Jak si vyrobit vlastní krb z keramiky

Jak si vyrobit vlastní krb z keramiky

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Chcete-li vytvořit umělý krb z lepenky, budete potřebovat:

• několik silných kartonových krabic (nejlépe třívrstvé lepenky);

• široký stavební skot na papírovém základě;

• PVA nebo kapalné nehty;

• kování pro výzdobu;

• všechny povrchové materiály (akrylová nebo vodou ředitelná barva, barvy pro ředění, tapety, pěna pro imitace zdiva, pěnové polystyrénové stropní lišty apod.)

Při vytváření nejjednoduššího návrhu je lepší nejdříve vypočítat jeho rozměry a nakreslit montážní diagram.

Rohy z lepenky pro lepení vnitřních rohů

5. Nejjednodušší krb je možné sestavit z několika silných lepenkových krabic, spojených dohromady lepidlem PVA.

Krb, lepený z jedné a několika krabic a rohového krbu

Lepení tekutými nehty

8. Abyste získali dokonale hladké úhly, můžete je připojit plastové nebo kovové rohy pro svahy, které se nacházejí v libovolné stavbě. Jsou lepeny tmelem. Pokud se falešný krb následně pokryje barvou, můžete krajinu vyrovnat mírně vlhkým broustem.

Rohy pro svahy z PVC

K dispozici je krbová kamna z lepenky

Pro zdobení vytvořeného výrobku je možné pomocí akrylových barev, pěnového plastu, technik dekópí (lepení aplikací, výkresy vhodné pro barvu tapety nebo tkaniny s následným lakováním), samolepicí fólie atd.

"Cihly" vyrobené z lepenkových proužků

Dokončení "formování" lití

"Stucco" z lepenky

Simulace kamene s pěnou

Pomocí pěny je snadné napodobit heterogenní strukturu kamene:

1. Na kus pěnového plastu aplikujeme obrysy kamenů. Nadbytečné detaily čistíme nožem.

Simulace cihel z pěnového plastu

Krb z kartonu, dokončený "cihla"

1. V krbu je možné doplnit sušené a lakované břízy, lepené dohromady.

3. Chcete-li simulovat popel, můžete stříkat na dřevo černým nátěrem pomocí aerosolové nádoby. Na pozadí cihel, náš oheň, rozsvícený žlutým a červeným světlem věnce, vypadá perfektně.

Kartonový krb z krabiček s vlastními rukama

Ne každý v domě a navíc v bytě je krb. A někdy chci vytvořit slavnostní náladu (to bylo místo, kde si můžete dát dárky), nebo jen chtěl, aby pokoj byl útulnější a komornější. V takovém případě můžete vytvořit imitace. Nejjednodušší variantou je krb z lepenky. Balení se obvykle používá kvůli velkému vybavení.

Falešný krb z lepenky, stejně jako ten pravý, může být namontován na stěnu a úhlový. V obou verzích může být portál přímý nebo klenutý. Jak se vám líbí nejlépe. Když mluvíme o praktické stránce případu, rovnost je snadnější, je snadnější dokončit. Dokonce i nováček.

Co může být krb z lepenky

Stejný krb je skvělý, pokud existuje slušná volná část stěny. Vypadá skvěle v molu mezi okny. Pokud jsou všechny zdi zaneprázdněné, ale existují rohy, můžete vytvořit rohový model.

Nejlepším materiálem jsou lepenkové krabice. Vytvoření krbu z lepenky je nejsnadnější, pokud máte krabici pod velkým monitorem nebo televizorem. Vše, co potřebujete, je vyříznout portál a lepit boční stěny.

Může být vyroben z velké kartonové krabice nebo malé

Trochu víc práce bude provedena, pokud budou k dispozici jen malé krabice, jako jsou boxy. Ale z nich můžete získat zajímavější model ve formě.

Stále musí být:

To je téměř vše, co je nezbytné k vytvoření falešné lepenky

To jsou všechny materiály a nástroje, které budou potřebné. Z celého seznamu mohou vzniknout otázky pouze s ohledem na scotchovou pásku. Proč papír? To je dobré pro jakýkoliv konec. Včetně barvení. Takže tato možnost je univerzální. Pokud nechcete malovat krb, můžete použít běžnou lepící pásku.

