Jak tmel na stěny s vlastníma rukama nováček videa

Jak tmel na stěny s vlastníma rukama nováček videa

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Video: Jak správně tmel Stěny

Princip spackling je jednoduchý, ale pokud nevíte, jak správně zacházet s špachtle, tmel chtít připravit na zeď, bude výsledek zklamáním. Já hlavně doporučuji sledovat videa pro začátečníky, kteří nevědí, jak správně tmel stěny. I když existují doporučení, které budou užitečné pro zkušenější mistrů.

Ve videu, které jsou k dispozici níže jsou tipy pro začátečníky na omítnuté stěny. Ukazuje sádrový rohy tak rychle, tmel:

Toto video odhaluje triky obchodu při práci s tmelem:

Existuje způsob, jak spackling - pomocí válečku. Toto video používá polymerní plášť:

A pak uvidíte, jak rychle na zeď tmel. Tento proces trvá jen několik minut:

Nad můžete vidět, jak je tmel válec, a v následujícím videu omítky nanášet pistolí. Tím se výrazně zvyšuje rychlost práce:

Povrch stěny tmelu prostě nelze říci o úhly a svahů, které také vyžadují zpracování. O technologie funguje následovně:

Jak tmel Stěny - krok za krokem

Hladké stěny - atribut dobrém stavu, ale najmout tým drahé. Omítnuté stěny s jeho vlastních rukou není tak složité, že nebylo možné, aby se s tím vyrovnat. Je důležité, aby důsledně realizovat všechny akce. Jdi ideální stěna pro malování bude těžko, ale tapety pod tmel může být snadno. A které vám pomohou zpracovat popis, fotografie a video.

Co jsou a kdy je třeba použít

Vrtání - je příprava podkladů pro dokončovací hladký povrch. S tím, že jsou mimo zdi byl (nebo se podíval) dokonale plochý. Naneste ji na relativně hladký povrch. Pokud potřebujete zarovnat zdi, přinést rohů 90 ° je to s pomocí sádry nebo sádrokartonu. Těsnění není určen pro tento účel.

Těsnění se prodává v celé řadě

Jako omítka výplň sestává z pojiva, plniva a přísad, které jim dávají zvláštní vlastnosti. Z omítky se vyznačují použitím kameniva - písek - jemné frakce. Použité pojivo dva typy - cement nebo sádra, je k němu vápno, Termoplasty někdy přidán. V souladu s tím je zde tmely sádry a cementu.

K dispozici jsou plastové tmel - akrylová a latex. Jsou založeny na syntetické materiály, jejichž vlastnosti se mění v závislosti na přísad. Oni nejsou přirozené, ale mají delší životnost a snesou větší množství zmrazování / rozmrazování. Fasádní fungovat lépe pro jejich výběr. V místnostech oni - není tou nejlepší volbou, protože mají nízkou propustnost vodních par, což může způsobit vlhkého zdiva, výskyt plísní. Jsou výhodné v tom, že může být použit na dřevo a kovové povrchy.

Stručný popis vlastností polymerních náplastí

Podle typu aplikace všech plnidel se dělí na dva typy: zahájení a ukončení. Zahájení využili zrna větší velikosti - 0,3-0,8 mm. Kvůli tomu, co cíl je trochu drsné. Aplikovat je v prvním kroku se pro utěsnění jam a praskliny. V dokončovací kompozic písek - prakticky prach s velmi jemné zrno 0,1-0,3 mm. To umožňuje získat hladký povrch.

Cementové omítky - Oblast použití, výhody a nevýhody

Cementové omítky sádra levnější, může být aplikován v silnější vrstvě - některé kompozice až do 10 mm. Po míchání (smíchání s vodou), mohou být použity v průběhu přibližně 3 hodin. Na plastové kompozice ovlivněna teplotou a vlhkostí. Obvykle je uvedeno na + 20 ° C při relativní vlhkosti 60-65%.

Cementové omítky univerzální. Jsou používány k dekoraci uvnitř budovy i mimo ni. Kromě toho, mnoho z fasádních kompozice vyrobené na bázi cementu, protože vydrží déle rozmrazování / mrazu cyklů, a vytvořit více odolný povrch. oni také cítí lépe ve vlhkém prostředí. Pokud potřebujete omítky koupelnu nebo kuchyň, použijte lepší kompozici na bázi cementu.

Cementové omítky mohou být bílé, mohou - šedá

Barva cementové omítky může být šedý, bílý a ultra-bílá. Záleží na typu použitého cementu. Bílé formulace jsou dražší, protože používá dražších značek, protože běloši často dokončovací kompozic.

