Jak snížit rybíz videa podzim

Jak snížit rybíz videa podzim

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Podmínky a rybíz plodin schéma na podzim pro začátečníky

Prořezávání rybízu podzim pro začátečníky

Rybíz, bobulové oblíbený u své letní chatě. Alespoň na jakoukoliv část je alespoň jeden Bush. Nezáleží na tom, jaká barva bobule od něj. Kdo má rád červené bobule, někdo nemá chválit dost na perlové nebo růžové odrůdy, která je blázen do černého voňavé krásy. Co by se tyto dobroty byly na stole, za keřem rybíz potřebují včasnou péči. Učení by mělo začínat na podzim prořezávání rybízu pro začátečníky. Většina zahrádkářů přednost černého rybízu kompot ze to dopadá chutné, džem, čaj z listů má nepopsatelnou chuť.

Co by rybízu ročně větve prohýbat vlastní úrody ovoce, vyžaduje neustálou prořezávání. Pokud je správně prořezávají Bush může aktivně vyrábět ovocné až 20 let. Se dohodly, že Bush je úžasné. Nejlepší čas na podzim letošního roku. průtok mízy v rostlinách zmrzne před režimu spánku, řezání proběhne bez stresu do buše.

Trim stále se snaží napravit, ne z rozmaru. Opouštějí letorostů nevidí pak sklizeň v příštím roce. Postup pečlivě snížení výdajů. Na keři by mělo být ponecháno 10-15 poboček různých věkových kategorií. 3-5 stonky každý rok ve stejném věku může nechat kusy 6. května sněhu v zimní přestávce. Jestliže zimě běžně outsourcing, nadbytečné výhonky řez na jaře. Není třeba, aby přetížení Bush větve, nebuďte chamtivý.

Varování! Přebytečné výhonky bude odstín Bush. Bazální střílí téměř žádné ovoce, a nutí rostlinných semen v hojnosti. Vystřihnout tento Bush výhoda půjde. Bobule v křoví zahuštěný malý, dobrý vkus. Strávit ztenčování Bush.

Potřebné nástroje pro prořezávání

není třeba kupovat ozdobný nástroj pro prořezávání rybízu. Budete potřebovat nůžky a var a všechno. Jediná rada, brát výkonné zahradnické nůžky. Budou snazší snížit staré větve. Mozolnaté a tvrzené nůžky slabý střílí tvrdě a někdy i nemožné snížit. Dobře, nůžky pochopil.

Var, proč byste měli mít zájem? Garden Var potřeba úmyslně přes škrty, nemají zarůst. To se provádí, aby se zabránilo, závod vředy není nic.

Rybíz keře prořezávají na podzim, na jaře, a dokonce i v létě. Zahrádkáři, kteří mají zkušenosti rybízu přednost čalounění keře v pozdním podzimu. To znamená, že péče o budoucí úrody a jahodové stromy zdraví. V té době, kdy už je docela zima, ale sníh ještě klesl, zahrádkáři provádět prořezávání ovocných a keřů jahodových.

Rozkouskovat malého bazální výhonky, odstraňte ohnuté a polámané větve. Pak začnou zaměřovat na roční prořezávání větví, opouštět 3-4 kusů každý rok, ale ne více než 10 až 12 poboček v křoví. Zahuštěný výsadba přičemž sklizeň malých plodů, a jejich počet je značně snížena. Zvládnout křoví škůdci a sklizně z takového pěstování obtížné.

Měli pospíšit! Prořezávání se provádí na jaře, ale je nutné provést tento postup před bud otok, rybíz, zejména černé, získává pupeny brzy. Sníh stále leží na Bush je obtížné se dostat, takže černý rybíz keře řez na podzim. Trochu pozdě s tímto postupem na jaře, nemůžete čekat na dobrou úrodu. Tato berry stromy míza tok začíná brzy, když zpožděné škrty prořezávání hojně a po dlouhou dobu, „Cry“, oslabení rostlinu.

