Jak si vybrat vodní filtr pod dřezem

Jak si vybrat vodní filtr pod dřezem

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Vodní filtr pod dřezem - který z nich je lepší

Na kvalitu spotřebované vody závisí na plné zdraví vašeho těla. Množina nemoci vyvolané vodou nekvalitních a škodlivých bakterií v nich obsažené. Ti, kteří se obávají o zdravotním stavu rodiny, by měli vědět: vodní filtr pod dřez - což je lepší? Specifika každé akci a odhalit důvody pro rozhodování o tom, aby si vybrat filtr na pitnou vodu pod dřezem.

Jak si vybrat vodní filtr pod dřezem

Nejpopulárnější byl 10-15 let jsou považovány za jednoduché, ale robustní modely: otevřením kohoutku, okamžitě dostanete čištěné vody. Tekoucí vodní filtr pod dřez mají zvláštní výhody. Než vyberete filtr, je třeba vzít v úvahu významné výhody:

 • Flexibilita provozu filtračního systému (stejný výrobce vyměnitelné kazety).
 • Posílení čistící účinek.
 • Ergonomický setup.
 • Dlouhodobé užívání.
 • Ekonomická hodnota čisté vody.

Nevýhodou těchto systémů je pevné spojení. Pros jsou mnohem vyšší než zápory, takže filtry trvale vysoké hodnocení. Filtry pro čištění vody pod dřezem - lepší tok, reverzní osmóza? Každý z nich má své trumfy: nízká cena, kvalita a princip práce.

Životní podmínky nejsou omezeny tohoto zařízení, je umístěn pod dřezem. Zabudovaná sanitární systému očistit poskytuje pro stažení podle zvláštního kohoutku. Jedinou nevýhodou tohoto typu filtru je vysoká cena ve srovnání s ostatními, ale je to oprávněné, protože high-tech výrobních nákladů nemůže být levné. Důstojnost je v dohledu:

 • Náhradní cartridge po 6 měsíců provozu.
 • Maximální stupeň čištění.
 • Vysoký výkon.
 • Obrovský zdroj.
 • Ergonomický layout.

Reverzní osmóza vodní filtr membrána pod dřezem - kladné rozhodnutí podle mnoha uživatelů a odborníků. Hlavním rysem tohoto zařízení - RO membrány, která odstraňuje jeho mikropóry procházející proud z nadměrného tuhostí a škodlivých organismů. Doma můžete nastavit typ systému, který má tu výhodu:

 • Nejvyšší stupeň čištění.
 • Minimální cena vyčištěné vody.
 • Vynikající kvalita výsledného produktu (voda po filtraci není horší lahví).
 • Kazety je nutné vyměnit jen jednou za rok.
 • Volitelně dokončení mineralizátoru, structurer dále nasycení vodní prospěšné prvky.

filtry Dřez

Každý model má svůj specifický výkon zdrojů pro dané období a aktivního působení. Filtry na vodu, srovnání, které lze snadno udělat sami, existují rozdíly ve vzhledu, spotřební materiál apod Správná montáž a pravidelná kontrola kazet vám poskytne maximální dosažitelnou čistou a zdravou vodu. Vodní filtr pod dřezem - která firma je lepší si vybrat? Odkazují na hlavních výběrových kritérií:

 • Počet čistících etap.
 • Axiální úrovní systému.
 • Celková produktivita vysavače.
 • Objemy instalace.
 • Propustnost.
 • Platnost kazet, které mají být nahrazeny.

Společnost dala si zákazníci mohou vybrat z několika typů systémů:

 • „Aquaphor Crystal“ je mnohem kompaktnější montáž a dlouhá životnost.
 • „Aquaphor Crystal Eco“ se může pochlubit rychlou účinnou filtraci.
 • „Aquaphor Favorite“ - je jednoduchost konstrukce a instalace velkého objemu připravené vyčištěné vody.
 • „Aquaphor Trio“ bude poskytovat větší výběr tvrdé nebo měkké vody, vyčistí, a ona a další tři etapy.
 • „Aquaphor Morion“ čisticí kapalina, obohacuje celý komplex minerálů.
 • „Aquaphor“ průtok silně znečištěná voda.