Přesto bude nutné materiál dokončit, ale později o tom budeme mluvit, protože to hodně závisí na způsobu dekorace.

Pokud je velká krabice

Z velké krabice získáte krb s obdélníkovým portálem. Pokud jde o velikost, určete sami sebe, ale optimální výška je asi 80-90 cm, šířka je přibližně stejná, hloubka je 6-15 cm. Ale existují modely širší, a již, a vyšší a nižší. Vše podle vašeho vkusu. Například výkres kartonového falshkamenu s rozměry.

Kresba krbu z kartonové krabice

Sbírejte imitace krbu z lepenky od centrální části. První formulář sloupců. Odřízněte obdélníky ve velikosti - žádný problém. Problém je, aby se na správných místech staly rovnoměrné záhyby. Vezmeme si velké pravítko nebo plochou tyč a pevný předmět se zaobleným koncem. Vhodný například kuličkové pero, můžete si vzít lžíci nebo vidličku a použít pero. Myšlenka je následující - podél čáry, kde by měl být záhyb, aplikovat pravítko / lištu, vést zadní stranu kuličkového pera nebo rukojeť příboru podél lišty a tlačit lepenku. Ale pozorně se podívejte, neroztrhněte. Plachta se snadno ohýbá nad aplikovanou čárou.

Části krbu z lepenky

Centrální část je okamžitě vložena nebo natřena. Pak bude příliš nepříjemné. Můžete kreslit černě, stejně jako na fotografii. Další možností - simulace cihel. Také vypadá dobře.

Slepte díly společně s vhodnou páskou (již byla diskutována forma skotu). Každé spojení lepidlo lepeneme ze dvou stran. Škótsko nemáme lítost. Tento krb z lepenky byl namalován, takže sloupy byly vloženy bílým tlustým papírem. Můžete použít základní nátěr a natřít.

Polička nad krbem je vypnutá z několika kusů lepenky za použití stejné technologie. Pokud plánujete něco dát, je žádoucí vytvořit výztuhy - několik oddílů. Je-li celá konstrukce pevná a stabilní, můžete například vyrobit polici z kusu překližky.

Pokud je lepenka tenká, lze použít polystyren / polystyren. Prodává se ve stavebních obchodech. Můžete si vzít desky, které se používají pro dokončení stropu. Zpracovávají okraje, na přední plochu je aplikován vzor. Obecně se může ukázat jako zajímavé.

Další věc pro konec. V této variantě z papíru vhodné barvy byly "cihly" řezány. Navrhli portál. Zde potřebujete lepidlo PVA. Nezapomeňte ponechat švy mezi "cihly". V prezentovaném modelu jsou barveny základní barvou, ale můžete je vyrobit například černé, bílé.

Zbytek povrchu vidlice je zbarven a desky z pěnového plastu (polystyren) jsou nalepeny nahoře.

Tady je to, co se stalo

Před lakováním lze lepení přilepit. Řez je ostrým kněžským nožem. Potom bude řez rovnoměrný. Lepidlo na PVA nebo speciální lepidlo. Zůstane okamžitě otřete, jinak bude barva nerovnoměrně položena.

Stejný design lze pokrýt tapetou "pod cihelnou" nebo divokým kamenem. Samolepicí fólie je také vhodná. Ale musíte s tím pečlivě pracovat - nebude možné ji odstranit.

Pokud jsou krabice malé

U malých kartonových krabic není těžší pracovat. Mohou být stejné nebo různé velikosti, tloušťky a šířky. Na základě dostupné sestavy je sestava sestavena.

To je to, co krb pocházel z dostupných lepenkových krabic

 1. Přilepte otvírací část krabic lepicí páskou a poté je spojte. Lepidlo může být použito PVA. Lepené krabice jsou dobře přitisknuté proti sobě, nechte lepidlo 8-12 hodin.
 2. Odřízněte otvírací část a přilepte je kousky skotky.

Krabičky lepte lepicí páskou ze zadní strany

Druhá možnost trvá méně času, ale design se ukázal jako nespolehlivý. S velkým rozměrem se může poskakovat.

S odříznutými kryty je design neklidný

Chcete-li krbu z kartonových krabic obdivovat, budeme ho malovat "pod cihlovou". Abychom to udělali, nalepíme povrch silným šedo-hnědým papírem. Tato barva bude pozadí.

