Jak umýt krev ze šatů

Jak umýt krev ze šatů

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak umýt zaschlou krev ze šatů

V každodenním životě se často stává, že oblečení potřísněné krví. Situace může být velmi různé: řezání masa, špatný holení, zranění nebo škrty, péče o pacienta. Pokud se doba neodstraní krvavé skvrny, nebo to udělat špatně, co bude jistě chtít odejít. Proto je lepší vědět předem, jak se umýt krev ze šatů doma, v pravý čas použít tyto informace v praxi.

Proč je obtížné odstranit věci z krve

Blood - druh pojivové tkáně. Skládá se z tekutiny (v plazmě), ve které jsou zavěšeny krvinek. Červená barva kapaliny je v důsledku skutečnosti, že červené krvinky (nejpočetnější buňky) přítomnost hemoglobinu. Hemoglobin je známo, že zahrnují železo. Je to prvek dává rezavou barvu skvrn a těžko odstranit krevní skvrny z bílého oblečení.

Ve velkém počtu plazmy obsahuje proteiny, které násobně (koaguluje) při teplotě asi + 42. To znamená, že po ponoření do teplé vody, dochází k srážení krve, proto pevně protein „jídla“ v textilních vláken. Ve vzduchu, koagulace proteinu dochází během 10 minut. Tyto informace jsou poskytovány, aby pochopil, co brání rychlému odstranění krevní skvrny.

Ale zkušený hosteska nabízejí několik jednoduchých pravidel, které nám říkají, jak přivést krvavé skvrny z oblečení beze stopy.

1. Pro odstranění skvrn začne neprodleně. Je-li výrobek opláchne ve studené vodě, ve většině případů v krvi zcela zmizí.

2. Čerstvé stopy snadno odstranit, a suší se v krvi - mnohem obtížnější. Pokud znečistit vaše oblečení bude ležet po dobu několika měsíců, to může být považováno za zkažené, aby bylo dosaženo úplné vyčištění nezdaří.

3. Při namáčení a praní tkaniny se ponoří do studené (ještě lépe - do ledové vody). Po ošetření s horkou nebo teplou vodou minimalizuje krevní skvrny žluté a stávají se prakticky není odvoditelný.

4. Gore na první suché tkaniny třel s tuhým kartáčem. Při mokrém zpracování je lepší nedělat. Snaží vydrhnout krev ze šatů, může jen zvýšit velikost místě.

5. Každý odstraňovač (včetně lidových prostředků) se nejprve testovány na místě tkáně nenápadný.

6. Je-li praní prováděno současně s zakoupeného léčiva pro odstranění skvrn, se nejprve aplikuje přímo na kontaminovanou místě oblečení, a potom se přidá do vody.

lidových opravné

Reflexní než vymýt krev z oblečení, skvrna začít opatrně přeneseny položky tkanina pak namočenou ve studené vodě.

Holdingová doba závisí na stařecké skvrny od 10 minut do několika hodin. V případě, že krev není stočený dobře dvojité namáčení po dobu 30 minut.

V kuchyni, v koupelně, a to i v lékárničce v libovolném domácnosti lze nalézt prostředky k dalšímu zpracování věcí.

1. Mýdlo a pracích prášků. Jedná se o univerzální lék na bílé a barevné prádlo. oděv část hojně krví třel hnědé mýdlo provádět praní ve studené vodě (do asi 30), s prací prostředek.

2. Peroxid vodíku. Jedná se o cenově odpověď na otázku, jak rychle vyčistit oblečení z krve, ale znamená to jen dobré pro bílé oblečení. Reakční směs se vleje nebo zrušena pomocí pipety zbývající po namočení skvrna po 10 minutách třel s vatovým tamponem, promyje se studenou vodou prostředky.

A ještě dalším provedení: roztok je aplikován přímo na rouno jen objevil místo vysáty pohyby. Zpracované oděvy úsek izolované s čistým hadříkem do pěny reakcí s krví ani rozptýlit dále. Úklid se provádí několikrát, dokud kapalina přestane pěny. Čištěná tkanina promyje obvyklým způsobem.

Tip: Můžete také použít peroxid, ale že jeho poloviční zředí vodou tenkého materiálu.

3. Pro jemné tkaniny. Někdy se lidé ptají, jak se krev ze šatů z hedvábí, saténu, vlny. Škrob může být doporučeno: se přidá trochu vody, suspenze se aplikuje na skvrnu, nechá se uschnout. Kůra látkové kartáče, pak prostiryvayut věc.

