Jak vařit kamna v garáži

Jak vařit kamna v garáži

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak zajistit, aby kamna Garáž

Bohužel, pro vytápění garáží není poskytována (i když možná naštěstí, vzhledem k současné sazby), protože musí být vyhříván samostatně. No, jakýkoliv topení - kamna. V tomto případě by mělo být malý, ale efektivní - potřeba rychle přivést do prostor „minus“ v dobrém ‚plus‘. Takže výběrem projektu, nezapomeňte, že pec pro garáže, aby byl rychlý a snadno vzplanout. Přesto, že je žádoucí, aby mohl spalovat odpad - koupit dobré dřevo je velmi mimo rozpočet, a to zejména nikde skladovat. No, další požadavek - design by měl být jednoduchý, takže to bylo snadné, aby se vaše vlastní rukou.

Co lze udělat na sporáku garáže

V chladném zimním období garáže je to velmi nepříjemné. A protože je zapotřebí vytápění. Garáž kamna obvykle malá ocelová typ kamen. Činí silnostěnných bubnů, trubek nebo částí válců plynu. Takové garážová trouby jsou snadněji realizovat, vyžaduje pouze drobné úpravy, protože tělo a někdy dole už. Možnosti Cook pecí a plechů, ale pro ty, kteří jsou blízcí přátelé s svařování. Cihlová kamna v garáži nevyskytuje příliš často - dělají více celkově, méně tepla, což není příliš vhodný pro tento případ.

Jedním z pece do garáže

Mezi nejčastější kamna, práce se dřevem, ale také položil vše na ohni. Tento všežravý a rychlý ohřev - to je jejich hlavní výhody. Mají také řadu nevýhod a jeden z nich - žravost, protože v posledních letech začal vyrábět úspornější pecí dlouhé hoření. Běžně se používá horní princip spalování. Jsou dobré, že jedna karta kompletní (trouba 50 litrů kontejneru propan) může spálit až 8 hodin. Celou tu dobu v garáži v teple.

Sám se běhají na sporáku. Stejně jako palivo v dostatečném množství garáží, ale práce musí být opatrní - obsahuje těžké kovy a že nepatří do požadované vynikající trakci.

Kamna - osvědčené a jednoduchý design

Kamna - hity 20-ti let minulého století. Pak se tyto kamna soutěžit s cihlou a byli všude, dokonce v bytech. Později, s příchodem ústředního topení, které ztratily význam, ale jsou používány v garážích, venkovských domů, pro vytápění nebo pomocných přístavby.

plech

Burzhujki z trubky válce nebo trubky

Nejvhodnějším materiálem pro výrobu kamen pro garáže - propan nádrže nebo trubky s tlustou stěnou. Fit a sudy, ale je nutné se podívat není příliš velký, a s tlustou stěnou. V obou provedení je minimální tloušťka stěny - 2,3 mm, optimální - 5 mm. Tento sporák bude sloužit více než jeden rok.

Podle návrhu jsou vertikální a horizontální. Palivové dříví snadnější horizontální dřezu - již hromadí klády. Usnadňuje vytáhnout, ale je pec malé rozměry, které jemně řezat dříví.

Burzhujku pro garáže je třeba vyvodit z nádoby nebo trubky s tlustou stěnou

Za prvé, jak vytvořit vertikální pec pro garáže nebo z válcové trubky. Vybraná část rozdělit na dvě nestejné části. Níže menší - pro sběr popela, nad - základní pro pokládku dřeva. Dále je postup funguje takto:

 • Vyjmout dveře. Pod malý, výše - pevné velikosti. Výpalky použít jako dveře, takže nemají vyhodit.
 • Zvolené místo svary rošt. Obvykle se nařeže na kusy požadované délky ocelové výztuže 12-16 mm. Krok instalace armaturinami - asi 2 cm.

Jak vyrobit rošt

Obecně platí, že to je všechno. Stále zapotřebí komín a lze testovat novou fixační jednotku pro garáž.

V případě, že pouzdro je umístěno horizontálně, obvykle svařované popela Dno zásuvky. To může být přivařeny na požadovaných rozměrech plechu kus nebo použití Nosník o vhodné velikosti. V části pouzdra, která směřuje dolů vrtů. Je lepší snížit něco jako rošt.

Jak burzhujku do garáže z plynového válce

Potom vrchní část pouzdra, aby připojení na komín. Za tím účelem mohou být svařeny, řez kus vhodného průměru potrubí. Po instalaci a testován šev kus trubky, kovový kroužek je řez uvnitř.

Pak si můžete udělat nohy. Rohové segmenty, na které se připevňují spodní malých kovových součástí hodí nejlépe stát stabilně.

V dalším kroku - instalaci dveří. V pit popel lze řezat kus kovu, připevněte závěsy a zámek. Zde bez problémů. Mezery nejsou v rozporu s hranami - budou proudit spalovací vzduch.

