Jak snížit hrušku

Jak snížit hrušku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Prořezávání hruška na jaře a na podzim pro začátečníky - obvod videa | Jak snížit hruška v pořádku?

Jaro - čas, kdy příroda probudí, začnou pracovat na místě. Prořezávání stromů - to je jedna ze základních děl na jaře, což umožňuje plnou slunečnímu světlu a proudění vzduchu mezi stromy, a tudíž získat dobrou úrodu. Jak strávit prořezávání hruškový jara do podzimu je spokojen s lahodné a šťavnaté ovoce plné vitamínů? Jaké jsou různé typy prořezávání?

Prořezávání hruška jaro - funkce

Pear plodiny by měly být prováděny v několika etapách, a to za jeden den, aby nedošlo k stimulovat rychlý růst výhonů.

Existují tři typy prořezávání hrušky:

 • Formativní prořezávání hruška. To vám umožní vytvořit správné řezné korunky hrušky.
 • Sanitární prořezávání hruška. To provádí až do vegetačního období. Takové prořezávání hruška je odstranění nemocné a suchých větví.
 • Údržbu prořezávání hruška. V tomto případě velké větve jsou řezané hrušky, to je přetížení s ovocem. Vedena od března do dubna.

Chcete-li správně řezat žárovku a poškodit ji, měli byste dodržovat základní pravidla prořezávání.

Podmínky prořezávání hruška na jaře

 • Nejprve je nutné řezat výhonky přicházející z kufru. Doporučuje se dodržovat trim úhlu 90 °. Dále je možné začít řezání výhonky, které jsou rovnoběžné s ohledem na trupu, nebo ty, které rostou ve svislém směru.

Technologie řezání hrušky na podzim a na jaře

Prořezávání hruška na jaře a na podzim konat ostrý zahradnické nůžky s poměrně úzkou čepelí. Každá větev by měly být sníženy velmi opatrně, aby nedošlo k poškození hrušeň velký.

Roční hrušky by měly být sníženy na úrovni 50-60 cm od země, která aktivuje růst mladých větví z pupenů v dolní části stromu. Dvouleté hrušně by měly být sníženy, aby ?, Odchod hlavní část 4-5 postranními větvemi, které jsou ve vztahu k trunk klesne pod 45 ° C. Všechny ostatní odvětví musí být odstraněny o 25%. Je důležité, aby vrcholy hrušky stagnovaly. Je nezbytné zajistit, aby hlavní výška větve byly více než výhonky druhého řádu.

Prostřednictvím prořezávání mladý hruška, mladé výhonky, které budou tvořit vaječník ovoce, musíte ohnout tak, že jsou ve vodorovné poloze. Pear dospělých (ve věku 8-10 let) je řez na jaře. Hlavním hold prořezávání nejsou k dispozici žádné pupeny a listy. První Kroon hruška proražený zajistit přívod vzduchu a světla. Po tom, mladé výhonky jsou zkráceny rostou souběžně s barel, které zajišťují rychlejší růst a tvorbu mladé výhonky hrušky.

Hruška, jak je uvedeno výše, vyznačující se tím, pomalý růst. První sklizeň může být pouze 12 roky od výsadby hrušku. Je to možné dosáhnout dřívějšího rodící hrušky, řezání to?

První věc, kterou musíte udělat, je provést zahradnické hrušky každý rok na jaře. Při správném ředění hrušní je dostatek proudění vzduchu a světla. Nové výhony jsou taženy rodící hrušky. Je třeba, aby se na mladé výhonky Prischepa body růstu, které urychlí časování rození hrušky na hrušce je dobře vyvinuté.

Top 10 zdravé radosti života. Někdy je to možné!

TOP léky, které mohou zvýšit délku vašeho života

Top 10 Metody pro prodloužení mládí: nejlepší anti-aging

SPORT a výživa

Všechny materiály jsou chráněny autorským právem

Jak vyrobit prořezávání hrušky a kdy to dělat - důležitá doporučení. Způsoby a pravidla prořezem hrušky v různých obdobích roku

Prořezávání hrušku, komplex prací potřebných pro každou zahradu. S cílem získat velké množství sladké a šťavnaté plody, je třeba nejen hnojit a vodu, ale také správně tvořit. Nestačí odříznout sazenice 3-4 roky, takže je příliš přerostlé, pak klesá chuť a ovocné masy a nižší výnos stromy.

K této kultuře je velmi důležité, sluneční paprsky, z tohoto důvodu je hlavním úkolem prořezávání je odstranění přebytečné výhonky a tvořit dobrou korunu. Systematické prořezávání stromů úsporu energie, kterou stráví na vytváření zbytečných výhonků. Výsledkem je, že všechny živiny rostlinné šťávy dostat na místo určení a budou použity pro vyplňování ovoce. Tím se zvýší objem sklizně, ale kromě toho zvýší jeho kvalitu.

