Jak snížit pěny v domácnosti

Jak snížit pěny v domácnosti

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Pěna se řeže, takže to není hroutit?

Pěnový polystyren je všestranný materiál, který se používá pro tepelnou a zvukovou izolaci budov pod rázová zatížení a hluk. Při opravách v souvislosti s tepelnou izolací nebo sanaci, musíme vyříznout velké listy izolace. V této souvislosti vyvstává otázka, co má snížit pěna dostat hladké linie.

Vezměme si zařízení, které se používá pro řezání pěny v domácnosti. Patří mezi ně:

 • nůž;
 • pila;
 • Pila má ozubení;
 • bulharská;
 • pájení;
 • nichrom drát.

Než začnete řezání, je třeba vyznačit jednoduchý prázdné nabroušené tužky. Je-li řezný nástroj použije pěna pila nebo skládačky by neměla dělat rychlé pohyby. To je vzhledem k dobré tepelně izolační vlastnosti materiálu, pokud není odvod tepla, a to se zahřívá pod tření dochází, což komplikuje postup. Použijte pájku, pokud chcete rychle řezat obrobek. Za tímto účelem je třeba vyrovnat kladivo a stanovit zvláštní detaily, na jejichž výrobě je nutné, aby se kovový uzávěr plnicí pero a nůž. Po topného zařízení pokračovat do řezacích listů.

Pouze s bruskou řezaného pěny velmi tenká. K dosažení nejvyšší kvality řezu nemá naději na úspěch, výsledek bude stejný jako při použití skládačka. Kromě toho se podle tohoto způsobu ošetření materiálu bude hodně prachu a hluku.

Výběr správného nůž

že řezané pěny, můžete použít obyčejný nůž, který by měl být dobře nabroušený a předehřejte. Kancelářské provedení je vhodné pro řezání měkkého materiálu, má dostatečnou pružnou čepelí a není vhodný pro zpracování desek z značné tloušťky, protože je obtížné získat hladký vertikální řez. Tyto výhody budou malé množství nečistot, dostupnosti a nízké nástroj nákladů. Uvědomte si, že čím tenčí plech, tím i budou sníženy, optimální tloušťka by měla být větší než 5 cm.

Nejlepší způsob, jak řezání

Tuto metodu lze použít, pokud máte základní znalosti o elektrotechnice, budou muset připravit na výrobu zařízení:

Tabulka umístěna šikmo (20-60˚), a příčně natažené drát, jehož jeden konec je pevně stanovena a pružina slouží k zajištění druhého. Spojují vodiče transformátoru začleněné do elektrické sítě. Produkoval napájení, obrobek je umístěn na stole. Listy jsou řezány v důsledku klouzání pod svou vlastní vahou.

Může procházet proud z napájecího transformátoru starého televizoru. Další provedení - zahrnout proměnného odporu v elektrickém obvodu (odpor). Proud musí být řízen tak, aby se nestalo velké teplo, jehož důsledkem by bylo tavení pěny a vzhled okrajů linie SAG.

Podle žádané straně této metody je možnost snížit fragmenty jako přímka, a v puklinách a skryté, takže proces všestrannost. Je důležité si uvědomit, že vodič by neměl být příliš spalující. To bude stačit, pokud je to jen trochu červenat, jinak řez bude příliš široká. Vybrat silnou pružinu, dá možnost upravit délku.

Práce s velkými listy

Řez pěna deska s rukama, je možné pomocí jednoduché, ale účinné zařízení, například ocelového drátu o průměru 0,5 mm a dřevěné rukojeti připevněnými na koncích. Pre-block značka je zapotřebí na obou stranách a začít rychle viděl. Příze se zahřeje a roztaví materiál, přičemž se povrch mít tuhou, hladký a reflow kůrku. Chcete-li určit pořadí na lepší snížit polystyren (polystyren), je třeba zhodnotit výhody a nevýhody těchto metod a vyberte nástroj, založený na vlastnostech takového řezání.

K dnešnímu dni, čedičové izolace je nejoptimálnější.

K dnešnímu dni, výrobci nabízejí širokou škálu izolačních materiálů.

Zateplování budov umožňuje nejen snížit náklady na energii dále.

Co a jak snížit desky pěny?

