Jak si vyrobit šnek sami výkresy

Jak si vyrobit šnek sami výkresy

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Zařízení a výroba šroubu pro sběrač sněhu

Přibližně před dvěma a půl tisíci roky starý řecký matematik, fyzik a inženýr Archimedes vynalezl stroj na zvedání vody, který později se stal známým jako šroub Archimedes. Jedná se o tento vynález a sloužil jako prototyp moderní Šroubové dopravníky.

Augers, jak jsou jinak nazývány, mají rozsáhlé využití v průmyslu a nejen v průmyslu. Mletí masa, vrtačky, vrtací nástroje, to všechno funguje se šneky.

No, dnes budeme podrobně mluvit o použití šnekových dopravníků v sněhových plucích, zvážit příčiny poruchy jeho pásů (přečtěte si o nich zde), dozvídáme se, jak nahradit opotřebované prvky stroje vlastním rukama. Další podrobnosti o opravách - zde.

V technologii odstraňování sněhu platí dva druhy pásů, oni dělají jinou práci, ale principy jsou stejné. V obou případech je jejich úkolem přenést točivý moment z hnacího hřídele na podřízený pohon. První řemen přenáší moment síly na šroub a druhý ho rozdělí na kola.

Plochý ozubený řemen

Vzhledem k jeho trvanlivosti a podobnosti s řetězy zařízení jsou sněhové pluhy využívány ozubené řemeny. Jsou pohodlnější a jednodušší než obvykle, přenášejí točivý moment dobře, jsou snadněji ukotveni v těžko dostupných místech. Mimo jiné jsou pásy rozděleny do dvou typů:

První typ je pravděpodobnější na šneku, je pružnější a odolnější, je obtížnější deformovat. Druhý typ je vhodný pro přenášení vysokých rotačních momentů v obou směrech, častěji se používá pro kola.

Nyní je jasné, že pásy - integrální prvky konstrukci, práci, bez níž to není možné. To je z tohoto důvodu je důležité, aby zůstaly nedotčeny během provozu, protože jsou jedním z nejčastěji lámání částí v snowthrower zařízení a velmi rychle opotřebovávají nanejvýš nevhodnou chvíli.

Pokud během čištění sněhu zjistíte náhle kola nebo šneky nereagují při pokusu o jejich použití, Můžete si být jisti, že budete muset vyměňte jeden nebo oba pásy.

Můžete si sami vyměnit práci, ušetří vám nějaké peníze, ale nejprve musíte pochopit, co přesně způsobilo, že pás selhal.

Příčiny poruch a oprav

Není možné chránit opasek před opotřebením, v určitém okamžiku bude muset být stále vyměněn, ale existují i ​​některé tipy, které pomohou pásům "žít" déle:

 • Udělejte přestávky v práci, dlouhá nepřetržitá obsluha zařízení vede k tomu, že všechny prvky konstrukce jsou velmi horké. Takové podmínky velmi rychle zničí pás, a dokonce ani na vůz jako celek, nebudou odrazem v nejlepším způsobem.
 • Současně nestojí za to příliš mnoho často zapínat a vypínat sněhová fréza. To je také škodlivé pro práci všech detailů.

Mazání součástí je povinné

 • Nikdy nezapomínejte, že nějaká technika miluje náklonnost a mazání. Pravidelně tukuvšechny podrobnosti, to výrazně zvýší jejich životnost.

Tyto tipy vám pomohou zpomalit okamžik ztráty pásu a vaše auto vám za to poděkuje.

Pomocí mini-traktorů můžete vyčistit sníh na zahradním pozemku nebo ve městě.

Přečtěte si také článek o mini traktorech vyrobených závodem pro traktory v Minsku.

Kdy pás se rozpadne, Tento návod byste měli použít k jeho nahrazení:

 • Za prvé, který pás jste shromážděni vyměnit.
 • Odstraňte kryt, uzavírací popruhy. Je umístěn před motorem, pod ním jsou ořechy. Obvykle existuje šest takových ořechů.
 • Odšroubujte matice. V případě, že kabel měniče zabrání tomu, abyste to udělali, uvolněte jej
 • Takže jste se dostali k popruhu, odstraňte poškozené části.
 • Po instalaci nových pásů Je nutné strávit nějaký čas vytahujte je. Najděte optimální vzdálenost, ve které budou dobře roztaženy.
 • Utáhněte matice Zpět a vyměňte kryt.
 • Závitové převody jsou 20 a 24-ozubený.

