Jak snížit dlaždice doma

Jak snížit dlaždice doma

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak snížit podlahové dlaždice doma: metody, nástroje a tipy

Tyto typy podlahové krytiny, jako jsou dlaždice, umělý kámen nebo žula, mají mnoho výhod. Všechny tyto druhy potahů nejen sluší, ale také se nebojí vlhkosti, jsou nenáročné na údržbu a sloužit dlouho. Mount tyto materiály nejsou příliš obtížné. Nicméně, práce s obklady má jednu vlastnost - při instalaci, že má téměř vždy je třeba snížit. Je nutné provést tento postup, například tím, že zapadající do stejné velikosti, nebo je-li to nezbytné pro propojení s různými komunikace nebo povrchy.

Způsoby řezání dlaždice, existuje několik. Všechny z nich jsou poměrně jednoduché a nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Později v článku podrobně a zvážit, jak snížit dlažba doma.

Nejvíce často, když stojí na rozloze nebo žula dlaždice je přizpůsoben pomocí nástrojů, jako jsou:

Samozřejmě, že nejlepší odpovědí na otázku, jak snížit dlaždice je použití Tile. Výroba profesionálních mechanizovaných verzí zařízení používaných při výrobě keramických úprav. Domácí by měly být použity, samozřejmě jednoduchý domácnosti dlaždice. Speciální představení, takové modely neliší, ale jsou levné. Dovolit takový základní výbavě může být téměř jakýkoliv údržbář.

Co je to nástroj

Za prvé, pojďme se zabývat tím, jak snížit dlažba v domácím prostředí s použitím tohoto konkrétního zařízení. Použití Deska je vlastně velmi jednoduché. Modely těchto nástrojů existuje mnoho. Ale ve většině případů Deska se skládá z:

kovový základ, na kterém jsou uloženy všechny ostatní prvky;

trubková vodicí, určené pro pohyb sám řezací válec;

rukojeť, která může být použita pro pohyb vozíku;

ve skutečnosti většina z řezacího prvku.

Deska Tool je velmi jednoduché. Nicméně při provádění prací s jeho použití musí být v souladu s určitými pravidly. Než začnete řezat dlaždice, musíte:

pečlivě kontrolovat nástroj pro vady (zejména vodicích);

zjistit, do jaké míry se vozík pohybuje plynule;

zkontrolovat řezacího kotouče (musí se volně otáčet).

Založenýma rukama před zahájením prací by se nosit rukavice a ochranné brýle - ochranné brýle.

Jak snížit podlahové dlaždice doma doprava

Jakmile je nástroj zkontrolovat, můžete přistoupit k samotné skutečné řezání. Aby nedošlo k mýlit s velikostí, dlaždice by měly být pre-značka. Lze použít nebo obvyklou jednoduchou tužku nebo tenkou marker pro toto. Aby bylo přímku, je nutné použít kus dřeva nebo pravidelné školní pravítko.

Samozřejmě, že pohyb při řezání materiálu by neměl být v žádném případě. Některé dlaždice speciální svorky k dispozici. Pokud tomu tak není, dlaždice nebo žulové bude muset držet pevně, jak je to možné ručně. Vystavit řezaný materiál je nutné přesně podél nárysu.

Během provozu rukojeti nástroje musí být přesunuty jako více hladce, jak je to možné. Produkuje ostré v tomto případě je způsob „části“, pečlivým řízením přítlačnou sílu. V případě, že řez bude dostatečná hloubka, rozbité dlažby přesně následně nezdaří. Kliknutím na rukojeti nástroje příliš mnoho a není možné. V opačném případě se mohou objevit nevzhledné trhliny na dlaždice.

Poté, co bylo dosaženo riziko, musí být materiál umístěn na pevném a rovném povrchu. Toto je následované opatrně zvedněte co nejvíce vzdálený od místa řezu okraje dlaždice, a ne příliš velký tlak na sebe. V důsledku toho by materiál měl rozbít přesně riziko.

Tak, teď víte, jak snížit dlažba doma hned od používání speciálně navržen pro tento účel nástroje. Obkladačské práce je poměrně snadné. Ale provádět riziko by mělo být co nejpečlivěji. Na materiálu je dovoleno, aby pouze jeden přesný řez. Podruhé, nelze provádět podélný pohyb vozíku. Nová rizika se bude shodovat s prvním v žádném případě, a materiál bude poškozen.