Potíže nastanou v případě, že děláte dveře kovové - svařované smyčky není problém. Teprve pak, aby bylo možné nastavit trochu hoří, je třeba udělat trochu víc dveře - na obvod otvoru byla uzavřena.

Jak nainstalovat odlévání z pece na kovovém sporáku

Obtížné instalovat tavné pece. Najednou někdo chce mít na ocelové dveře a železo. Dále je třeba svařovat oceli rohový rám, se šrouby k připevnění lití, a celá konstrukce, které mají být svařeny k tělu.

Každý, kdo si užil buržoazní, víte, že z jejího těla je velmi těžké záření. Často stěny se zahřívají na červenou záři. Pak vedle něj je to nemožné. To řeší problém zajímavým designem, dva bubny různých průměrů, vložené do sebe. Vzdálenost mezi stěnami pokryté oblázky, písek ve směsi s jílem (kalcinovaný ke střelbě pouze vyplnit ostyvshim). Jako pec slouží vnitřní hlaveň a vnější - to je právě případ.

Tato kamna se zahřát déle. Neměla okamžitě začne uvolňovat teplo, ale v garáži bude pohodlnější a poté je spáleno palivo, to je ještě pár hodin bude ohřívat místnost - dává akumulované teplo v záložce.

Pec pro nepřetržité hořící garáže

Všechny stejné plynového válce mohou být kontinuální hoření pece pro garáže. Existují různé struktury, ale nejvíce osvědčený a stabilní pracovní Bubafonya nazývá - nick autora, který ho vymyslel, a dal na jednom z fór. Bylo to asi před 5-6 rok. Od té doby, mnoho stánků je zázrak - jednoduchý a originální design, vysoká účinnost a skutečnost, že nemůžete jen tak položit na dřevo, ale i hobliny a piliny dokonce. Dokonce si můžete upravit Bubafonyu k ohřevu vody v garáži, které bylo provedeno více než jednou (Vodní plášť kolem těla).

Dřevo trouba v nepřetržitém hořící garáži (schéma desktop)

Mám to domácí kamna na dřevo je jen jednu nevýhodu - skřípání popel bude muset obrátit tělo naruby. Nicméně, již existují zlepšení, které je tato nevýhoda odstraněna. Taková kamna v garáži za přítomnosti svářečky může být provedeno s rukama po dobu několika hodin - velmi snadno vyrobit.

Tato horní princip spalovací pece se používá: dřevo hoří nad plamen šíří jako vyhoření dolů z horních vrstev. To vysvětluje velké množství času spálit - se plamen šíří pomaleji. Nicméně, topení je efektivní. Již během prvních minut se začne oddělovat dostatečné množství tepla.

Něco takového vypadá zboží s potrubním uzávěrem plastovým

Tento vařič je tradičně dokola, vertikální. Kryt - obvyklý válec se svařovaným dno bez víka. Hlavní důraz na tvar a konstrukce pohyblivé části. To je často nazýváno „cargo“, ale je to jen jedna z funkcí. Dokonce i tato část přivádí vzduch do spalovací zóny. Jedná se o kovový kroužek, který je svařen ve středu trubky. Na zadní straně kovového kola - od středu k okraji - přivařeny na rozích nebo na malé kousky prahové. Tato vozuhovody přes které proudí vzduch k obvodu oblasti hoření. Existuje kryt s výřezem ve středu otvor, kterým prochází trubka zatížení. Kouřovod je přivařen v podstatě v horní části krytu. Jeho vodorovné části by neměla být větší než 40 cm, více trubek stoupá. Výška komína minimálně 2-3 metrů, ale je třeba určit, na tahu - se bez ohledu na počasí se nebude kouřit v garáži.

Vyplněním skříň smíchanou s hobliny a piliny, záložky Kindle. Dejte na víku potrubí, a když světlice plamene, nastavenou horní kryt. Vzhledem k tomu, trubice je dutá skrz něj do spalovací zóny je přiváděn vzduch, který podporuje hoření.

Princip fungování Bubafoni

Průměr kružnice „cargo“ o něco menší průměr těla - touto mezerou do horní části (na obrázku podepsal jako „sekundární spalovací komoře“) do spalovací produkty. Jak je dobře známo, že jsou hořlavé a mohou přidělit velké množství tepla. V této zóně, dobře vyhřáté pece, se plyny vznítit. Spalovací vzduch vstupuje ze štěrbiny v krytu v Potrubní průchod zóny. Co jiného může „utáhnout“ a kruh. To není tak důležité. Je důležité, že kryt není nutné provést vzduchotěsná a že kvůli tomuto tahu v potrubí by mělo být vynikající.

Zapálení horní plynů daných ne méně tepla než hořící dřevo. To vysvětluje účinnost ohřevu při použití designu. Dogorevshie plyny opouštějí komín. Jako je spalovací zátěž snížena pod všechno, pokud je karta celá není spálit. Jakmile trouba vychladne, a můžete položit novou várku dřeva a zahájit proces znovu od začátku. Popel padá po několika krby - dřevo hořet úplně, záložka je jen malá hromádka popela a pár uhlí z nejnižších palivového dříví.

