Jak ušít ubrus

Jak ušít ubrus

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak ušít obdélníkový hadřík s rukama

Ubrusy jsou velmi odlišné - kulaté, oválné, čtvercové, obdélníkové, s jinou konstrukční hrany, dovolené a každý den, pro kuchyň a obývací pokoj, atd, atd -.... Podle chuti, tabulkové konfigurace, účelu a designu room.

Pokud se vám líbí stůl pokrytý ubrusy, budete mít zájem v tomto článku. Vzhledem k tomu se budeme učit šít své vlastní látku.

Okraje ubrus mohou být uspořádány různými způsoby: lem šev vpodgibku otevřené nebo uzavřené střih, otočit, šít krajky (cop, třásně), aby Merezhko atd ...

Chcete-li začít, snaží se, aby obdélníkový ubrus. Nejtěžší část této práce - zařídit pravý úhel.

Pro šití ubrusů s jejich vlastních rukou, musíme:

 • skutečná samotná textilie;
 • šicí stroj;
 • Železo (jako železo kartáč, lze zde)
 • svinovací metr;
 • linka;
 • tužka nebo pastelka

Takže to bychom měli jít - start ušít ubrus!

Za prvé, musíme odstranit tabulku měření - šířka a délka desky stolu (to jednoduše pomocí pásku). K nim přidáme dvakrát větší měřítko přesah na okrajích plus 4 cm na každé hraně lemu.

Například, pokud máte tabulku 60 cm široký a 80 cm dlouhý, a visel hrana (okapy) ubrusy Chcete bylo asi 35 cm, výpočet požadované tkáně tak učinit:

šířka: 60 + 35 + 4 x 2 x 2 = 138 cm, kde 60 cm - šířka průřezu, 35 cm - převislý okraj ubrusy, 4 cm - přídavek pojiva.

Podobně přední délka tkaniny ubrus:

80 + 35 x 2 + 2 = 4 x 158 cm

Přerušila jsem ven obdélník tkaniny 138 cm až 158 cm.

Další úseky ubrus odložit 4 cm a lemovací tkaniny kreslí linie kolem obvodu.

Iron vyždímáme záhyby plánovaných linek. Můžete prometat švu „vpřed jehly“.

Rohy ubrusů skládané jako na fotografii, dát tužku nebo křídu dvěma kontrolními body (průsečík čar)

jejímž prostřednictvím je čára zastrachivaniya ubrusy roh.

Každý kout ubruse složený v tvář vedení uvnitř, připojení řídicích bodů. Odříznout přebytečnou látku, přičemž 1 cm příspěvek na šev. Dlažební steh na šicí stroj, ne větším než 1 cm, aby kontrolní body.

Urovnat šev, snížit roh, před dosažením linii 1 mm. My gut-trýznivé a narovnat každý kout ubrus. Vyžehlené ubrus rohy přes tkaninu.

Odložením záhyb (pro příspěvek šev) 3 cm a je obdobou k ohybové linii po obvodu ubrusem.

přídavek na šev 1 cm ohýbat dovnitř, lepivost a šít na šicím stroji.

Otutyuzhivaem jemně ubrus dvě tenké bavlněné vrstev tkaniny.

A je to! Obrátili jsme pravé úhly na ubrus.

Tato látka může být šitý z téměř všech tkání, vhodné i segmentu, který se nechá po šití záclon a garnýže.

Autor: Lana Seredyuk

Služba je zdarma k odběru novinek! Aktuální zprávy o šití a vyšívání ve vaší poštovní schránce! Každá účastnická - dar od našeho časopisu!

Master class, jak ušít ubrus

Situace je obeznámen s mnoha při nákupu ubrusy - to by se zdálo, obrovský výběr, a vzít nic. Řešení je jednoduché - aby hadr rukama. Tento ubrus harmonicky doplní váš interiér a umožní chlubit jejich úspěchu ve vyšívání.