Jak snížit podlahu brusku: Příprava

Tento nástroj pro řezání dlaždic nebo žula by měla být použita pouze jako poslední možnost. To je, když v domě není Tile. Skutečnost, že se pracuje s takovým materiálem bruskou docela nebezpečné. Aby nedošlo k zraní při sekání s tímto nástrojem, měla by splňovat řadu podmínek:

připravit robustní tabulky;

zkontrolujte brusky jednotku (které mají být použity pro zamýšlené práce na umělý kámen);

zjistit, kolik volného disk otáčí;

nastavte mlýnek na průměrné rychlosti.

Jak byste s kachlovými frézou, v tomto případě byste měli nosit ochranné brýle a rukavice.

Při použití tohoto nástroje, práce se provádí metodou „sám.“ Dlaždice, žula nebo umělého kamene dříve umístit na stůl tak, aby rizika spojená s linií za jeho povrchu. Práce by měla být co nejplynulejší. Vyvíjet tlak na dlaždice kolem to není nutné. Jakmile bude střihu spadnout na zem, vypněte brusku.

Provozovat tento nástroj je na dlaždice velmi obtížné. Proto použít nůžky většinou jen tehdy, když je třeba, aby tvarovaný řez. Použití tohoto jednoduchého nástroje - dobrá odpověď na otázku, jak snížit podlahové dlaždice v půlkruhu. Počítání v tomto případě se provádí pomocí vzorce, kompas, úhloměr, čtverec, atd

Stříhací strojky vyrábět, pečlivě oddělovat dlaždic, se postupně přibližují čerpaná tužkou nebo značkovací obrázku. A to hned po délce trati. Začnete-li přejít přímo na kleště značení na jedné straně, že dlaždice mohou být velmi snadno praskne.

Chcete-li pracovat s kachlových skřipce, takže je velmi obtížné. Navíc struna na samotném dlaždice dopadá příliš upraveně. Okraje tváři „kousla“. Proto při použití takového nástroje v závěrečné fázi konců přířezů pro správné zarovnání souboru.

Mnoho majitelů bytů a domů, se rozhodl udělat opravy podlahu dlaždice nebo žula, určitě bych vědět, včetně toho, jak snížit dlažby bez Tile. Nástroj není příliš drahé, ale je to tak, samozřejmě, ne v každém sektoru. Ne každý v domě, existují mlýnky. Při absenci těchto dvou nástrojů řezané dlaždice nebo žula můžete vyzkoušet řezák na sklo.

Práce se provádí pomocí nástroje takto:

Deska je umístěna na hladký povrch;

disk je nastaven do výchozího bodu;

Řezání se provádí pomocí „po“.

Řez v tomto případě, stejně jako u jiných nástrojů by mělo být provedeno pouze jednou, aniž by příliš mnoho úsilí. V konečné fázi dlaždic jsou položeny na stole a provést změnu srdce.

Takže doufejme, že jsou dostatečně podrobně uvedeny odpovědi na otázku, jak snížit podlahové dlaždice. Tento postup je poměrně jednoduchý. Když je sklo nebo dlaždice od prvního okamžiku, že je důležité, aby přesné riziko. Práce s bruskou, musíte být velmi opatrní. Použití kleští, to je trhlin z celé linie řezu důležité.

Jak snížit dlaždice bez Tile

Při výrobě různých stavebních prací na vlastní pěst, je často nutné řezat keramické dlaždice v domácnosti. Za tímto účelem není nutné mít profesionální nástroj - dlaždice. Úvodem: jde o trvalém provozu a velkých objemech, ale menších stran nebo obecné kusového zboží. V takových případech kupovat drahý nástroj nedává smysl, že je možné dělat s improvizovaných prostředků.

 1. Plodin v přímém směru. Proto je třeba rozlišovat, kde je řez. Pokud před hrana řezné linie zůstává menší než 2 cm, jako řez lze přičíst na obrázku;
 2. Kulaté otvory různých průměrů v dlaždice;
 3. Kudrnaté cut;
 4. Dlaždice. Pokud jsou požadavky na přesné geometrické tvary, jako pohled platí i pro obr výstřižky. V opačném případě - to je vlastně rozdělena do kusů dlaždice. Články se umístí do sáčku a pomocí těžké nástroje (kladivo, sáně) jsou rozdrceny na požadovaných poměrech. Výjimkou může být na keramické dlaždice.

