Jak si vybrat Radiátor bytě

Jak si vybrat Radiátor bytě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Existuje snad lepší místo radiátory v bytě

Problém nedostatku tepla v budově čelí mnoho. řešení problému bude instalace moderních kotlů. U vícepatrových domů, tak silné radiátory pro byty poskytují pohodlí domova. Přístroj bude udržovat optimální teplotu v místnosti, aby ji upravit podle potřeby. Pokud si nevíte nic lepšího radiátory pro vytápění bytu, pak je tento článek představí hlavní aspekty výběru. Vzhledem k praktické rady budou moci najít ideální řešení.

Jaké jsou radiátory do lepších bytů

Radiátory jsou různé úrovně přenosu tepla, životnost a náklady. Určujícím faktorem ovlivňujícím kvalitu rostlinného materiálu je považována za výrobu. Mezi nejoblíbenější typy radiátorů v bytě - to je:

 • bimetal;
 • hliník;
 • litiny;
 • ocel.

Princip fungování konstrukce je jednoduchá. S výhodou je chladicí kapalina působí horkou vodu. Připojení se provádí pomocí trubky. Pod vlivem tepla, instalační povrch začíná ohřívat, a teplota místnosti - zvýšení. V závislosti na materiálu a výrobě stavebních panelů z vodních těles ochladit rychleji nebo pomaleji.

Instalace litiny teplé vody pochází z jedné strany a vyjde na druhou. Chcete-li provést takové práce vyžaduje velké množství chladicí kapaliny. Princip fungování oceli, hliníku a bimetalovou výměníku tepla má malý rozdíl. V každé části se nachází tenká trubka, která je naplněna horkou vodou. Vzhledem k vzduchovým polštářem, který je vytvořen uvnitř tepelné vodivosti těchto baterií výše. Pro spuštění systému bude potřebovat celkem 350 g vody, což zjednodušuje montáž.

Abychom pochopili, co se nejlépe hodí radiátory pro vytápění bytu, stojí za to seznámit se se základními charakteristikami jednotlivých druhů. Baterie - univerzální systém pro vytápění komerčních, průmyslových a obytných budov - se liší v závislosti na výrobě materiálu. Srovnáme-li výhody a nevýhody, najdete tu nejlepší možnost.

Zařízení vyrobených z oceli a hliníku. Instalace je velmi odolný, má vysokou tepelnou vodivost. Atraktivní vzhled baterie z nich dělá nejlepší volbou pro kancelář, domov. Tento systém je struktura svislých ocelových trubek, které jsou externě pokrytých hliníkem. Takový výměník tepla je odolný vůči korozi a je odolný. Pokud vám bude chybět teplotu, aby bimetalového baterie může vždy připojit další úsek.

Zařízení mají vysokou emisivitu, atraktivní design. Ve srovnání s předchozí verzí ceně je cenově dostupnější. Máte-li zájem o výměnu radiátorů v bytě, verze hliníku dokonale zapadá. Chcete-li je nainstalovat snadno. Akumulátor je umístěn v samostatné a centrální vytápění. Pro více nízkou spotřebu energie Doporučuje se použít termostatické ventily.

Pokud si nevíte nic lepšího pro radiátory ústředního topení, pak zvolte tuto možnost. Konstrukce je ideální pro cyklický typ topného systému. Instalace spolehlivý, bude trvat mnoho let. K nevýhodám patří relativně malé teplo, rychlé chlazení. Je to velmi náročný, a proto vyžaduje speciální dovednosti k instalaci. Tyto tepelné výměníky jsou levné, což z nich dělá velmi populární.

Cenově dostupné a praktické systémy zůstat populární k tomuto dni. Jsou stanoveny v chat, bytů, nebytových prostor. Stupeň vyzařování tepla je vysoká. V případě, že špatný výpočet napájecího systému, nebo teplota chladicí kapaliny celá ocelová konstrukce nízká může být problém. Inovovat je nemožné, takže budete muset změnit celou strukturu. Náklady baterie oceli nízká.