4. textilie pro jakéhokoliv původu a jemně čistí glycerol. Láhev se zahřeje na přípravu teplé vody, pak se navlhčit vatový tampon a leští znečištěnou část z obou stran. Na konci glycerinu důkladně opláchnout, opláchnutí výrobku.

Poznámka: Tam je další non-triviální způsob, jak odstranit drobné krvavé skvrny na jemné tkaniny. Pro tento účel ... vlastní slin: enzymy, vstupující do své struktury, rozkládají krevní protein. Navlhčeným slinami je třeba, aby se lehce třít, vyčkejte několik minut a vybledlé.

Pokud z nějakého důvodu znečištěné položky se nepodařilo vyčistit včas, užitečné tipy na to, jak se umýt zakořeněny do struktury krev ze šatů doma.

1.Nashatyrny alkohol. Roztok vaty aplikován na celou oblast kontaminace, doleva po dobu 5 minut, propláchne čistou vodou. Zbývající stopy se odstraní re-zpracování, opouštějící prostředky pro 7-10 minut. Pak se produkt podrobí pračky s měknutí kondicionér.

2. Společný sůl. Oděvy namočené přes noc ve slabém roztoku soli - 20 g na litr studené vody. V dopoledních hodinách promývání provádí za použití mýdla nebo prášku k odstranění skvrn.

3. Gel na mytí nádobí. Podle hodnocení, výroba „víla“ nebo „ušatý“ chův s chovnou krve umí nejlépe. Gel se šíří silný na zamořené oblasti k oděvu, je pokryt fólií a ponechán po dobu 5 hodin. Po tom, prát prádlo.

4. Zubní pasta. Použití zubní pastu kartáčů se aplikuje na činnou část, nechá se uschnout, promyje se vodou.

5. Prášek do pečiva maso. Tento koření obsahuje enzymy rozkládající krevní proteiny. Chcete-li vymazat věc bude trvat hodně času a trpělivosti. Prášek do pečiva sypané na vlhkým hadříkem a vetřete ho čas od času po celý den.

Ty by neměly přehlédnout, a jejich speciálně konstruované pro odstraňování skvrn chemikáliím používaným v domácnosti. Je žádoucí, aby některý z nich byl vždy v pohotovosti vznikne-li náhle otázka, umýt sušené krve, nebo rychle, aby čerstvé skvrnu.

Všechny dostupné produkty jsou rozděleny do několika typů:

 • zhidkosti- Vanish OxiAction, Frau Schmidt;
 • prášky nanášení funkce - například, BioMIG;
 • spray na odstranění skvrn - Amway PŘEDPÍRKOU;
 • Pevná látka odstraňovače skvrn (ve formě mýdla) - Stork, Antipyatin;
 • tužky od skvrn - Dr. Beckmann, Udalix Ultra.

Než budete moci používat podobné produkty, pečlivě studovat pokyny pro podávání žádostí. Doporučení na době expozice a dávkování chemických látek jsou uvedeny pro každou tkáň zvlášť. Pokud porušíte pokyny, můžete zkazit věc

Při čištění originální džíny s krví jsou všechny stejná pravidla: nenechte skvrny vyschnout a používejte pouze studenou vodu. Nicméně, těsný džínové méně citlivá a umožňuje možnost více třít ho, než hedvábí nebo vlny. Nicméně, hlavní odstraňování skvrn technika - žádné mechanické síly a určitý postup. V závislosti na znečištění omezení, existuje několik možností, jak se umýt krev ze šatů z džínoviny.

udělat, aby se mu takto:

 • zastiryvayut rifle pod proudem studené vody, nebo namočené v nádrži (bez detergentu), po 10 minutách se problematika potřeného oplach houbou produktu v čisté vodě;
 • denim produkt bílé látkou napuštěnou roztokem sody - 50 g jedlé sody na 1 litr vody;
 • pokud stopy, pracovat s přídavkem mytí tekutého pracího prostředku (prášek ve studené vodě špatně rozpustná), pak byly opláchnuty rifle ve vlažné vodě;
 • Při „věk“ skvrny o více než 10 minut by se kromě pracího prostředku použít obyčejnou mýdlo - je volně nanesena na kontaminovaných lokalit;
 • pokud je mytí rukou nevyrábí výsledky, krev slepená, a může být použit „dělostřelectvo“ - pračka v intenzivním režimu.