Poháněné metody jsou především vhodné snížit dlaždice v domácnosti. Ale je také použitelný nebo omezené použitelné na jiné typy obkladů. Řezané dlaždice bez Deska následujícími způsoby:

Úhlová bruska (Bulharská)

Obecně lze říci, že je univerzální nástroj. Jakmile se pán s jednou sekerou může snížit domu, takže se s jedním mlýnkem může snížit cokoliv. Autor byl svědkem, jako hladký řez kruhovým otvorem o průměru 5 cm.

Dávejte pozor! Metoda je vhodná pro přímé, složených druhů a přítomnost minimální schopností s nástroji zakřivenými liniemi jakékoliv konfiguraci.

Řezání je zapotřebí:

 • Bulharský. A jakýkoliv výkon jakéhokoli druhu;
 • Řezací kruh (kámen nebo diamant);
 • Ochranná přilba nebo brýle (volitelně);
 • Ochranný oděv a zcela uzavřen rukavice (doporučeno);
 • Respirátor (doporučeno);
 • Svorku. Dále, v některých případech (svorky nebo vise).

Pre dlaždice značka ven, nejlépe poškrábání linky jiný ostrý nástroj. V extrémním případě může být aplikován na pomocné konstrukce markeru. Při práci produkuje velké množství prachu a označen linka může nosit jeho odstranění.

Rovné malé řezy podél okrajů dlaždic mohou být vyrobeny pokládání obkladů a dlažeb na rovný povrch na stole nebo na podlaze. První řez povrch několik milimetrů. Když se taková operace své vlastní hmotnosti dlaždic a třecích sil natolik, že produkt zůstane na svém místě. Když hlubší pasáže může navíc dojít k hraně nebo mít asistenta. Když kudrnaté rezah lepší upnutí k připevnění výrobku ke stolu nebo upevněte do svěráku, dříve zastrčené pod piškotové kousky lepenky nebo silné látky.

Tip! Přiložit segment překližka produktu, aby se zabránilo poškození povrchu stolu nebo na podlahu.

Res provádět několika způsoby:

 • Na vnějším okraji známky koná několikrát skrz. V jednom průchodu prohloubil do 3 mm. Opakujte operaci, dokud nedosáhnou výsledku;
 • Pro malé intervalech až 2 cm na délku, přímo na plné tloušťce;
 • Označení se aplikuje na obě strany. Res plocha (3 mm) držen na přední straně. Pak řez ze zadní strany (až 3 mm na jeden průchod), až dosáhnou cíle. Takový způsob zabraňuje náhodnému poškození čelní strany řezného nástroje.

Doporučuje se pro komplexní rezah: na okrajích nebo zakřivené. Faktem je, že s touto metodou hodně prachu, průtok řezacího nože, časově náročné a práce. Normální přímka lze řezat mnohem jednodušší způsob.

Pokud ne dlaždice frézou nebo drtičem, dostupnost může být skládačka. Mnoho podceňovaný nástroj!

Dávejte pozor! Podobně můžete použít ruční skládačka s řezání kamene. Ale řezné rychlosti bude mnohem nižší.

 • Skládačky. Jakákoliv síla;
 • Řezání kamene;
 • Ochranné brýle (doporučeno).

Řezané obvyklým způsobem. Příliš oblé štěrbiny vystřižené problém, řezání přilepená. Dobré řezali ne tlustý (stěnové) dlažba. Podlaha viděl žulu, takže je velmi obtížné. Pro trochu úleva je nabízena pre-nasáklé materiál.

Doporučuje se pro použití jako třeba viděl zakřivené úseky s velkým poloměrem zakřivení.

Řezák na sklo, nebo jakýkoli špičatý nástroj

Tímto způsobem můžete snížit pouze dlaždice. A to pouze v jedné přímce. Dalším omezením - díly nesmí být užší než 2 cm.

