Jak vrtat žulu

Jak vrtat žulu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak a co vrtat žulu?

Gres má vlastnosti, jako je vysoká odolnost proti otěru a unikátní síly. Tyto vlastnosti vytvářejí určité potíže při zpracování materiálu. Je důležité si uvědomit, také vysokou křehkost, která zcela eliminuje možnost mechanického vlivu ve formě stávek. Vnější a vnitřní obložení je zajištěna mechanickým zipem, který je instalován do otvorů o různých průměrech. Proto je pro vrtání žulu používá celou řadu nástrojů.

Pokud si položit otázku, co vrtat žuly, stojí za to věnovat pozornost seznamu nástrojů, které se používají při provádění těchto prací. To by mělo zahrnovat stroj pro vrtání, speciální stojan a dvourychlostní vrtačka. Pro léčbu umělého kamene odborníci doporučují používání určitých druhů vrtáků a bitů, nejběžnější jsou následující:

 • diamantové vrtáky;
 • Korunky diamantové pokovené chromovaná;
 • slinuté kroužek vrtačky.

Pokud se pak byste měli zvážit všechny možnosti před vámi je ještě otázka, co se vrtat žuly. Mezi ně patří nástroje, které jsou používány při práci s betonem. S prstencovým cvičení může být provedeno asi 100 děr, ale budou mít slabá místa. Za zmínku trvání vytváření děr, která trvá asi 5 minut, stejně jako vysokou mechanickou tlak. Pokud dáváte přednost potažený korunu diamantu, měli byste vědět, že nejsou tak časté. Ty lze nalézt v tloušťce stěn.

V závislosti na průměru otvoru je třeba vybrat konkrétní šířka koruny. Tato možnost je nyní považována za nejdostupnější z ekonomického hlediska. Diamantové korunky umožňují získat velké otvory pro elektrické zásuvky. Poměrně často údržbář přemýšlet o tom, co se vrtat žuly.

Můžete si vybrat své diamantové vrtáky, které se vyznačují vysokým obsahem zrn, druhá má vysokou pevnost. Tento nástroj umožňuje získat otvor požadovaného průměru. Tak, 8-mm výrobky mohou být vyvrtány za pouhých 40 sekund. Pokud používáte vrták diamant s příslušenstvím, které lze provést až 350 otvorů. Pokud se však vyžaduje více než impozantní průměr, je nutné použít jádrové vrtáky.

Docela často v životě, vyvstává otázka, co se vrtat žuly. Pokud je to nutné položit dlaždice přes plastovou kabelového kanálu nebo potrubí, které mají být použity karbid nebo diamantovou vrtačku. Tvar špičky tak může být velmi odlišné.

Co dalšího byste měli vědět o nástroji pro vrtání porcelánové dlaždice?

Vrtání porcelánových dlaždic je nutné použít speciální nářadí pouze. Diamantové bity, které jsou popsány výše, mají nízkou cenu, že cena je jejich hlavní výhodou. Při vrtání s jejich pomocí je možné snížit mechanický tlak a působivou rychlost nárůstu procesu. Pokud vezmeme v úvahu nevýhody korun, je třeba přidělit malou životnost. V přítomnosti žuly mají tloušťku 8 mm, za použití diamantového trochu elektrolyticky pokovené mohou jen pět otvory.

Slinuté kroužek vrtačky jsou nejčastěji používány nikoli pro žuly a betonu a jiných odolných materiálů. Tloušťka pracovní části vrtáku může být 2 mm nebo více. Takové secí stroje se používají méně často, a nedostatek nich - nízká rychlost vrtání. Ale i přes nedostatky, diamantové vrtáky mají své výhody, které jsou vyjádřeny v pracovním prostředku přesahující korun zdrojů.

Doporučení pro vrtání žuly

Jakmile jste se rozhodli pro vrtání do žuly v domácnosti, je vhodné, aby se lépe seznámit s technikou procesu. Je třeba začít pracovat s přední částí. Chcete-li ušetřit na vrtačku zdrojů, otvory jsou prováděny pouze 2/3 tloušťky výrobku, a pak zbývající část sražené ostrou ranou. Tak je možné čelit tvorbě trhlin a čipy. Aby mohly být skryté, je třeba začít pracovat výhradně zepředu.

