Jak upevnit plastové panely na stěnu

Jak upevnit plastové panely na stěnu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Upevnění plastových panelů na stěnu

Aby prostor získal estetický vzhled, a přesto, že se udržuje v mírném rozpočtovém rámci, je to možné pomocí plastových panelů různých materiálů. Tato metoda je velmi praktická, protože před upevněním plastových stěnových panelů není nutné provádět vyrovnávání povrchu stěny omítkou nebo jinými metodami.

Realizace tohoto typu dokončení je možná i bez zkušeností v oblasti oprav a stavebnictví. Důležité je však sledovat postup upevnění prvků, které již předtím studovaly vlastnosti jejich instalace. Kvalita a způsob plnění úkolu závisí na zvoleném typu materiálu: plast, dřevo, dřevotřískové desky, dřevotřískové desky, MDF, PVC.

Způsob instalace stěnových panelů je zvolen v závislosti na typu materiálu kůže. Jedním z nejoblíbenějších typů je PVC, který se v posledních letech výrazně zlepšil. Pokud se první vzorky nelišily v kvalitě - projevily oslnění sluncem nebo lustry, nažloutly časem, pak se moderní výrobky vyznačují dlouhou životností, jsou snadno ovladatelné a šetrné k životnímu prostředí.

Navíc pomocí PVC můžete realizovat řadu návrhových řešení. Výrobci nabízejí jednobarevné i vícebarevné produkty. Je také možné zakrýt stěny se zrcadlovými matnými panely, panely s 3-D výkresy, s obvyklými výkresy včetně textur.

Jednou z hlavních výhod plastových panelů je odolnost vůči přímému průniku vody. Jiné typy dokončovacích materiálů mají vyšší stupeň zranitelnosti vůči vlhkosti. Proto při výběru materiálu je třeba vzít v úvahu úroveň vlhkosti v místnosti:

 • Dřevěné panely mohou být vyrobeny z dubu, olše, javoru nebo cedru. Jedná se o poměrně drahé materiály. Při vysoce kvalitním zpracování mohou být v kuchyni nebo v koupelně použity speciální ochranné prostředky. Rozpočtovou možností pro dokončení použití přírodních materiálů je použití kombinovaného dřeva, kde základní vrstva je drahé dřevo a zbývající vrstvy jsou ze smrku nebo borovice.
 • Panely vyrobené z dřevotřískové desky mají dlouhou životnost. Snadno se čistí, je bezpečný pro zdraví, odolný proti vlhkosti, ale nedoporučuje se používat v místnostech, kde existuje možnost přímého kontaktu s vodou.
 • Dřevotříska je materiál citlivý na změny vlhkosti a teploty. Má vlastnost rozpadu v procesu zpracování. Doporučeno pro použití v suchých místnostech.
 • MDF - materiál vyrobený lisováním jemných částic. Díky použité technologii nemá materiál žádný vliv na vlhkost. Komponent má vysokou pevnost, která mu umožňuje odolat značným nákladům (můžete pověsit regály nebo jiné kusy nábytku). Také panely MDF mají tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Obklady stěn s PVC panely - jak opravit

K dokončení práce budou zapotřebí následující nástroje a materiály:

 • plastové panely a rohy;
 • vodítka z plastu;
 • kleymers;
 • úroveň budovy;
 • samořezné šrouby;
 • vrtačka;
 • šroubovák;
 • sešívačka;
 • tužkou, čtvercem, pilou a páskou.

Před montáží pvc stěnových panelů je nutné instalovat a vyrovnat vodítka. Chcete-li to provést, vytvořte otvory pro hmoždinky, vložte je a upevněte vodítka šrouby. Vzdálenost mezi vodítky je 50-60 cm.

Dále postupujte s instalací panelů. V rozích místnosti jsou připevněny rohy pomocí spon. Instalace produktů se provádí od rohu, přesunuje se na otvor okna nebo dveří zleva doprava. Pořadí instalace je následující:

 • v drážce vnitřního rohu je vložen boční panel panelu;
 • Montážní poloha výrobku je upevněna na rámu pomocí konzol;
 • V drážce fixního prvního panelu je vložen druhý čep a jeho upevňovací poloha je připevněna podobně jako předchozí - na rámu pomocí konzol;
 • všechny následující panely jsou instalovány analogicky s první a druhou;
 • Uzavírací lišta musí zapadnout do drážky rohu;
 • Po instalaci všech součástí je třeba nainstalovat lištu. Zavírají křižovatku mezi stěnami, podlahou a stropem.

