Jak šít Deka

Jak šít Deka

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Deka s rukama: volby. Jak vytvořit přikrývku pro novorozence, obálky vytáhnout vlastníma rukama

Dítě z nemocnice domů odnést, zabalené v krásném deku. To je možné zakoupit v obchodě, a je možné učinit prohlášení paušálně na své ruce doma.

Deka pro novorozence s vlastníma rukama: Vlastnosti

Dětská paušální prohlášení, obvykle provádí ve tvaru čtverce, takže vše stranou sobě rovného. Množství tkáně závisí na zamýšleném velikosti hotového deka. Standardní velikost jedné straně od 1 do 1,25 m.

Méně často najdete obdélníkové dětské přikrývky, ale budou zabalit vaše dítě nepohodlné. Dekorace prohrábnout deka pro novorozence není povinný atribut.

Blanket extrahovat vlastních rukou: Materiály a metody

Aby bylo možné takovou deku musíte mít ve svém arzenálu: dva druhy tkaniny pro vnější a vnitřní, gumičkou a stuhou ozdobit přední přikrývku. Možná budete muset zdobí krajky. Jen do práce budete potřebovat kterým se jehly nebo kolíky, nůžky, metr a šicí stroj.

Budete dělat deku pro novorozence vlastníma rukama nebo koupit nezáleží na tom, v žádném případě si vybrat správné látkové přikrývky. Ve kterém jsou přišroubovány na potřebu dítěte, které by alespoň jedna strana potahu je vyrobena z bavlněné tkaniny, a to je určitě uvnitř.

Můžete si také vytvořit Deka s rukama ze stejné látky na obou stranách, jako je satén, popelín nebo bavlny.

Chcete-li takovou deku budete potřebovat: textilie a to buď jeden nebo dva druhy krajky, organza dva typy (široké a úzké), výplň - Syntapon.

Délka širokou krajkou na skladě musí být nejméně 1-1,5 metrů, ale délka úzké krajky 80 cm je dostačující.

Řez dva čtverce o tkaniny a jeden z téhož syntepon. Délka jedné strany obrobku má odhadovanou délku přikrývek plus přesahem 1 cm. Pro každou stranu.

Organza v konečném výrobku musí být všité do švu potahu, takže první přišít krajku na svém místě. K tomu, zvolte jednu z broušené textilie čtverce, položil ji na stůl lícem nahoru. Pod úhlem, který bude krajka, organza poloha na tkaninu tak, aby řez krajka ležela na buněčných kulturách, svěží část druh tkaniny musí ležet na látce, a to kolem něj. Šít jednoduché ruční steh. Nyní, na druhé tkaniny náměstí na stejném principu šít úzké krajky. Řezané boky koncích krajky by neměl postávat, zabalte je i ušít šev.

Nyní je třeba sečíst všechny díly s sebou v tomto pořadí: první díl vycpávky polyesteru, vrchol dva kusy tkaniny složené k sobě. Zajistěte ji pomocí kolíků nebo jehly dílů pro to, co by bylo, zatímco šití deku nevedlo.

Steh po obvodu deky, ustupující na 1 cm od okraje. Zanechat malé okno 15-20 cm. Není šil. Odstraňte pokrývku tímto oknem a šít to skrytých švů ruce.

Nyní prošívaná přikrývka napříč a podél. V tomto případě, dva malý čtverec, který se nachází v blízkosti centra.

Můžete ozdobit přikrývku hromadné květiny, vyrobený ze stejné látky.

Deyalo dítě s froté centrum

Z tohoto deka bude vyžadovat dva druhy textilií a pásku na výzdobu mimo dekou. Vnitřní část přikrývky je zvláštní, že je vyrobena z bavlněného froté. To se prodává v obchodech označených tkanin pro děti. Můžete použít tuto část dětských kostkované deky.

vystřihnout dlouhý pruh o šířce 12-15 cm od přední části tkaniny., složit ji na polovinu a prostrochite od řezu okraje. Nyní šít výsledné pásku rukou na náměstí tkanina předměty jednoduchý steh. Rozprostře na rovnou plochu kusu vnější tkaniny směrem nahoru. Na něm je umístěn na obvodu výsledné tkaniny pásku tak, že páska se shoduje s švu kloubní tkáně, a jejich volná část ležící na látce, a to kolem. Při šití shromáždit pásku velkého nebo malého shromáždění.