Před provedením hadřík s rukama, je třeba určit, co je pro. Za obývacím pokoji? Do kuchyně? A možná i pro svátečního stolu? Na tomto základě je třeba zvolit materiál. Slavnostní elegantní model se nejlépe provádí s použitím přírodních materiálů: ložní prádlo, hedvábí a bavlny. Ale také péče o takové věci by mělo být přiměřené.

U běžných modelů na kuchyňské vhodných jednoduchých materiálů: polyester nebo směsových tkanin. Takové varianty jsou snadno vymazat a neztratil svůj půvab.

A dát vhodný i voskované plátno model, který nevyžaduje speciální péči. A samozřejmě, budete muset rozhodnout o tvaru: kulatý nebo obdélníkový.

Tak, jak se dělá hadřík s rukama? Odpověď je jednoduchá.

To bude vyžadovat:

Nejprve je potřeba znát velikost budoucí dekorace.

Než začnete šít, je nutné zjistit velikost stolu, tj měření délky a šířky. Nyní je třeba vypočítat velikost tkáně vzhledem k převis tkaniny (límec nebo vzdálenosti od okraje desky k okraji plátna) a spodní lem. Tyto rozměry by měly být vynásobeny 2, a to jak v délce a šířce.

Můžete přistoupit k označení. Je třeba nastínit lem čáru a cílovou čáru nastrachivaemoy. Bereme linku krejčího, poznámka 5 centimetrů a dlažby čáru po celé délce tkaniny se čtyřmi stranami. Tato linka lem. Pro šití na vyvážení linky je nutné měřit 5 cm od spodního okraje linky a stejně dobře nakreslit přímku. Po podlévání lemování a šití na cílové čáře, pokračujte sekcích zpracování a okrajů tkaniny. K tomu, odvrátí se od jednoho okraje ve vzdálenosti 1,5 cm, jsou přijata Tailor jehlu a přehyb přitlačen po celé délce. Když budete potřebovat spustit podlévání steh a vymačkejte na špatné straně.

Po skončení žehlení tkaniny opět spony, ale (na lem line) již při 3,5 cm, kolíkových dolů, které připravují podlévání steh a stiskněte znovu ven. Šít hadříkem zlehka a pomalu.

Šité o šicí stroj lemem blízko k okraji na všech 4 stranách. Rohy mohou steh čtverec pro větší dekoraci. Zpracované podgibkoy dvojitou hranou, můžete přejít k cíli. Nicméně, tato metoda se hodí pouze v případě, že obdélníkové tabulky.

Jak ušít kulatý ubrus? Nejprve musíte vědět, průměr. To se počítá jednoduše. Je třeba přidat do průměru dvojité délka pracovní desky tkáně Suissa. Nezapomeňte na lemu, což odpovídá asi 4-5 cm a asi 1,5 cm ve švech.

Pro vytvoření kruhové pole, je nutné:

Pás se skládá 4krát, sekce jsou spojeny. Ze čtvrtky snížit přesně stejný čtverec. Je nezbytné stanovit jeho úhel na rovnou plochu s tlačítky. Pro značení vzor závit jeden konec připojený k tlačítku, a druhý - na tužku. Napínací délka vláken musí být roven poloměru webu. Nastiňuje ¼ kruhu.

Pro řezání vzor pro připojení se složeným látkou takovým způsobem, že střední a vzor zápas pravý úhel. Nůžkami snížit skládané tkaniny vzor. Tkáň se pak otočí a vyhladí. Nevyhazujte okraj tkáně. Ze zbývajících náplastí může být mnoho věcí, které vytvářejí.

Pro otstrachivaetsya lem okraji několika centimetrů od okraje. Budoucí ubrus s rukama naplocho, musíte nadsech příspěvek v různých časových intervalech. Hem jsou složeny tak, že šití je na spodní straně ohybu a stiskněte ven. Pokud není potřeba obložení, řezaných lemy jsou přehnuty o asi 4-7 mm, lisu ven. Hrany jsou uloženy buď ručně nebo na psacím stroji zastrachivayutsya. Je-li zapotřebí podšívka, pak se musí jednat na lemu. Šít vložku o stejné velikosti jako ubrus, a ohnout okraj 2-2,5 cm. Potom se pás složený obložení a pravé strany a jsou šitého švu skrývá okraj a žehlí.

