Jak si vybrat punč pro domácí

Jak si vybrat punč pro domácí

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak si vybrat punč pro domácí

Perforátoru je specializovaný vrták, který je navržen pro trvalý provoz při vrtání tuhého materiálu. Charakteristickým rysem tohoto zařízení je jeho funkce dopad, kromě děrovačky Bosch mají vysokou rychlost vrtání. nevybrat hodný nástroj tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Prováděním nákup, měli byste věnovat pozornost mnoha různých odstínů.

Na rozdíl od běžného cvičení, v kladiva funkci drill šoku pomocí pneumatické. To umožňuje zařízení mají zvýšenou rychlost permeace. Používáte punč pro domácí nebo průmyslové činnosti, v každém případě, že patří do skupiny profesionálních přístrojů. Z tohoto důvodu, elektrické údaje, v tomto pořadí, a jsou dražší než běžné vrtačky. Navíc, vyšší ceny a různé části, ale jsou odolnější.

Jak si vybrat nejlepší punč pro domácnosti?

Prováděním nákup, měli byste se seznámit se všemi výkon zařízení. Hlavním z nich je kapacita zařízení. Z tohoto obrázku bude záviset na tloušťce vrtáku a rychlosti. Výkonnější zařízení hmotnostních - čím těžší, takže práce bude muset vynaložit větší úsilí. Je třeba věnovat pozornost úpravě rychlosti otáčení. Tato funkce by měla mít ránu téměř každé domácnosti.

Zařízení musí mít k zastavení přepínač, který automaticky zablokuje off, takže nemusíte neustále držet tlačítko. Tato funkce má snadná manipulace pevných materiálů. Přítomnost v punč ve vypnutém stavu kladiva umožňuje použít nástroj jako společný vrtáku.

Volba punč pro domácí, je nutné se podívat na jeho vybavení. Je žádoucí, aby zařízení dodává se spotřebním materiálem a části. Lepší jen zaplatit o něco více, a pak uložit na nákup dalšího příslušenství.

Volba punč pro domácnosti, je třeba dát přednost jedné možnosti, které společně představují další kartáče pro elektromotoru. Je to více se zajímají o případ, kdy je vůle udělat více práce, a může vyžadovat nouzovou výměnu kartáčků. V každém případě je možné uložit jako kartáč kompletní by získat prakticky nic.

Volba punč pro domácí, je nutné zjistit, zda došlo k úplnému adaptéru kazety. Bez tohoto detailu, že by bylo možné použít konvenční vrtačku vrtat. Pokud tento doplněk není, doporučuje se ptát: Je možné vypnout funkci šoku punče a nainstalovat adaptér.

Je vhodné ke koupi kladivo doma se sadou vrtáků. Je důležité zkontrolovat jejich přítomnost v základním setu, protože na rozdíl od běžných vrtáků, vrtáků a odolnější. Pro běžné domácí práce poměrně standardní sada vrtáků.

Pokud vrtání budou prováděny pouze v měkkých materiálů, můžeme omezit nákup vrtáku. Nicméně, toto je zřídka případ, a jako pravidlo, je nutné provést další složitější práci. A tady to bude obtížné se obejít bez pistole.

Jak si vybrat punč pro osobní potřebu?

Vybrat ten správný vrtací nástroje - prostředky pro usnadnění opravářských prací na domě po dlouhou dobu. Jak lze úspěšně vybrat úder, aby nedošlo k přeplatí značky, a získat kvalitní vybavení?

Před několika desítkami let v domácnosti pomocí výkonného elektrickou vrtačku vybavený vrtáky na kov a beton. Skutečně vlastní, specializovaný nástroj, jen prodaný do zahraničí, nemohl jen tak jít do supermarketu budovy a výběr vhodného prostředku.

Všechno se mění, a nedostatek zboží pro obyvatelstvo proměnil v maloobchodu v souvislosti s obratem, a konkurence. Nyní není problém s přítomností, ale tam jsou háčky s výběrem správného nástroje modelu výběrem poctivé výrobce.

To, co odlišuje vrtačku punč, a naopak

Pro typické děrovače podélný axiální pohyb pracovní části, podobně jako kladivem. Proto secí stroje zaměňována s těžkým vrtačku. Ve slovech, prakticky žádný rozdíl, ale ten punč funguje na základě pneumatiky, a každý šok (těžká) drill funguje díky mechanice.

