Jak svařovat kovů elektrický

Jak svařovat kovů elektrický

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vařit elektrického svařování: svařovat kovových trubek a udělat krásné švy

Weld - jeden z nejspolehlivějších způsobů, jak připojit komponenty. Je používán v průmyslu i v běžném každodenním životě. Každý kutil občas používá svařování. No, jestli ví, jak vařit pro sebe, ale často se obrátit na odborníky. Ale je docela možné se dozvědět svařování. Měli byste začít s nejjednodušší: elektrické svařování pro začátečníky, v první řadě, výkon tréninkového různých kloubů. Složitější práce lze provádět jen získat zkušenosti. Pojďme se podívat na základy techniky a některé triky svařování.

Kde začít - přípravná fáze

Za prvé, je třeba si připravit zařízení. Ujistěte se, že potřebujeme svářečka, sadu elektrod, kladivo šlehač kartáč a strusky. Průměr elektrody se volí v závislosti na tloušťce plechu. Nezapomeňte na obhajobu. Příprava svářečskou kuklu se speciálním světelným filtrem, tlusté oblečení s dlouhými rukávy a rukavice, semiš lépe. Jen je třeba svařovací usměrňovač, transformátor, nebo měniče - zařízení, které převádějí střídavý proud do konstantní potřebné pro svařování.

Před prací je třeba připravit na ochranné pomůcky, která obsahuje speciální masku s lehkým filtrem, semišové rukavice a dlouhými rukávy oblečení, stejně jako potřebné nástroje

Technologie svařování

Svařování - proces pro vysoké teploty. Z nich vytvořené a uchovávány oblouku z elektrody k obrobku. Pod jeho vlivem taví základní materiál a kovové tyče elektrodu. Tvořil, jak říkají odborníci se tavné lázně, že se smísí a hlavní elektrody kov. Velikost výsledné lázně přímo závisí na podmínkách svařování, prostorovou polohu, rychlost, posunutí oblouku, tvar a rozměry okrajů, atd. V průměru, šířka je 8-15 mm, délka 10-30 mm a hloubka - řádově 6 mm.

Povlak elektrody, tzv dusání zóny taveniny, tvoří zvláštní plynu v oblasti oblouku a nad lázní. To vytěsňuje veškerý vzduch z oblasti svařování a interferuje s interakcí roztaveného kovu s kyslíkem. Kromě toho, že obsahuje dvojici jak zemní elektrodou a kovu. svar struska vytvořena na horní části, která také zabraňuje interakci taveniny se vzduchem, což nepříznivě ovlivňuje kvalitu svařování. Poté, co se vytvoří postupné odstranění jiskření začne kovové krystalizovat a svařovaná části kombinací. Se nachází na horní části je ochranná vrstva strusky, které se následně odstraní.

Při provádění nátěru svaru elektrody se roztaví, vytvářející plynový zónu zvlášť. Uvnitř se nachází základní kovová elektroda a míchání

Doporučení, jak vařit elektrickými zaměřuje na začátku procesu. To je nejlepší se dostat na první svařovací zkušenosti pod dohledem odborníka, který bude schopen opravit všechny chyby a poskytnout užitečné rady. Dostat se do práce by měly být bezpečně, kterým se část. Za účelem oheň o sobě musíte dát vědro vody. Ze stejného důvodu nelze provádět svářečské práce na dřevěnou podložku a neopatrným přístupem, a to i na velmi malý zbytek elektrody použité.

Clip „uzemnění“ bezpečně připevněn. Zkontrolujte, zda je kabel izolován a zastrčené úhledně do speciálního držáku. Vystavit napájecí vypočtenou hodnotu svařovací zařízení proudu, které musí odpovídat zvolenému průměru elektrody. My zapálit oblouk. Při stanovení této elektrody v úhlu asi 60 ° vzhledem k produktu. Pomalu nosit na povrchu. Tam by měl být jiskra, a nyní se nedotýkejte elektrody na kov a zvedá je do výšky, která není větší než 5 mm.