Jak si vybrat radiátor pro vytápění bytu

Když hlavní charakteristiky jednotek určených k rozhodnutí jednodušší. Bez ohledu na to, jaký druh baterií pro vytápění bytu se vám líbí, aby nákup, je třeba vzít v úvahu všechno od rozlohou místností a konče v místě instalace. Nezapomeňte o pochybné kvalitě chladící kapaliny je lepší být opět v bezpečí.

Objevte praktické tipy, které vám pomohou pochopit, co je lepší dát radiátory v bytě:

 1. Je nutné počítat nastavení napájení pro váš prostor. Požadovaná hodnota je rovná produktu objemu a požadovaného toku tepla pro standardní konstrukce (0,41 kW).
 2. Zjistit množství chladiva v systému. Je-li voda vzácná, že je lepší dát přednost oceli, hliníku nebo bimetalových modelů. V případech, kdy je plánováno vytápění s přirozenou cirkulací, zvolte litina.
 3. Určit místo montáže. Z toho bude do značné míry záviset na velikosti systému a požadovaného přenosu tepla.
 4. Pro místnosti s jedním oknem a vnějších stěn kapacity zařízení se musí zvýšit o 20-30%.

Rating radiátory pro byty

Náhradní baterie v ideálním případě udělal jednou provždy život, nebo alespoň 20 let. Pokud chcete, aby zařízení bylo po dlouhou dobu, přejděte na volby výrobce důkladně. Z toho bude do značné míry záviset na spolehlivosti zařízení, kvalita jeho práce. Bez ohledu na to, kolik topné těleso v bytě, je nutné požadovat potvrzení od výrobce, který osvědčuje originalitu tepelných výměníků.

Zvláštní pozornost by měla být produkty italské značky Global, Sira. Modely není levná, ale kvalita ospravedlňuje cenu. Zařízení mají klasický vzhled vyrobený z bimetalu nebo hliníku. Výhodou vysokou účinností a přenosu tepla jednotky. Dobrý zákazník recenze obdržel takové značky:

 • Kermi - vynikající německá kvalita a stručnost forem;
 • ARBONIA - originální design, který umožní, aby tato zařízení, aby se stal ozdobou místnosti;
 • Smart - levná značka, Čína je hodný pozornosti;
 • Rifar - tuzemský výrobce, který si zaslouží pozornost.

Video: Co je lepší dát baterie v bytě

Díky videu budete moci pochopit, co je nejlepší hliníkové radiátory a bimetal, dozvědět se o vlastnostech svých zařízení, zásady provozu a instalaci. Pokud máte stále pochybnosti, co je lepší dát baterie v bytě, praktické rady poskytnuté ve formě, umístit všechny akcenty. Sledování videa, budete mít možnost učinit správné rozhodnutí.

Předtím, než začal budovat svůj vlastní dům, neměl jsem tušení, jaké jsou radiátory. Na závěr jsme si koupili litiny. Vynikající teplo, vytápění domu. Nevidím důvod, proč platit majlant za bimetalické jestliže oni dělají vynikající práci.

Nikdy nebudu postrádat kvalitě tak zavedené bimetalové radiátory. Ale v zimě je vždy v teple, děti jdou klidně do triček a bez zmrazení. Nikdy jsem litoval, že si koupil takové baterie. Vidím na vlastní oči, jaké jsou nejlepší radiátory pro vytápění bytu.

Přestože existuje celá řada radiátorů za byt, koupil ocelový panel baterii. Vypadají hezky a teplo dobře po dobu 3 let. Hlavní věc - zvolit za metr místnosti, pak se místnost bude velkou teplotu. Před tím také byly vyrobeny z oceli, ale malé. Teplo nestačí.

Jak si vybrat radiátory pro bytu či domu?

Jednou z nejdůležitějších částí systému vytápění je chladič připevněn k objektu. Toto zařízení je zodpovědný za komfortní ubytování v bytě nebo soukromém domě. Z tohoto důvodu, mnozí spotřebitelé jsou zvědaví, jak si vybrat chladič pro ohřev bytu. K vyřešení tohoto problému je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí.

radiátor kompatibilita vytápění

Moderní trh nabízí k prodeji širokou škálu otopných těles, k nimž patří:

Je důležité se rozhodnout, které baterie lépe zapadá jak do topného systému. Je důležité vzít v úvahu technické parametry, včetně:

 • přenosu tepla;
 • přípustná teplota chladicí kapaliny;
 • netečnost;
 • Tlak.