Budete potřebovat:

 • Řezák na sklo. Místo toho můžete použít jakýkoli skla řezačky nástroj s nabroušené ostří. Je žádoucí, aby řezný nástroj byl vyroben z tvrdého materiálu: diamant, výhra, atd. Jako příklad řezných nástrojů vrtačky, vrtáky kopí tvaru, nůž a další hardware;
 • Kovový pravítko nebo jakýkoli přímý metal rake. V extrémním případě, z jakéhokoliv materiálu. Ale pak je třeba velmi pečlivě skřípání čáru řezu, jak můžete snížit potrubím a zanechá škrábanec na bočnici.

Řezat bez sekání projasní a ponechat stranou proti poškrábání by měl být aplikován opatrně. Postačí protsarapat vrchní lesklý vrstvu.

Tip! Při uplatňování rizika dávat pozor na začátku a na konci poškrábání. Často na začátku a na konci dostanete škrábnutí dostatečně hluboko. To je vzhledem k nedostatečnému tlaku a psychologie. Na začátku, jen aby se pokusili o a tlak je oslabena. Na samém konci je „rozmazané“ zrychlení a rizik. To může vést k tomu, že chyba v těchto místech půjde do strany.

Při uplatňování rizika nůž provést několik průchodů, aby si hluboký škrábanec.

Škrábání je závislá na tvrdosti a ostrosti použitého nástroje. V případě, že nástroj je dostatečně pevná a nabroušené (s ostrý řezák na sklo váleček hastate pobeditovoe nabroušeným vrták, atd), pak pouze jeden průchod s dobrým točivým momentem. Pokud je nástroj tupý nebo měkký materiál (hardware) nože, bude trvat několik průchodů. Nakonec brázda hlouběji pod měla lesklá vrstva.

Několik dělené metody:

 • Na plochou ostrý úhel. Pak se dlaždice s oběma rukama na různých stranách rizik. Blow ostré aplikuje ze vzdálenosti 5 cm -10 úhel se zadní straně výrobku. Prior k tomu, zaměřit také foukat padl, tak přesné, jak je to možné v místě zlomeniny. Úhel může být jakákoliv věc, že ​​to bylo ostré a tvrdé (kov kout, dřevěné trámy). Je žádoucí, aby pohodlí pro oblasti se zvedá nad povrchem centimetrů od 10. V opačném případě je pravděpodobné, že bolet ruce při nárazu na povrch, bude dopad odejít a dlaždice Vady ne rizika;
 • Podle pevné tyče. Dlaždice padá na dlouhé pevné tyče zadní straně vyrovnanou k němu na místě rizik. Najednou stisknuto na obou stranách oběma rukama. Tyč může být jakýkoliv - rovná průměru od 8 do 15 mm (vrtací, kulaté tužky, atd.). Je žádoucí, aby délka byla menší než 2/3 délky zlomeniny. Můžete vypuknout z, a ne přes celou délku desky;
 • Mezi svorkami. Metoda je vhodná pro odlomení celé dlaždice, tak i pro velké části trhlin v. Tyto přístupy jsou různé, ale podstata je stejná. Chcete-li uzamknout výrobek mezi oběma terminály v místě zlomeniny. To mohou být dvě kostky nebo tlusté překližky. Je možné, aby se malý stroj, dva dýha upevněte šrouby na jednom konci, je umístěna uvnitř tašky, se sílou jejich tlačení. Hlavní je, které mají být poskytnuty s hladkými ostrými hranami a přesnou instalaci významná rizika k vedení. Po instalaci struktura dále potlačit vlastní hmotnosti a tlačí vyčnívající ostré hrany.

Lámání pryč obložené deskami.

Doporučuje se vztahuje na stěny panelu je omezena na podlahu. Porcelánové dlaždice tímto způsobem je velmi obtížné prolomit.

V závislosti na průměru otvorů je zvolena funkce a tipy. Pro vytváření otvorů při dlaždice se nejlépe hodí žádné nástroje s otočným hrotem (vrtačky, šroubováky, kladiva, ruční šlemi, atd).

Dávejte pozor! Elektrické nářadí nezáleží, rychlost otáčení je mnohem důležitější. Je žádoucí, aby bylo možné instalovat malou rychlost. Nad 500 otáček za minutu, pouze na úkor řezným nástrojem. I když je díra se provádí a rychlejší, ale nůž je silně zahřívá a rychle odbourává. Kromě toho, vysoká rychlost otáčení zvyšuje pravděpodobnost štěpkování na okrajích otvoru.

Různé trysky pro vrtání otvorů v desce.