Vzhledem k tomu, že poměr „kvalita-cena-platnosti“ Tato volba je vynikající. Prostřednictvím samostatně odvozené kohoutek všichni obyvatelé domu dostane voda, že kvalita není horší než balenou. Nečistoty překážkou pro dostat do vašeho domu stal kazety Geyser filtru. Doba platnosti, charakteristiky každé kazetě je jiný, takže výběr je vždy výhodou pro kupujícího. Filtrace vody z vodovodu se změní k lepšímu chuť připravovaných pokrmů a nápojů.

Američtí výrobci „atol“ filtry jsou odborníci v kvalitě filtrů. Jsou to první společnost získat certifikát o povolení k instalaci systému reverzní osmózy. Některá nastavení kromě čištění ještě produkovat měknutí a membránová čisticí kapaliny na absolutní čistoty. Instalace je jednoduchá, ale časově náročné. Po instalaci zařízení a včasnou výměnu kazet a membrán váš dům dostane čistou vodu. Nevýhodou je drahé vybavení zařízení.

Prvním krokem v každém čištění „bariérový“ model je čištění nečistot z příchozích kapalných odvodňovacích kanálů. Příští - čištění chemikálií. Existuje několik typů filtrů tato společnost: «Expert» a «Pro Standart». První čistit vodu od škodlivých kovových prvků, druhý - od jedovatých látek. Termín filtrů bez náhradních kazet od tří měsíců do 1 roku.

Video: nejlepší vodní filtr pod dřezem

Voda z kohoutku v naší době je špatná. Já nechci poškodit zdraví vaší rodiny z důvodu špatných systémů zásobování vodou? Vybrat ten správný nejlepší vodní filtr pod dřez! Ušetříte zdraví vaší rodiny, ušetřit peníze při nákupu balených výrobků, přístup k dobré vody kdykoliv během dne. Rostliny dle vlastního výběru hodně, ale video pomůže vybrat optimální systém filtrace pro pohodlí a praktičnost do svého domova.

Vladimir, 44 let: Při studiu tohoto problému, pečlivě porovnal značku. On kolísal mezi bariérou a Aquaphor Crystal. Vybral druhou možnost, mohu říci, že neztratil. Voda je čistá, pokud chcete testovat, a pak nahradit klepnout na vatový tampon a zapněte ji. Ten zůstane čistá, takže radím všechny užitečné věci.

Igor, 28 let: nemám důvěřovat čističe s džbány, tak jsem se rozhodl instalovat bariéry pod dřezem. Čištění je dobrá, žádné dodatečné chutě u vody a jídla na to, ale náhradní kazety příliš často, a trochu dražší. Chci, aby jej nahradit jinou možnost.

Nikolai, 32 let: Koupil jsem atolu. Rozhodl jsem se sama stanovila snadný proces, ale čas strávený hodně. Ale teď v domě má velkou vodu. Drahé náhradní kazety čisté, ale pokud si pro rodinu, na financích není tak věnovat pozornost.

Jak si vybrat vodní filtr pod dřezem

Pokud se rozhodnete koupit vodní filtr, postavený pod dřezem, ale ještě není vyřešeno jejich vlastnosti, teď víte vše podstatné o tomto typu filtrů a snadno si vybrat. Možná jste si vědomi toho, že jsou velmi odlišné od samostatné, ve formě jednoduchého trysky na kohoutek nebo džbán filtru pro filtrování, který je vložen pod dřezem, řezání do vodního potrubí.

Voda v bytě může obsahovat různé nečistoty, v různých situacích, může být potřeba vyčistit z písku, hlíny a jiných mechanických nečistot; z různých kovů - železo, chlor, mangan, těžkých kovů; sirovodík, tvrdost, bakterie, organické látky. Různé filtry lze čistit vodu do určité míry čistoty po některé to bude třeba ještě vaří pití a jiné čisté téměř úplně. Protože voda obsahuje některé užitečné látky, a může zachránit po hloubkové čištění, v některých systémech, se rozpustí v čištěné vodě vápníku a hořčíku.

Mechanické čištění vody je vždy nutná v případě, že voda má železo, potřebují vhodnou kazetu do filtru, je-li voda tvrdá, je nutné kazetu s iontovýměnnou pryskyřicí a chuť vody zlepší kazety uhlíku. K dispozici jsou filtry s konstantním sadu kazet a dražší systém, ve kterém mohou být kazety zvolené podle vašich potřeb.