Zakoupíte-li si spotřebitelé dávat pozor na trvanlivost, náklady a vzhled topného systému. Je důležité vzít v úvahu, baterie budou instalovány v každém systému. Pokud mluvíme o bytovém domě, tento systém je otevřený, zatímco jednotlivé domy jsou vytápěny pomocí uzavřené systémy. Pokud nebude výkon chladiče odpovídat výkonu topné soustavy, zařízení může selhat, protože se rychle opotřebuje.

Volba baterie technických parametrů

Máte-li čelit otázce, jak si vybrat radiátor pro vytápění bytu, pamatujte: byste měli vzít v úvahu provozní a technické vlastnosti přístroje. Ne každá baterie bude moci podstoupit tepelné podmínky v síti. Pokud jde o vytápění centralizovaný systém, pak to bude charakterizován:

 • špatná kvalita chladiva;
 • teplotní a tlakové výkyvy.

Vypočítaná teplota pro otevřenou potrubního systému na výškové budovy, je 105 ° C, zatímco tlak je 10 MPa. Tyto parametry jsou někdy i více, což je zvláště pravda, protože tento systém začal po letním období. Tyto podmínky vedou k vodní ráz, které nejsou vypočtené některá topná zařízení. Před volbou radiátory na byt, je důležité vědět, na jaký tlak a teplota chladiva je navržena zařízení.

Dalším důležitým faktorem je teplo. Tato charakteristika má vliv na účinnost ohřívání vzduchu a je závislá na materiálu konstrukce. Výběr ocelový nástroj, můžete získat nižší teplo v porovnání s hliníkovými panely. Pokud jde o měď, železo, že je lepší v tomto ohledu. Nicméně, založený pouze na tento parametr není nutné.

Pokud jste na křižovatce a nevíte, který vybrat Radiátor bytě s ústředního topení, zaplatí první pozor na to, co jiní říkají v jejich hodnocení těchto systémů.

Například, mnoho lidí věří, že nákup ocelových otopných těles, zjistí zařízení, která se mírně liší tloušťkou a hmotností. Tyto baterie jsou nákladově efektivní, mají dobrý odvod tepla a malého množství vody. Podle spotřebitele, které jsou levné, ale tlak v otázce „podkachali9raquo;. Ocelové radiátory jsou schopny odolávat pouze 8 atmosfér, a proto není vhodný pro byty.

Hliníkové radiátory atraktivní vzhled, mají tepelný výkon 190 wattů, což potěší spotřebitele. Jak bylo kupující, teplé užitkové vody s škodlivých nečistot a vysokou kyselost uvnitř baterie je schopen k jídlu, protože hliník je příliš aktivní. Kromě toho lze tento materiál není vyrovnat se s vysokým tlakem. Jeho průměrná rychlost je 16 atmosfér, pokud dojde voda kladivo, selže i nový hliníkový chladič.

Pokud máte tušení, jak si vybrat topné těleso pro byt, pak naslouchat radám těch vlastníků, kteří tvrdí, že je třeba věnovat pozornost bi-kovové modely. Tento vývoj je jedním z nejnovějších v oblasti topných zařízení. Při výrobě materiálem hliník nebo měď a ocel. Taková zařízení jsou připraveni sloužit 40 nebo více let. Pro topný systém, který je instalován v bytovém domě, taková zařízení jsou vhodná, stejně jako je to možné. Jsou schopny odolat 130 ° C a provozní tlak je uveden na 50 MPa.

