Jak si vybrat vyhřívaný věšák na ručníky

Jak si vybrat vyhřívaný věšák na ručníky

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Voda ohřátá věšák na ručníky do koupelny - jak si vybrat a hodnocení z nejlepších modelů v cenách z nerezavějící oceli

Poté, co se rozhodli udělat opravy v koupelně, měli byste nastínit aktualizovaný instalatérské práce, obklady, zvažte výměnu sušič na ručníky s modernější model vody nebo elektrického typu. Teplovzdušné topení ochrana radiátor plísní, odstraňuje přebytečnou vlhkost.

Vodní vyhřívané věšáky na ručníky pro koupelny

Chcete-li nahradit zastaralé držák na ručníky, napojených na centrální vytápění nebo teplé vody, přišel nový vylepšený model. Nejpopulárnější je považován vyhřívaný věšák na ručníky pro koupelny vodu. Různé modely budou vyzvednout kopii vhodný pro všechny výběrových kritérií, která splňuje požadované specifikace a vzhled.

Ručník voda z nerezové oceli

V době nákupu dávat pozor na materiál, z něhož vyrobené chladič. Spolehlivou volbou by byla voda na ručník z nerez oceli. Tento typ topení bude trvat mnoho let: materiál nekoroduje, snáší vysoký tlak. Nevýhodou je finanční aspekt. Cena z nerezové oceli je vyšší než jednoduché je železo nebo měď. Forma je vyrobena pestrá, ale klasiky zůstávají:

Měď Ručníky

Dobrou analogií by být korozivní metal mosaz ručník teplejší voda. Hlavní technické parametry - maximální tlak vody 3-4 atmosfér, vysokou odolností vůči vlhkosti. Měď sušičky cena je nižší, než je z nerezové oceli, je to pro širokou škálu kupujících k dispozici. Moderní design a atraktivní tvarovým řešením přidáme výhody, které zastaví výběr na tuto možnost při nákupu ručník teplejší.

Ručník voda s bočním připojením

Je velmi důležité, aby sušička v koupelně bylo provozně spolehlivé. Voda vyhřívaný věšák na ručníky s bočním připojením může poskytnout kvalitní práci a dobré topení. Nejběžnější způsob instalace spojení vyznačuje jednoduchostí. Připojení přes límec přímo do ústředního topení stoupačce může poskytnout přístup k teplé vodě bez ztráty kvality. Provádět stavební práce lépe s odborným instalatérem, který řádně připojit ohřívač v koupelně na správném místě.

Ručník voda se spodním připojením

Méně časté ručník voda se spodním připojením, aby tento problém vyřešit, pokud je koupelna malá velikost nebo samotný topný element má složitou konstrukci. U tohoto provedení, nastavení je zachována celistvost dlaždice na stěnách. Připojení sušičky zespodu lze provést dvěma způsoby - buď sekvenčně nebo paralelně, ale v každém případě umístit spojovací prvky musí být snadno přístupná. Je žádoucí používat díly pro montáž, vyrobené z kovu, aby se snížilo riziko koroze.

Ručník voda s policí

Instalací vody vyhřívaný věšák na ručníky s policí, můžete nejen zvýšení komfortu koupelny, ale také šetří místo. Konstrukce sušičky, pocházející přímo z regálu a pohodlné pro každodenní život se osvědčily v praxi. Nejčastějším modelem byl „žebřík“, který je namontován na horní části vyčnívající části integrálně, který lze složit prádlo, ručníky. Někdy pluk připevněna s háčky. Tento ručník teplejší se ideálně hodí do interiéru i do té nejmenší místnosti.

Rating Ručníky

Na trhu sanitární keramiky bez základní znalosti o výhodách a nevýhodách různých modelů sušiček pro koupelně je těžké vybrat zařízení. Může zjednodušit Úkolem malých ratingových výrobců ručník sušička. Důvěryhodné zákazníky tito výrobci jsou:

 • Energy Modern;
 • Terminus Astra Nový design;
 • Margaroli Vento;
 • Sunerzha Furor;
 • Zehnder Stalox.

Jak si vybrat ručník teplejší vodu

Před výměnou topného tělesa je nejlepší poradit se s odborníkem v klempířských prací, jaký typ by byl vhodnější pro montáž a provoz - podlahy, stěny. Výběr ručník teplejší pro vytápění závisí na kritériích metody. Měli byste se připojit k síti WAN nebo sezónní ústřední topení. Je lepší zvolit model, ve kterém je minimalizováno množství spojovacích trubek: bude snižovat znečištění vnitřních spojů.