Nyní je třeba provést samostatnou položku na vnitřní straně obálky. K tomu, řezané čtverec froté velikost menší než velikost budoucích deky. Rozdíl by měl být 10-12 cm z každé strany. Kompletní chybějící délky druhé tkaniny, šít se pásy po obvodu náměstí froté.

Na žádost jednoho rohu deky mohou být zaobleny. V tomto případě je předem se zaokrouhlování v příslušném kusu froté.

Syntapon spojit dohromady, a horní dva kusy textilie složené k sobě. Pre-šité krajky by měla být mezi vrstvami. Spojit všechny díly propojené jehly nebo špendlíky a prostrochite na stroji, k odchýlení se od okraje jeden centimetr. Opustí okno nezashitym, otočit přes deku a šít skrytý ruční steh.

Chcete-li vidět vzor na přední straně dekou, pak to v předstihu, než začnete šít všechny detaily. Vzor může být použit jako jemné satén nebo ozdobné pásky našitou na přední straně jeho tkáně.

Přikrývka při propuštění z nemocnice obousměrné

To je zajímavá volba pro novorozence deky vyrobené vlastníma rukama. pro něho Potřebujete tkaniny ve dvou barvách, ale jednu vlastnost, výplň polyester a elastický pás nebo na suchý zip pro upevnění okrajů svazku. Zvolit pro takové dekou dvou opačných barev, jako je bílá a modrá, šedá a červená.

Výřez ze dvou textilií a syntepon shodné čtverce velikosti s předpokládanou velikostí přikrývek plus jeden centimetr každé hrany kola. Dejte na plochý povrch první, výplň polyester, a na něm dva kusy různých textilií proti sobě.

Steh švy se nezachytí šitý 20 cm tkáně. Odstraňte deku přes střešní okno a předat šít skrytý steh. Blanket připraven. Pro větší pevnost, že šikmo prošívané diamanty nebo čtverce.

Pokud si nechcete udělat pro tento deka pásu nebo pásky, můžete šít suchý zip, pro kterou složil deka lpí na to rozvinout. Avšak další zip může lpět na již pěstovaného dítě a poškrábání jej. Proto je lepší, aby se pás. To může být také obousměrný pro kontrast.

Řez dva pruhy pro šířku pásu 12 cm pro jeden z každého typu tkaniny a steh první tváří v tvář, a pak odstranit prostrochite hrany dohromady. Zanechat malý otvor pro to, co by se vložit žvýkačku. Šít lumen ruce. V některých případech můžete šít prostorový luk nebo květinu, vyrobený ze stejné látky.

Jak vyrobit Deka s rukama: Tipy profesionálové

• Materiál, ze kterého udělal vnější ozdobnou stranu, na tom nezáleží, protože tělo dítěte je hubený není. To je důvod, proč to může být satén a hedvábí.

• Pás nebo elastický pás, který bude opravit zabalenou přikrývku, aby další ze stejného těsta. Pokud si nepřejete vynakládat energii na pásu, pro tyto účely jako dobře zapadá širokou saténovou stuhou.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Deka s rukama

Navrhuji, aby se Deka pro novorozence a dvěma malými polštářky na něj. S tímto článkem, beru základní textilie - polybavlna. Pro tloušťky používám a doporučuji hollofayber, ale můžete mít i výplň polyester. Moje deka není příliš silný a teplý - v jedné vrstvě hollofaybera. Obecně platí, že tloušťka může být vyroben podle svého vkusu a přání. To je člověk schopen švadleny, které mají již nějaké zkušenosti, trochu trpělivosti a 2 - 2,5 hodiny času. V popisu šití, budu používat svůj fotografie proces šití. Můj web byl článek šicích dětských přikrývek více jednoduchých stehů a podrobný popis přizpůsobování technologií. Radím vám, abyste to viděl. Kdo může vidět moje instruktážní video na šití dek:

► doporučované FABRICS - Calico, polikoton s dětskými kresbami.