Lze vrtat drelnoy žuly pult nebo speciální vrtačkou. To umožní prodloužit životnost vrtáku a zjednodušit práci mistra, přičemž otvory jsou čisté a hladké. Vrtačka dvourychlostní by měla být se vyžaduje vyšší rychlost otáčení při vrtání žuly. Z příklepová vrtačka je lepší dát, a pokud se zanedbávat těchto doporučení, může dlaždice prasknout. Než začnete vrtat, měli byste si dát překližky nebo sololit, a nedošlo k poškození povrchu vrtáku. Ta by měla být směrována vertikálně v procesu by měly být odstraněny silný provoz sklonu členu vzhledem k výrobku. Připustíme-li tuto chybu, bude vrták dojít k poškození, a dlaždice bude poškozen.

Máte-li vrtat do žuly, je třeba připomenout, že diamant vrták nepoužívají, mohou být velmi horké. Aby se zabránilo vzniku mikroskopických trhlin a zničení dlaždic, musí být ochlazována. Problém může být vyřešen přívod vody do vrtáku. Aby se zabránilo ohřevu je nutné pracovat při středních otáčkách.

Když je žula řez v průmyslovém prostředí, chladivo se dodává kontinuálně. V každodenním životě, vrták lze chladit vodou z láhve. Kryt pro to třeba udělat, malé otvory, kterými bude voda dodávané vrtat. Někteří umělci přijít ještě jednodušší: oni ochlazení zahřátého povrchu s vrtací předem navlhčenou houbičkou.

Každý kutil dříve či později přemýšlel o tom, jak vyvrtat žuly. Pokud jste správně dokončil práci, bude dlaždice vypadnout z vyvrtané části, která se opakuje průměr vrtáku. Pokud by se štípané na zadní straně výrobku, pak není nic svého pána naplněné lepidlem, které nemá vliv na kvalitu balicí dekorace špatně.

To je nejlepší provádět práci připravit silný vrtačku, která bude moci být instalován na malém obratu, bude tento přístup významně minimalizovat opotřebení vrtáku. Odborníci radí, aby se nainstalovat vrták na speciálním stojanu nebo používat stroje. Tím se zjednoduší a urychlí práci, jakož i prodloužit životnost vrtáku. Vrtání je nejlepší pokládat dlažbu na rovném tvrdém povrchu, tlak v tomto případě musí být minimalizováno.

Pokud je to nutné v dlaždice porcelánu, aby otvor, jehož průměr přesahuje 6 cm, první použití menší vrták prohloubilo ve svém produktu na 2/3. Po vyvrtání pokračuje s nástrojem větším průměrem. V závislosti na tom, jakou průměru díry je třeba udělat, je možné použít jednu z trysek, a to, trubkový vrták, vrták obvykle diamant koruna nebo pero.

Jak a čím vrtání kameniny dlaždice

Vrtání kameninové dlaždice tvrdší pro obyčejné dlaždice. Pro vytváření otvorů je důležité vybrat ten správný způsob, jak jinak zkazit nejen nástroj, ale i nervy.

Vzhledem k vysoké pevnosti vyžaduje speciální trysku

 • odolnost proti otěru a mechanickému poškození;
 • Výjimečná pevnost;
 • nízký koeficient absorpce vody;
 • stejnorodost;
 • paleta textur a barev;
 • konfrontace skluzu.

Vrtání trvanlivý materiál není snadné

Porcelánové dlaždice má i další výhody ve srovnání s jinými typy dlaždic, ale jsou to právě tyto vlastnosti ovlivňují proces řezání a vrtání.

Vysoce kvalitní žula je tak odolný, že o něm lámání nástroj.

Deska je vyrobena jako pokročilejší alternativa k přírodní žuly. Ve svém složení obsahuje stejné složky, ale v optimálním poměru a bez nečistot. To zajišťuje její rovnoměrnost a vysokou pevnost. Takový povlak je těžké nuly, je schopen vydržet nárazy, vlhkost nehromadí a neklouže v důsledku hrubé stavby. Povrchová úprava je často, že složitější zpracování.