Zde jako „dřevo“ se zahřívá s tímto troubě garáže

Zde ve stručnosti celý princip fungování tohoto zařízení. Jak vidíte, je zde nejen top spalování, ale také spalování plynů. Velmi jednoduché a opravdu funguje dobře designu.

Je pravděpodobné, že jste již přišel na to, jak to udělat všechno, ale stručně popsat proces. Za prvé, pojďme mluvit o materiálech, které jsou potřebné pro tento kamen. Nejčastěji se používá propanové nádrže 50 litrů. Vhodné a sud s tlustými stěnami a trubkového dílu, průměr 300 mm až 600 mm. . Výška bydlení v konečné podobě - ​​od 110 cm do 200 cm Dále potřebujete:

 • průměr trubky 85-100 mm, délka - cca 1,4-2,3 m - závisí na výšce těla (pro vzduchový kanál);
 • potrubí o průměru 120-150 mm, délka 40 cm (větev kouře);
 • plechový plech o tloušťce 4 - 5 mm - řez kruh pro nákladní / vzduchové potrubí;
 • pruh kovu o šířce 3 cm a tloušťce 2-3 mm - pro svaření římsy na krytu;
 • rohy s tloušťkou polic 4 - 5 mm nebo stejným kanálem, šířka police - 50-70 mm;
 • kovová rukojeť - svařte na víko a na tělo - 4 ks (dva kusy).

Podrobnosti o domácnosti s dlouhou spalující Bubafony kamna v rozloženém stavu

To jsou všechny nezbytné materiály. Nyní vlastně o tom, co a jak dělat. Vycházíme z toho, že garážová kamna jsou vyrobena z plynového válce.

 • Na vodě vypláchnutý balón odřízneme horní část. Bude víko, tak odříznuté a 3-5 cm od stěn. Zpracováváme body řezu se souborem.
 • Na horní straně odříznutého krytu odstraňte ventil. To bude zahrnovat potrubí. Opravte otvor pro průměr potrubí. Nemá smysl dosáhnout těsnosti - vzduch by měl vstoupit do slotu, ale soubor musí být zpracován.
 • Na obvodu víka svaříme kovový pás - jeho spodní okraj by měl vyčnívat o 1,5-2 cm. Takže víčko zůstane na těle.
 • Svařujeme rukojeti. Mohou být vyrobeny z husté tyče. Dřevěné podložky k ničemu - rychle obzhlatsya.
 • Z plechu vyřízneme kruh, jehož průměr je o pár centimetrů menší než průměr těla. Zpracováváme hrany se souborem.

Další možnost

To je všechno. Vytvořil pece pro garáž vlastním rukama.

Vylepšení designu je snadné. Nejvíce se jedná o potíže způsobené obrácením tvrdého těla, aby se popel roztrhl. Chcete-li se zbavit toho na dně, udělejte popelník a tradiční rošty. Řešení je pochopitelné, ale tato inovace může vést k tomu, že palivové dříví budou spálit rychleji - dojde k odsávání vzduchu skrze štěrbiny dveří. Pokud je v dolní části spousta kyslíku, dřevo rychle spálí a ne v režimu doutnajícího, jak tomu bylo v původním provedení. Výstupem je, aby byly dveře těsné, s nárazy a těsněním.

Efektivní a úsporná trouba pro garáž - výkres s rozměry

Druhé zlepšení se týká počtu a tvaru žeber na potrubí. Jsou vyrobeny nejen z rohů nebo kanálů, ale z ocelových pásů. Oni jsou ohnutá a lehce přemístěná, takže vzduch prochází jako zkroucení. Svařování 6-8 kusů namísto originálu 4. Toto přepracování dává pouze pluses - vzduch je rovnoměrně rozložen přes zónu spalování, palivové dřevo hoří rovnoměrně po celé ploše.

Pořadí z cihelné trouby pro garáž

Cihlářské pece poskytují měkčí teplo, ale dokud se nezohří, garáž se nezahřívá. Pokud se budete denně utopit, je tato volba dobrá. Pokud bude garáž pravidelně vyhřívána, je lepší vyrobit kovovou troubu - aby se mrazicí cihlovou troubu po dlouhou dobu rozptýlila, a to je hrozné a zahřívá se za dvě hodiny.

Pro ty, kteří se v garáži rozhodli postavit cihlovou troubu, položí malou (relativně) pec s topnou deskou a varnou deskou (jen v případě).

Obrázek trouby a potřebné materiály

Pece vyrobené z pevných keramických cihel (nehořeno). Bez zohlednění bitvy je zapotřebí 290 kusů. Spojka vedoucí do jílovité malty, tloušťka švů - asi 0,5-1,8 cm.

Pod touto troubou potřebujete oddělený základ - hmotnost bude nižší než 500 kg. Jeho rozměry jsou větší než rozměry pece o 15-20 cm.

