Jak sestavit záchodovou mísu

Jak sestavit záchodovou mísu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak sestavit toaletu sami

Lidský život nemůže projít bez použití hygienických výrobků pro různé účely, není možné oklamat přírodu. Ze správné montáže, nastavení a instalace výrobku, jako je toaleta, závisí nejen na pohodlí a ekonomickém využití vody, v některých případech na něm může záviset zdraví majitele. Záchod, který praskl pod zatížením, to se někdy děje v případě nesprávné montáže a instalace, může způsobit zranění. Řekněme, jak správně sestavit toaletu, problémy s instalací a připojením budou popsány v následujících materiálech.

Montáž napájecích a odtokových ventilů uvnitř nádrže.

Před montáží toalety věnujte pozornost materiálu, z něhož jsou upevňovací šrouby vyrobeny, musí být nerezové, jinak je doporučeno je vyměnit. Šrouby jsou opatřeny podložkami s gumovými těsněními, které musí být také ošetřeny těsnící hmotou. Nádrž je umístěna na speciálním středovém pryžovém těsnění (které musí být součástí dodávky), které zajišťuje těsnění odtoku. Pro snadnou montáž musí být těsnění vloženo na matici zajišťovacího mechanismu. Po instalaci nádrže rovnoměrně utáhněte matice na upevňovacích šroubů. S jejich pomocí můžete zarovnathorizontální rovina, proto je šnek z horní strany tažen více. Utahování šroubů se také doporučuje provést ručně, při dobré kvalitě součástí bude dostatečné pro utěsnění a pevné uchycení nádrže. Konečná kontrola těsnosti spojů se provádí až po instalaci toaletní mísy na místo a její připojení ke všem komunikacím. Pokud je zjištěn únik, je nutné utáhnout upevňovací šrouby, ačkoli za všech okolností obvykle nedochází k úniku vody. U plastových matic - jehňat se doporučuje instalovat pojistné matice, což zvýší spolehlivost upevnění.

Montáž na toaletní sedačku, nastavení přívodního kování a instalace krytu spojením vypouštěcího knoflíku je poslední etapou instalace toalety. Při úpravě je nutné umístit plovák do polohy, kde nedochází k přetečení vody, což vám ušetří zbytečný hluk a zbytečné platby za ztracené vodní zdroje.

Při instalaci nebo výměně záchodové mísy a jejích připojování k kanalizaci je nejčastěji používáno zvlnění. Jak se liší od ostatních adaptérů od záchodové mísy ke stoupači odpadních vod a jak to nastavuje tento text vypráví tento text.

Záchodová mísa je jednou z potřeb vynálezů lidstva. On je hlavním vlastníkem toalety, tato "místnost zvědavosti". Můžete jej označit za nejdůležitější položku pro domácnost.

Vypouštěcí nádrže mají různé konstrukce, které závisí na typu záchodové mísy. Instalace nádrže se proto bude lišit.

V textu jsou diskutovány způsoby upevnění odtokové nádrže pro samostatnou záchodovou mísu, záchodovou mísu a závěsnou záchodovou mísu se zabudovanou nádrží.

Jak sestavit toaletu v etapách?

Nejprve je do nádrže vložen mechanismus vypouštění vody. Nezapomeňte uložit gumové těsnění, které zajistí vodotěsnost. Těsnění jsou umístěna na obou stranách. Mechanismus je ručně uchycen plastovou maticí ze spodní části nádrže. Pokud je přívod vody zespodu, okamžitě je nainstalován zásobník vody, pokud je přístup ze strany, pak je možné později. Na otvoru pro přívod vody do toalety leží masivní pryžové těsnění, které je poněkud jako roztažitel pro ruku, ale ploché v kruhu. K tomuto pryžovému kroužku vložte výpust zásobníku odtokového mechanismu uvnitř kroužku. Šrouby s gumovými kovovými podložkami se vkládají do otvorů na obou stranách odtokového mechanismu. Projíždějí otvory v nádrži a procházejí stejnými otvory v toaletě. Zvednutá zezadu s klíčem a nad (v nádrži) je často šroubovák, někdy také na klíč. Ze shora dolů držte, odbočte dolů. Dole pod matice jsou také umístěny podložky. To vše by mělo být zahrnuto. Pak je namontován a upevněn vodovod. Také, aniž byste zapomněli na gumové podložky, otočte plastovou maticí ručně, ale tak, aby se nezavěšovala. Připojujeme napájecí mechanismus se snižujícím se mechanismem. Všechno je v návodu k instalaci mechanismů, tk. jsou různé. Připojte přívodní hadici k vodovodní přípojce. Provádíme počáteční nastavení hladiny vody. Otevřeme vodovodní kohoutek v bytovém systému. Zkontrolujte netěsnosti a hladinu vody. Pokud je vše v pořádku, položíme víčko záchodové mísy a utáhněte hlavu (tlačítko) páky klesání. Nádrž je sestavena a připravena k provozu. Hodně videa krok za krokem by mělo být na TUBE. Pokud to není jasné, podívejte se.