Hrušeň - vysoká rostlina, zkrácení výhonků sníží, sníží další výšku. Vzhledem k nezbytné a včasné prořezávání bude závod nebrání rozvoji jiných rostlin. A shromáždění sklizně, bude jednodušší a rychlejší.

V této době prořezávání je nutné zajistit úrodu z každého stromu, z tohoto důvodu není možné zrušit úlohu. Tvoří strom, jako je tento:

1. Odstraňte nepotřebné větve v koruně stromu, je nezbytné pro hladké osvětlení slunečním světle rodit větví a stonku rostliny;

2. Chcete-li hrušky příliš rozrostla pružina stonek mladého hruška řez na ¼;

3. sekce musí být léčeni speciální směsi.

Pro správné prořezávání, uříznout vrcholy sazenice v prvním roce, pro příští sezónu jsou prořezané, takže výška Stonky nebylo více než 50 centimetrů. To dá možnost sestavit stromek z nižší ledvin nových výhonů. Tak to bude moci vytvořit správné korunu, která bude v budoucnu lépe pečovat o hrušky.

K provádění těchto prací vyžaduje sekačka, vzrostlé rostliny s tlustými a silnými větvemi, řezat zahradní pila.

Existují dva hlavní způsoby, jak tvořit z korunových hrušek. První spočívá ve zkrácení větví, které nejsou schopné odolat velké ovocné masy a mohou ulomit pod jejich hmotnosti. Druhým způsobem je oříznuta nesprávně umístěn v koruně na bázi prýtu. Větve, které jsou uspořádány ve svislém směru, nebo směrem dovnitř korun jsou neplatné. Jejich odstranění dává příležitost nejen učinit korunovační hrušky lehčí, ale také uložit živiny, které jsou potřebné pro vývoj plodu a růst nových výhonů.

Varování! Během prořezávání hrušky jaro, nekrmí stromy hnojiva obsahující dusík. Na konci zimy, rostlina je vytáhl ze země spoustu živin a vysokým obsahem dusíku v půdním roztoku, zhoršit chuť a kvalitu plodů.

Prořezávání hrušky by měly být provedeny, když teplé počasí začíná konkrétní datum závisí na klimatických podmínkách tohoto regionu. Z tohoto důvodu, jakmile teplota přesáhne 5 stupňů Celsia, a držel riziko noční mrazy začnou tvořit strom.

Během léta, hruška tvar s metodou pintsirovki, se nazývá poleva výhonky. Práce spočívá v odstranění bodu růstu mladých výhonků, práce mohou být prováděny bez použití nářadí. To se provádí tak, - aby ušetřil, mladé výhonky co nejdříve špetkou z rostoucí bod hřebík. Výsledkem je, že špička větve sám a přestává růst a listy i nadále provádět fotosyntézu.

Letní prořezávání hruška většinou začíná začátkem června a trvá do dřevnatění z výhonků. Důvodem je to, že výhonky se nezastaví úplně roste, ale pouze pozastaveny až do vývoje nového růstu bodu. Z tohoto důvodu je nutné každých 10 dnů zkontrolovat sazenice, a v případě potřeby postup zopakujte.

Pintsirovka vám umožní ušetřit čas na odstranění zbytečných větví, které budou na jaře av létě prořezávání. Převážná část zbytečných poboček po pintsirovki nebudou moci výrazně rostou zpět. Navíc tato metoda umožňuje tvářecích reformované listových pupenů v ovoci.

Hrušky jsou řezané na podzim od konce růstu výhonků, a pokračuje až do druhé dekádě září. Na podzim nemůžete výrazně zkrátit větve hruškou, pokud je zkrácení příliš, může strom nemůže přežít zimu. Faktem je, že před prvními mrazy pohyb šťávy nejsou zcela zastaven, ale jen zpomalil. Závod se bude snažit začít utahovat veškerý studený zranění, se bude snažit dotáhnout, že budou použity látky určené jako rezerva na zimu.

Na podzim prořezávání hrušky potřebují opravit toto:

1. Je třeba řezat všechny suché, nevyzrevshie a nemocné výhonky, pravděpodobně nepřežije mráz, případně pod poryvy větru, které odbourávají, zranění zdravý růst;

2. Pak je třeba, aby se odstranily výhonky vyrůstání a do koruny;

3. Špatně nebo nesprávně umístěné větve může být upravena řezání jen částečně, takže pouze úplně vyříznut výhonky, které se v budoucnu brání rozvoji odvětví s ostruhami. Zbytek lze zkrátit pouze a zcela vystřihnout na jaře následujícího roku;

4. Při prořezávání by neměla být ponechána konopí výhonky jsou odstraněny, „v kruhu.“

Dálkový dřevo, je nutné spálit na podzim, jinak budou pomáhat zimní škůdců a patogenní bakterie, které mohou šířit do příštího roku na celém webu.