Při pokládání výrobků je třeba zkontrolovat vertikálnost každého prvku, dokud není připevněn k rámu. Dřevo by mělo být instalováno těsně vedle sebe, a pokud je to nutné, můžete upravit délku PVC panelu a řezat ho pilou s jemnými zuby.

Analogicky je třeba před montáží stěnových panelů z MDF připravit rám. Dřevěné lišty jsou instalovány kolmo ke směru panelů a pokryty protipožární hmotou. Vzdálenost mezi prvky rámu je 50 cm.

 • Nejprve je třeba označit stěny úrovní a ruletu.
 • Pak upevněte popruhy klouby a umístěte je vertikálně nebo vodorovně, v závislosti na směru montáže panelů.
 • Výrobky jsou upevněny z rohu. První panel je upevněn hřebenem do rohu a měl by být instalován s přísnou shodou horizontální. To je důležité, protože tento panel je vodítkem pro zbytek. Montáž je prováděna konzolou upevněnou uprostřed bloku kostry.
 • Dále můžete pokračovat v instalaci zbývajících prvků, ujistěte se, že každá další část je úzce spojena s předchozím. V takovém případě by měl každý panel před kontrolou levé plochy zkontrolovat vodorovně. Při správném označování by neměly nastat problémy.

Po dokončení instalace panelů MDF musíte ukončit dokončovací práce, upevnit rohy a dokončovací pásky na příslušná místa. Upevnění se provádí pomocí lepidla, šroubů nebo spon.

Alternativa k rámu kovu nebo dřeva může sloužit jako latka založená na oboustranné pěnové pásku. Takový materiál, i přes svou zdánlivou nespolehlivost, má spíše vysokou pevnost a trvanlivost.

Adhezní vrstva se vyznačuje houževnatostí a pružností a její složení je ideální pro držení plastových výrobků. Pro kvalitní výsledek je důležité dodržet následující podmínky:

 • důkladně vyčistěte povrch předchozích povrchových materiálů (tapety, barvy);
 • pokryjte stěnu vrstvou hrubé omítky o tloušťce 2-4 mm. Mírná nerovnost povrchu je přípustná;
 • použít kvalitní profil dokončení;
 • minimalizujte styk lepicí vrstvy se vzduchem.

Při poměrně jednoduché instalaci panelů na takovou bednu byste se měli vyvarovat používání této metody k instalaci podobných výrobků do kuchyně, do dětského pokoje nebo do posilovny. To se přirozeně týká vlhkosti, významných dopadů na povrch a určité toxicity materiálu. Hodně štěstí!

Související články: 195 více

v rámci mírného rozpočtového rámce je to možné s pomocí plast panelů z různých materiálů. Tato metoda je velmi praktická

zajistěte zařízení bezpečně. K tomu se můžete uchýlit na instalatérské služby nebo produkce událostí vlastními rukama

metoda upevnění. Dokonce i nejlehčí zařízení se doporučuje upevnit na stabilní základnu. Při instalaci panelů použité

oteplování, přesunete rosný bod dovnitř stěny, takže tvorba kondenzátu bude nevyhnutelná.

expert: Před instalací sprchy je třeba izolovat stěny a pohlaví. Stupeň hydroizolace je 1 cm

Dokončení stěn s PVC panely

Během opravy se nechcete vždy pokazit například mokrými dlaždicemi. Existuje jednodušší technologie - dekorace stěn s plastovými panely. Můžete se vypořádat sami, aniž by jste měli zvláštní zkušenosti se stavebními pracemi a za den nebo dva, abyste opravili koupelnu, WC, balkon / lodžii a kuchyni.