Prořezávání rybízu, ne tak těžko pochopitelný postup. Číst knihy a práce expertů, se snaží pochopit tajemné postavy a dospěli k závěru, že nerozumíte. A my musíme udělat prořezávání. Snažte se pochopit věku pobočky v barvě, než je starší, tmavší. Jeden čas, dávat pozor na to, budete rozumět, aniž by pracovní řezání.

Získané mladé sazenice při výsadbě vyžaduje poměrně tuhou ořezávání. Řezat větve až do výšky 5 cm. Nad úrovní půdy, to je pro správný růst rostlin nutné. V letních měsících, budete házet Bushova 3-4 silné větve až 45 cm. Autumn prořezávání Bush nemusíme.

Ve druhém roce rostlinných tvořena pobočkami rodících. V dolní části kořenů mladých výhonů objeví. Více od zarostlé nechat 3-5 větve a střih odpočinku, opouštět pahýl 3 cm. Necháte-li vysoký segment, vyvolaný růstem větví.

Ve třetím roce, což prořezávání keř, orientujte se podle barvy větví, které se liší ve stínu. Stejného věku mají malou stříbrnou barvu. Dvuhletki již mají jasnou světle hnědá, tříleté větve hnědé.

Hlavním zaměřením! Výstřižek rybíz, dívat nejen ve věku poboček, ale i ve státě. Jak často nacházejí ledviny, pokud je klíště, pokud je dostatek světla napaden. V utváření budoucnosti plodiny stále hraje důležitou roli.

Existují odrůdy keřů s vysokým stupněm natáčení. V kořenové oblasti je spousta bakterií, tzv předení vrcholy. Tyto výhonky jsou téměř žádné větvení a velké plodiny nepřinášejí. Bylo ponecháno několik výhonky nahradit staré, zkrácené 1/3, což by stimulovalo tvorbu větví. Snížit zbytečnou výhonky, kteří nebudou šetřit.

Vlastnosti trim bílý a červený rybíz

Dvě sestry, červené a bílé rybíz mají odlišný tvar keře, které se liší od černého rybízu. Převládá forma vztyčené větve. Je třeba vážně sledovat hustotu Bush. Tyto odrůdy rybíz sklizeň nebude dávat, pokud jsou silně zhoustne. Červený rybíz ovoce hojně na pětiletých a starších větvích. jsou tvořeny poupata nejen na růst jednoho roku, které jsou položeny na větve větví 2-3 cm dlouhé.

Starý, přestaly přinášet ovoce je lepší odstranit větve. Tyto odrůdy nemůže špetka keře. Na vrcholcích větví jsou umístěny ovoce pupeny.

Trim červený a bílý rybíz, zkušení zahrádkáři se doporučuje brzy na jaře před pupeny nabobtnat. V křoví by neměla překročit 15-20 větve, kusy 3 každého roku. 3 Zero střílí dost, nechte nejsilnější.

Provést audit! Po sklizni, odstraňte nemocné větve, je-li více než polovina Bush zamořené výhonky, je lepší, aby se s ním rozloučit. Místo, kde se pěstují sazenice, by měly být dezinfikovány. Kdyby se ukázalo, že duté větve s černou, to infikovány nebezpečný škůdce, to Sesiidae. Bush okamžitě vykopali a spálili.

Jako mladý rybízu plodin

Čalounění keře rybíz začíná již při přistání. To je postup, pro lepší zakořenění a zdravý růst keře. Řez se provádí v úhlu 45 °, nad ledvin 5 mm. Při prořezávání, nechte 3 palice a snažte se zranit, odřízne nadbytečnou část natáčení.

Při výsadbě, sazenice rybíz zakopat do země do hloubky 18-20 cm., Cestou na povrchu 3 pupeny. Výsadba by měla být provedena obvykle na podzim, ale pokud nemáte čas, můžete to udělat na jaře. V létě, pokud jste udělali všechno správně, budete pěstovat silné Bush. Na podzim budeme muset udělat jen sanitární prořezávání stromek. Odebrat rozbité, nemocný, a nachází se v blízkosti pozemních klíčků. Pokud sazenice rádi, se silnými výhonky může být zkrácena. Nezapomeňte nakrmit mladý keř, to vyžaduje hodně energie pro vytvoření silné, zdravé keř.