Instalací těchto zařízení, můžete již mít strach z vodního kladiva. Vnitřní a vnější antikorozní nátěr agregáty je trvanlivý a odolný proti zlomení. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, který zvolit radiátory pro vytápění bytu, měli byste si koupit bi - mají nízkou hmotnost, umožňují snadnou montáž, dopravu a přenášení. Nicméně, ne každý spotřebitel si může dovolit, bohužel, kupovat takové drahé zařízení. Pokud nabízíte něco takového za přijatelnou cenu - nesmí být důvěryhodný, protože trh je zaplaven s padělky. Pokud si zakoupíte bimetalovou produkt, měli byste dávat pozor na modelu osvědčených značek, včetně:

Litinové radiátory pro byty

Tyto radiátory jsou připraveni sloužit pro více než 50 let. Někteří výrobci zavolat zapomenout na takové baterie, ale marně. Protože tato zařízení jsou ve styku s znečištěné vody se řádně chovat. Tento kov je chemicky pasivní a je nebojí vysokou kyselost a přítomnost chemických přísad do chladicí kapaliny. Kromě toho bude abrazivní nebudou moci poškodit tlusté zdi. To je důvod, proč k bytu topnou železa se perfektně hodí.

Takové výrobky jsou v teple po dlouhou dobu, zbytkové množství jeho zachování činí 30%. Pokud jste v porovnání s ostatními Litinové radiátory baterií na tomto kritériu, první vítězství. Pokud jste zvědaví, co si vybrat radiátory pro vytápění bytů, pak snad opravdu měli věnovat zvláštní pozornost na železo, protože pracují na principu tepla ve způsobu šíření paprsku. Je to mnohem účinnější než konvekcí.

Litina nekoroduje, když v létě baterií bude třeba vypustit. Tato vlastnost je významná výhoda. odvod tepla z těchto zařízení je poměrně velký. Při poklesu tlaku, které se vyskytují při provozu ústředního topení, železo se chová zcela odpovídajícím způsobem. Nicméně, tento materiál není vždy schopen odolávat vysokým kladiva a sílu - v tomto případě může trvat stěny křehkost.

Určujícím faktorem pro výběr době je cena, která je mnohem nižší než v případě popsaném v modelu. Avšak při instalaci litinové radiátory těžké. Stojí za zmínku, že hmotnost způsobená uložení tloušťku stěny, která poskytuje požadovanou pevnost výrobku. Pokud jednou sadou, litinové radiátory, to je možné pro mnoho let zapomenout na jejich výměnu.

Závěry týkající se výběru radiátoru za byt

Závěrem lze konstatovat, že topný radiátor je lepší zvolit pro byty. Jak praxe ukazuje, hliníkové a ocelové modely nejsou schopny odolat zkouškám, které doprovázejí provoz z hlediska domácích topných systémů. Tyto baterie nejsou schopny odolat změny tlaku a teploty. Zbývá vybrat litinové a bimetalové zařízení.

Co si koupit - můžete řešit, s ohledem na rozpočet, stejně jako charakteristiky modelů. Nicméně, můžete použít několik tipů. Pokud stále nevíte, který je lepší zvolit topného tělesa pro bytě, měli byste si odhadnout, jak starý dům, ve kterém žijete. Pokud mluvíme o „hruschovkah9raquo, je nejlepší použít litinové výrobky. Pro obyvatele výškových budov, kde je tlak vyšší, je vhodné koupit bimetalové radiátory. Jestliže před baterie byla instalována v ploché oceli, volba může být zastavena v kterékoli z těchto dvou možností. Avšak ti, kteří jdou vyměnit baterii jiného kovu, je nutné koupit bimetalové model.

Volba baterie pro soukromé domácnosti

Jako jeden z významných výhod vlastní topného systému je nízký tlak, což je příznivé pro radiátory. Příklepem jsou eliminovány, a to se stává poměrně rozsáhlá v souladu s technickými podmínkami vodní bilanci seznamu výběru baterie.

Nejlevnější článkových radiátorů jsou ocelový plech a baterie. Mají docela dobré vlastnosti pro přenos tepla, se perfektně hodí do interiéru, a jsou velmi kompaktní. Za cenu trubkových radiátorů jsou dražší a breakout panel. V závislosti na parametrech, které jsou přibližně stejné, a okraj je vzhledem k vynikající vzhled.