Typy plastových panelů pro zdobení stěn

Tento druh dokončovacího materiálu je vyroben z PVC - polyvinylchloridu. V polo-kapalném stavu je tento polymer stlačen do formy. Hotové panely jsou vzorované. Lze jej nejdříve vytisknout na fólii, pak lepit a lakovat (laminované panely). A tyto panely mohou mít povrch bez povrchů a texturou. Výkres aplikovaný na tuto technologii po dlouhou dobu zachovává barvy, ale tyto materiály stály více než dvakrát.

Několik vzorků laminovaných PVC panelů pro povrchovou úpravu stěn

Další technologií je použít kresbu přímo na plast a pak ji pokrýt dvěma vrstvami laku. Levnější technologie, ale životnost a kvalita obrazu je nižší.

Existují dva typy plastových panelů - pro stropy a stěny. Ty, které jsou určeny pro strop, mají tloušťku 5 mm a více tenkých přepážek a stěnu - od 8 do 10 mm a větší tloušťku stěn a přepážek. Zjistěte, jaký druh je před vámi, můžete se podívat na plátek. Tento typ dokončovacího materiálu se liší tím, že má rovný povrch, a když je spoj hustě spojen, nejsou švy příliš nápadné.

Plastové panely pro zdobení stěn

Existuje i jiný typ, který se nazývá také plastová podšívka - o tloušťce 10 mm, panel má šířku 10 cm a tvarované hrany, které jsou typické pro plastové obložení. Pokud zdobíte stěny tímto materiálem, povrch nebude rovný, ale reliéf podobný dřevěnému obložení.

Šířka stěnových plastových desek je často 25 cm a 37 cm, délka - 2700 cm a 3000 cm. Existují i ​​jiné nestandardní velikosti, ale nejčastěji se vyskytují. Za cenu můžete pozorovat poměrně silné rozšíření - závisí na tloušťce stěn, typu tisku, výrobci, složitosti výkresu apod.

Nahoře jsme hovořili o produktech, které se skládají ze dvou plastových vrstev spojených příčníky. Spolu s množstvím zásluh mají značnou nevýhodu: pokud vynaložíte dostatečnou námahu, mohou být tlačeny. To je často důvodem, proč je nepoužíváte. Proto se na trhu ne tak dávno objevily tenké plastové panely. Jejich tloušťka je 3 mm a žádné buňky. Pouze vrstva plastu se vzorem vytištěným na povrchu. Proto neexistuje nic, co by bylo nuceno. Rozměry panelů tohoto typu jsou 950 x 480 mm nebo tak.

Způsob instalace je jiný - jsou nalepeny na stěny. Vzhledem k tomu, že tento finišovací materiál má velmi malou tloušťku, je řezán nožnicí a navíc odvádí z místnosti velmi malý prostor - 3 mm.

Na co se zaměřit při výběru

Je jasné, že volba začíná s barvou a vzorem. Ale že při instalaci žádné obtíže při nákupu potřebné k dohledání nějaké body:

 • Zkoumat vybraného řezu plastových panelů. Tlustší pásy a přední a zadní část polymerní vrstvy, tím silnější dokončí. Přesto, můžete přejít k hmotnosti - čím vyšší je, tím silnější bude panel.
 • Tloušťka plastu je všude stejná, bez otoku a tenčí míst. To je známkou dobré kvality.
 • Dávejte pozor na geometrii. Buňky by neměl být rozdrceny, hrana - zcela hladký. I v případě, vše zabalené, nebrání tomu, aby rozbalit a kontrolovat -, že nejsou žádné problémy doby.
 • Zkontrolujte, zda přední povrch. Obrázek by měl být aplikován rovnoměrně, bez jasně efekt rozostření.
 • Zvolíte-li panel z různých balíčků, ale jedna barva pozorně dívat se na barvu - mohou být odlišné.

Dokončit stěny s plastovými panely bylo krásné, kontrola kvality je stále v obchodě

Je to také stojí mimo kontrolu kvality použitého polymeru. Je třeba vzít jednu lištu tak, že je ohnuta o 30% a vyrovnaný. Pak zkontrolujte ji. Není-li k poškození plastu nebo kreslení ne, všechno je v pořádku.