V případě, že operace byla provedena správně, bude se oblouk rozsvítí. Pět milimetr mezera musí být udržována v průběhu celého procesu svařování. Mějte na paměti, že když bude elektrická svařovací elektroda postupně slábnout pravou svařování kovů, a proto se neustále lehce blíží kov. Přesunout elektrodu být pomalé, pokud se najednou zalipnet mají jen málo, aby je houpat na stranu. Pokud je oblouk nesvítí, může být nutné zvýšit sílu proudu.

Poté, co není problém dopadá zapálit a udržovat oblouk, je čas přejít na svaru. Zapálit oblouk, pomalu a plynule pohybovat vodorovné elektrody, provedení je snadno oscilovat. Roztavený kov zároveň jako „sehnat“ do samého středu oblouku. Výsledkem by měla být silná šev s malými vlnami vytvořenými svarovém kovu.

Pokud se v procesu svařování elektrody díly vyhořel téměř úplně, a šev nebyl dokončen, bude fungovat dočasně zastavit. Byla jsem zvyklá na nový prvek, odstranění strusky a pokračovat v práci. Ve vzdálenosti přibližně 12 mm od konce švu vytvořeného ve vybrání, které se nazývá kráter zapálení oblouku. Elektroda je přiveden k prohloubení tak, aby vytvořily slitinu staré a nově instalované kovové elektrody, a pak švové svařování pokračuje.

V průběhu svařování elektrodou umožňuje určité pohyby, především translační, podélné a příčné. Z těchto kombinací představují různé typy spojů, z nichž nejčastější jsou uvedeny v diagramu

Trajektorie pohybu oblouku v procesu svařování dílů lze provádět ve třech oblastech:

 • Progresivní. Jde o pohyb oblouku podél osy elektrody. Tedy poměrně snadné udržet stabilní délku oblouku.
 • Podélný. Generuje závit svařovací válec, jehož výška je závislá na rychlosti, s níž se elektroda pohybuje a jeho tloušťce. To je normální kloub, ale velmi tenká. Chcete-li ji opravit, během pohybu elektrody podél svarového švu, pracují také příčné pohyby.
 • Kříž. Umožňují získat požadovanou šířku švu. Účinkují vibračních pohybů. Jejich šířka je zvolena v závislosti na velikosti a poloze svaru, tvar jeho řezání, atd.

V praxi, využití všech tří základních pohybů, které jsou nad sebou umístěných na sebe a tvoří specifickou cestu. K dispozici jsou klasické volby, ale každý čaroděj normálně „vidět“ vlastní rukopis. Je důležité dobře fungovat v okraji pronikajícího prvků, které mají být spojeny, a získaný šev předem stanovený tvar.

Vlastnosti svařované potrubí

Elektrický oblouk může vykonávat svislý šev, který je na straně trubky, horizontální - z jeho obvodu. Stejně jako spodní strop a umístěna příslušně nad a pod. Ten je považován za nejvhodnější při provádění. Ocelové trubky jsou obvykle přivařeny konci k sobě s povinným pronikání všechny hrany výšky stěny. Pro snížení uzly uvnitř trubkové elektrody zvoleném úhlu naklonění, která není větší než 45 ° vzhledem k horizontále. výška šev - 23 mm, šířka - 8,6 mm. Při svařování překrývající výšku švu je přibližně 3 mm, a šířka - 8,6 mm.

Předtím, než začnete vařit potrubní elektrického svařování, provést přípravné práce:

 • Důkladně vyčistit položky.
 • Jsou-li konce trubice jsou deformovány, plodinu nebo narovnat je.
 • Zrušte okraj. Minimálně 10 mm, přiléhající k okrajům vnější a vnitřní trubky letadlem vyčištění kovovým leskem.