Pořadí z cihelné trouby pro garáž

Je žádoucí obložení pece (kladení šamotových cihel na šamotovou maltu). Pod cihlovými cihly jsou ohroženy. Rozměry lůžka pod roštem, deskou a dveřmi musí být větší než rozměry odlitku. Mezera je nutná k vyrovnání tepelné roztažnosti a také k položení tepelné izolace kolem dveří. Tím se sníží vznik trhlin vedle nich (kvůli různému tepelnému roztažení).

Jako izolační materiál se tradičně používá azbestová šňůra. Pokud se nechcete zabývat azbestem, můžete řezat pásy z minerální vlny. Pouze musí odolat velmi vysokým teplotám - až 1200 ° C (minimálně 850 ° C).

Instalovaný v ventilu 6. řady umožňuje přepínat troubu v zimních a letních režimech. Je to výhodné v mimo sezóně, kdy není zapotřebí plného výkonu, ale je již vlhké.

Výšku pece lze zvýšit opakováním 14. a 15. řádků.

Pokračování tvorby topné desky

Proces předběžného pokládání pece bez řešení (doporučuje se, aby se ve videu objevily cihly a pochopili, co to je).

Popište všechny stavby po dlouhou dobu. Z plánů lze pochopit hodně.

Schéma kovového kamen v garáži válce

Trouba na garáž na pilinách

Schéma s rozměry pece pro garáž (z plechu)

Vytvoříme troubu pro garáž vlastních rukou: přehled čtyř nejlepších vlastních konstrukcí

Bohužel mnoho motoristů, ústředního vytápění pro garáže umístěné daleko od domova, technologie není poskytována. V chladné sezóně se teplota v místnosti stává, mírně, nepříjemně, ale v těžkých mrazu - prostě nesnesitelná. Standardní elektrický ohřívač s problémem se takřka nevyrovná: faktury za elektřinu rostou a množství tepla se téměř nezmění. Cesta ven je vyrobit troubu pro garáž s vlastními rukama.

Garáž je zvláštní místo. Jedná se o prostor s omezeným prostorem, ve kterém majitel auta někdy stráví spoustu času. Proto jsou pro uspořádání kamny pro garáž kladeny následující požadavky:

 • kompaktní velikost;
 • možnost použití pevných nebo kapalných paliv;
 • schopnost rychle se zahřát;
 • schopnost udržovat vysokou teplotu v interiéru po dlouhou dobu;
 • jednoduchá konstrukce;
 • relativně nízká cena materiálů;
 • snadné ovládání a údržbu.

Malá žáruvzdorná cihla, některé odrůdy burzhuků a agregáty používající odpadní materiály mohou tyto požadavky odolat.

Při plánování vaření v krbu v garáži nezapomeňte na bezpečnostní otázky. Topné zařízení by nemělo výrazně snižovat množství kyslíku v místnosti a při zahřátí uvolňovat nebezpečné látky. Kromě toho je třeba zabránit možnosti vznícení materiálů obklopujících kamen.

Možnost č. 1 - spolehlivá a účinná cihla

Cihlovými kamny v garážích se nenacházejí často, protože tato volba je poměrně namáhavá. Takové zařízení zaujímá malou plochu, přibližně 2 x 2,5 cihel. Pro zdiva vzít žárovzdorné cihly, a také směs písku, žárovzdorné hlíny a šamot prášek.

Při výrobě cihelné trouby pro garáž použijte speciální šamotové cihly a během míchání roztoku doporučujeme přidat šamotový prášek

U spalovací komory se používají šamotové cihly na úrovni druhého, třetího a čtvrtého řady cihel. Výška takové cihlové pece se obvykle rovná devíti cihlám. Pro odstranění pecních plynů je uspořádán cihelný komín, ve kterém je vložena nerezová pouzdra. Vydejte komín, obvykle přes střechu.

Začátek stavitelů, kteří se rozhodli postavit cihlovou kamnu v garáži, by měli diskutovat o nuance projektu se zkušenými kamarády - to je celá věda hodná samostatné profese. Pokud jsou v průběhu práce povoleny značné nedostatky, zdi musí být zničeny a kompletně provedeny.

Možnost # 2 - domácí burzhuyka

Chcete-li vyrobit pec pro vaši garáž pro vaše garáž je nejjednodušší způsob, jak z kovu, to znamená, aby běžné burzhuyku. Chcete-li to provést, použijte plech, kovovou trubku nebo hlaveň. Z kovového plechu je jednodušší vyrobit jednotku tvaru krychle a z trubky nebo hlaveň samozřejmě bude mít válcový vítr. Tloušťka kovu by měla být v každém případě nejméně 5 mm. Kovová trubka vhodná pro výrobu sporáku by měla být dostatečně široká a měla mít průměr nejméně 300 mm.