Správná montáž technologie plastových desek na stěnách

Dobré dokončovací stěny s plastovými panely, takže skutečnost, že se to dá udělat ručně, to trvá trochu času. Jo, a ještě jedna plus - je zapotřebí obvyklé nástroje:

 • vrtačka s vrtáky (nainstalovat zátky) a korunou stromu (zásuvky vrtu, apod);
 • Šroubovák nebo šroubovák, sešívání zbraň, lepidlo - v závislosti na tom, jaký typ svítidla dáváte přednost;
 • Pilový kotouč pro kov - řezání plastový panel;
 • level budovy;
 • ostrý nůž - zdobené na šířku.

Přepravka pro stěnových panelů, které mají být v jedné rovině

To je vše, co můžete potřebovat při instalaci PVC panelů ke zdi. Time out - jeden -Dva dny, v závislosti na dostupnosti odborných znalostí a opraveného prostoru.

Instalace panelů PVC na stěnách této technologie by měla být na bedně. Přepravka z:

 • Dřevěné tyče. Optimální část kříž 40 * 20 mm. Před montáži na stěnu dřevo by měly být léčeny antiseptické prostředky. Když dokončovací stěny s plastovými panely je plánováno ve vlhkém prostředí, je třeba také ze speciálního zpracování formy. Od dřevěných prken panely jsou namontovány na šrouby na dřevo, hřebíky s širokým kloboukem, šle ze svorek pistole.

Dřevěná prkna na bedny pod panely z PVC

kovový profil (pozinkované)

Podívejte se tedy montážní úchyty pro plastové panely

Ze tří materiálů pro montáž plastových desek v koupelně je nejvhodnější použít plastové. Nemá reagovat na změny teploty, nereaguje na změny vlhkosti, nehnije a nepraská. Není špatný pocit ve vlhkém prostředí zinkování, ale musí být kvalitní, jinak stále rez. Most nedůležité materiál - dřevo, ale oni jsou ve vhodném ošetření, i to je po celá léta. A tak to bylo, pečlivě dodržovat doporučení pro aplikaci prostředku k antibakteriální. V některých případech poměrně málo časy postrádat značku s kartáčem v druhé - aby nasákly na chvíli a pak se do sucha.

Před zahájením instalace lištu pro stěny z PVC musí být připraven. Nejprve je nutné odstranit starý povrch a vše, co může spadnout. Pokud se na povrchu je velký ústupek, je lepší se zblízka, a silně vystupující části může být loupané. Jakmile je stěna se stává více nebo méně ploché, se zpracuje s antibakteriální základní složka (proti houbám a plísním). Po tom můžeme začít instalační lištu.

V podstatě Plastové panely jsou umístěny vodorovně nebo svisle

Kožešiny pásy jsou kolmé na panely PVC. To znamená, že v případě, že panel bude zajištěno ve svislé poloze, přepravky - horizontální a vice versa. Instalace obklad pásy ve vzdálenosti 30-50 cm od sebe. Optimální vzdálenost - 30 cm (nižší bude "cesta" panel). Lamely jsou stanoveny na počátku a na konci stěny, a kolem okenních a dveřních otvorů.

Crate připevněny horní a dolní stěny, kolem okenních a dveřních otvorů. Mezi, kroku umístit proužky 30-50 cm

Přepravka upevněn pod plastovým panelem obvykle na hmoždinky. Betonová stěna získá 6 * 40 mm (na zadní straně betonového kusu přepážky neklesl), cihla - 6 x 60 mm. Upevňovacím v krocích po 50-60 cm.

Dokončit stěny s plastovými panely byla hladká a krásná, je třeba bedna kladen na stejné rovině. Za tímto účelem v rámci dřevěných lamel instalovaných v případě potřeby dřevěné sloupky (CAN - překližky kusů), ale také potřebují zvládnout složení hub a plísní.

Dřevěné latě může být namontován na suspenzích

Můžete také použít perforované ramínka pro sádrokartonové stropy. Jsou určeny pro vystavování stejné rovině kovových profilů, ale mohou také využít a montáž dřevěných tyčí.