Materiál, ze kterého udělal vyhřívaný sušák na ručníky, přímý dopad na cenu. Volba topného zařízení z železných kovů, což je relativně levná, být připraven, že budete muset vyměnit za několik let, jak korozními procesy. Mosaz, měď, bronz, nerez ocel při nákupu dražší, ale odůvodněná a vnější styl a trvanlivost.

Cena vody zahřeje na ručníky

Poté, co se rozhodl aktualizovat topení v koupelně, měli byste vědět, za jakou cenu je třeba počítat. tržní ceny nebo obchod pro instalatérské práce se mohou lišit ve velkém stylu, a tak ziskové rád koupit zařízení internetový obchod. On-line prodej objednávka s katalogem v dobrém obchodě, například „Leroy Merlin“, umožní zaručit kvalitu a nedostatek padělků známých značek. Ukázkové ceny:

Terminus Astra Nový design

Margaroli Vento (rotační)

Mosaz, chromové detaily

Sunerzha Furor, Bohemia

s smaltovaným bílým povlakem z nerezové oceli

Video: Jak si vybrat vyhřívaný sušák na ručníky

Vasily, 43 let

Po spuštění opravy v koupelně na dlouhou dobu moje žena a já myslel, co je lepší dát věšákem na ručníky namísto staré. Rozhodli jsme se ušetřit mnoho vybral mědi žebřík s chromovými akcenty. Ukázalo se, krásně, není příliš drahé ve srovnání s nerezovou ocelí. Jako instalatér řekl, rez není nám hrozí. Mistr zajištěno, že problémy nebudou po dobu několika let.

Home rekonstrukce začala s koupelnou. Spolu s výměnou sanitární zakoupené od akvastali stěnách sušárny ve formě dlouhé smyčky. Přečíst zaměstnance prodejny, nákup jsem dostal dvojnásob výhodné - levné a spolehlivé. Připojení bylo jednoduché, dělal všechno sám. Zahrnuty jsou potřebné detaily. Teplota potrubí vytápění líbí.

I žít bez člověka, ale aby renovace koupelny bylo snadné, pokud přilákat odborníky. Instalatér pomohl objednat soupravu pro nový interiér. Voda ohřátá věšáky ARGO okamžitě se mi líbil neobvyklý design s lesklým povrchem a je velmi levné, méně než 5000 rublů. Zatímco spokojeni s kvalitou, hele, co se stane za rok.

Vyacheslav, 26 let

Nemohu si pomoci, ale napíše hodnocení. Jsem si koupil ve firmě Maksidom systému pro sušení ručníků s úzkými z nerezavějící oceli trubek a mosazných částí spojovacích prvků. Velmi spokojený nákup. Koná se trochu, ale hřeje stejně. Princip fungování - horká voda skrz topení. Instalace vzal trochu času, všechny detaily perfektně hodí k sobě.

Jak si vybrat ručník: zda hodnota tvar, velikost, materiálové a výrobní metody připojení

Otázkou je, jak si vybrat vyhřívaný věšák na ručníky, je třeba řešit ve fázi zahájení opravy, nikoli po ní. Důvody pro to je několik: Za prvé, se liší co do velikosti, a jednak podle způsobu připojení. V tomto článku, společně s místem vannaja.net budeme zabývat ve všech druzích a velikostech stávajících ručníku a vyberte vhodné sanitární předměty.

Co je lepší zvolit vyhřívaný sušák na ručníky

Jak si vybrat vyhřívaný sušák na ručníky: v případě, že hodnota má formu

Existují jen dvě tradiční formy používané k výrobě věšáky na ručníky - cívka a žebřík. Když byl dotázán, co ručník teplejší vybrat odpověď je, že žebřík je mnohem výhodnější používat. To vám umožní sušit věci po celé délce. Kromě toho takové zařízení je umístěno mnohem více spodní prádlo. A přesto, jako pravidlo, ručník teplejší „žebřík“ větší vytápění prostor, a proto v koupelně bude teplejší. Objevující otázky, proč mnozí lidé dávají přednost cívky? Existují dva důvody: za prvé - je nízká cena (to je obvykle dvakrát nižší než u žebříku), a druhý - je podmínky instalace. Lidé prostě nechtějí platit navíc za změnu stoupačky pod žebříkem v podobě schodů.

Kromě toho, že jsou kombinovány ručník, které kombinují prvky obou „žebříku“ a cívkou. Abychom byli přesní, oni jsou více k žebříku, protože mají stejný princip spojení - to právě přidali do hadovitých trubek, které činí provoz o něco výhodnější ručník teplejší.