Nedostatek cementové omítky - nastavení dlouhou dobu - několik dní zcela vyschnout - je normou. Před nanesením další vrstvy by mělo trvat několik hodin. Z 2-3 hodin při vrstvě 1 mm až 24 s tloušťkou 6 mm. Vzhledem k tomu, zřídka dosáhnout ještě povrch se získá v jedné vrstvě - může být tři nebo více - za fixační cement štuková protáhl dlouho. Z tohoto důvodu je jejich popularita je dost nízká.

Sádry, jejich vlastnosti

Nanesení vrstvy tmelu sádry - 0,5-10 mm, v závislosti na druhu. Zasychají mnohem rychleji, má pozitivní vliv na rychlost výkrmu. Na druhé straně, musí být smíšený přípravek použit během 30-60 minut tak, aby se hněte tmel tak malé části. Není to velmi pohodlné. Pokud tmelu stěn s vlastníma rukama jít poprvé, začít s malými dávkami. Postupně se rozhodnout, kolik času můžete pracovat ven. Také si všimněte, že spotřeba výchozího omítky větší než povrch - tloušťka kolísá a není chyba v objemu.

Omítka bez modifikující přísady určené pro suché místnosti. Existují prostředky a vlhký, ale musí být uvedeno na obalu, protože obsahují hydrofobní přísady.

Omítka je snadno použitelná

I přes vyšší cenu, a malou částí trvanlivosti míchání, omítky na bázi sádry nyní více populární. Jsou více plast, použití je snadnější, aby se dosáhlo požadované povrchové hladkosti, manipulace jednodušší pro začátečníky i profesionály. Pokud omítky stěn, dokud se neznají, použijte sádrové formulací.

Způsoby nanášení omítky je stejná pro každou kompozici. To záleží jen formulace shody na obalu (poměr vody k suché hmotě) a dobu, po kterou je třeba použít. Zbytek zařízení je stejné omítky.

Proces začíná v suchém a čistém povrchu. Je-li starý nátěr, očistí od všeho, co může spadnout trhlina vyšívat odstraněné šrouby a hřebíky a další zbytky tapety krytiny.

Je smutné, že je nutné odstranit a barvy a vápno. Nátěr z toho důvodu, že je to špatné tmel hole, a pokud se držet, pak můžete spadnout. Vápno je odstraněn, protože je volná. S ním po základním nátěru přilnavost normální, ale po dokončení doba začíná praskat a odlupovat. Pokud nechcete, aby za rok nebo dva, aby znovu opakovat strop nebo na zeď, je nutné očistit vápno.

Zde je připravený povrch

Po odstranění starých nátěrů se odstraní prach. V případě, že je průmyslový vysavač, můžete je použít (pro domácnost nemůže - přestávka). Pokud takové zařízení není k dispozici, můžete jít první suchý koště, kartáč a nakonec - s mírně vlhkým hadříkem vyzvednout ostatky.

Podkladová stěny pod omítku aplikovaných na materiály lépe konektorů. Druhým cílem - snížit množství vlhkosti absorbované základu. To je na povrchy, jako jsou cihly, štuk, suché zdi apod velmi důležité Na volné a náchylné k rozbití stěn pomocí speciálních hluboké kompozic penetrace. Vážou med částice materiálu se zvyšuje celková pevnost báze.

Primer je nejlepší nechat ujít

Pro zaručenou dobrý výsledek této fázi je lepší se nevynechat. A to i přes skutečnost, že existuje spousta kabátů.

Primer nebo prodávány jako ready-to-use směs nebo jako kapalné koncentráty. Druhý typ vyžaduje další ředění vodou. V každém případě, před použitím návod pečlivě přečíst a striktně dodržovat jej.

Typicky je technologie je následující: je nádrž naplněna kompozicí, je distribuován na povrchu štětcem nebo válečkem. V obtížných místech - rozích a v zatáčkách, jsou důkladně čistit. Potřebujete-li dvě nebo více vrstev, které se aplikují po zaschnutí předchozí.

Přímo na omítnuté stěny potřebovat pouze dvě špachtle. Jedna velká, s dlouhou čepelí (300-600 mm) a jeden malý. Malá část se odstraní z nádoby, a rozděleny po velké lopatky. Také odstraní zbytky z čepele a re-distribuovat přes okraj. Velký špachtle potřeba okamžitě distribuovat složení zdi.