Poznámka: White a „vařené“ jeans můžete zkusit vyčistit krev z lékárny s peroxidem vodíku. Bohatší řešení odbarvení látku a lze jej dokonce poškodit. Další možností - bez chlorového bělidla, nejprve přidat do vody pro namáčení a - ve vodě v průběhu mytí.

Se svým čistým džínoviny se stejnými metodami jako u ostatních tkání. Zde jsou cenově nejdostupnější a efektivní možnosti:

 • třel s houbou namočenou ve vodném roztoku amoniaku (1 polévková lžíce 0,25 litry vody.);
 • osolte, protřepat a opláchněte rychle; máčet v osolené vodě po dobu 10 hodin;
 • použít odstraňovač skvrn s aktivním kyslíkem;
 • čistý teplý glycerin.

Po každém z těchto manipulací provádí konvenční mytí v teplé vodě se saponátem.

Jak odstranit tuk skvrnu z oblečení na doma

Co může být tření pryč s Zelenka linolea doma

Jak odstranit vosk z svíček s oblečením - co potřebujete vědět

I vždy řádně čisté a svěží a zaschlá krev ze šatů, aby - se věc držet pod studenou vodou, což je místo, kde jsou skvrny na vrcholu bohaté pěny tmavé mýdla (bílá nezpracovává), nechte asi půl hodiny, pak vymýt opět pod studenou tekoucí vodou ,

Katya, dělám totéž, držet pod studenou vodou, pokud skvrna je dostatečný přísun čerstvého, ale .... když vše ostatní selže a trik s vodou a mýdlem, také bere obyčejný aspirin, droblyu, rozpuštěný v malém množství vody a tato kaše jsem třel skvrnu. Dávám si lehnout po dobu alespoň 30 minut a může být více. Pak jsem se opláchne. Ve většině případů to funguje u 5 +!

bestolkovyj-narod.ru

Čerstvá krev je jednodušší dát požadované

Krev je obtížné a někdy i nemožné odstranit úplně, protože jeho složení. Obsahuje sloučeninu protein, který, když jsou vystaveny vzduchu vyschnout a fixovány v tkáňových vláken a železa v nich obsažených poskytuje červenou skvrnu. Stejně jako u jiných typů skvrn, tím rychleji přistoupit k odebrání krve, tím větší šanci na úspěch. Bez ohledu na důvod vašeho oblečení zašpiněný v krvi, měli byste vědět, jak správně zobrazovat data skvrny. existují účinné způsoby, jak odstranit krev z oblečení pomocí domácí opravné prostředky.

Jak zobrazit krevní skvrny z oblečení

Přistoupit k odstranění skvrny, dokud je svěží, jako čerstvá krev je jednodušší umýt. Po vysušení se krev je připojen k oděvu a jeho odstranění může trvat několik pokusů.

kapka krve papírové ručníky nebo čistý suchý hadřík, pokud není vyschl. Netřete skvrnu, aby nedošlo k třít krev do vláken a šířit ji dál. Pokud staré skvrny, rub uschnout s tuhým kartáčem odstranit sušené krve z povrchu oděvu.

opláchnout místu pod proudem studené vody na zadní straně několik minut, aby se odstranily, jak mnoho krve, jak je to možné. Pak namočit oblečení ve studené vodě po dobu půl hodiny za čerstvý a po dobu tří hodin při chronickém skvrny od krve. Je důležité používat studenou vodu, protože horká vařit krevního proteinu, což vede k vazbě proteinu s vlákny tkaniny a krev bude nemožné smýt. Studenou vodu, naopak oslabuje místo a pomáhá zabránit pojistného kolíku.

dobrý pěnu obyčejné mýdlo, mytí nádobí nebo šampon po celém povrchu skvrny. Po tom, jemně třít látku proti sobě navzájem v oblastech barvených, a ponechat prací prostředek pro práci za 15-30 minut. Pak umýt položku ve studené vodě, a v případě, že krev zmizí, jak je obvyklé praní.

Pokud staré krevní skvrny nebo dokonce nemohl vyprat, namočte ji do studené osolené vody po dobu 3-12 hodin v závislosti na stařeckých skvrn. K tomu se přidá 4 lžíce soli na litr vody a dobře se promíchá. Zde můžete přidat trochu mycí prostředek. V procesu namáčení, můžete použít kartáč k odstranění krve.