Vyhřívaný držák na ručníky fotografie žebřík

ručník teplejší velikost je méně důležitá než její formy

Prakticky hned ručník všechny vyráběny se liší velikostí. Na jedné straně to není příliš důležitá klasifikace, a na druhé straně - se neobejde bez něj. Hlavním parametrem, který může mít vliv na rozhodnutí o tom, jak vybrat velikost vyhřívané věšáky na ručníky, je vzdálenost mezi jejími podvodkami - považován za standardních rozměrů jsou násobky 50 mm. K dispozici jsou vyhřívané věšáky na ručníky s vzdálenost podvodok centry od 300mm do 700mm - všechny ostatní rozměry spadají mimo standardní velikosti.

Jak si vybrat velikost vyhřívané věšáky na ručníky

Kromě toho, ručník mohou mít různé šířky. Tam může být nějaký zmatek - na ručník teplejší „žebřík“ šířka je jen délka středu. Druhý rozměr - výška, která se může pohybovat od 400 mm do 1200 mm. Pokud jde o cívku, pak je pravý opak - vzdálenost středů určuje jeho výška a šířka se může měnit od 400 mm do 1000 mm.

Jak si vybrat velikost a tvar sušák na ručníky

Při výběru vyhřívaný věšák na ručníky velikosti, měli byste zvážit jednu věc - to by mělo harmonicky zapadají do místnosti, ale jsou založeny na principu „hodí nebo nehodí na zeď“ by bylo špatné. Je důležité, aby nevypadal masivně a nepřitahuje příliš velkou pozornost.

Tajemství výběru popsaných santehpriborov vidět ve videu, která vypráví o tom, jak si vybrat ručník teplejší pro domácnost.

Vyhřívaný věšák na ručníky jaký materiál je nejlepší zvolit

Dosud se k výrobě vyhřívaných kolektorů na ručníky používají pouze tři materiály: černá ocel, měď a nerezová ocel. To je dokonce dobré, nemusíte dlouho hádat o otázce, který ohřívač na ručníky si vybrat.

 1. Černá ocel - rozpočtová volba, která má spoustu nedostatků. Zde a vy, rychlostí rzi a exfoliací chromového povlaku. Taková instalace zařízení jsou velmi riskantní, protože jsou většinou vyrobena z tenkostěnné trubky na sutě. A pokud se použije bezešvé trubky, náklady na takové ohřívače na ručníky se vyrovnají ceně podobných zařízení z nerezavějící oceli.
 2. Nerezová ocel - tyto sanitární přístroje by mohly být nazývány věčnými, pokud ne pro "ale". Vysoušeč z ušlechtilé oceli je vystaven tzv. Strašidelným proudům, což je pro více bytových budov rozhodující. Tyto proudy "udeřily do nerezové oceli" a v průběhu času se změnily na síto. Kromě toho, pokud chcete vyměnit ručník sami, měli byste vědět, že závitové spoje z nerezové oceli jsou velmi náladové. Chcete, aby jejich plexy bezpečně utěsnili, musíte sejmout nit tak, aby to neřízlo. Zpravidla, nerezové vyhřívané židle na ručníky nemají ochranný povlak - jsou jednoduše leštěné, aby dosáhly zrcadlové úpravy.
 3. Meď - ručník kolejnice z tohoto materiálu může být nazýván věčný. Nevýhodou takovýchto instalatérských prvků je cena - to je nejdražší typ vyhřívaných kolejniček na ručníky. Kromě toho, že samotná měď není v žádném případě levným kovem, tak i technologie jejího pájení a chromování není levná.

Měděný ručník na koupelnu

Co si vybrat: elektrická nebo vodní vyhřívaná věšák na ručníky

Klasika žánru je vodní ručník, připojený k topnému systému nebo horké vodě. Druhý případ se používá výhradně v těch případech, kdy je zajištěn cirkulace horké vody.

Při rozhodování o tom, který ohřívač na ručník se instaluje (voda nebo elektrický), je třeba řídit výhradně jedním principem - přítomností konstantního zdroje tekutého nosiče tepla. Pokud ve vaší koupelně není žádný problém s přerušením dodávky vytápění nebo horká voda není pozorována, pak můžete bezpečně namontovat ohřívač vody ručník. Pokud je jeho stabilní provoz narušen nedostatkem horké vody, je lepší upřednostňovat elektrickou vyhřívanou věšák na ručníky.