Při vrtání do dlaždic se používají k punč off funkce šoku nebo vrtačku. Šroubovák je také vhodný, je-li dostatek energie pro otáčení trysky. Žádoucí možnost nastavit rychlost.

Běžné vrtačky často nemohou zvládnout zpracování žuly. Je lepší používat jiné nástroje:

 • s pobeditovye pájení;
 • baletka;
 • koruna;
 • pero vyrobené z tvrdého materiálu;
 • trubkový vrták.

Pravý otvor provádí pomocí pájení trysku s pobeditovye

V průmyslovém prostředí pomocí řezání vodním paprskem metodu. Pokud musíte provést velký počet otvorů je vhodné usilovat o tyto služby specializované firmy. Léčit kameniny dlaždice pouze výrobky z karbidu. Ideal - diamant pokovování. Tato metoda se používá pro výrobu korunek a trubkových vrtáků. Existují dvě hlavní možnosti. Levnější trysky pokovené diamantový povlak, nicméně, tím nižší cena je vzhledem k low-kvalitních produktů. S ním, ne více než 5-6 otvory. Máte-li pracovat s velkými objemy, použijte slinuté gól. Cena takového vrták vyšší, avšak míra bezpečnosti bude stačit až 100krát.

 • Použití substrátu. Aby nedošlo k poškození plochy se doporučuje aplikovat další vrstvu z dřevotřískových desek nebo překližky, bude chránit proti náhodnému poškození majetku.
 • Upevňovací materiál a nářadí. Zvládnout dlaždice je těžké, je důležité dodržovat stejné pozici vrtáku a zároveň zajistit, aby žula není přesunuta na stole. Pro větší pohodlí, opravit ji. Speciální stroje se používají také k upevnění vrtáku.
 • vrtání směr. Léčit jen kartičku z čelní strany, to minimalizuje možnost vylamování a praskání. Povrch by měl vypadat skvěle i po těžkém obrábění, ale na zadní straně pod podmínkou, může být jakýkoliv, jako vady stále skrývat lepicí řešení.
 • Označení hranice. Pro větší pohodlí se doporučuje zakroužkovat velikosti budoucích otvorů a určit středový bod nebo kružnici. Udělejte to pomocí vrtáku nebo jiný ostrý předmět ručně. Tak to bude snazší upevnění trysky a zabránit jeho klouzání na začátku procesu.
 • Pomocí šablony. Ještě výhodnější je použití obrobku s otvorem o požadovaném průměru. Za tímto účelem vzít kus dřevotřískové desky, dřevo nebo překližka. Vzhledem ke struktuře je mnohem snazší opravit nástroj a dodržovat přesné obrysy otvoru.
 • Rychlost. Řídit proces balení a integrity vrtaných dlaždice na nízkých otáčkách, minimalizuje odírání a vrtačka se zabránilo přetížení.
 • Použití vody. Intenzivní tření ohřívá nástroj, který má negativní vliv na jeho vlastnosti, a tak léčit dlaždici na mokrém povrchu a tryska se dále chladí vodou. Přidejte tekutinu přímo do prostoru pro ošetření nebo dip vrtáku.
 • Glubina.Chtoby držet nástroj a ušetřit čas, udělat díru na 2/3 tloušťky, a pak už jen knock out zátku. Na zadní straně může dojít k poškození, ale ve většině případů to nevadí.

Vrtání nesklouzne, poloha vrtáku musí být přísně kolmo k pracovní ploše

Před vrtáním žuly uspořádat vzory. Tím se výrazně usnadnilo práci na vás, kromě toho to je použito neomezené množství časů.

Vezměte malý kousek k ničemu dřeva, dřevotřísky, překližky, sádrokarton, a dokonce i pro výrobu šablony. Přesunout ji další velikosti otvorů. Vrtat blank stejné trysky, které mají být použity pro obklady.

Šablona aplikace umožňuje provádět co nejpřesnější a krásný díru

Připojit připravené formy na přední straně tak, že obrysy Basting a vzor odpovídá.