Trubkové radiátory jsou vhodné pro sušení věcí, že je důležité i pro rodiny s dětmi. Nyní víte, jak si vybrat topného tělesa v bytě. Ale pokud žijete v domě, měli byste věnovat zvláštní pozornost ocelových otopných těles, které se vyznačují nízkou oxidovatelnosti špatné kvality vody, jakož i nízkou hmotností a pohodlným velikosti. Životnost těchto zařízení je poměrně odolná. Ale radiátory vyráběné z oceli, to má své nevýhody. Jsou vyjádřeny v nepříliš atraktivním designem, že je třeba pro praní, stejně jako požadavky na trvalé plnosti. Ten doporučení vzhledem k tomu, že vnitřní stěna v nepřítomnosti vody se rzi, a je schopen „ubit9raquo; radiátor jen několik let.

Hliníkové radiátory na soukromých domech

Hliníkové radiátory jsou docela běžné mezi spotřebiteli, kteří žijí v soukromých domech. Popularita těchto zařízení je vyjádřena v vysokou tepelnou kapacitou a moderním designem. Cena závisí na výrobci. Nejlevnější modely jsou ruští dodavatelé zboží. Ale měli bychom si uvědomit, že hliníkové radiátory jsou citlivé na parametry tekutiny. Kromě toho, že baterie mají poměrně působivý tepelný výkon, což může způsobit pokles teploty v místnosti. Pro soukromé vytápění domácností taková zařízení jsou dobře hodí. Vydrží dlouhou dobu a bude poskytovat dobrý odvod tepla při provozu zařízení za určitých podmínek.

Představuje výběr bimetalové radiátory

Docela často, dnešní spotřebitelé jsou zvědaví, jak si vybrat bimetalové radiátorů za byt vpravo. Taková zařízení jsou nabízeny k prodeji ve dvou variantách. Nejprve se provádí na základě z ocelového rámu, zatímco druhý kanál má zesílenou oceli.

Kvalitnější radiátory jsou ocelové rámové. Mají teplá voda není v kontaktu s hliníkovou slitinou, která zabraňuje korozi. Flow tyto produkty nebude. Volba konkrétní model, je důležité dávat pozor na své náklady a hmotnost. Čím těžší bude baterie, takže to bude dražší. Pokud jste při hledání odpovědi na otázku, jak si vybrat bimetalové radiátory pro bytu, měli byste dávat pozor na provozních podmínkách. U bytového výšková budova s ​​centrální topení je nejvhodnější založené na ocelovém rámu. Teď už víte, co si vybrat bimetalové radiátory v bytě. S ohledem na doporučení rámu, to platí zejména pro topné systémy s staré potrubí.

Jak si vybrat hliníkový chladič

Vyšší náklady musí platit pro odlévání hliníkové chladič. Všechny sloučeniny v tomto případě se provádí svařování v inertním prostředí plynu. Výhody těchto zařízení jsou integrita, spolehlivost a schopnost měnit. Pokud před vznesl otázku, jak si vybrat hliníkové radiátory na byt, měli byste věnovat pozornost také na model vytlačování. Jsou levnější. Mezi třeba zdůraznit jejich výhody:

 • vyšší přenos tepla;
 • minimální vnitřní objem jednoho úseku;
 • nízká cena;
 • menší hmotnost.

Ne všechny moderní spotřebitelé vědět, jak si vybrat litinové radiátory pro bytu. Dovážené modely jsou odolnější a praktické v porovnání s provedeními domácí produkce. Nicméně, náklady na posledně je mnohem nižší. Můžeme porovnávat tyto přístroje vytápění a více, pokud jde o vydání. V prodeji najdete baterie, které byly v provozu. Jsou levnější, ale někdy je třeba vyčistit, což s sebou nese dodatečné náklady.

Místo závěru: to, co firma přednost

Pokud máte obavy o otázce, která firma vybírat radiátory pro bytu, měli byste věnovat pozornost tomu, jak již bylo zmíněno, k dodavatelům, jako je Rifar, Global, Sira.