Namontujeme drenážní armaturu a utáhněte matici upevnění ze spodní části nádrže pomocí nastavitelného klíče. Nyní ve stávajících dvou otvorech ve spodní části nádrže vložte kovové šrouby s gumovými těsněními. Venku na řezbářství jsme položili pár podložek ve formě podložek. Drželi jsme šrouby zevnitř s klíčem pro deset a podložky s maticí stlačujeme. Dále je pod nádrž umístěno velké těsnění gumové silikonové bílé těsnění přímo do odtoku. Těsnění musí být navíc zakryto hygienickým bílým těsněním. Nyní nainstalujte nádrž zhora, zatímco závrtné šrouby zaskrutkují do otvorů na toaletu. Pak zůstanou jen ruční utažení upevňovacích matic, takže toaleta není prasklá. Proto se tato operace provádí pouze silou prstů. Nakonec nainstalujte toaletní misku a připojte přívodní hadici k nádrži pomocí příruby a podložky na hadici.

Jak sestavit záchodovou misku a nádrž: základní fáze montáže a užitečné rady

Existují nějaké jemnosti v sestavě nádrže a její montáž na toaletu?

Projdeme hlavní etapy shromáždění a pokusíme se zmínit všechny hlavní chyby, které lze v tomto případě udělat.

První a hlavní rady: začněte s rozbalením a přečtěte si pokyny.

Při převzetí zboží od obchodních dělníků nebo doručení věnujte pozornost jeho vzhledu:

 • Záchod by neměl mít výraznou asymetrii, přítok na vnější a vnitřní povrch misky a nerovnosti. Totéž platí pro nádrž.
 • Je vhodné pečlivě zkontrolovat tělo nádrže a toaletní mísy na trhliny a štěpky. Bohužel, během přepravy se může stát vše; Podpisem dokladů o tom, že zboží jste přijali, odstraníte od prodejce jakoukoli odpovědnost za vnější stav soupravy.

Pokud se závady objeví později - prodejce se samozřejmě může setkat s vámi do poloviny. Ale má pravdu a odmítá vyměnit toaletu.

 • Sada armatur k nádrži by měla být zabalena v uzavřeném plastovém sáčku. Je-li to jasně otevřeno - je lepší požádat o výměnu nebo přinejmenším prověřit zařízení a použít jako zdroj informací montáž výztuže. Doba k tomu však není vždy ...
 • S toaletou jsou zpravidla dodávány soupravy pro jejich upevnění na podlahu. Skládají se ze dvou nebo čtyř (podle počtu otvorů ve spodní části misky) šrouby s plastovými hmoždinkami, podložkami a ozdobnými čepičkami.

Upozorňujeme, že tyto sady se prodávají samostatně a jsou více než levné.

Podložky z plastu pro šrouby jsou povinné: šrouby by neměly přitahovat toaletu k podlaze, opěrné ocelové hlavy přímo ve vaně.

Zkontrolujte zařízení podle pokynů v manuálu.

Další materiály a nástroje

Pro instalaci toalety potřebujeme další vybavení a nástroje:

 • Děrovač s průměrem vrtáku 6 až 8 milimetrů (v závislosti na hmoždinkách v sadě). Musíme se ponořit do stropu.
 • Pokud plánujete instalovat záchodovou mísu na dlaždici - vrták pro dlaždice o něco většího průměru než vrtačka. Pokud právě začínáte pracovat s punčem - je tu dobrá šance, že byste mohli poškodit dlažbu pod toaletou a vedle ní.
 • Gumová manžeta - těsnění pro uvolnění záchodové mísy výrazně zjednoduší připojení k kanalizaci a odstranění toalety (v případě potřeby samozřejmě) poměrně snadné cvičení.
 • Pokud dáte toaletu s přímým vývodem a zásuvka kanálu vystupuje ze zdi v šikmém úhlu - místo manžety budete potřebovat zvlnění pro instalaci záchodu. Jeho délka a tvar závisí na relativní poloze záchodové mísy a kanalizačních systémů.
 • Silikonový tmel zajistí absolutní těsnost spáru toalety s odpadními vodami. Manžeta a zvlnění nemusí dokonale zapadat do zásuvky; nejprve se týká litinové kanalizace.
 • Potřebujete nějaký cement. Cementová malta vyplňující mezeru mezi základnou toalety a dlaždicí poskytne velkou plochu toaletní sedačky a sníží pravděpodobnost, že nerovnoměrné zatížení rozpustí základnu.