Také pro odstranění krve, se doporučuje použít peroxid vodíku a amoniaku. V případě, že položka byla předem namočit, vyždímat nadbytečnou vlhkost. Pour 3% roztok peroxidu vodíku přímo na skvrnu a počkejte 5 minut. Peroxid vodíku může vybělit některé typy tkání, takže je první svého působení, můžete zkontrolovat na skrytém místě. Peroxid vodíku reaguje s krví a začnou pěny, ničit skvrnu. Potom můžete použít starý kartáček na odstranění krve z vláken oblečení, nebo odstranit tvořena pěnovou starý ručník. Pokud je to nutné, opakujte postup.

amoniak musí ředit - jedna polévková lžíce na 1/2 šálku vody. Směs byla nanesena na krevní skvrny použít nechat po dobu 30-60 minut, poté opláchněte studenou vodou. Podle potřeby opakovat.

maso změkčovač To může také přispět ke krevní skvrny, jako je fermentovaný prášek, určený pro štěpení proteinu. Smíchejte maso změkčovače vody a naneste skvrnu krve na 15-30 minut, poté opláchněte.

Je také možné, aby nasákly krví oblečení v roztoku připraveného shora z několika složek. Smíchejte sklo amoniak, 5 lžičky peroxidu vodíku a 4 litry studené vody. Nebo 1/4 šálku kapalného amoniaku, lžící na mytí nádobí a 4 litry vody. Nechte položku v roztoku po dobu jedné hodiny nepořádek v krvi, pak umýt jako obvykle.

Jiné materiály v této kategorii

kategorie

Při kopírování materiálu aktivní odkaz na stránky je povinná!

2 a 8, technologické postupy, jako je vymýt krev z oblečení

„Omyjte špínu mnohem jednodušší, než krev,“ - řekl generální Maximus ve filmu „Gladiátor“. A nechal generál sám měl na mysli srdnatosti, odvahy a cti, ale na úrovni domácností s tím, že síla a význam není ztraceno: krev smyje ve skutečnosti mnohem těžší, než špína.

A pokud nejste připraveni, aby to znělo jako středověký upír obarvený krvavé stopy, je čas přijít na to, jak smýt krev. Začněme!

Šetří váš čas! Princip „čím delší je horší“, kupodivu, se vztahuje i na skvrny od krve. Pokud jste zapomenout na krvavé špinavé nebo mají opakované praní odstraňovat skvrny nepomohlo, pak bezostyšně věc se může přeložit do kategorie „domácí“ nebo se ho zbavit úplně. No inzerované zázrak znamená ušetřit váš produkt nepomůže!

Jak umýt krev čerstvá skvrna

Čerstvý místo aby vám zvláštní problémy neměli, protože je lze snadno odstranit jakýmikoliv prostředky na dosah ruky:

 • mýdlo (můžete použít nejen děti, ale i mýdlo).
 • prací prášek jakékoliv značky.
 • DAB skvrnu absorbčním materiálem (papírové ručníky, toaletní papír). Nesnažte se otřít skvrny! V opačném případě bude vaše úsilí vedlo k tomu, že krev bude pronikat hluboko do vláken tkaniny a kontaminaci plocha zvýší.
 • Opláchněte skvrnu do studené vody (to je lepší, aby to za dobrých tryskami).

Jedna ze složek krve je protein hemoglobin. Při vysokých teplotách (42 ° C a vyšší), je „válcovaný“ (denaturované) je vaječný protein při vaření. „Koagulované“ hemoglobin pevně jí do tkaniny, tak přinést krvavou skvrnu, prát v horké vodě, to je nemožné, zvláště pokud se jedná o bílé prádlo!

 • Při praní skvrny ve studené vodě nevyvolal požadovaného výsledku, je třeba třít skvrnu mýdlem a namočit položku ve studené vodě. Doba ponoření by měla být alespoň půl hodiny. namáčení postup lze opakovat několikrát za použití chladné nebo čistou nebo mýdlovou vodu.
 • Po vší snaze odstranit skvrny důkladně opláchněte oblečení.

Máte-li odstranit skvrny s bílou košilí, to dává smysl použít bělidlo. Pro barevné prádlo, je výhodné použít šetřící oksigensoderzhaschie odstraňovače skvrn.

 • Opláchněte a zbarvené šaty za stejné jako u prvního způsobu.
 • Pečlivě zvolit režim teploty: nesmí přesáhnout 40 ° C.
 • Nenechte se špatně používat další ruční oplachování.

Jak umýt krev: notoričtí skvrny

Pro odstranění sušené krve nebo úporné krvavá potřebu:

 • prostředky na mytí nádobí;
 • chlorid sodný (kuchyňská sůl);
 • peroxid vodíku;
 • amoniak;
 • hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda);
 • bramborový škrob;
 • glycerol;
 • přirozené potravy ocet.