Vytvoření ubrus na stole, můžete se přesunout na zábavu. Nabízíme zajímavou master class na jeho výzdobě.

Ze zápisků zbyly z webu, můžete šít ubrousky. Jsou ušity stejným způsobem jako ubrus. Typicky, zbytky tkáně je dost pro 5-6 ubrousky. Zdá se, že velké možnosti s nášivka, krajkové vložky. To umožní, aby stůl ve velmi módní právě teď retro stylu.

Pro dekoraci, můžete si vzít saténovou stuhou. Úhly jsou žádáni, aby steh, pomocí dvojité vlákno. Neboť musí být vytaženo, soustružení web - díky tomu je snadné a rychlé zadání pod šicí stroje. Páska potřeboval šil kolem okraje. Odříznout rohy pásku, nezapomeňte ponechat povolenky na lemy.

Opravné připnuté rohy jsou ohnuty a poté prošit okraji. Top vnitřní okraj saténová stuha překrývá krajka hranic a sešívané střed. Po dosažení rohový vedení přeruší vložka otáčí v úhlu 45 ° a pokračuje steh. Poslední věc, kterou je třeba sešít rohy přesně hranou.

All master class výrobní ubrus s rukama, jako každý tvůrčí činnosti, nebude nudná a nezajímavá.

Hodnotit tento článek: (Tento článek nemá nikoho, kdo ocení. Je to první?)

Master polštář židle, šít látku s rukama

 • Krém na Ekzomin houby nohou
 • Kapsle z Vetoksik parazitů
 • Komplex Sustalayf obnovit klouby

Home Comfort se skládá z detailů. Pokud je jídelní stůl se vychloubá ubrus a židle - Případy melodie, pak bude radost jíst takové příjemné atmosféře. Tam je další rys v pláštích. Pomohou přeměnit staré do nových křesel. Je-li kůže nebo dřevěný kryt tak, aby se na nich sedí bude snazší a zábavnější.

Dělat polštář křesla - zvolit styl, vytváří sedlo

Z tohoto plavidla, které budete potřebovat:

 • hustá tkáň, jako je například mušelínu;

To pomůže vytvořit perfektní velikosti bag židle vzor. Začneme s jeho přípravou. Obmeryayte šířku sedáku a délka. Pokud tomu tak není pravoúhlý, ale zaoblený, pak je třeba, aby zde pauzovací papír a snížit kolem. Vzor dokoná.

Nezapomeňte ponechat všechny povolenky strany švů rovné 1,3-1,5 mm. Vezměme si první možnost bez mysů „sukně“. Přiložit vzor na látku, snížit na svém plátně. Že sedadlo není plazil, řezané z tkaniny nebo husté opletení 4 páskou, kterou chcete připnout k sedadlu ze zadní strany jej svázat a opravit cestu. Pak jste se objevil okraj nože a prostrochite je dohromady a šít popruhy.

V případě, že sedadlo je kulatá, při kreslení vzor, ​​nezapomeňte označit ohyby. Na příspěvek tkaniny švu udělat zářez na krytí dobře a sedl si v těchto místech.

Při šití přiložit úhly zde 4 kusy gumy (jeden pro každý úhel), táhnoucí se každý segment stehu. Ještě jednu šev, který bude rovnoběžný s prvním, jen je přesouvá do středu skrýt žvýkačku a aby toto místo odolnější.

Podívejte se, jaké další přikrývky na židli, můžete provést „sukni“, nebo bez něj.

 1. První údaj, tato část je pouze na třech stranách sedadla, přičemž čtvrtý jeden řez bude zpátky.

Spodní foto také celkem 5 modelů. Jsou-li ti líbí vaše židle a takový tvar, můžete použít tyto vzory realizovat.

Odstraňte obrobek ze zadní strany, dávat pozor na to, že to může být provedeno bez námahy.

Řezat švy na všech stranách, přičemž povolenky ve výši 1,3 cm. Šít zády ke stroji steh ji na sedadlo, a pak se na židli mys připraven. Můžete ho nechat jak je, nebo ozdobit různých prvků.