Nyní můžete začít svařovat. Všechny spoje jsou zpracovávány kontinuálně, až do úplného svařování. Rotační jakož i otočné spoje trubek s šířkou stěny do 6 mm, jsou vyráběny v alespoň 2 vrstvy. Pokud je šířka stěn 6-12 mm - provedeny tři vrstvy, více než 19 mm, - čtyři. Rysem svařování trubek, že každý šev, který je položený na spoj by měly být čištěny strusky, pak proveden další. První spoj - nejzodpovědnější. Měl by zcela roztavit všechny hrany a otupení. Zvlášť to s ohledem na pečlivě pro detekci trhlin. Pokud jsou přítomny, jsou roztaveny nebo snížit a znovu vaří fragment.

Finální vrstva se provádí stejně jako je to možné dokonce s hladkým přechodem do základního kovu

Druhá a veškeré následné vrstvy se provádí pomalým otáčením trubky. Začátek a konec všech vrstev nezbytně posunut vzhledem k předchozí vrstvy 15-30 mm. Finální vrstva je provedena s hladkým přechodem do základního materiálu a s hladkým povrchem. Pro zlepšení kvality infuzní trubice elektricky svařovaného každé další vrstva je v opačném směru vzhledem k předchozímu, a jejich koncové bod nutně vrazbezhku.

Self-svařování - poměrně složitý úkol. Nicméně, zvládnout to je ještě možné, pokud je to žádoucí. Musíme se naučit základní pravidla procesu a postupně se učí, jak provést nejjednodušší cvičení. Není třeba litovat času a energie na rozvoj základů, které budou základem dovednosti. Následně se můžete bezpečně přejít na pokročilejší techniky, zdokonaluje své dovednosti.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); Dobrý den. Nestabilní běh Automatický kotel AOGV 11.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); ahoj V letošním roce jsme se přestěhovali na venkov.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); ahoj Před pár dny jsem zjistil několik poškozené střechy.

Internetová encyklopedie o budování komunikace

Jak vařit elektrického svařování

V soukromém domě, v zemi, a to i v garáži v bytě - všude existuje mnoho pracovních míst, které vyžadují svařování kovu. Zvláště akutní to potřeba cítil v procesu výstavby. Zde nejčastěji vyžadují něco podvarit nebo řezat. A pokud můžete ještě snížit brusku, poté bezpečně připojit jiné než svařování nic kovových částí. A v případě, že stavba je prováděna s rukama nad hlavou, pak svařování je možné to udělat sám. A to zejména v těch místech, kde není vyžadováno krása svaru. Chcete-li se dozvědět, jak správně vařit svařování krytí v tomto článku.

Svařovaná kovová sloučenina dosud - nejspolehlivější: kusy nebo části se spojily. K tomu dochází v důsledku vystavení vysokým teplotám. Většina moderních svářečky pro tavení kovů pomocí elektrického oblouku. To ohřívá kov v oblasti nárazu na teplotu tavení, a to se vyskytuje v malém prostoru. Vzhledem k tomu, že používá elektrický oblouk, pak svařování se nazývá oblouk.

To není úplně správný postup svařování)) Minimálně budete potřebovat masku

Oblouk může být vytvořena jako konstantní nebo proměnnou proudu. AC vařit transformátory svařovací, DC - měničů.

Práce s transformátorem - je složitější: AC, protože oblouk svařované „skoky“, přístroj sám - těžké a neskladné. Stále hodně nepříjemného hluku, který vydává při práci a oblouku a samotném transformátoru. Je tu ještě jeden problém: transformátor silně „sedne“ síť. Kromě toho existují značné kolísání napětí. Tato okolnost je velmi nelíbí se sousedy, a může být ovlivněna vaše spotřebiče.

Měniče obecně fungují na 220 V. V tomto případě mají malé rozměry a hmotnost (část 3-8 kilogramů), jsou tiché, téměř žádný vliv na napětí. Sousedé, a vím, že jste začali používat svářecí stroj, pokud jste to vidět. Kromě toho, jak oblouk je způsobena stejnosměrným proudem, to neskáče, je snazší mix a ovládání. Takže pokud jste se rozhodli naučit se svařovat kov, po přečtení svařovací invertor. Na volbě měnič svářečky čtěte zde.

