Jak skrýt hortenzie v zimě

Jak skrýt hortenzie v zimě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Hydrangea macrophylla: příprava na zimu a prořezávání. Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla

Hydrangea několik století pro svou krásu šťastný člověk. Dokonce v osmnáctém století, tato květina upozornil fanoušků a milovníky exotiky. Hortenzií jsou doma v Americe a jihovýchodní Asii. Jméno květu byl pojmenován na počest princezny, sestra Karla Henry, který v roce 1768, pravidla obsažená v Římské říše. V Evropě, závod byl přinesen z Japonska na počátku 19. století.

Hydrangea zahrnuje 35 druhů a představuje listnatý nebo stálezelený keř, strom nebo réva, v závislosti na druhu. Je to květina úžasné krásy, pro který je oceňována a pěstuje na svých parcel zahrádkáře. často k vytvoření směsi používané Hydrangea macrophylla. Její froté květenství se liší ve velikosti a rozmanitosti odstínů a barev.

Bush je Hydrangea macrophylla výška listnatý ze dvou metrů. Jeho vztyčené výhonky a listy jsou vejčité sytě zelené barvy. Od poloviny léta do pozdního podzimu kvetení Hydrangea macrophylla. Péče na zimu je stejná jako u ostatních rostlin tohoto druhu.

Zařízení tvoří kulovité květenství, která vyvrcholila na koncích stonků. Květy přitahují pozornost světlé barvy různých barvách: růžové, fialové, bílé, červené a modré. Zajímavá je možnost změnit barvu květu. Je to dost, aby změnil složení půdy. V kyselé pěstování květin modré, při alkalickém - růžové a neutrální - béžová.

Hydrangea macrophylla - tepelně milující rostlina. Je náchylná k nízkým teplotám. Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla je předpokladem pro pěstování. Vysazeny v zemi, můžete zasadit na jaře a na podzim. Půda před výsadbou je třeba hnojit. A to, co - to závisí na jeho složení. Pokud je půda je zásadité, ujistěte kyselou rašelinu. Pnoucí preferuje jíl, lateritic půdu. Před hortenzie zasadil v zemi, ať už je to na podzim nebo na jaře, je třeba zkrátit kořeny, a jarní výsadbu - a dokonce i mladé výhonky. Zachovány jen několik párů ledvin.

Hortenzie jsou zasazeny ve vzdálenosti jednoho metru od sebe Bush. Jamky nemají dost hluboko třicet centimetrů, protože kořenový systém rostlin jsou rozsáhlé, ale ne hluboký. V každém sedadle nalije třetinový kompost kbelík. Po výsadbě hortenzie nutné hojně zalévat a zamulchirovat půdy humus hnůj.

Vlhkost-milovat rostliny je Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu stanoví ukončení jakéhokoli zálivku od pozdního podzimu. Ale ve vegetačním období je nutné vodu a dešťové vody lépe, to je měkčí. Dost poloviny na dvě vědra vody na rostliny. Pokud tomu tak není déšť po dlouhou dobu, stačí zavlažovat jednou za týden; Během srážky - jednou za měsíc. Trvanlivost výhonků se zvyšuje v případě, že voda pro zavlažování přidat slabý roztok manganistanu draselného. Takže půda nepochází z kůry, po jejím zalévání uvolnil pro lepší přístup vzduchu ke kořenům.

Krmit třeba květinovou během časný růst a tvorbu pupenů, v období rychlého rozkvětu. V pozdním jaře - počátkem léta, aby se první zimu po krmení kejdy a hnojiv. O dva týdny později, takže re-krmení. Pro zvýšení kyselosti půdy přidán do pilin a humusu jehel. Na podzim pnoucí keře bramborová 20-30 cm na výšku.

Je těžké snášet zimu v otevřeném terénu Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu začne na podzim, když listy přerušit na dno a zastavit zalévání rostlin. Umožňuje mladé výhonky rychle tuhnout. Před první mráz smaže všechny listy s výjimkou samém vrcholu. Budou chránit květní pupeny.

Je třeba krmení Hydrangea macrophylla. Zimování držel výhodnější, je-li před nástupem mrazu v zemi, aby se hnojivo s množstvím draslíku a fosforu. Nelze použít směs dusíku, mohou přispět k růstu výhonků roku.

Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla nutně, jinak rostlina peremerznet není kvetou na jaře. Mladé výhonky mohou být zabiti nebo mírně mírně zmrazit, pokud silnými mrazy nebo ne dost dobré být zasazené rostliny. Na jaře je třeba snížit omrzlé části stonku. To nepoškodí rostlinu, jako pupeny, ze kterých vyrůstají nové výhony, které se nachází hluboko v srdci Bush.

Přístřešek pro zimní Hydrangea macrophylla provádět několika způsoby.

 • Pobočky by měly být rostliny uvázat lano a ohněte do země, na které se záloha je kladen desky s hřebíky řízený přes malou vzdálenost. Oni svázat rostlinu a pokryté spadané listí, a pak do přístavu lutrasilom s otvory pro přístup vzduchu. Young hortenzie kladen na smrkových větví, lisované top s kameny, listí a usínat přístav.
 • Potřebuje přístřeší Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu je následující. Na větvích stromů, uspořádaných kolem horké kaše, silnou vrstvou listí sypané. Potom kružnice rozkládá rostlinné výhonky. To vše cover dostupných materiálů ve vrstvách: smrkové větve, lutrasil, piliny a přes větve stromů. Top natažené fólie nebo střešní lepenky.
 • Přístřeší macrophylla hortenzie, tak mohou učinit. Juta omotal kolem Bush hortenzie je rám mřížky. Vzdálenost mezi nimi je vyplněn suchých listů rostliny, a horní konstrukce pokryta materiálem nepropustným vody. To může být střešní krytina.

 • Náročné na péči závod je považován za Hydrangea macrophylla. Příprava na zimu začíná dlouho předtím, než jeho vzniku. Letní přerušit všechny listy ve spodní části rostliny. S nástupem podzimních výhonků sklonit k zemi a přitlačí na horní části překližky. Před prvními mrazy větve komunikují, prishpilivayut a pokryty zeminou a spadané listí. Umístěna v horní části překližky. Vítr nezničil celou strukturu, překližka zasypali kameny.

To znamená, že otázka, kdy je kryt macrophylla hortenzie, rozhodnout sám, pokud budete postupovat podle těchto pokynů.

Tvorba Bush Hydrangea macrophylla

Hortenzie jako hodně zahrádkáře. Ale rostou keře atraktivní formu, že je třeba formovat. To se provádí na jaře, ale ještě nezačala pohybovat džus a viditelné poškozené pupeny a výhonky. Ale pokud chcete, aby Řízky, prořezávání se nejlépe provádí při průtoku mízy, takže se lépe zakoření.

Na výhonky loni macrophylla hortenzie květů. Prořezávání se provádí s ohledem na konkrétní rostliny. Při tvorbě keře jsou zdravé výhonky nepřerušuje. Můžete být schopni zkrátit pouze podmerzshie.

Prořezávání zvadlý střílí Hydrangea macrophylla pád. Péče na zimu umožní pěstovat mladé výhonky, které bude kvést v příštím roce. Přezimovali pod krytem hortenzie neřeže, odstranit pouze staré pupeny.

 • Sanitární prořezávání ve kterém malí podříznuté špičky výhonků poškozených mrazem, stejně jako odstranit suché a polámané větve rostliny.
 • Omlazení prořezávání zahrnuje odstranění starých větví na bázi rostlin.

Hydrangea macrophylla, který se bude konat bezpečně zimování po preventivní prořezávání nový vzhled. Bush se stává jiný tvar a těší rychlé kvetení.

U listů a stonků hortenzie je velké nebezpečí porážka plíseň. Příznaky onemocnění jsou olejové skvrny žluté. V průběhu doby, oni zvětšují a ztmavnou. Young stonky a spodní část listu pokryté nažloutlou vrstvou. Nemoc se vyvíjí ve vysoké vlhkosti v horkém období. Pro tlumení této choroby listy a stonky se promyjí vodou a mýdlem s obsahem mědi, který je zcela neškodné pro rostliny.

Hydrangea macrophylla je ovlivněna onemocnění, jako je chlorózy. Jeho funkce je změna barvy listů na zapalovač. Rozvoj onemocnění přispívá nadbytek humusu v půdě. Pro boj potřebu onemocnění pro vodní rostliny síranu železa a dusičnanu draselného.