Dvě důležité Princip čištění vody v domácích pevných filtrech

Filtry, které jsou vloženy pod dřezem, může být aplikován princip čištění průtok: voda prochází několika baněk s filtry a reverzní osmózy zásady, které poskytují lepší čištění. „Reverzní osmóza“, slova mohou znít nepochopitelné, ale tento jev stojí přirozený pro něj. V případě, že nádoba má propustnou bariéru, a v jedné části, je slaná voda, a na druhé straně - síti, sůl nasyceného roztoku spěchu do jiné části, kde tomu tak není. Takový pohyb kapaliny se nazývá osmóza. Pokud je čistá část ke zvýšení tlaku, se sůl nespadají do čisté vody. To je případ jakýchkoliv nečistot s molekulami větší než molekulami vody. Tlak pevně septum a podílet se na řešení pro čištění a koncentruje se. Tento jev reverzní osmózy.

Díky použití tohoto principu v čisté vodě filtry na základě reverzní osmózy. Rentabilní: to dopadá kompaktní zařízení, snadné použití. Membránový filtr tohoto typu prochází pórů vody, plynu, včetně kyslíku, ale zachovává všechny velké molekuly organických látek, virů a bakterií, čištění vody od nežádoucích příměsí téměř 99 procent.

Filtr podle (metoda čištění průtok vody) dřez

Filtr pod dřezem, působící na základě reverzní osmózy

- nejprve vybrat typ filtru: Čištění průtoku nebo použití reverzní osmózy;

- vybrat společnost, která výrobu těchto filtrů;

- zvolit vzor filtru.

Hlavní věc je to, co určuje výběr typu filtru pro vodu, ukrytý pod dřez - kvalitu vody tekoucí z kohoutku. V závislosti na stavu vodní dýmky v případě potřeby mechanického zpracování (rezavé staré potrubí), nebo ne. V závislosti na místě přívodu vody a epidemické situace ve vaší oblasti, voda v různé míře potřebují bakteriologické čištění. Chemické a bakteriologické znečištění vody může být kontrolován v laboratoři na sanitace centra.

Je-li zjištěno, že voda přebytek chloru a železa, ale voda není těžké, můžete si vybrat průtokové filtrační vložky se třemi: uhlí, pro mechanické čištění a železa odstranění vody.

Pokud je voda tvrdá, filtr průtok kazeta změkčovač vody přinést více problémů než užitku, bude často třeba vyměnit, není ekonomicky rentabilní. V tomto případě budete potřebovat filtr, který běží na principu reverzní osmózy.

V případě, že voda obsahuje velké množství bakterií, můžete si koupit jakýkoliv typ filtru, ale s UV kazety, i když filtr proudění čistí méně hluboko.

Volba výrobce filtrů - Společnost Brief

Domácí vodní filtry jsou vhodné pro typické vodní našich domovů, to je jednodušší koupit kazety a náhradní díly.

- Ruská společnost „Metta Technology“ vyrábí filtry „Barer9raquo,, průtok a čištění principu reverzní osmózy. Zaměstnávat asi 25 lety. Zařízení pro 4 ze svých německých továrnách. Vyrábí různé inkoustové kazety jsou snadno vyměnit sami.

- Ruská společnost „Akvafor9raquo; na trhu 25 let, má dvě továrny. Společnost vyvinula sorbentu oxidu s obzvláště jemné čištění.

- Ukrajinská společnost „New Water“ existuje více než 20 let vyrábí filtry pro čištění obou typů léčby a několik druhů nábojů.

- Ruská společnost „Geyzer9raquo; Má více než 30 let, vyrábí dva typy filtrů, vložené pod dřezem. Tato společnost a „Akvafora9raquo; vyměnitelné kazety.

- Firma „Atoll9raquo; Rusko, které se zabývají montáží filtrů amerických komponentů.

Výběr modelu průtokový filtr typu

Kupující jsou často důvěřují spíše názor obyčejných lidí, nejsou odborníky. Takže to, co říkají, že lidé, kteří si koupili filtrů a jejich použití?

Na prvním místě v žebříčku filtru vyfiltruje Barer9raquo kupujících; - model „BARIÉRY EXPERT FERRUM» a «BARIÉRY EXPERT HARD», stejně jako filtry „Akvafor9raquo; - Model "Aquaphor Crystal H". Všechny tři modely mají třístupňový úklid (mechanické filtry, iontové a uhlí), model „bariéru EXPERT FERRUM», jak už název napovídá, obezzhelezivaet voda, ale změkčuje, a další dva laureátem publika je změkčen, ale ne obezzhelezivayut. Podívejme se blíže soustředěně těchto modelů.