Trysky pro malým průměrem (až do 15 až 30 mm):

 • Speciální vrtáky s jednostranným akutní ostření. Tou nejlepší volbou, ale poměrně drahé. Dost dlouho na to, vrtané prakticky jakýkoliv pevný povrch dlaždice;
 • Spear vrtáky na dlaždice. Levné vrtačky, pro jednorázové zaměstnání, je tou nejlepší volbou. Při použití jednoduchého dlaždice bude dostačující pro několik desítek otvorů;
 • Tvrdokovu vrtáky s (beton, kámen, punč, atd.). Není to nejlepší volba, ale pokud je to nutné, pár děr lze provést jimi.

Trysky pro velký průměr:

 • Zuby s různými materiály (diamant, korund, wolfram carbide-). Odkazovat na profesionální nástroje a jsou drahé;
 • „Balerína“. Ve středu kopím bitu, umístění druhého frézy je upravit posunutím tyče pevně na centrálním šroubu nohy. Nejlevnější variantou, která umožní snížit několik otvorů různých průměrů.

Počínaje s otvory o průměru 50 mm, může být řez „mlýnek“. Veškeré práce se doporučuje v ochranné masky nebo brýle.

Někdy je třeba, aby se křivky. Linky mohou být nejen přímé, ale i půlkruhový. Problematičtější jsou vylomy když nezačnou s hranami. V takových případech se nejprve udělat díru a pak se vymanit se z ní.

Pro postavu trhlin v doporučeném (je-li to možné) jakýmkoliv způsobem způsobit vážné riziko trhlin v podél hranice. Tím se sníží počet možných čipů.

Obrázek propukají dlaždice.

Trhlin v zájmu vytvoření speciálního nástroje - kleště kolo. Ale získat speciální nástroj nepraktický pro příležitostnou práci. Z tohoto důvodu je možné řídit obyčejné kleště.

trhlin v oblasti technologií je velmi jednoduché. Kleště (nebo kleští) je silně stlačen, zatímco se materiál rozpadá, nebo stlačený a rychle otáčet (pouze od zlomové linie, alespoň 5 mm). Odlomit malé kousky. Při pokusu přerušit jen velký kus může zničit veškerou práci. Část může přerušit linii rizik.

Dlouhé, rovné, úzké kousky napříč dlaždicemi jsou vylomeny ostrou zatáčku směrem kleští. Pre drží je v ohrožení linie (nuly, samozřejmě, které mají být použity). V tomto případě je celá délka dlaždic nemůže přerušit a postup se musí opakovat na zbývající části. Pak také mírně zatáčí prudce Zbývající ostré výčnělky.

Nejjednodušší způsob, jak - je aplikace riziku a dopadu pod ostrým úhlem. Tímto způsobem můžete snadno a rychle připravit většinu prvků.

Řezání se používá, když chcete snížit kus není po celé délce. V tomto případě, některé strany jsou řez a ulomit jeden z pevné tyče, nebo pomocí svorek.

Řezné dlaždice doma

Když se dokončení keramických obkladů a dlažeb, změní jen zřídka, aby se zamezilo jeho proříznutí. Zejména v případech, kdy jsme si vybrali velkých rozměru dlaždic, a to i v přítomnosti komunikace. Ale zoufalé situace se nestane. Teď budeme vědět, jak snížit dlaždice jakoukoli tloušťku, v jakékoli konfiguraci pomocí speciálního nástroje, a co je nejdůležitější - bez něj.

Co a jak snížit dlaždice

Nejběžnějším nástrojem na řezání dlaždic zůstává ruční dlaždice fréza. Elektrické nářadí široce používány v hodně práce, takže soukromý obchodník koupit to nedává smysl. A ruční dlaždice fréza, nejlevnější, bude stát ne méně než 1000-1200 rublů, což je také na cestě ne role, ale pokud si můžete vzít čas na takové nástroje, proč nevyužít příležitosti bez jakýchkoliv dalších triků rychle nastavit dlaždice na místě ,

Keramické dlaždice se skládá ze základny (pálené hlíny), na který glazurou. Jedná se o nejběžnější typ dlaždice, i když tam jsou sofistikovanější v možnostech léčby. Hlavním cílem řezání - přesně a přesně řezat přesně prosklené vrstvu bez odlupování a pohmožděniny. Řezané dlaždice je zcela dvěma způsoby - buď provést hluboký řez na prosklené plochy a zlomit materiál na řeznou linii, nebo zcela řezané s diamantovým nástrojem.

