Jak snížit jabloň

Jak snížit jabloň

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak snížit jabloň

V dobré sadu určitě jabloň. A získat dost velké a chutné jablka, je třeba je správně vychovávat: Hnojení půdy, aby jej vyčistit plevele a kopat kolem závodu a napojena pravidelně, včas k oříznutí.

Pojďme se bavit o jemnosti a nuance správné provedení některých Prořezávání jabloní a vytvoření krásného zdravého stromu.

Když budete potřebovat snížit jabloň, a co to dělá?

Jabloň je považován za jeden z nejvíce trvalý u zahradnických plodin. Prořezávání se provádí od začátku teplém období, do konce února do května, období relativního klidu stromu, kdy není hrozba silného mrazu. Samozřejmě, je třeba vzít v úvahu místní klimatické podmínky. Prořezávání je možné až do období květu, hlavní věc - aby se udržela, přísně dodržovat všechny požadavky.

Prořezávání jabloní

 • Jarní před přestávkou bud s cílem zlepšit stav stromu a její úrodnost;
 • Během léta uplatnit proti stárnutí „bez řezání nožem“: svírání výhonky a vylomka, ohýbat, atd.;
 • Na podzim Po defoliace.

Jaké úkoly jsou řezání stromu?

 • Pro mladého stromu (5-7 let) držel tvorbu korunu a ocenění budoucích plodin;
 • pro dospělé podmínky dobré prosvětlení koruny a dostatečné dodávky potenciálně produktivní kvality půdy;
 • sanitární prořezávání pro čištění poškozených a nemocných větví provedených v každém věku.

Jaká je nejvhodnější doba pro stříhání je stanoven prvořadý okamžitou užitečnost pro rostliny.

Jarní stromy jednodušší tolerovat různé operace, které přispějí k jabloň šťávy proudění. A zahradník dostatek času, aby efektivně a přesně provádět postup.

Na podzim řezání větví vyvolává počátek růstu, a že se shoduje s obdobím, kdy je strom chystá usnout. Takové akce mohou významně snížit ji. V době pádu listu (kromě teplých jižních oblastech) mají vysokou pravděpodobnost, že prudký pokles teploty. Pokud je ořezávání také v předvečer mrazu, může dojít k poranění při zpracování zem dřeva.

Odstranit nežádoucí větve u mladých jabloní začínají pučet otok. Od jara do začátku léta, můžete pracovat až do konce a včetně sloupovitý jabloni.

Po zimě se určitě věnovat pozornost odstranění omrzliny, suché, polámané větve, mládeže i dospělých, jabloní, které tvoří dobrý a zdravý korunu.

Mnoho lidí má pochybnosti o správném podzimní stromy. Takže, samozřejmě jablko podzimní řezu. A to je jen vhodné s důkladným přístupem a znalostí věci.

Během tohoto postupu Podzim je třeba vzít v úvahu povětrnostní podmínky. Udělejte to v teplé, slunečné dny, pak strom je lepší přijmout.

Na podzim řezání větví vyvolává počátek růstu

Neměli dělat prořezávání, když je déšť, chlad a bouřky. To vytváří předpoklady pro onemocnění kmenů a větví množství jsou pro ně všechny druhy choroboplodných zárodků.

Dospělí a staré stromy jsou řezané mrtvé, slabý, příliš těžké boční větve, řídnout korunu. Výhonky se přikrčil k zemi, opouštět příliš natažené-out up mladé větvičky jsou řezány tak nízké, jak je to možné.

Následující typy prořezávání jabloní:

 • sanitární. S výhodou se na staré stromy se odstraní a vysuší se symptomy poškození závitu chorob;
 • formativní. Vyrábí se z mladých stromů vytvořit udržovaná korunu (v intervalu 4-5 let);
 • strukturální. Odstraněné větve, které se dotýkají ostatní, jsou zkřížené s nimi, brání vybudovat správně nebo inhibují růst sousedních stromů;
 • omlazující. Prováděna pro staré, slabé produktivních stromů, to se koná jednou za 4 roky.

Jak snížit jablko sám?

Tato otázka je položena i odborníci a nováčci. Nováčci také se bojí začít dělat na vlastní pěst. Ale nemusíte se bát. Poté, co se seznámil se základními pravidly tím, že mluví s přáteli pěstitelů, ještě lepší je to možné vidět, jak to dělají na místě. Prořezávání stromu na její první pod dohledem zkušeného odborníka vám dá důvěru. Pak zachytit nadšení a zájem. A budete dělat sami upravit a podělit se o své zkušenosti již.