Proto je rozdíl v rychlosti zpracování povrchů. Vrtání otvorů do betonu, cihel a kamennými zdmi pneumaticky snižuje fyzickou zátěž na uživatele. Za dopad vrtat podobné práce zahrnuje velkou únavu, a režim „vrtání s příklepem“ nosí vnitřní vrtné místa velmi rychle.

Došli jsme k závěru, že razidlo musí být větší a těžší vrtačka s funkcí nárazů.

Zařízení a charakteristiky perforátoru

Všechny vrtačky v funkčnosti je rozdělena do tří typů:

 1. Single-Mode. fungovat pouze vrtání s příklepem. Většina z těchto vrtáků nejsou používány v každodenním životě, a je používán jako profesionální příslušenství úzkým účel.
 2. Dual-mode. Režim navíc klasickou vrtání příklepem nebo jen sekání.
 3. Tri-mode. Nástroj je vybaven všemi funkcemi, uvedených v odstavci 1 a 2.

Volba úder je založen především na vlastnostech síly a síly nárazu. Čím vyšší jsou tyto ukazatele, tím lépe vybral punč.

Kopů nástroji někdy nejsou úměrné síle designových prvků.

Druhy pracovních náplní pro zbraň:

Která kazeta pro punč vyzvednout? Pro práci kolem domu nebo farma je nejvhodnější model, aniž by rychlé-keys. Změna trysku v tomto provedení se provádí pohodlně, rychle a snadno.

Klasifikace kladiv tuku:

 1. Plíce. Až 4 kg. Power nepřesahující 700 wattů. Mají jen SDS-plus sklíčidlo pro ne více než 26 mm.
 2. Průměr. Od 4 do 8 kg. Výkon od 700 do 1500 wattů. V závislosti na vybavení musí být vybaveny SDS-plus a SDS-max.
 3. Těžký. Více než 8 kg. Power nad 1500 wattů. Vybaveny pouze kazety SDS-max průměr pod 60 mm.

Výrobce Bosch vybavuje své nejnovější modely Hammer sklíčidlo SDS-top pro průměry od 16 mm do 25 mm.

Punč velmi významný dopad ve vlastnictví funkce, měřeno v joulech. Z nárazové energie závisí na výkonu zařízení, jakož i průměr obráběné díry. Pro každodenní práci s kladivem je jedním z nejdůležitějších ukazatelů.

Je velmi důležité, že příklepová vrtačka na „maximální“ velmi rychle vyčerpaly své zdroje a děrovačka vykonávat tuto práci po dlouhou dobu bez opotřebení, zejména modelu single-mode.

Tahy také ovlivňuje rychlost nástroje. Čím více se píst zasahuje punč ovládacím členem, tím rychleji se děrování.

Ukazuje se, že energie a četnost stanovení úrovně výkonu. S vlastním výběrem punč potřebné posoudit rozsah práce sekání, pak uvedené charakteristiky frekvence dopadu spočítat přibližný výkon.

Jak si vybrat punč pro domácí

Správná věc na začátek výběru, počínaje hmotnosti a výkonu. Super úsporné modely nemají zrovna potřebovat pro váš domov.

Kladiva pro domácí použití - to jsou nástroje průměrná úroveň nákladů, výkonu a hmotnosti.

Vhodná kritéria v domácích podmínkách a následujících položek značky:

 1. Kapacita od 600 do 900 wattů.
 2. Blow od 1,2 do 2,2 J.
 3. Tri-mode médium razník. Vrtání, vrtání s příklepem, punč bez rotace.
 4. Rychlost otáčení je nutné upravit.
 5. Ochranné pouzdro rušení.
 6. Sklíčidlo.
 7. Náhradní cartridge dokončena značky.