Chcete-li garáž pro vaše garáže vlastním rukama, potřebujete plechový kov nebo vhodný kovový kontejner, stejně jako roh, trubky a další materiály

Závěr komína je vhodnější zorganizovat shora, ale někdy je vhodnější udělat ze zadní stěny. Ve druhém případě je nutné dbát na to, aby sklon komína byl alespoň 30 stupňů. Pro účinné odstranění výfukových plynů je vhodné použít kovovou trubku o průměru 120 mm nebo více. U prvních metrů musí být komín dostatečně tlustý - 2-3 mm. Tenší materiál s konstantním ohřevem se rychle vypaří.

Přímo pod pecí by mělo být umístěno místo pro odstranění popela. Chcete-li to provést, použijte horizontální plech s otvory. Rozměry štěrbin závisí na rozměrech palivového článku a druhu paliva. U malých sporáků pracujících na uhlí a malém dřevě by měly být rozměry štěrbin 10-12 mm a pro velké dřevěné kamny by měly být provedeny kusy nejméně 40 mm.

Pod oddílem je nainstalována odnímatelná skříň, která se pravidelně čistí při hromadění popelu. Pro krabici se používá třímilitrová ocelová deska. Pro zvýšení účinnosti turbojetu jsou kovové desky o tloušťce 5 mm přivařeny kolmo ke stranám. Tak se plocha styku vzduchu s topnou jednotkou zvyšuje a místnost se rychleji zahřívá.

Při řezání plechu je třeba vzít v úvahu tloušťku samotného materiálu a také tloušťku kotouče bulharského. Zajímavá verze výroby plynových turbín z plynových lahví je uvedena ve videu:

Možnost č. 3 - ohřívač odpadního oleje

Dříví a uhlí nejsou k dispozici všude, ale některé motorové oleje mají určité množství použitého motorového oleje. Jednotka, v níž se používá takový olej, je proto velmi oblíbená. Přestože je jeho design poněkud komplikovanější než design burzhu, je možné bez problémů vytvořit takovou garáž pro Vaši garáž.

Pec pro práci v garáži se skládá ze dvou částí, z nichž první spaluje odpadní olej a druhý z nich se používá k pálení vzniklých plynů smíchaných se vzduchem

Provozní pec je zařízení ve tvaru písmene H, které sestává z:

Páry ze spalování hlavního paliva vstupují do další komory a ve vzduchu se smíchají. Při vysokých teplotách dochází k dalšímu spalování, což zajišťuje vysokou účinnost zařízení.

Udělat odpadní topný olej z plechu. Můžete použít kovová krabička ready-made na dně nádrže, které musí být svařované na nohách. Je třeba udělat díru s kovovým uzávěrem. To se přivádí palivo, a ventil regulaci průtoku primárního vzduchu.

Horní komora má válcový tvar. Je napojen na potrubí nádrže kovu, ve které jsou otvory provedené o průměru 10 mm pro vstup sekundárního vzduchu. Komín v kamnech by měly být instalovány výhradně shora.

V takové může být pec použít nejrůznější druhy těžby: .. motorová nafta, převodový olej, transformátor, a kerosin, motorová nafta, topný olej, atd. Nicméně, použití takových hořlavých látek, jako je například aceton, benzín, nebo rozpouštědel je nepřijatelné, i když malé množství benzinu může být použijte pec zapalování.

Varianta # 4 - dlouhá hořící krbová kamna

Funkce kontinuální spalování v peci, je, že dřevo není nutné přiložit do 10-15 nebo dokonce 20 hodin. Tohoto výsledku je dosaženo prostřednictvím plném zatížení pohonných hmot a speciálního ventilu. Link se stává mírné v peci, načež se dřevo nehoří, ale spíše pomalu doutnat. Intenzita hoření se reguluje pomocí vzduchových otvorů.

Kontinuální dřevo hoří pece nepálí a doutnat, takže teplo garáž za 10-20 hodin bez přidání dříví do topeniště

Pro výrobu kontinuální hoření pece se doporučuje použít hotový kovový sud 200 litrů. Horní část válce je řez a udělat díru v něm pod komínem. Dále je nutné, aby otvor pro 100 mm trubky, přes které bude vzduch proudit. Pro zajištění účinné trakci a úplné odstranění spalin, průměr komína dlouho spalovací pece by měla být alespoň 150 mm.

Pak je zboží vyrobeno. Tento kruh vystřižené z plechu, který je přivařen k páru kusů prahové. Rozměry kola by měl umožnit, aby se volně pohybovat uvnitř barelu. Pak řez otvor, který je přivařen k mm trubici segmentu 100. Jako alternativa, hlaveň může být dostačující použít dlouhý úsek kovové trubky o velkém průměru. Aby spodní hranu trubky má být přivařena, není kulatý, ale čtvercový kus kovu, aby se konstrukce stabilnější.

Náklad je vložen do válce, a horní část obalu s víkem. Když je tento přívod vzduchu trubka vložena do díry řez pro něj. Zbývá snížit dva poklopy: krmit pec dříví a popela odstranění. Otvory uzavřeny kovovými víčky. Hotový nepřetržité hořící pec je obvykle nastavena na speciální základové cihel.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); Dobrý den. Nestabilní běh Automatický kotel AOGV 11.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); ahoj V letošním roce jsme se přestěhovali na venkov.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); ahoj Před pár dny jsem zjistil několik poškozené střechy.