Kromě výše zmíněné schopnosti čistit vodu chloru a obezzhelezivat je možné upozornit na nízkou cenu tohoto modelu, a dobrý design a snadné použití:

- Kazeta je snadno vyměnit;

Nevýhodou je mírné změkčení vody, problémy s nákupem kazet a vznik uhlí chutí s delším nepoužívání filtru. Stručně řečeno, bude rez uložit, od vodního kamene - no. Ale rozsah otočí volné, a to není obtížné vyčistit.

Se získá na výstupu dobré pitné vody, bez chlóru a železa, voda se filtruje rychlostí 1 litr za minutu, - velmi dobrý, dobře změkl. Tento model není příliš drahý, elegantní, vhodný pro mytí jakéhokoliv typu. Vodního kamene vroucí vodou v konvici není vytvořena. Kazety by měl být změněn v průměru každých 6 měsíců. V případě, že voda není příliš tvrdá. Je vhodný model, voda na výstupu není horší než balenou.

Přesahuje filtry „Barer9raquo, pokud chcete, aby změkčit vodu. Výstupní vody je velmi kvalitní, chutné, kazeta je půl roku. Nevýhodou - je třeba každé dva měsíce vyčistit filtr, který se používá pro změkčení vody, nebo koupit drahé novou kazetu. Není-li to pro vás méně bojí, pak zbytek bude i nadále spokojeni s tímto filtrem.

Filtr ukrajinského výrobce „New Water Expert M410»

Tento levný filtr s 5 stupňů čištění zabírá velmi malý prostor a je vyrobena z vysoce kvalitního plastu. Kazety jsou snadno změnit, existují ultrafialové kazety. Nevýhody jsou také k dispozici: změna drahých inkoustových kazet, a zmírnit všechny chybějící po dobu jednoho měsíce. Závěr: v případě, že voda není příliš tvrdá, skvělá volba v ostrých zatáčkách drahé, pokud změníte kazety v čase. V opačném případě - všechny stejné měřítko.

Filtr „Aquaphor Crystal Quadro“ - z názvu je zřejmé, že systém se 4 filtry. Jedinou otázkou je, je vždy nutné čtvrtý filtr, a dodal, že se cena prudce vzroste. Filtr, změkčování vody, žádný obnova trvat jen 2 měsíce. Změnit kazety drahé. Velkým plus - můžete upravit sadu kazet pro čištění vody. Velké mínus - někdy filtr modelových běhů.

Model filtr výběr pod dřezem, čištění vody na bázi reverzní osmózy.

Obeznámený se, že tito uživatelé říkají o jejich pořízení filtrů. Zdá se, tři z nejlepších modelů v očích uživatelů - (2-čistota), «ATOLL A-550 STD» a «bariéra PROS Osmo 100" 5 stupni čištění. Tyto systémy mají mechanický filtr „Atoll9raquo; To má uhlíkový filtr a iontů, „Atoll9raquo; a „Barer9raquo; mají 8-litrový sběrné nádrže, nezáleží na tom, v případě, že voda v kohoutku najednou není. Tyto filtry změkčené vody, čištěné vody z chloru a železa, ale ne mineralizaci čistá voda. Filtr „Atoll9raquo; obohacování vody kyslíkem. Máte-li zájem v těchto modelech, zde jsou některé další komentáře k nim.

Zpočátku, plus modely:

- snadno se udržuje a kazety vydrží až 3 roky;

- Voda vynikající chuť.

Tam jsou negativní: velká spotřeba vody, třikrát větší než množství využitelné vody. Druhá nevýhoda - Potřebujete více izolace v kloubech, tak to je nejlepší svěřit instalačního technika. Vzhledem k tomu, kupující si ji na prvním místě, pravděpodobně problém se rozhodli snadno.

Filtr vyčistí vodu na globální úrovni, rychle čistí vodu, nedochází k úniku. Je vyrobena z kvalitního plastu, kompaktní, snadno nainstalovat. Nevýhody: hodně spojů, a co je nejdůležitější, vysoká cena - to dává smysl kupovat pouze pro velké rodiny, s velkou spotřebou vody.

Ve srovnání s předchozími dvěma modely - levnou filtr a vysoce kvalitní péče. Nicméně, má hodně prostoru, je hlučný, spotřebuje velké množství vody, přičemž jej do kanalizace, práce závisí na tlaku vody v systému vody obytného domu.