Boj o sklizeň! Prořezávání keř přímo souvisí s rození. Roční postup umožňuje získat bohatou úrodu hodnotných plodů. Hnojení, zalévání, jsou požadovány prořezávání rybízu, které jsou důležité pro plodinu jinak prostor poroste jen okrasné keře, vhodný pouze pro listy polotovarů pro pivovarnictví čaj. Co může oříznout keře černého rybízu:

 • zvýšení produktivity;
 • jde zvýšenou růst mladých výhonů;
 • zlepšenou kvalitu a množství ovoce;
 • zvýšena během rodící keř.

prořezávání rostliny by měly být prováděny každoročně k získání těchto vlastností a produkovat jeho tvorby:

 • Tvorba výtěžek se vyskytuje na staré dřevo;
 • První plodina je na mladé sazenice při pěstování v zemi;
 • V následujících letech snížit staré, nemocné, zlomené a zahušťování Bush výhonky;
 • dokončit tvorbu Bush ve čtvrtém ročníku růstu.

Při tvarování a stříhání keřů provést její revizi. Ať už na základě rostlinných zjevných příznaků onemocnění a poškození trupu a střílet škodnou. Všimnete-li si jakýchkoli příznaků, okamžitě přistoupit k léčbě drhnout.

Pro pěstování ve vaší zahradě pouze zdravá exemplářů, koupit odrůdy rostlin rezistentních vůči chorobám. Kdyby tam byl nějaký útok na křoví, používat insekticidy a fungicidy. Po prořezávání podzim sprej keřů. To musí být provedeno v suchém počasí. Prevence rostliny velmi užitečný postup, nebuďte líní.

Jak snížit rybízu za 2 roky

Ve druhém roce růstu rybízu, odstranit slabý růst je zakrnělé a hubený, méně než 15 cm. Větve. Zanechat kousky 5 vysoce vyvinuté větve. Ujistěte se, že zkrátit výhonky druhého roku na 4-6 pupenů, takže vám rostou zelené hmoty Bush.

Pokud již druhým rokem jste byl zaostalé keře, pak s největší pravděpodobností, při přistávání budete dotázáni špatný úhel rostlin. Zdá se, maličkost, a to je to, co se stalo jako výsledek. Při sázení, úhel sklonu poskytuje rostlině schopnost tvořit velké množství zárodků. Zkuste prischipnut horní větve, a nejlepší ze všech transplantace sazenice ve druhém kole. Pouze fit, aby všechna pravidla.

Následné stanovení Bush rybízu

Hlavním care! V následujícím čase, tedy 3, 4, a další roky. Budete tvořit pouze pouzdro. Řez bazální výhonky, takže sanitární řezání, odstraňování z keře křivek, tenké, polámané větve. Nezapomeňte řídnout keře, tím více slunečního záření se dostane, bobule jsou vynikající. Chtěl bych upozornit na jednu další nuance, střílí se omrzlé vrcholy musí být rovněž odstraněny.

V určitém okamžiku se Bush získají stálou strukturu, stane se to v růstu 5-7 roky. To by se mělo skládat z 12-15 různého věku výhonků. Starý, ale stále dobré rodící větve zkrátit trochu proto, že rostou slabý přirozený růst. Ale při řezání vrcholy, tento obor dostane ke stimulaci růstu impuls.

Nikdy neřízněte všechny staré větve najednou, postupujte postupně. Nahraďte je rostoucími kořeny. Každý rok je třeba nahradit 5 starých větví mladými silnými dospívajícími.

Dva, tři a čtyři roky staré radikální výhonky jsou nejlépe ovocné. 5-6 letní výhonky jsou vyříznuty, konopí by nemělo být větší než 3 cm.

Rybíz, velmi užitečné bobule, se z něj vyrábí mnoho různých příprav. Listy a bobule jsou používány pro konzervování zeleniny, rosol z želé bobule, džem, marmeláda, kompot, sirup.

Nicméně, čerstvý rybíz je lepší v čerstvé formě, a proto jemnější způsob sklizně zmrazení čerstvých bobulí. Chcete-li uložit užitečné vlastnosti, můžete je vysušit.