Zahrádkáři, kteří nemají zkušenosti, nevědí, že tvorba semenáčků a dospělých stromu se provádí různými pravidly. Schéma jejich úrody je velmi odlišná. Například výsadbu stromek, jste povinni poškodit kořeny (ne-li na přistání a při kopání sazenic shkolki). Stromy potřebují růst nových poboček, a zároveň je třeba obnovit kořenový systém. Odstraněním některých poboček po výsadbě, je dát příležitost k růstu rychleji sazenice kořeny z půdy a dostat správné množství živin.

Korunovat hrušky správně pěstovat, je třeba zkrátit hlavní větve. V budoucnu bude to ušetří čas strávený prořezávání. Po tom, co je třeba snížit pouze suché a staré výhonky. To je nejlepší zvolit hrušek tvar pyramidální koruny.

Rostliny starší než 1 rok, je žádoucí snížit nejméně 2krát ročně. Jestliže hrušku na 4 roky, to dávalo smysl vytvořit 2 tier kosterní větve. Strom starší než 5 let, zpomaluje tvorbu nových výhonků, z tohoto důvodu, že je třeba snížit opatrně, jinak můžete přijít o pobočku rodící.

Starší rostliny potřebují omlazení prořezávání. To spočívá v odstranění starých výhonků, které usnadní korunu, a provokují vývoj nových výhonů, to se nejlépe provádí na jaře. Pouze je důležité mít čas k provedení práce bud. Starý hruška lépe než mladší odolávat nízkým teplotám, ale je žádoucí provést řezání při teplotě vyšší než 0 stupňů.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Prořezávání podzim hrušky pro začátečníky - praktické tipy

Proč je třeba prořezávat stromy

Mnozí zahrádkáři si jisti, že s cílem poskytnout stromu slušná plodina jednoduše včas oplodnit půdy a zavlažování. Ale ve skutečnosti, hodně záleží na postupu, jako je oříznutí.

Díky řezání může tvořit požadovaný tvar koruny stromu, kromě toho, eliminovat řadu negativních jevů, které se odehrávají.

Například, Některé odrůdy jabloní jsou náchylné k dlouhé nohy větví a v tomto případě, prořez zabraňuje vzniku vidlice, což může rozlomit v budoucnu. Kromě toho můžete nastavit stupeň zanedbávání koruny, který také ovlivňuje výnos.

Tento postup umožňuje kontrolovat množství ovoce, stejně jako přístup ke slunečnímu světlu. To má pozitivní vliv na kvalitu úrody. Je také možné nastavit fázi růstu stromu, pozastavit lhůtách bud.

Je důležité si uvědomit, že pozitivní účinek může být dosaženo pouze v případě správně provedené řízení, ale pokud se to dělá správně, výsledek může být negativní důsledky, a to:

 1. Nadměrná tloušťka koruny.
 2. Nepřirozené zpoždění proces rodící.
 3. Zakrnělý růst výhonů.

Tím, prořezávání každý strom je třeba přistupovat s individuálním zadání. Musíte nejprve pochopit, co je výsledek, musíme dosáhnout.

Taková manipulace vrchlíku může být zcela odlišný vliv na růst a vývoj stromu.

Existuje přímá závislost na následujících faktorech:

Je zřejmé, že stromy vyvíjet postupně a zároveň změnou jejich velikosti. Z tohoto důvodu, v průběhu času, je hlavním cílem postupu se liší.

Když budete potřebovat snížit hrušky na podzim

Prořezávání hruška lze provádět několikrát do roka. Velmi časté jarní prořez hruška. To je způsobeno skutečností, že neexistuje riziko zamrznutí a období vegetace nemohl začít v plné výši.

V té době jsem odstranil všechny větve, které byly poškozeny silnými mrazy v zimě a odstranit je nejlepší, jak budou narušovat normální růst a vývoj stromu.

Odborníci říkají, že správná věc provádět prořezávání na podzim. Je důležité připravit dřevo na zimní zimnice a dát mu příležitost doplnit své zásoby živin.

Optimální doba pro tento postup je začátek září. Je důležité mít čas před nástupem mrazů.

K dispozici je také prohlášení, že toho lze dosáhnout, když hruška je zcela v klidu, tedy v zimě. Dřevo je lepší tolerovat škodu, ale je zakázáno dělat, pokud jste velmi silnými mrazy v ulici.