Nádherné vody na výstupu. Velmi pěkný filtr, který lze snadno vyměnit membránu a kazet. Ale náhradní filtr kazety drahé a drahý jemu. Je netěsný. Poor se vyrovnat s velmi špinavou vodou. Vhodnější pro malou rodinu, s malým proudem vody.

Důležité specialisté poradenství: věnovat pozornost nejen na ceně.

Vybavit chata - online časopis věnovaný architektuře, designu a moderního uspořádání vaší současné a budoucí domov. Naším posláním -, které vám pomohou vytvořit svůj domov krásnější a příjemné.

Jak si vybrat vodní filtr pod dřezem

Voda z kohoutku v našich kohoutků na pití není vhodná. Nekupovat balenou, je možné, že se uvede do požadovaného stavu. Jedním ze způsobů - dát vodní filtr pod dřezem. Oni jsou obvykle vybaveny malou Jeřáb se zvyšoval jednoduše. Jejich minus - slušnou cenu a je třeba vyměnit kazetu. Je zde jedna podmínka úspěšného a nepřetržitého provozu - jejich obvyklá čistou vodu, která splňuje státní normy. Pokud dojde k překročení hodnoty pro některé přísnými kritérii, je nutné, aby před instalací zařízení, které odstraní přebytečný nečistoty.

Filtry pro mytí vodou pod vodou z vodovodu je přiveden do stavu pití

Jaké jsou filtry pod dřezem

Pro povznesení pitné vody v domácnosti mají vodní filtr pod dřezem na dva typy - kazety a pomocí technologie reverzní osmózy. Tyto stacionární modely vypadají velmi podobně. Skládají se z více plastových baňky obaly, ve kterých jsou filtrační prvky uspořádány. Druh těchto prvků je rozdíl.

Čistí se pomocí reverzní osmózy vody může pít bez varu

Cartridge a RO: Jaký je rozdíl

Hlavní rozdíl mezi systémem reverzní osmózy v použití speciálního polopropustnou membránou. Celá podstata tohoto čištění tohoto velmi malými póry tohoto materiálu jsou jen molekuly vody. Jeho rozpuštěné organické a anorganické látky prostě neprojdou. Zpožděné celou cestu dolů do bakterií a choroboplodných zárodků.

Stupeň reverzní osmózy systémů čištění vody - 98 až 99%. To znamená, že výstup je téměř destilovaná voda, aniž by bylo bez chuti a zápachu. A tento nedostatek - long jeho použití vede k vyplavování solí z těla. Protože výstup systémů reverzní osmózy dát mineralizátoru (u některých modelů je umístěn přímo v konfiguraci). To je další žárovka, ve kterém náplň z užitečných minerálů. Obohacuje složení vody, přivést ji k normě.

Geyser 3IVS Suite - jeden z filtrů instalované pod dřezem pro vodu s vysokým obsahem železa

Při použití stacionární kazety filtr pod dřez, takže čistý nebudete mít. Reverzní osmóza odstraní soli a průtokové filtry (a džbány, i) odstranění je částečně nahradit je neutrální nebo prospěšné. Rozdíl, podobně rozumět a dokonce cítit chuť. Navíc po filtr s volným průtokem pod dřezem je stále měřítko v konvici, ale má jiný charakter - uvolní a může být snadno odstraněna.

Při použití membránového filtru pod dřezem nelze říci, že čistící chudé (asi 70 až 80% ve srovnání s 95-98% pro reverzní osmózy), avšak bez přítomnosti bakteriální stupni úpravy (jsou filtrační prvky se stříbrným přísad) pít bez varu může být riskantní ačkoli mnoho pít a nestěžují problému.

Ve své podstatě a Zásobníkový systém a systém reverzní osmózy - vícestupňové filtr, který vyžaduje pravidelné výměny filtračních vložek. Tady musíme být opatrní. Každý takový prvek má určitý zdroj, který je obecně označován v litrech (to je, jak se může recyklovat vodu bez ztráty kvality) často ukazují paralelní timeslot - šest měsíců, rok, atd To znamená, že iv případě, že filtr není splněn prostředek, měl by být změněn. Jednoduše se hromadí mikroorganismy, které při porušení může podmínkách ve velkých množstvích spadají do vody. Proto, i když je filtr prochází mnohem méně vody, než je v jejích silách, to bude ještě třeba vyměnit.