Pro barvení je potřeba červenohnědá barva a velká pěnová houba. Lze jej řezat do velikosti cihel - 250 * 65 mm. Barva nalije do plochého misky, namočí do něj houbičku, nanáší ji na papír a lehce přitlačí a nakreslí cihly.

Během práce musíme zajistit, aby švy mezi "cihly" měly stejnou šířku. Není to snadný úkol - stačí se rozptýlit a velikost není stejná. Můžete to udělat jednodušeji - řezání malířské pásky na úzké pásky, vložení, kreslení "cihel". Po vysušení laku odstraňte lepicí pásku.

Zde je krb z lepenky

Horní část musela být snížena, protože náš krb byl příliš otřesený. Lepší použití krabic celé.

Její montáž je náročnější na pracovní sílu: je nutné klenbu dobře přilepit. Tento krb potřeboval 4 velké krabice (jako z televizoru).

Kresba krbu z lepenky o velikostech

Samostatně lepte základnu. Na vnitřní straně polystyrenové pasty vyztužte výztuhy. Hmotnost se ukázala jako pevná a podstavec se ohýbal bez zpevnění. Pásky byly instalovány asi po 5 cm, byly přilepeny k lepící pásce, pak byla základna lepená na všech stranách.

Pak byla přední část vyříznuta a zadní stěna byla vytvořena. Je lepší je okamžitě vyzdobit, dokud nebude slepen. Na desce lepenky neseme klenutý výřez. Z lepenky vyřezáme "cihly" a lepidlo je tak, aby okraje nepřesahovaly "oblouk". Když lepidlo uschne, shromažďujeme hlavní část portálu. V portálu také instalujeme několik žeber tuhosti - ve vysoké nadmořské výšce může karton "hrát", a tak se vše ukáže pevně a pevně.

Proces výroby krbu z lepenky

Dalším krokem je výroba víka. Je to vícevrstvá - lepenka, expandovaný polystyren, lepenka. Všechno je rozmazáno lepidlem, zatížení je nastaveno. Když bylo lepidlo usušeno (po 14 hodinách), bylo víko upevněno na konstrukci lepicí páskou. Dále - dokončovací práce.

Abychom vyrovnali nerovnoměrnost lepicí pásky, všechny plochy lepidla lemujeme hustým bílým papírem. Můžete si fotit A4, můžete - větší velikost.

Dále bude zapotřebí role papírových ručníků a lepidla PVA. Zředíme je 1: 1 vodou, nalijeme do spreje. Vlkku umyjeme, položíme ji a trochu ji vytlačíme. Samotný vlhký tenký papír poskytuje úlevu, je jen nepatrně korigován, dosahuje lepšího účinku. Podobně zpracováváme všechny povrchy kromě "cihel". Počkáme, než uschne.

Který se získá tak, povrch

Vezměte barvou červenohnědou nebo slonoviny (v tomto případě). Hnědá barva „cihly“ světla - zbytek povrchu. Ohniště karton skoro hotová. Byly dotváří.

Tady je obrátil krb vyrobenou z lepenky

Po vysušení přihrávku vše jen namočené ve zlatém štětcem. Kartáč dip, zmenšování, jakmile odstraníme zbytky laku na kus papíru. Polosuché kartáček pass „švy“ mezi cihlami, lehce dotýkat se „cihly“. Dále, stejná technika namáhání struktury povrchu. Je důležité, aby se dát příliš mnoho barvy. Nyní vše. Ohniště karton připraven.

Ohniště nápady od formátu karton foto

Může dělat imitace krbu vyrobené z kartonu libovolného tvaru. Některé myšlenky jsou shrnuty v tomto oddíle. montážní principy již víte, dekor může přijít sami nebo využít nápady s fotografiemi.

Používáte-li dobrý tapetu „Brick“ bude velmi přirozeně

Používáte-li dobrý tapetu „Brick“ bude velmi přirozeně

Jedna velká krabice dostat středně velký krb

Složitější tvary a používat polyuretanové lišty dokáže divy

Krb z krabic s rukama: 15 nápadů a 3 master class s krok za krokem

V očekávání magie Nový rok chceme transformovat své domovy, přidat pohodlí a sváteční náladu. Vzpomínám si na European vánoční příběhy a filmy, v případě potřeby v interiéru se nachází krb s jedlové větve a červené koule.