Pro oblouku vyžaduje dva vodivé prvky, s opačnými náboji. Jeden - kovový kus, a druhý - elektroda.

Elektrody, které se používají pro manuální obloukové svařování je základní kov potažený speciální ochrannou složení. Existují také nekovových grafit a uhlíkové svářecí elektrody, ale jsou používány pro zvláštní práci a začne svářeč je stěží užitečné.

Při dotyku, kovové elektrody, které mají odlišné polarity, elektrický oblouk. Po jeho vzhled v místě, kde se obrací, začne tát kovové části. Současně roztavený kov tyčová elektroda, je převedena z elektrického oblouku v taviči zóně: ​​svařovací lázně.

Jak je tvořena svařovanou lázně. Bez pochopení tohoto procesu, vy to nechápete, jak správně vařit kov (Pro zvětšení obrázku klikněte na něj pravým tlačítkem myši)

Způsob také popáleniny pažení částečně taví částečně odpařením a oddělování určité množství horkých plynů. Plyny obklopují svařované lázeň chrání kov před reakcí s kyslíkem. Jejich složení závisí na typu ochranného povlaku. Roztavené strusky a kovové kryty, rovněž přispívá k udržování jeho teploty. Chcete-li správně vařit svařování, je třeba dbát na pokrytí svaru strusky lázeň.

Svary se získá pohybem lázně. A pohybuje se při pohybu elektrody. V tom spočívá tajemství fúze: je třeba pohybovat při určité rychlosti elektrody. Je také důležité, v závislosti na požadovaném typu připojení správně vybrat svůj úhel sklonu a aktuální parametry.

Jako kov se ochladí, že je vytvořen strusky kůra - výsledek spalování ochranných plynů. To také chrání kov před kontaktem s kyslíkem ve vzduchu. Po ochlazení obbivayut kladivo. Zároveň rozptýlit horké střepy, protože je nutná ochrana očí (nosí brýle).

To začne s přípravou na pracovišti. Bezpečnostní s elektrickým svařováním je třeba věnovat zvláštní pozornost: je zde možnost poranění az elektřiny a před vysokými teplotami. Protože přípravek brát vážně.

Naučit se vařit pohodlnější elektrické svařování na tlustou kusu kovu: je lepší cvičit. Kromě něj a svářečky, potřebujeme legíny (silné rukavice) a svařovací masku. Je také nutné těsné oblečení, které chrání celé tělo, pevná obuv hroší kůži. Musí vydržet jisker a strusky. Bude také potřebovat kladivo a kovové kartáče, aby se sestřelit strusky. Pro ochranu očí zároveň bude potřeba brýlí.

Svářečské práce je snadné pro začátečníky provést, vezmeme-li univerzální elektroda průměru 3 mm (3,2 mm pokud přesná). Jsou dražší, ale jednodušší pracovat s nimi. Jakmile se naučíte vařit kov, můžete zkusit použít levnější, ale je lepší začít s nimi.

Elektroda je vložena do držáku umístěném na jednom z svařování kabelů. Existují dva typy zámků - na jaře a na šroub. Pokud elektrody pružině, stisknutím tlačítka na klice a socket vložky objevil elektrodu. Je-li šroub upínací šroub otáčí. Rozplést to, vložit a upnout elektrodu. V žádném případě by nemělo viklat. Nastavením elektrody lze připojit kabely.

Na Svařovací zařízení stejnosměrného proudu mají dvě možnosti: pozitivní a negativní. Také jsou tam dva svařovací kabel:

 • jeden konec kovový klip-lock - je připojen k obrobku;
 • druhý - pro držitele elektrody.