To je zajímavé! Největší počet vitaminů je přítomen v nezralých plodech rybízu, 4 krát více než ve zralém bobulí. Pokud je nedostatek vitamínu C, použijte z poloviny zralé bobule.

Čaj z listů černého rybízu stimuluje práci mozku, můžete ji bezpečně vypít nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Odvar z listů rybízu ošetřuje kožní onemocnění, přidává se do lázně s vodou pro proceduru. Jen odvar z listů se přidává do masa, rybích pokrmů a salátů. Listy jsou konzervované, mladé listy jsou umyté a položeny těsně v nádobě, naléváním slaného roztoku, na 1 litr vody, 30 g. sůl. Taková přísada ve druhém směru je pro tělo velmi užitečná.

Použití 100% šťávy výrazně zvyšuje hemoglobin v krvi u dětí, ale buďte opatrní, taková šťáva může být alergická reakce.

Rýže patří k rodině egreše, rostou do výšky 2 metry. Květy v květnu a bobule dozrávají v červenci, začátkem srpna. Bush rychle roste, od druhého roku začíná přinášet ovoce. Odrůdy jsou rané, střední a pozdní zrání. Keř je užitečný ve všech ohledech, takže se naučit správný rybíz na podzim pro začátečníky primární úlohu.

Video tipy pro začínající zahradníky - podzimní prořezávání rybízu

Brugmansiya: přistání a péče na otevřeném terénu

Peníze strom - léčivé vlastnosti a kontraindikace, recepty

Co jiného číst?

Přidat komentář Zrušit odpověď

© 2018 O barvách, všem a všem · Kopírování materiálů stránek bez souhlasu je zakázáno

Řezání rybízu na podzim: jak zvýšit výnos

Na dvorku na venkově nebo mimo město rostou obrovské rybí křoviny a u bobulí musíte jít do obchodu. Není to špatné? K nápravě situace k lepšímu, je možné, pokud roční obdělávání rybízu na podzim nebo na jaře.

Tato akce se nejlépe uskuteční na podzim, protože během tohoto období závody usínají. A s nástupem jarního tepla se rybíz rychle probouzí. Rychlý mizící pohyb, začátek otoků ledvin. Proto často zahradníci nemají čas provést tento postup včas.

Proč pravidelné řezání rybízu?

Abychom pochopili, proč je třeba trimovat větve keřů, stačí uvést řadu závažných argumentů:

 1. Výnosy keře rostou.
 2. Bobule rostou.
 3. Bush dostane dost slunečního světla. Bobule pěstované v takových podmínkách jsou bohaté na vitamíny.
 4. Každoroční omlazení keře zvyšuje dobu plodin rostliny (až 20 let).
 5. Pravidelné prořezávání je motivací pro lepší vývoj mladých výhonků.

Kromě všech výše uvedených skutečností není sekundární skutečností, že se rostlina stává malou. V důsledku toho je zahradník snadnější provádět sklizeň.

Jak správně řezat rybíz

Pokud je rostlina zasazena pouze, prořezávání se provádí okamžitě. Větve semenáčků jsou řezány tak, aby jejich délka nebyla kratší než 25 cm a ne více než 40 cm. V tomto případě by každý výstřel měl mít ledvinu od 3 do 4 kusů. Během roku se s náležitou péčí objeví nové výhonky a kořenové výhonky (výhonky nulové).

Zastřeluje se nulový řádek - klíčky, které vyrostly ze samotné země a během prvního roku života jsou tzv. To jsou nejcennější výhonky. Na nich rostou větve prvního, druhého řádu atd. V budoucnu je to od nich, že sklízejí plodinu.