Výměna pásu

Další informace o výměně pásů na sněhovém pluhu naleznete na videu:

Jak si vyrobit šnek sami

Šnek je vyráběn v několika po sobě následujících stupních:

 • Dělatkomínový rám. Obvykle se ve výkresech jsou uvedeny rozměry 50 x 70 cm. Na tom, jak velká je vaše motor a lopata 50 x 30 cm velikost, si sami můžete zvolit nejvhodnější velikost rámečku základě.
 • Samotný šroub je vyroben z trubky, ve středu je instalován čepel 270 x 120 mm ze dvou nebo tří milimetrové oceli. Šrouby mohou být vyrobeny z dopravního pásu, ale místo toho je vhodnější použít oceli.
 • Vyrovnejte šroub, odstranění nadbytečného kovu z bulharštiny. Chcete-li to provést, namontujte šroub na připravené sedadlo a ručně jej posuňte, abyste zjistili, kde chcete kov vyjmout.

Šroubujte rukama

 • V případě, že se rozhodnete použijte dopravní pás, potřebujete asi 1,5 metru tlustý jeden centimetr. Čtyři kroužky o průměru 28 cm jsou z pásku vyříznuty.
 • Použijte gumová zástrčka, to je zavřete ložiska, ve kterém se hřídel otáčí. V opačném případě se okamžitě zaseknou.
 • Vědro můžete vyrobit z desetimilimetrové překližky. Pro ztuhnutí upevněte stěny lopaty k rámu.
 • Při výrobě takových konstrukcí je třeba si uvědomit, že pokud jsou používány elektrický motor (pro elektrické stroje na odstraňování sněhu) je nutné chránit před sněhem. Pokud jste se rozhodli zastavit při volbě motobloku, předem si jej nastavte pomocí adaptérů. Přečtěte si článek o tom, jak s motocyklem vytvořit vlastní sněhové frézy.

Dnes jste se dozvěděli trochu víc o zařízení a aplikaci, stejně jako o výměně popruhů sněhového pluhu. Spolu s tím vy naučil se vyrábět šneky vlastní ruce, jak se ukázalo, není nic komplikovaného v tom, pokud uděláte plán a půjdete do procesu s vaší hlavou.

Doufáme, že tento článek vám také pomůže ušetřit trochu, postarat se o vaši techniku ​​a sebe.

O ostatních náhradních dílcích pro stroje na odstraňování sněhu v tomto článku.

Vytváření šneku sami

Venkovský dům, v případě neexistence centralizovaného zásobování vodou vybavit autonomní - vrt nebo i, jakož i pro vrtání studní, aby zachránil rozpočtu, ne pronajmout plošinu a vrtané domácí červa, která snižuje náklady na proces, ale trochu víc natažené v čase. Chcete-li vytvořit svůj vlastní rukou může být šroub v jednom dni: mít co dělat některé z nástrojů a materiálů, které budou diskutovány, stejně jako údaje o výrobě šroubu sám.

Výkres pro výrobu šroubu

Budou potřebné materiály a nástroje:

 1. Tloušťka železné trubky Ø 40 mm a profilová trubka;
 2. Bruska s kotoučem pro kov, elektrická vrtačka a svařování;
 3. Tloušťka plechu ≈ 2 mm;
 4. Ruleta, tužka, lepenka na výrobu šablony, barvu;
 5. Sekáč, hoblík, drtič a hardware (šrouby s maticemi);

Závitové dopravník

Nejprve je třeba vytvořit pásový dopravník, který je nabízen ve dvou verzích:

 1. Pro vlastní výrobu vhodnější šneku s vykládání suché zemi, to znamená, že půda není smáčen vodou a vyjme k povrchu ve stavu, ve kterém se nachází v hloubce. Tato metoda zahrnuje rychlé opotřebení dílů a je určena pro vrtání mělkých vrtů nebo přípravu několika vrtáků k výměně během vrtání;
 2. Drapání s mytí vodou je mnohem rychlejší, ale mechanismus vyžaduje vylepšení v oblasti bitů. Opotřebení dílů je sníženo snížením tření a mechanismu chlazení vodou. Níže uvažujeme jen o takové variantě, kterou lze použít bez vody, a to nejen jako nástroj pro vrtání, ale i jako nakladač zrna.

Ruční vrtačka se splachováním šneku

Předtím, než vytvoříte šnek s vlastními rukama, připravte materiál. Když tělo přebírá okraj trubky o délce 120 centimetrů, jehož konce jsou rovnoměrně řezány brusky. Dále z ocelových plechů nakrájíme čtverec s boky 200 x 200 mm, vrtáme Ø 40 mm ve středu čtverce a vytvoříme štěrbinu s brusičem od středu v libovolném směru k okraji. Jedná se o jediný obrat dopravního spirálu, který bude muset být proveden několika. Aby to bylo kulaté, hranaté či svar bruska tvoří kruh s točitým ohnul Ø180 mm tak, aby rozteč mezi závity šroubovice byla v rozmezí 80-100 mm.