Vyžaduje dvě špachtle

Čepel z velkého stěrky musí být vyrobeny z nerezové oceli. Musí být flexibilní, bez škrábance nebo škrábance. Podíváte-li se na to „v profilu“ lze vidět, že konce jsou mírně ohnuté k jedné straně. To bylo provedeno konkrétně tmelu, když zeď nebo strop na povrchu pásu se na okrajích břitů neobjeví. A můžete pracovat přímo špachtlí, ale zároveň z kapel můžete nezbavíš, jako výsledek - po zaschnutí, budete muset srovnat, a tato práce je dlouhý a prašný.

Další potřebou je postavení, ve kterém zředěný omítky a budování mixéru nebo vrtačka s míchadlem pro míchání. Kapacita je lepší vzít plastový kbelík - nebo misku s vysokými postranicemi. Dávejte pozor na tvaru dna. Přechod ze spodní části stěny by měl být hladký. Poté, neschopný míchat celou kompozici bez zbytku a hrudek.

Obecně platí, že vše, co bylo řečeno, ale důraz je kladen na proces a pracovní sekvenci. Za prvé, hníst tmel. V kbelíku vody se nalije, se přidá do suché kompozice, ujistit se, že neexistují žádné hrudky. Už nějakou dobu budeme muset počkat, dokud se celá hmota navlhne, pak je možné míchat. Smíchání může být ruční nebo mechanické. Uvedl to na obalu s fólií. Když má rovnoměrné složení bez hrudek, můžete začít pracovat.

První obskurní velké nepravidelnosti

Aplikovat náplast na zeď je nutno s velkým špachtlí. Uložila malou část, tvořící na okraji šířek Nožový válec dva až tři centimetry a o centimetr na výšku. Pokud je složení tlustý, může se roztok více, pokud kapalina, může unikat, protože válec je malé velikosti.

Krok 1: Spuštění tmel. Pokud existují velké nepravidelnosti - více než 3 mm, ve které jsou nejprve začíná temný plnivo. V případě nesrovnalostí pouze v místech, pohřben pouze jim přináší v jedné rovině s povrchem. Pokud se však mnoho z nich musí tmel celý povrch. V provozu je žádoucí, aby nebyl překročen maximální přípustnou tloušťku vrstvy mohou jinak působit jako trhliny nebo spadnout dekorace. Není-li žádné významné nesrovnalosti, můžeme to udělat bez této vrstvy. Ale v tomto případě je úprava složení výdajů bude víc, ale to je dražší startér.

Tloušťka vrstvy tmelu, který zůstane na stěně, se řídí úhel sklonu špachtle. Pokud je silně nakloněn ke stěně, je vrstva silnější, v případě, že úhel je blíže k přímé (60-70 ° C), - může být 1 mm.

Tam je další techniku ​​nanášení tmelu. To je nazýváno „k trhání.“ V tomto případě se dal lopatku kolmo ke stěně. V důsledku toho, pouze rozmazání póry, pásů a jiné vady, je náklad je minimální. Ale tento postup funguje pouze na hladkými stěnami, bez odchylek v geometrii. Těsnění nerovné stěny s rozdíly větší než 1,2 mm na této techniky je nemožné.

Krok 2. orientace první vrstvy. Po vysušení se počáteční vrstva (čas je uvedeno na obalu), přičemž brusný papír na broušení a zkopírovat ho nejvíce vyčnívající hrboly. Nejčastěji se může objevit toto pásmo, ale nezkušenost a hrboly. Po dokončení mletí prachu ze stěn zamést s koštětem a poté projít suchým štětcem.

Nesrovnalosti by měly být čištěny s brusným papírem

Krok 3. Dokončení omítky stěn. Na loupané stěna dokončovací vrstvou aplikovat tmel, má tloušťku ne více než několik milimetrů. V této fázi je třeba se snažit, aby se získal plochý povrch, pečlivě vyrovnávací prostředek. Nechte zaschnout.

Krok 4. Srovnejte konečných vrstev. Pro tento krok trvat mřížku s menšími buňkami. Už se snaží získat rovný povrch. Pro normální výsledky potřebují dobré osvětlení. Absence vady ověřit ručně.

To je všechno. Dále krok 3 a 4 se opakují tak dlouho, dokud výsledek nebude vás uspokojí. Trochu o, do jaké míry je třeba sladit stěny. To vše záleží na typu úpravy, které jste si zvolili. Jestliže jsou omítky stěn vyráběny pod tapetu, aby bylo dosaženo dokonalé hladkosti není nutné. Dokonce i ty nejjemnější tapety zakrýt drobné rozdíly. Méně náročné povrchy vícevrstvé papírové tapety - duplex nebo triplex. Rovnější základ musí být pod netkané podložce, jakož i podle všech kromě o vinyl pěny a texturou.