Jak omladit bush černého rybízu

Aby kousek nezemřel a nepřestává přinášet ovoce, budeme se podrobně zabývat tím, jak nakreslit rybíz na podzim (jaro). Pokud je zařízení v zanedbaném stavu, začněte nejjednoduššími kroky:

 • Osvoboďte půdu kolem kořenového systému od padlých listů a plevelů. Odřízněte všechny mrtvé větve a sušárku vysušte. Snažte se neopouštět pahýly. Mrtvý výstřel se vyřízne v rovině se zemí. Na řezu mají takové větve nahnědlou barvu.
 • Odstraňte větve ležící na zemi nebo k nim. Tyto výhony jsou považovány za nejslabší. Jen malá část z nich přežívá zimní období. Proto jejich opuštění nemá smysl.
 • Všechny výhonky, na kterých je lišejník, jsou vystřiženy z mechu.
 • Pobočky starší než 2 roky mohou být odstraněny. V černém rybízu se nový snímek aktivně rodí po dobu 2 let. Čím starší bude větve, tím méně plodů bude sklizeno.
 • Po odstranění všech starých a neplodných výhonů věnujte pozornost větvi, která mají několik větví. Je třeba vybrat z celkového počtu nejsilnější a s velkým množstvím ledvin. Zbytek je odstraněn. Takže Bush bude méně hustý, což bude mít prospěch jen rybízu.
 • Odřízněte větve, které rostou uprostřed křoví.
 • Pokud pobočka prvního řádu vypadá slabá a nachází se ve středu rostliny, je lepší ji zcela odstranit. Vzhledem k tomu, že během období aktivního růstu bude neustále ve stínu a přínosy z ní budou malé.
 • Pokud jsou na zdravých a silných větvích viditelné suché hlavy, jsou řezány na místo, kde se nacházejí živé ledviny.

Při stříhání rostlin nechte 15-20 výhonků. U některých rybích krunýřů je povoleno 20 až 25 výhonků. Všichni musí růst ze země (větve nulové).

Červené a černé rybízky, i když blízké příbuzné, ale keř s červenými plody vyžaduje jiný přístup:

 • Před vysazením je rostlina ořezána stejným způsobem jako černý rybíz.
 • Na podzim rostlina opouští nejsilnější výhonky nulového řádu (3-4 kusy). Pokud křovinořezy rostou špatně (slabé větvení), radikální nárůst se zkracuje o 1/3 délky.
 • Každá větev červeného rybízu se rodí až do 8-10 let. Proto by větve v Bush měly být různého věku. Přijatelný počet výhonků je 15-20 kusů.

Prořezávání červeného rybízu vyžaduje méně úsilí. Tato rostlina má méně omezený růst. Nadměrné prořezávání proto není potřeba. Výtěžnost keře může být výrazně snížena, nebo nějaký čas nebude plod.

Jak řešit rybíz na podzim, řekli jsme, ale jiné než toto opatření na výnos rostliny jsou ovlivněny jinými faktory. Patří sem:

 • Budoucí schopnost křoví.
 • Probuzení ledvin.

Chcete-li zvýšit schopnost křoviny vytvořit nové výhonky, je nutné překrýt vrcholy. Každá větvička je zkrácena zahradními nůžkami po celé délce nebo třetí částí. Řez by měl být umístěn nad ledvinami po 2-3 mm. Zvláštností této události je, že je třeba zvolit ledvinu, která není nasměrována na vnitřní stranu křoví, ale na vnější stranu.

Tento postup stimuluje růst nových výhonků, které ovlivní produktivitu z pozitivní strany.

Včasné sklizně rybízu na podzim je důležitým postupem. Toto opatření pomáhá zvyšovat výnosy keřů, zlepšuje kvalitu plodů. Samotná rostlina s náležitou péčí vás každoročně po mnoho let potěší plody.

Video: jak správně řezat rybíz

Velmi užitečné informace.

Velmi užitečné informace.

Děkuji moc! Vše je vysvětleno v přístupné podobě a nejdůležitější je vysvětlení důvodů, proč je nutné tuto cestu zkrátit, a ne jinak.

Poprvé jasně vysvětlil, jak a jak se má lišit. Děkuji vám moc.

Děkuji vám za vaši pomoc!

Všechno je přístupné a srozumitelné

Velmi přístupné a srozumitelné. A přesto neexistují žádná slova a výrazy. Děkuji!

