odstranit vlhkost

 1. Otřete všechny povrchy s octem - je dokonale vyrovnat se s plísní, a s nepříjemným zápachem.

Hlavním důvodem k nepříjemnému zápachu vlhké v koupelně - špatný kapuce. Vyřešit problém, použijte jednu z následujících způsobů:

 • Silnější odtahový ventilátor.
 • Provádět opravy a držet novou kapotu.
 • Dal sušák na ručníky v koupelně.

Možná je to nahrazení kapotou pomoci vyrovnat se s problémem

Cítit plísní opustil vaši koupelnu, letovisko na pomoc chloru - to je samo o sobě velkým pomocníkem v boji proti této ohavnosti. Cena takového zařízení k dispozici všem. Proces bělidlo nebo detergentní bělicí všechny povrchy, zvláštní pozornost na spáry mezi dlaždicemi.

Stejně účinně působí a parní čistič, který může být použit k čištění jakýkoliv povrch v bytě.

Vlhký suterén v domě - problém není snadný úkol. Připravte se, že byste udělali herkulovský úkol.

Vlhkost v suterénu bytového domu, nebo v soukromém domě se může šířit do místnosti

 • Pro začátek, zkontrolujte všechny trubky v suterénu. Pokud k tomu dojde, musí být vyměněny.
 • Podívejte se na stěny a strop. Pokud je to nutné, můžete si najmout služby společnosti opravy. Pokud jste se rozhodli udělat vše, co s rukama, používejte speciální roztoků a směsí, které pomáhají zabránit pronikání vlhkosti. Pečlivě postupujte podle pokynů na obalu, jinak na vlastní omítka bude k ničemu.

Zbavte se vlhkého pachu ve skříni, je mnohem jednodušší, než ve sklepě. Chcete-li to, bude to stačit:

Vyprázdnit skříň věcí a správně čistit

 • Vyjměte ze skříně všechny jeho oblečení a vysušte. Těžké zimní oblečení pověsit ven na slunce a držet se jich tam dva nebo tři dny, pokud jde o nejjednodušší věci je dost pro několik hodin.
 • Promývá skříně ocet roztok nebo malé množství bělidla. Poté se ujistěte, že nechat dveře otevřené dokořán čas a všechna okna v místnosti otevřené.

Promývá skříň nechat otevřené pro ventilaci

 • Oděv, který tvořil formy, naléhavá potřeba dát do čistírny.
 • Ložní prádlo mytí, sušení a žehlení na slunci železa přes vlhkým hadříkem.

V této části, přidám rady, a budete přesně pochopit, jak se zbavit přebytečné vlhkosti v bytě. Vyzve několik velmi účinný recept na pracího prostředku:

 1. Jak jsem již řekl, bělidlo je nepřítelem №1 za škodlivé houby. Zředí 1 díl bělidla obsahující chlor v 10 dílech vody a výsledný roztok se otřít všechny infikované stránky.

Chlór - látka účinná, ale vyžaduje pečlivé použití

Vzhledem k tomu, komponenta je velmi toxický a má ostrý zápach, musí být čištění provedeno v respirátor a rukavice.

 1. Nadměrná vlhkost vede k tvorbě plísní, která pomáhá vyrovnat se s neředěným peroxidu vodíku. Namažte ho všechny černé skvrny na stěnách a stropu, pak opláchněte a osušte. Tento recept není vhodný pro lakované povrchy, protože peroxid je schopen jíst pryč barvu.

Nepoužívat peroxid pro ošetření lakovaných povrchů

 1. Odstranit pach pomůže obyčejný ocet. sprej na postiženou oblast pomocí postřikovače. Počkejte několik hodin po mytí těchto oblastech s čistou vodou.

V opakujte postup po 10 dnech jako preventivní opatření. Nezapomeňte správně větrat místnosti, jak se zbavit charakteristické chuti.

Ocet může být vynikajícím nástrojem v boji s ošklivým pachem

 1. Vy nevíte, co dělat s plísní objevit? Použijte jedlou sodu! lžičku jedlé sody se zředí v 200 ml vody, navlhčit houbu měkké a otřít řešení problémových oblastí. Potom se zpracovává pod hladinu vody.

Poté se znovu otřete stěny a strop s roztokem sody. Pamatovat podruhé soda máchání nemůže být - to zabrání tvorbě plísní.

Soda - nejbezpečnější způsob, jak bojovat proti plísním

 • V rozích, kde je vlhkost, dát malé zásobníku soli. Neméně dobře pomohou rozmělní a aktivním uhlím tablety, které musí být změněny každý týden.

Aktivní uhlí, jako houba, absorbuje pachy

Říkal jsem ti, jak se zbavit vlhkosti v bytě, co nejefektivnějším způsobem. Doufejme, že s těmito tipy, budete moci co nejdříve vyřešit. A pokusit se sušit věci na balkoně nebo na ulici, a neustále větrat byt musel uchýlit se k extrémním opatřením.

Stále mnoho užitečných informací o téma, které budou mít možnost dozvědět z videa v tomto článku, a pro vysvětlení temných momentů psát do komentářů. Myslím, že váš boj s odpornou vůní bude krátká a efektivní.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

72 − = 62