List pěna - izolace z pěnového polystyrenu. Jiným způsobem, je také nazýván pěnového polystyrenu. On je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro zateplování budov, protože má nízké náklady a snadná instalace. Avšak při instalaci desek je často nutné je řezat. Je nezbytné, aby řez plochý list pěny, jak velké mezery může snížit tepelné izolační vlastnosti.

Řez Izolační desku v domácnosti může být různé metody:

 • nůž;
 • pila;
 • skládačky;
 • grinder;
 • elektrokauterizační;
 • Stroj pro řezání pěnového polystyrenu s drátem.

1. ostrý nůž je vhodný i pro desky o tloušťce 5 cm. Čepel musí být tenké a pružné, protože jinak řez bude nakřivo. Takže zatímco řezání pěny rukama bylo ještě méně odpadu, lepší ohřívat nůž. Je třeba připomenout, že ostří by měl být brousit po cca 2 m, jinak práce bude trvat déle a bude více odpadků.

2. Přípravek bruska se může také snížit v domácnosti, desek a s větší tloušťkou. Hlavní věc je mít dostatečnou výšku nože nebo disku. Jigsaw je třeba pro hladký přechod, nebo Polystyrénové kuličky začne odlepovat od sebe navzájem. Mějte na paměti, že při řezání ve způsobech množství pěny se rozpadá.

3. Řezná tloušťka polystyrén desky až do 10 cm, vhodná pilkou nebo ze dřeva. Menší má zuby, tím lépe se bude řezat. Kromě toho tento způsob řezání rychlý a nevyžaduje mnoho úsilí. Musí fungovat hladce a rovnoměrně, bez náhlé pohyby.

4. pěny není hroutit a získat čistý řez, je možné použít drát o průřezu 0,5 mm a protáhnout jej mezi dvěma uchy. Řezání a značení začínají na stejnou rychlostí. Z konstantní třecí drát se zahřeje a roztaví pěnu. Při tomto způsobu řezání okrajů desky jsou hladké a dokonce, minimální množství odpadu. Jedinou nevýhodou - je třeba zajistit takovou práci dva lidé.

5. Pokud máte v plánu na snížení velkého počtu desek pěna, to je nejlepší koupit trysku na páječkou nebo speciální electrotome. Vzhledem k ostrou čepelí a vysoké teploty, desky jsou řezané rychle a hladce. Kromě toho, s jejich pomocí vytvořit složené řezy. Ale mějte na paměti, že délka lopatek mnoha nástrojů, není větší než 5 cm. Také při práci s horkými nástroji by měli být opatrní, že oděv nebo kůže, nezasáhne roztaveného polystyrenu. Vyjměte ji z kůže okamžitě selže, a proto bude špatný hořet.

6. Další dobrá zařízení, což povede ke snížení desku pěny - speciální stroje. Koupit nebo vytvořit vlastníma rukama. Řezání probíhá rychle, bez námahy a tiše, řez materiál může mít jakoukoli tloušťku (v závislosti na kapacitě zařízení). Množství odpadu se získá minimální a cut - absolutně rovný a hladký. Další výhodou této metody vzhledem k horkým nichrom drát snížit zaplavlyayutsya buňky. Výsledkem je, že se pěna tepelně izolační vlastnosti nejsou narušeny.

Tipy a triky a jak dělat vlastníma rukama jednoduchý stroj

Před řezáním pěny, je třeba provést na označení akutně hranami tužky. Pokud je to možné, je nutné řezat desky ve směru na sebe. Při řezání metodou pěna vytápění (stroj s drátem, Elektrokauterizaci) uvolňovat nebezpečné černý kouř, který způsobuje významné poškození zdraví člověka. Z tohoto důvodu, je snížit takovými způsoby, by měly být v dobře větrané místnosti nebo venku.

Při výrobě jednoduchý stroj, s povrchu svahu požadované (20-60 °). To se táhne přes nichrom drát se do požadované výšky sečení. Jeden konec je upevněn pevně a druhá je spojena s pružinou. Pak shrnul vodiče od napájení. proud nutné kontrolovat, že drát není nadměrně přehřátí, takže dále spojena reostat. Teplota by neměla přesáhnout + 100 ° C Jakmile je vše připraveno a zahřeje nit, řezané pěny. K tomu třeba dát pouze talíř, a ona začne klouzat (je-li dostatečně hladký povrch), nebo drát protahován rovnoměrně. Máte-li dělat to příliš pomalé, pak řez je široká, protože v této době bude mít čas tát hodně pěny. -Li rychle, pak je zde riziko rozbít nit.