A začít se základními principy a techniky prořezávání jablečný korunkou:

 • V intenzivního jablko 75 cm levý kufr (hlavním stonku);
 • v slaboroslyh -. 55 cm nad kufru odcházející 6-7 pupeny, a špičkou.

a - hlavní únik silného růstu a boční větve mírně vzrostl; b - za boční větve silný růst a slabý na hlavní útěku; v - je-li to nutné, výměně hlavního bočního úniku; g - v případě potřeby zkrátit pobočku konkurenta

Existuje několik forem jablečné korunky, které jsou nejčastější:

 • Je to forma na tenké vrstva. Semena se odstranění všech větví, s výjimkou kosterní 4-6, mezi nimiž by měla být alespoň 30-40 cm.
 • Mid-Stam forma. V počáteční fázi vývoje semenáčků by měly být sníženy všechny větve, které jsou umístěny ve výšce menší než 1 m od povrchu země. Vše, co zůstává vyšší roste nezávisle.

V případech, kdy je třeba obnovit a aktualizovat starou jabloň, všechny práce byly prováděny pouze se zdravým stromem, který má silné základní kosterní větve. To se provádí v několika fázích v průběhu několika let. Na jaře, když strom je jasně viditelná forma, to je zvláště užitečné, aby vizuálně upravit akci. Kromě toho v této době celá procedura strom je přijat příznivě.

Prořezávání starou jabloň se provádí pouze se zdravým stromem

Pokud jde o nemocné stromy. Kde si dělat vlastní volby: nejprve léčit, a pak střih, nebo je nahradit novými stromy.

První rok promazané největší přebytečné nitě: pacienti, propletené mezi sebou, ty, které zasahovat a dělat zbytečné deformaci s holou kůry.

Druhý nebo třetí rok otevře střed koruny samotné, odstranění horní část hlavního kmene ve výšce 2,5 m. Řez vrcholy z předchozí úrody, přičemž některé vyrůstal, ze kterého se tvoří nové výhony.

Nástroje, které používáte při ořezávání stromů (zahradnických nůžek na větve, zahradnické nůžky, pily, atd) musí být čisté a dobře nabroušený. Pokud jste prořezávat nemocné větve, před přechodem na zdravé, je třeba dezinfikovat nástroje.

 1. Nitě odstranit co nejblíže k trupu, opouštět žádné pahýly cut-off, a to i při velmi mladé.
 2. Velké větve se prořezávají první, a pak uřízl úplně. Pokud použijete pilu, nejprve provést řez od spodní části, aby se zabránilo zranění ve spodní části kůry. Po tom, snížit větev z vrcholu.
 3. Místa plátky, které mají být zpracovány zahradní hřiště nebo olejové barvy 2. den. Nepoužívejte sklovinu a nitropaint.

Všechny hlavní větve zkuste uspořádány rovnoměrně kolem středového vodiče, který musí být ponechán nad ostatními pobočkami 25 cm.

Jak prořezávat sloupovitý jabloň?

Nemají sloupovité jablko koruna a kompaktně uspořádány v oblasti. Jejich prořezávání způsobuje největší problémy, protože jeho funkcí. Převažující názor je, že nejvhodnější dobu - na jaře nebo počátkem léta. Navrhuji, abyste se rozhodnout pro jednu z následujících možností.

 • Na 2. ročníku prischipnut vrcholky mladých větví, které mají délku větší než 30 cm. Horní escape se nepřerušuje.
 • Na třetím ročníku snížit na 40 cm bočních ramen a horní uniknout špetka ve vzdálenosti 25 cm od středové kmen.
 • Na 4. ročníku Odstraňte všechny větve, které rostou špatně, propletené a slabé stránky.

A co do činění s korunou útěk, který je zvláště zmrazení v zimě? Je nutné zvolit nejsilnější pružiny. Vyberte si z horních větví nejsilnější mladé, a další dva čalounění pupeny.

Máte malý prostor a chcete vytvořit krásné a přísný sloup stromů v malém prostoru?

tak musí být každoročně řezat všechny postranní výhonky v obou ledvinách. Jen ať rostou volně, odstranění suché, poškozené a propletené větve.

Jak snížit trpasličí jabloň?