Požadavky na tmel před lakováním výše. Nátěr neskrývá i ty nejmenší chyby, protože se hladina klesne do ideálního stavu. To může trvat až šest velmi tenkých vrstvách.

Jak si vyrobit tmel hladké rohy

Několik způsobů, jak jste viděli na videu - stačí mít dobrý masový střílí z rohu. Vypadá to jednoduše, ale v praxi se ukazuje, těžké a ne příliš hladký. Existuje začátečníci štukatéři stěrky speciální koutek pro vnější a vnitřní úhly.

Způsobují určité množství úhlových plniv, se provádí, odstranění přebytku a tvoří ideální linii. Jsou lépe pracuje.

Špachtle pro odstranění hladké úhly pomocí tmelu

Omítnuté stěny s vlastníma rukama - Jak učit začátečníka

V kuchyni, v interiéru je třeba aktualizovat častěji než v jiných oblastech. Obvykle stačí znovu nalepit tapetu s rukama nebo provádět malování stěn. Tento článek - nuance techniky dokončovacích prací v kuchyni. Videa na pomoc nováček, bude hovořit o tom, jak správně tmel stěn pod tapety nebo barvy.

Omítnuté stěny - můžete to udělat bez něj?

Stěny v kuchyni jsou chátrající a popraskané? Tapety pokryté olejové skvrny? Není divu, že! Kuchyně - prostor, kde většina z nich aktualizovat interiéru. Aby bylo možné správně provádět opravy, měli byste dodržovat určitá pravidla.

Oprava stěn se skládá ze tří fází přípravy a oprav:

 1. Příprava povrchy stěn - v této fázi je nutné důkladně vyčistit stěny staré tapety, lepidla, vrstvy barvy a rozpadající se omítky.
 2. Hrubé ozdobné stěny - se provádí pečlivé zarovnání kuchyňské stěny, utěsnění nesrovnalostí pomocí sádry, jakož i vyztužení (v případě potřeby).
 3. Jemné dokončovací stěny - konečné fázi dokončování stěn, který obsahuje tmelení, malování nebo tapetování tapetu.

Při provádění opravy na svých vlastních, hrubých stěnách přípravě se často neprovádí nebo provádět v některých místech. Zanedbání zarovnání a putty stěn bude mít vliv na celkovou kvalitu dokončené opravy: barva padá nerovnoměrně na neupraveném povrchu na povrchu viditelné hroty mohou být vytvořeny na plochu „bublin“.

Použití omítkové vrstvy na stěnách snižuje počet trhlin, škrábanců, spolehlivě vyhlazuje prohýbání omítky. Povrch vyrovnávací zeď tmel pomáhá získat dokonalý povrch, hladký povrch, který nedělá vůbec žádné potíže.

Technologie omítnuté stěny: výcvikové základně

Technologie pracuje na aplikaci tmelu na zdi pro malování a tapetování má významné rozdíly. Jeho techniky a metody je proces nanášení na stěny pracovního prostředku. Příprava tmelu také má své vlastní charakteristiky.

K přípravě výplň je nejvhodnější použít ready-made suché směsi, která nabízí hojnost moderních výrobců. Před nákupem suché směsi vyžaduje pečlivě přečíst recept a rychlost míchání aplikace na 1 m2.

Tip! Je velmi důležité, že budete postupovat podle přípravy receptu výplň v souladu s doporučením výrobce. vařené směs se řádně poskytuje hladší a lepší vyhlazování přilnavost vrstvy k povrchu stěny.

Je důležité si uvědomit, že tmel vrstva překrývá stěnu pod tapetou by neměla přesáhnout 2 mm tloušťky. Předběžná příprava stěn je třeba provést velmi dobře. Je třeba zavřít malé praskliny a škrábance, hluboké promáčknutí musí nejprve jasně a opatrně naplňte omítky. Někdy, tam jsou na stěnách starého pokleslé omítky, jako prostor je zapotřebí důkladně očistit a srazil vyčnívající části.

Specifické požadavky na odstraňování starých vápno - měli vyčistit stěny důkladně. V ideálním případě - umýt, a pak nechat uschnout.