Aquaphor Crystal Eco H - pro čištění a dezinfekci zvýšené tvrdosti vody

Tam je další situace, - kvalita vody zhoršuje dříve uvedený časový interval a prostředek. K tomu dochází na vyšší úrovni znečištění, které produkuje tento zdroj je mnohem rychlejší. Proto je filtrační vložka není - zcela nebo částečně - plnit své funkce. Výstup dva: změna filtračních prvků jako jsou znečištění, nebo dát před instalací další stupeň čištění, který bude tento problém vyřešit.

Cartridge systém je dobrý, protože je možné vybrat filtračních prvků, v závislosti na složení vody (mluvíme o obou systémech). Vzhledem k tomu, to dává smysl, než si koupíte provést rozbor vody, a poté vyberte část filtru, aby záměrně odstranit existující problém. Například systémy zpětné osmózy fungovat špatně ve vodě s vysokým obsahem železa. Pokud máte nějaký problém, před instalací je nutné umístit zařízení pro odstranění železa (instalace provzdušnění nebo katalytické filtry), a teprve poté, co již možné připojit vodní filtr pod dřezem reverzní osmóza.

Druhý bod: slušné tlak je pro normální provoz reverzní osmózy potřeby. V závislosti na typu membrány vyžaduje 1,5 atm (50 g) nebo alespoň 3 MPa (100 g). Pokud je vaše instalatérské není takový tlak, je nutné nainstalovat nebo vyjmout čerpadlo (a málo dražší), nebo nastavit čerpadlo pro zvýšení tlaku.

Co dalšího je nutné mít na paměti? Že reverzní osmóza je napojen na kanalizaci. Tam přechází soustředit soli, které jsou odstraňovány z vody. Pokud máte v úmyslu instalovat v soukromém domě, a máte odvodňovací jámu nebo skladovací nádrže, je třeba mít na paměti. Žlaby z slušné množství - pro každý litr čištěné vody se odstředí 2-4 litrů koncentrátu (v závislosti na přísnosti). Vícestupňová filtrační vložka je připojen pouze k přívodu vody, a všechny soli odvozené z nich zůstává ve filtrech.

Aquaphor Morion - reverzní osmóza s mineralizátoru

Existuje také názor, že od reverzní osmózy odstraní prakticky všechny soli, s delším použití této vody soli z těla jsou odvozeny. láhev s postelí minerálních solí - k tomuto problému na filtru výstup dát mineralizátoru vyřešit. To může jít do sestavy, a můžete dát za filtrem. Pouze je třeba říci, že pitná voda bez mineralizace hezčí než „solené“, lépe a ochutnat pokrmy na vodě. Protože mnoho výrobců poskytuje dva režimy provozu - s nebo bez mineralizátoru (zapnuto kohoutku).

To je jako, všechny informace, které mohou nějakým způsobem ovlivnit vaši volbu mezi vícestupňového filtru, žárovka a reverzní osmózy. Konkrétně uvádí, že tyto vodní filtr pod dřezem jsou dobré, a oni - ne, nikdo z odborníků říkají. Každý má svůj vlastní názor, a pro každou z „nejlepší“ - jeho verzi. Dále se budeme zabývat každým systémem samostatně.

Vícestupňové filtry s kazetami

Sam kazeta Filtr se skládá z pouzdra a filtrační vložky. Z jakékoliv kontaminace vyčištěné závisí právě na filtrační prvek. Voda se pohybuje takto:

Princip práce se zásobníkem

 • přijímá příchozí trubku;
 • To teče mezi stěnou nádoby a kazety;
 • se vyčistí průchodem přes nábojové materiálu;
 • z dutiny stoupá filtrační prvek;
 • opouští druhou trubku.

Ve vícestupňových filtrů pro pitné vody takovou konverzi koná postupně v každém z baněk. Aby to bylo možné, že kombinují společný prvek, umístěný v horní části a připojení individuální bydlení v jednom systému.

Pracovat vícestupňové vodní filtr pro čištění při tlaku, který může zajistit pohyb vody. Baňky jsou obvykle vyrobeny z plastu, může být průhledná či nikoliv. Někdy tam jsou vyrobeny z nerezové oceli, ale cena byla drahá a ne moc.

Klíčové ukazatele - produktivity, ztráta tlaku, maximální provozní teplota. Nejčastěji se při výběru filtru pod dřezem věnovat pozornost produktivitě - Množství vody, které mohou čistit přístroj po určitou dobu. Obvykle je uvedeno v litrech za minutu (l / min), ale může být hodinu nebo klepání. Všechny tyto hodnoty jsou přepočítány v případě potřeby.