Schéma závitového šroubu šroubu

Měli byste mít kruh, jehož začátek a konec se v rovině neshodují. Tato část bude sloužit jako šablona: bude třeba ji připojit k ocelovému plechu, obrys obrysem tužkou a řez dalším kruhem. Nanášení těchto polotovarů na ochranu proti korozi je okamžitě lepší a po montáži konstrukce je opět nanášejte.

Při kroku mezi spirály o velikosti 100 mm musí být pro každý segment šroubu vyříznuto 12 spirál (peří). Na ose šneku jsou kroužky upevněny svařováním a navzájem také. Po provedení svářečských prací jsou stehy zakousnuty a rašpleny jsou vyškrábány z váhy.

Profilová trubka je potřebná pro výrobu šroubového upevňovacího systému. Dole je potrubí ponecháno otevřené, aby do něj mohla proudit voda. Pro výrobu šnek pro obilí je voda jednoduše nalije. Profilová trubka je zasunuta do 2/3 v kruhu a svařena a mezera mezi trubkami je uzavřena kusy plechové oceli. V čtvercové trubce ustoupte 2 cm od vrcholu a vyvrtejte průchozí otvor Ø 10 mm.

Výkres šroubu

Výroba přijímače, která se nachází na zadní straně šroubu, se skládá ze svařování čtyř ocelových částí, které opakují obrysy profilového potrubí. Při spuštění 2 cm od spodního konce vrtá také průchozí otvor Ø 10 mm, skrze který slepé spojení upevňuje celou konstrukci. Závitový spoj by se neměl používat, takže když se šroub otáčí dozadu, konstrukce se neodpojí.

Dále se vyrábí šroub pro vrtání, který bude upevněn ke svařování a umístěn v samostatném výtahu. Dláta je jednodušší k nákupu připravené než k výrobě nezávisle, protože vyžaduje pevné kovové slitiny, které se v domácnosti velmi obtížně zpracovávají. Kromě karbidových špiček můžete použít diamant. Sekáč je vyměnitelný nástroj a je upevněn ke šroubu pomocí šroubu nebo závitového spojení. Většina průmyslových bity jsou dvoudílné a tříbodové, zesílené šesti nebo osmihrannými řezáky vyrobenými z tvrdých slitin. Domovní dláto je přivařeno ke šneku (viz obrázek níže):

Domácí a průmyslové sekáč

Na konci šnekových lopatek ostrými práce pro snadnější řezání v půdě - to může být provedeno na broušení kamene nebo souboru. Při použití šroubu pro zpracování plodin ostření je nutné.

Připraven šnek barva reagensy barva s nátěr na ocelové povrchy. Při provozu většina nátěru nosí off, ale obnovit není nutné - se budou nosit v místech, která jsou neustále v kontaktu s vozovkou, takže tam nebude rez.

Praxe ukázala, že výroba šroubu bude trvat déle než 5 hodin, pokud nemáte žádné dovednosti při práci s žehličkou. Ale je to o kvalitě, ne rychlost výroby důležitý, proto je lepší nespěchat.

Jak vyrobit vysoce kvalitní šroub?

 • Obecné informace o šroubu
 • výroba nástrojů
 • Přírůstky a výsledky

Každá osoba zabývající se vrtání, by měli vědět, jak se dělá šroubek rukou. Tato dovednost nejen ušetřit hodně peněz, ale také nejvíce složitě organizovat pracovní postup.

Pohání vrtací šroub.

Šroub (šnek sloupec) se používá při vrtné vody nebo jiných minerálů. Vnější tvar a provoz jednoduchá.

Ruční práce se používá zřídka, protože To má značnou váhu, což je důvod, proč pokaždé, když se na zvedání a spouštění nástroje se stává velmi obtížné. Prázdný prostor uvnitř dokonale využít při vrtačkou pro přívod vody nebo jíl roztoku do vrtu k vyprázdnění řezaných skálu.

Schéma šroubu 1 - i; 2 - příruba; 3 - vrtané horniny; 4 - bit.

S pomocí spolehlivých dopravců nemůže prostě zvednout jakýkoli kámen, ale dělat to velmi rychle. Za tímto účelem několik možností, které vám umožní dosáhnout různých efektů:

 1. Reaktivní. Nejrychlejší způsob, který se provádí pod tlakem vzduchu. To nemůže být použit ve vlhkém prostředí.
 2. Vlhkost - voda nebo jíl směs, která bezpečně zvednout všechny kusy horniny a vzestup tlaku. Hlavní nevýhoda je přídavný odpor, díky které vrtání se stává obtížnější, a s ním o něco pomaleji.