Podle těchto vlastností, tam jsou tři hlavní značky:

 1. Makita. Dost světla, vrtačky a kladiva, se zárukou několika let. Osvědčily jako nástroje pro každodenní domácích prací a lehkou opravu. Průměrná tržní cena, snadná obsluha. Jak si vybrat úder do domu je značka? Členové se vztahují k modelu Makita RK 2450. Požadovaný (užitečné) kapacita 700 wattů, úder 3 Joule, rychlostí až 4500.
 1. Kvalita a montáž Bosch.Nemetskoe. Především v oblasti profesionálního elektrického nářadí a vybavení pro domácí práce. Jakákoliv testovací model času, počasí. Kladiva jsou vybaveny v závislosti na přesné nastavení rychlosti nástavec (vrták, vrták). Od zakoupení zařízení od tohoto výrobce, dávat pozor na barvu případu. Modrý klasifikuje to profesionální účel. Populární modely - BOSCH GBH 2-24 DF. Výkon 790 wattů, dopadem 2,7 J, kompletní odnímatelné upínací SDS-plus a rychlosklíčidlem classic.
 1. Hitachi. Nejlepším nástrojem na našem trhu z Japonska. V cenách ve stejné kategorii s Makita, ale některé modely elektrického nářadí, včetně kladiv, lehčí. Myslíš, že to, co si vybrat úder od tohoto výrobce? Poznámka: Hitachi DH 22 PG, s kapacitou 620 wattů, 1,4 tepů J a hmotnosti pouze 1,9 kg.

Důvěryhodný poradce při výběru lisovníku, ale jiné technologie, není to nutné. Maximum - je poslouchat doporučení. Vybrat a koupit model, musí být ten, který je nejvhodnější pro vaše osobní požadavky.

Jak si vybrat ten správný punč pro domácí

Konvenční elektrická vrtačka vrták rovné díry do dřeva, plastu a kovu. Režim rotace s ránou jednodušší pracovat s tvrdými materiály, ale práce s betonem a kámen je lepší svěřit speciální vrtací nástroje - kladiva. O tom, jak si vybrat punč pro domácí, přečtěte si náš článek.

Všechny moderní elektrické vrtačky mají režimu vrtání s ránou. Mohou soutěžit s vrtací kladivo pro zpracování tvrdých materiálů - betonu a kamene? Naše odpověď - určitě negativní. Skutečnost, že výstřel vrtačka je velmi slabá, jeho síla neuvedla ve specifikacích.

Ratchet jumping kola nad sebou

Obrázek ukazuje, jak sestavit vrták: oplácí cartridge připojit ráčny skákání kol po sobě při otáčení. Při vrtání, se cítí jako malá vibrací nástroje. Chcete-li získat alespoň nějaký účinek, je třeba stisknout v vrtáku do zdi silou 10-15 kilogramů.

Další věc - punč. Díra v jakýchkoli konkrétních vrtačky, on je ve stromu. Celý bod nárazu, který dosahuje desítky joulů. Pomáhá rozvíjet takové síly - pneumatika.

Tlak vzduchu se zvyšuje energii nárazu

Ve schématu je znázorněno jedno provedení děrovače designu. Motor se otáčí hřídel, na kterém kloubového ložiska - „opilec“ se nazývá Ložisko je spojena se stěnou vzduchového válce. Uvnitř vzduchového válce vrstvy se oddělí od stěny létajícího pístu, který je připevněn k útočníkovi, působící na nástroj. Díky tlaku houpačka ložiska v zvyšuje válce a klesá. Vzhledem k vzduchové čerpací nárazu na úderník se výrazně zvýšila.

První punč byl vynalezen v polovině XIX století pro horníky. Ruční vrtačka štěpkování kusy skály v dole. Elektrické kladivo se objevil v roce 1932.

Navzdory tomu, že vrták a vrtací kladivo podobný ve vzhledu, jsou velmi rozdílné nástroje. Skříň DIY, samozřejmě, být elektrická vrtačka pro vrtání otvorů. Ale pokud si opravit byt s betonovými zdmi, plány máte instalaci zásuvek, police zváží a sekání drážek, nezapomeňte vzít úder - přivést do bytu, aby strávíte desetkrát méně úsilí.

Nedostatek punče - hlasité klapání zvuk, který se šíří po celém domě tak, že zdroj nemůže být lokalizován.

Rotační vrtací kladivo je dražší, ale vaše pochybnosti zmizí, jakmile uděláte první otvor a dojem o tom, co tento výkonný stroj.

Jít do obchodu pro puncher, předem určit, co budete vrtat: sázka, pokud máte otevřený socket (5 mm), protáhnout kabel (10 mm), nebo vytáhněte trubku skrz zeď palce (31 mm); Potřebujete kladivo - svrhnout staré dlaždice.