Si myslí, že instalace dekorativním krbem v očekávání dar boom - neakceptovatelné odpad? Pak se krb z boxů. Ano, je to od těch, kteří již dávno musel vyhodit, ale nějak se zvedl ruce.

Ve stejné době a uvolněte komoru pro nový rok!

Jako každá jiná domácí tvůrčích schopností, takže krb začíná s plánováním. Tento krok se může zdát zbytečné a nudné, když se hlava již rostoucí nápad a chcete rychle převést do reality. Ale je to povinné. Bez řádného náčrtku „stavba“ výheň vyžaduje spoustu času a úsilí, ale výsledek může zklamat.

Během fáze plánování, proveďte následující kroky:

 • pečlivě zvolit místo pro dekorativní prvek, neboť konečný návrh nežádoucím způsobem pohybovat;
 • Definujeme styl a převládající barvy v interiéru: dekorativní krb by měl dobře splynout s prostředím, a nikoli stát jeho absurditu;
 • Shromažďujeme materiál „stavební“ (jakékoliv vhodné kartony) a zvolte vhodný tvar a velikost;
 • Vyrábíme výkres požadovaného designu detaily všech velikostí;
 • zvolit metodu dekorativních povrchových úprav a dokončil kreslení skica krbu v barvě (velmi často, že čerpáme ve fantazii, není ani zdaleka ideální, ale papír bude okamžitě viditelné všechny chyby).

Při výběru způsob zdobení doporučujeme procházky obchodech pro kutily. Pokud jste neprovedli opravy, pak se divit, kolik nových materiálů a směsí na trhu objevily. Možná, že tato cesta bude narazit na původní myšlenky malby nebo potažení materiálu simulování.

Nespěchejte, vše se zjednoduší, protože výrobní proces sám a tak je poměrně jednoduché. Dekorace design je třeba přidělit dostatečnou pozornost. V opačném případě budete mít hack na pracovní vyučovací hodiny, že nikdo se zmást, a nebuďte překvapeni.

Nejjednodušší konstrukce pro výrobu se získá z pole na televizoru s velkou úhlopříčku. Krabičky, například malých domácích spotřebičů nebo boty, budete muset držet při sobě a ke změně velikosti.

Balení velké domácí spotřebiče (ledničky, trouby, myčky nádobí a pračky) je lepší demontovat lepenkových listů a od země k vytvoření pole pro krbu.

Chcete-li vytvořit zaostření, vedle kartonových krabic, budete muset:

 • kus pěny pro sádrokartonové desky nebo krbu;
 • roll bílého papíru pro vkládání;
 • maskovací pásky;
 • psací pásky;
 • oboustranná lepící páska;
 • dlouhé pravítko, měření pásky a tužku;
 • houba, široký štětec a dva menší;
 • Nůžky a papírnictví nůž;
 • PVA lepidlo (lepidlo na lepenku);
 • polymerní lepidlo (pro upevnění dekor);
 • vodoemulsionku základní nátěr (pozadí může být bílá, nebo s přidáním karamelu);
 • akrylátová barva na části;
 • dokončovací materiály (tekuté tapety, omítky, omítky, laky);
 • dekorační předměty (Vánoční dekorace stropní lišty, ozdobné lišty, barevný papír, atd.)

Tento seznam není dogma. Je možné měnit a doplňovat, v závislosti na konkrétním projektu. Udělejte si seznam předem a připravit ji na všech použitých materiálů a nástrojů, které se rozptylovat a podrážděné při vytváření.

Pokud jste vážně uvažují o krbu boxů nebo kusy lepenky s rukama, bude nápady vybrané nám pomáhá pochopit, které varianty jsou možné, a nechte se inspirovat k vytvoření své vlastní dílo.

Krb ve tvaru písmene „P“ bez důvodu je jednoduché na výrobu. Imitace zdící tvárnice červeného papíru nebo tapety odpovídá vánoční téma.

Ohniště „červených cihel“ a zelené smrkové jsou klasické svátek barevné schéma.

Pro vytvoření požadovaného účinku na vnitřní stěně komory může být přilepená obraz hořícího dřeva. Takový báječný volbu lze použít jako rekvizity pro dětské párty, nebo pro domácí hraní.