Ready stroje pro řezání pěnového polystyrenu mají více příležitostí. S jejich pomocí také 3D-tvary. V závislosti na vybavení v nich může být od jednoho do šesti strun. Spravuje nebo operátor ručně, nebo pomocí počítačového programu. Některé z nich jsou kompaktní rozměry, na konci jsou snadno transportovat, což je pro stavitele velmi důležité. Náklady na obráběcích a tvářecích strojů pro řezání pěnového polystyrenu začíná od 40.000 rublů. K dispozici je také model s laserem - tyto prostředky co nejlépe škrty kvality. Laserové stroje používané pro vyřezávání tvarů výloh, výstav nebo jiných důležitých událostech.

Než si vyberete, tím lépe pro řezání polystyrenu, byste se měli rozhodnout, kolik materiálu musí být zpracovány. Je-li řezací provádí pouze jednou, je možné udělat ostrý nůž nebo pilku na železo. V jiném případě je lepší koupit nebo si sami electrotome stroj s drátem, nebo koupit ready-made.

Tloušťka pěnové hmoty 50 a 100 mm, se považuje za optimální pro soukromé.

Pěny Grade PSB-S-25 se připraví suspenzní polymerací bespressovoy: speciální napuštěné.

Epps je multifunkční izolace velmi jemné buněčné struktury s uzavřeným z.

Jaký lepší pěna nebo pórobetonu?

Použití DSP ve stavebnictví

Řez pěny v domácnosti? Drátové řezání pěny. přední pěna

Pěna - tepelně izolační materiál, široce používány v individuální bydlení. Prodal obrazy, takže se často musí odříznout požadovanou délku. Ti, kteří se potýkají s těmito materiály si uvědomuje, že kvalita se provádí pomocí běžných nástrojů, je obtížné. Jak snížit pěny v domácnosti? Zvážit další.

Celý název materiálu - polystyrenu. Tento typ izolace se týká pěnového (celulární) plastické hmoty plněné plynem. Podíváte-li se na to, můžete vidět mnoho malých kuliček připojených k sobě navzájem. Z tohoto důvodu, když je konvenční řezání velké množství malých nečistot, a řez se změní hrubý. Cut pěna? Otázka zajímavé a relevantní.

dvě hlavní možnosti v hustotě mohou být identifikovány:

 • měkký. Takové vrstvy mají porézní strukturu. Při řezání, oni silně hroutit, přestávku.
 • tuhý. Tento materiál je snadno zpracovatelná. Minimálně rozpadá úseky jsou si rovnější.

Stojí za zmínku, že první varianta je levnější než druhý.

Většina z tohoto materiálu se používá jako topné těleso. A používá se pro vnější a vnitřní práce. Pěnou mnozí návrháři vytvářet zajímavé kompozice; se používá pro výrobu stropních desek, základových desek, římsy, lišty a další věci. Tato oblast použití je spojeno s několika významnými výhodami materiálu:

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • nízká hmotnost;
 • nízká cena.

Všechny tyto oblasti jsou v přímém vztahu k otázce: „Řez pěna?“.

Si můžete vzít běžné kancelářské nástroje. A provést řez. V tomto případě bude proces doprovázen nuly, hodně nečistot, okraj se může rozpadat. Takové provedení je vhodné pro malý objem a řezání tenkých plechů. Mělo by být častá výměna čepele. Treat tkanina stojí na pevném, rovném povrchu. Aby maximální možné hladké hrany, by měl znamenat materiál a připojit k plochým taktové čáry, stisknutím tlačítka ji za ruku. Nůž je nezbytné provést přesně vodící bude sloužit jako ohnisko přístroje. Plus stiskem je možné, aby se zabránilo silné nečistoty. To je jeden z nejčastějších odpovědí na otázky o tom, co řezaného pěny.

Tento typ řezný nástroj umožňuje listů jakékoliv šířky, ale výkon bude malý. Odpadky a vrzání bude také provázet celý proces. Okraje budou hroutit. Tato metoda je vhodná pro malý počet kusů. Práce by měly být prováděny na stole. Řezání část posunu k nosné konstrukci tak, aby bylo možné pracovat s pilkou.

Jak snížit pěnu v domácí elektrické nářadí?