Získání Prořezávání jabloní, si uvědomit, že vaším cílem je, aby mohl rozvinout do šířky, spíše než nahoru.

zakrslé jabloně

V prvním roce se semenáčky rostou velmi rychle. Ale po období růstu rodící oslabuje. Dále zvyšovat výrazně snížit během fruktifikaci, co je dobré pro množství ovoce.

 • Každoroční jarní strom snížit na 50 cm od země a zatemnit střih zahradní hřiště.
 • Následující jaro Boční větve zkrátit na dva pupeny, a čtvrtina zkrátit centrální natáčení.
 • Následující rok, zcela odstranit větve, které rostou směrem dolů a hlubší koruna, a hlavní a boční větev Escape - 20 sm.Vy by měly usilovat o vytvoření malého kruhového korunu.

Tvorba trpasličích jabloní koruně se koná, zpravidla během prvních 2-3 let. Ale to vše záleží na tom, jak si vytvořit svůj jabloň.

Naučte se základní pravidla a techniky. Zatím si uvědomit, že prořezávání - tohle kreativní a velmi zajímavé. Mám zkušenost s zahradníka pro více než dvacet let, soused - dokonce víc, ale když jsem se dokončit ořezávání jeho stromy, jeho soused vždycky nějaké připomínky, návrhy. Taková tvořivosti.

Podzimní apple ořezávání nebo pobočka zpracování plodin a

Proč někteří jablko pěstitelé každý rok přináší velké lahodné jablka, zatímco jiní se získá stromy se snižuje z neznámých důvodů, větve zlomené, jabloně umírají? Aby se předešlo těmto problémům, je třeba se naučit, jak správně pečovat o jablečném sadu, aniž by se zapomínalo na pravidelné prořezávání větví.

Víte, jak správně řezat jablka, av jakém ročním období je nejlepší na to? Jsme přesvědčeni, že právo se tvoří korunu? Pokud tomu tak není - na náš článek shrnuje hlavní doporučení na toto téma, a v doprovodném videu jasně ilustruje, jak stříhání jabloní na podzim.

V závislosti na věku prořezávání stromů se používá pro různé účely:

 • tvořící krásné korunového správný tvar;
 • posilovat mladé větve;
 • Zvýšením počtu plodové poboček;
 • poskytuje dobrý přístup ke slunečnímu světlu jablek;
 • odstraňování starých větví, aby nahradily nové;
 • příprava dřeva na zimu.

Prořezávání starou jabloň ve většině případů umožňuje, aby ji zachránil, ale mladé stromy rostou lépe a nesou ovoce prostřednictvím podobného postupu.

Když se apple plodiny - jaro, léto nebo podzim?

Mladé stromy prořezávají každý rok na jaře a na podzim. Prořezávání jabloně na jaře, potřebných k odstranění podmerzshie zimní větve tvořit korun a zvýšit výnosy. Jarní prořezávání začíná proudění mízy až do ledvin. V pozdním podzimu, protože listy budou slábnout, provádět ořezávání staré, opřený, nadlomannyh, shnilé větve stromu se připravit na zimu. Ve vzácných případech, jablko plodina a dokonce iv létě, aby poskytovaly co nejlepší přístup k plodů na světě. Zimní prořezávání jabloně se přenáší mnohem snadněji, protože jsou ve stavu klidu, ale to může být provedeno pouze v teplých jižních regionech, jinak křehký mráz poškozenou kůru.

Mohu snížit jablko na podzim, po mrazu? Lépe ne, jinak krusta kolem místa podmerznet větve řezat a rána bude dlouhý zarostlý. Veškeré práce na jabloni, pokusit se dokončit před prvním mrazem.

Mladé stromy prořezávají každý rok na jaře a na podzim

prováděny podzimu plodina následovně:

 • nejprve odstraní velké zlomené a suchých větví;
 • cut nejslabší větev z těch, které jsou příliš blízko u sebe;
 • řezat větve, které rostou v ostrém úhlu;
 • všechny škody způsobené jabloní v procesu řezání, pečlivě namazané zahradním hřišti, nebo barvy na bázi oleje;
 • Řezané větve jsou shromažďovány a hořel.