Hlavním parametrem pistole - energie převedena do útočník pracovního nástroje se měří v joulech. Čím vyšší hodnota, tím větší otvor je schopen provést zařízení. Nicméně, honí čísla, to není nutné, je stroj s podobnými joulů energie 27 až sbíječka pracující na silnici, a váží asi 12 kg. Vrtačky pro vrtání otvorů o průměru až do 30 mm dostatek energie 05.1.-05.2. Joule.

Vzhledem k tomu, nárazová energie je přímo úměrná hmotnosti zařízení. Obvykle, jsou rozděleny do tří kategorií: světla (až 4 kg), střední (4-5 kg) a těžká (více než 5 kg). Nižší hmotnost jednotky, tím snazší je držet v ruce, ale také energie nárazu ze zařízení 2 kg 1,4 Joule - dost pro průměr vrtáku 18 mm.

Nejlehčí vrtačky jsou téměř k nerozeznání od vrtačku. Pro ně je tryska spoušť s čelisťové sklíčidlo, upínací jednoduché vrtačky. Toto víceúčelové zařízení, „dva v jednom“ uložit své peníze.

Výkon motoru a otáčky hřídele

Průmysl produkuje vrtáky v rozmezí od 500 do 2000 wattů, ale tato možnost není rozhodující. Výrobci jsou vybrány pro každý model optimálního výkonu. Pokud si vyvrtat díru do betonové zdi hloubce větší než 50 cm, doporučuje se vzít si vůz s motorem o výkonu nejméně 1 kW. Tření ve stěně je velmi velký, sebemenší zkreslení - a nízko-poháněl motor se zastaví.

Není důležité, a vřeteno rychlost otáčení je od 600 tisíc až 1,5. Ot./min. Princip fungování pistole - selhání šok z materiálu, rotace vrtáku je pouze nutné odstranit prach z oblasti obrábění. Příliš rychlý nárůst rotace opotřebení nástroje.

Užitečnou funkcí punč - automatická regulace otáček. Elektronický obvod vybírá hustotu rychlosti zpracovávaného materiálu.

Moderní vrtačky podporuje tři základní režimy provozu (vrtání s příklepem, vrtání bez příklepu a sekání). V obchodech najdete zařízení s různými kombinacemi těchto režimů. Zpravidla se vrtací kladiva s jedním nebo dvěma druhy jsou levnější.

Speciálně pro vrtací kladiva Bosch vyvinul kazety SDS plus a SDS max. Oni upne nástroj okamžitě a nikdy neměl vyšroubovat to (na rozdíl od čelisťové sklíčidlo).

Nejčastějšími SDS-Plus kazety - přibližně 60% rockové vrtačku. Jsou určeny pro vrtání stopky 10 mm a jsou používány ve světle a středních přístrojů. SDS max sklíčidla používané v rotačních kladiv těžké pro vrtáky o průměru 20 mm.

Doporučujeme vzít domů zařízení s náplněmi SDS plus, pro tyto jsou k dispozici vrtačky a vrtačky, pily a korunky, korunky a příloh. Tyto obchody prodávají čelisťové sklíčidlo s takovými vložkami - váš punch stane univerzální vrták.

Motor Umístění: vertikální nebo horizontální

Strukturálně, skalní vrtačky jsou horizontální uspořádání motoru a vertikální.

První tvaru těla a umístění ovládacích prvků je podobný vrtačku: dlouhá a úzká, s krátkou rukojetí a spouště. Takový nástroj po ruce dostat do blízkosti místa - skříň nebo potrubí. Při vrtání hlubokých děr auto půjde hladce, vrtat méně vede. Ale to je těžké sekací kladivo ve stropu a řezat drážky - musíte rychle otočit kartáč, hands pneumatiku.

Levý - příklad lisovníku s horizontálním motorem, vpravo - vertikální

Motor je umístěn vertikálně, zabírají méně místa a lepší chlazení. Stroj padne do ruky jako útočné pušky Kalašnikov, s stabilní a dobře řízena. Vzhledem k poloze ruky operátora na stejné ose s Vrtací kladivo a výhodné pracovat z pasu, a jednou rukou. Stroebe od podlahy až ke stropu je řez najednou bez únavy.

Dobrý punč je vybavena dalšími funkcemi, které zvyšují pohodlí a bezpečnost přístroje.