Kdy velké objemy použití polystyrenu je aktuálním tématem. Zvážit, jaký druh zařízení mohou být použity:

 • skládačky. Zdá se, že součástí tohoto procesu je automatizován, rychlost růstu. Ale kvalita řezů bude nízká. Znovu tam bude skřípání vrh. Mělo by být zřejmé: tloušťka destičky větší než 80 mm, je nepravděpodobné, že řez takový nástroj.
 • bulharský. Také urychlit proces řezání. Ale stejného vrhu se rozptýlí ve všech směrech, ale tam je hodně hluku z provozu nástroje. Pokud však zvolen bulharské řezání, rozsah je lepší koupit diamant s minimální tloušťkou, pomůže zvýšit kvalitu řezu.

Měli bychom také zvážit nástroj jako páječkou.

Často návrháři používají polystyren k vytvoření jakéhokoli interiéru. Řez pěna ve stejnou dobu? V takových případech, tvar řezné pěna dobré kvality. Okraje by měly být hladké, ne hroutit. Tyto návrhy jsou založeny na běžné páječky. Pro dosažení maximálního efektu, se břit nebo zploštělý tryska vyrobena požadovanou velikost a tvar. Vyhřívané páječky umožňuje provádět vysoce kvalitní plochý řez, který je nutný pro dekorace. Dalším důležitým bodem: při práci bude prakticky chybí mělké vrh.

Tento materiál může být vyráběn v několika variantách:

 • lisované;
 • bespressovanny suspenze;
 • Suspenze bespressovanny samozhášivý;
 • extrudovaný polystyren.

Tloušťka izolace fasádních panelů je od 70 do 150 mm. Mělo by být zřejmé, že tyto práce jsou provázeny velkým počtem kusů. Proto výše zmíněné metody řezání pěna nebude příliš relevantní.

U této metody je třeba vzít v úvahu topný nástroj. Můžete použít s otevřeným ohněm nebo zdroji tepla. Nůž sám by měl být dobře brousit. Budete muset zásobit na ploché lišty pro řezání. To je nejlepší vykonávat práci na ulici. Nedovolí, aby se hromadí škodlivých pachů, které mají vliv na zdraví. Je označení struny, použita vodicí lišty, vyhřívaný nůž je řez. Tato metoda umožňuje, aby to rychle a efektivně.

Jak již bylo uvedeno, řezání, je lepší, aby se pod vlivem teploty. Přední pěna není výjimkou. Ruský člověk vždycky vtip, který pomohl přijít s vybavením pro ruční řezání. Budete potřebovat:

 • desktop;
 • transformátor, který převádí 220 12 nebo 24;
 • Nichrom drát;
 • nastavitelný odpor;
 • dráty.

Drátové řezání pěna je upevněn přes stůl s mezerou na požadovanou velikost. Připojit drát reostatu, transformátor. Když se topný drát snadné, aby se kvalitní řez. Materiál by měl být přiváděn bez zvláštního tlaku, rovněž důležité, je teplota topného drátu. Příliš vysoká mohou tvořit uzlíky.

Takový nástroj ve své pracovní použití a designéry. Wire umožňuje provádět celou řadu zakřivených řezů.

Proč tento přístroj je lepší, aby se transformátor 12 nebo 24. Z nedbalosti může dostat elektrický šok. S těmito parametry bude to prostě hoří, zatímco při 220 situace může skončit neúspěchem. Dalším důležitým bodem: pod vlivem tepelného zpracování polystyrenu úniků škodlivých látek, proto je třeba používat osobní ochranu dýchacích cest - respirátor. Pěna byla široký rozsah působnosti díky svým jedinečným vlastnostem. Lehký materiál a kde vysoké tepelně izolační vlastnosti, aby bylo vhodné pro velké izolaci měřítku fasád, podlah, střech. Taková práce neposkytuje významnou zátěž na nadaci, a to je velmi důležitým faktorem, který vám umožní ušetřit na posílení základny. Aplikace ve vývoji designu tohoto materiálu opět závisí na snadnosti obdržených návrhů, dopad na životní prostředí a schopnost vykonávat některý z jeho výrobků.

Ale v každém oboru nemalé důležité je dělení materiálu. O tom, jak se to dělá rychle a přesně, stanovení život práce a konečný výsledek. Která možnost vybrat střih, rozhodla individuálně pro každý konkrétní případ.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

13 + = 23