Děkuji moc! Velmi užitečné informace, srozumitelné a přístupné. Sledovat a poslouchat je potěšením! DĚKUJEME VÁM! Jeden zármutek nemohl kopírovat. Může někdo vysvětlit proč?

Kliknutím na tlačítko ULOŽIT dále souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů a souhlasíte Dohody

Nedávné diskuse

Prodej databázových míst, fór, blogů s TIC 10 pro propagaci na internetu.

Předměty: Kredity, peníze v dluzích - 11000942 stránek.

Předměty: Internetové obchody, nakupování - 5217310 stránek.

"Marináda pro šťavnaté, chutné vepřové kebab")

Prodej databázových míst, fór, blogů s TIC 10 pro propagaci na internetu.

Předměty: Kredity, peníze v dluzích - 11000942 stránek.

Předměty: Internetové obchody, nakupování - 5217310 stránek.

"Jak vyrůst aronia tree ashberry?"

Prodej databázových míst, fór, blogů s TIC 10 pro propagaci na internetu.

Předměty: Kredity, peníze v dluzích - 11000942 stránek.

Předměty: Internetové obchody, nakupování - 5217310 stránek.

Správné prořezávání červeného a černého rybízu na podzim pro začátečníky

Podzimní práce na zahradě, včetně ořezání na podzim, jsou charakterizovány přípravou rostlin na zimní období, což s sebou přináší úspěch dobré úrody v nové sezóně. Začátečníci zahradníci ne vždy berou v úvahu zvláštnosti péče, proto u některých plodin dochází k poklesu plodů.

Co je potřeba pro prořezávání rybízu?

Jasným příkladem je rybíz. Nenáročná na první pohled závod se intenzivně rozvíjí po přistání mladého výstřelu, příjemný oči hostitelů získávají sílu.

Nicméně, po několika letech můžete vidět pokles výnosu, zatímco bush se stává těžkopádným a beztvarým. To je zapříčiněno především nedostatkem prořezávání.

Vyrežte požadované bobule také k dosažení těchto výsledků:

 • odstranění nemocných škůdců nebo větví hub;
 • zvýšení počtu a velikosti bobulí;
 • optimalizace procesu výživy (tak, že staré nebo slabé výhonky nepřitahují cenné látky);
 • tvorba křoví.

Pro začínající pěstitele se tento proces může zdát komplikovaný, ale zvládnout pravidla ořezání je vlastně poměrně snadné.

Při absenci prořezávání narušují staré zvlněné větve vznik nových plodů

Bez ohledu na rozmanitost rybízu řezání musí být prováděno každoročně. Nejlepším obdobím pro tento postup je podzim, kdy rybíz odhodí listy.

podzimu postup To má následující výhody:

 • sanitární ošetření (účinný způsob boje proti chorobám a hmyzu);
 • rostlina není tak citlivý na prořezávání, ne zdůrazňuje šťávy;
 • možnost tvarovat a zotavit zahradnických plodin.

Jarní úklid se provádí světlo rybíz z promorzshih a rozbité výhonky. Výhodou tohoto postupu pružiny je stimulovat růst nových výhonů, které přinese ovoce v příští sezóně.

Budeme-li tato pravidla ignorují, pak se umístí řez bude přidělena šťávu, která vyčerpává rostlinu. Také to zvýší pravděpodobnost houbové infekce nebo jiných onemocnění. Namísto plnohodnotného autonomní funkce, bude rybíz vynakládat energii na uzdravení.

Správné prořezávání z černého rybízu - slib velkou sklizeň:

Jak provádět postup: tipy pro začínající zahradníky

Rybíz vysazujeme asi 3 týdny před nástupem mrazů. Od té chvíle, péči, která má pozitivní vliv na tvorbu rostliny.

Než se zasadit stromek, je třeba odříznout vrcholy všech výhonků. Na každé pobočce by mělo být ponecháno na 2-3 pupeny. Po prvním období Bush, které mají být poskytnuty s průměrem pět nových výhonů.

Omlazení Bush 5-6 let To se provádí s cílem prodloužit životní cyklus rybízu.

zároveň odříznout zvadlých a zlomené části Bush, postižená podle chorobám nebo škůdcům. S výhonky minulý rok odstraněny vrcholu, a vybrat si z nové 3-5 slibnější.