Obraz ohně v krbu může být realističtější, zejména pokud zjistíte, že formát 3D. Když laminování Neberte jednotlivé bloky, jako tapetu nebo speciální obrobku zdiva, dostanete ještě zajímavější. Ale je třeba vyhladit rohy a správný tvar.

Vylíčit cihly na povrchu a lze natírat. Trvá delší dobu, ale bude vypadat věrohodně. Pec může dát složený role papíru nebo tenkého kartonu.

Použití omítky, následované nanesením zdicí kusy převádí světlo kartonové strukturu v důkladném kamenné struktury. Bílý mramor barva se perfektně hodí do interiéru ložnice s pastelovými barvami.

Skvělé místo pro krb - zeď mezi okny v prostorném obývacím pokoji soukromého domu. Varianta s komínem ve velké místnosti působivý vzhled.

Krb v aristokratickém stylu bílé masivní kámen dobře hodí dekorativními prvky z expandovaného polystyrenu (vzory, pásy) a stropní tvarování.

Jsou dodrženy adhezivní polymer připraven, ale ne barevný design. Je důležité dbát na symetrii.

Namísto vkládání krabice s bílým papírem, můžete použít vinutí určité barevné tkaniny. Neváhejte a zapojit děti: společné řemesla posílení vztahů a rozvíjet představivost.

Skvělá volba malého ohně. To je více stabilní, takže jej lze umístit nejen na zeď. Je dokonale zdobí chodbu. Pec může dát spoustu větviček z parku, a simulovat požár plamen vystřižené z barevného papíru, nebo dát krátký LED girlandy (můžete se třpytí). Přítomnost tlumeném světle ohně naplní pohodlí bytu a teplo.

Je-li prostor dovolí, můžete si dát velký výšky ohniště trim s lidským růstem. Mantel mohou být zdobené tematickými figurek a miniaturní vánoční stromeček. Na místě pece opustit skříň - velikost požáru povolení. Váza s bonbóny nahradit přitažlivost blikání požáru.

V případě, že byt není volná stěna pro krb, můžete využít myšlenku rohovém provedení. Jeho tvorba se neliší o větší složitosti, ale zde důraz na geometrických rozměrů. Harmonický řešení je pravoúhlý rovnoramenný trojúhelník základna trojúhelníkového hranolu.

Chcete-li vytvořit slavnostní atmosféru v útulném rohové světlo několik čajové svíčky v krbu, a dal na polici dekoru nebo mandarinky.

Nový rok nejfantastičtější dovolenou a aby ji splnit, musí být obklopen magie. Vytvoření kouzlo pro sebe a své blízké z dostupných materiálů pro tři bezplatných noclehů.

Master Class: mini-krb z jedné krabici

Někdy chcete vyzdobit dům, nejen slavnostní, ale také v kanceláři nebo na pracovišti. V tomto případě je to dost, aby mini-krb, který lze umístit na okenní parapet, otevřené police nebo pracovní stůl.

 • 1 krabice střední velikosti;
 • 3 malé podlouhlé krabice;
 • lepicí pistole nebo obyčejný PVA lepidlo;
 • kus lepenky pro krbu;
 • Tapety část zdiva nebo lepicí voskované plátno;
 • bílá barva latex;
 • Decor (smrkové větve, věnce, svíčky);
 • nůžky a tužku.

Představení instrukce krok za krokem pro výrobu:

V dolní části okna dimenzování všechny klapky. Čelo klapky ztlumit jeden dlouhý (bude promítací komín báze) a druhá slepena s krátkou chlopní.

My jsme dali malé krabičky po obvodu zobrazeném okně a aby tužkou.

Označením nahoru rozšiřuje okno, nůžky odříznutí přebytečného lepenku. Potom přilepte krabici.

cut ozdobné prvky zdobené desce (můžete přijít s něčím originálním). Lepit na obrobku a planochki krbem.

Lepidlo lepenkový římsu, musí se jednat na 4-5 cm, tvořící padák. Crafts obarvené s bílou barvou v několika vrstvách. Je vhodné, aby malovat na všechny strany.

Polymerní lepidlo kotevní vložka z umělé hmoty nebo kovu. Vnitřní stěny a je ohnuta na vyčnívající základní lepidlo řezu na velikost kusu tapety.

Dokončení design novoročních dekorací a svíčky.

Master class: ohniště s výřezem ve tvaru oblouku

Jednoduchý způsob, jak domácí krb ze dvou starých krabic.