Polybavlna - na deku a dva polštáře - 3 m (na deku bez klíny - 2 m) Tkanina s šířkou 1,5 m..

Hollofayber nebo Syntapon, o tloušťce 1 cm (100) - 1 m x 1,5 m.

Krajka - 10-12 m široký 2-3 cm.

Nitě pro šitý №40-60, jehly pro šicí stroj číslo 90-100, krejčovské kolíky.

Moje rada, aby neobvyklé prošívání přikrývek jako prošívaných květy a listy. Tato deka je pro novorozené děvče, takže barvicí látky a vzory tvoří stehy, jsem zvedl, resp.

Vzory pro šití, doporučuji dělat jako vzor na polyetylenové fólie. Obrázek je třeba k tomu tenkou marker. Rozměry dílů by neměl být příliš malý, nesmíme zapomenout, že budeme muset šít na jejich cestě. Mám vzory: průměr květ 35-40 cm s několika velkými plátky a křídla - o délce 30 cm a šířce cca. 15 cm. Vzory pro sebe, dělal jsem na kartonu, protože jsem často tázán šít dětské přikrývky, ale můžete odejít a polyethylen.

Velikost Deka, že budu dělat vlastníma rukama budu mít 1m x 1,5m. Tato velikost je vhodná pro dětské postýlky.

Vyříznout část celkového 2m tkáně. Rozseká ji na polovinu a dostanete 2 ks 1m x 1,5m. Rozložit jednu část na velkém stole. Uplatnění vzory a stopových křídu na přední straně budoucích deky. Výkres lze provést na vaší chuti. Otočil jsem nevyvážené. Vzdálenost mezi jednotlivými částmi, doporučuji se dělat příliš mnoho, a nemůžete být příliš malé, asi - 20 nebo 25 cm můžete použít kruh, který byl řez od středu květu ..

Celý obvod z namelovannoy přikrývek, na hraně, šít krajky. Beauty já občas drobné vrásky na oko.

Dal připravené hollofayber na stole. V tom, obě části zůstali tváří základní textilie uvnitř, tam, kde jsou již namelka vzor. Slepit přikrývku jehly, většina z jehel podél okrajů.

Na šicí stroj dlažba řádek po řádku pritachivaniya krajkou. S jednou hranou vyvorotnoe opustit díru, asi 20-25cm.

Potom, odstranit jehlu a odstraní výsledný přikrývku.

Uspořádat na velký stůl namelovannoy stranou nahoru, a velmi dobré utnout všechny deky kolíky (stříhat na přes všechny vrstvy). Zde je žádoucí používat co nejvíce ke kolíkům.

Na deka deka na stroji, je nutné uvolnit tlak přítlačné patky na Přikrývka snadno prošel. Velikost stehu lze nastavit na největší krok. Používám kontrastní zelenou nit. Podle namelochnym čáry dlažební stroj linku. Je velmi důležité, steh, všechny segmenty deky pohybuje rovnoměrně bez zkreslení. Chcete-li to, budete muset pomoci propagovat zbraně. Beru na vědomí, že jehla stroj nikdy zlomit, když se škrábat na kolmou-pin přilepená.

Čmárat vyvorotnoe díru a vytáhněte všechny kuželky. Deka šít s rukama nad hlavou připravený pro novorozence. Buďte odvážní, sebevědomí a budete mít úspěch!

Ze zbývajících tkaniny ušít velikosti polštář 50h50sm. K tomu, vystřižené čtyři kusy požadované velikosti. Uvnitř polštáře může dát Zničené kusů hollofaybera nebo syntepon. Další přizpůsobení technologie podushekmozhno vidět v mém článku.