Dále je třeba věnovat pozornost na velikosti filtru. K dispozici jsou dvě standardní velikosti:

 • Big Blue (BB) (v ruštině BigBlu) - průměr 185 mm;
 • Štíhlá linie (SL) (v ruštině tyčové zvukem) - průměr 120-130 mm.

Mezi nejběžnější filtry jsou větší formát, a je vhodné, aby se jim - budou mít žádné problémy s náhradní kazety. Existují individuální velikosti těla, ale potíž je, že v tomto případě vám bude vázána na náhradní díly pouze jedna firma, zatímco standardní filtrační prvky mohou být převzaty z jiných výrobců. To není vždy vhodné „hlava“ na pokrytí, ale v těchto případech jsou adaptéry.

Se liší ve výšce skříně. Nejoblíbenější velikosti - 10 a 20 palců. -Li dostatek místa, aby se lépe více - více prostředků je třeba změnit kazet méně často. Ale obecně, při výběru velikosti, je třeba se zaměřit na potřeby - pro jednu nebo dvě osoby je dost malý filtr pod dřezem. Dokonce i v případě, že kazeta není konec jejich života, po určité době by měl být změněn.

Jaké jsou filtrační vložky

Rozpuštěné ve vodě velmi mnoha organických a anorganických látek, kromě mechanického suspenze obsahuje nečistoty - písek, rez, atd. Plátky underwinding Ve snaze získat normální pitná voda, musí být odstraněny nebo uvést obsah zpět k normálu. Jak toho dosáhnout, a používají různé filtrační vložky - kazety. Přicházejí v několika typech:

 • Polypropylen. Systém čištění vícestupňové je kladen jako první. Jejich problémem - odstranění mechanických nečistot. Znečištění se hromadí na povrchu a v základním materiálu.
 • Coal. Obsahují aktivní uhlí. Výstup chlor a jeho sloučeniny také s organickými sloučeninami se odstraní pachy. V takových kazet může být konvenční aktivní uhlí z kokosové skořápky (granulované nebo kompaktní). V závislosti na druhu uhlí se liší čištění výkonu (nejlepší - kokosový ořech).
 • iontové výměny. V takových zásobníků, obsahujících ionexových pryskyřic. Se vyrovnávají s vynikající změkčení vody - vápenaté a hořečnaté soli (tvrdost soli) se nahradí sodíku. Jejich nevýhoda - nutnost periodické regenerace (účinností rekuperace). Můžete sledovat čas výskytu vodního kamene v konvici.
 • Kombinovat. Tyto vícestupňové systémy se používá jen zřídka, a to především v odnokolbovyh provedení. Spojuje v sobě několik typů filtračních vložek. Čištění kvalita je horší, ale mírně zlepšila několik indexů v případě potřeby (některé nezapadají do normy), a mohou být použity takové odchylky.

Kazety jsou nejen vlastnosti, které ještě nejsou na průměru a délce

Kazety mají své vlastní parametry. Kromě seznamu znečišťujících látek, která odstraňuje fyzické a jeho rozměry navrhnout jiný zdroj - počet litrů vody, že tento prvek může být vyčištěny. Obvykle je uvedeno v litrech, ale často dal byť jen dočasné zdroj - ne více než 3 měsíce, např.

Filtry Cartridge pro vodu pod dřezem - populární modely

filtry kazet pod dřezem nejčastěji trehkolbovymi (třícestný), vzácnější modely se čtyřmi budovami. V každém případě je první, aby mechanický filtr a iontové výměny, a druhou - uhlí. V případě čtyř baněk, dal dva uhlí - s různými druhy náplní. Někdy ve čtvrtém stadiu položit ochranu bio - novou generaci filtrů se stříbrem pro dezinfekci.

Nejoblíbenější značkou Aquaphor, gejzír, bariéra, se ukázaly jako dobré produkty pod značkou Atoll (atol). Zvednete systém především pro tvrdost vody - normální, tvrdý, velmi těžké. Pokud existují problémy (zvýšená tuhost, je potřeba bakteriální čištění) hledají model, který vám může poskytnout léčbu. Pak se podívejte na výkonu a velikosti.

Říkat, že některý z těchto výrobců by neměl být lépe - ve vší přibližně stejný počet kladných a záporných hodnocení. Výrobci bariéra filtry velmi málo rozvinuté služby zákazníkům, i když samy o sobě nejsou špatné produkty. Nemůžeme říci, že gejzír je ideální v tomto směru, ale není situace o moc lepší. Obecně platí, že ruští výrobci zatím nejsou schopny potěší vysoce kvalitní zákaznický servis, takže všechny problémy pochopit sami.