Jedna část bude stát spotřebitele Rifar 400 rublů. Co se týče italských značek budou baterie jejich produkce bude dražší - bude muset zaplatit 500 rublů. Můžete se rozhodnout, na místě, neboť společnosti vyrábějí různé sekce s termální energie, stavebnictví a designu. Teď už víte, co si vybrat radiátory pro vytápění bytu. Zpětnou vazbu jsme dali v tomto článku, měli byste mít pomoci dozvědět se více o existujících na trhu topných zařízení.

Jak vybrat panely pro vytápění?

Radiátory - důležitý prvek jak autonomní a centralizované sítě vytápění. Liší se v designu, výrobních materiálů, specifikace a ceny. Analýza a kontrola provozních vlastností radiátorů pro byty a soukromé domy, které vám pomohou najít nejlepší ohřívač.

V závislosti na baterii použité materiály jsou:

Každý typ má své výhody a nevýhody. Proto, aby se určit, které je nejlepší radiátory, by měli být obeznámeni s funkcemi různých typů topných těles a porovnat jejich vlastnosti.

Přehled radiátory

Představují tradiční formu radiátorů a jsou charakterizovány použitím odolného a vysoce termoemkostyu, takže zůstat v teple i po vypnutí topného systému. Kromě toho, různé baterie:

 • odolnost vůči agresivnímu působení chladiva a schopnost fungovat bez ohledu na jeho kvalitu;
 • Relativně nízké náklady;
 • spolehlivost a životnost, snadno odolávají tlaku až do 9 MPa a provozní teploty nosiče do +130 ⁰C.

Hlavní nevýhody litinových radiátorů rozpoznán křehkost, protože z toho, že jsou citlivé na ráz, značnou váhu, náchylnost ke korozi a nutnost periodické barvení. Kromě toho, že jsou nižší v designu analogů ocel nebo hliník. V poslední době jsou výrobky s zajímavé starožitné dekor, ale jsou mnohem dražší než standardní modely. Při rozhodování, který zvolit vytápění radiátor v bytě, by měla určit výši odhadovaných nákladů.

2. Hliníková řezu.

Mnoho parametrů v důsledku vlastností kovů. Proto je pro takových baterií se vyznačuje:

 • dobrá tepelná vodivost;
 • nízká hmotnost;
 • vysoký koeficient přestupu tepla a výskyt konvekčních proudů zvýšením plochy žeber;
 • zajímavý design.

Topné zařízení podle hliníku se snadno sestaveny ze segmentů, a mohou být použity v jakémkoli prostředí. Však nemohou odolávat provoznímu tlaku nad 6 bar, citlivý na jeho extrémů a chemické složení nosiče. Kyselost tekutiny cirkulující v bateriích může vyvolat korozi a zničení, přes moderní tváření kovů techniky.

3. bimetalové řezu.

Kombinace hliníku a těla jádra ve formě ocelových trubek, které cirkuluje chladicí kapalina, definuje provozní vlastnosti baterií tohoto typu, včetně:

 • termootdacha dobré;
 • zajímavý design;
 • schopnost odolat provozní tlak až 35 MPa;
 • dlouhá životnost až 20 let, v závislosti na výrobci;
 • nedostatek citlivosti na kvalitu chladicí kapaliny, a oxidační stability.

Hlavní nevýhodou bimetalového baterie - vysoká cena, která převyšuje náklady na hliníkové protějškům o cca 20-25%.

4. Ocelový panel.

Strukturálně se skládá ze dvou lisovaných desek, vzájemně propojených prostřednictvím svařování. Kanály pro oběh chladicí kapaliny jsou tvořeny v důsledku povrchových změn ve vnitřním prostoru. Ocel liší baterie:

 • Nejnižší cena v porovnání s ostatními druhy;
 • Dobrý termootdachey což způsobilo značný prostor;
 • jednoduchý design.

Nicméně, takové chladiče nemůže být vybrán jako chladicí kapaliny na minimu, které jsou náchylné ke korozi. Navíc, baterie mohou být provozovány pouze při nízkém provozním tlaku, který údaje nepřesahují 8,5 MPa.