Do práce není zasunul ji připevněte na dlaždice pomocí spon nebo lepící páskou.

Spustit vrtání. Jakmile je nástavec prohloubí na dlaždici do dostatečné vzdálenosti, odstraňte šablonu a pokračovat v práci bez něj. Navzdory tomu, že vrták žula není tak jednoduché, v souladu s pravidly a doporučeními odvedené práce, každý může.

Prosím, napište svůj názor na výrobku. Můžete poukázat na chyby, na něco zeptat nebo napsat recenzi.

Je velmi důležité znát názor každého návštěvníka!

Materiály kopírování stránek je povoleno pouze v případě, aktivní odkaz na zdroj.

K vrtání kameninové dlaždice 5 Materiály pro

Vrtání kameninové dlaždice je nutné použít speciální vrták současné kameniny dlaždice je nejvíce oblíbený materiál mezi staviteli. A to není překvapující, jak to má vizuální přitažlivost a mnoho pozitivních aspektů na pozadí keramické protějšek. Nicméně, tam bude vždy pozitivní i negativní stránky. Je třeba mít na paměti, že žula má určité nevýhody. Většinou jsou spojeny s křehké, a v důsledku toho, a ve složitosti zpracování.

Vrtačka na porcelánové kameniny: správný výběr nástroje

Existuje několik variant vrtáků, které jsou vhodné pro práci s žulou. Je důležité si uvědomit, že žula je tvrdý materiál a standardní vrták není vhodný pro práci s ním.

Při nákupu vrtáků pro porcelánové kameniny se měli ptát se prodejce certifikát kvality

Nejčastěji se používá pro vrtání:

 • Trubkový vrták;
 • Diamantové vrtáky;
 • Diamantové vrtáky;
 • baletka;
 • Balerína s příměsí.

Vrtáky pro práce, existují různé velikosti, díky tomu si můžete vybrat požadovaný průměr vrtáku, jak se bude používat v budoucnu dlaždic. Je-li potřeba produkovat velké velikosti otvorů je lepší použít kruhový typu trysky. Nicméně odborníci se domnívají, že je lepší dát přednost odrůd diamantu.

Moderní výrobci snaží, aby řezné části různých formách, protože se jedná o druh porcelánu korun, aby se vešly nejlepší. Diamond koruna je umístěn na konci kovu, který je připojen k vrtáku. Diamantové krystaly jsou zajištěny vakuové difúzní lepením. Je to koruna vytváří ty nejlepší podmínky pro práci s žulou.

Je-li potřeba na velkou díru, pak je tento vrták se používá jako baletka, která je připojena k vrtačce. Konstrukce takového zařízení mohou být různé fotky z některých implementacích může být viděn na internetu.

Vrtací kameninové dlaždice: vyberte požadovaný vrták

V této chvíli, odborníci raději tři hlavní typy nástrojů pro vrtání žuly.

Vrtáky pro keramogranit se mohou lišit co do velikosti a tvaru

 • Diamond koruna;
 • Diamantový vrták;
 • Slinutý diamantové jádro fréza.

Vzhledem k tomu, že žula je pevný materiál, jehož výhradním používání nástrojů s diamantovým povlakem by neměl způsobit překvapení.

Existuje korun s galvanickým diamantovým povlakem. Vzhled je velmi podobný běžným koruny. Kromě toho, že mají atraktivní cenu, která je jejich pozitivní stránku. Tyto kousky vytvořit minimální tlak během provozu, jakož i vytváření podmínek pro rychlejší výkon. Mají však i negativní aspekty. Například nejsou určeny pro vysokou odolností a proto se může brzy selhat. Takže, při práci s vrtačkou, to může trvat jen několik operací.

Slinutý diamantové jádro řezačka je určena pro vrtání otvorů v vysokopevnostních materiálů, jako je například beton. Tyto vrtačky jsou určeny pro delší životnost, ale mají také řadu nevýhod. Nemohou být použity při vysokých rychlostech, protože mají velký mechanického tlaku. Výsledkem je, že jejich výkon je značně snížena.