Filtry na vodu pod umyvadlem - typ toku Montáž

Dalším tip, které mohou být užitečné při výběru filtru pod dřezem: Podívejte se nejen na úkor „startovací“ sestavy. Mnohem důležitější jsou náklady na spotřební materiál (cartridge) a metody jejich standardní velikosti / připojení, je důležité provozuschopnosti - filtry mají být změněn tak, aby snadná výměna - plus.

V rámci prací vody může být vícestupňové filtry pomocí membránového polupronikayuschey pracující na principu reverzní osmózy. ani ideální, pokud je voda příliš velké odchylky od normy. Při instalaci konvenční vícestupňový filtr, aby se dosáhlo požadované kvality vody je velmi obtížné, s největší pravděpodobností, systém je třeba přidat ještě několik jednotlivých jednotek, které bude dosaženo zlepšeného vody. Reverzní osmóza stejně vypořádat s problémem, rozdíl v množství vody, které se vypouští do kanalizace solí odvozených (a tužší než znečištěné vody se koncentrát vypustí více).

Filtry na vodu pod dřezem s reverzní osmózou pomocí speciální filtr, který sestává z membrány s velmi malými velikostmi pórů. Téměř všechny látky obsažené ve vodě, včetně - mikroorganismů, bakterií a mikroflóry - mají molekulovou velikost daleko větší než rozměry molekul vody. A póry v membráně jsou tak malé, že jen díky nim proudí voda. Průnik membrány je velmi malá cizí látky, - ne více než 0,5 až 2% z celkového množství vody.

Konstrukce a provoz reverzní osmotické membrány

Na druhé straně, na povrchu membrány jsou všechny soli. Takže nemají ji znečistit, ale odklonit tok vody do kanalizace.

Vzhledem k tomu, systému reverzní osmózy - speciální membrány v jednom z kazet, jsou všechny parametry jsou stejné v ní. Dodává pouze specifické vlastnosti membrán. Existují dva typy plnění:

 • 50G s kapacitou až 196 l / den (130 ml / min);
 • 100G - rychlost úprava vody asi 400 litrů / den (280 ml / min).

První typ membrány je levnější, jiné - dražší. Ale zajistit jejich provoz vyžaduje určitý tlak - pro 50G nemusí méně než 1,5 atm až 100G - alespoň 3 ATM. Pokud tento tlak, může být instalace nalezen s integrovanou pumpou, můžete si dát na vlastní pěst, volbě parametrů systému.

Další bod: vodní filtr pod dřezem reverzní osmózy nelíbí příliš chlorované nebo železitá voda. V zásadě platí, stojí v přední části membránových předfiltry, která eliminuje tento problém, ale věnovat pozornost tomu, jaký druh vody je systém určen.

Reverzní osmózy systémy jsou vybaveny zásobníkem na vyčištěnou vodu, takže pod dřezem je třeba najít místo pro něj

Další detaily: práce, jako odpadních vod je poměrně pomalá - skleněná nebo půl minuty, je velmi málo. Vzhledem k tomu, často svazek zahrnuje nádrž na skladování upravené vody. Nejde jen o kapacitu, a membrána typu nádrže, který podporuje v určitém tlaku. Vzhledem k tomu, čištěná voda může být použita i v případě, že není žádný tlak ve vodě. Jen musíme mít na paměti, že tyto charakteristiky naznačují, celkový objem nádrže. Ve skutečnosti, že dodání vody v něm přibližně 2 krát méně.

Vzhledem k tomu, že systémy jsou velmi podobné, a pak se jim stejnou firmu jako obyčejného čištění kazet a změkčení vodního systému, takže nová jména jsou vzácné. V sestupném pořadí podle preference: gejzír, Aquaphor, atol, bariéra. Charakteristiky některých modelů v tabulce. Na ní můžete získat obecnou představu o pořadí cen a rozdíl ve výkonu, ale v každém z modelů mají obvykle několik modifikací, Zpravidla se voda z různých tvrdostí a různých dalších problémů (s vysokým obsahem železa, bakteriální znečištění, atd.).

Crystal Eco H (bakteriální ochrana pro tvrdou vodu)

Co dalšího byste měli vědět o systém reverzní osmózy - musí být použity konzistentně. Dlouhé přerušení jsou vysoce nežádoucí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

85 − 76 =