Jak si vybrat linoleum po bytech

Jak si vybrat linoleum po bytech

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaký linoleum je lepší pro bytu: znaleckého posudku. Škodlivý při linoleum v bytě

Tam přichází dlouho očekávaná sezóna oprav. Mnoho pronajímatelů myslet hodně o tom, linoleum je lepší pro bytu. Zkusme vyřešit tento problém, a ve velkém rozsahu, které nabízejí obchodní organizace s cílem pomoci vybrat požadovanou možnost.

Prvním krokem je rozhodnout, to podlaha bude v místnosti. Záleží na požadavcích aplikovaných na něj. Bude schopen odolávat zatížením, které jsou na něj v dané oblasti. Linoleum odpověď, zda vybrané technických vlastností, jako je odolnost proti vlhkosti, snížení hluku, a tak dále. D. Má vnitřku místnosti materiálu.

Rozhodování o tom, jak pro sebe, co je nejlepší pro linoleum bytů, by měli být obeznámeni s standardní klasifikace materiálu. Na opačné straně linolea, můžete vidět dvě postavy. Jedním z nich je typ objektu: 2 (house) 3 (kancelářská budova), 4 (prostory). Druhá číslice reprezentuje pevnost materiálu. V souladu se zatížením linolea jsou rozděleny do tří skupin:

 1. Spotřebiče - tenký materiál, který odolává 1,25 kg na 1 metr čtvereční. Srolovaný, že nepraská. Takový materiál by bylo vhodné v ložnici či chodbě. V kuchyni nebo v koupelně to nevyhovuje.
 2. Komerční - trvanlivý a odolný materiál. Volba linolea

lépe pro byty, může jistě zastavit výběr na tuto možnost.

 • Semi-obchodní - je dostatečně silná a není silná látka.
 • V této místnosti, je zátěž na podlaze je maximum, takže je účelné položit semi-komerční lina, který vám bude sloužit pro nadcházející roky.

  Jedná se o speciální místnost v každé domácnosti, i kdyby jen proto, že má vysokou vlhkost. Daleko častěji zde je použit jako podlahové dlaždice. Ale pokud z nějakého důvodu jste se rozhodli vzdát, můžete použít tekuté linoleum. Imitující žula nebo mramor, vypadá to velmi působivé a moderní, a to zejména v případě, že koupelny jsou zařízeny ve stylu hi-tech. Samozřejmě, že to bude stát vás dražší než běžné modely, ale výsledek stojí za to. Má vysokou odolnost proti vlhkosti, ale když si uvědomíte, že podlahová plocha místnosti, zpravidla není příliš velký, budou náklady na toto pojištění nebude příliš zatěžující pro váš rozpočet.

  Mnoho lidí se zajímá, zda se má použít linoleum na podlaze. V bytě je pravděpodobně oblastí s nejmenší zatížení na podlaze. Proto je oprávněné použít v klasickém linolea, zejména v případě, že bude uzavřen částečně kobercem. Je důležité zvolit správnou barevnost. Chcete-li zvolit podlahu proti pozadí, vyberte barvu linolea, která kontrastuje s stěn a nábytku. Chcete-li hledat harmonický prostor, vyzvednout několik doplňků v barvě. To může být textilní, upomínkové předměty, vázy a tak dále. D.

  Je zřejmé, že tento prostor potřebuje zvláštní podlahy. Mohou se stát linoleum s ochrannou vrstvou. Většinou se jedná o přírodní materiál. Musíte vědět, že lněný olej, který je součástí přírodního linolea - silný antiseptický, který je schopen nejen k ochraně podlahy od choroboplodných zárodků, ale také k dezinfekci vzduchu v kuchyni.

  Důležitým prvkem v celkové konstrukce jsou podlahy v bytě. Linoleum v kuchyni, kromě atraktivní a vhodným stylem zbarvení, bez výjimky by měl mít vlastnosti, anti-skluzu. Není žádným tajemstvím, že docela často, kuchyně podlaha mokrá. Proto bude protiskluzové vlastnosti vás ochrání před zraněním.