Vlastnosti baterií a jejich výpočet

Při výběru radiátory vzít v úvahu následující faktory:

 • maximální hodnota provozního tlaku v síti;
 • teplota a chemické složení termonositelya;
 • Design;
 • výrobní materiál.

Nicméně, hlavní charakteristikou je výkon topného tělesa, který je zvolen na základě velikosti chladiče k domu a počtu sekcí v něm. Výpočty jsou založeny na SNP a je možné provést dvěma způsoby: podle podlahové plochy a objemu.

Tato potřeba znát každého, zachránit!

Za podmínek stanovených předpisy, aby zajistily pohodlný klimatu musí 100W na 1 m 2. Vzorec: N = S * 100 ÷ P, kde:

 • N - počet sekcí baterie;
 • S - v jedné místnosti, m 2;
 • P - hodnota tepelné kapacity jednoho buněčného produktu, který je uveden v průvodní dokumentaci.

Výpočet objemu - přesnější, protože bere v úvahu výšku stropů. V tomto případě se na 1 m 3 by měla představovat 40 W z topné sítě elektrické energie. Pak se počet segmentů spočítaných podle vzorce: N = V * 41 ÷ P, kde:

 • N - počet sekcí baterie;
 • V - objem místnosti, m3;
 • P - hodnota tepelné kapacity jedné buňky.

Nicméně správný recept na ideální podmínky, a rozdíl mezi teplotou vzduchu v budově a termonositelya 70 ⁰C však zvolením chladiče soukromou domácí oblast nebo k jeho objemu, je třeba vzít v úvahu korekční faktory. Jsou určena geografickou polohou budovy a její konstrukční prvky, které mají vliv na tepelné ztráty: přítomnosti dvojskla, a počet oken.

Kritéria pro výběr radiátorů

Ovlivňují výběr radiátorů a topných charakteristik sítě. Litina je nutné získat ve vztahu k závažnosti a komunikaci s automatickou regulací, nejsou vhodné. Hliník baterie, je žádoucí vytvořit autonomní systém v soukromém domě, kde použité neutrální chladivo. Tím se zabrání zničení kovu před korozí a ušetří na vytápění, protože tato zařízení mají nízkou setrvačnost a umožňuje regulovat teplotu v místnosti. Ale názory na domě je lepší zvolit Radiátory bimetalické, protože mohou pracovat v libovolné kapacity termonositelya a nevyžadují další čištění.

Efektivní ocel baterie s pouzdrem a apartmány vícepodlažních budov hliníku: vydrží tlakové rozdíly. Pokud potřebujete nákladově efektivní model nenajde vhodnější než tuto možnost.

Přehled radiátorů od různých výrobců

1. Global Style Extra 500.

Bimetalový radiátor je jedním z nejnovějších vývoj italské firmy Global. Charakteristickým rysem - zaoblený vrchol, jejichž přítomnost snižuje možnost zranění. Díky technologii lisování ocelové trubky pod vysokým tlakem baterie odolné a spolehlivé, vydrží dopad z chladiva a udržuje hladinu termootdachi úrovni. Vysoce kvalitní smaltovaný nátěr RAL 9010 slonová kost nejen chrání povrch před negativními vlivy, ale také snadné, aby se vešly do jakéhokoliv stylu interiéru. pokoj topný režim funkce poskytuje strukturu, přes který okamžitě reaguje na termostatu chladiče signály. Náklady - oddíl 700 rublů, jejichž počet se pohybuje od 6 do 14.

2. Globální ISEO 350.

Navrženy tak, aby splňovaly ruské podmínky, které vyústily v technologii povrchových úprav. Čelní Globální ISEO zářič 350 je zabarvena ponořením do zásobníku dvoustupňové, a pak se nanáší nástřikem na epoxidovou vrstvou barvy je vyrobena na bázi polyesteru. Konstrukční prvky zajistí dobré aerodynamické vlastnosti a vysokou tepelnou, takže akumulátor je ve skutečnosti ohřívá i při instalaci pod okny nebo výklenky. Globální ISEO v hodnotě 350 390 rublů - tou nejlepší volbou za cenu mezi modely této značky.