Obřízka jablko podzim je trojího druhu: slabé, střední a silné. špatná úroda u mladých jabloní - nových poboček, které rostly v průběhu roku, zkráceny o délce jednoho čtvrtletí. Na jaře obřezán poboček bude čerstvé výhonky, a vytvořil krásnou korunu. průměrná úroda žádat o 5-7 letých a jablko na staré stromy a ke zvýšení počtu produktivních větví a formace korunou. Sílil větve jsou sníženy o jednu třetinu délky. závažné prořezávání Potřebujete na ředění větve k lepším jablek zralých na slunci, neboť toto odvětví zkrátit na polovinu.

Obřízka jablko podzim je ze tří druhů: slabé, střední a silné

Oddělený typ ořezání jabloní - odstranění odumřelých větvích. Je důležité neudělat chybu řezání větve vedle jablko kmen stromu, nebo sušené větvička brzy vypadnout ze stromu, a tvořil dutý, což může vést nakonec k smrti jablka. Spila pobočky na místo, kde se objeví první poupata. Pak tenký pilník s jemným zuby souboru off pařez tak, že podpis na trupu doleva ve směru větve, které jsi viděl. Položte plátek v tomto případě se nedoporučuje k léčbě laku a zahradní hřiště. Pokud po tomto ošetření byl déšť, to znovu.

Samostatnou typ frézy jablko - odstranění odumřelých větvích

Prořezávání mladých jabloní s tenké větve nůžky provedeny, a stal se silnými pobočky snížit pilu. Tento nástroj by měl být čistý a velmi ostré, nabrousit jako břitva. Tupé zahradní nůžky nebo silně pilkou „razlohmatyat“ kůra, a ta rána bude trvat déle, než se růst s. Léčba barva je pouze vhodný olej na bázi lněného oleje, ostatní typy laku hořet kůra jako kyselina. Někteří pěstitelé pro léčbu ran po použití prořezávání dezinfekčního roztoku síranu měďnatého s vápnem v poměru 10: 1. Všimněte si, že v okamžiku, kdy je zpracování nezbytné pouze pro staré suché větve, a je nutné při řezání mladých větví počkat alespoň jeden den, a dokonce pak pokrývají střih s roztečí nebo barvou.

Začíná Prořezávání jabloní po výsadbě v prvním roce s cílem obnovit rovnováhu mezi sníženou kořenového systému a šíření nadzemní části stromu, což bude vyžadovat více vody a živin, než kořeny mohou poskytnout. V příštích 3-5 let mladých jabloní je lepší trim - odebrat pouze podříznutí a sušené větve. Zkrátit výhonky by měly být, pokud je strom, který roste příliš rychle.

Jak snížit jabloň na jaře (foto). Doporučení učiněná na jaře prořezávání jabloní: řídnout, zkrácení

Aby strom vyrostl silný a dobré ovoce, je nutné zkrátit čas a správným způsobem.

apple obřízka by mělo být provedeno na jaře, kdy strom ještě nezačala, aby se rozpustil ledviny po chladné zimě.

Každý zkušený zahradník ví, jak to udělat správně.

Strom roste zdravě a dát šťavnaté ovoce, musí být upraven.

Souhrn všech jablek větve tvoří korunu. Zůstane-li stříhání jabloní na jaře, koruna roste mnohem rychleji než jablka, která je prováděna na trvalé péče.

Hlavní funkcí jablečné cutoff jako jiné ovocné stromy, je vznik požadovaného tvaru koruny. Prořezávání musí být provedeno tak, že dlouhé větve nachází níže, a kratší - up. To znamená, že čím vyšší je pobočka leží, tím kratší je třeba snížit.

Správný tvar koruny bude jablko je nejen atraktivní vzhled, ale také dělat to více stabilní trup. Pokud nemáte včasné prořezávání větví přetížena s ovocem, nebo dokonce kmen bude silně ohnout a zlomit. Správný tvar koruny je zárukou maximálního pohodlí na dřevo a sklízení pro pěstitele.

To znamená, že jablko plodina je nutné:

čímž se získá korunu požadovaného tvaru a pohodlný při sklizni;

zbavit hmyzu, které jsou škodlivé pro stromu;

odstranit slabé a suchých větví;

otevřený přístup k nejlepším stromu na sluneční světlo;

Často koupil pro zahradní dvouletých semenáčků jabloně, které je třeba snížit poprvé po přistání. Bohužel, bez ohledu na to, jak pečlivě vykopané sazenice měl jeho kořenový systém bude stále zlomený. řezného procesu pomůže strom rovnoměrně výměnu živin a vlhkosti mezi kořenového systému a část nad zemí. Nezapomeňte, že plodiny - klíčový bod při určování budoucí podobu koruny.