Elektrický vyhřívaný ručník fotografie

Jak vybrat elektrickou vyhřívanou věšák na ručníky? Kritéria pro její vyhodnocení jsou několik - nízká spotřeba energie a přítomnost termostatu zajišťujícího kontrolu požadované teploty. Ve všem ostatním byste měli věnovat pozornost tvaru, materiálu a velikosti.

Obecně je ideální pro byty nebo domy s přerušení dodávek teplé vody bude takzvaná kombinovaná ručník a schopné pracovat na elektřinu, a od chladicí kapaliny. V prodeji těchto zařízení neexistuje, ale je velmi snadné je vyrábět sami. Budete muset koupit věšák „žebřík“, aby jej připojit do horkého zdroje tepla pomocí uzavíracích ventilů s využitím oční linky pouze na jedné straně. Ve zbývajících dvou případech nainstalujte jeřáb Majewski a topný článek termoregulátorem (ten je instalován do spodního potrubí). Nyní, když máte chladivem uzavírací ventily otevřené a poskytují pracovní ručník teplejší z ústředního topení sítě, a při absenci - zavřít a zase k práci elektrického ohřívače.

Jak si vybrat koupelnu v ručníku

Konečně, několik tipů, které vám umožní konečně rozhodnout, jak si vybrat vyhřívaný držák na ručníky. Zvláštní pozornost by měla být věnována dvěma věcem: technickým charakteristikám (zejména pracovnímu tlaku) a průměru úniků. Poslední okamžik je zvláště důležitý při výměně starého ohřívače ručníku za nový.

Je lepší se vypořádat s elektrickými sušičkami na ručníky, mnohem méně problémů, odstranit, přesunout, koupit nové přílohy a všechno je super.

To je jistě, odřízněte jeho starou sušičku, která pochází z ústředního vytápění a vůbec ji bez problémů dejte

Tak jsem tak nedávno šel do nedalekého obchodu s domácími výrobky. A je zde také překvapivě velký výběr různých druhů ohřívačů na ručníky. Prodávající se snažil vysvětlit, jak se člověk liší od druhého, ale poprvé jsem úplně nerozuměl. Musíte nejdříve měřit v koupelně všechny rozměry - kolik se ustoupí od koupelny, jak moc od dveří, jaká výška je dosažena? A teprve poté si vyberte správnou možnost.

Která utěrka je nejlepší pro koupelnu: voda nebo elektrický

Sušička na ručníky - nenahraditelný atribut koupelny. Je to téměř nemožné bez něj. S jeho pomocí je vhodné vysušit malé prádlo, vyhřívat místnost v nepřítomnosti radiátorů. Jak si vybrat ručník na koupeli: voda nebo elektřina přichází před mnoho. Univerzální odpověď na tuto otázku je spíše problematická. Je třeba vzít v úvahu jednotlivé vlastnosti koupelny, prostor místnosti a určit typ zařízení.

Jaké ručníky jsou na trhu ↑

Téměř každá koupelna je původně vybavena ohřívačem na ručníky. Nicméně celoroční provoz není vždy možný. Například v "Chruščov" av domcích se sloupcem je tato složka komunikací oddělena od vodovodního systému. Trubky jsou vyhřívány pouze na začátku topné sezóny.

Trochu jednodušší pro ty, kteří mají byt vybavený centralizovaným zásobováním vodou. V tomto případě se jedná o část potrubí horké vody. Teplota pracovního povrchu však zcela závisí na kvalitě nástrojů. Když se zastaví přívod vody, budete muset čelit skutečnosti, že cívka ochladí a její zamýšlené použití po nějakou dobu nebude možné. Kromě toho nebude možné řídit a regulovat teplotní režim. Nicméně, nebude to místo, aby věděli, jak si vybrat správný ohřívač na ručníky.

V denním provozu elektrospotřebičů je pohodlnější. Mají řadu výhod ve srovnání s analogy, které jsou součástí dodávky horké vody:

 • možnost celoročního užívání;
 • některé modely jsou vybaveny termostatem, který umožňuje řídit intenzitu výroby tepla;
 • bezplatné ubytování v areálu, s výjimkou samotné koupelnové zóny a prostoru kolem vodních zdrojů;
 • různé velikosti a konfiguraci zařízení.

Nicméně, se všemi výhodami sporů o tom, které ohřívače ručníků jsou lepší - voda nebo elektrický - vznikají poměrně často. Není vždy možné najít místo dokonce ani pro malou přídavnou cívku, někdo je zastaven náklady na elektrickou energii nebo nepřítomnost dalšího vývodu.