Co se polarita připojena ke svařování závisí na druhu práce. Pokud budeme mluvit o střídačů, plus nejvíce připojený k obrobku a minus aplikovaný na elektrody. Tato možnost se nazývá zahrnutí přímé polarity. Ale tam je seznam prací, podle kterého se podává opačnou polaritou: negativní - na položku, a - elektroda (například pro svařování nerezavějící oceli).

Vpřed a přepólování na svařovacím měniče

Přímá polarita poskytuje nejlepší kovovou vytápění, která je nezbytná pro většinu z těchto sloučenin. Důvodem je, že elektrony se pohybují od záporně nabitým pólem - s rovným polaritě je elektroda - ke kladnému - detail. Však navíc přenášejí svou energii na kov, zvýšení jeho teploty.

Jak se připojit elektrodu ke střídači rozuměl. A teď, jak zapálit oblouk. Vyskytuje se přímým kontaktem elektrody a součásti. Existují dva způsoby:

Z názvu je jasné: v jednom případě je nutné držet elektrodu podél kloubu (ne stopové zbytky), druhý - několikrát zaklepat na detailech hrotu elektrody.

Když se nový elektrody, hrot je vystaven, zapalování snadno dochází. Kdyby byl už v práci, kolem osy, tvořené stěnami několik milimetrů od fólie. Tento povlak je nutné odrazit několikrát buší na špičce detailů.

se používají oba způsoby zapalování, pak vybere každý, protože nikomu výhodná. Tato dovednost - první z nich, že budete muset zvládnout, pokud se chcete dozvědět, jak používat elektrické svařování.

Takže trvat několik elektrod, tlustý kus kovu, a snaží se zapálit oblouk. Poté, co se staly, aby dopadlo, můžete přistoupit k další fázi učení.

Hlavní pozice elektroda - mírně nakloněn k sobě - ​​pod úhlem 30 ° až 60 ° (viz obrázek). Rozsah náklonu je upravena v závislosti na požadovaném svaru a na nastaveném proudu. Vedeni stavu svařit kaluž.

První místo se nazývá „úhel back“. V tomto případě, roztavené strusky a lázně pro pohyb hrotu elektrody. Její úhel a rychlost musí být takové, že čas k pokrytí struska, roztavený kov. V této poloze je kovový topný získat větší hloubku.

Technologie ruční obloukové svařování: elektrody poloha úhlu dopředu a dozadu úhel

Existují situace, kdy je kov silně zahřívat není nutné. Poté se úhel naklonění je obrácen, šev lázeň a „roztažení“ pro elektrodu. V tomto případě se ukazuje vřelé hloubky minimálně.

Odpovědět na otázku „Jak vařit elektrického svařování“ je jednoduchá: musíte ovládat svarovou lázeň. K tomu je třeba držet elektrodu ve vzdálenosti 2-3 mm od povrchu kovu a sledovat stav a svařované řešení lázně. Že se jedná o dovednost svářeče.

Problém spočívá v tom, že ve stejnou dobu potřebnou ke kontrole několik parametrů:

 • pohybující se elektrodu podél jedné z cest je znázorněno na obrázku,
 • jak spalování nižší to trochu nižší, při zachování konstantní vzdálenosti 2-3 mm;
 • sledovat velikost a stav svařovaného lázně, zrychlení nebo zpomalení pohybu elektrody;
 • sledovat směr švu.

Pohyb hrotu elektrody znázorněné na obr. Ti, kteří chtějí učit Elektrosvařovací pro domácí použití není třeba zvládnout všechny z nich, ale dva nebo tři pohyby budete potřebovat: pro různé situace, švy a kovu.

Dalším prvkem umění manuální obloukové svařování: hrotu elektrody pro pohyb podél jedné z těchto cest (nebo nějaký podobný)

Jak se naučit vařit by elektrický proud? Motion obrobek na tlusté kovu. To nedopadlo švy a hřebeny. Tato etapa - start. Tam se seznámí se základními svařování dovednosti: naučí ovládat vzdálenost mezi koncem elektrody na detaily, a přitom jej přesunout na požadované cestě, následovat svaru lázeň a strusku v něm.