Následné prořezávání bude muset strávit v roce na jaře. Budete muset opustit nejsilnější 4-5 větve vybíhající z kmene v širokém úhlu. Po několika letech se tyto větve jsou základními prvky ve struktuře jablka. Tyto výhonky musí být upraven pro vytvoření jejich umístění ve formě vrstev: široký by měl zůstat dole, kratší - seshora. Hlavní zavazadlový prostor by měl být vyříznut tak, aby byla umístěna nad ostatními pobočkami na 25 cm. Pokud je zavazadlový prostor rozdělené na dvě části, jedna část musí být zcela vyjmout a dát ve vodorovné poloze.

Výhonky rostou v ostrém úhlu od těla by měly být sníženy tak, aby v budoucnu, které pod tíhou plodů není ulomit a nepoškozuje strom.

Jak snížit jabloň na jaře: nejlepší čas

Prořezávání by měla začít na jaře v prvním roce po výsadbě, bez ohledu na to, jaké roční období byla vysazena jabloň - jaře nebo na podzim. Letos na jaře prořezávání pomůže vyvážit strom mezi nadzemní části, která se rozrostla a oslabené po přesazení kořenový systém.

Pokud je plodina není provedena správně, kořenový systém nemůže plně zajistit nadzemní část živin a vlhkosti. jablko prořezávání podporuje tvorbu kostry koruny, a nebude vyvíjet vady ve stromové struktuře. Prořezávání se provádí takto:

Jednoleté, zpravidla nemají čas se rozdělit. Je třeba je snížit na úrovni 80-100 cm nad povrchem. Tento přístup umožní jabloň za rok začít připravovat postranní výhonky, které tvoří korunu. Někdy se také stává, že i oni dávají větve. V tomto případě je nutné odstranit všechny výhonky na 50-75 cm od povrchu.

Měli byste také snížit nad rostoucí výhonky, které rostou v ostrém úhlu od těla. Výhonky rostou v širokém úhlu, musí být zkráceny tak, aby odešel od kufru. Vrchní část stonku musí být rovněž zkrácena tak, aby se zvedl nad ostatními výhonky 20-25 cm.

Pokud jde o sazenice dvouletých, jsou odříznuti v podstatě stejným způsobem jako letničky. Sazenice dvouleté by mělo být ponecháno až pět nejsilnější útěku s širokým pozorovacím úhlem, v budoucnu budou moci, aby se stal základem pro tvorbu jablka. Všechny ostatní výhonky by měly být odstraněny. Zbývající 4-5 velmi silnou potřebu zkrátit uniknout po žebříku: Nechte dno 30-35 cm, a se zvyšujícím se postupně snížit délku. Toto provedení koruna - nejoblíbenější, protože je to nejúčinnější.

Jak snížit jabloň na jaře: řídnutí

Jakýkoli proces kácení stromů začne ztenčení. Musíte nejprve otevřít uprostřed vpravo. Chcete-li to provést, je třeba snížit větev na horní straně, na které různé důsledky. Tím se sníží výšku jabloní a otevřený přístup k slunečnímu záření uvnitř koruny.

Pak budete muset řídnout nejvíce rozvětvení regionu na stromě. Důležitý bod: start řídnutí procesu s největšími pobočkami. To usnadní práci a ukázat, kam se dále pohybovat, aby co nejvíce otevřený přístup slunečního světla do koruny. Kromě toho stromu bude mnohem jednodušší přesunout několik velkých škrtů, než mnoho malých ran.

Během provozu se snaží dělat to nejlepší tím, prořezávání kufr, takže pahýly, které lze po spuštění chvíli hnisat a nakonec bude dutá. Řezat větve příliš blízko k trupu se také nedoporučuje, protože to zranění bude velmi dlouho čekat. Optimálním řešením by bylo, aby řez na kruhu, který je, aby její linie vedla podél přítoku kruhu. Nejvíce silná větev stromu je lepší snížit trochu dále, a pak odstranit pařez sám: to bude dělat bez podlahy a slz. Chcete-li snížit tyto větve, můžete použít úzké pily, pily na kov s malými zuby, je lepší použít níže. Rány na jablka po řezy bude muset pokrýt smolou nebo barvou, aby se zabránilo pronikání vlhkosti a škůdcům, umožní strom zotavit rychleji.