Často se spodní část listu je ovlivněna spider roztočů. To lze vidět okamžitě. Listy žloutnou a stát mramor. Pak chřadnou a odpadávat. Roztoč je nebezpečný škůdce pro hortenzií. V průběhu roku se opakovaně dává potomky. Příznivé prostředí pro její množení, jsou vysoké teploty a nízká vlhkost vzduchu. Za účelem boje proti škůdcům rostlin byla nastříkána thiophos.

Jak skrýt hortenzie v zimě?

Hydrangea - jedna z nejoblíbenějších zahradních keřů na světě, který přitahuje majitelům příměstských oblastech své bohaté kvetení a nenáročná na péči. Nejrozšířenější „osnovy“, „macrophylla“ a „koště“ podtypů, které jsou rozdílně tolerovat mrazy, a proto vyžadují různé zimní podmínky. Jak skrýt hortenzie v zimě - v tomto článku.

Co se skrývá tento kvetoucí keř?

Musím říci, že „strom“ a „koště“ hortenzie jsou dobře schopné vydržet chladné počasí, zejména druhou řadu, protože to je doma k Sakhalin, kde jsou teploty až -35 ᵒS a pod normou. Není zapotřebí tento druh krytí, ale kořenový systém stále je třeba chránit. Jeho zvláštností je tvorba poupat na výhonky, které rostou v běžném roce. Podobně, tvořil květní pupeny z „osnovy“ hortenzií a to iv případě, že nezahrnuje, s příchodem tepla podmerzshie výhonků zotavil rychle a včas, prosím, zahradníci bohaté kvetení.

Speciální termofilní jiný „macrophylla“ Hydrangea a pokrýt své potřeby z toho prostého důvodu, že má pupeny jsou tvořeny z pupenů výhonků, které se pěstují v uplynulém roce. Z tohoto důvodu, a to bez přístřeší Bush zamrzne a není kvetou v příštím roce. Mladé rostliny bez ohledu na to skrývat bez výjimky, ale je třeba vzít v úvahu klima v regionu.

Jak skrýt na zimní zahrady hortenzie?

Připravte pro zimní keř je nezbytné pro druhé polovině července, opuštění dusíkaté hnojivo a jít na bázi fosfor-draslík. Na počátku podzimu, zalévání se zastaví a dolní části volných listů. Ti, kteří mají zájem o to, jak zakrýt hortenzie keř v zimě, je třeba doporučit, aby v předvečer prvních mrazů odstranit všechny vybledlé květenství. Pro ty, kdo se ptají, při jaké teplotě hortenzie přístřeší na zimu, je třeba odpovědět, že to musí být provedeno před nástupem mrazů, protože zadávací výhonky přenesou dolů až -5 ᵒS. Nyní je jasné, když budete muset pokrýt hortenzie v zimě - to musí být provedeno na konci října v jižních oblastech av mírné dříve.

 1. Zakrýt půdu kolem kmenu suché vozovce k ochraně dna ledvin a kořenový systém. Pak kolem horké kaše by měla být stanovena půl metru deska s hřebíky řízený do nich, které budou použity na opravu Duck výhonky. Jeden může jednoduše upnout je mezi deskami, a to jak ve vázané formě ve svazku a ventilátorem nebo slunce po obvodu. Upínací kameny, cihly nebo jiné vhodné objekty usnout suché, ale ne ovocné listy, horní a skrýt lutrasilom nebo netkané grade 30. Tato metoda je doporučena pro ty, kteří chtějí vědět, jak se schovat mladou hortenzie v zimě.
 2. Izolovat zeminu kolem kmene smrku smrkových větví, a dát to střílí - související nebo zdarma. S vhodnými předměty nebo úchyty, top přístřeší smrkových větví a po lutrasilom. Další vrstva se skládá z rašeliny nebo pilin, který je také potažena smrkových větví. Pro dodatečnou ochranu poupat na okraji závodu by mělo být rozšířeno polyetylenové sáčky s suchého listí. Stejný balíček by měl být umístěn pod základnou špatně ohebných větví. Na vrcholu toho všeho konstrukce by měla být pokryta fólií nebo krytinou. Krutá zima v regionu, by mělo být provedeno na více vrstev izolace.