Pokud se rozhodnete, aby bednu plastových montážních profilů, měli byste zvážit jednu věc: oni musí být přísně kolmá na plastové panely. I malá odchylka může vést k tomu, že klyaymery prostě zapadne do správné polohy a nic nebude držet. Proto pečlivě zkontrolujte, zda vertikální / horizontální. Dalším bodem: po obvodu stěn, dveře a okna, je lepší instalovat proužky dřeva stejné tloušťky jako plastovými vodítky: oni posílí výchozích profilů.

Kromě skutečných stěna plastových desek v obchodě, budete muset koupit nějaké další hardware - roh jazyce a F-tvarované profily. Jsou nezbytné pro poskytnutí úplné a poskytnou úhledný design.

Kromě toho, že požadované stěnové panely pro montáž

Na úrovni podlahy a stropu, můžete použít buď startér nebo stropní lišty. Startovací - je to jen úzký pás z umělé hmoty, a stropní lišty - tvarovaný produkt, který má výraznou řez.

Povrchová úprava stěn PVC panely začne instalovat vybrané profily v jednom z rohů a nahoře / dole. Jsou připevněny k obklad pásy nainstalované. Přípravek se volí v závislosti na tom, jakou materiál byl vybrán pro beden. Výsledkem je něco velmi podobný rámu. To se vloží a panel.

Zkřivený problém - Společné rohové a stropní lišty (ve spodní části provést stejným způsobem)

Dále řez první panel po délce nebo výšce stěny. Řez plastové stěnové panely s pilovým kotoučem na kov. Když je silná ruka (a ještě více - noha) nebo hubený - prodej. Pás bez problémů, kterým čelí v přiděleném ní sedadla, pečlivě peremerte délky, odečíst 4-5 mm a řez.

V prvním pásu je řez vyčnívající špice, po které se vkládá do rohového profilu je boční řez, zastrčil okraje v horní a dolní části. Mírně pristukivaya ruční, pohon bar do vypínací hladiny je kontrolována svislost, připevněním k okrajovým pásem nainstalován. Potom připevní ke každému držáku latí.

Vypadá to, že plastové stěny vložené do stropní výlisky

Instalace a připevnění první pás, druhý řez, napojení na první, pevné, atd. Případné obtíže. Problémy mohou nastat pouze z poslední desky na stěně. Obvykle je nutné zkrátit šířku, a pokuste se okamžitě do drážky předchozí desky v rohu nebo výchozího profilu vyplnit. To nemusí vždy fungovat pečlivě - často plast uvízl. Aby se předešlo této situaci, nemůžete kterým se stanoví druhá hranatý profil. Pak na velikost řezaného panelu zapadá do profilu rohu, to všechno do sebe zapadají s předchozím baru a pak rohový profil je pevná. To není zcela správné, jak je připojen pouze k jedné polovině úhlové profilu, zatímco druhá zůstává volná. Ale opotřebované, se snaží udělat správnou věc již nevěnují pozornost. vše se opakuje - další úpravy stěn plastových desek probíhá na stejně dobře.

Jak to udělat, aniž by úhlových profilů

V případě přítomnosti sokl v horní a spodní části stěny, my obvykle, úhlové profily nejsou všichni jako oni. Při zdobení stěn s plastovými panely lze provést i bez nich. Budete potřebovat ostrý nůž tapetu nebo papírnictví. V případě, že zadní strana na správném místě snížit pás plastu, panel lze sklopit. Na přední straně není vidět, a lze vyhnout muka posledního panelu. A zřejmě mnohé takové odstoupení podobně.

Zdobení stěn s plastovými panely: jak to udělat bez úhlových profilů

Aby bylo možné správně určit, kde je třeba snížit, vložit předposlední desku, připevněte ji. Vezměte šrot panel několik centimetrů na šířku, vložte jej do již nainstalován a vědomí v závislosti na úhlu. Vyjměte, na vyznačeném místě řezu proužek plastu, vyzkoušet. Pokud vše půjde dobře, budeme používat tento kus jako šablonu pohybem přesně místě řezu. Je to také není technologie, ale vypadá to jako zeď dekorace s plastovými panely, lépe se mi zdá. Zvláště v případě, že barva a textura úhlového profilu je jiný.