Věděli jste, že se kladivo může pracovat budování mixer? Podle SDS-Plus sklíčidla vyroben tryska pro smísení cementu nebo lepidlo.

Většina kladiva leží na policích, jsou napájeny ze sítě. Tyto nástroje vytvořit dostatek pracovních míst pro vážné nárazové energie. Nicméně, tam jsou modely poháněné akumulátorem. Jejich nedostatky jsou zřejmé - nízký dopad energie a krátká doba provozu. Vyberte děrovačka, pouze tehdy, pokud víte, co to je, že: a dům postavený z pórobetonu v oblasti, světlo na místo se nesčítají, a že je třeba zvýšit odbyt.

Abychom to shrnuli: charakteristiky ideální nástroj pro domácnosti

Pouzdro nemá smysl kupovat profesionální zařízení, které mohou rozpadat monolitická deska celou směnu, takže doporučujeme, včetně střední třídy zařízení. Mezi nejznámější a nejlepší značky - Makita a Bosch, ale můžete vzít Sturm, Hitachi nebo „Interskol“.

Zkušenosti ukazují, že v typické plánu oprav vstupuje závěsné police, instalace zásuvky hřebíčky bloky, a průměr splavování nepřekročí půl palce potrubí (21 mm).

Při instalaci konvenční průměr dělený systém otvoru ve vnější stěně - 65 mm, tento problém pro profesionální nástroje. Pro instalaci vnitřní jednotky přiblíží méně silný úder.

Doporučené Specifikace Home Punch:

 • Výkon: 500-1000 W.
 • Kopů: 1,5-2,5 joulů. Tato energie je dost pro vrtání betonu a řezání drážek ve stěnách. Pokud potřebujete rozbít zeď, měli byste mít nástroj s více energie.
 • Provozní režimy: jednoduchý vrtání, vrtání s příklepem, vrtání bez příklepu.
 • Ochranné pouzdro. Pokud pracujete s komplexním materiálem - Sovětský betonových desek s kameny a železnými tyčemi, vrtání hlubokých děr o velkých vrták průměru se může zaseknout. Spojka vás ochrání před zraněním a přístroj před přehřátím.
 • Chuck SDS Plus. Bohatý výběr příloh, vrtáků a dlát s příchutí. Rychlá výměna nástrojů. Spolehlivé upevnění - nástroj nevypadne z držáku.

V tabulce jsou uvedeny důležité charakteristiky populární rotační a poskytuje stručné zhodnocení těchto modelů.

Tabulka: Nejlepší vrtačky pro domácí použití

 • vrtání;
 • Vrtání s příklepem,
 • Sekání.
 • Nastavení rychlosti;
 • Uvolněte objímku;
 • zvrátit;
 • Kufr.
 • vrtání;
 • Vrtání s příklepem,
 • obrážení;
 • bit, kterým se v 36 polohách.
 • Nastavení rychlosti;
 • Uvolněte objímku;
 • Zvrátit.
 • vrtání;
 • Vrtání s příklepem,
 • Sekání.
 • Rychlost je řízena zatlačením na uvolňovací tlačítko;
 • Zvrátit.
 • Uvolněte objímku;
 • Kufr: kompletní 3 vrtačka čelisťové sklíčidlo, uhlíky.

Dobrý zařízení, za rozumnou cenu.

 • zvrátit;
 • Nastavení rychlosti;
 • Ochranné pouzdro;
 • Čelisťové sklíčidlo nezahrnuté;
 • Kufr.
 • zvrátit;
 • Ochranné pouzdro;
 • Nastavení rychlosti;
 • kufr;
 • Boční rukojeť s ochranou proti vibracím.
 • Ochranné pouzdro;
 • Upevnění tlačítka start.
 • vrtání;
 • Vrtání s příklepem,
 • Sekání.
 • Ochranné pouzdro;
 • Nastavení rychlosti;
 • Zahrnuty čelisťové sklíčidlo, trysku a čepičku.
 • Ochranné pouzdro
 • zvrátit
 • regulace otáček
 • hodit
 • kufr

Fotogalerie: Kladiva žebříčku

Koupil Makita HR 2450. Všechny Makita jsou lehké - velké plus, a půl nebo dva roky pracovat s ránou, elektroinstalace je 30 let, včetně spolupráce s Makita 2001 - nejlepší hodnotu za peníze! Nevýhody: nejsou rovnaly Milwaukee nebo Hilti - jiné úrovni. Více než 15 let zkušeností v oblasti výstavby a oprav testovali mnoho výrobců - Podívejte se na to nejlepší za adekvátní peníze - to je lepší najít Makita. Existuje mnoho negativních komentářů, ale je to všechno kvůli křivek rukou. Profesionálně zabývá elektroinstalací, jakož i vyřazení z betonových stěn, řezání otvorů v w / w stěn. Nástroj Makita doporučuji!