Rostliny v nádobách a nádoby jsou čištěny na verandě, a je zde také uschnout metoda vhodná pro krytí jednoleté „kartáč“ a „osnovy“ hortenzií. Bush musí nejprve vázat, zabalit izolačního materiálu, pak štít drátěný model oka a vyplnit prostor uvnitř suchého listí. Top konstrukce pokrytá krytinou nebo film.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

Ogorodko

Ogorodko - zahradníci na jednom místě!

Sezónní tipy

nyní číst

Jak skrýt hortenzie v zimě, takže rostlina přezimoval pohodlně?

Ne každý ví, jak skrýt hortenzie v zimě zachránit závod od štiplavé zimy v severních oblastech a zhoubné vlhko v teplém podnebí. Kryt a když teplé - důležité body, které by měly mít na paměti. Kromě toho, v centrálním Rusku, v Moskvě, Leningradské oblasti, na Urale a na Sibiři, v regionu Krasnodar a Kuban, Ukrajiny a Běloruska má své vlastní charakteristiky ...

obsah:

Přístřešek pro zimní hortenzie - termíny

Příprava na zimní hortenzií začíná dlouho před prvními mrazy - ještě prostřední hnojiv letních dusíku jsou vyloučeny, v září přestane zalévání, prořezávání se provádí na prvním mrazu keře zabalené až do jara.

Zvláštní pozornost by měla být mladý, ještě neztužené rostliny, odrůdy přinesli ze školek a nové, velké typy. Strom Hydrangea paniculata a vytrvalý, ale potřebuje přístřeší na zimu, pokud rostou v drsném podnebí. Kuličky květy tohoto druhu kvetou na výhonky, které rostou na jaře, takže zmrazení v zimě není tak špatné. Macrophylla zástupce kvetou na starém dřevě, a proto vyžaduje důkladnou izolaci.

Před hortenzie přístřeší na zimu, je třeba odříznout v polovině září všechny spodní listy, které pomáhá mladé výhonky dřevnatění. Prořezávání hortenzií na zimu by mělo být provedeno správně, aby nedošlo k narušení Bush. Před prvním mrazem, aby se odstranily zbývající listy, pupeny a mladé výhonky. Někteří zahrádkáři poradit květenství volno, ale může zlomit větve pod tíhou sněhu, ne zdřevnatělé výhonky před mrazem v zimě.

Před oteplování hortenzie v zimě, je třeba pochopit, jaký druh roste na místě. Například, krása paniculata odolávají teplotám až do -35 ° C, takže i v Sachalin Kuriles Sibiři nesoucí pouze zimní hortenzie kmeny stromů. Velkolistá keř potřebuje izolaci iv teplých oblastech. V Moskvě, centrální Rusko hortenzie v zimním útulku do konce října, na Sibiři, na Urale, v Leningradské oblasti - na počátku do poloviny října. Žádný přesný kalendář balení, takže když je kryt hortenzie v zimě v závislosti na povětrnostních podmínkách. Je důležité mít čas strávit celý proces vedoucí až do prvních mrazů.

Jak skrýt hortenzie v zimě - technologie

Kryt hortenzie? Zabalit květ může být jakýkoliv materiál - výběr není omezen. Bush je velmi teplo-milující, takže spousta podlahy nestane k němu. Plus je, že hortenzie se nebojí opruzenin a téměř špatně. I když budete hledat na jaře na větvích formy - stačí otřít vlhkým hadříkem, v některých suchých manganistanu draselného. Bush poměrně rozlehlé a vysoké, takže některé obtíže v izolaci. Podívejme se na nejpopulárnější odrůdy hortenzie jako úkryt na zimu.