Řezané větve hned vedle ledvin nemůže, to může zničit celý proces.

Omlazení Bush 5-6 let prováděné s cílem prodloužit životní cyklus rybízu

Existuje několik technologií rybíz řízky. Začínající zahrádkáři doporučuje vyzkoušet metodu Michurinsky, který poskytuje dobré výtěžky na velkých plantážích.

Podstatou této metody spočívá v následujících pravidel:

 • Po výsadbě sazenic rybíz 5 let nepodléhá prořezávání;
 • 5 let později odříznout kořeny křoví polovinu (dále je třeba pečlivě zdroj);
 • i po roce pěstovaných klíčky listy asi 20, zbytek je odstraněn;
 • O rok později se stejná akce jsou prováděny s druhou polovinou křoví;
 • Po vykorchovyvaniya pozemek osázený starých závodů s novými výhony.

Stává se také, že Bush není tak starý, ale rodit prudce klesly. V tomto případě je vhodné uplatňovat radikální způsob, jak zkrátit. On je úplné odstranění Pagon s rostlinami před dosažením základny pouze 3 cm.

Po zpracování čáru řezu by měla být hojně zahradní rozteč obohatit kořenového systému pařezu hnojiv a pokrytí půdy. Někdy zahradníci změnit půdu kolem horké kaše, ředění před zasypáním s humusu.

Začínající zahradníci měli zkusit metodu Michurinsky prořezávání, které poskytuje dobrý výtěžek

Zkušení zahradníci již dlouho používají letní prořezávání, vysvětlovat své kroky následujícími výhodami:

 • Přebytek sluneční pozitivní vliv na proces fotosyntézy mladých výhonků;
 • vnitřní větve rychlost růstu stejná jako boční větve, které tvoří krásný tvar keře;
 • plísňové infekce porážka rizika snížena na nulu.

Jak snížit černý rybíz na podzim: schéma a jednotlivé kroky

V pozdním podzimu před nástupem chladného počasí rostlina přejde do klidového stavu.

Při plánování odstranění větví, je třeba připomenout, že některé z nich mohou být poškozeny v zimě. Pracovat snadněji dosáhnout, pokud se budete držet určitou sekvenci.

 • čištění zařízení od suchých větví a listí;
 • odstranit výhony, že neměl čas dospět (oni vymerznut zimu);
 • prokládání ořezaných větví rostoucích od centra a ležící na zemi;
 • zbavit nemocných a deformovaných končetin.

 • řezat větve po dobu 5 let (černá varianta) a 8 let (červené a bílé odrůdy);
 • letorostů zkrácena o jednu třetinu;
 • na dobře vytvořených rostlin lze řezat Pagon starší než 3 roky.

Schéma správné ořezávání černý rybíz pád

Asistovaná Bush (3. stupeň): Tento typ prořezávání se provádí při nadměrné hustoty.

Zpravidla se odstraní centrální pobočku pro objasnění rostlin. Když výhonky Pagon může být odstraněn dostatečné množství plodová, který rostl v současném období.

V případě, že Bush je spuštěna a není vystavena na léčbu dříve, je to nestojí za moc řídnout. Rostlina nemůže vyrovnat s velkou ztrátou výhonů.

Speciálně pro bílé a červené

Keře bílého a červeného rybízu jsou řez trochu jinak, než černé odrůdy. Nejvhodnější doba pro postup je brzy na jaře nebo v létě po rození.

Životní cyklus bílých a červeného rybízu delší než černé odrůdy. tudíž staré jsou považovány za větve, které dosáhly věku 7-8.

Prořezávání být starý a ovlivněn škůdci střílí nadbytečné výhonky. V ideálním případě by po zákroku by měla zůstat 6-8 kosterní větve.

Zpracování, řezání a tvorba Bush bílých a červených rybízu:

Péče o rybízu, je důležité, aby to přehánět odstranění Pagon. Přízeň špatném zacházení nepřinese, ale může zničit rostlinu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 8 = 1