Pro jejich výrobu je potřeba:

Vezměte plastový kroužek, umístěte ho na plátně. Nastínit tuto část, aby bylo možné zabalit vnitřní okraj vzniklého kruhu, a oni by se setkají v centru s malým rozdílem.

Obalí kruhový nůž, vítr okraje do středu, šít je spolu s jehlou a nití.

Vložte tenké příze přes oko velké jehly, aby dekorativní steh podél okraje tlačítka.

Vykroyte kruh z textilie, jehož průměr se rovná průměru kruhu. Šít na zadní straně tlačítka. Dal sem jako propisovací pero, obsheyte ji ve středu závitu.

Produbliruete Výsledná smyčky úzké příčné cívky.

To je to, jak můžete udělat dekorativní tlačítko vyzdobit kryt židle. Jejich použití pro výzdobu nebo příslušenství. Zde je návod, jak vytvořit luk stuhou. Vystřižené z jejího 4 stejné délky, a pátý - o něco méně.

Nyní složit polotovarů ve dvojicích, jak je znázorněno na fotografii, v prostřední spojovací nit. Pátý páska je přehnut podélně, zabalené uvnitř okraje.

Kravatu uprostřed krásné uzlu. Zabalit hrany zpět, šít jim pak luk, vyrobený vlastníma rukama, jsem připraven.

Poté, co jste udělal kryt na židli, zdobené jej nechal ušít další důležité téma, a pak jídelní kout bude mít bezvadný.

 • Přečtěte si přehled o komplexních prostředků hemoroidů Proktonol
 • Jak zhubnout 20 kg - skutečné hodnocení z Guarchibao

Jak ušít ubrus s vlastníma rukama?

Aby to bylo, je třeba snížit obdélník tkaniny. Musí být větší než stolu o 15 cm na všech stranách. Tuck hranu obrobku prostrochite je na psacím stroji. Aby takové ubrus na stůl dále od tkaniny, řez pásku.

Chcete-li takové lemování, jak je na fotce, nejprve musí být zpracovány pomocí overlock na obou stranách pásu. Pokud nechcete mít Všívání, pak stačí zastrčit okraje na obou stranách prostrochite.

Změřte průměr stolu, rozdělit toto číslo na polovinu najít poloměr. Přeložte látku na polovinu celé tkaniny, pak v polovině znovu. Z centrální úhlu, měření diagonálně vypočítaný rozsah, přidejte do něj tolik centimetrů, kolik chcete do budoucího výrobku visel ze stran.

Pokud si přejete, bude váš ubrus kulatý být trochu jinak. Položte látku na čistou podlahu. Otočte ji na stůl. Kruh pultu na tkanině, střih, na všech stranách tím, že přidá příspěvek 1,5 cm na švy.

Stejným způsobem a vytvořit ubrus na oválného stolu, jen jsou udělány ve formě jeho desky. Ti, kteří vědí, jak šít, může zdobí ji takovým způsobem.

Ubrus na obdélníkovém stole může být takové.

Pak vyříznout obdélník na desky pro jeho velikost, šít po stranách tkaniny kousky, které mají stejnou délku, aby se vzdálenosti od desky stolu k podlaze. Obvykle, takže zdobí banketní a svatební stoly.

Na každé straně ubrus okantovyvayut tkaniny s rovnoměrně uvedenými záhyby a je zdobený řezu obdélníkové hedvábné tkaniny.

Tvorba domů pro děti

Zde jsou etapy prací na vytvoření takového užitečná věc.

 1. Začneme šít tkaninu pro děti, s jeho řezání. Obmeryayte obdélníková pracovní deska vykroyte web velikosti tkáně, řez, přidáním 1,3 cm na všech stranách.

Zde je návod, jak vytvořit dětský domeček. Pokud si chcete přečíst, a s jinými projekty.

To je způsob, jakým si můžete ušít ubrus pro děti i dospělé. Chcete-li vidět etapy prací, potom si přečtěte následující témata:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

46 − 41 =