  Odborníci radí, aby si vybrat kuchyňské linoleum, takže si můžete dát to bez zbytečných švů. Při přepravě roll to do role, v opačném případě se mohou objevit praskliny na něm. Domy by měly vrátit rozšířit a dát materiální dobrý lehnout.

  V místnosti, kde chcete položit linoleum nejlepší. Do bytu, kde dítě pokoj vybavený pro něj je obzvláště důležité učinit správné rozhodnutí. Paul nebudou použity příliš intenzivně, ale mějte na paměti, že to bude procházet, bosé nohy plácat mužíčka, ale proto, že je třeba věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti.

  Nejšetrnější k životnímu prostředí podlahy - linoleum. Lněný olej, který je součástí jeho složení, má antibakteriální vlastnosti, antistatická. Jinými slovy - to je tou nejlepší volbou. Ale měli byste vědět, že jeho cena je dvakrát dražší syntetické. Rozhodnete-li se, že tohle je příliš drahé pro vás, šíří linoleum zahřeje. Její horní vrstva se nalepí plsti nebo juty substrátu. Takový materiál pro děti zdobí světlé a barevné obrázky zvířat nebo oblíbené kreslené postavičky, které jistě potěší vaše dítě.

  Vzhledem k tomu, opravy v domě, každý je znepokojen otázkou, jak si vybrat bezpečné a ekologicky šetrné materiály. Ještě linolea škodlivé? Byt je naprosto bezpečná přírodní materiál. Dnes se však výrobci nabízejí více syntetické PVC povlak. Jejich výrobci tvrdí, že jsou bezpečné a podléhá určitým pravidlům provozu:

  • by neměl klást alkydové (pryž) linoleum v obytné oblasti;
  • obchodní linoleum není vhodný pro podlahové krytiny v bytě, protože obsahuje změkčovadla (pro zvýšení pevnosti);
  • nekoupí non-certifikovaný výrobek - může obsahovat škodlivé látky.

  Pokud tomu tak není původní zápach zmizel za dva týdny, pak s největší pravděpodobností, že materiál byl vyroben s technickými problémy.

  V současné době jsme se snažili přijít na to, jaký druh linolea je šetrnější k bytu. Věříme, že tyto tipy vám pomohou učinit správná volba. Linoleum - povlak, který má dlouhou životnost, takže bych ho chtěl mnoha letech vynikající kvalitu.

  Linoleum v domě: Jak si vybrat kryt pro kuchyně, ložnice, předsíň a dítě

  Linoleum se týká rozpočtových podlahové krytiny s dlouhou životností. Kromě toho dnes můžete si vybrat téměř jakoukoliv zbarvení. To vše dělá linoleum velmi populární.

  Chcete-li tento povlak sloužil co nejdéle a příjemné na pohled, je třeba vzít odpovědnost za jeho pořízení.

  V současné době v prodeji je několik druhů linoleum. Oni mají své výhody a nevýhody, jakož i specifik využití. Je třeba vzít v úvahu při nákupu.

  Pro jeho výrobu z lněný olej, směs z korku, dřevěná moučka, speciální vápencový prášek, borovice pryskyřice a barviva přírodního původu.

  Jako základ slouží jutové tkaniny. Vzhledem k tomu, tento druh ekologického linolea, lze jej použít v bytech, kde žijí s astmatem, alergiemi a děti.

  • odolnost proti otěru;
  • šetrnost k životnímu prostředí;
  • Struktura a stálobarevnost v průběhu času;
  • baktericidní vlastnosti;
  • požární odolnost;
  • snadná údržba;
  • široký výběr barev.
  • křehkost, protože z toho může být praskliny vytvořena přehnutím;
  • nedoporučuje používat v místnostech s vysokou vlhkostí;
  • vysoké náklady.