Jak vrtat žuly: přijít do práce s myslí

Jakmile jste se rozhodli na vrtačku, je třeba se připravit na práci v domácnosti. Že bude záležet na tom, kolik času strávíte na vrtání. Zvláštní obtíže v přípravě nestačí dodržovat několik jednoduchých pravidel, takže výsledek odůvodněné žádosti.

Jaký je nejlepší použít vrtací kladiva nebo vrtačku? Neexistuje žádný velký rozdíl, ale při použití punč, např od firmy Bosch, je třeba vypnout mechanismus kladiva.

Nejlepší možností by bylo použít nástroj, který umožňuje sledovat rychlost a ovládat jej. Práce se žulou vylučuje použití vysoké rychlosti.

Při vrtání do dlaždic porcelánu je nutné použít vodu, aby se snížilo zatížení

V procesu vrtání, ujistěte se, že vrták ve svislé poloze, jak svahu může dojít k poškození jak materiálu a vrtačku. Odborníci doporučují pro tento účel používat stroj, nebo opravit materiálu ve speciálním držáku. Při bližším pohledu na to, jak opravit kamna či použít pero s ohledem na dlaždice může být instruktážní videa

Aby bylo možné se starat o bezpečnost povrchu, umístit malou vrstvu dřevotřískové desky na stole. Pokud jde o otvor, mělo by být provedeno z přední strany desky.

Diamantové vrtáky navíc k práci, která je umístěna na nízké rychlosti, mají ještě jednu nuanci. V tomto procesu, musí nutně být chlazen, aby se prodloužila jejich životnost. Je-li teplota zvýší tentokrát nebyly vzaty v úvahu, vrták může ztrácet své vlastnosti, nebo dokonce kolaps. Tyto vrtací stroje nejsou vhodné pro suché použití.

Jemné, pokud se chlazení provádí za konstantní proud vody, ale může být použita voda na materiálu, potom pravidelně doplňování.

Ve snaze získat dobré díru, a aby se zabránilo nesrovnalostem v práci, můžete použít šablony. Je možné vyrobit ze zbytků nepotřebných dlaždic či jiného odolného materiálu. To musí být provedeno v dostatečném předstihu před otvoru požadovaného průměru. Šablona je pevně spojena s obklady v držáku nebo stroje někdy používají svorky. Je-li dlaždice není pevně stanovena, pak dostanete dobré spojení se stává velmi obtížné.

Vrtání porcelán: dva způsoby

Jsou-li odborníci ptát, jak vyvrtat otvor v porcelánové kameniny? Odborníci nabízejí alespoň dvě odpovědi. První z nich je vrtání, dokud ještě není vytvořen otvor, a druhý není ponechána ve vrtání. Pokud jde o druhé, obsahuje malý trik, který umožní prodloužit životnost nástroje. Pokud jsou tyto práce konektor vrtat do požadované hloubky 2/3, a na čepu pomocí ostrý posílá vytvořený prstencový uzávěr. Při použití této metody, odštěpuje část zadní strany, ale to není v rozporu s instalací, protože zadní strana bude přilepena k pracovní ploše.

Vrtání porcelán dlaždice je nejlepší používat výkonné vrtačky

Vzhledem k tomu, tato metoda zahrnuje sekání, vrtání by měly být prováděny pouze z přední strany desky. V tomto případě budou všechny škody zůstávají nenápadné a méně významný.

Vrtání otvorů do žuly, únavná podnikání, ale skutečná, a to navzdory skutečnosti, že materiál je jedním z nejvíce odolné. Proto, aby nedošlo k získání požadovaného výsledku a udržení keramické obklady, je nejlepší použít diamantový vrták, který bude brát v úvahu všechny nuance práci a pomoc bez větších obtíží.

Vrták kameninové dlaždice (video)

Aby bylo možné řešit nejpopulárnější druh práce - vrtání otvorů do žuly, není nutné uchýlit se k pořízení speciálního vybavení, které je jen párkrát, které mají být použity. Postačí, když si můžete přečíst náš článek a vzít domů všechny užitečné body. Tento článek plně zveřejnit veškeré aspekty práce, které umožní pracovat opatrně a bez poškození svého rozpočtu domácnosti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

32 + = 35