Pro vrtačky použit šroub 2 Upínací systém a pastorku kolík, které jsou vzájemně komplementární. Spodní část základny má vyměnitelnou trysku - fréza nebo dláto, které se používají v závislosti na potřebách.

Kinematická stroje šnek režim vrtání USHB známka: 1 - motor 2 - rotor převodovka kapacita, 3 - hnací hřídel, 4 - ozubené kolo, 5 - kuželové ozubené kolo (stacionární rotor) 6 - táhlo 7 - rotor 9 - šroub 10 - koruna, 11, 12 - naviják.

hodně času a úsilí potřebné pro výrobu vrtacích nástrojů a nářadí a materiály potřebné následující:

 • ruleta;
 • bulharská;
 • svařovací stroj;
 • vrtačka;
 • Silnostěnný trubice je 40 mm;
 • Ocelové plechy 1,8-2 mm;
 • šestiúhelníky a rukávy;
 • šrouby a matice, nebo svorníky.

Na začátku vrhl čerpání, což je téměř vždy stejná, protože to jsou parametry umožňují dosažení maximální efektivity při práci. Pak můžete začít připravovat na trubku, která se koná po minimální dobu:

 1. Produkoval měření trubice při 120-140 cm, a jasné vzor hranice další plátek.
 2. Bylo vyrobeno segment čáry označeného dříve. V případě, že značka je nerovný, plátek se nastaví tak, aby se dosáhlo v podstatě kolmou polohu vzhledem k hlavnímu směru.
 3. Je vložen z horní tyče se šestihranem na konci a je svařena. V této fázi je trubice vyvrtán tak, že pronikne plošné šestiúhelníku pak postupně vložen vlásenka, přebytek odstřihne a spoj je utěsněn. Tato událost bude poskytovat další bezpečnostní rezervu. Šestiúhelník z vyvrtaných otvorů na dvou kolmých výšce 2,2 a 4,2 cm (mm vůle 2, který to potřebuje, aby to nutné).
 4. Spodní pouzdro je vloženo do podlouhlého šestiúhelníku a utěsněny. V 2 a 4 cm od uzávěru zkumavky se provádí kolmo k průchozí otvory, přes které fixace se provádí šestihranu ve spodním segmentu.

Schéma šnek.

Podobný postup se provádí každý používá pro vrtné trubky, takže můžete skončit s dokonalou kvalitu spoje. Ale pak začne obtížnou fázi, protože se z ocelového plechu oblouku čepele:

 1. Rovným ocel 200 * 200 mm, z nichž jedna je ohnut okolo.
 2. Z výsledných svitků jsou řezané všechny přebytek, takže nakonec tvořil dokonalý kruh. Ve středu je dokonale kulatý otvor 40 mm.
 3. Kruh znovu ohne do své původní ploché polohy a pak obklopeno obrysem ocelového plechu.
 4. V kruhu šablony mlýnek nebo řezané skládačka (file speciální kovový hřebík) a ohnout do požadované polohy.
 5. Konečné upevnění se provádí na potrubí od zdola nahoru pomocí svařovacího stroje. Každá další kruh by měl začít tam, kde předchozí konec a horní konce kde spodní začíná. Takový přístup by vyměnitelné segmenty.

Je vhodné ponechat základní kružnice vzor pro budoucnost, protože Kolona se čas od času selže, a je třeba, aby nové, a aby obrobek znovu pokaždé, když - je to ztráta času a úsilí.

Tato struktura je výhodná v tom, že propojení je realizováno v sekundách: je vložen šroub, a na druhé straně, protože proniká matici. V tomto případě je uvnitř dutiny zůstává volná pro podporu vodou v každém směru. Bit a fréza žádoucí získat tovární výroby, protože V tomto případě nemůže mít strach, aby si na kameni nebo setkat silný kámen na cestě, protože jsou broušeny a otrávený.

Výroba šroub s rukama může být kdokoliv, ale to bude vyžadovat přísun energie a času.

Pro ruční práce tato možnost je vhodná pouze v případech s zahradní vrták, když nemáte moc pohybovat hluboko.

Ilya A. Efimov

by strotelstvu studny odborník

Ilya A. vystudoval Fakultu stavební VC Taškentu ústavu železniční dopravy inženýrů. V současné době je náš expert na více než 10 let zkušeností v projekční organizace, která se specializuje na navrhování složitých případů vody, jakož i provádění nezbytných vyšetření pro každý jednotlivý projekt.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 6