Metoda 1. Detergent pro mytí nádobí

Naneste prostředek na špínu a jemně vetřete. Nech to se projeví až za půl hodiny. Promývá prací prostředek z tkaniny.

Připravte roztok detergentu, lžíci soli na litr vody. Máčet ve výsledných prací prostředek věc prostředků. Konkretizovat akt - počkat alespoň osm hodin. Dobře opláchněte nebo umýt své věci.

Pour roztoku peroxidu na skvrnu, ujistit se, že tkanina je dostatečně navlhčit prostředky. Počkejte patnáct minut a pak třít skvrnu vatovým tamponem. Při vystavení světlu peroxid rozkládá na kyslík a vodu, čímž se namáčení proces by měly být prováděny na tmavém místě.

Lžíce amoniaku rozpuštěného v litru vody - vynikající čistící prostředek. Namočit, co v něm po dobu jedné hodiny, pak třít skvrnu.

Lžíci sodíku se rozpustí ve 400 ml chladné vody. Namočit s roztokem barviva a nechat namočenou kontaminace na půl hodiny (a lepší - do sucha). Poté důkladně umýt produktu.

Přidat škrobu vodu tvořit viskózní pastu. Použít Výsledný materiál na místě. Čekat na sušení škrobu, a poté se opláchne produkt. Tato metoda se nepoškodí vláknité struktury výrobku se proto používá pro „vrtošivými“ druhy tkanin, jako je umělé hedvábí nebo hedvábí.

Glycerin potřebují trochu zahřát. Dále byste měli aplikovat látku na skvrnu a jemně vmasírujte až do úplného odstranění nečistot. Mělo by být také opatrní umýt produktu.

Hojně Wet skvrnu ocet, nechte půl hodiny. Poté opláchněte dobře kontaminace oblasti studené vody.

Například, můžete postupně nejprve odstranit skvrnu, vonící soli, potom peroxid a mytí nádobí. Je možné vytvořit odstraňovač skvrn domácí smícháním sody, peroxid a studené vody v poměru 1: 1: 1/2.

 1. Není nutné žehlit špinavé věci. odstranit skvrnu nebude možné po takovém postupu.
 2. Pokud si opláchněte věci v pánvi s přidáním lžíce octa, vlákna tkaniny vrací lesk.
 3. Vždy stojí za kontrolu ctnost čističe na nenápadné části výrobku.
 4. Na trhu existují speciální přípravky na odstraňování skvrn na krev a bílkovin, což také pomůže vyrovnat se s krví letité. By měla dát přednost ředidla, které mají ve svém složení amoniaku.

A pamatujte si umýt špínu, je mnohem jednodušší, než krev. Takže nikdy váhat umýt! Nedovolte, aby hrozné skvrna krve, aby se váš šatník do jakési upíra!

Matka dvou dětí. Vedu domácnost má více než 7 let - to je můj hlavní úkol. Líbí se mi experimentovat, neustále snaží různými způsoby, metody, techniky, které mohou náš život jednodušší, modernější, bohatší. Miluji svou rodinu.

Jak rychle odstranit stopy kuličkového pera s kůže a koženky materiálu po ruce?

Jak natáhnout boty z různých materiálů? osvědčené způsoby,

Jak vydrhnout inkoust z podlahy a jiné povrchy?

2 komentáře k článku „2 způsoby a metody 8, aby se umýt krev ze šatů“

Nevím jiné metody, ale metoda s peroxidem vodíku zkouší mě osobně!

Velmi spokojený s touto metodou.

Malý přídavek - skvrna nelze namočit (vymýt krev na barevné tkaniny), potom velmi dobré mokré bodové peroxid, a pak se okamžitě promyjí studenou vodou a pomocí jednoduchého mýdla. Barevný tkáň zůstává nezměněn, a skvrna zmizí!

odpověď

 • Peroxid vodíku a krevní skvrna čerstvý snadno setřít, mimochodem. Ale skutečnost, že nelze třít látku není ani pomyšlení.

  Přidat komentář zrušení odpovědi

  Adella.ru - je místo pro všechny ženy. A mladé maminky sedí ve vyhlášce, a mladé dívky právě vstupují do dospělosti, a babičky, kteří pečují o vnoučata, a pak jsou potíže a žena v domácnosti - každý z vás může najít na našem portálu užitečných a zajímavých informací.

  Při použití informací z místa je nutná aktivní link!

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  4 + 5 =