Chcete-li to, vzít silný kov, křída linka je vypracován na něm, neboť bude muset dát válec. Nahodit oblouk a začít vyvíjet pohyb, učení zároveň kontrolovat lázně. Nebudete na první pohled, a to i bez podesáté. Elektrody izvedet asi tucet. Když je manuální obloukové svařování zařízení budou vypracovány: válec je jednotná, šířka a výška jeho trvalý (nebo téměř tak), můžete se pokusit připojit dílů.

Podobné rolích musí být získány z vás. Takže se můžete naučit, jak vařit svařovacích elektrod

Jak svařovat kov

Naučte se správně držet elektrodu a přesunout vanu pro dobrý výsledek nestačí. Musíte vědět, některé z jemností chování připojeného kovu. Zvláštností je, že pečeť „pull“ podrobnosti, což je důvod, proč se mohou zdeformovat. V důsledku toho je tvar výrobku mohou být velmi odlišné od plánované.

Electric Technology: před šití, části spojeny připínáček - krátké svary, rozmístěné 80-250 mm od sebe

Vzhledem k tomu, před prací detail upevnění spony, kravaty a další příslušenství. aby také potholders - krátké příčné švy, položil několik desítek centimetrů. Drží detaily, dávat tvar výrobku. Při svařování klouby uložit je na obou stranách: Takže tam je napětí kompenzována. Teprve po klidné start do příprav na svařování.

Naučte se, jak elektrické svařování je nemožné, pokud nevíte, co dát proud. To záleží na tloušťce svařovaných částí a elektrod používaných. Jejich vztah je uveden v tabulce.

Ale ruční svařování elektrickým obloukem, vše je propojené. Například, poklesy napětí v síti. Vydat potřebné aktuální měnič prostě nemůže. Ale i za těchto podmínek, můžete pracovat: je možné přesunout elektrodu pomalu, což zajišťuje dobrý warm-up. Pokud to nebude fungovat, změnit typ pohybu elektrody - absolvování několikrát na jednom místě. Dalším způsobem, jak - dát tenčí elektroda. Kombinací všech těchto technik lze dosáhnout dobrého svar i za těchto podmínek.

Jak vařit svařování, teď to víte. To opustilo pracovní dovednosti. Vyberte si svářečka, koupit elektrody a svařovací masku a začít praxi.

Konsolidovat informace, podívejte se na video lekce pro svařování.

Autor článku - velmi chytrý! Tak jednoduché a je k dispozici mluvit o složitý proces! Je to talent!

petrkoval> Blog> Jak vařit elektrického svařování

Jak vařit elektrického svařování: svařovat kovových trubek a udělat krásné švy

DC přidal video o svařování podnikání, doporučuji se podívat

Weld - jeden z nejspolehlivějších způsobů, jak připojit komponenty. Je používán v průmyslu i v běžném každodenním životě. Každý kutil občas používá svařování. No, jestli ví, jak vařit pro sebe, ale často se obrátit na odborníky. Ale je docela možné se dozvědět svařování. Měli byste začít s nejjednodušší: elektrické svařování pro začátečníky, v první řadě, výkon tréninkového různých kloubů. Složitější práce lze provádět jen získat zkušenosti. Pojďme se podívat na základy techniky a některé triky svařování.

Kde začít - přípravná fáze

Za prvé, je třeba si připravit zařízení. Ujistěte se, že potřebujeme svářečka, sadu elektrod, kladivo šlehač kartáč a strusky. Průměr elektrody se volí v závislosti na tloušťce plechu. Nezapomeňte na obhajobu. Příprava svářečskou kuklu se speciálním světelným filtrem, tlusté oblečení s dlouhými rukávy a rukavice, semiš lépe. Jen je třeba svařovací usměrňovač, transformátor, nebo měniče - zařízení, které převádějí střídavý proud do konstantní potřebné pro svařování.