Začínáme přípravou přístroje.

Montáž toaletní mísy - nekomplikované cvičení; Nicméně, stejně jako jinde, je v něm několik nuancí, jejichž znalosti budou užitečné.

Budeme zvažovat montáž poněkud staromódní domácí nádrže s odděleným policem ze dvou důvodů:

 1. Tento design, navzdory jeho úctyhodnému věku, se stále prodává a dodnes je nejběžnějším. Ve skutečnosti je fajánka prakticky věčná a nové sady armatur pro staré nádrže jsou z důvodu kompatibility téměř totožné se starými.

To je zdaleka nejlepším designem. Ale velmi časté.

 1. Jeho montáž je jedna z nejkomplexnějších. Domovní nádrž obsahuje poměrně velký počet prvků a spojení šroubů; import sestavy je mnohem snazší sestavit.

Pokyny pro sestavení toaletní misky Pokud například neposkytuje použití dalšího nářadí. Všechny potřebné klíče jsou vyrobeny z plastu a jsou součástí dodávky.

Fitinky IFO. Všechny matice jsou plastové; většina z nich je s malou námahou utažena rukou.

Pro sestavení nádrže potřebujeme kromě výše uvedené sady i klíč nebo klíč a kombinované kleště. Navíc ne všechny sestavy obsahují kuželovou manžetu mezi zásobníkem a polici.

Takže to vypadá jako manžety.

 1. První nastavení sedlo pro hrušky. Šrouby a podložky jsou opatřeny pryžovým těsněním a vloženy do odpovídajících otvorů na dně nádrže; pak se dal na druhou dvojicí pryžových těsnění.

Potom zevnitř šroubů tankových opotřebované sedlo s gumovým těsněním instalován pod ním a uši oblouku, který drží vodicí tyč hrušky.

Dali jsme na vrcholu podložkami a maticemi stažitelném konstrukci, takže sedadlo těsně těsnění ke dnu nádrže, ale ne klenutá. Pear by měly spadat do sedla bez zkreslení.

 • Připevněte na odpovídající přepadovým otvorem. Otočil rukou, není nutné, aby horečně hledat hasák.

  V této fázi v nádrži to vypadá.

  Hlava by měla být na vrcholu, uvnitř nádrže. A z hlavy, a maticemi by měly být podložky a gumové těsnění. Uvnitř nádrže, poskytují únik ze dna, aby se distribuují zátěž z matice nebo šroubu se rozdělí faience.

  Vypadá to, že soubor ventilů po nahrazení staré nádrže. Police na dně nádrže šrouby nataženým nahoru; ale to není tak důležité.

  Tím je dokončena montáž nádrže je hotový; Kryt budou instalovány poté, co je připojen k vodě a upravit. Ze stejného WC a vody, kterou připojit nádrž pouze tehdy, když je nainstalován záchod. Důvod je jednoduchý: nesmí být vylomeny uši záchodu, je třeba nádrž opřený za zdí nebo vzpěra.

  Spojení je velmi jednoduchá:

  1. Nádrž je umístěna na toaletu;
  2. Široké manžety na straně zásuvky vytáhl na toaletu;
  3. Zásobník je upevněn na uši WC plastové šrouby. Oni také obvykle upevněna sedadla;
  4. Navlékat kulový ventil našroubovat převlečné matice FLEXIBLES. Můžete se obrátit na vodu a zkontrolujte, zda balení těsní.

  To bude výsledkem naší snahy. Před námi opět stará nádrž s částečně nahrazena sadou ventilů. V procesu montáže, však není ovlivněna.

  Sestavení misku s rukou vyžaduje extrémní opatrnost, a to především kvůli křehkosti porcelánu:

  • Velké úsilí jsou nepřijatelné. Nezapomeňte, že matice táhne kameninové mnohem silnější než klíče utáhněte matici; můžete také vynutit klíč, je délka páky. Mělo by to být trochu přehnané - a mají jít na drahé nový nákup.
  • Všechny spárované šrouby jsou utaženy rovnoměrně výhradně na páru otáček. Zaujatosti nejsou povoleny.

  Tyk ocelové šrouby vypadat za pět let do nádrže.

  Pokud jsou některé montážní kroky zůstávají nejasné pro Vás - snadno najít na internetu video s procesu sestavení tanky od různých výrobců. To je případ, kdy je lépe vidět než stokrát slyšet čas. Hodně štěstí!

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  92 − 91 =