Rašelina válec zastřešení - Tato metoda je vhodná pro vysoké, šíření druhů, jako jsou přístřeší krupnolistoy růžové hortenzií. Keře jsou sníženy o řezání všechny ty malé větvičky a odstranění všechny listy, uvázal provaz vytvořit svazek. Lepenkový zabalený pouzdra tak, že vzdálenost mezi rameny a materiálu byla menší než 10 cm, a ve výšce - nad půl metru. Sleep struktura, suché listí, dávejte pozor, aby nedošlo k poškození větví. Spolehlivý způsob, jak pokrýt staré hortenzie v zimě.

oteplování lapnikom - metoda použitá pro malé keře. Podstatou metody - podgibayutsya větvemi až na zem a jsou pokryty smrkovými větvemi. Spud Bush, nalil kolem smrkových větví trupu, ohýbá střih a svlékl z větve hortenzie listí, znovu se vztahuje smrkových větví. Pokud rozložitým keřem - větve jsou rozděleny na části, remizoval s lanem a části sklání k zemi. Učit hortenzie kopce pokryté jakéhokoliv materiálu -brezentom, film lutrasilom pod tryskou, střešní krytiny, a tak dále. D. Je třeba ponechat otvory volné pro větracího vzduchu, takže rostlina není dusil. Podél okrajů jsou stanoveny skobami nebo kameny.

Přístřeší macrophylla hortenzie v zimě pomocí dřevěných beden - do kořenového prostoru vyplnit pár kbelíků půdy, vložíme do kruhu dřevěných bednách, ohněte větve křoví a bezpečné. Pokrývají větve agrospanom top - film. Zmrazit stavební kameny. Winter konstrukce je nutné izolovat horní distribuovat sníh. Na jaře nespěchejte svlékat Bush - nejprve odstraňte krycí fólii, takže tkaniny pláštěnku. Když hrozba nočních mrazů projde, rostliny mohou být zcela osvobozeny od úkrytu.

Suché listí přístřeší mladý hortenzie - První zimní v životě Bush je nejtěžší, a zahřeje i mrazu odolných odrůd. Rostlina je stále mladý a není tvrzené mrazem, takže oteplení je třeba přistupovat s velkou odpovědností. Sazenice spí spadané listí, smrkové větve umístěné na vrcholu a pokryté polyethylenu. Když padá sníh, design je dále izolován od vrcholu k distribuci závěje. Alternativně se Bush kolem budovy dřevěné nebo železné kleci, bombardoval to i zabalené filmu opustí.

zahradníci triky, jak ušetřit závod

Poznámka: změnit barvu květenství, můžete použít barvy, které jsou prodávány v květinářství. Chcete-li získat výsledek, se Bush napojena 1-2 krát týdně, v závislosti na požadované intenzitě barvy. Kromě barviv, který se používá síran hlinitý, bude malovat květiny v modré, manganu dostane růžové hortenzie, extrakt rašeliny také mění barevné kuličky.

 • Hardy hortenzie obvykle nemá skrývat, ale v obzvláště chladných oblastech zajištěné krytem zavazadlového prostoru s pytlovina a smrkové větve kořenové zóny, rašelinou nebo listím. Hortenzie, výsadby a péče, které nejsou složité, i když vyžaduje poslechu podzim
 • Koště a keře silně ovlivněny sněžení kvůli křehkosti výhonů. Chránit keřů větve svázané a připojené k dřevěné kůly, květenství prořezávání těchto odrůd je povinné
 • Zoubkované, macrophylla a jiné odrůdy teplo milující může být před prvním mrazu prostě zabalit po stranách, takže horní otevřené pro volný oběh vzduchu, a když první mráz, přikryjeme fólií
 • Je-li na podzim prořezávání udržet poupata Bush kvetou mnohem dříve
 • Na jakou teplotu provádět přístřeší hortenzie? Hydrangea musí zabalit, než noční teplota klesne pod 0 ° C, a s podmínkou, že roztává předpokládalo. Je nutné sledovat předpověď počasí
 • Když horní větve z nějakého důvodu podmerzli, pomáhají oživit jejich jarní prořezávání

Jak skrýt hortenzie v zimě než v teple a jestli na to vůbec - výběr každého zahradníka. V teplých zeměpisných šířkách Bush snadno přežít v zimě v chladu se mohou mírně zmrazit, ale rychle se zotavil po jarním prořezávání. Výjimkou byl mladé květiny a rostliny transplantované ze školek a skleníků, v první zimě stačí izolaci. Každoročně hortenzie je stále tvrdší, přizpůsobené klimatu, půdních a klimatických podmínkách. Vezměte si úl v prvních letech života plnou pozorností, a to potěší vás v příštích letech.

Nedávné kommentanii

Příznivá výsadbu dny a kalendář na leden 2018 ... více

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 2 =