  Základem pro takové podlahové krytiny vyčnívá tkaný nebo netkaný substrát s izolačními vlastnostmi. Je třeba poznamenat, že dnes i domácí produkt je vytvořena s nejnovější evropské technologie.

  • Přítomnost dielektrických vlastností;
  • nízká tepelná vodivost;
  • šetrnost k životnímu prostředí;
  • nonsusceptibility hnilobou;
  • Velký výběr barev a vzorů;
  • snadnost instalace.
  • citlivost na vysoké teploty;
  • nestabilita vůči alkáliím a různých chemických rozpouštědel;
  • snížení pružnosti, když teplota klesá.

  Takové podlahové krytiny je ze tří druhů:

  • Komerční - určeno pro kanceláře. To je docela odolný a odolný proti opotřebení. Předpokládaná životnost je přibližně 20 let.
  • Semi-obchodní - to může být použit v domácnostech a kancelářích. Životnost se pohybuje v rozmezí 7-20 let.
  • Domácí - spíše tenké a levné. Používá se v obytných prostorách. Životnost až 5 let.

  Generovány aplikováním alkydové pryskyřice na speciální základní části tkaniny.

  Výhodou je považována za vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti, tu nevýhodu, - křehkost a složitost instalace.

  Základem takové podlahové krytiny - nitrocelulóza.

  Výhodou tohoto typu je považován za pružnost, nehořlavost a odolnost proti vlhkosti. K nevýhodám patří tendenci smršťovat se a citlivost na změny teploty.

  Takové linoleum se skládá ze dvou vrstev: drcené pneumatiky s bitumenem a směs pigmentu, gumy a speciální plniva.

  Výhodou linolea Relin považována za vysokou odolnost proti vlhkosti a pružnost. Nevýhodou je přítomnost v nátěru škodlivých těkavých látek, což je důvod, proč je tento materiál nedoporučuje ubytovacího prkna.

  Chcete-li se dozvědět, jak si vybrat linoleum na byt, je nutné pochopit označování. První číslice má následující hodnoty:

  • 1 - pokoj s malou cross-country;
  • 2 - apartmán;
  • 3 - kanceláře;
  • 4 - různé výrobní závody.

  Druhá číslice v označení - odhad zatížení. Jednotka je považována za nejmenší, a čtyři - nejvyšší. V souladu s tím, pro haly vhodné 23 nebo 24 třídy, a ložnice - 21.

  Je také třeba věnovat pozornost tomu, že ochranná vrstva, a to svou tloušťkou. Tato hodnota by měla být alespoň 0,25 mm.

  Pokud je linoleum, které mají být položeny na dokonale rovnou plochu, můžete si vzít na tenký materiál. V opačném případě budete potřebovat velkou tloušťku.

  Pro prostor často kupují přírodní nebo syntetické materiály. Zvolit nejvhodnější volbu, měl by vzít v úvahu, do jaké místnosti se bude používat.

  Zvolíte-li maximální tloušťku, atraktivní vzhled linolea zůstávají beze změny po dlouhou dobu.

  Chodba typicky vybrán semi-komerčních druhů. Odborníci doporučují, aby se jen PVC povlak na chodbu. Má vysokou pevnost a non-náchylnost k rozkladu.

  Někteří majitelé bytů nechtějí hloubat nad otázkou, jak si vybrat linoleum do kuchyně.

  Oni okamžitě koupit semi-komerční povlak, který je určen pro stavbu střední a vysokou propustností. Rovněž vhodné pro tento účel v domácnosti linolea, která je založena na pěnu polyvinylchlorid.

  Kuchyňský často vybrán přírodní podlahy. Jeho hlavní předností - dlouhou životnost, stejně jako na ochranu hlavních charakteristik a původní podoba. Takový povlak může být promyt různými detergenty. All vaření by měly být odstraněny velmi snadno.

  Propustnost na pokoji průměru. V souladu s tím, linoleum vhodné tloušťce 1,5-2 mm. Tloušťka speciální ochranné vrstvy by měla být menší než 0,15 mm.