Učiníme-li řez a zlomit dlaždice, jíl základna může ještě nějakou zakřivení, což není příliš kritická, pokud máte v plánu zvládnout zálivky spár nebo jiné řešení. Okraj má ideální v případě, že řez dlaždice diamantový kotouč, ale to je docela obtížné bez zkušenosti jasně odolat strunu.

Dlaždice a jak je používat

Manuální Řezačka může být dvojího typu: dlaždice Deska-stroj a kleště. Princip fungování obou nástrojů je stejná - řezací kruh, analogicky se skleněnou frézou, ale větší průměr řeže hlubokou rýhu v polevě a část substrátu, načež se dlaždice zlomené bez problémů přímo na lince. Držet linii přesně a rychle na straně pomoci Tile silné vedení. Most Deska vybavena pravítky pro přesné rozložení dlaždic, takže můžete provést řezání i tenkých proužků dlaždic.

Deska je kladen ne tak často, takže dlaždice dům nemůže být. Před řezáním dlaždice doma s improvizovanými prostředky, si uvědomit, že s největší pravděpodobností máme obyčejný bulharský. To umožní řezání rychle a přesně, hlavní věc - zvolit správnou cut-off kolo. Pro keramické obklady Kola s diamantovým povlakem, ale tam jsou hořáky pro řezání za sucha a za mokra, takže pokud se zvlhčí obklady během provozu, je třeba vzít v úvahu tento bod.

Ano, snížit mlýnek, budete potřebovat určitou dovednost, nebo jeden špatný pohyb může vykolejit všechnu práci. Při řezání dlaždic takovým způsobem, že je žádoucí stanovit dlaždic na rovině a mají pohodlný přístup k obkladu ze všech úhlů. Vhodné pro práci jakékoliv Bulharská, a čím menší je, tím snazší bude přizpůsobit vlastnostem keramického řezání:

Deska grinder snížit směrem k sobě;

Strunou musí být zřetelně viditelný;

řezný kotouč nesmí být v ničem dosedají po průchodu dlaždice těla;

Bulharský přísně kolmo k rovině desky.

A nezapomeňte, o masku a ochranné brýle.

V případě, že Bulhaři nebyl doma, pak přijde na pomoc obyčejnou skleněnou frézou. kvalitní výkon zajišťování řezání, samozřejmě, že ne, ale v případě, že úkol je řez několik dlaždic, pak přijít a tato metoda. V zásadě se neliší od dělení na ruční stroj, jediná věc, která budou muset použít kovovou průvodce - pravítko či jiný plochý kovový předmět. Při práci s dlaždice skleněné fréza, neměli byste zapomenout na těchto pravidlech:

čára řezák na sklo, musí být pouze jedna;

Maximální steklorez silně tlačena proti válci na povrch dlaždice a je aplikován v jednom pohybu zdvihu a je závislá na hloubce kvality lomu;

hustá keramická dlažba se nedoporučuje řezat řezák na sklo;

po dělícími liniemi na jeho délce chrastítko skla frézy několikrát, aby směr trhlin dlaždic;

přesně podle čáry řezu položil hřebík nebo sklenici řezačky sebe, pak prudce zaseknout na obou koncích panelů.

Podobně, namísto skleněné fréza, můžete použít nabroušený vrták nebo ostrým nožem papírnictví.

Aby bylo možné provést řez vzorované, můžete použít elektrickou vrtačku a diamantové kousky různých průměrů, se kterými si můžete hrát a spojovacích otvorů. Někdy to jde i jinak - funkce potřebné křivky glazury se značkou, a pak poškrábaný přes zostřené vrtáku. Nerovné části přerušit příčné nůžky (karbid upínací) nebo tenké kleští a potom okrajem oříznuté velké smirkový papír.

Takový jednoduchý způsob, jak můžete provádět řezání keramických obkladů a dlažeb v domácnosti. Hodně štěstí všem práci!

„Pergoly zděný gril, fotky

Vypouštěcí čerpadlo pro stoky "

vyhledávání

 • © Copyright 2015 - 2017 Naše Vedoucí

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  55 − = 48