Technologie svařování

Svařování - proces pro vysoké teploty. Z nich vytvořené a uchovávány oblouku z elektrody k obrobku. Pod jeho vlivem taví základní materiál a kovové tyče elektrodu. Tvořil, jak říkají odborníci se tavné lázně, že se smísí a hlavní elektrody kov. Velikost výsledné lázně přímo závisí na podmínkách svařování, prostorovou polohu, rychlost, posunutí oblouku, tvar a rozměry okrajů, atd. V průměru, šířka je 8-15 mm, délka 10-30 mm a hloubka - řádově 6 mm.

Povlak elektrody, tzv dusání zóny taveniny, tvoří zvláštní plynu v oblasti oblouku a nad lázní. To vytěsňuje veškerý vzduch z oblasti svařování a interferuje s interakcí roztaveného kovu s kyslíkem. Kromě toho, že obsahuje dvojici jak zemní elektrodou a kovu. svar struska vytvořena na horní části, která také zabraňuje interakci taveniny se vzduchem, což nepříznivě ovlivňuje kvalitu svařování. Poté, co se vytvoří postupné odstranění jiskření začne kovové krystalizovat a svařovaná části kombinací. Se nachází na horní části je ochranná vrstva strusky, které se následně odstraní.

Základy svařování

Doporučení, jak vařit elektrickými zaměřuje na začátku procesu. To je nejlepší se dostat na první svařovací zkušenosti pod dohledem odborníka, který bude schopen opravit všechny chyby a poskytnout užitečné rady. Dostat se do práce by měly být bezpečně, kterým se část. Za účelem oheň o sobě musíte dát vědro vody. Ze stejného důvodu nelze provádět svářečské práce na dřevěnou podložku a neopatrným přístupem, a to i na velmi malý zbytek elektrody použité.

Clip „uzemnění“ bezpečně připevněn. Zkontrolujte, zda je kabel izolován a zastrčené úhledně do speciálního držáku. Vystavit napájecí vypočtenou hodnotu svařovací zařízení proudu, které musí odpovídat zvolenému průměru elektrody. My zapálit oblouk. Při stanovení této elektrody v úhlu asi 60 ° vzhledem k produktu. Pomalu nosit na povrchu. Tam by měl být jiskra, a nyní se nedotýkejte elektrody na kov a zvedá je do výšky, která není větší než 5 mm.

V případě, že operace byla provedena správně, bude se oblouk rozsvítí. Pět milimetr mezera musí být udržována v průběhu celého procesu svařování. Mějte na paměti, že když bude elektrická svařovací elektroda postupně slábnout pravou svařování kovů, a proto se neustále lehce blíží kov. Přesunout elektrodu být pomalé, pokud se najednou zalipnet mají jen málo, aby je houpat na stranu. Pokud je oblouk nesvítí, může být nutné zvýšit sílu proudu.

Poté, co není problém dopadá zapálit a udržovat oblouk, je čas přejít na svaru. Zapálit oblouk, pomalu a plynule pohybovat vodorovné elektrody, provedení je snadno oscilovat. Roztavený kov zároveň jako „sehnat“ do samého středu oblouku. Výsledkem by měla být silná šev s malými vlnami vytvořenými svarovém kovu.

Pokud se v procesu svařování elektrody díly vyhořel téměř úplně, a šev nebyl dokončen, bude fungovat dočasně zastavit. Byla jsem zvyklá na nový prvek, odstranění strusky a pokračovat v práci. Ve vzdálenosti přibližně 12 mm od konce švu vytvořeného ve vybrání, které se nazývá kráter zapálení oblouku. Elektroda je přiveden k prohloubení tak, aby vytvořily slitinu staré a nově instalované kovové elektrody, a pak švové svařování pokračuje.