3. Sira RS Bimetalový 500.

Vyrábí se italské firmy «Sira Skupina Itálie“, a je uspořádán asymetricky ocelové trubky, naplněné stlačeným hliníkové slitiny. Sira RS Bimetalový zářič 500 je spolehlivý, který jej chrání před vodní ráz, ke kterému může dojít v systému. Bez vnitřní kapsy a speciální způsob natírání výrazně zvyšuje dobu platnosti produktu, jehož hodnota je asi 740 rublů.

4. Sira HeatLine 500.

Je vyrobena ze dvou druhů hliníku a jednotlivé prvky jsou spojeny svařením, čímž se zvyšuje pevnost a životnost baterie čas. To přispívá k bydlení barvení techniky, která se provádí v sedmi stupních a tvoří hustou ochranný film na povrchu kovu.

Funkce bimetalový radiátor Rifar ruská společnost je spojování ocelových kanálů svařování není skládací systém, který eliminuje prosakování a zvyšuje životnost. topný efekt poskytuje trubky, jejíž tloušťka je srovnatelná s kohoutem a ergonomickou krytu z hliníku. Jako recenze bimetalových radiátorů Rifar Monolith 500 výrobky jsou v poptávce, stejně jako v příměstské vlastníků nemovitostí a vlastníků bytů v výškových budov, které přispívají k ceně baterie, která je 610 rublů.

To se vztahuje na hliníkové chladiče, ale nuance designu: Proces otevírání uzavřených speciálními zástrčkami bez svařování. Malá tloušťka svislé stěny kanálu a jeho průřezu v oválném tvaru zajišťuje vysokou rychlost pohybu a možnost provozu ohřívače chladicí kapaliny při vysokém tlaku. Počet buněk se pohybuje od 4 do 14, na hodnotu jedné - 400 rublů.

7. Zehnder Charleston 3057/10.

Je chladič trubkový průřez, který je vyráběn německou firmou Zehnder. Jeho jednotlivé prvky jsou vyrobeny z ocelového plechu a potom spojeny do ucelené konstrukce svařováním. To zajišťuje, že síla baterie, její životnost a umožňuje vyrábět širokou škálu modelů v různých velikostech a tvarech. Charakteristickým rysem přístroje - schopnost odolávat velkému tlaku s minimem termonositelya a dostatečně vysokou cenu - asi 10.017 rublů.

8. Kermi FTV 12-500-1400.

Ocelový panel radiátor vyrobený německou firmou Kermi - model s vložkou ventilu, který je upraven v souladu s tepelným výkonem produktu, a pravého dolního připojení. Povrch pouzdra je zpracuje s fosforečnanem železa, následuje kataforézní ponořovací primer a malované stříkáním. Tato technologie chrání kov, což zvyšuje životnost baterie, která stála - 6195 rublů.

Produkoval turecké společnosti Toprak z litiny a je určeno pro instalaci v rámci centralizované sítě vytápění. Optimální tvar zajišťuje rychlý a účinný ohřev místnosti, a pevnost materiálu zvyšuje provozní dobu. Cena radiátor se pohybuje od 618 do 790 rublů.

10. Demrad Retro 600/180.

Chladič ironmaking turecké firmy Demrad určeny pro instalaci v systémech s přirozenou cirkulací, který se vyznačuje velkým průměrem, jako průchozího otvoru. Kov není citlivá na kvalitu chladicí kapaliny, což zaručuje dlouhou životnost. Ergonomický tvar a klasický design baterie je ekologické v každém pokoji stylu a přítomnost úseků výrobku umožňuje zvolit správný výkon. Cost - 2516 rublů.

Po analýze návrhů společností, s ohledem na finanční možnosti a konstrukční prvky budovy, si vyberete nejlepší volbou radiátory.

Je jednoduché zařízení, které nahradily litinové baterie.

Ohřívače vytvořit příjemné mikroklima v obytných nebo kanceláři.

Zařízení radiátorový ventil je kuličkový ventil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

20 − = 10