Po odstranění starých nátěrů s kuchyňským stěny, je nutné ošetření povrchu tuhého kovového kartáče - tato operace odstranění maximálního množství nečistot. Purifikační stěny kartáč, může přistoupit k aplikaci povlakové kompozice. Tak učinit pouze v případě, je-li stěna je relativně hladký. V případě výrazné zkreslení, zakřivení musí nejprve opravit stěny omítky.

K penetraci je vhodné použít váleček, tak jednoduché, aby se dosáhlo rovnoměrné distribuce primeru stěny. struktura půdy lze zakoupit ready-made, na prodej je vždy možné najít nátěr v požadovaném balení.

Tip! Roller tvrdá práce v rozích místnosti. Pro lepší uplatnění půdy v rozích použijte úzký kartáč s dlouhou tvrdými štětinami.

Po nanesení primeru by měla být dokonale suché zdi. Nenanášejte tmel na prosté mokrém povrchu. Při použití tmelu na sádrokartonové desky, které mají hladký a rovný povrch, stačí aplikovat vrstvu tmelu, který bude úprava. Staré, omítnuté povrchy vyhladí omítky do absolutní hladkosti.

S metodami práce spackling plochy pod tapety lze nalézt na videu k tomuto článku.

Jak provést omítnutých stěn a zdiva pro malbu

Zvláštní opatření pro použití více vrstev tmelu by měla být považována za následné malování stěn (jedna vrstva nezvládá dělat). Někdy zvláště problematické stěny mohou vyžadovat spojovací vrstva krycí mřížky, která je dále pokryta několika vrstvami omítkové směsi, po kterém následuje rozemílání. a pak se k potažení aplikuje.

Výrobci vyrábějí řadu směsí pro omítnuté stěny. Spotřeba krmiva na 1 m2 se mohou výrazně lišit:

 • průtok 3,0 kg / m2, - náplast olej-lepidlo.
 • Lepidla - průtok 0,47 kg / m2.
 • Sádry - průtok 0,85 kg / m2.
 • Povrchová úprava nátěr - složení průtok 0,44 kg / m2.

Zde jsou průměrné normy spotřeby materiálu, za předpokladu, že ideální stav stěn.

Stejně jako u zdi trim tapetu, je zapotřebí natřené stěny před nanesením omítky důkladně připravit: odstranění starých nátěrů nebo tapetu, odpuzující povislé omítky složení, čisté hluboké trhliny.

Důležité! Ze stěn by měla odstranit všechny dřevěné zátky, hřebíky, šrouby a ostatní spojovací materiál. Díra ve zdi chcete utěsnit spárovací hmoty. Stejné složení naplněné starou odrážky pod elektroinstalace, hluboké trhliny a výmoly.

Purifikační stěny nadále používat drátěný kartáč, pak je možné přistoupit k aplikaci nátěru. Aplikace tmelu se nechá nejdříve 24 hodin po vysušení povlaku vrstvy.

Aplikace kompozice je vhodné začít od pravého rohového zdi. Je nutné sledovat tloušťky nanesené vrstvy - neměla by přesáhnout 2 mm.

Nenechte se zlobit, když první vrstva tmelu ukázalo nedokonalá, opětovné uložení složení umožňují k nápravě situace. Je důležité, aby se začít nanesení druhé vrstvy tmelu pro vytvrzení první vrstvy. Bude to trvat asi 12 hodin.

Dokonale vyrovnané rohy jsou vyrobeny za použití speciálního nářadí - úhlové float. Je třeba se ujistit, že tloušťka nanesené vrstvy v rozích nepřesahuje 5 mm.

Omítnuté stěny pro malování: Video

 • Dlaždice pro výzdobu interiérů - zárukou trvanlivosti stěn
 • Děláme opravy jeden byt v Chruščov: jak stavět stylové a pohodlné ubytování?
 • Celá pravda o kvartsvinilovoy dlaždice - podlahová krytina nové generace
 • Seznámení se s zvláštností bambusové tapety: klady a zápory materiálu

Poprvé jsem omítnuté stěny v koupelně, na první pohled se všechno zdálo snadné. Nejdřív jsem zavřel všechny velké díry, začaly problémy, když začal lemují zdi. Ukázalo se, že není tak jednoduché, kdy se ukázalo, že přesně tam, kde tomu tak není. V důsledku toho, jak by lemovaly stěny, všechny nesrovnalosti musel nandat smirkový papír. Nyní stěny jsou hladké, ve vedlejší místnosti je již omítnuté se znalostí věci.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

35 − = 34