Při výběru vodní ručníky je třeba vzít v úvahu pracovní tlak zařízení. Pro bezpečný provoz je žádoucí, aby tato hodnota dosáhla 6 atmosfér.

Jak si vybrat správný ohřívač na ručník v koupelně ↑

Důležitou vlastností zařízení určeného k sušení ručníků, malého prádla a ohřevu koupelny je forma. Výrobci nabízejí následující konfigurace produktů:

Modely ve tvaru PM a PL jsou o něco efektivnější - mohou být zavěšeny na dvou nebo třech ručnících nebo několika jednotkách malého prádla. Tepelný výkon těchto zařízení je také vyšší, což je skutečné v chladné sezóně za předpokladu, že v koupelně nejsou žádné radiátory.

Jak si vybrat elektrické ohřívače ručníků? Volba elektrického modelu by měla být provedena na základě konfigurace a přenosu tepla (nejúčinnější - od 600 W do 2 kW). Nejoblíbenější je modelový žebřík. Mají řadu významných výhod:

 • široké spektrum produktů;
 • snadná instalace;
 • funkčnost;
 • estetický vzhled;
 • možnost termoregulace (je-li k dispozici příslušný snímač).

Výrobci nabízejí také variace na téma schodišť - propojovací modely, výrobky s trubkovými tyčemi různých délek, symetrické nebo asymetrické. Skvěle vypadají sušičky, ve tvaru připomínajícím sinusoidy.

Řada výrobců nabízí kombinované ohřívače ručníků - mohou být ohřívány jak vodou, tak i elektřinou.

Co je třeba při výběru ručníku uvažovat ↑

Která sušička ručníků je lepší vybrat, je běžnou otázkou, která není překvapivá. Výrobci tvoří působivý sortiment výrobků, od jednoduchých modelů po originální návrhářské výrobky. Proto je důležité formulovat "podmínky problému":

 • Určete typ vyhřívané věšáčky na ručníky - voda nebo elektrická;
 • Umístění zařízení - voda zcela závisí na vodě komunikace, elektrická může být umístěno na kterémkoliv vhodném místě - nad WC, pračka, u zrcadla, na zdi-zdarma, atd, ale je třeba zásuvku pro něj;
 • velikost modelu - závisí na dostupnosti volné plochy na stěně;
 • druh povlaku - malovaná (obvykle bílá) nebo pochromovaná nerezová ocel.

Do tematických fór na internetu se často objevuje aktuální téma. Většina uživatelů je nakloněna k elektrickému vybavení, ale moderní modely vody najdou i své následovníky. Kromě toho není vždy možné instalovat "autonomní" sušičku. V některých koupelnách, dokonce i pro malý žebřík nebo písmeno P, není místo.

V malém koupelnovém ohřívači ručníků se často nachází nad toaletou nebo pračkou. Druhá možnost je vhodná v tom, že stačí jedna zásuvka pro dvě elektrické spotřebiče. Jediné negativní - nelze je zapnout současně.

Rozhodnete-li se koupit nový ohřívač ručníků, také posoudit možnost rozšíření nebo zmenšení prostoru obsazeného cívkou instalovanou ve výchozím nastavení. Často instalace nového sušiče vyžaduje významné změny komunikačního systému.

A konečně, druh pokrytí. Zde vycházejí z finančních možností a designového řešení v koupelně. Pokud v místnosti nejsou žádné části chromu a světelný žebřík se harmonicky vejde do interiéru, doporučuje se upřednostňovat bílý model.

Nejlepší ze všeho je, rozhodování, který zvolit vyhřívaný sušák na ručníky pro koupelny, konzultujte s odborníkem. pro sanitární zařízení specialisté důkladně znát lineup, tržní podmínky, technické vlastnosti produktů od různých výrobců. Kromě toho Průvodce správně a kompetentně provádět instalace ručník teplejší - to je jedna z podmínek pro efektivní a dlouhodobý provoz zařízení.

Volba osušky teplejší: video ↑

Odborníci pomohou vybrat mezi těmito dvěma modely od různých výrobců. Vyberte si mezi vyhřívaným věšákem na ručníky společnosti Elite Model Metal Creek a vyhřívaným věšákem na ručníky Sunerzha modelu elegie. Prvním výrobcem Nevím, ale cena, vlastnosti a zaručuje spokojený. Sunerzha soused stojí, řekl dobře. Kdo ví, pomůže s výběrem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 1