Velmi užitečné. Děkuji za lekci

Děkuji moc za článek. Velmi užitečné! Dceru ušít deku za váš článek 🙂

Vážený Ludmila, opravdu užil svou deku, řekni mi, a nechcete používat takzvaný „stabilizátor“, nebo prostě obložení pod látkou získat silný vzor? Všechny master classes, zejména západní, vidím, že obklopují bílou tenkou odsazení polyester. Jsem teď v procesu šití dětských dek s využitím konvenční stroj Singer modelu 7258. I steh na dno - příliš volné, uvidíme se - příliš natažené, vzor znetvořený. Stroj stojí na automatické funkce, tj obě vlákna jsou stejně napjaté. Běžná jehly, nit není silná, bavlněná tkanina - prostý Syntapon a nahoru - satén satén. S tím, co může být připojen? Možná, že právě toto obložení a potřebují?

Tento „stabilizátor“ tzv lepidlo pavouk a to není tenká výplň polyester. Mnozí ji použít. Drží tkaninu na odpalování, aby bylo jednodušší, aby bič. V podstatě se používá v patchwork a prošívání. Nechci používat jej a nedoporučují:

1. Mělo by být přilepena mezi základním textilie a syntetické odsazení pouze horkým železem. Z horkého Syntapon drtit.

2. To zajišťuje větší tuhost. Povrch deky bude jako pevné kůry. Moje vzory švů, měkký a svěží.

3. Tato babí léto rozhodně nepomůže ke zlepšení stehy, protože Syntapon stále pohybuje ve své tloušťce.

4. Lepidlo babí léto drahé stojí za to - není nic, dodatečné náklady.

Váš případ: Atlas-satén - tkanina spíše hladká a kluzká. Je obtížné bič, a to zejména nováček. S přístrojem v pořádku. Doporučuji deka rozprostřené na stole a zcela smetla ručně, všechny vrstvy, buňky 10x10 cm. Poté spusťte stehem na obrázek. Ruce chytit všechny vrstvy a rovnoměrně pomoci propagovat stroj. Jste nerovné vrstvy dek pod strojem - to je celý problém.

Moc děkuji za lekci. Ale bez zkušeností, jsem šít s lehkostí a za pár hodin je šitých Deky, ukázalo se skvěle) všichni si to užili!

Lyudmila, velmi malý polštářek konstrukční řešení a konstrukce ozdoby hrany ve spojení s hladkými rohy. Velmi cool a originální, jak to již vypadá, že je dobře zavedená témata šití přikrývky. Prostě super!

Děkuji za master class. Práce na dece pro chlapečka trvalo 40 minut (Stitch se rozhodl nedělat).

Je škoda, že nemůžete přidat fotografii zde.

Umnichka, jsem rád, že to vyšlo!

Dobrý den, dobrý master-class! Ale prosím, řekněte mi, letní přikrývku (vytáhnout) Syntapon fit? Nebo je to možnost jaro / podzim? (1,5 cm Syntapon tam, ale zdá se, že je tlustý) .tkan Calico Pákistán

To je těžké říct. Nevím, vaše klimatu a jak horký vás v létě. Proto sami rozhodnout. Syntapon primnetsya bitu, když deka. Myslím, že to je normální tloušťky.

Děkuji vám, že je přibližně 20 (max 25). Tam jsou koberce z starší, jsou z Capito 2sloynogo, ale byly tam další pytle ze stejného materiálu, takže myšlenka syntepon není úplně letní deka

Jak šít Deka

Šití kojenecké oblečení a uvidíte, jak se dítě v jejím kroku, hry, zná celý svět - je to prostě úžasné!

Ale pokud váš šatník je již naplněna drobky 200% a kreativní myšlenky všichni přišli a přicházejí na mysl - je čas k jejich provedení na plátně velkých rozměrů. Posheyte Deka, zdobení ji s zajímavých aplikací! Tento teplý věc jistě přijde vhod v zimě - doma nebo na procházky.

Takový deka můžete šít a novorozence dar: za prvé, bude uveden do kočáru, pak použít jako postel na lavičce v parku. A skutečně, krásná deka může sloužit jako deku, zdobení dětský interiér. Dole, v mistrovských třídách, ukážu, jak se dělá Deka s aplikací s vlastníma rukama. Číst, dívat se a nechte se inspirovat!