Internetová encyklopedie o budování komunikace

Jak vyrobit troubě burzhujku garáž s rukama

Často se používá pro vytápění garáže je trouba sporák. A můžete ho vlastníma rukama, ale nemusíte utrácet peníze za to. Postačí, když se podívat do popelnic zbytečných kovových dílů.

Výhody a nevýhody kamna na garáže

Trouba sporák je považována za nejpraktičtější způsob vytápění v zimě. Jedná se o malý struktura, která je v podstatě přenosný, schopný vytápění místnosti o jakékoliv oblasti, bez ohledu na venkovní teploty a klimatických podmínek. V tom spočívá jeho hlavní výhodu. Nicméně, v moderních podmínkách v troubě kamna slouží výhradně pro vytápění zemědělských budov, například do garáže. A to je spojeno s celou řadou nevýhod:

 • trouba ochladí se rychle, aby byla zachována konstantní teplotu v místnosti, musí být vždy hořet;
 • neekonomický ze stejného důvodu;
 • nebezpečí požáru, takže když je třeba se postarat o instalaci ochrany okolních stěn a podlahy.

Nicméně, jeho všežravé umožňuje ušetřit trochu na nákup pohonných hmot, zejména s ohledem na účinnost téměř 100% tohoto zařízení.

Trouba má speciální konstrukci, díky které je možné s vysokou účinností, získané

kamna funkce pece je, že nevyžaduje stavbu základů a stavbu velkého komína. Ve většině případů je to kvůli tomuto ní a zvolit využití garáže. V této místnosti nemají vždy elektřiny nebo plynovodu, což znamená, že pec, vařič je jediným řešením problémů vytápění.

Sporák nevyžaduje výstavbu nadace

Tato konstrukce je kovová skříň s dveřmi a potrubí, který je odvozen vně vytápěného prostoru.

Trubka může také sloužit jako ohřátý prvek, je-li to mírně modifikovat. Udělat krok, spíše než přímá, takže horký vzduch prodlévat trochu v něm.

Výpočet hlavních parametrů (s výkresy a velikostí)

Vysoká účinnost malá kamna lze získat pouze pokud je správně podporována výpočet hlavních parametrů struktury.

V tomto případě je velmi důležité, aby průměr prvku. Propustnost kapacita komína musí být nižší než výkon topeniště pece, a to, co je hlavním rysem kamen. To umožní, aby teplý vzduch není okamžitě opustit kamen, a bydlí v něm a teplo okolní vzduch.

Je důležité provést přesný výpočet pro něj. Průměr by měl být 2,7 násobek objemu pece. Když je tento průměr stanoven v milimetrech, a pece v litrech. Například objem spalovací části 40 je L, pak průměr komína by měla být asi 106 mm.

Pokud kamen kapacitou pro rošt, výška pece je považován bez přihlédnutí objem části, která je od horní části roštu.

Je důležité, abyste si vypočítali průměr potrubí kamen

Je velmi důležité, aby se rozŞhavenými plyny nejsou vychladnout a zcela vyhořet. Kromě toho musí být palivo spalováno částečným pyrolýzou, které potřebují velmi vysokých teplot. Aby se dosáhlo podobného efektu pomůže obrazovky kovu, který se nachází na třech stranách sporáku. Je třeba umístit ve vzdálenosti 50 až 70 mm stěny trouby, takže většina tepla se vrací do kamen. Takový pohyb vzduchu dodá potřebné teplo a chrání proti ohni.

Obrazovka burzhujki červených cihel je schopna akumulovat teplo

Musí to být nutně. Je to ze dvou důvodů:

 • část tepla je vyzařováno směrem dolů;
 • Podlaha, na kterém je sporák, zahřívá, a proto existuje nebezpečí požáru.

Vrh řeší tyto dva problémy. Může být použit jako plech s odstraněním 350 mm (v ideálním případě 600 mm) přes obrys samotného pece. Existuje více pokročilé materiály, které jsou dokonale vyrovnat se s tímto úkolem, například azbest lepenky list nebo kaolinem, nejméně 6 mm.

Podestýlka podle burzhujku použít azbest list

Navzdory všem výpočtu, spaliny jsou někdy ne zcela opustit dogorevshimi. Proto je třeba, aby to ve zvláštním způsobem. Komín se skládá z:

 • svislá část (1 až 1,2 metry), který se doporučuje obalit izolační materiál;
 • frézy (mírně nakloněná vodorovné části nebo úplně) a o délce 2,5-4,5 m, které by měly být v odstupu od stropu, který není upevnění tepelně odolného materiálu, 1,2 m (od povrchu dřeva do 1,5 m) nad podlahou - 2,2 m.