  Je pravidlem, že v obývacím pokoji je vysoká pravděpodobnost různých mechanickým poškozením, takže je vhodné použít levný materiál na bázi polyesteru.

  Bílé linoleum na živobytí není považována za nejlepší volbou. Tato barva může být bezpečně používán pouze při absenci domácích zvířat a malých dětí.

  Pokud je třeba vzít děti bytu rezidentní na výběr linolea velmi vážně.

  Vzhledem k tomu, děti často lézt po podlaze, je třeba koupit přírodní materiál. V tomto případě je tloušťka povlaku by měl být alespoň 3 mm, protože je velmi vysoká v mateřské pravděpodobnosti jiného poškození linolea.

  Ochranná vrstva by měla mít pěnový podklad a tloušťku ne menší než 0,25 mm.

  Ti, kteří nevědí, jak si vybrat linoleum ložnici omylem často kupují silný materiál.

  Ve skutečnosti, tloušťka povlaku o přibližně 1,5 mm, bude stačit, protože tam Nízká úroveň terénu. Základem pro povlak může být ložnice nebo pěnového polyesteru. Tloušťka ochranné vrstvy by měla být 0,15-0,2 mm.

  Pokud rozpočet dovolí, měli byste věnovat pozornost přírodního materiálu. Za prvé, je odolnější, a za druhé, že má antimikrobiální vlastnosti.

  Mnozí spotřebitelé jsou zvědaví, jak si vybrat vysoce kvalitní linoleum. Ať je to jednoduché, pokud si vzít v úvahu určité nuance.

  Za prvé, musíte se rozhodnout, které místnosti potřeba materiálu. Na základě toho, že vytvoří seznam požadovaných funkcí. Linoleum, aby se vešly do interiéru, je třeba pečlivě přistupovat k výběru barev a vzorů.

  Existuje několik jednoduchých pokynů, které vám pomohou vybrat si kvalitní materiál:

  • Před nákupem kryt must-čichat. Štiplavý zápach ukazuje na přítomnost nebezpečných látek v přípravku. Kvalitní materiál nezapáchá. Kromě toho, že nemá mastný lesk a obraz vypadá velmi jasné.
  • Šířka Web by měl odpovídat velikosti místnosti. Navzdory tomu, že materiál je třeba brát s rezervou, protože někdy je nutné upravit obrázek nebo sklon panel v kloubech. Je také nutné vzít v úvahu všechny prahové hodnoty, římsy a výklenky pro baterie.
  • Nátěr by měla odpovídat bezpečnostním normám. V materiálu, který prošel zkouškou, existuje určitá značení. Kromě toho, že prodávající musí předložit osvědčení.

  Zkontrolujte kvalitu panelů stačí nasadit ve formě. To pomůže určit přítomnost valů, vlny či delaminaci filmu. V případě zjištění závad, povlak je považován za vadný. Koupí není nutné.

  • Při výběru linolea je třeba myslet předem, pokud to přinese celou roli do místnosti. Je také třeba stanovit způsob dopravy.
  • Linoleum dlouho zachován původní vzhled, je nutné si zakoupit potažený ochrannou vrstvou.
  • Panely nelze přeložit na polovinu. Je také zakázáno držet lepicí páskou na horní vrstvě, protože to bude stopa zůstat na povrchu. Pokud v době nákupu role obrátila pravou stranu ven, pak by mělo být dále obalen ochranným filmem.

  Kopírování a rozmnožování materilov zakázáno.

  Jak si vybrat linoleum po bytech

  Linoleum - k dispozici materiál, který byl použit pro druhý podlahy století.

  Navzdory skutečnosti, že existuje mnoho dalších podlahy, linoleum je stále velmi populární. To není překvapivé, protože má zajímavý design, vyznačující se malou cenu a snadnou instalaci.

  Tato podlaha se vyznačuje měkkostí a pružností, kromě toho, že je dostatečně silné, aby trhlin jako dřevo nebo keramického povlaku.