Oříznout strom šel jen těžit, musíte dodržovat základní pravidla. Jsou to:

 1. Není nutné uříznout korunu taky, protože to povede k tomu, že hlavním cílem stromu bude rychlé obnovení. Výsledkem bude hladké vertikální výhonky, jehož výška bude vyšší než původní velikosti během několika let.
 2. Optimální teplota v průběhu ořezávání považovány za 0 ° C
 3. V první řadě je odstraněn pouze ty výhonky, které rostou pod úhlem 90 ° vzhledem k trupu, a pak můžete začít další.
 4. Větve jsou řezány tak blízko k zemi.
 5. Pilou větve, jejichž tloušťka přesahuje 3 cm, je třeba začít s tím, že podání je vytvořen v dolní části větví, a teprve potom v horní části. Takový algoritmus je pozorován v důsledku k tomu, že byla zachována integrita kortexu. Jde o to, že když začnete řezat větev z vrcholu, pod svou vlastní vahou utrhnout a může větvit kůru ze dna může být poškozen.
 6. Nejen snadno vzít a snížit větve je třeba se starat o získání místa Spila. Mají podlehnout zvláštní zacházení se zahradou Vara, jakož i jinými prostředky. Pokud nechcete provádět tento proces dřevo začne v těchto místech mají být přiděleny šťávy. To zase způsobí, že zájem ze strany hmyzem, že jeho přítomnost by mohla poškodit strom.
 7. Není třeba hnojit strom po ošetření, protože vše, co potřebuje pro normální růst a vývoj, to může být sbíráno od jeho kořenový systém.

Dva základní typy prořezávání jsou:

Ředění je odstranění určitého počtu uprchlíky, stejně jako poboček. To umožňuje pro plný přístup vzduchu a světla, což vede ke zvýšení výtěžku.

Jako důsledek prořezávání je kompletní přerozdělení tekutin a živin, která umožňuje strom zvýšit svůj růst.

Postup pro odstranění výhonky jen z poloviny plná, spíše než plné velikosti s názvem zkrácení. To zlepšuje vývoj ledvin, jakož i, aby větve silnější a zvýšení tvorby nových výhonů.

Provádět prořezávání postupu je nutné mít ty správné nástroje po ruce. Jedná se o:

Je důležité, aby všechny použité nástroje a příslušenství co nejčistší a bez rzi.

V tomto případě jsou všechny lopatky musí mít vysokou úroveň ostrosti, protože jediný způsob, jak můžeme zajistit, že nepořádek je snížit co nejdříve uzdravil.

Pokud se jedná o zkrácení mladých uniknout, je nutné provést řez šikmý tvar v oblasti ledvin. Je nezbytné, aby byla umístěna na opačné straně, kde se nachází ledviny. délky řezu se vyrovnají parametry ledviny.

Chcete-li snížit poměrně tlustou větev, která původně držel zkrácení a pak můžete začít Spila na kruhu. Povrchové řezy by měly být čištěny na maximální úroveň drsnosti.

S cílem zabránit rozvoji zánětu v oblasti cut-off, je s ním zacházeno se zahradním hřišti.

Je-li nutné provést postup s mladým hruškou ve věku nižším než 1 rok prořezávání, to se provádí při teplotě asi 60 cm nad zemí. To umožňuje vzhled a rozvoj poboček především ve spodní části.

Mladé stromy stáří cca 2 let by měly být sníženy o 25 procent. Je třeba dbát, aby i nadále na hlavním stonku asi 5 poboček pod úhlem 45 ° vzhledem k hlavnímu otvoru.

Mezi hlavní kosterní větve také třeba zkrátit o 25 procent. Je důležité, aby řezat větve, takže zbývající vrcholy byly hladké.

V procesu prořezávání hrušky by měly být tyto větve, které jsou ponechány pro následné formování sklizně k nim přesunut do vodorovné polohy. To může být provedeno s pomocí hole.

Základní pravidla prořezávání dospělé rostliny

 1. Staré stromy jsou nejlépe snížit v několika etapách. Pravidelnost nesmí být kratší než 1 rok.
 2. První větve jsou odstraněny v ostrém úhlu, a teprve pak ty, které jsou paralelní základ.
 3. Je důležité, aby zanechán byl kmen a poškození kůry, což by mohlo vést k dlouhému období zotavení.
 4. Speel léčeni smolou nebo petrolejem.
 5. Ty větve, které byly pěstovány po dobu jednoho roku, nestojí za moc oříznout. Měly by být zkrácen pouze o ¼
 6. Po oříznutí můžete lehce oplodnit stromu.

Dospělí hrušky prořezávání postup není menší než mladí. Stromy kolem věku 10 let a starších přístupné procesu ztenčování. To se provádí před tím, než se objeví na korunu pupeny a listy.

První věc, pro začátek, že bude muset odstranit všechny nadváhu se nachází na temeni. To se provádí tak, aby byla zajištěna plná cirkulace vzduchu a průniku světla.

Poté se zkrácení mladých výhonků, které jsou uspořádány paralelně k hlavnímu trupu. Kvůli tomuto rychlému růstu dojde a vývoj nových výhonů.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

90 − 85 =