Koupil punch SPECIAL BPE-620 SPECIAL 3111. Výhody: dobrý úder. Snadná. Nelituj. Vady: ohřívá. Poznámka: Pro domácí použití. Kosmetické opravy, montáže police, žaluzie. Obrazy visí. Hlavní věc - nemusí mít čas vychladnout. Ideální pro cenu.

Získal perforování Sturm 2550. plusy: cenu. Vzal jsem před více než 2700 r.- čtyři roky. To zaplatil pro sebe v prvním měsíci! Chic nastavena na skromné ​​peníze: sekáč, kulminovat pár vrtačky, upínací adaptér (klíč) na vrtačky, tanker a náhradních kartáčů. Spolehlivost. vynikající produkce. Pracoval jsem 4 roky v nejtěžších podmínkách. Budu pracovat i nadále, pokud není banální spálil v ohni. Během celé této doby tam byly jen 2 Porucha byla omylem přerušil šňůru „mlýnek“ a hlavní vypínač je stále přerušeno. Nekriticky - vystřídal. Nevýhody: těžké. Při vrtání do stropů není pohodlné, ale můžete si zvyknout. A napájecí kabel do 220 bit krátká. Opět platí, že při vrtání stropů, vyskočil z rozšíření. Divoce nepříjemné. S takovou hmotou překvapující, že punč kapacitou pouhých asi 650 wattů. Ale ne ve všech štěrbinách jeho „tvář“ přestávek. V tomto případě doporučuji užívat delší borax. Ale to je všechny nuance. Nevěřte výrobcům, že vrtací korunky a 55 mm, I vrtat a 69 mm a více. Jednou jsem vrtat jim betonovou podlahu 1.2 m.Spravilsya. V opačném případě se Mighty workoholik. Ještě bych dodal: „živitele“.

Děrovačka Energomash PE-25500 - pohodlné, a co je nejdůležitější, cenově! Nevýhody: Je zde, ale nevýznamný. Koupil u příležitosti, zvláště ne zvedl. Ale nepleťte, funguje bezchybně déle než rok. Stroebe pravidelně. Žádné cizí pachy nevšiml. Úspěšný, a co je nejdůležitější silný modelu.

Výhody DeWALT D 25133 K: velmi lehká, nerozbije Boers jako malé nárazové síly jako dyubelnik - perfektní nástroj. Nevýhody: muset vyvinout velké úsilí k odstartování těsto. Musíte se tlačit hodně nárazu. Kopů 2,6 joulů, a ne 2,9. Při plné rychlosti je síla nárazu snížena, a proto je nutné, aby se o 3/4 plné rychlosti, v tomto režimu maximální nárazové síly, ale nepohodlné držet tlačítko. Proshtrobil 30 m.betonnoy stěny a trup ohnutý. Nevhodné pro shtrobleniya. Skvělá volba pro práci s vrtáky s malým průměrem. Vynikající vrtáky i s ohnutým sudu. V blízké měsíců. Pojďme se podívat na to, jak moc to bude stačit.

Video: Srovnávací testy kladiva Makita HR2450, Bosch GBH 2-26 a Hitachi DH24PC3

Navzdory tomu, že kladivo byl vytvořen jako profesionální nástroj, a je aktivně používaný ve stavebnictví, používání stroje a údržbář. Výkonný vrták zařízne do monolitu jako v oleji - jakákoli práce pro beton jde mnohem rychleji. Mezi různými modely jsou k dispozici na pultech obchodů, jste si jisti, najít zařízení, které je pro vás jednodušší a kosmetického a opravy: vrták zeď vyhloubil drážka udeří dlaždice. A učinit správná volba vám pomůže naši radu.

Vítejte! Jmenuji se Maxim. Až mi 42 let. Vzděláním - elektrotechnický inženýr v Duchu - Informační technologie specialisty.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

22 − 13 =