  • Žlutá rouno - 1 m až 1,5 m
  • Thinsulate (hustota 150) - 1 m až 1,5 m
  • Pažení s vhodným vzorem - 1 m až 1,5 m
  • Felt v různých barvách pro aplikace
  • Textilie pro lemování (v tomto případě - dres riba)
  • šití kolíky
  • nůžky
  • Jehly a nitě pro Basting
  • šicí stroj

Jak ušít teplé Deka s rukama:

1. Za prvé, pečlivě zvážit, co chcete vykreslit na dece. Je-li produkt určen k dítě, můžete tak učinit sportovní aplikace, například, představují různé typy míčů. Je vhodné, aby se list papíru, střih kolem obrysů přikrývek v malém měřítku, a čerpat z něj všechny údaje, které dáte na dece. Tento krok je nezbytný k vytvoření úspěšného složení. Si uvědomil, jak moc nějaké aplikace, které potřebujete, začít svou produkci. V této hlavní třídě - deku s míčky, takže fotografii můžete vidět různé sportovní atributy. Basketbal - je to jen kruh s cik-cak stehů. Fotbal - bílý kruh z plsti s pětibokými náplastí.

2. Následující sportovních potřeb - bowlingová koule (s nashivkami- „díry“) a rugby míč s těmi správnými pruhy a čalounění švy.

3. Další informace o pruhů - hokejový puk, je baseball, tenisové míčky a shuttlecocks pro badminton. Ozdobte je, jak můžete s pomocí strojů stehů.

4. Rozbalte přední tkaniny - je nutné, aby místo aplikace. Nejjednodušší možností - uspořádat všechny odznaky na stejné středové čáry. Tím, že dělá to, dotáhnout všechny míčky s šití kolíky a dvojité kontroly přesně, zda se nacházejí.

5. prošitý všechny kuličky na obvodu na psacím stroji.

6. fleece část připraven k montáži, takže je třeba se podívat na zbytek webu. Rozprostřené před kartounů, vypadají dobře být umístěn obrázek. V tomto případě je T-shirt byl napsán název výrobce tkanin, jsme se rozhodli šít kus plsti.

7. Nyní je čas shromáždit všechny vrstvy budoucích deky dohromady. Ležel na podlaze rouna (lícem dolů část s aplikacemi), to leželo zateplení Thinsulate (jako jedna z možností - Syntapon nebo odpalování) a výše - kartounů lícem nahoru.

8. Zajistěte tkaninu s kolíky a prostrochite čtverců. Použili jsme Calico s dobrým vzorem: Všechny švy byly jasné hranice mezi čtverci kartounů. Tvorba vodorovných a svislých spár, dostanete téměř přikrývku - šití upevňovat dobrou izolaci uvnitř obrazů.

9. Je důležité, aby se všechny linky, které jste udělali obrazy regionu, protože okraj potahu by měla být dobře zajištěny.

10. Procházka po obvodu nůžkami a snížit okraje plošné textilie, takže jen 5-7 mm od švech.

11. Z materiálu se vyčlenit z ostění vhodné délky a šířky pásu. V případě, že deka bude mít velikost 1 m do 1,5 m, skupina by měla být: 2 strany - 154 cm od 6 cm a 2 pruhy - 104 cm x 6 cm Učinili jsme pro lemování pleteninu, ale můžete si vzít i obyčejný. bavlna. Hlavní věc - že tato tkanina nebylo příliš těžké.

12. Každý pás lemování připravit: otočení ve středu hrany a hladké železa. Pak složit pás na polovinu s ohnutými okraji a vyhladit znovu. „Hug“ band okraj potahu a bezpečný s šití kolíky.

13. prošitá na okraje pásu na psacím stroji. Okraj jednoho pásu, na úhlu dopadajícího na přikrývce, schovat pod okraje druhého pásu přesně obrátil.

Teplý Deka s aplikacemi připraven! Můžete ji použít s krytem deku (pokud jste opět tvorby skvrn strach), nebo může odmítnout pokrýt tkáně. V každém případě, takové dítě „Refresh“ bude zajímavé a užitečné!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 3 = 7