 • 2 velké krabice stejné velikosti;
 • psací pásky;
 • nůž a nůžky;
 • lepenkové desky;
 • Šedý balicí papír;
 • malovat barevné cihly;
 • houba pro nanášení barvy;
 • výzdoba a dekorace pro simulaci požáru v peci.

A teď celý proces krok za krokem:

Vezměte dva staré krabice a připojte je získat více potrubí. Přesně dimenzování všechny spoje a švy podlepené.

Karton udělat římsu na krb.

Cut v kolonce oblouku (lepší provést nezbytné pre-layout). Wrap box a římsa balicí papír. Řezané okna namísto oblouku a přilepíme na papír.

Lepidlo páska okapy.

Barveny vnitřních stěnách krbu s černou barvou v plechovce (to na ulici). Zředit nátěrovou hmotu požadovaný odstín pro aplikační bloky. Použití houba bloků aplikuje na povrch a nechat zaschnout.

Palivové dřevo a svíčky na černém pozadí vytvořit zvláštní atmosféru.

Master class: rohový krb z listů kartonu s komínem

Jednou z možností rohový krb bylo uvedeno výše. Jeho vytvoření lepenkové krabice nebude těžké. Složitý a zajímavý design se získává z listů kartonu s komínem.

Chcete-li začít připravovat:

 • lepenkové listy;
 • svinovací metr a dlouhá fronta;
 • tužku, psací potřeby nůžky a nože;
 • lepicí pistole;
 • barva bílá a červená.

Když se připravují všechny nástroje a materiály, můžete začít pracovat. Tento projekt je velmi důležité vypracovat předběžný návrh a učinit všechna měření. Výhodné řez jednou požadovaného obrobku. A ne, aby se zmást, přihlaste se jim velikostí. Pak bude shromažďovat pouze návrhář.

Podrobnosti o výrobního procesu:

Řezané trojúhelníkovou základnu s zaoblené. 4 předlisek potřeba vytvoření pevné struktury. Pro jednoho z polotovarů hraničních úseků lepenka lepidlo. Uvnitř boxů získaných vytvořit žebra.

Close struktura druhý obrobek a získat pevný základ pro krbu. Stejně tak my na vrchol.

Spolehlivosti spoje kotevní maskování části skotchem.Poluchennye přilepit k bočním panelům.

Umístěný uvnitř ohniště panelu pro uzavření úhel. Ze stran laťku a vytvářejí širokou „stěnu“ s výztužnými žebry. Hotový konstrukce potažena základním nátěrem a bílou barvou.

Kartonu rozřezán na polotovary pro oblékání uvnitř i vně krbu. Prvky pro výzdobu interiérů, aby širší a kratší, a zrůžoví. Prvky na vnějším designu je lepší, aby se delší a užší, jsou červené barvy, vytvářet kontrast. Pasta polotovary krbu uvnitř i venku.

Jak se dostat do výroby komína s žebry. Na přední straně listu kartonu je vložen kus. Malujeme komín s bílou barvou a vytvořit imitaci dřeva.

Ukotvení komín a zdobí novoroční výzdobu.

Komentáře (1)

Budu stručně říci - chytrý nápad. Velmi motivovaní děti. Budeme trénovat!

Novinka na místě

Sazenice rozvíjet a rozšiřovat vegetativní hmoty v omezeném objemu substrátu. A tento objem.

Winter - utrpení pro domácí mazlíčky. Zvlášť těžké je přenesen nosnic. Krátká.

Novoroční marnost s dárky a kreslení slavnostního menu platí pro domácí výzdobu interiérů.

Komfortní dům, postavený pryč od sítí dodávek plynu je nemožné bez kamen. V chladu.

Osvětlení plochy příměstské oblasti je považován za samostatné plánování zóny stupeň uspořádání.

Obyčejná fráze života psa v těchto dnech je použitelná pouze pro bezdomovce psů. ,

Získávání pozemků a vytvoření plánu budoucího domu, je nutné myslet na umístění.

Posledních 10 let na rostlinné výroby v zelinářství a zahradnictví seminářích a fórech je aktivní diskuse.

Je těžké v dnešní době najít někoho, kdo neslyšel nic o deskách.

Při pohledu na pytle cementu a hromadu písku, ne každý developer cítí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 4