Trajektorie pohybu oblouku v procesu svařování dílů lze provádět ve třech oblastech:

• Translační. Jde o pohyb oblouku podél osy elektrody. Tedy poměrně snadné udržet stabilní délku oblouku.

• Podélné. Generuje závit svařovací válec, jehož výška je závislá na rychlosti, s níž se elektroda pohybuje a jeho tloušťce. To je normální kloub, ale velmi tenká. Chcete-li ji opravit, během pohybu elektrody podél svarového švu, pracují také příčné pohyby.

• Cross. Umožňují získat požadovanou šířku švu. Účinkují vibračních pohybů. Jejich šířka je zvolena v závislosti na velikosti a poloze svaru, tvar jeho řezání, atd.

V praxi, využití všech tří základních pohybů, které jsou nad sebou umístěných na sebe a tvoří specifickou cestu. K dispozici jsou klasické volby, ale každý čaroděj normálně „vidět“ vlastní rukopis. Je důležité dobře fungovat v okraji pronikajícího prvků, které mají být spojeny, a získaný šev předem stanovený tvar.

Vlastnosti svařované potrubí

Elektrický oblouk může vykonávat svislý šev, který je na straně trubky, horizontální - z jeho obvodu. Stejně jako spodní strop a umístěna příslušně nad a pod. Ten je považován za nejvhodnější při provádění. Ocelové trubky jsou obvykle přivařeny konci k sobě s povinným pronikání všechny hrany výšky stěny. Pro snížení uzly uvnitř trubkové elektrody zvoleném úhlu naklonění, která není větší než 45 ° vzhledem k horizontále. výška šev - 23 mm, šířka - 8,6 mm. Při svařování překrývající výšku švu je přibližně 3 mm, a šířka - 8,6 mm.

Předtím, než začnete vařit potrubní elektrického svařování, provést přípravné práce:

• důkladně vyčistit položky.

• Jestliže jsou deformovány konce trubek, plodiny nebo narovnat.

• Vyčistěte okraj. Minimálně 10 mm, přiléhající k okrajům vnější a vnitřní trubky letadlem vyčištění kovovým leskem.

Nyní můžete začít svařovat. Všechny spoje jsou zpracovávány kontinuálně, až do úplného svařování. Rotační jakož i otočné spoje trubek s šířkou stěny do 6 mm, jsou vyráběny v alespoň 2 vrstvy. Pokud je šířka stěn 6-12 mm - provedeny tři vrstvy, více než 19 mm, - čtyři. Rysem svařování trubek, že každý šev, který je položený na spoj by měly být čištěny strusky, pak proveden další. První spoj - nejzodpovědnější. Měl by zcela roztavit všechny hrany a otupení. Zvlášť to s ohledem na pečlivě pro detekci trhlin. Pokud jsou přítomny, jsou roztaveny nebo snížit a znovu vaří fragment.

Druhá a veškeré následné vrstvy se provádí pomalým otáčením trubky. Začátek a konec všech vrstev nezbytně posunut vzhledem k předchozí vrstvy 15-30 mm. Finální vrstva je provedena s hladkým přechodem do základního materiálu a s hladkým povrchem. Pro zlepšení kvality infuzní trubice elektricky svařovaného každé další vrstva je v opačném směru vzhledem k předchozímu, a jejich koncové bod nutně vrazbezhku.

Self-svařování - poměrně složitý úkol. Nicméně, zvládnout to je ještě možné, pokud je to žádoucí. Musíme se naučit základní pravidla procesu a postupně se učí, jak provést nejjednodušší cvičení. Není třeba litovat času a energie na rozvoj základů, které budou základem dovednosti. Následně se můžete bezpečně přejít na pokročilejší techniky, zdokonaluje své dovednosti.

6 Komentáře

Mnoho dopisů a ne ta správná slova, to vše přichází se zkušenostmi, dokud se snažit, aby to vlastníma rukama, bez učebnic a nepomáhají.

jedna hodin praxe nahradí celou teorii den)))

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 9 = 12