Jak jinak si můžete opravit PVC panely na stěnách

I když není velmi komplikovaný proces popsaný výše Plastové panely výzdoby stěn, ne všichni to hodí. Například, stěny jsou dokonale hladké po sádrových majáky nebo vyrovnávání stěn sádrokartonu. Je zřejmé, že není potřeba klec. Je to jen trvat prostor. V tomto případě, přejít na porušení technologie - lepené plastový panel na silikonu nebo pěnovým jádrem.

Startovní profily v tomto případě by se ještě musí být nainstalován, ale bude muset opravit do příslušných hmoždinek. Po tom, zadní boční panely použity pěny (cik-cak) nebo silikon (viz ostrůvky s krokem 10-15), rostliny profilů v tyčové stisknutí, pevné v jednom nebo dvou místech odpovídajících upevňovacích prvků. Ve stejném duchu ještě dále.

Výhodou této metody - rychlá, nevýhoda - pracuje pouze na rovné (nebo téměř) stěn. Ale nejdůležitější věc - odstranit povrch bez poškození plastových panelů je prostě nemožné.

Jak opravit plastové panely - krok za krokem průvodce

Přemýšlíte o opravy, vždy chceme získat skvělý výsledek, a tak obejít bez dodatečných nákladů a ke splnění minimální doby. Dalším důležitým bodem - že opravy nevydal spoustu problémů, nezůstalo pozadu bahna a nic rušit sousedy.

Vynikající řešení v tomto případě bude montáž plastových panelů. Náš průvodce vám pomůže zjistit, jak opravit plastové panely. Jsou snadno namontovat na zeď nebo strop, nemusí předem vyrovnat povrch ní.

Plastové panely jsou snadno se udržuje a je ideální pro místnosti s vysokou vlhkostí vzduchu (koupelna, sauna, kotelna). Paleta barev a textur pomůže vytvořit jedinečný a útulný interiér. Chcete-li připojit tyto panely mají dostatek hotovost několika nástrojů.

Potřebné nástroje a předčištění

Nástroje potřebné pro upevnění plastových desek je prakticky v každé domácnosti:

 • elektrická vrtačka;
 • Pilkou na stromě;
 • nůžky a pilkou;
 • Šroubovák nebo šroubovák;
 • ruleta, úroveň budova, tužka nebo značka;
 • kladivo sešívačka;
 • štafle.

Za prvé, s použitím metr, změřit pracovní plochu, to vám umožní vypočítat potřebné množství materiálu.

Povrch musí být uvolněn z tapet. Jsou-li lepené panely, zeď nebo dlaždice být jisti, vyčistit barvu a prach.

Před montáží se doporučuje, aby vydržely plastový panel alespoň jednu hodinu při teplotě místnosti. Nespěchejte odstranit ochrannou fólii až do ukončení montážních prací, pomůže zachránit prezentační panely.

Funkce a postup instalace

Upevnění panelů vyráběných buď přímo na stěnu, nebo na předem připravený bedně. Pro montáž na stěnu musí být dokonale rovný. Laťování - A dřevěné tyče nebo lišty, které jsou přišroubované k povrchu v určité vzdálenosti od sebe navzájem. Pro šířku stěny mezi pásy by neměla překročit 30 - 40 cm, na strop. - 30 cm lišta pro lišty jsou upevněny na stěně kolmé ke směru panelů.

V případě, že stěna je připojena ke stojanu je dřevěná nebo jakékoliv jiné, které lze snadno zašroubovat šrouby pro upevnění tyče Nejlepší je aplikovat. V případě, že stěna je beton nebo cihly, to je nejlepší opravit tyče s pomocí trnu hřebíků nebo použitím konvenčních hmoždinek a šroubů.

Příklad lať upevnění v plastových desek.

Než začnete, měli byste vědět, jak správně upevnit plastové panely na stěnu.

 • Pokud se rozhodnete namontovat panel pro opláštění s hřebíky, mějte na paměti, že opětovné použití materiálu nebude možné, protože s největší pravděpodobností při demontáži integritu panelu bude přerušeno.
 • Nejlepší způsob, jak montáž - s pomocí svorek.
 • Ale také použití sponky, které jsou poháněny speciálním sešívačku - také dobrá volba.
 • Další dobrou možností je samořezný montážní panely.

Nejběžnější způsoby upevnění plastových panelů.