Komín určitě potřebovat, aby na ulici

Gallery: burzhujki obvod zařízení pro garáž

Materiály, nástroje a

Pro výrobu pece sporáky s jejich vlastních rukou bude zapotřebí:

 • Svařovací vynálezce (nebo jakýkoli jiný svářečka, pokud máte odpovídající zkušenosti);
 • dláto;
 • Měkká tkanina (tkanina může být použita);
 • kladiva;
 • brusný papír (jemné zrno).

Seznam materiálu závisí také na schopnosti, z nichž bude provedena trouby kamen. To může být láhev s plynem nebo mléčný jar. Pokud máte nějaké zkušenosti v práci s kovem se burzhujku mohou být vyrobeny z tabulového materiálu. Musíme však jasně vidět přítomnost:

 • žáruvzdorných cihel;
 • ocelové trubky;
 • kovový drát;
 • rošt (v některých případech můžete udělat i bez nich);
 • trubka s větrnou lopatku;
 • dveřní panty.

Přípravné práce před montáží trouby: výběr lokality

Použití kamen v garáži, stejně jako jakýkoli jiný ohřívač, vyžaduje dodržování bezpečnostních pravidel. Zejména to platí pro umístění instalace zařízení. Ideální pro tento účel vhodné rohu garáže, která se nachází poblíž zdi naproti místnosti s bránou.

Uvědomte si, že nemůžete dát kamna v bezprostřední blízkosti vozidla. Vzdálenost mezi nimi by měla být alespoň 1,5 m. Podobně jako vzdálenost by měla být předměty, které jsou hořlavé, například sudy benzínu.

Stěny v blízkosti kamen, musí být chráněny žáruvzdorným materiálem

Vzdálenost od kamen ke zdi závisí na materiálu, z něhož stavěl garáže. Pokud se jedná o strom, od kamen na zeď by měla být alespoň 1 m. Kromě toho se doporučuje chránit azbest listů.

Krok za krokem instrukce pro výrobu kamen garáže s rukama

Způsob výroby retortového burzhujki závisí na jeho tvaru a použitého materiálu.

Pro výrobu takové struktury je nutné mít k dispozici určité dovednosti pro svařovací přístroje. Celé dílo se skládá z několika kroků:

 1. Proveďte 5 plechových obrobků. Tyto polotovary se musí snížit plech
 2. Svar boční plochy ke dnu. Ujistěte se, že jsou umístěny kolmo vůči sobě navzájem, což bude používat úroveň budovy nebo gon.
 3. Svařit zadní stěnu.
 4. Vnitřní prostor rozdělen libovolně do tří částí: dymooborot, topeniště a popelníku. V posledních dvou nainstalovat mříže. K tomu, ve výšce 10-15 cm, je třeba svařovat celou délku rohů. Pro většinu mříže doporučuje silných ocelových plechů 25-30 mm, z níž se proužek. Vzdálenost mezi deskami je 5 cm. Bary sami musí být přivařeny ke dvěma tyčemi, které dávají mřížky tuhost.
 5. Horní být přivařeny dvě kovové tyče, které jsou nezbytné k reflektoru (list, který odděluje pec a dymooborot) umístění reflektoru potřebu tak, aby tvořily kanál pro kouř. Rošt a vařič nejsou povinné prvky
 6. Svar burzhujki kryt, aniž by zapomenout otvoru pro trubku. Vyjmout a svařovat horní příčku. Totéž se děje s užší částí.
 7. Udělat dveře. Doporučuje se, aby se po celé šířce kamen, takže žádné problémy mohou být odstraněny rošt a reflektor během čištění a opravy. Nezapomeňte, že dveře musí být vybaveny rukojetí, západku a závěsy. Dveře doporučuje co nejširší
 8. Scéna na nohy, která může být vyrobena z kovové trubky o průměru 2-3 cm. Příliš vysoká, že by ne. 8-10 cm bude stačit. V případě potřeby si můžete vybavit šrouby, které umožňují nastavení výšky.
 9. Výroba o průměru Kouřovod 15-18 cm. Pro jeho stažení je nutné, aby otvor ve stěně příslušné velikosti. Trubice se skládá ze tří částí, které jsou vzájemně propojeny v úhlu 45 °. Trubka by neměla mít vodorovné části
 10. Na spodním konci kouřovodu musí být otočný kryt. To může také plech, ale průměr by měl být o něco menší, než otvor v trubce. Musíte poskytnout a rukojeť, která by se pohybovala klapku.
 11. Blokovací trubice potřeba velikost 15-20 cm vložky, která je přivařena přes otvor na horním krytu.
 12. Nastavte troubu, nastavte jeho výšku. Při použití plechu může být vyrobena z jakéhokoliv velikosti burzhujku

Video: původní kamna na garáži s rukama

Učinit taková pec je poměrně jednoduché, my stačí postupujte podle následujících kroků:

 1. Opatrně připravit kontejner, který bude sloužit jako spalovací komory pece. K tomu je nutné vyčistit vnitřní stěny plechovky od nečistot a rzi, jestli tam byl jeden.
 2. Směr budoucího burzhujki bydlení otvorem, ke kterému dojde nakládání paliva. To lze provést pomocí dláta a kladiva.
 3. Namontovaný na těle pantů dveří, pak je možné instalovat dveře. Nezapomeňte, aby se hák, který bude opravit dveře v zavřené poloze.
 4. Ve spodní části nádoby je třeba, aby se otvor kruhový tvar, který bude sloužit pro komín. Průměr otvorů je třeba provést asi 10 cm.
 5. Set rošt drát hadovitý tvar (v tomto případě se doporučuje vybrat si přesně takový). Je možné vyrobit na vlastní pěst. Proč ocelový drát ohnutý několikrát a dostat do připravených plechovek mléka. Předem je třeba se postarat o pilířů výztužné tyče na roštu, které musí být přivařeny na stěny nádoby.
 6. Weld komín. Burzhujku produkce mléka nádrž je poměrně snadné
 7. Nastavit burzhujku na připravené místo. není nutná základem pro to, ale můžete udělat malou podporu z červených cihel bez použití cementové malty.
 8. Povaloval obrazovku kamen žáruvzdorných cihel. Tím se zvýší účinnost kamen.

Video: sporák do garáže z plynového válce

Během provozu domácí kamna peci je velmi důležité dodržovat určitá pravidla. To je nezbytné nejen pro bezpečnost jeho použití, ale i pro dlouhou životnost. ty jsou pravidla:

 • Je nezbytné udržovat bezpečnou vzdálenost mezi stěnami pece samotné a ploché stěny (považováno za ideální vzdálenost 50 cm);
 • Komín je nutné zobrazit ji na ulici, nebo v každém případě nemůže vyrovnat ji s garáží ventilačního systému (velmi často se tato touha vzniká, když je pec instalována v suterénu garáž), jako jediný způsob, jak zajistit dostatečnou trakci pro dokonalé spalování;
 • místa, kde je zobrazena potrubí na ulici, je nutné izolovat azbest nebo jiný nehořlavý materiál;
 • zvýšit účinnost kamen může být dosaženo tepelné izolace zařízení;
 • vedle buržoazní nutné instalovat pískoviště a hasicím přístrojem podle požadavků pravidel požární bezpečnosti.

Taková pec má jednu nevýhodu - rychle se ochladí. Je však velmi snadno opravit pomocí cihlového obrazovky, který je instalován na třech stranách konstrukce. To umožní akumulovat teplo a dát ji do místnosti i poté, co se trouba zastaví spalování.

Polohování to by měla být ve vzdálenosti 5-7 cm od stěn kamen, v žádném případě ne vniknutí. V tomto případě je třeba se postarat o přítomnosti otvorů.

Na obrazovce by neměla být v bezprostřední blízkosti stěn kamen

cihla obrazovkou konstrukce bude vážit mnohem více, než je obvyklé kovu trouba sporák, doporučuje se předběžně stavět základy jedince.

V některých případech může vyžadovat instalaci jednotlivého základu. Ať je to velmi jednoduché:

 1. Vykopat jámu hloubky asi 50 cm. Všechny ostatní rozměry jsou závislé na velikosti kamen a obrazovky.
 2. Zakrýt dno pískovny (obvykle trvá asi 3-4 lžíce), pak musí být zhutněn. Písek krycí vrstva štěrku je 10-15 cm, a stlačení.
 3. Zásypu srovnal, zalijeme připravenou cementové malty. Odjet na jeden den (může být i více, bude základem jen získat).
 4. Krycí základnu několika vrstev střešní materiál.
 5. Nyní můžete začít, kterým se otevřela obrazovka v cihlové podlahy. V tomto případě, první dva řádky by měly být vyloženy zdivu přímo na střešní krytinu. Řada 3-4 by měla být provedena odvětrávací vůle. Pokračovat zdivu.
 6. Na obrazovce se doporučuje provést bez horních pater.

Jak správně čistit burzhujku pece

Design je vybaven kamna umožňují čisté to velmi často.

To je jedna z výhod kamen. Nicméně, vše, co je třeba pravidelně čistit zbytky komíně saze. Můžete použít speciální kartáč. Aby bylo možné na sebe. Chcete-li připojit lano válcový kartáč. Doporučuje se vzít kartáč s plastovými štětinami nebo železa. V tomto případě je třeba, aby si to tak, že je stlačena do úzkého komína potrubí bez jakýchkoliv problémů.

U kamen je doporučeno, aby se kartáč s plastovými štětinami

čištění Vlastní proces probíhá v následujícím pořadí:

 1. Otevření pece pro uzavření a zavřel hadřík.
 2. Udělat několik pohybů s kartáčem (je třeba zastavit, když kartáč začal pohybovat bez odporu). Počkat.
 3. Odstraňte všechny výrobky, které šly dolů k otevření dolu.

Ještě to všechno být velmi opatrní, protože kamna komín není příliš silný.

Domácí peci kamna v garáži může být spolehlivý a účinný nástroj v boji s zimních mrazů. A pokud to děláte s rukama, je možné účinnost zařízení zvýšil mnohonásobně.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

30 − 29 =