  V současné době je na trhu zastoupena širokou škálu linolea. Jak si vybrat linoleum, na co se zaměřit? To se bude diskutovat v dnešním článku.

  Při výběru linoleum, zvažte následující možnosti:

  1. Dělat linoleum hodí do místnosti (kuchyně, ložnice, předsíň, školky, koupelny).
  2. Počet hostů, umístění a průchodnosti podlahou zavazadlového prostoru.
  3. Zda nátěrových požadované vlastnosti (izolace, shumopogloshcheniem, odolnost proti vlhkosti, antistatické, antibakteriální vlastnosti).
  4. Dělat linoleum zapadá do designu bytu. Může se jednat o abstraktní vzor, ​​jednobarevné, nebo napodobování různé textury - textil, dřevo, kámen, dlaždice, atd.

  Vybrat ten správný linoleum, musíte nejprve pochopit, co to výhledem na existovat. V současné době je na trhu zastoupena širokou škálu linoleum, vyrobené ze syntetických a přírodních materiálů.

  Následující typy podlahových krytin:

  Po přečtení klady a zápory, můžete se rozhodnout, co je lepší zvolit linoleum.

  Pro výrobu linolea se používá:

  • Pryskyřice borovice;
  • korku mouka;
  • dřevitá moučka;
  • vápenec prášek;
  • lněný olej;
  • organická barviva;
  • jutové tkaniny.

  Vyrobené z přírodních materiálů, linoleum je ideální pro obytné aplikace. To bude apelovat na lidi, kteří trpí astmatem nebo alergií, a je také vhodný pro dětské pokoje.

  Přednosti přírodního linolea

  • Odolnost proti otěru.
  • Šetrné k životnímu prostředí.
  • To ale nezmizí ze slunce.
  • To nemění barvu a strukturu v čase.
  • Má antibakteriální vlastnosti.
  • To nepodporuje spalování.
  • Pro to je jednoduché starat.
  • Široký výběr různých barev (s mono nebo mramorovým vzorem).
  • Relativní křehkost (pro skládání přes linolea může být trhliny, nelze hodit při tranport a práce).
  • Je žádoucí použít povlak v místnosti s vysokou vlhkostí vzduchu (koupelna, WC).
  • Dost velká cena.

  Linoleum je vyrobena z PVC

  PVC linoleum, aby si vybírali tkané nebo netkané bázi tepelnou izolaci. Povlak může být vícevrstvá, nebo jediná vrstva.

  • Malá tepelná vodivost.
  • Dielektrické vlastnosti.
  • Šetrné k životnímu prostředí.
  • To nehnije.
  • Široká škála barev, vzorů a designů.
  • Snadná instalace.
  • Citlivost vůči vysokým teplotám.
  • Non-odolné vůči alkáliím, tuků a chemických rozpouštědel.
  • Klesne-li teplota výrazně sníženou pružnost linoleem, může prasknout.

  Syntetické linoleum je:

  Linoleum pro domácí nebo domácí levnější, tenké a nepříliš dlouhou životností (jeho linie službu ne více než 3-5 let).

  Obchodní linoleum (pro pracovníky a kancelářských prostor) má nejvyšší odolnost proti opotřebení, to je více silná a odolná, může být více než dvacet let.

  Semi-komerční linoleum nebo používány v domech a bytech s vysokým provozem, nebo v komerčních prostorách s malým křížkem. On je asi 7 až 20 roků. Existuje obrovské množství různých druhů PVC linoleum: antistatická, zvukově-izolační, elektricky vodivé.

  Tento typ linolea provede podle alkydovou pryskyřici na bázi tkáně. Mezi jeho přednosti patří dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti.

  Nevýhody jsou křehkost a kvůli této obtížnosti skládání a mají sklon k výskytu zlomů a trhlin. Před zahájením pokládání linolea musí vždy držet v teplé místnosti, nebo to může být deformován: její šířka se zvyšuje a délka se sníží.

  Tento druh linolea je vyrobena z nitrocelulózy. Obvykle to je propuštěn bez základů.