Jakmile jste se rozhodli na způsob, jak opravit panely, budete muset provést následující kroky:

První sada příslušenství: konečný prvek, uvnitř nebo vně roh. Je-li panel pokrývá stěny až ke stropu, pak horní dřevo fix stropních lišt.

Dostupné edice kování pro plastové panely.

Vložte panel upevňovací člen upevňovacího úzkou poličku. Fixní panel z celé montážní přírubě s hřebíky nebo sponkami.

Ujistit se, že první panel je instalován hladce, vložte následující, úzký konec předchozího slotu panelu. Pokuste se montáž panelů blízko u sebe.

Instalace potřebného hardwaru a prvního plastového panelu.

Nejnovější plastový panel, který doplňuje řadu, musíme pevně vložena mezi koncovou částí a předchozího panelu. Pokud je nutno panel snížena na šířku, snížit přebytek o čepel pohybuje podél panelu.

Video: Montážní latě, kování a panely z PVC

Vlastnosti Plastové panely na stěně

Pokud je místnost suchá a stěny jsou hladké, panel může být připevněn přímo na zeď bez použití bednu.

Panely o lepidla přímo na stěnu bez použití bednu.

V prostředí s vysokou vlhkostí, jako použití laťování plastu nebo kovu montážní profil. V tomto případě jsou panely jsou připojeny ke kolejnicím speciálních příchytek, což značně usnadňuje montáž a demontáž konstrukce.

Upevnění panelů s použitím plastového profilu pomocí speciálních svorek.

Třeba vzít v úvahu rozšíření materiálu při změnách teploty, takže ve výšce při montáži panelů, nechte malou mezeru. V případě, že bedny používat širokou paprsek, výsledná mezera mezi stěnou a panelů může být umístěna izolace nebo zvukovou izolaci materiálu.

Vlastnosti plastové panely namontovány na stropě

Nyní zvážit způsoby upevnění plastových panelů ke stropu. Před instalací je třeba určit vzdálenost mezi panely a stropem. Tento rozdíl bude záviset na typu osvětlení. Pokud máte v úmyslu instalovat vestavěné osvětlení, vzdálenost by měla být alespoň 10-15 cm, takže můžete úplně skrýt kabeláž. Advance Kontrola tužka příslušenství prostor, vystřihnout otvory a instalovat sokly osvětlovací zařízení.

Kovová lišta pro montáž plastových panelů na stropě v koupelně.

Dále budete provádět stejné kroky jako při instalaci panelů na stěnách. V místnosti s plochým stropem může odpadnout přepravek. Stropní podstavce před zahájením práce nastavit na třech stěnách. Použijte úroveň stavební snadného uvádění panelů.

Při instalaci aplikace plastové panely v místnosti s vysokou vlhkostí vzduchu, stropní vyplnit mezery silikonovým tmelem, aby se dosáhlo plného odolnost proti vodě.

Užitečné rady pro instalaci plastových desek:

1. Cut a vrtat panel, obrátil lícem nahoru. K řezání, používání pilkou, pilkou nebo stavební nožem. Vždy používejte ochranné brýle pro ochranu očí.

2. Lepidlo se nanáší přímo na zeď. Hladké linie, kreslit na internetu, opouštět žádné prázdné parcely. „Tekuté hřebíky“, použijte pouze speciální stavební lepidla.

3. zatloukat hřebíky do panelu v průběhu instalace, dávejte pozor, abyste spadnout na povrchu kladiva, jinak zůstávají důlky.

4. Vyčistěte Plastové panely by měl být mýdlový roztok. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky péče, drsné houby nebo na bázi rozpouštědel.

Nyní, když víte, jak opravit plastové panely na zeď a jak se o ně starat. Montáž plastových panelů nevyžadují mnoho času a sílu pro každý začátečník. Výběrem tohoto materiálu je snadná instalace, můžete vytvořit jedinečný interiér s vlastníma rukama. Mezi množstvím panelů, které napodobují kámen, dřevo, papír různých barev, jste si jisti, najít možnost podle svého vkusu.

Ujistěte se, že dívat se pod video podání je velice jasně ukázala protses montáž plastových desek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 12 = 17