Jak snížit jabloň na jaře: zkrácení

Proces zkrácení jaro zlepšuje průtok do ledvin a zásobování vodou, což v konečném důsledku poskytují spoustu nových výhonků. Zkrácení větve stromu koruny dá, aby co nejvíce kompaktní a zlepšit tok uvnitř slunečního záření. Horní větve by měly být sníženy přes boční ramena směrem ven z koruny. S ohledem na spodních větví, pak musí být upraven podle nahoru větvemi.

V případě, že strom koruna výrazně zhoustne, je třeba jeho prořezávání neprovádějí po dobu 1 roku, a rozdělit pracovní postup po dobu několika let, takže jablko bude jednodušší se dostat z četných ran. jabloň prořezávání by mělo být provedeno každý rok, a nejlepší čas pro tento - na jaře.

Jak prořezávání ve třetí až pátý rok po výsadbě

Podle incidentu v prvních dvou letech po výsadbě stromu začne tvořit korunu, takže každé jaro prořezávání by mělo být provedeno správně a včas.

Také je potřeba vědět, že v tomto období snížit jabloň stánky tečka, to znamená, že minimální, aby nedošlo k poškození plodnost jablka.

Nezapomeňte vždy na jaře následovat růst vodiče a nenechat ho rozdělit na dvě části.

Ve třetím ročníku vodiče by měly být sníženy na úrovni druhého stupně poboček. Zisky největší větve by měly být sníženy tak, aby vytvořily vrstvy systému. Dělat v průběhu let tak, prořezávání je nutné, jak je uvedeno níže:

Na mladých stromů se nedoporučuje obřízku:

buketnye nebo smíšené větve;

Již pátým rokem po přistání tvorbu koruny je dokončena.

Nezapomeňte, že nástroje pro stříhání jabloní by měl být dobře nabroušený, jinak kůra stromu může být vážně zraněn. Chcete-li pracovat nejlépe použít nabroušený nůžky (pro tenké větvičky) nebo pilou, pilkou na železo (pro silnější větve).

Jak snížit jabloň na jaře: Zpracování

Na apple zabírá minimální síly na hojení řezu a není obtěžován škůdci, je třeba jej správně zpracovat, jak je znázorněno na tomto obrázku:

Z tohoto použití na olejové barvy nebo jakékoliv jiné sušící oleje pro spalování kůry. Alternativně, lze použít roztok vápna a síranu měďnatého, šíří se v poměru 10: 1, bude to dělat dezinfekce ran.

Zpracování starých jabloní s barvou nebo s roztečí by mělo být provedeno okamžitě po řezání. U mladých stromů, po procesu pila je měl ne dříve než po uplynutí jednoho až dvou dnů.

Jak snížit jabloň na jaře během rodit?

Měli bychom také hovořit o procesu kácení stromů, které již začínají nést své ovoce. Tento proces je nutné v první řadě za účelem udržení a omlazení jabloň.

1. Je-li strom začala přinášet ovoce, meziroční růst hodně vůle a začnou zasahovat do jabloní. Mohou zahustit korunu tak, aby vnitřní není prakticky předmětem expozici slunečnímu záření, což může vést ke zpomalení metabolických procesů, to znamená, že plody začnou zpívat na dlouhou dobu, nebo dokonce začne zhoršovat.

2. provést řezání zahušťovadla větví, probíhající do koruny nebo křížící se s větví ovocných třeba k selhání, umožní jablko cítit lépe a poskytnout maximální množství ovoce.

3. Odstranění největších poboček zahušťování je mnohem účinnější než řezání pár malý.

Obřízka jabloně na jaře - velmi důležitým bodem při zajišťování správný růst a vývoj. Začínající zahrádkáři se může zdát, že můžete dělat bez řezu, ale v tomto případě bude jablko koruna pokazí a větve se začínají rozpadat. Neobřezaný strom každý rok schopen poskytnout stabilní vysoký výnos, v praxi často případ: během jednoho roku roste velké množství malých plodů, na druhé straně - žádné ovoce vůbec.

V závěru je třeba uvést, že cut-off na jaře apple je nutné nejen pro formování koruny, ale také k zajištění řádné výměny užitečných látek, což umožní strom nést své ovoce každý rok.

Pečovat o stromy na svém pozemku, a nezapomeňte, aby včasné prořezávání. V průběhu letošního roku jablko potěší vás s velkými a zralými plody.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 54 = 57