  • Flexibilita.
  • odolnost proti vlhkosti.
  • Dekorativní lesk.
  • Požární bezpečnost.
  • Tendence k psychiatrovi.
  • Citlivost na změny teploty.

  Tento dvouvrstvý linoleum. Jeho vnitřek je vyrobena ze staré drceným gumy s asfaltem. The (horní) vrstva přední se vyrábí smícháním kaučuk, plnivo a pigment.

  • Vysoká odolnost proti vlhkosti.
  • Flexibilita.

  Ve struktuře linolea obsahuje látky, které jsou škodlivé pro lidi, protože to není doporučeno, aby ležel v obytné zóně.

  Jak si vybrat linoleum na různých místnostech

  Linoleum je zařazen a označen v souladu s účelem prostor.

  První číslice se pohybuje od 1 do 4:

  • 1 - prostory s minimální kříž;
  • 2 - výrobní zařízení;
  • 3 - kancelářské prostory;
  • 4 - obytné prostory.

  Na druhém obrázku představuje odhadované zatížení:

  Například, ložnice a kancelářské obleky pokrývají 21 třídu. V kuchyni nebo v chodbě pro rodinu 4-5 osob vhodné podlahové 23-24 třídy, nebo 31-33 Th. Teď už asi víte, jak si vybrat linoleum pro domácí.

  Linoleum v předsíň, chodba, kuchyň

  Linoleum v chodbě a chodby

  Tyto pokoje mají dostatečně velký cross-country, se doporučuje, aby ležel 3 mm linoleum.

  V těchto pokojích mohou být použity PVC linoleum domácnosti, ale stále tou nejlepší volbou - Semi-obchodní linolea. Co se týče textury a barvy, linoleum podlahovin pro keramické obklady - tradiční řešení pro tyto prostory.

  Obytná má mírný propustnost na její tloušťce linolea 1,5 mm - optimální variantu.

  Tento pokoj má štíhlý šanci mechanickému poškození, protože zde je možno položit PVC, linoleum nebo levnou domácí linoleum polyester.

  Linoleum v ložnici

  Pokoj - místnost s nízkou propustností, potřebuje jemnější linoleum - od 1,2 do 1,5 mm.

  Pro ložnici je nejoptimálnější Appliance linoleum polyester nebo pěnový povlak na bázi polyvinylchloridu.

  Mateřská má průměrný stupeň propustnosti, ale většina pravděpodobnost mechanického poškození.

  Dítě může být položen Appliance linoleum pěnový polyvinylchlorid, a s výhodou semi-komerční linoleum s ochrannou vrchní vrstvu není menší než 0,25 mm.

  Linoleum na balkoně

  Linoleum špatně snáší změny teploty a sluneční paprsky, takže jakýkoliv druh se rychle zhorší, když se aplikuje na verandu, v zahradním altánku, v nevytápěné lodžii nebo na balkoně.

  Jak vybrat barevné a linoleové barvy

  Linoleum se vyznačuje obrovským sortimentem barev a designů. Ve výrobě dostává šťavnaté jasné barvy, které časem nezmizí. Syntetické linoleum má ještě lepší dekorativní vlastnosti. Je velmi spolehlivě napodobuje keramické dlaždice, dřevo nebo kámen.

  V poslední době je obrovská poptávka po dekoru, která napodobuje parketovou desku nebo parkety. Linoleum dokonale reprodukuje třešeň, buk, dub, stejně jako exotické druhy: palisandr, zebrano, bambus.

  Podlahová krytina reprodukuje texturu a vzorek přírodního dřeva. Dobrá poptávka po linoleu s imitací deskami z masivního dřeva a mozaiky. Nekonvenční barvy a fantasy dekorace jsou vhodné pro výjimečné a statečné lidi.

  Fanoušci experimentu budou schopni vyzvednout abstraktní a originální geometrické výkresy. Velmi působivé linoleum s umělým kamenem - mramor nebo žula.

  Můžete nalézt povlaky, které dokáží reprodukovat uměle stárnoucí materiály - ošumělý kámen nebo strom s stopami času.

  Jak vybrat linoleum: užitečné tipy

  Abyste zvolili správné linoleum pro dům, stojí za to dodržovat následující tipy:

  1. Důvěřujte svému pocitu: ostrý zápach linolea naznačuje jeho nízkou kvalitu a obsahuje přísady, které jsou škodlivé pro zdraví. Kvalitní přírodní nebo syntetické linoleum necítí. Navíc vysoce kvalitní linoleum nemá mastný lesk, jeho vzhled by měl vypadat přirozený a být odlišný, povlak by měl mít alespoň pět vrstev.
  2. Šířka linoleového prádla by měla odpovídat velikosti místnosti. Potřebujete však obal s okrajem - aby byl tento vzor vhodný, vystřihněte panel na klouby. Při výpočtu nezapomeňte zvážit přítomnost prahů, výklenků pro baterie a jiných projekcí uvnitř.
  3. Doporučujeme vám koupit linoleum ne na trhu, ale ve vyhřívaném pokoji. Navíc je vhodný pro kontrolu kvality.
  4. Ujistěte se, že nátěr splňuje bezpečnostní normy. Linoleum, které prošly zvláštní zkouškou, by mělo mít příslušné označení a prodávající musí mít hygienický certifikát.
  5. Zkontrolujte kvalitu linolea, která může být rozvinutá, takže můžete vidět vlny a vlny na povrchu nebo oblasti s odlupováním horní fólie. Tyto ukazatele ukazují, že manželství není možné koupit, protože stávající nesrovnalosti nebudou v žádném případě vyhlazovány.
  6. Při nákupu stejného linolea pro několik místností, měli byste si ho koupit v jednom kuse. V takovém případě je třeba předem vypočítat, zda bude možné do místnosti vložit dlouhou roli a zda bude možné je dopravit podél schodů a úzkých otvorů.
  7. Je přísně zakázáno skládat panely na polovinu. Nedoporučuje se lepení lepicí pásky na přední plochu, protože zůstává lepkavá stopa, kterou je obtížné odstranit. K ohnutí linolea je nutná tvář a pokud je zvlněná směrem ven, musí být zabalena s ochranným filmem.
  8. Při výběru linolea upřednostněte povlak se speciální ochrannou vrstvou. Tento povlak je dobře vyčištěn a dlouho si udržuje pozoruhodný vzhled.
  9. Pokud je to možné, podívejte se na vzorky linolea v místnosti, ve které budou položeny. To je nezbytné pro přesnější výběr vhodného tónu pro interiér.
  10. Chcete-li koupit linoleum potřebujete jednu hodně, protože různé šarže se často liší v barvě, i když se jejich předměty shodují.

  Doporučujeme vám sledovat užitečné video o tom, jak vybrat správný linoleum:

  To je vše, co potřebujete vědět, abyste si vybrali ten správný linoleum. Úspěšné nakupování pro vás!

  Koberec: tajemství výběru a stylingu

  3 připomínky

  Pro mě jako laik v této oblasti velmi užitečná rada! Děkuji!

  Existuje náhrada za podlahu, a stále nevím, jak vybrat linoleum v bytě? Nejprve věnujte pozornost vzhledu materiálu, jeho struktuře a barevnému provedení. Koneckonců, tyto vlastnosti ovlivňují vytváření komfortu a pohodlí v domě.

  Kromě těchto faktorů je třeba věnovat pozornost i substrátu linolea. Linoleum na bázi TZI mnohem lépe udržuje teplo. Linoleum s plstěnou bází však není vhodné pro místnosti s vysokou vlhkostí, takže může začít s plísní nebo houbou. Nenasazený tenký linoleum by měl být položen na dobře vyrovnaném povrchu, jinak by se mohl prolomit v místech, kde se vyskytují nesrovnalosti. Úspěšná volba!

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  39 + = 48